Logo

Dział - Wiadomości

Uroczystości świętowojciechowe zakończyły obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018
Uroczystości świętowojciechowe zakończyły obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce Uroczystości odpustowe z udziałem legata papieskiego kard. Vincenta Nicholsa, Prymasa Anglii i Walii rozpoczęły się w sobotę w Gnieźnie doroczne uroczystości świętowojciechowe kończące obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce.

Awaria sieci wodociągowej na os. Orła Białego

Artykul dodany: Niedziela, 29 kwietnia 2018
Awaria sieci wodociągowej na os. Orła Białego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na Osiedlu Orła Białego w dniu 29.04.2018 r.od godziny 7.30 będą prowadzone prace naprawcze.

Trzy kolejne króliki na ulicach Pierwszej Stolicy

Artykul dodany: Sobota, 28 kwietnia 2018
Trzy kolejne króliki na ulicach Pierwszej Stolicy Trakt Królewski w Gnieźnie jeszcze przez kilka miesięcy w budowie, ale do miasta przykicały już kolejne 3 rzeźby królików. Hokeista nawiązuje do bogatych tradycji gnieźnieńskiego hokeja na trawie, Rajca miejski do czasów średniowiecznego miasta lokacyjnego, a Szofer do Fabryki Powozów i Karoseryj i pierwszego miejskiego salonu samochodowego braci Waberskich. Wiecie już, gdzie można je znaleźć? Pozostaje tylko wybrać się na spacer i je zlokalizować, a więc do dzieła!

Rozpoczęto budowę chodnika wzdłuż ul. Orcholskiej

Artykul dodany: Sobota, 28 kwietnia 2018
Rozpoczęto budowę chodnika wzdłuż ul. Orcholskiej W środę, 25 kwietnia, rozpoczęła się budowa chodnika wzdłuż ulicy Orcholskiej. Inwestycja zostanie zakończona przed sezonem letnim. To duże udogodnienie dla mieszkańców osiedla Winiary.

Mieszkania przy ul. P. Cymsa - przyjmowanie wniosków

Artykul dodany: Sobota, 28 kwietnia 2018
Mieszkania przy ul. P. Cymsa - przyjmowanie wniosków Do 15 czerwca 2018 r. w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Gnieźnie będą przyjmowane wnioski o wynajem mieszkań w budowanych aktualnie budynkach komunalno-socjalnym i senioralnym przy ul. Cymsa.

Najlepszy eseista z I LO!

Artykul dodany: Sobota, 28 kwietnia 2018
Najlepszy eseista z I LO! Czy człowiek jest istotą zdolną do czynów heroicznych w sytuacji zagrożenia, czy też ulega zezwierzęceniu? Czy moralność jest pustym pojęciem w momencie ostatecznej próby? Czym jest relatywizm moralny? Z tymi trudnymi zagadnieniami zmagała się młodzież, pisząc prace na Ogólnopolski Konkurs "Literatura i film w USA. Młodzież pisze eseje".

W Lednogórze powstanie ścieżka rowerowa

Artykul dodany: Piątek, 27 kwietnia 2018
W Lednogórze powstanie ścieżka rowerowa Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, iż w dniu wczorajszym, tj 26 kwietnia 2018r., została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w ramach działania 3.3 "Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska", Poddziałanie 3.3.1 "Inwestycje w obszarze transportu miejskiego" na realizację drogi dla rowerów w miejscowości Lednogóra.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 10 z dotacją

Artykul dodany: Piątek, 27 kwietnia 2018
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 10 z dotacją 572 tysiące złotych - dotację takiej wysokości pozyskało Miasto Gniezno z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie.

Fontanna w Parku Kościuszki już działa

Artykul dodany: Czwartek, 26 kwietnia 2018
Fontanna w Parku Kościuszki już działa Zmienna pogoda nie przeszkodziła w uruchomieniu fontanny w Parku Kościuszki. Woda oświetlona iluminacjami tryska już z dysz umieszczonych w ziemi. Pozostaje czekać na upały, aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności fontanny.

Sukces reprezentantów powiatu gnieźnieńskiego podczas eliminacji wojewódzkich OTWP 2018

Artykul dodany: Czwartek, 26 kwietnia 2018
Sukces reprezentantów powiatu gnieźnieńskiego podczas eliminacji wojewódzkich OTWP 2018 Ogromny sukces odnieśli reprezentanci powiatu gnieźnieńskiego podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2018 pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", które odbyły się 14 kwietnia w Borku Wielkopolskim.

Osiemnastka Międzyszkolnego Konkursu o Złotą Stalówkę

Artykul dodany: Czwartek, 26 kwietnia 2018
Osiemnastka Międzyszkolnego Konkursu o Złotą Stalówkę To już po raz osiemnasty w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs o Złotą Stalówkę, któremu patronuje Prezydent Miasta Gniezna, pan Tomasz Budasz. 25 kwietnia przybyli na niego do gnieźnieńskiej "dwójki" uczniowie klas siódmych dziesięciu szkół podstawowych. Każda ze szkół wystawiła trzyosobową reprezentację.

Która Hollywoodzka produkcja przyniosła najwięcej kontrowersji w ostatnich latach? Odpowiedź na to pytanie Cię zaskoczy!

Artykul dodany: Czwartek, 26 kwietnia 2018
Która Hollywoodzka produkcja przyniosła najwięcej kontrowersji w ostatnich latach? Odpowiedź na to pytanie Cię zaskoczy! Kontrowersje w Hollywood to nic dziwnego. Wielu twórców filmowych i serialowych celowo podejmuje tematy budzące dużo skrajnych emocji, aby przyciągnąć widzów do kina lub przed ekrany telewizorów. Jednak zwykle najgłośniej mówi się o tych produkcjach, które stały się kontrowersyjne trochę przypadkowo. Sprawdź, jakie dzieła Hollywood ostatnich kilkunastu lat były najgłośniej komentowane.

Biało-czerwona rozeta na balkonie remontowanego Starego Ratusza

Artykul dodany: Czwartek, 26 kwietnia 2018
Biało-czerwona rozeta na balkonie remontowanego Starego Ratusza Remont Starego Ratusza jeszcze trwa, ale od niedawna można już podziwiać jego wyremontowaną elewację od strony ul. Chrobrego.

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie uczestniczyli w nietypowej lekcji wychowawczej

Artykul dodany: Czwartek, 26 kwietnia 2018
Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie uczestniczyli w nietypowej lekcji wychowawczej Więzienie współdziała w kształtowaniu patriotycznych i obywatelskich postaw uczniów szkół województwa wielkopolskiego. W trakcie kolejnego spotkania z młodzieżą, tym razem z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, w zajęciach uczestniczyli więźniowie, którzy opowiedzieli ku przestrodze o swojej historii, która doprowadziła ich zakładu karnego.

Konkurs "Ruszaj z głową" rozstrzygnięty! Zwycięzca otrzymał bezpłatny kurs na prawo jazdy

Artykul dodany: Czwartek, 26 kwietnia 2018
Konkurs Będąc propagatorami wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także ucząc młodzież przepisów i odpowiednich zachowań na drodze, Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie po raz kolejny zorganizowały konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą "Ruszaj z głową". Pierwsze miejsce zajął Michał Janiak z I LO w Gnieźnie.

Strażacy ćwiczyli "wysokościówkę"

Artykul dodany: Środa, 25 kwietnia 2018
Strażacy ćwiczyli 24 kwietnia strażacy z Gniezna ćwiczyli w terenie ratownictwo wysokościowe na poziomie podstawowym. Realizacja ćwiczeń przebiegała na skarpie przy jeziorze Łazienki w Gnieźnie.

Dobra współpraca ze średzką "Baną"

Artykul dodany: Środa, 25 kwietnia 2018
Dobra współpraca ze średzką Od kilku miesięcy na Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej trwają prace remontowe i konserwacyjne trzech lokomotyw spalinowych typu Lxd2. Dwie z nich, nazywane w kolejowej nomenklaturze - podstawowa i rezerwowa będą w niedalekiej przyszłości wykorzystane do obsługi przewozów na gnieźnieńskim odcinku kolejki. Trzecia natomiast, zostanie czasowo użyczona Średzkiej Kolei Powiatowej, której operatorem jest TPKS "Bana".

Nie milion, a prawie cztery

Artykul dodany: Środa, 25 kwietnia 2018
Nie milion, a prawie cztery 3 mln 700 tys. zł - dokładnie tyle środków, tylko w 2017 r. Miasto Gniezno przeznaczyło na remonty w miejskim zasobie komunalnym. Władze Gniezna odnoszą się do informacji podawanych przez Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe, dotyczących kwot przeznaczanych na remonty w ubiegłym roku.

Czy Miasto źle gospodaruje mieniem?

Artykul dodany: Środa, 25 kwietnia 2018
Czy Miasto źle gospodaruje mieniem? Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe postanowiło przyjrzeć się polityce mieszkaniowej Miasta Gniezna. Członkowie sugerują, że samorząd źle gospodaruje mieniem oraz zyskami z najmu lokali.

Gmina Łubowo powiększa Podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Artykul dodany: Środa, 25 kwietnia 2018
Gmina Łubowo powiększa Podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej Gmina Łubowo realizuje inwestycję w zakresie "Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Łubowo przeznaczonych do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" - Podstrefa Łubowo".

Wyróżnienia dla zasłużonych gnieźnian

Artykul dodany: Środa, 25 kwietnia 2018
Wyróżnienia dla zasłużonych gnieźnian Msza Święta celebrowana przez Prymasa Polski oraz Uroczysta Sesja Rady Miasta Gniezna, podczas której wyróżniono zasłużonych mieszkańców - tak w Pierwszej Stolicy Polski obchodzono Święto Patrona Miasta.

Najlepsi strzelcy w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego

Artykul dodany: Wtorek, 24 kwietnia 2018
Najlepsi strzelcy w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego W dniach 16 - 20 kwietnia na strzelnicy garnizonowej 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu przeprowadzone zostały mistrzostwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w strzelaniu z broni etatowej.

Królik Napoleon na Trakcie Królewskim

Artykul dodany: Wtorek, 24 kwietnia 2018
Królik Napoleon na Trakcie Królewskim Oprócz Murarza, na trasę Traktu dotarł dziś również królik Napoleon. Co Napoleon ma wspólnego z Gnieznem?

Ruszyła budowa boiska przy ul. Czeremchowej

Artykul dodany: Wtorek, 24 kwietnia 2018
Ruszyła budowa boiska przy ul. Czeremchowej Na ulicy Czeremchowej rozpoczęła się właśnie budowa boiska, które było zwycięskim projektem mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Inwestycja zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Czysta i miękka woda w Twoim domu? Firma Tadex ma na to sposób

Artykul dodany: Wtorek, 24 kwietnia 2018
Czysta i miękka woda w Twoim domu? Firma Tadex ma na to sposób Zakamieniony czajnik, naczynia i armatura łazienkowa? Powód jest jeden - twarda woda. W firmie Tadex przy ul. Orzeszkowej 31 w Gnieźnie kupisz zmiękczacz wody, który pozwoli Ci raz na zawsze rozwiązać ten problem.

Seminarium "Energia Kobiet" już 26 kwietnia

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Seminarium Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 zapraszają na seminarium Energia kobiet, które odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku w godz. 9.00 - 14.00 do auli GSW Milenium.

Zapraszamy na święto Konstytucji 3. Maja

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Zapraszamy na święto Konstytucji 3. Maja Władze samorządowe Powiatu Gnieźnieńskiego zapraszają do wspólnego uczczenia Święta Uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Tegoroczne obchody zainauguruje tradycyjnie Msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona o godzinie 10.15 w Katedrze Gnieźnieńskiej.

Przekazanie sprzętu informatycznego dla policjantów z Witkowa

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Przekazanie sprzętu informatycznego dla policjantów z Witkowa Policjanci z Witkowa otrzymali nowy sprzęt komputerowy. W ich zakupie pomógł finansowo samorząd.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 13 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 23.04.2018 r.

Zamknięcie mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 190 w Kłecku

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Zamknięcie mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 190 w Kłecku W związku z rozpoczęciem budowy nowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 190 w Kłecku w powiecie gnieźnieńskim we wtorek 24 kwietnia rano istniejący obiekt na Małej Wełnie zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. Ruch pieszo-rowerowy po chodniku będzie zachowany.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10275 276 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno