Logo

Dział - Wiadomości

Kryształowe Gwiazdy zostały wręczone!

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Kryształowe Gwiazdy zostały wręczone! "Kryształowe Gwiazdy" już po raz 13. zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród nich byli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Ponad 6 000 głosujących na Budżet Obywatelski 2018

Artykul dodany: Sobota, 25 listopada 2017
Ponad 6 000 głosujących na Budżet Obywatelski 2018 Strefa zabaw i wypoczynku na os. Kazimierza Wielkiego oraz rewitalizacja oczka wodnego przy ul. Czeremchowej to dwa projekty Budżetu Obywatelskiego 2018, które przejdą do realizacji. Łącznie, na dziesięć startujących w głosowaniu projektów, mieszkańcy oddali 6003 ważne karty - o ponad tysiąc więcej niż przed rokiem.

850-lecie ingresu bł. Bogumiła

Artykul dodany: Sobota, 25 listopada 2017
850-lecie ingresu bł. Bogumiła W imieniu organizatorów: parafii archikatedralnej przy bazylice prymasowskiej w Gnieźnie, parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie oraz wspólnoty Lednica 2000, serdecznie zapraszamy na uroczystość 850-lecia ingresu do katedry gnieźnieńskiej bł. Bogumiła, arcybiskupa gnieźnieńskiego.

Klapki w stylu lat 90. - hit nie tylko na lato

Artykul dodany: Czwartek, 23 listopada 2017
Klapki w stylu lat 90. - hit nie tylko na lato Lata 90. to czas, do którego wzdycha wiele kobiet. Nic więc dziwnego, że obecnie wraca się do charakterystycznych elementów tego okresu. Jednym z nich są proste klapki - dlaczego warto zdecydować się na nie w tym sezonie?

Praca za granicą - jak się do niej przygotować?

Artykul dodany: Czwartek, 23 listopada 2017
Praca za granicą - jak się do niej przygotować? Praca za granicą jest kuszącą opcją dla wielu osób uczestniczących we współczesnym rynku pracy. Pomimo tego, że wspomniane zjawisko było obecne także w przyszłości, to jednak teraz, z uwagi na zglobalizowany rynek pracy, mocno przybrało na sile. Przesłanek, dla których Polacy decydują się na wyjazd za granicę w celach zawodowych, jest wiele. Należą do nich między innymi motywacja zarobkowa, chęć poznania innej kultury i zdobycia wartościowych znajomości, oraz pragnienie doskonalenia języka w naturalnym otoczeniu.

Świeży zapach przez cały dzień - wybierz dezodorant lub antyperspirant dla siebie

Artykul dodany: Czwartek, 23 listopada 2017
Świeży zapach przez cały dzień - wybierz dezodorant lub antyperspirant dla siebie Pewność siebie to niekwestionowany atut każdego człowieka. Jednak naszą śmiałość może skutecznie zahamować nieprzyjemny aromat potu wydzielający się w najmniej odpowiednim momencie. Niezawodnym sposobem na stresujące lub ekscytujące sytuacje jest właściwy kosmetyk. Dzięki temu krótkiemu poradnikowi wybierzesz ten, który da Ci swobodę w każdej sytuacji.

Kolejni strażacy nagrodzeni

Artykul dodany: Środa, 22 listopada 2017
Kolejni strażacy nagrodzeni W środę Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie st. kpt. Mariusz Dębski wręczył funkcjonariuszom Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego decyzje o przyznaniu nagród Komendanta Głównego PSP oraz Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Pożar szkoły w Kłecku! Strażacy mieli problem z dojazdem na miejsce

Artykul dodany: Środa, 22 listopada 2017
Pożar szkoły w Kłecku! Strażacy mieli problem z dojazdem na miejsce W poniedziałek o godzinie 9.18 strażacy z Kłecka zostali zadysponowani dwoma zastępami do pożaru w budynku Szkoły Podstawowej. Niestety doszło do awarii jednego z wozów bojowych i ostatecznie ratownicy wyjechali jednym zastępem. Dodatkowo zadysponowane zostały zastępy z Ułanowa i Dębnicy (OSP Dębnica nie wyjechała do zdarzenia).

Minister zdecydował, Miasto musi wprowadzić

Artykul dodany: Środa, 22 listopada 2017
Minister zdecydował, Miasto musi wprowadzić Od 1 stycznia 2018 r. w Gnieźnie obowiązywać będą zmienione zasady segregowania odpadów, wprowadzone Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Odpady będą selekcjonowane aż na 5 strumieni: metale i tworzywa sztuczne, papier, szkoło, zmieszane odpady, a także, czego do tej pory jeszcze nie było, odpady BIO. Ceny odbioru odpadów od mieszkańców nie zmienią się.

Czasowe zamknięcie fragmentu ul. T. Kościuszki

Artykul dodany: Środa, 22 listopada 2017
Czasowe zamknięcie fragmentu ul. T. Kościuszki Wydział Techniczno-Inwestycyjny informuje, że 23 listopada br. (czwartek), od godz. 7.00, ulica T. Kościuszki będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Lecha do ul. Pocztowej. Czasowe zamknięcie spowodowane będzie wykonywaniem nawierzchni na miejscach postojowych przy Parku im. R. Kaczorowskiego. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

I LO już w ćwierćfinałach Meczów Matematycznych

Artykul dodany: Wtorek, 21 listopada 2017
I LO już w ćwierćfinałach Meczów Matematycznych Już drugi rok z rzędu uczniowie "16" biorą udział w Wielkopolskich Meczach Matematycznych. Po zeszłorocznych sukcesach mieliśmy nadzieję na kontynuację dobrej passy. Niestety rzeczywistość okazała się inna, przegraliśmy fazę grupową. Nie podcięło nam to jednak skrzydeł, wręcz przeciwnie.

Problemy strażaków ze Strzyżewa Smykowego

Artykul dodany: Wtorek, 21 listopada 2017
Problemy strażaków ze Strzyżewa Smykowego Od dwóch tygodni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżewie Smykowym nie mają możliwości bojowych, aby uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Obniża to bezpieczeństwo na terenie ich działań oraz w gminie Gniezno. Wszystko jest spowodowane przez coraz częstsze awarie jedynego samochodu bojowego, który obecnie znajduje się w naprawie i nie wiadomo kiedy zostanie ponownie włączony do podziału bojowego.

We wtorek utrudnienia w ruchu na ul. Kostrzewskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 listopada 2017
We wtorek utrudnienia w ruchu na ul. Kostrzewskiego We wtorek, w godz. 7.00 - 15.00 odbędzie się przygotowanie obiektu mostowego w ciągu drogi krajowej na 15 w Gnieźnie (ul. Kostrzewskiego) do sezonu zimowego. Prace będą obejmowały czyszczenie dylatacji, kratek ściekowych, naprawę stożków oraz ścieków skarpowych. Ruch w tym czasie będzie odbywał się wahadłowo.

Uwaga na "cichego zabójcę"!

Artykul dodany: Niedziela, 19 listopada 2017
Uwaga na Sezon grzewczy trwa w najlepsze, więc pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie.

Tytka Miłosierdzia

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Tytka Miłosierdzia Od 19 listopada, w Światowy Dzień Ubogich rozpocznie się akcja "Tytka Miłosierdzia", która po raz pierwszy w archidiecezji gnieźnieńskiej była przeprowadzona w ubiegłym roku.

Kto (nie) lubi rowerzystów?

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Kto (nie) lubi rowerzystów? W ostatnich tygodniach odnowione zostało oznakowanie dwóch z pięciu powiatowych szlaków rowerowych, czerwonego i niebieskiego. Powodem prac modernizacyjnych nie były wyłącznie warunki atmosferyczne na szlakach, ale i akty wandalizmu, występujące szczególnie na terenie Gniezna, gdzie szlaki są oznakowane specjalnymi tabliczkami znajdującymi się na znakach drogowych oraz słupach trakcji elektrycznej.

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemicznego

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemicznego 15 listopada. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyli ćwiczenia z ratownictwa chemicznego. Ćwiczenia przeprowadzone na terenie jednostki miały na celu wykorzystanie sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej podczas zdarzeń z udziałem materiałów niebezpiecznych oraz doskonalenie umiejętności organizacji dekontaminacji masowej osób poszkodowanych.

Beata Tarczyńska ponownie spotkała się z Prezydentem RP

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Beata Tarczyńska ponownie spotkała się z Prezydentem RP Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, na zaproszenie Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wzięła udział w Ogólnopolskich Obchodach Święta Niepodległości. Powiat Gnieźnieński po raz kolejny został zatem szczególnie wyróżniony na tle wspólnot samorządowych z całego kraju.

Szlak Piastowski w przebudowie, czyli czas na IV konferencję międzyregionalną

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Szlak Piastowski w przebudowie, czyli czas na IV konferencję międzyregionalną Planowanym działaniom na Szlaku Piastowskim oraz nowym narzędziom marketingowym będzie poświęcona IV międzyregionalna konferencja, która odbędzie się już 29 listopada w Kruszwicy. W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zorganizowano briefing prasowy zapowiadający wydarzenie.

Podziękowania dla pracowników cywilnych

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Podziękowania dla pracowników cywilnych W gnieźnieńskiej komendzie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej, przypadającego 11 listopada. Z tej okazji podziękowania za pracę i najlepsze życzenia złożyli pracownikom Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Przemysław Kozanecki oraz jego I zastępca nadkom. Sławomir Sikorski.

Odtwarzamy "Kipę" - lodową wyspę na stawie w Łagiewnikach Kościelnych

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Odtwarzamy W październiku został zakończony drugi etap prac przy odtwarzaniu stawu z wyspą w Łagiewnikach Kościelnych. Podobnie jak w ubiegłym roku wykonano sporo prac, dzięki którym to miejsce wypiękniało i można śmiało powiedzieć, że stało się ono wizytówka wsi.

Odszkodowanie dla pasażera motocykla

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Odszkodowanie dla pasażera motocykla Motocykliści to grupa użytkowników dróg, która od dawna postrzegana jest za niebezpieczną. Gdy mówi się o wypadku z udziałem motocykla, najczęściej to właśnie motocyklistę wskazują wszyscy jako winnego. Praktyka pokazuje jednak, że nie zawsze tak jest. Coraz częściej zdarza się, że motocyklista jest poszkodowanym, a sprawcą kierowca samochodu.

Uprawnienia dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Uprawnienia dla działaczy opozycji antykomunistycznej W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann informuje o wynikających z niej uprawnieniach dotyczących prawa do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej (w ciągu 7 dni) i usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach oraz korzystania bez skierowania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych. Istnieje też możliwość uzyskania - po złożeniu wniosku - comiesięcznego, niezależnego od dochodów świadczenia w kwocie 402,72 zł.

Strażnicy Miejscy sprawdzają, co spalają mieszkańcy

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Strażnicy Miejscy sprawdzają, co spalają mieszkańcy Na mocy upoważnienia wydanego przez prezydenta Gniezna Tomasza Budasza, Straż Miejska ma możliwość wykonywania funkcji kontrolnych w zakresie przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska. Takie działania podejmowane są przez gnieźnieńskich funkcjonariuszy regularnie. To m.in. kontrole deklaracji śmieciowych, ale także, od ubiegłego roku, tzw. kontrole spalania. W 2017 roku, w okresie od stycznia do października, gnieźnieńska Straż Miejska dokonała 302 kontrole pod kątem spalania odpadów, z czego aż 46 zakończyło się nałożeniem mandatów.

Proste sposoby na twarz bez zmarszczek

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Proste sposoby na twarz bez zmarszczek Czy na Twojej cerze pojawiły się linie i bruzdy, a wokół oczu nieestetyczne kurze łapki? A może nadal szczycisz się atrakcyjną i gładką twarzą? W obu przypadkach warto, abyś poznała skuteczne i nieskomplikowane sposoby na zachowanie naturalnego i młodego wyglądu jak najdłużej.

Wspólne działania dla czystszego powietrza

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Wspólne działania dla czystszego powietrza System monitorujący jakość powietrza na terenie Gniezna za pomocą sieci czujników we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, a także nowe metody kontroli nielegalnego spalania odpadów, które zacznie stosować Straż Miejska to kolejne działania podejmowane przez Urząd Miejski w celu poprawy jakości powietrza. Wszystko po to, by jak najskuteczniej walczyć z niską emisją, a także informować mieszkańców o możliwych zagrożeniach.

Gnieźnieński chirurg ratuje od amputacji stopy cukrzyków

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
Gnieźnieński chirurg ratuje od amputacji stopy cukrzyków Cukrzyca to pierwsza choroba niezakaźna, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Szacuje się, że 1 na 11 osób (ok. 415 mln) choruje na cukrzycę, a do 2040 r. liczba ta ma wzrosnąć aż do 642 mln. Co 10 sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby, a co 6 sekund ktoś umiera z powodu jej powikłań. W Polsce jest ponad 2,2 mln zdiagnozowanych diabetyków, ale szacuje się, że realnie może być ich nawet 3,5 mln. Największym zagrożeniem w przypadku tej choroby są wynikające z niej powikłania. Jednym z najpoważniejszych i częściej spotykanych powikłań jest zespół stopy cukrzycowej, który dotyka nawet 15 proc. cukrzyków.

Strażacy nagrodzeni za wzorową służbę

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
Strażacy nagrodzeni za wzorową służbę 14 listopada podczas zmiany służby Komendant Powiatowy PSP w Gnieźnie st. kpt. mgr inż. Mariusz Dębski wręczył funkcjonariuszom zajmującym stanowiska zastępcy dowódcy zmiany w tutejszej komendzie decyzje Komendanta Głównego PSP w sprawie przyznania nagród pieniężnych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Rusza remont ulicy Kawiary

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
Rusza remont ulicy Kawiary Ponad 3 mln 300 tys. zł tyle będzie kosztować długo oczekiwana przebudowa ul. Kawiary w Gnieźnie. 14 listopada 2017 r. prezydent Tomasz Budasz podpisał umowę na jej realizację. Wykonawcą inwestycji będzie firma STRABAG.

Biało-czerwone iluminacje na szkołach

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 listopada 2017
Biało-czerwone iluminacje na szkołach Przy okazji kompleksowych remontów w Szkołach Podstawowych nr 2 i nr 6 w Gnieźnie zamontowano na tych budynkach także specjalną iluminację. Oprócz klasycznego oświetlenia elewacji, daje ona także możliwość włączenia świateł w naszych narodowych barwach. Po raz pierwszy zaprezentowano to podczas Święta Niepodległości 11 listopada 2017 roku. Budynki te pięknie prezentowały się podczas wieczornych spacerów w centrum miasta.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10261 262 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno