Logo

Dział - Wiadomości

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 4 sierpnia 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Pałuckiej w dniu 4.08.2018r. od godziny 9.20 będą prowadzone prace naprawcze.

Socjoterapia i wypoczynek w Górach Stołowych

Artykul dodany: Piątek, 3 sierpnia 2018
Socjoterapia i wypoczynek w Górach Stołowych Wszyscy wiedzą, że bezpośrednią przyczyną sięgania po substancje psychoaktywne, a w szczególności tak łatwo dostępny alkohol, przez dzieci i młodzież są głównie problemy emocjonalne. Wielu młodych, chce bowiem poprawić swój nastrój, bez poprawiania własnego życia i zmiany postępowania. Środki te okazują się niebezpiecznie atrakcyjne dla tych, którzy przeżywają stany lęku, niepokoju, rozgoryczenia, czy depresji w okresie dorastania.

Strażacy pilnujący "Mielna Wielkopolski" nie mają sprawnej łodzi

Artykul dodany: Piątek, 3 sierpnia 2018
Strażacy pilnujący Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie od kilku tygodni nie mają sprawnej łodzi. Jednostka wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jest głównym zabezpieczeniem Jeziora Niedzięgiel, w tym skorzęcińskiej plaży. Druhowie muszą wspomagać się wysłużonym pontonem motorowym należącym do OSP Wiekowo.

Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 w GSW Milenium

Artykul dodany: Piątek, 3 sierpnia 2018
Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 w GSW Milenium Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium prowadzi rekrutację na studia licencjackie oraz magisterskie, na kierunkach pedagogika oraz zarządzanie. Szczegóły na plakacie.

Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu

Artykul dodany: Piątek, 3 sierpnia 2018
Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje o ograniczeniach w ruchu drogowym na ul. Żwirki i Wigury pomiędzy ul. Chudoby a Łazienki spowodowane pracami konserwacyjnymi wykonywanymi w związku z podejrzeniem wystąpienia awarii sieci wodno-kanalizacyjnej. Ograniczenia w ruchu potrwają do odwołania.

Awaria w fabryce! "Deszcz" metalowych opiłków uszkodził kilkadziesiąt samochodów

Artykul dodany: Czwartek, 2 sierpnia 2018
Awaria w fabryce! W ostatnich dniach lipca w firmie Akwa przy ul. Słonecznej w Gnieźnie doszło do awarii, w wyniku której do przewodu kominowego, a następnie w powietrze zostały wyrzucone opiłki metali. "Stalowy deszcz" uszkodził kilkadziesiąt aut w okolicy. Sprawą zajęła się Policja. Przedsiębiorstwo poczuwa się do odpowiedzialności.

Jak Gniezno radzi sobie z odpadami wielkogabarytowymi

Artykul dodany: Czwartek, 2 sierpnia 2018
Jak Gniezno radzi sobie z odpadami wielkogabarytowymi 100 ton odpadów wielkogabarytowych zebrano podczas ostatniej zbiórki na terenie Gniezna. Z tą dużą ilością niepotrzebnych już mieszkańcom mebli czy sprzętu RTV i AGD radzi sobie specjalna maszyna w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie.

Energia dzięki odpadom

Artykul dodany: Czwartek, 2 sierpnia 2018
Energia dzięki odpadom W Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie uruchomiono ekologiczny sposób ogrzewania. Z gazu wytwarzanego przez odpady produkowany jest biogaz wykorzystywany do podgrzewania wody na terenie Zakładu.

Ostrzeżenie meteorologiczne: opady deszczu z burzami

Artykul dodany: Czwartek, 2 sierpnia 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: opady deszczu z burzami Dzisiaj od godz. 18.00 do 2.00 prognozowane są burze z opadami deszczu i gradu. Szczegóły ostrzeżenie meteorologicznego na powyższej grafice.

Gnieźnianie upamiętnili bohaterów powstania

Artykul dodany: Czwartek, 2 sierpnia 2018
Gnieźnianie upamiętnili bohaterów powstania Harcerze, kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych oraz stowarzyszeń, a także mieszkańcy Pierwszej Stolicy 1 sierpnia 2018 roku wzięli udział w obchodach upamiętniających 74. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Uroczystości rozpoczęto przy skwerze im. Adama Borysa, skąd korowód przemaszerował pod Pomnik Harcerzy Pomordowanych i Poległych za Ojczyznę.

Ostrzeżenie meteorologiczne: upały

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: upały Dzisiaj od godz. 19.05 do godz. 20.00 dnia 4 sierpnia prognozowane są upały z temperaturą dochodzącą do 33 stopni Celsjusza. Szczegóły ostrzeżenia meteorologicznego na powyższej grafice.

Mieszkańcy skarżą się na zarastające ścieżki przy Jeziorze Winiary

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Mieszkańcy skarżą się na zarastające ścieżki przy Jeziorze Winiary W ostatnich dniach zwrócili się do nas Czytelnicy, którzy spacerują nowymi ścieżkami przy Jeziorze Winiary. Mieszkańcy skarżą się na zbyt bujną roślinność, która w niektórych miejsca wrasta w nowe dukty.

Rusztowanie - lepiej je kupić, czy wynająć?

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Rusztowanie - lepiej je kupić, czy wynająć? Nie da się ukryć, że wynajem rusztowań i innych sprzętów budowlanych to niezwykle opłacalny biznes. Czy na pewno ten interes opłaca się także najemcom? Zobacz czy lepiej kupić, czy wynająć rusztowanie.

Czekając na Święta...

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Czekając na Święta... Dekorowanie domu na Święta Bożego Narodzenia ma długą tradycję. Wybór ozdób jest ogromny, zarówno tych, które można kupić w sklepie, jak i tych, które można zrobić własnoręcznie. Niezaprzeczalnie jednak są takie dekoracje, które od lat znajdują się na centralnych miejscach i każdy chce je mieć.

Miki (Majki) odnaleziony

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Miki (Majki) odnaleziony Pies Miki (Majki), o którego zaginięciu informowaliśmy kilka godzin temu, odnalazł się cały i zdrowy. Przebywa już pod opieką swojej właścicielki, która dziękuje Czytelnikom naszego portalu za pomoc.

Zaginął pies

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Zaginął pies W okolicy ul. Grunwaldzkiej w Gnieźnie zaginął pies. Wabi się Majki (Miki), mieszaniec w typie shih-tzu. Uczciwy znalazca proszony jest o kontakt telefoniczny: 604 443 302. Pies ma 11 lat i jest nieufny. Nigdy nie pozostawał bez opieki na dłużej.

"Czy gnieźnieńscy parlamentarzyści PiS-u to zdrajcy?"

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Plakaty z tytułową treścią pojawiły się minionej nocy na gnieźnieńskich słupach ogłoszeniowych. Jaki jest ich cel i dlaczego właśnie takie pytanie wydrukowano?

Przelew z Wielkiej Brytanii do Polski - najszybszy sposób

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Przelew z Wielkiej Brytanii do Polski - najszybszy sposób Jak szybko zrobić przelew z Wielkiej Brytanii do Polski? Co warto wiedzieć o wysyłaniu pieniędzy, i która opcja będzie dla nas najodpowiedniejsza? Przelewy do Polski są coraz tańsze, a oferta staje się bardziej różnorodna. Obecnie mamy do wyboru kilka metod łatwych i bezpiecznych przelewów międzynarodowych. Które z nich są najszybsze?

Trwa rewitalizacja Parku Trzech Kultur

Artykul dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
Trwa rewitalizacja Parku Trzech Kultur Park Trzech Kultur w Gnieźnie zmienia swoje oblicze. Inwestycja nadzorowana przez Zakład Zieleni Miejskiej, będzie kosztować 3 mln zł i zakończy się jesienią 2018 r.

Syreny alarmowe uczczą pamięć powstańców warszawskich

Artykul dodany: Wtorek, 31 lipca 2018
Syreny alarmowe uczczą pamięć powstańców warszawskich Dla upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2018 roku o godz. 17.00 zostaną uruchomione w ramach głośnej próby syreny alarmowe. Więcej informacji w powyższym komunikacie.

Starostwo wynajęło ZOZ-owi budynek, którego dotychczasowy najemca nie chce opuścić

Artykul dodany: Wtorek, 31 lipca 2018
Starostwo wynajęło ZOZ-owi budynek, którego dotychczasowy najemca nie chce opuścić W marcu br. informowaliśmy o problemie z budynkiem przy ul. Łącznica w Gnieźnie. Zgodnie z prawem Zakład Opieki Zdrowotnej ma ważną umowę na najem kamienicy, jednak zajmuje go Fundacja na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie. Mimo ustnych zapewnień o opuszczeniu budynku, podmiot w dalszym ciągu nielegalnie zajmuje pomieszczenia.

Zgubiono portfel. Dla znalazcy przewidziano nagrodę

Artykul dodany: Wtorek, 31 lipca 2018
Zgubiono portfel. Dla znalazcy przewidziano nagrodę W poniedziałek, 30 lipca, ok. godz. 9.30 w okolicy ulic Wolności, Witkowska, Leśna zgubiono portfel z dokumentami. Dla znalazcy przewidziano nagrodę - znaleźne. Kontakt: 601 734 048.

Obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego

Artykul dodany: Wtorek, 31 lipca 2018
Obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godz. 16.00 przy obelisku Adama Borysa na ul. Staszica w Gnieźnie odbędą się obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczegóły na plakacie.

Poseł Krzysztof Ostrowski lekceważy niezależne media

Artykul dodany: Wtorek, 31 lipca 2018
Poseł Krzysztof Ostrowski lekceważy niezależne media 12 lipca zwróciliśmy się do biura posła Krzysztofa Ostrowskiego z zapytaniem prasowym. Parlamentarzysta zignorował naszą korespondencję. To jednoznacznie wskazuje na stronniczość działań podejmowanych ze strony posła przeciwko władzom Miasta Gniezna.

Gigantyczny pomidor wyhodowany w ogródku

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 lipca 2018
Gigantyczny pomidor wyhodowany w ogródku Mieszkaniec Gniezna wyhodował w swoim przydomowym ogródku pomidora o wadze 700 gram. To nie pierwszy nietypowy okaz roślinny u Pana Henryka.

Ostrzeżenie meteorologiczne: opady deszczu z burzami

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 lipca 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: opady deszczu z burzami Dzisiaj od godz. 12.00 do godz. 24.00 prognozowane są burze z opadami deszczu oraz gradem. Szczegóły ostrzeżenia meteorologicznego na powyższej grafice.

Rozpoczyna się remont ul. Laubitza

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 lipca 2018
Rozpoczyna się remont ul. Laubitza 30 lipca rozpoczęła się przebudowa ul. Laubitza w Gnieźnie. Pierwszy etap prac, polegający na budowie kanalizacji deszczowej i wymianie nawierzchni jezdni ma zakończyć się w ostatnich dniach października.

Pierwszy tego typu zabieg operacyjny w Polsce! Podjęli się go lekarze w gnieźnieńskim szpitalu

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 lipca 2018
Pierwszy tego typu zabieg operacyjny w Polsce! Podjęli się go lekarze w gnieźnieńskim szpitalu W gnieźnieńskim szpitalu, pod kierownictwem dr Dawida Murawy, przeprowadzono pierwszą na świecie operację wszczepienia pacjentce z rakiem piersi, implantu poliuretanowego z wchłanialną siatką syntetyczną.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Niedziela, 29 lipca 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem Dzisiaj od godz. 12.00 do godz. 24.00 prognozowane są burze z gradem. Szczegóły ostrzeżenia meteorologicznego na powyższej grafice.

Dlaczego radny PiS "podrzucił" uchwałę uderzającą w jeden sklep i dwie stacje paliw?

Artykul dodany: Piątek, 27 lipca 2018
Dlaczego radny PiS Można śmiało powiedzieć, że za kilka godzin zaczyna się weekend, więc wracamy do tematu nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w dzielnicy Stare Miasto. Dlaczego wybór padł akurat na centrum Gniezna? Zdaniem pomysłodawcy w innych częściach miasta nie ma nocnego sklepu z alkoholem. I tak właśnie radni znają Pierwszą Stolicę.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno