Logo

Dział - Wiadomości

Sztabka złota dla Bartka Labrenza

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
Sztabka złota dla Bartka Labrenza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie, za pośrednictwem Gnieźnieńskiego Towarzystwa Motorowego Start Gniezno przekazała sztabkę złotą na leczenie Bartka Labrenza.

By pamięć przetrwała - w hołdzie bohaterom

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
By pamięć przetrwała - w hołdzie bohaterom 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona oraz 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czujnik jakości powietrza (smogu) w Gnieźnie

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
Czujnik jakości powietrza (smogu) w Gnieźnie Od 1 listopada w ramach projektu AirQuality monitorowana jest jakość powietrza (smog) na terenie Gniezna. Czujnik zainstalowany jest na osiedlu mieszkalnym przy ulicy Artyleryjskiej.

Obchody Święta Niepodległości w Gnieźnie

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
Obchody Święta Niepodległości w Gnieźnie Wczoraj odbyły sie obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza święta w bazylice prymasowskiej. Następnie na Placu Mikołaja Trąby złożono kwiaty przed pomnikiem Bolesława Chrobrego. Odbyła się również krótka inscenizacja przyjazdu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Święto Niepodległości w I LO

Artykul dodany: Sobota, 11 listopada 2017
Święto Niepodległości w I LO W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego 10 listopada w nietypowy sposób uczczono Święto Niepodległości. Uczniowie wysłuchali audycji słowno-muzycznej a Samorząd Uczniowski zorganizował happening patriotyczny.

Radosne Święto

Artykul dodany: Sobota, 11 listopada 2017
Radosne Święto Na powidzkim lotnisku odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego (3.SLTr) oraz 33. Bazy Lotnictwa Transportowego (33. BLTr), żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej, a także licznie zgromadzeni goście.

Prezydent przekazał sprzęt medyczny dla gnieźnieńskiego szpitala

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Prezydent przekazał sprzęt medyczny dla gnieźnieńskiego szpitala 4 monitory telemetryczne dla chorujących kardiologicznie zakupione z budżetu Miasta Gniezna przekazane zostały dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Sprzęt o wartości 60 tys. zł trafił na Oddział Chorób Wewnętrznych "A" i Kardiologii przy ul. Św. Jana.

Duży staw oraz kaskada w Parku Miejskim odzyskują blask

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Duży staw oraz kaskada w Parku Miejskim odzyskują blask Zakład Zieleni Miejskiej prowadzi prace rewitalizacyjne przy dużym stawie oraz kaskadzie w Parku Miejskim im. gen. W. Andersa. Zakończą się one już niedługo, ale na pełny efekt musimy poczekać do wiosny.

Ukończono zbiornik retencyjny na Kawiarach

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Ukończono zbiornik retencyjny na Kawiarach Budowę nowego zbiornika retencyjnego wraz z pasem technologicznym, zastawką żelbetową, oraz rozbudowę i umocnienie rowów melioracyjnych obejmowała inwestycja ukończona niedawno na Kawiarach.

II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon rozstrzygnięty!

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon rozstrzygnięty! W czwartek, 9 listopada w Centrum Kultury "eSTeDe", odbył się "II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon dla szkół ponadgimnazjalnych". Rozgrywki przebiegały pod patronatem Beaty Tarczyńskiej, starosty gnieźnieńskiego, która osobiście powitała uczestników, życząc im wielu wrażeń i emocjonującej rywalizacji.

Polsko-amerykańskie zmagania

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
Polsko-amerykańskie zmagania Tradycyjne polsko-amerykańskie zawody rozgrywane w Powidzu w ramach lotniczego szkolenia Aviation Detachment 18-1 zakończyły się remisem. Jedną z konkurencji wygrali Polacy, drugą Amerykanie.

Komunikat PWiK: przerwy w dostawie wody

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
Komunikat PWiK: przerwy w dostawie wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Spółka z o.o. informuje, iż w związku z awarią urządzeń infrastruktury sieci wodociągowej w ul. Św. Wawrzyńca, w dniu 9 listopada 2017 roku w godzinach od 20.00 do 01.00 nastąpi ograniczenie w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Św. Wawrzyńca, Słomianka, Bednarski Rynek, Zaułek, Jeziorna, Czysta, Garbarska, Cierpięgi.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Obchody Narodowego Święta Niepodległości W sobotę obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Oprócz uroczystości miejskich przy pomniku Bolesława Chrobrego (szczegóły na plakacie), na Rynku odbędzie się inscenizacja historyczna organizowana przez GRH Garnizon Gniezno.

Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP? Zapisy od 14 do 16 listopada

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP? Zapisy od 14 do 16 listopada Chcesz zostać wolontariuszem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Przyjdź w dniach 14 - 16 listopada do Centrum Kultury Scena To Dziwna i zapisz się, aby w styczniu kwestować na ulicach Pierwszej Stolicy.

20 nowych sterników czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
20 nowych sterników czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców We wtorek, 7 listopada, od godziny 14.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbywał się egzamin na patent sternika motorowodnego, który wieńczył kurs trwający od 19 października.

Zuzanna Ratajczak w finale "Mistrza Smaku"

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Zuzanna Ratajczak w finale Zuzanna Ratajczak, uczennica 4 klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSP nr 1 w Gnieźnie, zakwalifikowała się do finału programu telewizyjnego "Mistrz Smaku". Zachęcamy do głosowania na Zuzę i jej chłopaka Michała (do dnia 24 listopada 2017 r.).

Wtorki z JPK_VAT - szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Wtorki z JPK_VAT - szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym W każdym urzędzie skarbowym w listopadowe wtorki będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców - to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

Kolejne spotkanie WIPH

Artykul dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Kolejne spotkanie WIPH W dniu wczorajszym, 6 listopada, odbyło się spotkanie Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oddział Gniezno. W spotkaniu udział wzięli członkowie Izby, a gościem spotkania był Starszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości, Stefan Pokładecki.

Planowane zamknięcia przejazdów kolejowych

Artykul dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Planowane zamknięcia przejazdów kolejowych Z upoważnienia wykonawcy robót torowych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica - Chojnice na odcinku od Czerniejewa do Gniezna informujemy o planowanych najbliższych zamknięciach przejazdów kolejowych spowodowanych robotami w torze kolejowym nr 1. Oznakowanie zostanie wykonane zgodnie z zatwierdzonymi projektami czasowej organizacji ruchu.

Trwa głosowanie na Interaktywne Muzeum Gniezna 2018!

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Trwa głosowanie na Interaktywne Muzeum Gniezna 2018! Klub Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zgłosił projekt Interaktywnego Muzeum Gniezna 2018 do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna Pierwszej Stolicy Polski. Wspólnie staramy się pozyskać środki na rozbudowę rozpoczętych w roku 2017 działań związanych z popularyzacją lokalnej historii Gniezna. Zaczęliśmy od zgromadzenia osób, które chcą dzielić się z innymi swoją pasją zbierania miejskich historii. Teraz czeka nas krok następny.

Pociąg "Zdziechowa" połączy Poznań z Mogilnem

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
Pociąg Zakończyła się akcja "Kolej na Powstanie!". Wyniki, zwłaszcza pod koniec, zmieniały się dynamicznie, np. "Zdziechowa" znacznie wyprzedziła "Ułana", "Odwach" zepchnął z pierwszego miejsca "Helenę", a "Cytadela" minimalnie wygrała z "Drzymałą"!

Kiedy nie ukryjesz instalacji elektrycznej w tynku?

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
Kiedy nie ukryjesz instalacji elektrycznej w tynku? Nikt nie lubi kabli na wierzchu. Właśnie dlatego w naszych domach tak ochoczo decydujemy się na instalacje elektryczne, montowane pod tynkiem. Wtedy przecież niczego nie widać, a my nie toniemy w gąszczu przewodów. Mimo wszystko, zdarzają się takie sytuacje, kiedy ukrycie całej sieci elektrycznej w ten sposób nie wchodzi w ogóle w grę. Wówczas konieczna okazuje się odmienna metoda jej instalacji.

Uczniowie ZSEO nagrodzeni stypendiami

Artykul dodany: Środa, 1 listopada 2017
Uczniowie ZSEO nagrodzeni stypendiami 30 października uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie odebrali stypendia za szczególne osiągnięcia, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Budimex poszukuje pracowników

Artykul dodany: Wtorek, 31 października 2017
Budimex poszukuje pracowników Firma Budimex poszukuje pracowników na stanowiska: robotnika mostowego, robotnika drogowego, montera kanalizacji sanitarnej. Szczegóły na powyższym plakacie.

Co dzieje się w gnieźnieńskim MPK? Czy dojdzie do oflagowania Spółki?

Artykul dodany: Wtorek, 31 października 2017
Co dzieje się w gnieźnieńskim MPK? Czy dojdzie do oflagowania Spółki? MPK podpisało umowę na zakup 12 nowych autobusów. Pracownicy alarmują, że na pojazdach już teraz nie ma kto jeździć.

"Niech Pan mnie nie wkur..., bo to się dla Pana źle skończy!"

Artykul dodany: Wtorek, 31 października 2017
W czwartek, w gnieźnieńskim Sądzie Pracy odbyła się pierwsza rozprawa Dariusza Kasprzyka - wieloletniego pracownika MPK, przeciwko Spółce. Kierowca pozwał Prezesa Zarządu MPK w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę.

Kolejne warsztaty komputerowe dla seniorów dobiegły końca

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 października 2017
Kolejne warsztaty komputerowe dla seniorów dobiegły końca Zakończyły się kolejne warsztaty komputerowe dla seniorów w Gnieźnie. Organizatorem edukacji komputerowej dla osób 50 Plus jest Krystyna Łybacka - Posłanka do Parlamentu Europejskiego we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5, Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan oraz dzięki życzliwości Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza.

Wymyśl nazwę dla pociągu i uczcij Powstanie Wielkopolskie

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 października 2017
Wymyśl nazwę dla pociągu i uczcij Powstanie Wielkopolskie W tym roku obchodzimy 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a za progiem już 100. rocznica! W jubileuszowy rok 2018 wjedziemy pociągami Kolei Wielkopolskich, które nosić będą nazwy związane z Powstaniem Wielkopolskim!

Zmiana organizacji ruchu na ul. Krótkiej

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 października 2017
Zmiana organizacji ruchu na ul. Krótkiej 3 listopada zacznie obowiązywać na stałe zmieniona organizacja ruchu na ul. Krótkiej w Gnieźnie. Zgodnie z zatwierdzonym projektem na tej ulicy wprowadzona zostanie zmiana kierunku ruchu, który od 3 listopada będzie obowiązywać od ul. Cierpięgi do ul. Dalkoskiej.

Ciekawe znaleziska w Starym Ratuszu

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 października 2017
Ciekawe znaleziska w Starym Ratuszu Stare gazety, książki, dokument tożsamości, butelki i inne przedmioty znaleziono podczas remontu Starego Ratusza w Gnieźnie.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14261 262 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno