Logo

Dział - Wiadomości

Urząd Miejski wkrótce z nowymi e-usługami

Artykul dodany: Piątek, 16 lutego 2018
Urząd Miejski wkrótce z nowymi e-usługami Będzie prościej, wygodniej i przede wszystkim na miarę XXI wieku. Gnieźnieński magistrat w tym roku przeznaczy ponad 1 mln 200 tys. zł na projekt rozwijający komunikację elektroniczną, z czego aż 1 mln 45 tys. zł to środki pozyskane z funduszy europejskich. Z nowości skorzystają nie tylko urzędnicy, ale przede wszystkim osoby korzystające z usług Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Strażnicy Miejscy przekonywali do noszenia odbalsków

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Strażnicy Miejscy przekonywali do noszenia odbalsków Gnieźnieńska Straż Miejska wzięła udział w walentynkowej odsłonie akcji "Odblask to nie obciach" organizowanej przez nieformalną grupę "Sławek i Przyjaciele". Tym razem w Galerii Gniezno przekonywali klientów do noszenia odblasków, rozdając specjalne serduszka.

Orkiestra zebrała ponad 200 tys. zł!

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Orkiestra zebrała ponad 200 tys. zł! 221 133,31 zł - tyle zebrał gnieźnieński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To oficjalna, potwierdzona kwota. Aż trudno sobie wyobrazić, że jeszcze kilka lat temu marzeniem było przekroczenie progu 100 tys. zł.

Komentarz posłanki do ataku na cudzoziemców w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Komentarz posłanki do ataku na cudzoziemców w Gnieźnie W ostatni poniedziałek w Gnieźnie, w jednym z lokali w centrum miasta, doszło do ataku na tle narodowościowym na obywateli Maroka. Napastnicy nie przebierali w słowach, wzmocnili komunikat wulgaryzmami, podjęli także próbę zastraszenia obcokrajowców, kierując w ich stronę przyniesioną wiatrówkę.

Miliony dla lednickiego Muzeum

Artykul dodany: Wtorek, 13 lutego 2018
Miliony dla lednickiego Muzeum 13 lutego 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), podpisał umowę z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy o dofinansowanie projektu rozbudowy tej samorządowej instytucji kultury. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał na ten cel, w trybie pozakonkursowym, 13 mln zł.

FAMa w I LO

Artykul dodany: Wtorek, 13 lutego 2018
FAMa w I LO Rozpoczęły się właśnie długo wyczekiwane przez uczniów i nauczycieli ferie zimowe, a jednak nie wszyscy już odpoczywają. Są tacy, dla których ten czas jest możliwością dalszego doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy. Do tej grupy należą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, którzy podczas ferii zimowych biorą udział w FAMie - Feryjnej Akademii Maturzysty.

Koronacja Królewska na Tour Salonie

Artykul dodany: Wtorek, 13 lutego 2018
Koronacja Królewska na Tour Salonie Dzięki interesującej ofercie wystawców oraz spotkań z podróżnikami, Tour Salon od lat gromadzi wielotysięczną publiczność. Jest to impreza turystyczna o uznanej, międzynarodowej randze, odbywająca się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest miejscem prezentacji najciekawszych destynacji turystycznych, biur podróży, eventów czy organizacji nie tylko z Polski, ale i ze świata.

Bezpieczne Walentynki

Artykul dodany: Wtorek, 13 lutego 2018
Bezpieczne Walentynki Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie jak co roku 14 lutego w Walentynki przypomina o zagrożeniach wynikających z ryzykownych zachowań w kontekście zakażeń HIV i choroby AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Przez żołądek do serca ukochanej osoby

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lutego 2018
Przez żołądek do serca ukochanej osoby W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie odbył się konkurs kulinarny pod tytułem: "Potrawa, która oczaruje moją ukochaną osobę". Do zmagań przystąpiło 15 zespołów uczniów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych o profilu gastronomicznym. Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch porcji słonej i zimnej zakąski.

Gdzie biznes spotyka się z pasją, czyli Tour Salon 2018

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lutego 2018
Gdzie biznes spotyka się z pasją, czyli Tour Salon 2018 Tradycyjnie, Powiat Gniezno prezentował swoją ofertę turystyczną na targach Tour Salon w Poznaniu. Targi w stolicy Wielkopolski odbyły się w dniach 9 - 11 lutego br.

Happeningiem zwrócili uwagę na zagrożenia

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lutego 2018
Happeningiem zwrócili uwagę na zagrożenia Młodzież z Pierwszej Stolicy zorganizowała w miniony piątek, którym zwróciła uwagę na zagrożenia czyhające w Internecie. W akcję włączyła się również gnieźnieńska Policja.

Piękny i praktyczny ogród o każdej porze roku

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lutego 2018
Piękny i praktyczny ogród o każdej porze roku Kochasz przyrodę i najchętniej zamieszkałabyś w ogrodzie pełnym kwiatów, drzew, krzewów i śpiewu ptaków? W takim razie jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy tylko, że zadbasz o swój ogród i sprawisz, że będzie wyglądał magicznie. Wydaje się to bardzo trudnym do osiągnięci zadaniem. Tymczasem wcale nie musi być to trudne i żmudne. Jeśli kochasz rośliny, to urządzanie własnego ogrodu będzie ogromną frajdą i przyjemnością. Jak taki ogród urządzić i o czym pamiętać?

Nieoznakowane BMW dla gnieźnieńskiej drogówki?

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lutego 2018
Nieoznakowane BMW dla gnieźnieńskiej drogówki? Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie otrzyma nieoznakowany radiowóz marki BMW. Pojazdem ma dysponować Wydział Ruchu Drogowego.

Kto najczęściej obstawia kursy w zakładach sportowych

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lutego 2018
Kto najczęściej obstawia kursy w zakładach sportowych Obstawianie zakładów sportowych to jedna z najpopularniejszych form płatnych gier w naszym kraju - takie wyniki wyłaniają się z badania IQS na zlecenie firmy Totolotek SA. Wśród grających dominują mężczyźni, ale i kobiety nie stronią od tej formy rozrywki.

Potrzebna pomoc dla rodziny Budzyńskich

Artykul dodany: Niedziela, 11 lutego 2018
Potrzebna pomoc dla rodziny Budzyńskich Pilnie potrzebna jest pomoc dla rodziny Państwa Budzyńskich, która została poszkodowana podczas sierpniowej nawałnicy.

6-letni bohater

Artykul dodany: Sobota, 10 lutego 2018
6-letni bohater Nikt nie chciał, żeby był bohaterem. Bo jak można oczekiwać od sześcioipółletniego dziecka, że uratuje życie ojcu i mieszkańcom kamienicy?

Rozpoczął się kurs dla przewodników po Szlaku Piastowskim

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
Rozpoczął się kurs dla przewodników po Szlaku Piastowskim Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" jest organizatorem kursu przewodnickiego po Szlaku Piastowskim. Do kursu zakwalifikowano 21 osób. Kurs odbywa się na preferencyjnych warunkach finansowych, ponieważ OT "Szlak Piastowski" organizuje kurs non profit, nie czerpiąc żadnego zysku, a osoby zrzeszone w Stowarzyszeniu społecznie wykonują pracę na rzecz kursu. Dodatkowo kurs dofinansowany jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Zapraszamy na otwarte spotkanie dotyczące bezpieczeństwa publicznego

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
Zapraszamy na otwarte spotkanie dotyczące bezpieczeństwa publicznego Rada Osiedla Stare Miasto zaprasza mieszkańców Gniezna na otwarte spotkanie dotyczące bezpieczeństwa publicznego Miasta Gniezna ze szczególnym uwzględnieniem gnieźnieńskiej Starówki.

PKP-PLK przekazało 5 mln zł na przebudowę wiaduktu w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 9 lutego 2018
PKP-PLK przekazało 5 mln zł na przebudowę wiaduktu w Gnieźnie Są kolejne pieniądze na zmiany w ul. Pod Trzema Mostami. PKP PLK S.A. podpisały porozumienie z Miastem Gniezno przekazując kwotę prawie 5 mln zł na przebudowę ostatniego czynnego wiaduktu. Po zakończonym remoncie w 2019 r. pod wiaduktem samochody będą mogły jeździć w obu kierunkach.

"Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi"

Artykul dodany: Czwartek, 8 lutego 2018
Pod takim hasłem w sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie zorganizowane zostało spotkanie dla rolników, którego celem jest przybliżanie wchodzących w życie zmian, za którymi właściciele gospodarstw nie zawsze potrafią nadążyć.

Wzruszający jubileusz Złotych Godów

Artykul dodany: Czwartek, 8 lutego 2018
Wzruszający jubileusz Złotych Godów Pół wieku temu dwadzieścia par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 5 lutego 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Pierwszy królik gotowy!

Artykul dodany: Czwartek, 8 lutego 2018
Pierwszy królik gotowy! Prosto z Pleszewa, mamy zdjęcia pierwszego ukończonego odlewu! Jako pierwszy, "na warsztat" firmy Brązart trafił królik-kolejarz. Docelowo, rzeźba trafi na klomb na rogu ul. Chrobrego i Pocztowej, czyli naprzeciw dawnych domów robotników kolejowych i będzie elementem Traktu Królewskiego.

Dotrzymane obietnice, czyli sukcesy gnieźnieńskich lekarzy

Artykul dodany: Czwartek, 8 lutego 2018
Dotrzymane obietnice, czyli sukcesy gnieźnieńskich lekarzy Od ponad roku gnieźnieński oddział chirurgii prowadzony jest przez poznańską firmę Sowmed. Po początkowych kontrowersjach, bliska urzeczywistnienia jest obietnica złożona przez dr Aleksandra Sowiera - właściciela firmy, by to właśnie gnieźnianie mieli najlepiej prowadzony oddział chirurgii ze wszystkich wielkopolskich szpitali powiatowych.

Ręczniki, koce, pościele - Sprawdź jak je prać!

Artykul dodany: Czwartek, 8 lutego 2018
Ręczniki, koce, pościele - Sprawdź jak je prać! W przypadku odzieży zazwyczaj nie mamy większych problemów z ustaleniem częstotliwości prania albo wyborem odpowiedniego programu. Nieco gorzej bywa z ręcznikami, pościelą oraz kocami. Jak często należy je zmieniać i w jaki sposób dbać o ich czystość?

Chodniki przy ul. Lecha i Kościuszki doczekają się remontu

Artykul dodany: Środa, 7 lutego 2018
Chodniki przy ul. Lecha i Kościuszki doczekają się remontu Wiele lat nie był remontowany, teraz to się zmieni. Miasto Gniezno wspólnie z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wyremontują chodniki przy ul. Lecha i ul. Kościuszki w Gnieźnie.

Sokolnicy odwiedzili Szkołę Podstawową nr 7

Artykul dodany: Środa, 7 lutego 2018
Sokolnicy odwiedzili Szkołę Podstawową nr 7 We wtorek Szkołę Podstawową nr 7 w Gnieźnie odwiedzili sokolnicy z Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wyszonowicach. Na zajęcia z uczniami przywieźli nietypowych gości: kunę domową oraz dwie sowy.

Chcesz się zareklamować? Drukuj!

Artykul dodany: Środa, 7 lutego 2018
Chcesz się zareklamować? Drukuj! Wydawać by się mogło, że wraz z rozwojem marketingu internetowego drukowanie materiałów promocyjnych co najmniej trąci myszką. Jednak druk, tak jak inne technologie, ewoluował i zapewnia dziś znacznie więcej niż kiedyś. Jest to niezwykle efektywne narzędzie marketingowe, które - wbrew pozorom - wcale nie musi być nudne.

"Język Giętki"

Artykul dodany: Środa, 7 lutego 2018
Wtorek był dniem pełnym pozytywnym wrażeń dla uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów powiatu gnieźnieńskiego goszczących w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. To właśnie 6 lutego odbyła się IV Edycja Powiatowego Konkursu Językowego "Język Giętki".

Dzień Patrona i Drzwi Otwarte w SP nr 8

Artykul dodany: Wtorek, 6 lutego 2018
Dzień Patrona i Drzwi Otwarte w SP nr 8 Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie dnia 8 lutego w godzinach 17.00 - 19.00. Spotkanie rozpocznie się częścią artystyczną w hali sportowej, a następnie goście zostaną zaproszeni do sal lekcyjnych.

Galeria Piastova w Gnieźnie przygotowuje się do otwarcia

Artykul dodany: Wtorek, 6 lutego 2018
Galeria Piastova w Gnieźnie przygotowuje się do otwarcia Na przełomie I i II kwartału tego roku zaplanowane jest otwarcie Galerii Piastovej, która jest obecnie skomercjalizowana w ponad 85%. W ostatnim miesiącu umowę najmu podpisał Empik, który zajmie ok. 250 m.kw. Na początku stycznia rozpoczął się również proces przekazywania lokali najemcom, którzy prowadzą prace wykończeniowe. Inwestorem i deweloperem obiektu jest NAPOLLO.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10267 268 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno