Logo

Dział - Wiadomości

Nowi dyrektorzy dwóch gnieźnieńskich szkół

Artykul dodany: Sobota, 29 lipca 2017
Nowi dyrektorzy dwóch gnieźnieńskich szkół Na przełomie maja i czerwca 2017 roku odbyły się konkursy kandydatów na stanowiska dyrektorów Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie i Szkoły Podstawowej nr 10 utworzonej z przekształcenia Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie.

Pierwszy defibrylator AED z systemem powiadamiania służb ratunkowych w powiecie gnieźnieńskim

Artykul dodany: Piątek, 28 lipca 2017
Pierwszy defibrylator AED z systemem powiadamiania służb ratunkowych w powiecie gnieźnieńskim Pierwszy Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED z systemem powiadamiania służb ratunkowych w powiecie gnieźnieńskim został zamontowany na obiekcie użyteczności publicznej w Banku Spółdzielczym w Witkowie. Projekt był możliwy dzięki zaangażowaniu bardzo dużej ilości ludzi, ale przede wszystkim Zarządu Banku Spółdzielczego w Witkowie oraz Władz Samorządowych Witkowa.

Obchody Święta Policji. Kolejni funkcjonariusze z awansami i odznaczeniami

Artykul dodany: Piątek, 28 lipca 2017
Obchody Święta Policji. Kolejni funkcjonariusze z awansami i odznaczeniami Gnieźnieńskie obchody Święta Policji stały się okazją do wręczenia awansów, wyróżnień i odznaczeń. Tego dnia policjanci i pracownicy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera akty mianowania na wyższe stopnie policyjne i odznaczenia.

Mieszkańcy doczekali się remontu ul. Kawiary

Artykul dodany: Środa, 26 lipca 2017
Mieszkańcy doczekali się remontu ul. Kawiary Miasto Gniezno uzyskało zgodę na odstępstwa dotyczące budowy ul. Kawiary w Gnieźnie. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach rozpoczną się prace związane z wyczekiwaną przez mieszkańców przebudową. Zakończenie robót planowane jest na wrzesień 2018 r.

Wyższe ciśnienie wody na terenie OW w Skorzęcinie. Dzisiaj podpisano umowę

Artykul dodany: Środa, 26 lipca 2017
Wyższe ciśnienie wody na terenie OW w Skorzęcinie. Dzisiaj podpisano umowę 26 lipca Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński podpisał umowę z Radzisławem Nowakowskim - Prezesem Zarządu Spółki "EUROAQUA" z Poznania - na wykonanie stacji podnoszenia ciśnienia wody na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Realizacja inwestycji przewidziana jest do końca października 2017 r.

Minister Zdrowia podważa umowę z chirurgami

Artykul dodany: Wtorek, 25 lipca 2017
Minister Zdrowia podważa umowę z chirurgami Publikujemy opinię Ministra Zdrowia z sprawie raportu NIK dot. Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, która stwierdza, że kontrola NIK pominęła ocenę zgodności podpisanej w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego umowy z Ustawą o dział leczniczej (raport NIK do dziś nie został oficjalnie ogłoszony na stronie internetowej BIP NIK) oraz ww. umowa została zawarta niezgodnie z prawem i zdaniem Ministra Zdrowia nie powinna być w ogóle zawarta.

Nauka angielskiego, jako inwestycja w rozwój osobisty

Artykul dodany: Wtorek, 25 lipca 2017
Nauka angielskiego, jako inwestycja w rozwój osobisty Powszechnie znane jest powiedzenie, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie. Rozwój osobisty to położenie nacisku na to, aby kształtować swoje umiejętności, oraz rozwijać swoje talenty. Poszerzać swoją wiedzę można w bardzo różnych kierunkach. Bardzo dużo osób traktuje naukę języka obcego, a szczególnie naukę języka angielskiego, jako przyczynek do swojego rozwoju osobistego.

Wełnica będzie bez wody

Artykul dodany: Wtorek, 25 lipca 2017
Wełnica będzie bez wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie informuje, że w dniu 26.07.2017r. od godz. 9.00 do godz. 12.00 w związku z rozbudową sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Wełnicy (od ul. Orcholskiej do os. Łąkowego). Za utrudnienia przepraszamy.

Śmigłowce atrakcją dla turystów! Żołnierze z Powidza szkolą się w okolicach jezior

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 lipca 2017
Śmigłowce atrakcją dla turystów! Żołnierze z Powidza szkolą się w okolicach jezior Turyści przebywający nad jeziorami Niedzięgiel oraz Powidz często mogą korzystać nie tylko z widoków pięknych krajobrazów, ale również zaobserwować jak szkolą się żołnierze z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. W minionym tygodniu śmigłowiec Mi 17 kilkukrotnie lądował w okolicach miejscowości Charbin, Skorzęcin, Wylatkowo, aby zostawić na lądzie mundurowych. Udało nam się zarejestrować niskie przeloty maszyny.

Porozmawiajmy o przyszłości naszego miasta!

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 lipca 2017
Porozmawiajmy o przyszłości naszego miasta! Podczas tegorocznej Koronacji Królewskiej, dokładnie w niedzielę 30.07 w Gnieźnie staną Stoliki Przyszłości - punkty konsultacyjne, w których każdy mieszkaniec będzie mógł wyrazić swoją opinię oraz wyobrażenia na temat miasta. Wszystkie spostrzeżenia (pozytywne, jak i negatywne), sugestie i pomysły będą zapisywane na dużych arkuszach papieru.

Ostrzeżenie meteorologiczne: intensywne opady deszczu

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 lipca 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: intensywne opady deszczu W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 41, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 24.07.2017 r.

Piast Rataj stanie w Parku Miejskim im. gen. Andersa

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 lipca 2017
Piast Rataj stanie w Parku Miejskim im. gen. Andersa Kolejne rzeźby Traktu Królewskiego są już w przygotowaniu. Model posągu przedstawiającego legendę o Piaście Rataju (autorstwa Jarosława Boguckiego) jest już gotowy do odlewu. Odlana z brązu rzeźba stanie w Parku Miejskim im. gen. Andersa już za kilka miesięcy.

Pożar lasu między Czerniejewem a Neklą! W akcji zastępy Straży Pożarnej z dwóch powiatów

Artykul dodany: Niedziela, 23 lipca 2017
Pożar lasu między Czerniejewem a Neklą! W akcji zastępy Straży Pożarnej z dwóch powiatów W piątek do Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o pożarze ok. półtora hektara lasu między Czerniejewem a Neklą. Na miejsce natychmiast zadysponowano jednostki z Gniezna, Czerniejewa, Witkowa, Żydowa, Łubowa, Lednogóry, Mnichowa i Słupcy.

29 ulic z nowym asfaltem

Artykul dodany: Niedziela, 23 lipca 2017
29 ulic z nowym asfaltem 1 mln 231 tys. zł z miejskiego budżetu wykorzystano na wykonanie nawierzchni tymczasowej na drogach gminnych na terenie Gniezna. W ramach zadania wykonano profilowanie wraz z umacnianiem tłuczniem betonowym z nakładką z betonu asfaltowego, wraz z regulacją studni kolektorowych, nawierzchni gruntowych ulic gminnych na terenie miasta Gniezna.

Kolejny łańcuch światła! Znicze szybko zniknęły sprzed Sądu

Artykul dodany: Sobota, 22 lipca 2017
Kolejny łańcuch światła! Znicze szybko zniknęły sprzed Sądu W sobotę wieczorem ulicami Starego Miasta przeszedł kolejny łańcuch światła. Mieszkańcy Pierwszej Stolicy ponownie ustawili znicze na schodach Sądu Rejonowego. Półtorej godziny po wydarzeniu wszystko zostało uprzątnięte z ulicy przez służby dbające o czystość miasta. To oburzyło część uczestników demonstracji. Jak udało nam się ustalić, znicze będę usuwane każdorazowo po manifestacji. Wszystko w dbaniu o porządek na ulicach miasta.

Będą nowe miejsca parkingowe przy cmentarzu Św. Piotra i Pawła

Artykul dodany: Piątek, 21 lipca 2017
Będą nowe miejsca parkingowe przy cmentarzu Św. Piotra i Pawła Prezydent Tomasz Budasz podpisał dziś umowę na budowę miejsc parkingowych przy cmentarzu Św. Piotra i Pawła. Termin ukończenia inwestycji został ustalony na 15 października - tak, aby zdążyć jeszcze przed uroczystościami Wszystkich Świętych.

Matury w Gnieźnie zdane lepiej niż w Poznaniu!

Artykul dodany: Piątek, 21 lipca 2017
Matury w Gnieźnie zdane lepiej niż w Poznaniu! Gnieźnieńskie szkoły przygotowały tegorocznych maturzystów do egzaminu maturalnego na poziomie wyższym niż w większości liceów poznańskich. Najlepszym średnim wynikiem spośród szkół w Gnieźnie może pochwalić się I Liceum Ogólnokształcące.

Łańcuch światła w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 21 lipca 2017
Łańcuch światła w Gnieźnie Wczoraj przed gnieźnieńskim Sądem Rejonowym odbył się protest dotyczący zmian wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Łańcuch światła wyruszył z Rynku.

Zmiana organizacji ruchu

Artykul dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Zmiana organizacji ruchu W zawiązku z przebudową przejazdu kolejowego na lini nr 807 we Wrześni od 4 sierpnia nastąpią zmiany w w organizacji ruchu już na terenie Gniezna.

Utrudnienia w ruchu w centrum Gniezna

Artykul dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Utrudnienia w ruchu w centrum Gniezna Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że z uwagi na pierwszy etap rozbudowy sieci ciepłowniczej, od dnia 18 lipca nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów w rejonie ulic Krzywe Koło, Grzybowo i Ronda Chrztu Polski w Gnieźnie. O kolejnych etapach inwestycji spółka będzie informować na bieżąco.

Komunikat w związku ze zbliżającym się okresem zasiłkowym świadczeń wychowawczych 500+

Artykul dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Komunikat w związku ze zbliżającym się okresem zasiłkowym świadczeń wychowawczych 500+ Wnioski o ustalenie uprawnień dotyczących świadczeń wychowawczych 500+ można będzie składać od 1 sierpnia br. w siedzibach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy: ul. 3 Maja 30, ul. Dworcowej 7 w godzinach urzędowania tj. 7.00 - 15.00 oraz we wtorki i czwartki w wydłużonym czasie pracy - do godziny 18.00 (w okresie od 1.08 - 31.08.2017.r.). Wnioski oraz niezbędne załączniki można będzie pobrać pod wyżej wskazanymi adresami, jak również ze strony internetowej MOPS: mops@mops.gniezno.pl w zakładce Rodzina 500+.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 38, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 20.07.2017 r.

Jedni odświeżają, kolejni zapominają - czyli smutna historia pomnika z Lasu Jelonek

Artykul dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Jedni odświeżają, kolejni zapominają - czyli smutna historia pomnika z Lasu Jelonek Dwa lata temu Grupa Reagowania i Wsparcia Obrony Narodowej postanowiła uratować od zapomnienia jedno z wielu miejsc pamięci narodowej, które można znaleźć na terenie naszego powiatu. Dzisiaj pomnik w Lesie Jelonek ponownie stoi zapomniany.

Co Straż Miejska robi za miastem? Co wspólnego mają radiowozy i śmieci?

Artykul dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Co Straż Miejska robi za miastem? Co wspólnego mają radiowozy i śmieci? 7 lipca radiowóz Straży Miejskiej został zauważony za granicami administracyjnymi Gniezna. Czy mundurowi mogą działać za miastem? Postanowiliśmy to sprawdzić. Na konkretne zapytanie otrzymaliśmy bardzo nieprecyzyjną odpowiedź.

Pomnik Bolesława Chrobrego stanie w centrum Gniezna

Artykul dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Pomnik Bolesława Chrobrego stanie w centrum Gniezna Już niedługo na skwerze, na skrzyżowaniu ul. Dąbrówki i Łubieńskiego stanie pomnik Bolesława Chrobrego. Zobaczcie jak będzie wyglądał.

Weszli na dach nieukończonego budynku szpitala

Artykul dodany: Środa, 19 lipca 2017
Weszli na dach nieukończonego budynku szpitala Jeden z Czytelników przysłał nam zdjęcie wykonane we wtorek wieczorem na terenie budowy szpitala przy ul. 3 Maja w Gnieźnie. Na fotografii widać dwie osoby, które nielegalnie weszły na budynek. Najwyraźniej nie zdawały sobie sprawy z niebezpieczeństwa, które im groziło. Popełniły również przestępstwo łamiąc art. 193 Kodeksu Karnego.

Masz psa lub napotkałeś na swojej drodze agresywnego czworonoga? Policjanci podpowiadają o czym powinieneś wiedzieć

Artykul dodany: Środa, 19 lipca 2017
Masz psa lub napotkałeś na swojej drodze agresywnego czworonoga? Policjanci podpowiadają o czym powinieneś wiedzieć Kto odpowiada za psa, gdzie zgłaszać przypadki złego traktowania zwierzęcia, gdzie zgłaszać błąkające się bezpańskie psy, jak zachować się w przypadku zagrożenia ze strony agresywnego zwierzęcia oraz jakie obowiązki ma właściciel czworonoga? O tym warto wiedzieć. Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w poniższym materiale.

Akcja serce. Lot ratujący życie

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 lipca 2017
Akcja serce. Lot ratujący życie Po raz kolejny piloci 33. Bazy Lotnictwa Transportowego brali udział w Akcji Serce. Załoga samolotu M-28 B/PT pod dowództwem kpt. Sebastiana Oporowskiego wykonała lot na trasie Powidz - Warszawa - Gdańsk - Warszawa - Powidz. Akcje Serce są wyjątkowe pod każdym względem, gdyż każde tego typu wydarzenie niesie szansę na "nowe życie".

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Poseł Zbigniew Dolata - drogowy

Artykul dodany: Niedziela, 16 lipca 2017
Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Poseł Zbigniew Dolata - drogowy Mamy lato, okres urlopów, rodzinnych wyjazdów na długo wyczekiwany wypoczynek. Zanim jednak dotrzemy na upragnione wakacje czeka nas podróż. O ile w ostatniej dekadzie nie trudno było zauważyć, że przybyło nam dróg ekspresowych i autostrad, to cały czas stan takowych w naszym kraju daleki jest od ideału. Na szczęście jest grupa posłów partii rządzącej z naszym reprezentantem, Zbigniewem Dolatą na czele, którzy przygotowując projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych chcą ten stan zmienić.

Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych

Artykul dodany: Niedziela, 16 lipca 2017
Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych Sezon inwestycyjny w pełni. Miasto Gniezno w letnie miesiące, wykorzystując okres wakacyjny, przeprowadza szereg remontów w placówkach oświatowych. W tym roku na ten cel przeznaczone będzie 4,5 mln zł z miejskiego budżetu.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10251 252 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno