Logo

Dział - Wiadomości

Przerwa w dostawie wody

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 września 2017
Przerwa w dostawie wody Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o. o. informuje, że 6 września 2017 (środa) w godzinach od 8.00 do 14.00 mogą nastąpić przerwy w dostawie ciepłej i zimnej wody do budynku mieszkalnego w Gnieźnie na Os. Orła Białego 15E. Przerwa związana jest z podłączeniem nowego węzła cieplnego.

"Łzy z nieba" podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Artykul dodany: Piątek, 1 września 2017
W strugach deszczu, w Parku im. gen. Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie odbyły się obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych w latach 1939 - 1945 delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Nowy rok szkolny w miejskich jednostkach oświatowych

Artykul dodany: Piątek, 1 września 2017
Nowy rok szkolny w miejskich jednostkach oświatowych W związku z reformą oświaty, Miasto Gniezno podjęło starania w celu przystosowania i przygotowania obiektów szkolnych do nowej rzeczywistości.

Święto lotnictwa w garnizonie Powidz

Artykul dodany: Czwartek, 31 sierpnia 2017
Święto lotnictwa w garnizonie Powidz Na tle samolotów i śmigłowców stacjonujących na powidzkim lotnisku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Lotnictwa.

Motocykliści pożegnali 27-latkę

Artykul dodany: Czwartek, 31 sierpnia 2017
Motocykliści pożegnali 27-latkę W środę motocykliści pożegnali 27-latkę, która zmarła dwa dni wcześniej. Ostatnią prośbą kobiety było, aby w jej ostatniej drodze uczestniczyli fani dwóch kółek.

Wyprawka Szkolna 2017

Artykul dodany: Czwartek, 31 sierpnia 2017
Wyprawka Szkolna 2017 Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan po raz 17 zorganizowało "wyprawkę szkolną" dla 60 dzieci z niepełnosprawnościami oraz 20 poszkodowanych po ostatniej nawałnicy. Spotkanie w sali MOK Gniezno z udziałem 80 dzieci wraz z rodzicami z terenu wszystkich gmin powiatu gnieźnieńskiego zapoczątkowały występy wokalne zespołów z MOK - Happy i Domino pod kierownictwem pani Agnieszki Żółtowskiej.

"Kultura Piastów dla dzieci" inspiracją dla szkolnego podręcznika

Artykul dodany: Czwartek, 31 sierpnia 2017
Uczniowie klas 4 szkół podstawowych będą mogli poznawać historię początków państwa polskiego na podstawie materiałów pochodzących z serii książek "Kultura Piastów dla dzieci". Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe wydało właśnie nowy podręcznik do historii, w którym rozdział poświęcony dynastii piastowskiej zdobią ilustracje gnieźnieńskiego artysty Jarosława Grygucia, zaczerpnięte z książeczek wydanych pierwotnie przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Wraca ruch na ulicy Pod Trzema Mostami

Artykul dodany: Czwartek, 31 sierpnia 2017
Wraca ruch na ulicy Pod Trzema Mostami Od północy 1 września 2017 będzie można ponownie przejechać ulicą Pod Trzema Mostami. Zgodnie z deklaracją Prezydenta Miasta Gniezna w terminie nastąpiło zakończenie pierwszego etapu inwestycji będących częścią większych zmian komunikacyjnych w tej części miasta.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Czwartek, 31 sierpnia 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 55, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 31.08.2017 r.

Zabytkowy napis na budynku Urzędu Miasta

Artykul dodany: Środa, 30 sierpnia 2017
Zabytkowy napis na budynku Urzędu Miasta Zabytkowy napis odsłonili pracownicy remontujący elewację Urzędu Miasta. Dziś niewiele osób pamięta, że ten wybudowany w 1899 roku budynek był pierwotnie siedzibą Starostwa Powiatowego - dlatego teraz, gdy nadarzyła się okazja, przywrócono napis jako historyczną ciekawostkę.

Możliwa przerwa w dostawie wody na Orła Białego

Artykul dodany: Środa, 30 sierpnia 2017
Możliwa przerwa w dostawie wody na Orła Białego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o. o. informuje, że 6 września 2017 (środa) w godzinach od 8.00 do 14.00 mogą nastąpić przerwy w dostawie ciepłej i zimnej wody do budynku mieszkalnego w Gnieźnie na Os. Orła Białego 15E. Przerwa związana jest z podłączeniem nowego węzła cieplnego.

W jaki sposób szukać mieszkania? Na co zwracać szczególną uwagę?

Artykul dodany: Środa, 30 sierpnia 2017
W jaki sposób szukać mieszkania? Na co zwracać szczególną uwagę? Rynek nieruchomości przeżywa obecnie bardzo dobry czas - zarówno pod względem sprzedaży, jak i kupna. Polacy coraz chętniej chcą posiadać swoje własne lokum, zamiast opłacać wysokie sumy za ich wynajem. Dlatego też, duża część z nas obecnie poszukuje swojego nowego domu. Jednak jak dobrze zabrać się do pracy? Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie w gąszczu ofert i co ważne, jakimi kryteriami się sugerować?

Wrócili z Białki Tatrzańskiej

Artykul dodany: Środa, 30 sierpnia 2017
Wrócili z Białki Tatrzańskiej W minionym tygodniu powróciła do Gniezna z przepięknej Białki Tatrzańskiej wypoczęta i zadowolona grupa młodzieży z USKS Rodzice-Dzieciom (klubu działającego przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych w Gnieźnie), który na realizację letniego wyjazdu o nazwie "Watra 2017" uzyskał środki na drodze otwartego konkursu ofert z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z Departamentu Zdrowia oraz w formie darowizn od zaprzyjaźnionych gnieźnieńskich sponsorów i zaprzyjaźnionej Parafii Rzymsko-Katolickiej.

Dex - nowy "policjant" w służbie

Artykul dodany: Wtorek, 29 sierpnia 2017
Dex - nowy W szeregi gnieźnieńskiej policji wstąpił "nowy funkcjonariusz". Został nim owczarek holenderski. Dex, bo tak wabi się czworonóg, jest typowym psem patrolowo-tropiącym. Od końca lipca pełni służbę ze swoim przewodnikiem. Jego głównym zadaniem będzie tropienie przestępców i szukanie zaginionych osób.

Komunikat Starosty Gnieźnieńskiego

Artykul dodany: Wtorek, 29 sierpnia 2017
Komunikat Starosty Gnieźnieńskiego Komunikat Starosty Gnieźnieńskiego dla właścicieli lasów prywatnych na terenie powiatu gnieźnieńskiego, uszkodzonych podczas nawałnicy.

Naukobus przyjedzie do Gniezna

Artykul dodany: Wtorek, 29 sierpnia 2017
Naukobus przyjedzie do Gniezna Prezydent Miasta Gniezna oraz Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej objazdowej wystawie "Eksperymentuj". W programie wystawy między innymi półkule Magdeburskie, kula plazmowa, najszybsza zjeżdżalnia, tablica Galtona, łamigłówki, uciążliwe echo i wiele innych.

"Nigdy nie spiszę mojego dziecka na straty"

Artykul dodany: Wtorek, 29 sierpnia 2017
"On będzie rośliną, całe życie będziecie go popychać palcem. Nie będzie widział, słyszał, mówił, chodził. Żebyście się państwo nie denerwowali, lepiej go oddać do hospicjum" - takie słowa usłyszałam na jednej z pierwszych wizyt u pediatry. Wiecie, że po czymś takim serce matki może pęknąć i nigdy się nie zagoić? Czy osoba, która mówi takie słowa matce dziecka gotowej w tej właśnie chwili oddać życie za to chore maleństwo, zdaje sobie sprawę, że robi krzywdę na całe życie przez to, że nie potrafi wykrzesać odrobiny empatii?

Motocykliści spełniają ostatnią prośbę 27-latki

Artykul dodany: Wtorek, 29 sierpnia 2017
Motocykliści spełniają ostatnią prośbę 27-latki Zostaliśmy poproszeni o pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Niestety, dotyczy ona śmierci młodej osoby. Celem jest jednak spełnienie jej ostatniej prośby.

W Gnieźnie Wielkopolska podziękowała za plony

Artykul dodany: Wtorek, 29 sierpnia 2017
W Gnieźnie Wielkopolska podziękowała za plony Na placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie, tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia, rolnicy z naszego regionu podziękowali za plony. Do wspólnego dzielenia się chlebem z tegorocznych zbiorów zaprosili Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Arcybiskup Wojciech Polak - Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski, Beata Tarczyńska - Starosta Gnieźnieński i Tomasz Budasz - Prezydent Gniezna.

W Witkowie uczyli się, jak ratować życie

Artykul dodany: Wtorek, 29 sierpnia 2017
W Witkowie uczyli się, jak ratować życie 26 sierpnia w Witkowie odbyło się otwarte szkolenie dla mieszkańców z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy i obsługi Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED. W spotkaniu uczestniczyło 35 osób z terenu gminy. Prowadzącym szkolenie był Daniel Kowalczyk - ratownik medyczny wspólnie z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej Witkowo.

Wspomaganie w trakcie wysiłku

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017
Wspomaganie w trakcie wysiłku Mniej lub bardziej zawodowy sport bardzo często wymaga odpowiedniej suplementacji, czyli dostarczenia organizmowi niezbędnych składników. Wiążą się one z różnymi aktywnościami, potrzebami organizmu oraz efektem, który chcemy uzyskać.

Informacja dotycząca remontu toru na linii kolejowej Gniezno Winiary - Sława Wielkopolska

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017
Informacja dotycząca remontu toru na linii kolejowej Gniezno Winiary - Sława Wielkopolska Uprzejmie informujemy, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z końcem sierpnia br. zakończą remont linii kolejowej Gniezno Winiary - Sława Wielkopolska. Na długości 12 km, między stacjami Olekszyn - Stawiany wykonywana jest rewitalizacja toru. W związku z tym od 3 września na tym odcinku linii zostanie podniesiona prędkość jazdy pociągów z 20 do 60 km/h, także przez przejazdy kolejowo-drogowe (9 przejazdów) między miejscowościami Łagiewniki Kościelne a Łubowiczki.

Powidzka BRYZA w "Akcji Serce"

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017
Powidzka BRYZA w Już 25 raz w tym roku załoga 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wspólnie z cywilnym personelem medycznym wykonała lot w ramach "Akcji Serce".

Utrudnienia w ruchu w rejonie ulic Dalkoskiej i św. Wawrzyńca

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 sierpnia 2017
Utrudnienia w ruchu w rejonie ulic Dalkoskiej i św. Wawrzyńca Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że z uwagi na kontynuację rozbudowy sieci ciepłowniczej od 28 sierpnia do 4 września 2017 roku, nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów w Gnieźnie w rejonie skrzyżowania ulic Dalkoskiej i św. Wawrzyńca.

Mieszkańcy sprzątali Park Trzech Kultur

Artykul dodany: Niedziela, 27 sierpnia 2017
Mieszkańcy sprzątali Park Trzech Kultur W sobotę Zakład Zieleni Miejskiej wspólnie z mieszkańcami Gniezna prowadził prace porządkowe w Parku Trzech Kultur. Nawałnica z 11 sierpnia powaliła wiele drzew. W akcję włączyli się włodarze Pierwszej Stolicy, radni, grupa morsów, pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, członkowie stowarzyszeń oraz mieszkańcy. Catering dla wolontariuszy zapewniła restauracja Leo Libra.

Jedyna taka pizzeria w Gnieźnie!

Artykul dodany: Niedziela, 27 sierpnia 2017
Jedyna taka pizzeria w Gnieźnie! Pizzeria GNS zaprasza na dania kuchni polskiej i włoskiej. Specjalnością jest oczywiście pizza przygotowywana według własnej receptury i wypiekana we włoskim piecu. W weekendy czynne od 13.00 do 3.00.

Lato się powoli kończy, pomyśl o swoim aucie!

Artykul dodany: Piątek, 25 sierpnia 2017
Lato się powoli kończy, pomyśl o swoim aucie! Zmrok zapada już dużo szybciej, wieczory i poranki są coraz chłodniejsze, a niebo coraz częściej spowite jest szarymi, gęstymi chmurami.

"Bezpieczny weekend" - krajowe działania Policji w ostatni weekend sierpnia 2017

Artykul dodany: Piątek, 25 sierpnia 2017
Przed nami ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego. Wzmożone działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas ostatniego weekendu sierpnia. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend".

Nowa, "cmentarna" linia MPK

Artykul dodany: Piątek, 25 sierpnia 2017
Nowa, Nowa linia nr 23, łącząca gnieźnieńskie nekropolie św. Krzyża oraz św. Piotra i Pawła z największymi gnieźnieńskimi osiedlami na Tysiąleciu i Winiarach, rozpocznie kursowanie od 4 września. Przebieg trasy oraz godziny kursów były konsultowane z Miejską Radą Seniorów.

Prymas odwiedził rodziny, które ucierpiały podczas nawałnicy

Artykul dodany: Środa, 23 sierpnia 2017
Prymas odwiedził rodziny, które ucierpiały podczas nawałnicy Dzięki ludziom dobrej woli Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej po raz kolejny może wspomóc tych, którzy najbardziej ucierpieli podczas nawałnicy 11 sierpnia.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14255 256 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno