Logo

Dział - Wiadomości

Na Winiarach powstanie ponad 100 miejsc parkingowych

Artykul dodany: Piątek, 13 kwietnia 2018
Na Winiarach powstanie ponad 100 miejsc parkingowych Ponad 100 miejsc postojowych jeszcze w tym roku powstanie przy ul. Biskupińskiej w Gnieźnie. Miasto Gniezno właśnie ogłosiło przetarg na ich realizację.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Piątek, 13 kwietnia 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 11, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 13.04.2018 r.

Dzień z Matematyką VI

Artykul dodany: Piątek, 13 kwietnia 2018
Dzień z Matematyką VI 11 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, już po raz szósty odbył się "Dzień z Matematyką", pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Projekt adresowany był do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego, a jego realizatorami byli nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Zaproszenie na konsultacje społeczne w sprawie przejazdu kolejowego na Dalkach

Artykul dodany: Piątek, 13 kwietnia 2018
Zaproszenie na konsultacje społeczne w sprawie przejazdu kolejowego na Dalkach Otwarte konsultacje społeczne w sprawie założeń do inwestycji dotyczącej przejazdu kolejowego zlokalizowanego na drodze nr 2152P w rejonie ulic Mnichowska-Cienista-Gajowa w Gnieźnie.

Oświadczenie prasowe Tomasza Budasza - prezydenta Gniezna

Artykul dodany: Piątek, 13 kwietnia 2018
Oświadczenie prasowe Tomasza Budasza - prezydenta Gniezna Od jakiegoś czasu w lokalnej prasie i mediach internetowych można przeczytać artykuły dotyczące mojego startu w wyborach samorządowych. Oczywiście, tak jak wcześniej zapowiadałem, będę ubiegać się ponownie o urząd prezydenta Gniezna. Do wyborów pozostało jeszcze sporo czasu, nawet nie znamy ich dokładnej daty. Ważniejsze dla mnie są sprawy Gniezna, projekty i inwestycje, które właśnie realizujemy. Na przedstawienie planów wyborczych przyjdzie jeszcze czas.

5 nowych pociągów trafi na tory

Artykul dodany: Środa, 11 kwietnia 2018
5 nowych pociągów trafi na tory W piątek 13 kwietnia 2018 roku Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podpisze umowę o dofinansowanie projektu pn. "Zakup taboru dla aglomeracyjnych kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze Poznańskiej Kolei Metropolitarnej". Beneficjentem projektu jest Województwo Wielkopolskie.

Plan uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha

Artykul dodany: Środa, 11 kwietnia 2018
Plan uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha W dniach 28 i 29 kwietnia br. obchodzić będziemy w Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. W czasie tegorocznego Odpustu pragniemy również uroczyście zakończyć obchody jubileusz 600-lecia prymasostwa w Polsce. Modlitwie dziękczynnej polskiego episkopatu będzie przewodniczyć Legat Ojca Świętego Franciszka kard. Vincent Nichols, Prymas Anglii i Walii.

Kolejna stulatka w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 11 kwietnia 2018
Kolejna stulatka w Gnieźnie 7 kwietnia 2018 roku Janina Kubiak, mieszkanka Gniezna, obchodziła setne urodziny. Z życzeniami do jubilatki, oprócz najbliższej rodziny, przyszli także zastępca prezydenta Gniezna Michał Powałowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński.

Wymiana fragmentu nawierzchni ul. Chrobrego

Artykul dodany: Środa, 11 kwietnia 2018
Wymiana fragmentu nawierzchni ul. Chrobrego W związku z planowaną wymianą nawierzchni asfaltowej na fragmencie ul. Chrobrego nastąpią czasowe ograniczenia w ruchu.

Pierwszy Brico Marche w Gnieźnie korzyścią dla regionu

Artykul dodany: Środa, 11 kwietnia 2018
Pierwszy Brico Marche w Gnieźnie korzyścią dla regionu Dodatkowe dochody do budżetu miasta z podatków, 27 miejsc prac, współpraca z lokalnymi dostawcami i akcje społeczne dla mieszkańców to główne korzyści dla Gniezna, które przyniesie nowy supermarket typu "dom i ogród". Bricomarché przy ul. Składowej 2, będący 29. sklepem tej sieci w województwie wielkopolskim, oficjalnie rozpoczął działalność w środę - 11 kwietnia.

Europosłanka wspólnie z Prezydentem dla seniorów

Artykul dodany: Środa, 11 kwietnia 2018
Europosłanka wspólnie z Prezydentem dla seniorów W Gnieźnie podsumowano kolejną edycję warsztatów komputerowych dla seniorów. Organizatorem warsztatów jest Krystyna Łybacka - Poseł do Parlamentu Europejskiego, we współpracy z Prezydentem Gniezna, Szkołą Podstawową nr 5 i Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan.

Otrzeżenie meteorologiczne: burze

Artykul dodany: Wtorek, 10 kwietnia 2018
Otrzeżenie meteorologiczne: burze W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 10 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 10.04.2018 r.

Dzień umysłów ścisłych - iDAY

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Dzień umysłów ścisłych - iDAY 6 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie już po raz siódmy odbył się iDAY. Temat przewodni tegorocznej edycji projektu to "Licencja na Liceum". Impreza została przygotowana przez nauczycieli matematyki, fizyki, informatyki oraz chemii oraz uczniów z klasy 2c i 2g (profil politechniczny i programistyczny).

Sprzedam motocykl Yamaha Virago XV 1000

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Sprzedam motocykl Yamaha Virago XV 1000 Sprzedam motocykl Yamaha Virago XV 1000. Cena 5 300 zł (do negocjacji).

Prezydent Tomasz Budasz prowadzi rozmowy z PiS-em? Z jakiej listy wystartuje w wyborach?

Artykul dodany: Niedziela, 8 kwietnia 2018
Prezydent Tomasz Budasz prowadzi rozmowy z PiS-em? Z jakiej listy wystartuje w wyborach? Jak udało nam się ustalić, Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz, prowadzi rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością odnośnie najbliższych wyborów samorządowych. Czy jest konflikt na linii włodarz miasta - PO? Czy Drużyna Budasza to próba wprowadzenia konia trojańskiego?

Obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Artykul dodany: Sobota, 7 kwietnia 2018
Obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej W kościele pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie oraz pod tablicą Krzyż Katyński odbyły sie obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Tradycyjnie w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz miasta, powiatu, parlamentarzyści, kombatanci, delegacje służb mundurowych oraz mieszkańcy Pierwszej Stolicy.

Urząd broni się nagraniem przed oskarżeniami o braku uczciwości w rozprowadzaniu biletów

Artykul dodany: Sobota, 7 kwietnia 2018
Urząd broni się nagraniem przed oskarżeniami o braku uczciwości w rozprowadzaniu biletów Pierwsza pula biletów na spotkanie z Denisem Urubko rozeszła się w zatrważającym tempie. Podobnie było przed spotkaniem z Adamem Bieleckim. Ponieważ pojawiły się pogłoski o nieuczciwej sprzedaży, Urząd Miasta Gniezna postanowił nagrywać transakcje zakupu.

Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Gnieźnie w sprawie planowanych zmian w prawie pracy

Artykul dodany: Sobota, 7 kwietnia 2018
Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Gnieźnie w sprawie planowanych zmian w prawie pracy Sprzeciwiamy się jakimkolwiek antypracowniczym zmianom w prawie pracy. Nieczytelne i skomplikowane przepisy zawsze działają na niekorzyść ludzi pracy.

Wokół Galerii Piastovej powstanie nowy układ komunikacyjny

Artykul dodany: Sobota, 7 kwietnia 2018
Wokół Galerii Piastovej powstanie nowy układ komunikacyjny Na otwarciu Galerii Posnania nie pojawili się włodarze stolicy Wielkopolski. W Gnieźnie cała świta prezydencka, a także wicestarosta Jerzy Berlik przecinali wstęgę nowego centrum handlowego. Cieszy jedynie fakt, że ta część miasta zyska nowy układ komunikacyjny.

Prezydent jak chorągiewka? Przestał szanować i przestrzegać prawa konstytucyjne?

Artykul dodany: Czwartek, 5 kwietnia 2018
Prezydent jak chorągiewka? Przestał szanować i przestrzegać prawa konstytucyjne? 6 czerwca 2016 roku Prezydent Miasta Gniezna poinformował, że nie wydaje zakazu dzierżawy gruntów miejskich pod widowiska cyrkowe ze zwierzętami. Niespełna 2 lata później, pod wpływem 2 800 zebranych podpisów w prawie 70-tysięcznym mieście, zmienił swoją decyzję. Czy to początek "wyborczego pokera"?

Galeria Piastova otwarta! Klienci "rzucili się" na promocje

Artykul dodany: Czwartek, 5 kwietnia 2018
Galeria Piastova otwarta! Klienci Dzisiaj o godz. 11.00 odbyło się otwarcie Galerii Piastovej. Do nowego centrum handlowego "wlała się" fala mieszkańców, którzy chcieli kupić towary w promocyjnych cenach. Przygotowano nie tylko okazje cenowe, ale również wiele atrakcji.

Przy Galerii Piastovej powstanie stacja benzynowa. Czy wpłynie to na ceny paliw w Gnieźnie?

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Przy Galerii Piastovej powstanie stacja benzynowa. Czy wpłynie to na ceny paliw w Gnieźnie? W ciągu niespełna roku przy Galerii Piastovej, której otwarcie odbędzie się 5 kwietnia, ma powstać stacja paliw. Czy wpłynie to na ceny w innych gnieźnieńskich punktach dystrybucji paliw płynnych?

"Sztuką jest zostać starym himalaistą", czyli spotkanie z Adamem Bieleckim

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Mówi o sobie jako o łączniku pomiędzy młodszym a starszym pokoleniem, kiedy to wspinanie było sportem dość hermetycznym. Jest samoukiem, który inspirował się postawą takich potęg, jak Kukuczka, Rutkiewicz czy Kurtyka. Porażki przyjmuje z pokorą, gdyż to z nich można nauczyć się najwięcej. Adam Bielecki - bo o nim tu mowa - jeden z czołowych polskich himalaistów, spotkał się 3 kwietnia 2018 z gnieźnieńską publicznością ciekawą jego opowieści na temat niełatwej drogi na szczyt.

Utrudnienia w ruchu na ul. Kościuszki

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Utrudnienia w ruchu na ul. Kościuszki Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Spółka z o.o. informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami konserwacyjnymi na sieci kanalizacyjnej od 4 do 5 kwietnia nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Kościuszki, na wysokości Parku Kościuszki. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Dezynfekcja i dezynsekcja pojemników na odpady

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Dezynfekcja i dezynsekcja pojemników na odpady Urząd Miejski w Gnieźnie informuje, że URBIS Spółka z o. o. - wykonawca zadania "Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Gniezna" zgodnie z zawartą Umową w okresie wiosennym, od 4 kwietnia 2018 roku zaczyna dezynfekcję i dezynsekcję pojemników na odpady.

Sportowe atrakcje w weekend. Uwaga! Będą ograniczenia w ruchu!

Artykul dodany: Środa, 4 kwietnia 2018
Sportowe atrakcje w weekend. Uwaga! Będą ograniczenia w ruchu! W najbliższy weekend w Gnieźnie odbędzie się kilka imprez sportowych. Wystartuje XVI Bieg Europejski, motocykliści zainaugurują sezon, a żużlowcy Startu Gniezno zmierzą się na własnym torze z Lokomotiv Daugavpils. Mieszkańcy z pewnością licznie wezmą udział w tych imprezach, powinni jednak przygotować się na związane z nimi ograniczenia w ruchu.

Nowy budynek wielokondygnacyjny w Gnieźnie? Czy wieżowiec zajmie miejsce Panoramy?

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018
Nowy budynek wielokondygnacyjny w Gnieźnie? Czy wieżowiec zajmie miejsce Panoramy? Jakiś czas temu budynek Panoramy na os. Orła Białego został wystawiony na sprzedaż. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, właściciel prowadzi rozmowy z jednym z deweloperów - firmą GBO Inwestycje, która chce postawić w tym miejscu budynek wielorodzinny o wielu kondygnacjach.

Zgubiono portfel! Nagroda dla uczciwego znalazcy

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 kwietnia 2018
Zgubiono portfel! Nagroda dla uczciwego znalazcy Znalazca portfela z dokumentami, kartami oraz z gotówką na stacji benzynowej Lotos przy ul. Żwirki i Wigury w Gnieźnie, 1 kwietnia 2018r. ok. godz. 20.00 - 20.15 proszony jest o pilny kontakt z właścicielem lub Policją. Funkcjonariusze zabezpieczyli już monitoring w celu ustalenia nieuczciwego znalazcy. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda. Tel.: 693 919 919.

Zamknięcie przejazdów kolejowych na trasie Żydowo - Gniezno

Artykul dodany: Niedziela, 1 kwietnia 2018
Zamknięcie przejazdów kolejowych na trasie Żydowo - Gniezno Z upoważnienia firmy Alusta S.A. z Poznania, wykonawcy robót torowych na linii kolejowej Oleśnica - Chojnice na odcinku Żydowo - Gniezno informujemy o planowanych zamknięciach remontowych przejazdów kolejowych w rejonie Żydowa, Gębarzewa i Gniezna. Zamykane przejazdy będą oznakowane zgodnie z projektami czasowej organizacji ruchu.

Święcenie pokarmów w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego

Artykul dodany: Sobota, 31 marca 2018
Święcenie pokarmów w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego Jedną z wielkanocnych tradycji jest święcenie pokarmów. Odbywa się ono w Wielką Sobotę. Zobaczcie, jak wyglądało to w parafii pw. Bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14275 276 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno