Logo

Dział - Wiadomości

Remont ul. Pocztowej - nowy harmonogram prac

Artykul dodany: Piątek, 14 lipca 2017
Remont ul. Pocztowej - nowy harmonogram prac Harmonogram prac związanych z przebudową ul. Pocztowej w Gnieźnie na wniosek wykonawcy uległ zmianie. Już od 18 lipca do około 4 września ulica Pocztowa będzie zamknięta na całym fragmencie aż do ul. Kościuszki.

Przetarg na rozbiórkę wiaduktów ogłoszony

Artykul dodany: Piątek, 14 lipca 2017
Przetarg na rozbiórkę wiaduktów ogłoszony Po ponad sześciu miesiącach od podpisania porozumienia, po wielu godzinach uzgodnień formalnych i proceduralnych i pełnym zaangażowaniu dyrekcji Oddziału ds. Eksploatacji Polskie Koleje Państwowe S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu oraz pracowników Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta Gniezna, wypracowano i przygotowano wszystkie niezbędne dokumenty konieczne do ogłoszenia przetargu na rozbiórkę dwóch z trzech wiaduktów nad ulicą Pod Trzema Mostami. 10 lipca 2017 roku na stronie www pkpsa.pl pojawiło się ogłoszenie o przetargu.

Motocykliści narzekają na dojazd do Skorzęcina. Co na to władze gminy?

Artykul dodany: Piątek, 14 lipca 2017
Motocykliści narzekają na dojazd do Skorzęcina. Co na to władze gminy? Po publikacji artykułu dotyczącego zmiany organizacji ruchu na trasie do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie zgłosili się do naszej redakcji motocykliści, którzy bardzo negują obecną trasę. Dlaczego?

Pałac w Mielnie na sprzedaż. Cena wywoławcza to prawie 2 mln zł!

Artykul dodany: Środa, 12 lipca 2017
Pałac w Mielnie na sprzedaż. Cena wywoławcza to prawie 2 mln zł! Do 24 lipca można wpłacać wadium na zakup Pałacu w Mielnie. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ogłosił przetarg, którego rozstrzygniecie nastąpi w dniu 27 lipca o godz. 10.30 w siedzibie Geodezji.

Droga dla rowerów do Skorzęcina

Artykul dodany: Środa, 12 lipca 2017
Droga dla rowerów do Skorzęcina 28 czerwca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marian Gadziński - Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo w obecności Haliny Rzepeckiej - Skarbnika Gminy i Miasta Witkowo podpisał umowę o dofinansowanie projektu pt. "Zintegrowany niskoemisyjny transport w powiecie gnieźnieńskim - Gmina i Miasto Witkowo".

Zmiana dojazdu do Skorzęcina!

Artykul dodany: Środa, 12 lipca 2017
Zmiana dojazdu do Skorzęcina! Od 1 lipca do 3 września 2017 r. zmieniona została organizacja ruchu. Dojazd do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie, odbywa się przez Rybakówkę, natomiast wyjazd zostaje na dotychczasowych zasadach.

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Artykul dodany: Środa, 12 lipca 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 37, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 12.07.2017 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne: intensywne opady deszczu

Artykul dodany: Środa, 12 lipca 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: intensywne opady deszczu W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 36, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 12.07.2017 r.

Wielomilionowe dofinansowanie dla MPK

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Wielomilionowe dofinansowanie dla MPK Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne już oficjalnie otrzymało prawie 12 milionowe dofinansowanie na budowę systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. 10 lipca 2017 roku Piotr Stasiak, prezes MPK podpisał stosowną umowę z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, który złożył podpis w imieniu Instytucji Zarządzającej WRPO 2014+.

Gnieźnieński oddział chirurgii odzyskał dobre imię

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Gnieźnieński oddział chirurgii odzyskał dobre imię 8 lipca 2017 r. minął dokładnie rok od zakończenia postępowania konkursowego na świadczenie usług chirurgicznych w gnieźnieńskim szpitalu, wygranego przez poznańską firmę Sowmed. Temat od samego początku wzbudzał wiele emocji wśród mieszkańców Gniezna. Niejednokrotnie publicznie kwestionowano zasadność i sposób przeprowadzenia konkursu, czego efektem była przeprowadzona w pierwszym kwartale 2017 r. kontrola NIK. W rocznicę rozstrzygnięcia spornego konkursu, warto przyjrzeć się bliżej zarówno wynikom kontroli, jak i samemu funkcjonowaniu oddziału pod nowym kierownictwem.

Rozpoczął się remont ul. Pocztowej

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Rozpoczął się remont ul. Pocztowej Dziś rozpoczął się remont ul. Pocztowej w Gnieźnie. Na początek modernizowana jest kanalizacja. Fragment drogi od strony skrzyżowania z ul. Chrobrego jest już zamknięty dla ruchu. Przypomnijmy, że po zakończonej inwestycji, ul. Pocztowa będzie dwukierunkowa. Ta przebudowa jest elementem składowym większych zmian komunikacyjnych, które nastąpią w tej części miasta.

Trwa sezon burzowy. Jak chronić sprzęt?

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Trwa sezon burzowy. Jak chronić sprzęt? Sezon burzowy trwa w pełni. Niszczycielską siłę pioruna widzieliśmy pewnie niejednokrotnie. Skutki jego uderzenia może poczuć także sprzęt elektryczny.

Starosta Gnieźnieński zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w akcji likwidacji wyrobów zawierających azbest

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Starosta Gnieźnieński zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w akcji likwidacji wyrobów zawierających azbest Rozpoczęła się 10 akcja "Likwidacji wyrobów zawierających azbest na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego" przy udziale środków

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 35, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 10.07.2017 r.

Podsumowanie warsztatów kreatywnych dot. przebudowy dworca kolejowego w Trzemesznie

Artykul dodany: Niedziela, 9 lipca 2017
Podsumowanie warsztatów kreatywnych dot. przebudowy dworca kolejowego w Trzemesznie W tym tygodniu odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące przebudowy dworca kolejowego w Trzemesznie. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób, m.in. mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i władz lokalnych. Każdy miał szansę przedstawić swoje oczekiwania względem planowanej inwestycji.

Schody w Dolinie Pojednania zostały wyremontowane

Artykul dodany: Piątek, 7 lipca 2017
Schody w Dolinie Pojednania zostały wyremontowane 6 lipca 2017 roku zakończono remont kamiennych schodów w Dolinie Pojednania. Roboty remontowe obejmowały: demontaż podstopni granitowych, wykucie zmurszałego betonu, uzupełnienie betonem stopni schodowych, ponowny montaż podstopni kamiennych, wymianę odwodnienia liniowego na ekodreny z kratką żeliwną, uzupełnienie brakujących elementów kamiennych okładzin schodów, usunięcie graffiti i czyszczenie płyt granitowych, uzupełnienie spoinowania płyt granitowych.

Nowe zbiorniki do wody pitnej

Artykul dodany: Piątek, 7 lipca 2017
Nowe zbiorniki do wody pitnej Miasto Gniezno zakupiło dwa nowe zbiorniki przeznaczone do przewozu wody pitnej na samochodzie hakowym - realizując zapowiedź prezydenta Tomasza Budasza, który po styczniowej awarii wodociągowej zdecydował o ich kupnie.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Piątek, 7 lipca 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 33, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 07.07.2017r.

Nowe systemy szkolenia policjantów

Artykul dodany: Piątek, 7 lipca 2017
Nowe systemy szkolenia policjantów Prezentację dotyczącą produktów wykorzystywanych w treningu bojowym mieli okazję zobaczyć gnieźnieńscy policjanci wraz z zaproszonymi gośćmi. Czy tak będzie w Gnieźnie, jeszcze nie wiadomo. Przeprowadzanie symulacji zbliżonych do warunków naturalnych przy użyciu broni i paralizatora z wykorzystaniem fantomów to nowy system szkolenia policjantów, w chwili obecnej stosowany w coraz więcej jednostkach.

Bezpłatna komunikacja miejska

Artykul dodany: Środa, 5 lipca 2017
Bezpłatna komunikacja miejska Wzorem roku ubiegłego, w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia we wszystkie soboty i niedziele zwalnia się z opłaty za przejazd wszystkich pasażerów korzystających z usług komunikacji miejskiej w Gnieźnie.

Wybierz się z Promienistą na szlak pielgrzymi

Artykul dodany: Środa, 5 lipca 2017
Wybierz się z Promienistą na szlak pielgrzymi Osoby pragnące pielgrzymować na Jasną Górę w Grupie Promienistej z Gniezna w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej mogą już zgłaszać chęć uczestnictwa. W tym roku wędrówka ma miejsce od 27 lipca do 6 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki, tak jak roku w Kościele w Polsce, jest "Idźcie i Głoście". W 2017 roku wychodzi ona już po raz 58!

Straż Miejska przeprowadzi akcję "Czyste Gniezno"

Artykul dodany: Środa, 5 lipca 2017
Straż Miejska przeprowadzi akcję Parki i skwery znajdą się na celowniku gnieźnieńskiej Straży Miejskiej. 5 lipca rozpoczyna się pierwsza z cyklu akcji pod hasłem "Czyste Gniezno". Tym razem municypalni szczególnym nadzorem obejmą tereny zielone na terenie miasta.

Wycieczka autokarowa: Ostrów Lednicki, Wielkopolski Park Etnograficzny oraz Pola Lednickie

Artykul dodany: Wtorek, 4 lipca 2017
Wycieczka autokarowa: Ostrów Lednicki, Wielkopolski Park Etnograficzny oraz Pola Lednickie Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" zaprasza na wycieczkę autokarową. Trasa zwiedzania, po której oprowadzać będzie przewodnik OT "Szlak Piastowski" obejmować będzie: Ostrów Lednicki, Wielkopolski Park Etnograficzny oraz Pola Lednickie.

Dwieście lat dla pani Marty Budzyńskiej

Artykul dodany: Wtorek, 4 lipca 2017
Dwieście lat dla pani Marty Budzyńskiej Z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji setnych urodzin gnieźnianki Marty Budzyńskiej, które przypadają 4 lipca, wybrali się liczni goście, w tym przedstawiciele władz miasta. Nie zabrakło także odśpiewania symbolicznego "Dwieście lat".

Chodniki na ul. Chrobrego będą wyremontowane

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
Chodniki na ul. Chrobrego będą wyremontowane Miasto Gniezno ogłosiło przetarg na remont chodników na ulicy Chrobrego, na odcinku od Łubieńskiego do Pocztowej. Roboty mają rozpocząć się w letnie miesiące, a zakończyć najpóźniej do końca października.

Już pod koniec września ulica Pocztowa będzie dwukierunkowa

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
Już pod koniec września ulica Pocztowa będzie dwukierunkowa Miasto Gniezno będzie realizować kolejną ważną inwestycję, która usprawni ruch samochodowy w centrum. Na początku lipca rozpocznie się przebudowa ul. Pocztowej, na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Lecha. Najważniejsza informacja dla kierowców jest następująca: ten odcinek ulicy będzie dwukierunkowy. Ta przebudowa jest elementem składowym większych zmian komunikacyjnych, które nastąpią w tej części miasta.

Przesyłki międzynarodowe tanio i bez umowy do Niemiec

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
Przesyłki międzynarodowe tanio i bez umowy do Niemiec DHL Parcel udostępnia nadania do 28 krajów Europy, w tym do Niemiec, w punktach partnerskich w Polsce. Teraz wszyscy mogą wysyłać paczki tanio i bez umowy za Odrę! W DHL czas doręczenia za granicę wynosi nawet 2 dni.

Bezpieczni rowerzyści w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
Bezpieczni rowerzyści w ramach akcji W sobotę, w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" na gnieźnieńskim Rynku służby przeprowadziły działania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, ukierunkowane na bezpieczeństwo rowerzystów. Akcja miała na celu wzrost świadomości kierujących jednośladami w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym oraz promowanie bezpiecznej jazdy z poszanowaniem przepisów prawa.

Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia

Artykul dodany: Piątek, 30 czerwca 2017
Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia Pół wieku temu trzynaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 26 czerwca 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Naprawa muru przy gnieźnieńskim Sądzie

Artykul dodany: Piątek, 30 czerwca 2017
Naprawa muru przy gnieźnieńskim Sądzie 28 czerwca 2017 roku zakończono roboty budowlane przy ogrodzeniu stalowym i murze oporowym w granicy działki przyległej do Sądu Rejonowego przy ul. Podgórnej 6/Franciszkańskiej 9 w Gnieźnie.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14251 252 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno