Logo

Dział - Wiadomości

Propozycje mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego

Artykul dodany: Piątek, 25 maja 2018
Propozycje mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Znamy już projekty mieszkańców, które przeszły weryfikację w Urzędzie Miejskim i zostaną poddane pod głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna. To w sumie 10 projektów. Głosowanie rozpocznie się 4 i potrwa do 15 czerwca 2018 roku.

Finaliści dumni ze swych lokalnych bohaterów walczących o odzyskanie niepodległości Polski

Artykul dodany: Piątek, 25 maja 2018
Finaliści dumni ze swych lokalnych bohaterów walczących o odzyskanie niepodległości Polski Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XXIII edycję konkursu wiedzy "Gmina Niechanowo - Historia i Współczesność". W konkursie bierze udział młodzież szkół podstawowych z Niechanowa i Jarząbkowa oraz klas gimnazjalnych z Niechanowa i Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie. Współorganizatorami sprawdzianu wiedzy historycznej i obywatelskiej są Urząd Gminy, GOK, Biblioteka Publiczna, OSiW OHP Niechanowo oraz Szkoły Podstawowe w Jarząbkowie i Niechanowie. Patronem honorowym konkursu jest Europosłanka Krystyna Łybacka.

Zachęcali do walki z otyłością

Artykul dodany: Piątek, 25 maja 2018
Zachęcali do walki z otyłością 22 maja w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, z okazji przypadającego w tym dniu Europejskiego Dnia Walki z Otyłością, można było dowiedzieć się między innymi, jak skutecznie przeciwdziałać temu groźnemu zjawisku.

Delegacja ORP Gniezno odwiedziła Pierwszą Stolicę

Artykul dodany: Piątek, 25 maja 2018
Delegacja ORP Gniezno odwiedziła Pierwszą Stolicę Gniezno odwiedziła delegacja ORP Gniezno w składzie por. mar. Cyprian Nosewicz - zastępca dowódcy okrętu, mł. chor. mar. Robert Chmura - bosman okrętowy i bsmt Adam Tuński - kwatermistrz. Wszystko z okazji konkursu wiedzy marynistycznej, który jutro odbywa się w Szkole Podstawowej nr 10 i Wieloboju Morskiego w Szkolej Podstawowej nr 1. Młodzież będzie konkurowała o udział w XIV Wieloboju Morskim w Świnoujściu o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej, który odbędzie się w dniach 15-17.06.2018 r w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Tam będą rywalizować z drużynami pozostałych miast - okrętów: Poznaniem, Toruniem, Krakowem, Lublinem.

Egzotyka w kuchni

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Egzotyka w kuchni W minionym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie odbyły się warsztaty kuchni tajskiej. Warsztaty prowadził absolwent szkoły Maciej Bartkowiak - generalny szef poznańskiej restauracji Why Thaj.

33. Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu ma nowego Szefa Sztabu

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
33. Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu ma nowego Szefa Sztabu 21 maja 2018 r. podczas apelu jednostki, na kolejny stopień wojskowy został mianowany mjr Jarosław Wróbel. Zgodnie z rozkazem personalnym otrzymał stopień podpułkownika oraz został wyznaczony na stanowisko Szefa Sztabu 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Lot ratujący życie, czyli kolejna "Akcja "Serce"

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Lot ratujący życie, czyli kolejna 23 maja w nocy, załoga z 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego po raz kolejny wzięła udział w "Akcji Serce". 22 maja służby operacyjne Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego rozpoczęły organizację lotu o statusie Hospital. Po uzyskaniu potwierdzenia, rozpoczął się proces planowania i przygotowania lotu na zapotrzebowanie Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Wzruszający jubileusz Złotych Godów

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Wzruszający jubileusz Złotych Godów Pół wieku temu piętnaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 21 maja 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Rusza budowa stacji paliw i myjni samochodowej przy Galerii Piastovej

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Rusza budowa stacji paliw i myjni samochodowej przy Galerii Piastovej Już pod koniec maja ruszy budowa stacji Orle Mont-Bud przy Galerii Piastovej w Gnieźnie. To kolejna z sieciowych stacji wyróżniających się niższymi cenami w porównaniu do paliwowych gigantów.

Zostań dawcą szpiku! Przyjdź do TEB Edukacja

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Zostań dawcą szpiku! Przyjdź do TEB Edukacja Chcesz zostać dawcą szpiku? Przyjdź do TEB Edukacja w dniach 25-26 maja 2018r. w godzinach 10.00 - 15.00.

Przejazd przez most na rzece Mała Wełna - informacja z dnia 24 maja 2018 roku

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Przejazd przez most na rzece Mała Wełna - informacja z dnia 24 maja 2018 roku Informujemy, że w związku z rozgrywanymi meczami piłkarskimi w ramach WZPN, które odbędą się na Stadionie Miejskim w Kłecku, Gmina nie udostępni przejazdu przez teren Stadionu Miejskiego w dniu 26 maja, tj. sobota, w godz. 10.30 - 13.15 i 14.30 - 17.00.

Trwają policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Trwają policyjne działania Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkę?

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkę? Rynek usług pozabankowych jest niezwykle dynamiczny. Dotyczy to zarówno samego tempa jego rozwoju jak i następujących na nim zmian prawnych. Tym, co się nie zmienia jest natomiast fakt, że niezależnie od tego, co dzieje się w pożyczkowej rzeczywistości najważniejszy powinien być Klient i jego potrzeby! Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług firmy pożyczkowej, dowiedz się na co zwrócić uwagę nim sięgniesz po swoją pierwszą pożyczkę!

Reklama na portalu Moje Gniezno

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Reklama na portalu Moje Gniezno

Kontakt z redakcją

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Kontakt z redakcją

Szczegółowo o RODO, czyli 7-godzinne szkolenie dla bezpieczeństwa przedsiębiorców

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Szczegółowo o RODO, czyli 7-godzinne szkolenie dla bezpieczeństwa przedsiębiorców Wielkopolska Izba Gospodarcza zrzeszająca ponad 80 podmiotów dba o bezpieczeństwo swoich członków. W tym celu, w siedzibie Izby przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie odbyło się 7-godzinne szkolenie związane z wdrażaniem w życie Regulacji o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Jak nie wpaść w "karuzelę podatkową", czyli kolejne szkolenie w WIG

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Jak nie wpaść w W ubiegłym tygodniu w Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej odbyło się kolejne szkolenie. Tym razem temat dotyczył podatków. O praktycznych aspektach związanych z "bolesnym" dla przedsiębiorców tematem mówił przedstawiciel Kancelarii PBC.

Nieczynne toalety w markecie? Starszą kobietę spotkała niekomfortowa sytuacja

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Nieczynne toalety w markecie? Starszą kobietę spotkała niekomfortowa sytuacja Od kilku miesięcy do naszej redakcji napływały skargi na jeden z gnieźnieńskich kompleksów sklepów. Chodziło o notorycznie nieczynne toalety dla klientów. Problem wydawał się błahy, jednak po ostatnim zdarzeniu, o którym zostaliśmy poinformowani, postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie bliżej.

Ulica Laubitza zostanie przebudowana

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Ulica Laubitza zostanie przebudowana Urząd Miejski w Gnieźnie właśnie ogłosił przetarg na przebudowę ul. Laubitza na osiedlu Ustronie w Gnieźnie. Początek stycznia 2019 roku to termin planowanego zakończenia dwóch etapów tej inwestycji.

Tomasz Budasz o obniżeniu wynagrodzenia dla samorządowców

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Tomasz Budasz o obniżeniu wynagrodzenia dla samorządowców Prezydent Tomasz Budasz wypowiedział się na swoim profilu na Facebooku na temat obniżenia wynagrodzenia dla samorządowców. Pensja włodarza Pierwszej Stolicy spadnie o około 1,5 tys. zł na rękę.

Damian ma szansę stanąć na nogi! Potrzebna jest jednak pomoc

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Damian ma szansę stanąć na nogi! Potrzebna jest jednak pomoc Damian Julkowski od 2011 roku toczy nierówną walkę z chorobą. Obecnie ma 21 lat. Jego największym i praktycznie jedynym marzeniem jest móc ponownie samodzielnie stanąć na nogi. Poniżej apel Damiana o pomoc. Prosimy, nie bądźcie obojętni.

Harcerze świętowali 105-lecie ZHP w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Harcerze świętowali 105-lecie ZHP w Gnieźnie W minioną sobotę dobył się w Gnieźnie Złaz (zlot) hufca ZHP Gniezno zorganizowany z okazji obchodów 105-lecia harcerstwa w Gnieźnie, w którym uczestniczyło blisko 300 harcerzy.

Bezpłatne badania dla cukrzyków w roku 2018

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Bezpłatne badania dla cukrzyków w roku 2018 Dzięki Programowi Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej w całości finansowanemu z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego wszystkie osoby z terenu naszego powiatu chore na cukrzycę, ponownie skorzystać mogą z oferty bezpłatnego badania fizykalnego stóp oraz porad w zakresie profilaktyki rozwoju Zespołu Stopy Cukrzycowej.

Król powrócił do Gniezna

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Król powrócił do Gniezna Posąg Bolesława Śmiałego zwieńczył dziś nowy skwer powstający u zbiegu ulic Dąbrówki i Łubieńskiego w Gnieźnie. Inwestycja jest częścią nowego produktu turystycznego Pierwszej Stolicy Polski. Komplet rzeźb pierwszych pięciu polskich królów, 15 królików nawiązujących do historii miasta, 2 przedstawień piastowskich legend, 4 makiet oraz pozostałych elementów Traktu ma być gotowy do listopada tego roku.

Dzień otwartych koszar za nami

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Dzień otwartych koszar za nami Wspólne obchody Święta Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz 33. Bazy Lotnictwa Transportowego były okazją do odwiedzenia powidzkiego lotniska. Przygotowana dla gości wystawa statyczna pozwoliła zapoznać się z wyposażeniem bazy, m.in. samolotami C-130 Hercules, CASA, Bryza, a także śmigłowcami Black Hawk, W3, Mi 17 oraz sprzętem będącym na wyposażeniu 33. Bazy i wojsk USA stacjonujących w Powidzu.

"Uczniowie gnieźnieńskich szkół - gnieźnieńskim powstańcom"

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 7 zapraszają wszystkich gnieźnian na wspólną akcję oczyszczania grobów gnieźnieńskich powstańców.

Projekt nowej drogi w południowej części Gniezna z pozytywną decyzją

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Projekt nowej drogi w południowej części Gniezna z pozytywną decyzją Projekt nowego odcinka drogi łączącej drogę wojewódzką nr 260 (relacji Gniezno - Witkowo) z drogą krajową nr 15 (relacji Września - Gniezno) w Gnieźnie otrzymał pozytywną decyzję środowiskową wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu. Koncepcja drogi o długości 2,2415 km została wybrana w konsultacjach społecznych organizowanych przez Miasto Gniezno. Budowa, która będzie realizowana przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, planowana jest do 2021 r., będzie kosztować około 20 mln zł.

Kolejna "porcja" pomocy dla rodziny Budzyńskich

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Kolejna W piątek dzięki ludziom o dobrych sercach Państwo Budzyńscy otrzymali kolejną porcję pomocy. Przypomnijmy, że dom rodziny został poważnie uszkodzony podczas nawałnicy, która przeszła nad naszym powiatem w sierpniu 2017 roku.

Komunikat PWiK: utrudnienia w dostawie wody

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Komunikat PWiK: utrudnienia w dostawie wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Spółka z o.o. informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami konserwacyjnymi na sieci wodociągowej w dniu 21.05.2018r. (poniedziałek) od godziny 8.00 do 15.00, nastąpią utrudnienia w dostawie wody.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie i HPV

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie i HPV Urząd Miejski wraca do bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. W budżecie miasta na ten cel zapisano 33 tys. zł. Kontynuowany będzie także program szczepień przeciwko HPV. W tym roku będzie mogło się zaszczepić 122 trzynastoletnich dziewczyn.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno