Logo

Dział - Wiadomości

Czyja demokracja jaka opozycja?

Artykul dodany: Niedziela, 1 października 2017
Czyja demokracja jaka opozycja? Można powiedzieć, że nadszedł czas opozycji dlaczego zatem jest taka słaba? Czy potrzeba charyzmatycznego lidera, programu radykalnej zmiany czy może przywrócenia nadziei? Porozmawiajmy o tym w szerokim gronie w naszym mieście. Zobaczmy jakie są pomysły i ich realizacje, jakie plany i wiara w "lepszy świat".

ZSEO uhonorowane za 118 lat pracy

Artykul dodany: Niedziela, 1 października 2017
ZSEO uhonorowane za 118 lat pracy 27 września w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku, której organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Podczas wspomnianej uroczystości wręczone były również Odznaki honorowe "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego".

Uczyli się, jak zapobiegać pożarom

Artykul dodany: Niedziela, 1 października 2017
Uczyli się, jak zapobiegać pożarom W dniach 22 - 24 września OSP Witkowo zorganizowała biwak integracyjno-szkoleniowy dla młodzieży z terenu gminy, o tematyce zapobiegania pożarom. Wystąpienia zdarzenia losowego, jakim jest pożar, nie jesteśmy w stanie przewidzieć w 100%. Możemy jednak starać się mu zapobiec stosując różnorodne metody i sposoby, które młodzież miała okazję zobaczyć i przećwiczyć.

Konferencja o Skandynawach na ziemiach polskich - wstęp wolny dla wszystkich!

Artykul dodany: Czwartek, 28 września 2017
Konferencja o Skandynawach na ziemiach polskich - wstęp wolny dla wszystkich! Od 5 do 6 października 2017 r., w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbywać się będzie Konferencja Naukowa "Skandynawowie na ziemiach polskich we wczesnym średniowieczu - głos w dyskusji", którą Muzeum organizuje wspólnie z Ośrodkiem Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich IAE PAN.

Ratownicy medyczni chcą kolejnej podwyżki. Dyrekcja ZOZ-u mówi: "Nie!"

Artykul dodany: Czwartek, 28 września 2017
Ratownicy medyczni chcą kolejnej podwyżki. Dyrekcja ZOZ-u mówi: Ratownicy medyczni z Gniezna chcą kolejnej podwyżki. Uważają, że dyrektor ZOZ-u oszukuje ich, nie wypłacając należnych pieniędzy. Przypomnijmy, że tylko w tym roku ich pensje wzrosły o prawie 30%. Krzysztof Bestwina nie ma zamiaru uginać się pod szantażami. Ratownicy zapowiadają, że 1 października nie stawią się w pracy. Czy ZOZ faktycznie zatrzymał dla siebie pieniądze z ministerstwa? Kto ma rację w sporze, który za chwilę dotknie pacjentów?

Powstaje "Pumptrack" - nowy tor rowerowy

Artykul dodany: Czwartek, 28 września 2017
Powstaje Jeszcze do końca października br. do użytku ma zostać oddany pierwszy gnieźnieński Pumptrack. Specjalny tor rowerowy, złożony z profilowanych zakrętów i "hopek", powstaje właśnie w sąsiedztwie skate-parku oraz kompleksu "Orlików", na terenie dawnych koszar przy ul. Wrzesińskiej.

Bezdomni Dzieciom!

Artykul dodany: Czwartek, 28 września 2017
Bezdomni Dzieciom! 27 września odbyła się uroczystość podziękowania za charytatywną pomoc w remoncie klas w Szkole Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie. Podziękowania dla Stowarzyszenia "DOM" przekazano prezesowi Marianowi Wierzbickiemu i sekretarzowi Marii Chwiałkowskiej-Grygiel.

Boy's Day Party Topless Show już w piątek!

Artykul dodany: Czwartek, 28 września 2017
Boy's Day Party Topless Show już w piątek! Nietuzinkowy Dzień Chłopca już w piątek, w Gościńcu Nad Stawem w Orchowie. Zagrają dla Was aż trzej DJ-e: Bulma, Quest i Łozo! W programie m.in. Topless Show! Wjazd jedyne 10 zł!

Rozbiórka wiaduktów zakończona

Artykul dodany: Środa, 27 września 2017
Rozbiórka wiaduktów zakończona Rozbiórka dwóch wiaduktów kolejowych w Gnieźnie nad ulicą Pod Trzema Mostami została oficjalnie zakończona, 26 września 2017 r. dokonano odbioru końcowego robót. Inwestycja prowadzona była przez Miasto Gniezno oraz spółkę PKP S.A.

Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia

Artykul dodany: Środa, 27 września 2017
Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia Pół wieku temu szesnaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 22 września 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Trwa rewitalizacja rowów i budowa zbiornika retencyjnego

Artykul dodany: Środa, 27 września 2017
Trwa rewitalizacja rowów i budowa zbiornika retencyjnego Miasto Gniezno realizuje inwestycję pn. "Rewitalizacja rowów melioracyjnych oraz odbudowa zbiornika retencyjnego przy ul. Wąskiej w Gnieźnie" w ramach przedsięwzięcia "Zwiększenia małej retencji poprzez odbudowę zbiornika wodnego oraz rowów melioracyjnych w Gnieźnie".

Chodnik za "stówkę"

Artykul dodany: Środa, 27 września 2017
Chodnik za Kolejna inwestycja Miasta Gniezna na Winiarach. Około 100 tys. zł kosztowało 340 metrów bieżących nowego chodnika na ul. Gdańskiej. Nic tylko spacerować.

Radny Edward Załęski wystraszył się prasy?

Artykul dodany: Wtorek, 26 września 2017
Radny Edward Załęski wystraszył się prasy? Jak informuje portal Trzemeszno24.info, na poniedziałkowych obradach połączonych komisji Rady Miejskiej w Trzemesznie doszło do niecodziennej sytuacji. W pierwszym punkcie miała być omawiana sprawa pisma, jakie skierował do RM radny powiatu gnieźnieńskiego Edward Załęski. Chodziło o sprawę usiłowania podpalenia przychodni.

Rusza przetarg związany z przebudową ul. Kawiary

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Rusza przetarg związany z przebudową ul. Kawiary Prezydent Miasta Gniezna podpisał dziś ogłoszenie przetargu na obiecaną przebudowę ul. Kawiary. Jeśli procedury przetargowe pójdą sprawnie, inwestycja zakończy się do połowy przyszłego roku. W ramach przebudowy, oprócz nowej nawierzchni powstaną chodniki, ścieżka rowerowa oraz dwa przystanki i pętla MPK.

Czy prostata to choroba? Czym ona jest i jak się ją bada?

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Czy prostata to choroba? Czym ona jest i jak się ją bada? Wielu osobom słowo prostata kojarzy się jednoznacznie źle. Wydaje nam się, że to niebezpieczna choroba, która dotyka mężczyzn. Tymczasem wygląda to trochę inaczej. Co to jest prostata oraz na czym polega jej badanie?

Zaginął pies rasy York

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Zaginął pies rasy York W sobotę, w godzinach popołudniowych w okolicach ul. Półwiejskiej w Gnieźnie zaginął pies rasy York. Piesek nie miał obroży, waga ok. 3 kg. Każdy, kto zauważy zaginionego Yorka proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 790 332 927.

Daniel Miętkiewicz potrzebuje pomocy! Uległ wypadkowi przy usuwaniu skutków nawałnicy

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Daniel Miętkiewicz potrzebuje pomocy! Uległ wypadkowi przy usuwaniu skutków nawałnicy W imieniu Komitetu Społecznego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe Daniela Miętkiewicza, mieszkańca Malczewa, który usuwając skutki sierpniowej nawałnicy, pracując na wysokości uległ poważnemu wypadkowi.

Zwycięski powrót z AGRO SHOW

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Zwycięski powrót z AGRO SHOW W dniach od 22 -25 września odbyła się XIX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2017 w Bednarach. Nie zabrakło na niej uczniów Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Szczególnie udany okazał się wyjazd dla Krzysztofa Kałata, ucznia 3 klasy technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie, który zajął II miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Średnich "MŁODY MECHANIK NA MEDAL".

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej idzie zgodnie z planem

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej idzie zgodnie z planem Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej ul. Spokojną z ul. Łazienki. To kolejna inwestycja w tym rejonie. Tym razem kwota zadania wynosi aż 840 tys. zł brutto.

Ruszyła budowa bloków przy ul. Cymsa

Artykul dodany: Piątek, 22 września 2017
Ruszyła budowa bloków przy ul. Cymsa Powstaje pierwszy w Gnieźnie budynek dla seniorów. Przy ul. Cymsa rozpoczęła się budowa w sumie dwóch bloków: senioralnego z 26 mieszkaniami oraz socjalno - komunalnego, w którym będzie mogło zamieszkać 46 rodzin. Inwestycja jest realizowana przez Miasto Gniezno z dofinansowaniem zewnętrznym pozyskanym z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Naturalne pieczywo - czy jeszcze istnieje?

Artykul dodany: Piątek, 22 września 2017
Naturalne pieczywo - czy jeszcze istnieje? Każdy z rozrzewnieniem wspomina smak wytwarzanego ręcznie i z naturalnych składników chleba. Wielu ludzi kojarzy go z dzieciństwem i bardzo często słychać także opinie, że pieczywo sprzedawane w sklepach różni się smakiem od tamtego chleba, a także krócej utrzymuje świeżość. Dlaczego się tak dzieje? Główne grzechy producentów pieczywa to "nadmuchiwanie" pieczywa, dodawanie sztucznych konserwantów i barwników.

Nagrody, wyróżnienia i odznaczenia dla strażaków powiatu gnieźnieńskiego

Artykul dodany: Czwartek, 21 września 2017
Nagrody, wyróżnienia i odznaczenia dla strażaków powiatu gnieźnieńskiego 20 września w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, dyplomów Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz promes finansowych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się funkcjonariusze gnieźnieńskiej komendy, a także członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

RYBOŁÓW-17 na półmetku

Artykul dodany: Czwartek, 21 września 2017
RYBOŁÓW-17 na półmetku Już trzecią dobę żołnierze 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego intensywnie sprawdzają swoje umiejętności podczas trwającego od poniedziałku ćwiczenia taktycznego z wojskami RYBOŁÓW-17.

Transport czołgów i wozów bojowych przejechał przez Gniezno!

Artykul dodany: Czwartek, 21 września 2017
Transport czołgów i wozów bojowych przejechał przez Gniezno! We wtorek przez powiat gnieźnieński przejechały pociągi transportujące ciężkie amerykańskie pojazdy wojskowe. Jako pierwszy poinformował o tym portal Trzemeszno24.info.

Znamy już tegorocznych Partnerów Akcji "Gniezno za pół ceny"

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Znamy już tegorocznych Partnerów Akcji Akcja odbywać się będzie w dniach - 30 września - 1 października 2017. Założeniem Akcji "Gniezno za pół ceny" jest oferowanie produktów, usług, atrakcji w dniach 30 września - 1 października 2017r. (sobota - niedziela) za 50% ceny.

"Zrobimy wszystko, aby za rok ponownie przyjechać do Gniezna"

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Udział w wielu różnorodnych warsztatach teatralnych i muzealnych, zwiedzanie najważniejszych zabytków Gniezna oraz spotkanie z obecnym i byłymi Prymasami - tak w skrócie można określić wizytę finalistów III edycji konkursu "Tu powstała Polska - 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417 - 2017", zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Zarejestruj się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Zarejestruj się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta We wtorek, 3 października, w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, będzie mógł bezpłatnie zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. W tym celu, w sali sesyjnej gnieźnieńskiego starostwa, w godzinach 9.00 - 14.00, uruchomione zostanie mobilne stanowisko ZIP obsługiwane przez pracownika NFZ. Aby zarejestrować się w systemie wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty.

MotoLednica w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
MotoLednica w Gnieźnie Motocykliści z całej Polski uczestniczący 16 września w kolejnej Moto-Lednicy zjechali do Gniezna, by pokłonić się św. Wojciechowi i spotkać z Prymasem Polski. Na pamiątkę podarowali abp. Polakowi krzyż zrobiony z motocyklowego łańcucha oraz przypinkę do kurtki upamiętniającą 100-lecie objawień fatimskich.

Interaktywna mapa Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 19 września 2017
Interaktywna mapa Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie Od sierpnia dostępna jest interaktywna mapa obejmująca Strefę Płatnego Parkowania w Gnieźnie. Można bez problemów wyszukać na niej miejsca umieszczenia wszystkich 54 parkomatów, stanowiska dla osób niepełnosprawnych, czy też granice strefy. Mapa będzie aktualizowana na bieżąco.

Policja postawiona w stan gotowości! Ćwiczenia EGIDA-17

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Policja postawiona w stan gotowości! Ćwiczenia EGIDA-17 17 września w osiemdziesięciu dwóch jednostkach Policji na terenie całego kraju odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Komendy Głównej Policji.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10255 256 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno