Logo

Dział - Wiadomości

Procesja Bożego Ciała na os. Winiary

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Procesja Bożego Ciała na os. Winiary W czwartek ulicami Gniezna przeszły procesje Bożego Ciała. Jedna z większych uroczystości odbywa się tego dnia na os. Winiary, gdzie jedna parafia skupia stosunkowo dużą liczbę mieszkańców.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 26, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 2.06.2018 r.

Uczniowie gnieźnieńskich szkół gnieźnieńskim powstańcom

Artykul dodany: Piątek, 1 czerwca 2018
Uczniowie gnieźnieńskich szkół gnieźnieńskim powstańcom Wolność jest wspaniałym darem, o którym na co dzień nie myślimy, choć bardzo chętnie codziennie z niego korzystamy, zwłaszcza w tak piękne popołudnie jak wczorajsze. Sięgający 30 stopni skwar, naprawdę wymagające poświęcenia wysiłku zadanie, no i sto pomysłów na to, jak wykorzystać wolny czas - wszystko to nie zniechęciło grupy nauczycieli i uczniów z pięciu gnieźnieńskich szkół. Od godziny 16.30 rozpoczęli oni prace przy porządkowaniu grobów powstańców gnieźnieńskich na cmentarzu św. Piotra.

Szkoła Podstawowa nr 8 z dotacją unijną

Artykul dodany: Piątek, 1 czerwca 2018
Szkoła Podstawowa nr 8 z dotacją unijną "Uczy, wspiera, inspiruje - nauczyciel XXI wieku", to projekt unijny zatwierdzony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, który będzie realizowany w szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie, w latach 2018-2020. Został on napisany i będzie koordynowany przez nauczycielki Ósemki, panie Lidię Modrzejewską-Krüger i Annę Sakiewę.

Komunikat PWiK: spadek ciśnienia wody

Artykul dodany: Piątek, 1 czerwca 2018
Komunikat PWiK: spadek ciśnienia wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z pracami konserwacyjnymi na SUW Żwirki i Wigury w dniu 1.06.2018 r. od godz. 23.00 do godz. 6.00 może wystąpić obniżone ciśnienie wody w sieci miejskiej. Za utrudnienia przepraszamy.

Autobusem MPK na plaże w Skorzęcinie, Powidzu i Przybrodzinie!

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Autobusem MPK na plaże w Skorzęcinie, Powidzu i Przybrodzinie! Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Gnieźnie ponownie uruchamia autobusy na plaże. W tym roku mieszkańcy Pierwszej Stolicy będą mogli dojechać do Skorzęcina, Powidza i Przybrodzina. Szczegóły na plakacie.

Szukasz pracy? Trwa rekrutacja na stanowiska: Operator Linii Produkcyjnej / Lider Zmiany

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Szukasz pracy? Trwa rekrutacja na stanowiska: Operator Linii Produkcyjnej / Lider Zmiany Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, od ponad 30 lat odnoszącą sukcesy na polskim rynku. Stawiamy na innowacyjność, najnowsze technologie i najwyższą jakość. Poszukujemy ludzi energicznych, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą do każdego nowego zadania.

Wiemy, gdzie będą kandydować członkowie SLD

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Wiemy, gdzie będą kandydować członkowie SLD Konwencja Powiatowa SLD w Gnieźnie udzieliła rekomendacji w wyborach samorządowych 2018 swoim członkom.

Auta poleasingowe - nie trzeba się ich bać

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Auta poleasingowe - nie trzeba się ich bać Zakup nowego auta dostawczego jest sporym wydatkiem nawet dla dobrze prosperującej firmy. Rozwiązaniem może być wybór pojazdu po leasingu, ale to rozwiązanie wśród wielu potencjalnych nabywców wywołuje uczucie niepewności. Czy słusznie?

Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców Podczas Sesji Rady Miasta Gniezna radni przegłosowali zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w dzielnicy Stare Miasto w godzinach 23.00 - 5.00. Uchwała wydaje się nadzwyczaj absurdalna.

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z przebudową sieci wodociągowej na ul.Bema w dniu 30.05.2018 r. nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy: Bema i ulicach przyległych od godziny 10.00 do 14.00.

Nowy sprzęt w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Nowy sprzęt w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego 24 maja w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego odbyło się uroczyste przekazanie pierwszego egzemplarza nowego sprzętu naziemnej obsługi statków powietrznych typu LUZES V/D wersja 5 na podwoziu JELCZ 442.32.

Lech Pils. Wielko Pils. Nowe szaty króla

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Lech Pils. Wielko Pils. Nowe szaty króla Niezmienne od samego początku - Lech Pils to piwo o pełnym smaku, wyrazistej goryczce, złotym kolorze i bogatej pianie. I choć to nie "szata zdobi", to na 36. urodziny Lech Pils otrzymał nowe opakowanie i etykietę, które jeszcze bardziej podkreślają wyjątkowość tego wielkopolskiego pilsa.

Gnieźnieński kataryniarz odwiedzi dzieci w szpitalu! Potrzebni sponsorzy słodyczy

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Gnieźnieński kataryniarz odwiedzi dzieci w szpitalu! Potrzebni sponsorzy słodyczy 1 czerwca, z okazji dnia Dziecka, gnieźnieński kataryniarz odwiedzi Oddział Dziecięcy szpitala przy ul. Św. Jana w Gnieźnie. W związku z tym poszukiwani są sponsorzy, którzy pomogą sfinansować lub dostarczą słodycze, baloniki i inne gadżety dla dzieci oraz dwie osoby do wspólnego zabawiania najmłodszych w dniu ich święta.

Ostrzeżenie meteorologiczne: upał

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: upał W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 24, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 29.05.2018 r.

Komunikat PCZK: Uwaga na pociągi techniczne Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Komunikat PCZK: Uwaga na pociągi techniczne Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gnieźnie informuje, że od dnia 30 maja 2018 r. kursować będą pociągi techniczne Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. W związku z powyższym należy zachować szczególną ostrożność na przejazdach kolejowych i przestrzegać zakazu parkowania samochodów w obrębie torów kolejowych.

Zdobądź gotówkę wysyłając SMS'a

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Zdobądź gotówkę wysyłając SMS'a Pozabankowe instytucje pożyczkowe charakteryzują się mnóstwem atrakcyjnych ofert. Co prawda nie wszyscy z nich korzystają, aczkolwiek z dnia na dzień rośnie liczba klientów, którzy decydują się na szybkie pożyczki, bądź chwilówki. Najbardziej popularne okazują się być pożyczki przez internet, jednakże istnieje szereg innych możliwości, o jakich nie wszyscy wiedzą.

15 królików w komplecie!

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
15 królików w komplecie! Trakt Królewski w Gnieźnie wzbogacił się o kolejne 4 króliki. Oznacza to, że 15 królików mamy już w komplecie. Teraz czekamy na montaże posągów królów i legend oraz makiet.

Rajd konny szlakiem bojowym 3./17. Pułku Ułanów Wielkopolskich: Gniezno - Szubin

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Rajd konny szlakiem bojowym 3./17. Pułku Ułanów Wielkopolskich: Gniezno - Szubin Z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Oddział Terenowy im. 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski, zainicjował przygotowania, by w wyjątkowy sposób uczcić wszystkich powstańców wielkopolskich frontu północnego.

Zakończyły się Warsztaty Kompetencji Cyfrowych 60+

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Zakończyły się Warsztaty Kompetencji Cyfrowych 60+ Zakończyły się Warsztaty Kompetencji Cyfrowych dla osób powyżej 60 roku życia organizowane przez Urząd Miejski w Gnieźnie i Miejską Radę Seniorów w Gnieźnie. Prezydent Gniezna Tomasz Budasz wręczył dyplomy ukończenia kursu seniorom w Szkole Podstawowej Nr 12. Zajęcia odbywały się w czterech szkołach podstawowych na terenie miasta dla łącznie 75 osób i w całości były finansowane ze środków budżetu miasta.

Przestrogi dla uczestników Lednica 2000

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Przestrogi dla uczestników Lednica 2000 W sobotę, 2 czerwca 2018 roku na Polach Lednickich zgromadzą się uczestnicy XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000. W tym roku uczynią to pod hasłem "Jestem". Prosimy, by po przyjeździe na miejsce stosować się do poleceń funkcjonariuszy oraz służb porządkowych znajdujących się na drogach dojazdowych oraz Polach Lednickich.

Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego dla prof. Tomasza Jasińskiego

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Nagroda Lednickiego Orła Piastowskiego dla prof. Tomasza Jasińskiego 30 maja o godz. 11.00 w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy - instytucji kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego - odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Lednickiego Orła Piastowskiego.

Wakacje w górach - czy warto?

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Wakacje w górach - czy warto? Sezon wakacyjny jest coraz bliżej, co oznacza, że warto zacząć planować swoje wczasy. Większość z nas zapewne z tej okazji się gdzieś wybierze. Dylemat dotyczy zazwyczaj rozważań nad podróżowaniem po kraju bądź wyjazdu za granicę. To pierwsze rozwiązanie posiada wiele plusów, gdyż oznacza duże oszczędności, a przy tym pozwala lepiej poznać pobliskie tereny. W tym roku szczególnie opłaca się wyjechać w góry, zwłaszcza że pogoda ma dopisać.

Zewnętrzny basen we Wrześni otwarty! Czy przyciągnie gnieźnian cenami?

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Zewnętrzny basen we Wrześni otwarty! Czy przyciągnie gnieźnian cenami? Dzisiaj został otwarty zewnętrzny basen we Wrześni. Sami zobaczcie, jakie są ceny za wstęp i porównajcie je z gnieźnieńskim obiektem zamkniętym.

Fabryki VELUX w Gnieźnie świętują 20-lecie a "Wenecja" zyska nowy blask

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Fabryki VELUX w Gnieźnie świętują 20-lecie a W sobotę 26 maja b. r., na terenie fabryki okien dachowych VELUX w Gnieźnie, odbył się piknik z okazji 20-lecia produkcji VELUX w Polsce, z udziałem pracowników i ich rodzin.Podczas wydarzenia został ogłoszony laureat okolicznościowego grantu na projekt społeczny "Lighthouse", który ufundowała Fundacja Pracownicza. Zwycięzcą został projekt Stowarzyszenia Ośla Ławka, który zakłada rewitalizację przestrzeni przy Jeziorze Jelonek, potocznie zwanym "Wenecją" i stworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców Gniezna.

Wjazd na teren marketu bezpieczniejszy

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Wjazd na teren marketu bezpieczniejszy Wjazd do sklepów w ciągu drogi wojewódzkiej, przy ul. Witkowskiej został poszerzony. To efekt rozmów prowadzonych przez władze miasta z firmą Jeronimo w ubiegłym roku, z inicjatywy mieszkańców, którzy zgłaszali się do Urzędu z wnioskami o podobną zmianę.

Dzień bez barier! Specjaliści medycyny estetycznej zadbają o niepełnosprawnych

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Dzień bez barier! Specjaliści medycyny estetycznej zadbają o niepełnosprawnych 2 czerwca odbędzie się dzień "bez barier" organizowany przez Medicum Nostrum Gniezno (ul. Chrobrego 14). Inicjatywa powstała z myślą o osobach ze stopniem niepełnosprawności.

Przy ul. Spokojnej powstanie plac zabaw

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 maja 2018
Przy ul. Spokojnej powstanie plac zabaw W pobliżu jeziora Winiary przy ul. Spokojnej powstanie plac zabaw. Miasto Gniezno ogłasza przetarg na I etap zagospodarowania tego terenu, w ramach którego powstaną dwie strefy placu zabaw: dla dzieci młodszych i średnich. Teren zostanie także przygotowany do budowy oświetlenia i późniejszego zamontowania monitoringu. W ramach zadania ma zostać wykonane utwardzone dojście do placu zabaw od ul. Spokojnej.

7 porad, które pomogą Ci ograniczyć stres w pracy!

Artykul dodany: Niedziela, 27 maja 2018
7 porad, które pomogą Ci ograniczyć stres w pracy! Szukasz pracy w Gnieźnie, ale masz już dosyć stresu i nerwów, jakie przeżyłeś w poprzedniej firmie? Chciałbyś się dowiedzieć, co powinieneś zrobić w przypadku nieprzyjemnych sytuacji? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Samochód wjechał pod nadjeżdżającą lokomotywę!

Artykul dodany: Piątek, 25 maja 2018
Samochód wjechał pod nadjeżdżającą lokomotywę! W piątek na przejeździe kolejowym przy ul. Grabskiego w Gnieźnie odbyła się pozoracja wypadku z udziałem lokomotywy i samochodu osobowego. Dzięki współpracy Wydziałów Kultury, Sportu, Turystki i Promocji, Komunikacji i Transportu, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego oraz Edukacji, a także Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz Szpitala Pomnika Chrztu Polski i firmy Auto-Sanok udało się przeprowadzić ćwiczenia, które miały na celu uświadomienie zagrożenia, jakie stanowi brak zachowania szczególnej ostrożności w obrębie przejazdów drogowo-kolejowych.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno