Logo

Dział - Wiadomości

Sukces gnieźnieńskich chirurgów! Pierwsza taka operacja w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Sukces gnieźnieńskich chirurgów! Pierwsza taka operacja w Gnieźnie "W czerwcu mama po prostu gasła w oczach" - mówi Anna, córka 75-letniej gnieźnianki Pani Haliny. Dziś, po udanej operacji, której 17 lipca 2017 r. podjęli się lekarze pracujący na oddziale chirurgii szpitala w Gnieźnie, starsza Pani porusza się już samodzielnie. Osoba, która wcześniej nie wychodziła z domu i pogodziła się już z oczekiwaniem końca, sama zaprasza rodzinę do wyjścia na miasto. "Lekarze dali mojej mamie drugie życie" - dodaje szczęśliwa córka.

Wystartował RYBOŁÓW-17! Będą wzmożone działania wojska w naszym regionie

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Wystartował RYBOŁÓW-17! Będą wzmożone działania wojska w naszym regionie 18 września w Powidzu nastąpiło uroczyste otwarcie ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem RYBOŁÓW-17.

Historyczne zmiany w układzie drogowym miasta. Ulica Pocztowa oddana do ruchu w dwóch kierunkach

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Historyczne zmiany w układzie drogowym miasta. Ulica Pocztowa oddana do ruchu w dwóch kierunkach Zniknięcie z mapy Gniezna dwóch wiaduktów w ciągu ul. Pod Trzema Mostami, dwukierunkowa ul. Pocztowa połączona z dwukierunkową ul. Konikowo, nowa ul. Osiniec. Te zmiany w układzie drogowym Miasta Gniezna, częściowo zrealizowane, częściowo w realizacji śmiało można nazwać historycznymi, a na pewno bardzo ważnymi dla kierowców jadących z południowej części miasta. To wszystko jest częścią szerszej koncepcji, która znacznie usprawni ruch samochodowy w Pierwszej Stolicy Polski - zapewnia Tomasz Budasz i zapowiada kolejne inwestycje, które wspólnie z tymi realizowanymi obecnie, będą tworzyć komunikacyjną ramę w tej części miasta.

Bezpłatne usługi mediatora dla mieszkańców Gniezna

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Bezpłatne usługi mediatora dla mieszkańców Gniezna Miasto Gniezno i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie oferują bezpłatne usługi mediatora dla mieszkańców miasta Gniezna.

Europejski Dzień Bez Samochodu - za darmo w MPK

Artykul dodany: Niedziela, 17 września 2017
Europejski Dzień Bez Samochodu - za darmo w MPK 22 września 2017 r. przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Prezydent Miasta Gniezna przypomina, że właściciele samochodów są w tym dniu upoważnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

"Policja a bezpieczeństwo w rolnictwie"

Artykul dodany: Niedziela, 17 września 2017
Każdego roku na polskich wsiach dochodzi do wielu wypadków, które niestety nie omijają również powiatu gnieźnieńskiego. Dlatego w Gnieźnie odbyła się kolejna debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji mająca na celu zwrócenie uwagi na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przez mieszkańców wsi. Spotkaniu, w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przyświecało hasło "Policja a bezpieczeństwo w rolnictwie".

Umowy sieciowe w Wielkopolsce podpisane! Gnieźnieński szpital znalazł się na liście

Artykul dodany: Niedziela, 17 września 2017
Umowy sieciowe w Wielkopolsce podpisane! Gnieźnieński szpital znalazł się na liście Wszystkie szpitale wielkopolskie, które zostały zakwalifikowane do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. "sieci", zaakceptowały warunki finansowe, przedstawione przez WOW NFZ.

Pomoc województwa dla samorządów poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy

Artykul dodany: Niedziela, 17 września 2017
Pomoc województwa dla samorządów poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy Z inicjatywy Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego radni wojewódzcy podczas nadzwyczajnej Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 15 września 2017 r. podjęli przez aklamację uchwałę ws. przyznania pomocy solidarnościowej pierwszej grupie samorządów powiatów i gmin poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy.

Wycieczka ornitologiczna po Stawach Kiszkowskich

Artykul dodany: Piątek, 15 września 2017
Wycieczka ornitologiczna po Stawach Kiszkowskich W ramach Europejskich Dni Ptaków, 1 października, już po raz kolejny zapraszamy na wyjątkową wycieczkę ornitologiczną po Stawach Kiszkowskich. Szczegóły na plakacie.

Akcja poboru krwi w Kiszkowie

Artykul dodany: Piątek, 15 września 2017
Akcja poboru krwi w Kiszkowie 1 października w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie odbędzie się akcja poboru krwi. Szczegóły na plakacie.

Gniezno gości drugą rodzinę repatriantów

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
Gniezno gości drugą rodzinę repatriantów Miasto Gniezno ponownie włącza się w działania mające na celu przyjęcie repatriantów. Gniezno stało się nową ojczyzną już drugiej polskiej rodziny repatriantów z Kazachstanu.

Pierwsze przetargi w ramach programu "Mój własny dom w Gnieźnie"

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
Pierwsze przetargi w ramach programu Pierwsze nieruchomości w ramach pionierskiego programu "Mój własny dom w Gnieźnie" zostały sprzedane. W sumie 15 działek w okolicach ul. Orzeszkowej znalazło swoich wieczystych użytkowników. Program powstał z myślą o mieszkańcach Gniezna, którzy marzą o własnym domu, a zbyt wysoka cena działek budowlanych stanowiła dla nich barierę nie do pokonania.

Konserwacja Wiatraka i Spichlerza

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
Konserwacja Wiatraka i Spichlerza Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach programu: WSPIERANIE DZIAŁAŃ MUZEALNYCH 2017 na realizację zadania "Konserwacja wiatraka z Gryżyny i spichlerza z Majkowa- muzealiów etnograficznych usytuowanych na terenie Małego Skansenu".

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 57, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 13.09.2017 r.

"19 mln zł dzisiaj przeznaczacie na billboardy, a 58 mln raptem na pomoc tym osobom"

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej, podczas wystąpienia w Sejmie w dniu 12 września zarzuciła rządowi, że nie pomaga osobom, które ucierpiały podczas nawałnicy jaka przeszła nad Polską 11 sierpnia. Mamy dla Was nagranie z tego wystąpienia.

Skażenie!

Artykul dodany: Wtorek, 12 września 2017
Skażenie! 11 września br. żołnierze Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego i 8. Bazy Lotnictwa Transportowego szkolili się z zakresu pokonywania terenu skażonego, na którym zastosowano bojowy środek trujący.

Uwaga - zamknięte skrzyżowanie ul. Cienistej z ul. Orzeszkowej!

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 września 2017
Uwaga - zamknięte skrzyżowanie ul. Cienistej z ul. Orzeszkowej! W związku z prowadzoną inwestycją pn. "Rozbudowa ul. E. Orzeszkowej w Gnieźnie" w dniach od 11.09.2017r. do 24.09.2017r. zostanie wyłączone z ruchu skrzyżowanie ul. Cienistej z ul. Orzeszkowej. Zamknięcie skrzyżowania spowodowane jest koniecznością wykonania robót instalacyjnych. W tym terminie usuwana będzie m. in. kolizja gazowa.

Rozwój garnizonu Powidz

Artykul dodany: Sobota, 9 września 2017
Rozwój garnizonu Powidz 8 września br. W 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji rozwoju garnizonu Powidz.

Yanosik i PKN Orlen nagradzają kierowców za zwalnianie przy szkołach w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 9 września 2017
Yanosik i PKN Orlen nagradzają kierowców za zwalnianie przy szkołach w Gnieźnie Bezpieczna jazda popłaca. Przekonają się o tym użytkownicy popularnej w Polsce aplikacji dla kierowców Yanosik, którzy poprzez systematyczne zwalnianie przy szkołach będą mogli otrzymać kupon na punkty VITAY i wymienić je na nagrody. Kampania ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na polskich drogach.

Potrzebna pomoc dla Olusia! 2-latek ma złośliwy nowotwór

Artykul dodany: Piątek, 8 września 2017
Potrzebna pomoc dla Olusia! 2-latek ma złośliwy nowotwór "Hej. Jestem 2-letnim chłopczykiem, któremu na początku lipca tego roku zawalił się cały Świat."

Jak udzielać pierwszej pomocy i zapobiegać pożarom?

Artykul dodany: Piątek, 8 września 2017
Jak udzielać pierwszej pomocy i zapobiegać pożarom? Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie organizuje bezpłatny biwak szkoleniowo-integracyjny dla młodzieży w wieku 12 - 17 lat z terenu Gminy Witkowo.

Solaris czy MAN? Jakie autobusy trafią do Gniezna?

Artykul dodany: Piątek, 8 września 2017
Solaris czy MAN? Jakie autobusy trafią do Gniezna? W czerwcu bieżącego roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Gnieźnie ogłosiło przetarg na zakup dwunastu nowych autobusów, które będą kursować po ulicach Pierwszej Stolicy. Do "rywalizacji" stanęły dwie firmy: Solaris oraz MAN. Różnica w złożonych ofertach wynosi raptem 30 tys. zł brutto.

Zniesienie zakazu wstępu do parków

Artykul dodany: Środa, 6 września 2017
Zniesienie zakazu wstępu do parków Informujemy, że przestaje obowiązywać zakaz wejścia do Parku Piastowskiego oraz Parku im. Andersa w Gnieźnie, który został wprowadzony po nawałnicy 11 sierpnia 2017 r. Nadal będą prowadzone tam prace porządkowe, w związku z tym uprzejmie prosimy o zachowanie ostrożności, a także spacerowanie tylko i wyłącznie wyznaczonymi ścieżkami.

Firma ogólnobudowlana przyjmie osoby do pracy

Artykul dodany: Środa, 6 września 2017
Firma ogólnobudowlana przyjmie osoby do pracy Firma ogólnobudowlana przyjmie osoby do pracy. Zakres prac: murowanie, tynkowanie, wykańczanie wnętrz, elewacje. Praca w Poznaniu i okolicach. Zapewniamy transport. Stawki godzinowe 13/15 zł. Kontakt: 604 777 994.

Zgubiono portfel. W środku znajdowały się ważne dokumenty

Artykul dodany: Wtorek, 5 września 2017
Zgubiono portfel. W środku znajdowały się ważne dokumenty Dzisiaj (wtorek) ok. godz. 8.00 na ul. Staszica w Gnieźnie, w okolicach sklepu motoryzacyjnego H.G.P. Pietraszewski zgubiono portfel z bardzo ważnymi dokumentami. Właściciel prosi o zwrot. W środku znajdowały się m.in. dokumenty niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego, które zaplanowane jest na najbliższą sobotę.

Ruszyła budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy Jeziorze Winiary

Artykul dodany: Wtorek, 5 września 2017
Ruszyła budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy Jeziorze Winiary Od kilku dni trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej ul. Spokojną z ul. Łazienki. To kolejna inwestycja w tym rejonie. Tym razem kwota zadania wynosi aż 840 tys. zł brutto.

Od krzesła do taboretu, czyli na czym siedzieć w kuchni?

Artykul dodany: Wtorek, 5 września 2017
Od krzesła do taboretu, czyli na czym siedzieć w kuchni? Kuchnia to miejsce, w którym spędza się mnóstwo czasu. Przygotowujemy w niej posiłki, używamy jej jako jadalni, spędzamy w niej wolne chwile, pracujemy. Kuchnia to miejsce, które w każdym domu tętni życiem i w którym sporo przesiadujemy. Dlatego też warto się chwilę zastanowić nad tym, na czym w kuchni siedzieć.

Rok szkolny rozpoczęty

Artykul dodany: Wtorek, 5 września 2017
Rok szkolny rozpoczęty 5 878 uczennic i uczniów rozpoczęło naukę w nowym roku szkolnym w placówkach miejskich. Zobaczcie jak wyglądał 4 września w Szkołach Podstawowych nr 10 i 12.

FRYTO-PIZZA tylko w Pizzerii GNS w Gnieźnie!

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 września 2017
FRYTO-PIZZA tylko w Pizzerii GNS w Gnieźnie! W tym tygodniu Pizzeria GNS serwuje wam prawdziwą bombę smaku (i kalorii), a mianowicie FRYTO-PIZZĘ. Nowość w GNS w Gnieźnie. Kto się skusi na odrobinę przyjemności?

Nowe tornistry na nowy rok szkolny

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 września 2017
Nowe tornistry na nowy rok szkolny Czterdzieści wyprawek szkolnych otrzymały dzieci z Uczniowskiego Socjoterapeutycznego Klubu Sportowego Rodzice-Dzieciom działającego przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych. Najbardziej potrzebującym uczniom ufundowała je Wytwórnia Premiksów LNB w Kiszkowie.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10255 256 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno