Logo

Dział - Wiadomości

Kolejne rzeźby staną na Trakcie Królewskim

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Kolejne rzeźby staną na Trakcie Królewskim Tak wygląda król Bolesław Śmiały w pełnej krasie, który niebawem stanie w Pierwszej Stolicy. Pozostaje tylko patynowanie i rzeźba będzie gotowa do posadowienia w mieście.

Uczniowie "Piątki" na obchodach Dni Lasu

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Uczniowie Na zaproszenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz, współpracującego z SP 5, Nadleśnictwa Gniezno, grupa uczniów z kl. 6b i 7c uczestniczyła w obchodach Dni Lasu. Na tę okazję uczniowie (pod kierunkiem p. Katarzyny Winiarskiej) przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny pt. "Ścieżki pamięci", mówiący o Ojczyźnie, wolności i pięknie polskiej przyrody.

Szpital "rośnie w oczach". Wylano 500 ton betonu

Artykul dodany: Niedziela, 22 kwietnia 2018
Szpital 500 ton betonu, płyta spinająca konstrukcję budynku i jednocześnie lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na dachu. Dzięki doskonałemu pomysłowi projektantów, by wykorzystać płytę konstrukcyjną na lądowisko zmniejszono koszty o 70%, a teren za nowym budynkiem przeznaczono na parking. Zakończył się właśnie II etap wylewania. W miejscu, gdzie na zdjęciu głównym pracują robotnicy powstanie szyb windy i pomieszczenia obsługi. Gnieźnieński szpital przy ul. 3 Maja "rośnie w oczach".

Sowa i kuna domowa w przedszkolach w Marzeninie i Czerniejewie, czyli spotkanie z sokolnikiem

Artykul dodany: Niedziela, 22 kwietnia 2018
Sowa i kuna domowa w przedszkolach w Marzeninie i Czerniejewie, czyli spotkanie z sokolnikiem W środę sokolnik z Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wyszonowicach odwiedził przedszkola w Marzeninie i Czerniejewie. Wszystko po to, by porozmawiać z dziećmi o zwierzętach, które żyją w naszym otoczeniu.

Turniej wiedzy o zmianach klimatu

Artykul dodany: Niedziela, 22 kwietnia 2018
Turniej wiedzy o zmianach klimatu Już po raz trzynasty w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne. Tym razem przebiegły pod hasłem "Chrońmy klimat".

Zapasy z polszczyzną

Artykul dodany: Niedziela, 22 kwietnia 2018
Zapasy z polszczyzną Czy ekspiacja i eschatologia znaczą to samo? Czy homonimy i synonimy mają coś wspólnego? Wreszcie, czy znamy polskie przysłowia i porzekadła? Na te i inne dylematy próbowali znaleźć odpowiedzi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy już po raz dziesiąty spotkali się na Powiatowym Konkursie Języka Polskiego "Potyczki z polszczyzną", organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Szkoła dla ludzi z pasją - Drzwi Otwarte w "Szesnastce"

Artykul dodany: Niedziela, 22 kwietnia 2018
Szkoła dla ludzi z pasją - Drzwi Otwarte w Miesiąc kwiecień to okres bardzo trudny i ważny dla wszystkich gimnazjalistów, to czas egzaminów ale co ważniejsze, czas wyboru dalszej drogi kształcenia. Celem ułatwienia tej bardzo ważnej decyzji, społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie zaprosiła przyszłych kandydatów na uczniów oraz ich rodziców do udziału w Drzwiach Otwartych, które odbyły się w sobotę, 21 kwietnia, w budynku szkoły przy ulicy Kostrzewskiego.

Konsultacje społeczne ws. przebudowy przejazdu na Dalkach

Artykul dodany: Piątek, 20 kwietnia 2018
Konsultacje społeczne ws. przebudowy przejazdu na Dalkach 19 kwietnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące zmiany układu komunikacyjnego w rejonie ulic Mnichowska - Cienista - Gajowa. Głównym tematem rozmów były trzy warianty przebudowy dróg wykonane przez konsorcjum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie oraz Zakład Systemów Transportowych Politechniki Poznańskiej.

Ponad 180 tysięcy złotych dotacji na dwa gnieźnieńskie parki

Artykul dodany: Piątek, 20 kwietnia 2018
Ponad 180 tysięcy złotych dotacji na dwa gnieźnieńskie parki Wnioski złożone przez Miasto Gniezno zostały dofinansowane przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który przyznał dotacje na prace w Parku XXV-lecia (przy jez. Winiary), oraz Parku Piastowskim (przy jez. Jelonek). Otrzymane środki wyczekiwane były prez gnieźnieński Zakład Zieleni Miejskiej, który będzie mógł teraz kontynuować prace związane z usuwaniem skutków nawałnicy, która nawiedziła miasto w sierpniu ubiegłego roku.

Straż Miejska szuka właściciela psa

Artykul dodany: Piątek, 20 kwietnia 2018
Straż Miejska szuka właściciela psa Straż Miejska w Gnieźnie prosi właściciela psa widocznego na zdjęciu o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem telefonu: 604 512 000. Zwierzę zostało znalezione dzisiaj rano.

Komunikat PWiK: przerwy w dostawie wody na ul. Staszica i Budowlanych

Artykul dodany: Piątek, 20 kwietnia 2018
Komunikat PWiK: przerwy w dostawie wody na ul. Staszica i Budowlanych Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Staszica w dniu 20.04.2018r. od godziny 11.00 będą prowadzone prace naprawcze.

Zarybianie Jeziora Jelonek

Artykul dodany: Piątek, 20 kwietnia 2018
Zarybianie Jeziora Jelonek 19 kwietnia przystąpiono do prac związanych z zarybieniem Jeziora Jelonek narybkiem wiosennym szczupaka w ilości 20 000 sztuk. Zarybienie jeziora gatunkami drapieżnymi należy do zabiegów ochronnych i rekultywacyjnych w jeziorze poprzez zastosowanie biomanipulacji.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Artykul dodany: Piątek, 20 kwietnia 2018
Uwaga! Utrudnienia w ruchu Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym dla kierowców, które wystąpią w piątek, 20 kwietnia, od godziny 7.00 do 13.00. Wyłączona z ruchu będzie ulica Wolności na wysokości skrzyżowania z ulicą Witkowską. Zostaną wyznaczone objazdy.

"Można kogoś uratować i jeszcze zdobyć szczyt" - spotkanie z Denisem Urubko i Bogusławem Magrelem

Artykul dodany: Czwartek, 19 kwietnia 2018
Dzisiaj (czwartek) w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbyło się spotkanie z Denisem Urubko i Bogusławem Magrelem. Członkowie Polskiego Związku Alpinizmu opowiedzieli o wyprawach, które odbyli. Publiczność mogła również zadawać pytania, z czego chętnie korzystano.

Bezpieczeństwo motocyklistów - kilka porad dla wszystkich

Artykul dodany: Czwartek, 19 kwietnia 2018
Bezpieczeństwo motocyklistów - kilka porad dla wszystkich Przyszła wiosna - wystartował sezon motocyklowy. Gnieźnieńscy policjanci przypominają kilka porad, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko motocyklistom, ale i wszystkim użytkownikom dróg.

Pieczywo świeże czy mrożone - poznaj różnice nim wybierzesz!

Artykul dodany: Czwartek, 19 kwietnia 2018
Pieczywo świeże czy mrożone - poznaj różnice nim wybierzesz! Zdrowy styl życia stał się obecnie tematem numerem jeden. Ludzie coraz bardziej zwracają uwagę na to co jedzą. Dbają, aby kupowane przez nich produkty były zdrowe i dostarczały jak najwięcej składników odżywczych. Co więcej, coraz modniejsze staje się jedzenie naturalnej, nieprzetworzonej żywności bez konserwantów. Czy w XXI wieku możliwe jest znalezienie naturalnych produktów? Czy pieczywo wypiekane w sklepach jest na pewno zdrowe i świeże?

Miasto pięknieje. Zakład Zieleni Miejskiej pracowicie wita okres wiosenny

Artykul dodany: Czwartek, 19 kwietnia 2018
Miasto pięknieje. Zakład Zieleni Miejskiej pracowicie wita okres wiosenny Okres poprzedzający nadejście wiosny to zawsze bardzo pracowite miesiące dla Zakładu Zieleni Miejskiej. W tym czasie, oprócz bieżących prac porządkowych, pracownicy ZZM wykonali sporo remontów, napraw i zabiegów pielęgnacyjnych.

Strażacy ochotnicy po szkoleniu z ratownictwa technicznego

Artykul dodany: Czwartek, 19 kwietnia 2018
Strażacy ochotnicy po szkoleniu z ratownictwa technicznego W dniach od 7 do 15 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

Pożar lasu! Do akcji wyjechały zastępy PSP i OSP

Artykul dodany: Czwartek, 19 kwietnia 2018
Pożar lasu! Do akcji wyjechały zastępy PSP i OSP Zgodnie z zarządzeniem Komendy Głównej, we wszystkich powiatach w Polsce, gdzie w lasach jest 4 lub wyższy poziom zagrożenia pożarowego, należy przeprowadzić inspekcje gotowości operacyjnej w przypadku pożaru. Nie inaczej było więc w naszym regionie.

Kościół w Łubowie przechodzi renowację

Artykul dodany: Środa, 18 kwietnia 2018
Kościół w Łubowie przechodzi renowację Gmina Łubowo prowadzi projekt pn. "Renowacja i konserwacja drewnianych zabytków Archidiecezji Gnieźnieńskiej celem stworzenia nowej oferty edukacyjno-kulturalnej". Teren budowy wizytował ksiądz Proboszcz Jan Łykowski oraz Wójt Gminy Łubowo.

Bezpłatne seminarium biznesowe - podatki

Artykul dodany: Środa, 18 kwietnia 2018
Bezpłatne seminarium biznesowe - podatki Wielkopolska Izba Gospodarcza we współpracy z kancelarią PBC serdecznie zaprasza na seminarium biznesowe dotyczące nowych obowiązków podatkowych. Kampania ma charakter bezpłatnego spotkanie, które odbędzie się 15 maja 2018r. w godz. od 9.00 do 12.00 w siedzibie Wielkopolskiej Izby Gospodarczej w Gnieźnie - ul. Wrzesińska 19.

Firma Paroc poszukuje pracowników

Artykul dodany: Wtorek, 17 kwietnia 2018
Firma Paroc poszukuje pracowników Firma Paroc rozpoczyna proces rekrutacji na stanowiska produkcyjne w zakładach izolacji budowlanych i izolacji technicznych na okres wiosenno-letni, z możliwością przedłużenia zatrudnienia na kolejne miesiące. Szczegóły na plakacie.

50 lat wspólnej drogi życia

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
50 lat wspólnej drogi życia Pół wieku temu trzynaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 12 kwietnia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Miejski finał konkursu języka angielskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Miejski finał konkursu języka angielskiego 13 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbył się finał kolejnej edycji Gnieźnieńskiego Konkursu Języka Angielskiego Szkół Podstawowych odbywający się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gniezna.

Nowe metody nauczania w gnieźnieńskiej "Szóstce"

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Nowe metody nauczania w gnieźnieńskiej Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Gnieźnie realizuje projekt "Nowe kompetencje nauczycieli motorem rozwoju szkoły". Jest on dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej kwotą 22 509 euro. Jego cele to podniesienie jakości nauczania poprzez wzmocnienie kompetencji językowych nauczycieli i nawiązanie międzynarodowej współpracy.

To już miesiąc prac w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
To już miesiąc prac w eSTeDe Od blisko miesiąca trwa intensywna przebudowa powiatowego Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie. W ostatnich dniach zakończyły się prace rozbiurkowe obejmujące głownie wnetrze budynku.

Hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Hołd ofiarom zbrodni katyńskiej Samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego, 13 kwietnia br., tradycyjnie w parku im. generała Andersa, przed obeliskiem upamiętniającym poległych w Katyniu, Twerze, Charkowie, Miednoje oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej.

Zmiana godzin pracy gabinetu weterynaryjnego

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Zmiana godzin pracy gabinetu weterynaryjnego Od kwietnia bieżącego roku nastąpi zmiana godzin pracy gabinetu weterynaryjnego lek. wet. Boruń na os. Winiary w Gnieźnie.

Więźniowie uczą się nowego zawodu

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Więźniowie uczą się nowego zawodu W ubiegłym roku 91 osadzonych odbywając karę pozbawienia wolności zdobyło nowy zawód, który pozwolił im podjąć pracę, zdobyć doświadczenie i przygotować się do życia w środowisku ludzi wolnych. Projekt pod nazwą Program Operacyjny Wiedza - Edukacja - Rozwój 2014-2020 (POWER), który realizuje gębarzewska jednostka współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze

Artykul dodany: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 12, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 16.04.2018 r.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10275 276 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno