Logo

Dział - Wiadomości

Czujniki sprawdzają jakość powietrza

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 lutego 2018
Czujniki sprawdzają jakość powietrza Od kilku tygodni w Gnieźnie działa system monitorujący jakość powietrza. Pierwszego podsumowania jego funkcjonowania dokonali na wspólnej konferencji prasowej 5 lutego 2018 roku Zastępca Prezydenta Jarosław Grobelny oraz przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

Zarezerwuj lot w tunelu aerodynamicznym w Lesznie i przeżyj niezwykłą przygodę!

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 lutego 2018
Zarezerwuj lot w tunelu aerodynamicznym w Lesznie i przeżyj niezwykłą przygodę! Lubisz przygody? Masz ochotę na zrobienie czegoś szalonego? Wybierz dla siebie lot w tunelu aerodynamicznym w Lesznie!

6 pomysłów na odpoczynek po pracy

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 lutego 2018
6 pomysłów na odpoczynek po pracy Natłok obowiązków w pracy, presja oraz głębokie psychiczne zaangażowanie w sprawy zawodowe sprawiają, że permanentnie czujemy się zmęczeni i ciężko przychodzi nam stawianie czoła trudom kolejnych zadań. Praca po pracy oraz myślenie o obowiązkach w czasie wolnym sprawia, że stajemy się mniej zaangażowani i efektywni. Zapracowani ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważny jest odpoczynek od pracy, czyli całkowite zaprzestanie zarówno wykonywania obowiązków służbowych, jak i myślenia o pracy poza jej godzinami. Odcięcie się od zawodowej sfery jest konieczne dla zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego. Tak samo jak w przypadku uprawiania sportów - sam trening jest tak samo ważny, jak regeneracja i odpoczynek.

Puzzle, "planszówki" oraz gry karciane, czyli sposoby na zimowe wieczory

Artykul dodany: Niedziela, 4 lutego 2018
Puzzle, W ostatnim czasie pogoda nie sprzyja wychodzeniu z domu. Jak można spędzić zimowe wieczory w czterech ścianach? Coraz częściej sięgamy po krzyżówki, gry planszowe, puzzle oraz karty do gry.

Ostrzeżenie meteorologiczne: oblodzenie

Artykul dodany: Niedziela, 4 lutego 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: oblodzenie W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 6 wydanego przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 4.02.2018 r.

Nowy radiowóz do przewozu psów

Artykul dodany: Niedziela, 4 lutego 2018
Nowy radiowóz do przewozu psów Gnieźnieńscy policjanci otrzymali nowy radiowóz do przewozu psów. Auto zostało zakupione przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

6 dobrych nawyków w pracy

Artykul dodany: Niedziela, 4 lutego 2018
6 dobrych nawyków w pracy Pozytywne przyzwyczajenia uczynią pracę przyjemniejszą, efektywniejszą i zdrowszą. Wprowadzając w swoje życie dobre nawyki, redukujemy negatywne skutki ciążących na nas obowiązków, stajemy się bardziej zorganizowani, szczęśliwsi i z większą chęcią oraz motywacją pracujemy.

Policjanci podsumowali rok

Artykul dodany: Sobota, 3 lutego 2018
Policjanci podsumowali rok Gnieźnieńska Policja podsumowała 2017 rok. Funkcjonariusze mają się czym pochwalić. Zrealizowali wszystkie założenia postawione przez Komendę Wojewódzką Policji. Znacznie spadła m.in. kradzież samochodów.

Gnieźnianka wygrała Fiata 500 w konkursie Chaty Polskiej!

Artykul dodany: Sobota, 3 lutego 2018
Gnieźnianka wygrała Fiata 500 w konkursie Chaty Polskiej! Danuta Macioszek z Gniezna została szczęśliwą laureatką konkursu zorganizowanego z okazji 20-lecia Chaty Polskiej. Klientka sieci sklepów wygrała samochód Fiat 500. Przekazanie kluczyków odbyło się oczywiście w Pierwszej Stolicy.

Nowe przedszkole w Jankowie Dolnym. Jest już projekt inwestycji

Artykul dodany: Sobota, 3 lutego 2018
Nowe przedszkole w Jankowie Dolnym. Jest już projekt inwestycji Dzięki inicjatywie Rady Rodziców i dyrekcji Zespołu Szkół w Jankowie Dolnym przy wsparciu ks. proboszcza Krzysztofa Woźniaka oraz sołtysa Lecha Tubackiego udało się przyłączyć teren pod inwestycję budowy przedszkola oraz wykonać projekt budynku nowej placówki na 8 oddziałów wraz z pełną infrastrukturą.

Jak najkorzystniej zaprezentować się na okresie próbnym

Artykul dodany: Sobota, 3 lutego 2018
Jak najkorzystniej zaprezentować się na okresie próbnym Kiedy odpowiedzieliśmy już na wszystkie możliwe oferty pracy i w końcu wymarzona przez nas praca zostaje zdobyta, pojawiają się kolejne schody, a mianowicie - okres próbny. Czas kiedy musimy udowodnić w nowym miejscu pracy naszą wartość, jeżeli chcemy zostać tam dłużej, aniżeli tylko ten krótki wyznaczony okres. Rodzi się wtedy zasadnicze pytanie - co powinnyśmy zrobić, aby móc przetrwać po okresie próbnym?

Kornel Trelka potrzebuje pomocy

Artykul dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Kornel Trelka potrzebuje pomocy Witam, mam na imię Kornel i mam 20 lat. We wrześniu 2017r. trafiłem do szpitala na planowy zabieg operacyjny usunięcia guza z szyi (tzw. przyzwojaka kłębka szyjnego). Jak się później okazało, w trakcie operacji wystąpiły komplikacje, w wyniku których doszło do rozerwania tętnicy szyjnej lewej.

Zrobił wysypisko w środku osiedla! Sprawa zakończy się w Sądzie

Artykul dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Zrobił wysypisko w środku osiedla! Sprawa zakończy się w Sądzie Wczoraj pisaliśmy o wysypisku w środku os. Grunwaldzkiego. Dzisiaj otrzymaliśmy stanowisko Urzędu Miasta Gniezna w tej sprawia. Tak, jak się spodziewaliśmy - dotychczasowy najemca okłamał mieszkańców i nie wywiązał się z danego słowa. Nie zmieścił się również w termin danym mu na uprzątnięcie terenu.

Umowa na nowy układ drogowy ulicy Pod Trzema Mostami podpisana

Artykul dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Umowa na nowy układ drogowy ulicy Pod Trzema Mostami podpisana Prezydent Gniezna Tomasz Budasz podpisał umowę na rozbudowę układu drogowego ulicy Pod Trzema Mostami w Gnieźnie, z firmą Strabag. Historyczna i ważna dla układu komunikacyjnego w Gnieźnie inwestycja rozpocznie się we wrześniu 2018 roku i będzie kosztować 36 mln zł.

Gnieźnieński Sąd ma nowego prezesa

Artykul dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Gnieźnieński Sąd ma nowego prezesa Ewa Pieprzyk - dotychczasowa Przewodnicząca Wydziału Karnego została nominowana na prezesa Sądu Rejonowego w Gnieźnie. Tym samym potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje, który opublikowaliśmy już wcześniej.

Współpraca strażaków i strażników miejskich

Artykul dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Współpraca strażaków i strażników miejskich Straż Miejska w Gnieźnie na co dzień współpracuje z kolegami z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej KPP PSP w Gnieźnie uczestnicząc w zabezpieczaniu miejsc różnego rodzaju akcji ratowniczo-gaśniczych.

Kompetencje miękkie - jakie uwielbiają pracodawcy

Artykul dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Kompetencje miękkie - jakie uwielbiają pracodawcy Postęp, a co za tym idzie także zmiany na rynku pracy, kreują nowe wymagania od potencjalnych pracowników. Już nie tylko tzw. "kompetencje twarde", do których możemy zaliczyć konkretne kwalifikacje czy zdolności do wykonywania danego zawodu są wymagane, ale także "kompetencje miękkie", znacznie bardziej od nich istotne. Dotyczą one kontaktów z drugim człowiekiem, ale nie tylko.

Marek Gotowała dyrektorem ZOL-u

Artykul dodany: Czwartek, 1 lutego 2018
Marek Gotowała dyrektorem ZOL-u Marek Gotowała wygrał konkurs na dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gnieźnie. Dotychczas zajmował on stanowisko dyrektora SP ZOZ w Mogilnie, jednak miał on wielu przeciwników wśród miejscowych radnych.

Nadleśnictwo podsumowało skutki nawałnicy

Artykul dodany: Czwartek, 1 lutego 2018
Nadleśnictwo podsumowało skutki nawałnicy W czwartek, w Nadleśnictwie Gniezno odbyło się podsumowanie prac związanych z uprzątaniem skutków sierpniowej nawałnicy. Okazało się, że prace idą w dobrym tempie. Niestety, straty w lesistości są ogromne.

Wysypisko śmieci w środku osiedla? Straż Miejska nie reaguje?

Artykul dodany: Czwartek, 1 lutego 2018
Wysypisko śmieci w środku osiedla? Straż Miejska nie reaguje? Dzisiaj zgłosili się do nas bezsilni mieszkańcy Osiedla Grunwaldzkiego w Gnieźnie, którzy od dłuższego czasu starają się wyegzekwować usunięcie odpadów po firmie elektrycznej, która zmieniła swoją siedzibę. Sterta urosła do kolosalnych rozmiarów. Niestety, nieuczciwy przedsiębiorca najwyraźniej za nic ma słowo dane okolicznym mieszkańcom.

O co pytać pracodawcę na rozmowie rekrutacyjnej

Artykul dodany: Czwartek, 1 lutego 2018
O co pytać pracodawcę na rozmowie rekrutacyjnej Rozmowa kwalifikacyjna, jak sama nazwa wskazuje, ma lub powinna mieć formę dialogu. Oczywiście nieunikniona jest seria pytań ze strony rekrutera czy pracodawcy na temat naszego doświadczenia, kariery, zakresu obowiązków na poprzednich stanowiskach pracy, sukcesów, porażek, mocnych i słabych stron.

Od lutego dwie ulice z nowymi nazwami

Artykul dodany: Środa, 31 stycznia 2018
Od lutego dwie ulice z nowymi nazwami Informujemy, że decyzją Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna z dniem 3 lutego 2018 roku nastąpi zmiana nazwy placu 21 stycznia na Plac Józefa Piłsudskiego, a z dniem 6 lutego 2018 roku nastąpi zmiana nazwy ulicy Wincentego Pstrowskiego w Gnieźnie na nazwę Leopolda Okulickiego.

Metody na nagminnie łamiących przepisy

Artykul dodany: Środa, 31 stycznia 2018
Metody na nagminnie łamiących przepisy Parkowanie w miejscach niedozwolonych, jak skrzyżowania, przejścia dla pieszych, koperty dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a nawet na wjazdach do posesji stale użytkowanych przez naszych mieszkańców to nadal codziennie powtarzające się interwencje Strażników Miejskich.

Pożegnanie ze służbą Zastępcy Komendanta PSP

Artykul dodany: Środa, 31 stycznia 2018
Pożegnanie ze służbą Zastępcy Komendanta PSP 30 stycznia w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczystość pożegnania mł. bryg. Krzysztofa Kapcińskiego, Zastępcy Komendanta PSP w Gnieźnie, który tego dnia zdał obowiązki. Uczestniczyli w niej licznie nie tylko koledzy-strażacy, ale i przedstawiciele samorządów lokalnych.

Hobby w CV - jak je napisać?

Artykul dodany: Środa, 31 stycznia 2018
Hobby w CV - jak je napisać? Odpowiednio sformułowane hobby w naszej aplikacji do potencjalnego pracodawcy może wzbudzić u niego większe zainteresowanie naszą osobą, czy nawet zaintrygować go. W odpowiedziach na oferty pracy opisujmy szczerze nasze hobby, a szanse na rozmowę kwalifikacyjną staną się większe. Jak to zrobić?

Za kilka dni za popełnione wykroczenie będzie można zapłacić kartą

Artykul dodany: Wtorek, 30 stycznia 2018
Za kilka dni za popełnione wykroczenie będzie można zapłacić kartą Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie brali udział w szkoleniu z obsługi przenośnych terminali płatniczych. Za kilka dni takie właśnie urządzenia będą na wyposażeniu patroli gnieźnieńskiej drogówki. Osoby, które popełnią wykroczenie będą miały możliwość wyboru formy płatności mandatu karnego.

10 nietypowych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej

Artykul dodany: Wtorek, 30 stycznia 2018
10 nietypowych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej Rozmowa kwalifikacyjna to stresujące wydarzenie, ponieważ dużo od niego zależy. To ważne, by podczas takiej rozmowy dobrze wypaść i pokazać się z jak najlepszej strony. Na spotkanie w sprawie pracy nie można iść z marszu, należy się do niego skrupulatnie przygotować. Potencjalni pracodawcy lubią zadawać dużo pytań, a z odpowiedzi mogą wywnioskować nie tylko merytorykę, ale także błyskotliwość przyszłego pracownika, poziom jego intelektu, zdolność szybkiego myślenia, a nawet poczucie humoru.

Przedszkole w Fałkowie wyznacznikiem standardu edukacji w Gminie Łubowo

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 stycznia 2018
Przedszkole w Fałkowie wyznacznikiem standardu edukacji w Gminie Łubowo W październiku 2017 roku w Fałkowie, w Gminie Łubowo, powstało przedszkole współfinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020, działania 9.3.1 "Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej", projekt pn.: "Budowa przedszkola w Fałkowie". Dziś, po trzech miesiącach funkcjonowania, przyszedł czas na małe podsumowanie.

Prąd poraził psa!

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 stycznia 2018
Prąd poraził psa! W sobotę jeden z naszych Czytelników zgłosił się do nas z nietypową sprawą. Mężczyzna twierdził, i miał na to dowody, że jedna z latarni znajdujących się wzdłuż chodnika wokół Jeziora Winiary ma przebicie na obudowę. Niestety prąd poraził psa, który dotknął słupa.

7 kroków do znalezienia pracy marzeń

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 stycznia 2018
7 kroków do znalezienia pracy marzeń Poszukiwanie wymarzonej pracy to bardzo poważna sprawa i należy się do niej dobrze przygotować. Kluczem do sukcesu jest odpowiedź na najbardziej fundamentalne pytania - co lubię robić i co robię dobrze oraz właściwe planowanie działań.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14267 268 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno