Logo

Dział - Sport

To jest bez wątpienia mistrzowska drużyna!

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
To jest bez wątpienia mistrzowska drużyna! Bardzo efektownym zwycięstwem zakończyli rozgrywki grupy północnej IV ligi piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa pokonali 4:0 Lubuszanina Trzcianka i tym samym przypieczętowali swoją absolutną dominację w tej klasie rozgrywkowej.

"Piastowska Rodzina" za nami!

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Lekkim zachmurzeniem przywitało niebo uczestników Rajdu Samochodowego pn. Piastowska Rodzina. Niemniej bezdeszczowa pogoda utrzymała się do końca imprezy. Tym razem na starcie stawiło się aż 19 załóg. Punktami bonusowymi promowane były szczególnie ekipy z dziećmi. W końcu to rajd rodzinny.

KS Szczypiorniak Gniezno z nową sekcją! Wystąpi w Summer Superlidze!

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
KS Szczypiorniak Gniezno z nową sekcją! Wystąpi w Summer Superlidze! Szczypiorniak Gniezno zagra w PGNiG Summer Superlidze! Jest to odmiana piłki ręcznej na piasku, a więc plażowy handball. Pierwszy turniej z udziałem "Wilków" odbędzie się w dniach 15-17 czerwca w Inowrocławiu.

Liga Mieszka dobiegła końca

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Liga Mieszka dobiegła końca W niedzielę na boiskach Mieszka Gniezno zakończono rozgrywki Ligi Mieszka. Rozgrywki dla najmłodszych piłkarzy trwały regularnie co dwa tygodnie od 15 kwietnia.

Dobre wyniki "Kijkowego Trzemeszna" na zawodach w Puszczykowie i Żninie

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Dobre wyniki Sobota (26 maja) okazała się niezwykle pracowita dla trzemeszeńskich entuzjastek nordic walking. Pięć reprezentantek Kijkowego Trzemeszna wybrało się do Puszczykowa, aby wziąć udział w pierwszym etapie Korony Zachodu Polski. Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl oraz MarszPoZdrowie.pl. Kijkarze mieli do wyboru dwa dystanse - 5 i 10 km. Przewidziano także konkurencję dla biegaczy. Przeprowadzono klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Zadbano o rozrywkę dla dzieci, rodzin i klubów.

Cztery medale Mistrzostw Województwa dla I LO w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Cztery medale Mistrzostw Województwa dla I LO w Gnieźnie Ogromnym sukcesem uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie zakończył się Finał Wojewódzki w Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt, 3. miejsce zdobyła Agata Zachwieja. Wśród chłopców rywalizujących w biegu na najdłuższym dystansie 3000 m 1. miejsce wywalczył Kacper Kwapiszewski, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Lewandowski.

KS "Szczypiorniak" Gniezno ze zgodą na grę w II lidze!

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
KS Minione dni to pracowity czas dla przedstawicieli naszego klubu. Poczyniliśmy w nich starania, by w przyszłym sezonie rywalizować już nie w Wielkopolskiej Lidze Mężczyzn, a w rozgrywkach II ligi! Poniżej prezentujemy Państwu oświadczenie dotyczące tej sprawy wydane przez Zarząd KS "Szczypiorniak" Gniezno.

Mieszkańcy Mierzewa wygrali IX Letnią Spartakiadę Sołectw Gminy Niechanowo

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Mieszkańcy Mierzewa wygrali IX Letnią Spartakiadę Sołectw Gminy Niechanowo W ramach Dni Niechanowa odbyły się dwie sportowe imprezy integrujące sołectwa gminy Niechanowo. Na Plantach 27 maja odbył się turniej szóstek piłkarskich, który zakończył się wygraną Malczewa przed Jelitowem, Mierzewem i Trzuskołoniem.

Dwa medale XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i duży niedosyt

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Dwa medale XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i duży niedosyt Na terenie województwa wielkopolskiego odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Uczeń Technikum Budowlanego Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie Jakub Adamski zdobył dwa srebrne medale w zapasach w stylu wolnym i klasycznym.

Agata Zachwieja z Diamentu Gniezno z brązowym medalem Pucharu Polski w triathlonie

Artykul dodany: Czwartek, 31 maja 2018
Agata Zachwieja z Diamentu Gniezno z brązowym medalem Pucharu Polski w triathlonie Tegoroczny sezon triathlonowy zawodnicy Diamentu Maciejka Gniezno rozpoczęli od startu w Olsztynie, gdzie w sobotę, 26 maja, odbywał się Puchar Europy Elity w sprincie, a dzień później Puchar Polski na dystansie super sprint oraz sprint.

XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana Na ulicach Niechanowa 25 maja 2018r. odbył się XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana. Łącznie w imprezie biegowej udział wzięło 550 uczestników w tym dzieci i młodzież z 20 szkół podstawowych i 2 szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego.

Zacięte spotkanie ze Zdunek Wybrzeżem!

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Zacięte spotkanie ze Zdunek Wybrzeżem! Kibice w Gnieźnie byli świadkami bardzo ciekawego pojedynku, którego losy rozstrzygnęły się w wyścigach nominowanych. W niedzielne popołudnie zespół Car Gwarant Startu Gniezno po zaciętym spotkaniu pokonał na własnym torze drużynę Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:44. W zespole gości zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Mikkel Michelsen - zdobywca szesnastu punktów.

Mieszko pokonał Spartę i ustanowił rekord bramkowy

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Mieszko pokonał Spartę i ustanowił rekord bramkowy Komplet punktów przywieźli z ostatniego spotkania wyjazdowego w grupie północnej IV ligi piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. W sobotę biało-niebiescy pokonali w Obornikach Spartę 4:2.

Rodzinne popołudnie na sportowo

Artykul dodany: Sobota, 26 maja 2018
Rodzinne popołudnie na sportowo Przedszkole zorganizowało Piknik Rodzinny na świeżym powietrzu pod hasłem "Biegam z mama i tatą" dla społeczności przedszkolnej na terenie stada ogierów. Honorowymi gośćmi byli: Andrzej Krzyścin - znany biegacz, Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz i jego Zastępca Michał Powałowski. Pogoda była cudowna i sprzyjała jak najbardziej tego typu imprezie.

XII Festyn "Sport receptą na zdrowie" dla Seniorów

Artykul dodany: Sobota, 26 maja 2018
XII Festyn Hala sportowa i boisko ze sztuczną nawierzchnią Szkoły Podstawowej Nr 2 Gnieźnie po raz kolejny gościło bardzo liczną grupę seniorów z terenu Gniezna i powiatu. 23 maja 2018 r. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XII Regionalny Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla Seniorów "Sport receptą na zdrowie".

II turniej szóstek piłkarskich wygrało Jelitowo

Artykul dodany: Piątek, 25 maja 2018
II turniej szóstek piłkarskich wygrało Jelitowo Na boisku Orlik w Cielimowie rozegrano 19 maja br. II turniej szóstek piłkarskich o puchar Wójta Gminy Niechanowo. Turnieje organizuje Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, których koordynatorem jest Tadeusz Tomaszewski, a sędzia głównym Dariusz Śmiałowski.

Fogo Unia Leszno wygrywa w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Fogo Unia Leszno wygrywa w Gnieźnie Zwycięstwem Fogo Unii Leszno zakończyła się szósta runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski na torze w Gnieźnie. Podopieczni trenera Romana Jankowskiego wywalczyli dzisiaj 20 punktów. Na pozycji drugiej sklasyfikowany został zespół Cash Broker Stali Gorzów - 19 oczek. Gospodarze, Aforti Start Gniezno kończą zmagania na pozycji trzeciej - siedemnaście punktów. Komplet trzech zwycięstw zapisuje na swoim koncie Norbert Krakowiak.

Szczypiornistki wycofują się z walki o Superligę

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Szczypiornistki wycofują się z walki o Superligę Klub MKS PR Gniezno postanowił zrezygnować z udziału w turnieju barażowym o prawo gry w PGNiG Superlidze. Poniżej oświadczenie klubu w tej sprawie.

Udany weekend Kijkowego Trzemeszna

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Udany weekend Kijkowego Trzemeszna Członkowie trzemeszeńskiej grupy pasjonatów nordic walking stali się autorami kolejnych udanych występów podczas zawodów, adresowanych do zwolenników tej aktywności fizycznej.

V Wiosenny Bieg Osiedla Sportowego w Trzemesznie przeszedł do historii

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
V Wiosenny Bieg Osiedla Sportowego w Trzemesznie przeszedł do historii W sobotę, 19 maja, na ulicach przylegających do Stadionu Miejskiego w Trzemesznie - Parkowej, Słonecznej, Czarnieckiego i Sportowej - odbył się V Wiosenny Bieg Osiedla Sportowego. Ogółem rozegrano 12 biegów na dystansach od 100 do 1000 metrów, w których rywalizowały przedszkolaki a także dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Oprócz klasyfikacji indywidualnej przeprowadzono również klasyfikację generalną szkół. Zwieńczeniem rywalizacji był Bieg Rodzinny ?PO ZDROWIE?, w którym startowały spokrewnione pary złożone z osoby pełnoletniej, która ukończyła 20 lat i dziecka do lat 15. Bieg ten odbył się na dystansie 200 metrów.

IV Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora ZK w Gębarzewie

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
IV Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora ZK w Gębarzewie W piątek, 18 maja, na boisku Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do rywalizacji przystąpiły drużyny piłkarskie służb mundurowych, oraz działaczy sportowych Mieszka Gniezno.

Policjanci najlepsi, strażacy na drugim miejscu

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Policjanci najlepsi, strażacy na drugim miejscu W piątek, 18 maja, na sztucznym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie rozegrany został IV Turniej o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Gębarzewie. Z zaproszenia do turnieju skorzystało 9 drużyn.

Kolejna Nocna Zadyszka przeszła do historii

Artykul dodany: Niedziela, 20 maja 2018
Kolejna Nocna Zadyszka przeszła do historii W sobotę nad Jeziorem Jelonek w Gnieźnie odbyła się kolejna edycja Nocnej Zadyszki - biegu charytatywnego na dystansie 5 i 10 kilometrów. Jak co roku pieniądze zebrane z zapisów zostały przeznaczone na leczenie dwóch młodych gnieźnianek chorych na mukowiscydozę: Oli Koszeli i Jagody Łuczak.

XX Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w Dwuboju Obronnym i Pojedynku Strzeleckim

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
XX Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w Dwuboju Obronnym i Pojedynku Strzeleckim 7 czerwca w Ośrodku Szkolenia Kierowców LOK przy ul. Jeziornej 9 w Gnieźnie odbędą się XX Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w Dwuboju Obronnym i Pojedynku Strzeleckim. Szczegóły na plakacie.

Otwarcie sezonu lotniczego na lotnisku w Brzozogaju

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Otwarcie sezonu lotniczego na lotnisku w Brzozogaju W sobotę, 12 maja, na lądowisku w Brzozogaju koło Działynia miało miejsce otwarcie sezonu lotniczego Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. L. Szajdy. Członkowie czekali z oficjalnym otwarciem na powrót sześciu swoich członków z X Motoparalotniowych Mistrzostw Świata, które odbywały się w Tajlandii. Zdobyli oni drużynowo złoty medal w klasie wózków dwuosobowych, jak również zostali Mistrzami Świata w klasyfikacji Narodowościowej.

Rajd Piastowska Rodzina

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Rajd Piastowska Rodzina Delegatura Gniezno zaprasza na turystyczną imprezę samochodową pt. "Piastowska Rodzina - królowie i króle".

Szczypiorniak zmierzy się z Vive Kielce!

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Szczypiorniak zmierzy się z Vive Kielce! W dniach 1-3 czerwca w Buku odbędzie się XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Spartakus Cup, w którym wezmą udział zespoły z rocznika 2006. Miejsce w zawodach znalazło się także dla naszych młodych Wilków, którzy spotkają się m.in. z? Vive Kielce!

Ostatni akord 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Hyundai i10 wyjechał do Sucharzewa

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Ostatni akord 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Hyundai i10 wyjechał do Sucharzewa "Decyzję o starcie w 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz podjąłem tak naprawdę tuż po ukończeniu ubiegłorocznego Maratonu Poznańskiego. To właśnie na terenie Targów Poznańskich otrzymałem od Organizatora swarzędzkiej 10-tki zaproszenie. Stąd też mój niski numer startowy 185" - powiedział we wtorek 15 maja 2018 roku Jan Dębski, laureat głównej nagrody 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz tuż po odebraniu kluczyków do nowiutkiego Hyundai'a i10. Był to ostatni akord tego, rozegranego na ulicach Swarzędza w niedzielę 22 kwietnia biegu, który - przypomnijmy - ukończyło ponad 2 550 biegaczek i biegaczy.

Dublet Gewerta w Niemczech

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Dublet Gewerta w Niemczech Świetną passę w lidze niemieckiej kontynuuje gnieźnieński tenisista ziemny Jakub Gewert. W meczu 2 kolejki drugiej ligi berlińskiej jego zespół BTTC Grun Weiss pokonał Olympischer Sport-Club 7:2, a gnieźnianin zdobył w po raz kolejny komplet punktów.

XXVIII Bieg Niechana już 25 maja

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
XXVIII Bieg Niechana już 25 maja 25 maja 2018 roku w ramach obchodów Dni Niechanowa odbędzie się XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana, na który zapraszają organizatorzy.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10110 111 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno