Logo

Dział - Wiadomości

Wandale zniszczyli kolejny "Psi Pakiet"

Artykul dodany: Środa, 22 sierpnia 2018
Wandale zniszczyli kolejny Kolejny z "Psich Pakietów" instalowanych przez Zakład Zieleni Miejskiej nie wytrzymał długo. Tym razem zdewastowano konstrukcję przy jeziorze Winiary. To nie pierwszy tego typu przypadek. Niestety służby są praktycznie bezsilne, bowiem nie da się patrolować lub monitorować wszystkich koszy na śmieci i "Psich Pakietów" przez całą dobę, a jak widać niektórzy nie potrafią uszanować miejskich pieniędzy.

Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków. Od wczoraj obowiązują nowe przepisy

Artykul dodany: Środa, 22 sierpnia 2018
Sprzedający Osoby sprzedające "dopalacze" traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki - od wtorku obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.

Przelewy międzynarodowe w 10 minut - wszystko, co musisz wiedzieć

Artykul dodany: Wtorek, 21 sierpnia 2018
Przelewy międzynarodowe w 10 minut - wszystko, co musisz wiedzieć Jeśli zależy Ci na tym, by przesłane środki błyskawicznie znalazły się na koncie odbiorcy, wypróbuj korzystne i wygodne przelewy z UK do Polski. Pieniądze zasilą wskazany rachunek nawet w 10 minut. Dowiedz się więcej o superszybkich przekazach międzynarodowych i sprawdź, co możesz dzięki nim zyskać.

Mural na Szkole Podstawowej nr 7

Artykul dodany: Wtorek, 21 sierpnia 2018
Mural na Szkole Podstawowej nr 7 Na elewacji Szkoły Podstawowej nr 7 trwają prace nad nowym muralem. Taka forma ma pomóc zwrócić uwagę najmłodszych mieszkańców naszego miasta na historię - dotyczącą także naszej małej ojczyzny.

Dom Powstańca w Starym Ratuszu z dofinansowaniem

Artykul dodany: Sobota, 18 sierpnia 2018
Dom Powstańca w Starym Ratuszu z dofinansowaniem W Starym Ratuszu powstanie Dom Powstańca Wielkopolskiego. Miejski Ośrodek Kultury pozyskał na ten cel oraz na stworzenie ekspozycji z klocków Lego 132 tys. zł zewnętrznego dofinansowania. Nowe miejsce pamięci będzie jedną z części rewitalizowanego właśnie budynku, który po otwarciu będzie pełnił także funkcje kulturalne.

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 17 sierpnia 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Staszica w dniu 17.08.2018 r. od godziny 16.15 będą prowadzone prace naprawcze.

Studzienka zapadła się pod 10-latkiem

Artykul dodany: Piątek, 17 sierpnia 2018
Studzienka zapadła się pod 10-latkiem W miniony weekend na ul. Słonecznej pod 10-letnim chłopcem zarwała się studzienka znajdująca się na chodniku. O sprawie poinformowała nas Czytelniczka.

"Czerwone okulary" Tomasza Budasza z dopłatą budżetu Miasta Gniezna

Artykul dodany: Piątek, 17 sierpnia 2018
W Urzędzie Miejskim w Gnieźnie Tomasz Budasz wydał obowiązujące zarządzenie w sprawie zwrotu środków za okulary korekcyjne do pracy przy komputerze oraz odzieży ochronnej dla urzędników. Na mocy obowiązującego zarządzenia jest możliwość zwrotu części kosztów za okulary, ale wyłącznie dla osób pracujących przy komputerze oraz wówczas, gdy w ramach badań profilaktycznych skierowano pracownika do okulisty, który stwierdził pogorszenie wzroku.

Stylowe latarnie w centrum

Artykul dodany: Piątek, 17 sierpnia 2018
Stylowe latarnie w centrum Zakończył się pierwszy etap wymiany stylowych latarni na ul. Chrobrego i Dąbrówki w Gnieźnie. W ramach zadania wymieniono 10 słupów na ul. Chrobrego (pomiędzy Rynkiem a ul. Mieszka I) a także 9 słupów na ul. Dąbrówki (pomiędzy Rynkiem a ul. Grzybowo).Podczas realizacji zadania zdemontowano stare stylowe słupy, a w ich miejsce ustawiono nowe, z oprawami typy LED oraz uchwytami na flagi. Całkowity koszt realizacji tej wymiany to 147 tys. złotych.

Nowa sala gimnastyczna w Łagiewnikach Kościelnych gotowa!

Artykul dodany: Czwartek, 16 sierpnia 2018
Nowa sala gimnastyczna w Łagiewnikach Kościelnych gotowa! W 50-lecie powstania nowej szkoły w Łagiewnikach Kościelnych, w 30-tą rocznicę nadania szkole imienia Wincentego Witosa, oddajemy do użytku salę gimnastyczną wraz salą dydaktyczną komputerowa w pełni nowocześnie wyposażoną. Budowa trwała niespełna 2 lata: rozpoczęcie budowy w 2017 r., zakończenie w sierpniu 2018 r. Posiadamy pełne pozwolenie na użytkowanie, z wszystkimi wymaganymi dokumentami. Koszt budowy tej sali z zapleczem i salą dydaktyczną to 2,4 mln zł. Przy czym dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Programu Regionalnego to ok. 2 mln zł.

Strefa Łubowo z lotu ptaka

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Strefa Łubowo z lotu ptaka Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt "Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Łubowo przeznaczonych do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 'INVEST-PARK' - Podstrefa Łubowo", współfinansowany w ramach działania 1.3 " Wsparcie przedsiębiorczości i infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego" Poddziałanie 1.3.3 "Infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, jest realizowany zgodnie z założeniami.

Polacy lepsi od Amerykanów

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Polacy lepsi od Amerykanów 9 sierpnia dziennikarze mogli obserwować polsko-amerykańskie zmagania w ramach Rodeo and Media Day.

Znamy Starostów Dożynek Powiatowo-Gminnych

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Znamy Starostów Dożynek Powiatowo-Gminnych Sylwia Domagalska ze Świątnik Wielkich w Gminie Mieleszyn oraz Mariusz Staszak ze Strzyżewa Smykowego w Gminie Gniezno przyjęli nominacje na starostów Dożynek Powiatowo-Gminnych, które 2 września odbędą się w Piekarach.

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, iż w związku z awarią sieci wodociągowej w ul. Laubitza w dniu 13.08.2018 r. od godziny 12.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Zabłockiego numery 11, 13, 15, 17, 22, 24.

Top 5 soundbarów do 1000 PLN

Artykul dodany: Piątek, 10 sierpnia 2018
Top 5 soundbarów do 1000 PLN Soundbar to urządzenie, dzięki któremu znacznie poprawimy dźwięk naszego telewizora. W niedrogich odbiornikach producenci często oszczędzają na jakości głośników, więc soundbar wydaje się idealnym dodatkiem do takiego telewizora. Szczególnie że soundbary to urządzenia, które łatwo wtapia się w przestrzeń, dzięki czemu nie zagracają pokoju. Przyglądamy się 5 propozycjom do tysiąca złotych.

Zgubiono portfel. Dla znalazcy przewidziano nagrodę

Artykul dodany: Piątek, 10 sierpnia 2018
Zgubiono portfel. Dla znalazcy przewidziano nagrodę 7 sierpnia w centrum miasta zagubiono czarny portfel z dokumentami. Uczciwy znalazca proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 661 219 084. Dla znalazcy przewidziana nagroda.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych w powiecie gnieźnieńskim

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Platforma Obywatelska i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych w powiecie gnieźnieńskim W poniedziałek, 6 sierpnia, przedstawiciele lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej zawarli Koalicję Obywatelską Platforma.Nowoczesna w nadchodzących wyborach samorządowych do powiatu gnieźnieńskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne: opady deszczu z burzami

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: opady deszczu z burzami Dzisiaj od godz. 16.00 do godz. 24.00 prognozowane są opady deszczu z burzami. Szczegóły ostrzeżenia meteorologicznego na powyższej grafice.

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Zdziechowie

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Zdziechowie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w miejscowości Zdziechowa w dniu 09.08.2018 r. od godziny 16:00 będą prowadzone prace naprawcze.

Polewaczki wyjechały na ulice

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Polewaczki wyjechały na ulice Wysokie temperatury przyczyniły się do podjęcia decyzji o wypuszczeniu na ulice Pierwszej Stolicy polewaczek. Auta schładzają jezdnie. Rozgrzany asfalt osiąga temperaturę nawet ponad 50 stopni Celsjusza. Może to doprowadzić do uszkodzenia jezdni. Polewanie dróg ma temu zapobiec.

118 nowych miejsc parkingowych i poszerzenie ul. Dalkoskiej

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
118 nowych miejsc parkingowych i poszerzenie ul. Dalkoskiej Okres letni to wzmożony czas inwestycji drogowych w Gnieźnie. Na ul. Biskupińskiej powstanie 118 nowych miejsc parkingowych. To inwestycja miejska, natomiast Powiatowy Zarząd Dróg zabrał się za poszerzenie ul. Dalkoskiej. Inwestycja ma zostać zakończona przed początkiem września.

Chodnik przy ul. Liliowej w przebudowie

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Chodnik przy ul. Liliowej w przebudowie Przy ul. Liliowej trwa przebudowa istniejącego chodnika, po lewej stronie (patrząc od ul. Czarnieckiego). To kontynuacja wykonanego w latach poprzednich chodnika od ul. Tulipanowej. Nowy trakt pieszy będzie miał 128 m długości i od 2,5 do 3 m szerokości, zostanie wykonany z kostki betonowej Domino, bez fazy. Inwestycja będzie zakończona w ostatnich dniach września i kosztuje 106 tys zł.

Bezpłatna mammografia w Trzemesznie

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Bezpłatna mammografia w Trzemesznie 10 września przy Urzędzie Miasta i Gminy w Trzemesznie stanie Mammobus. Zapraszamy Panie w wieku 50 - 69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zarejestruj się: 58 666 24 44 lub www.mammo.pl.

Budowa muru oporowego przy kościele św. Jana

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Budowa muru oporowego przy kościele św. Jana Przy kościele św. Jana w Gnieźnie trwa budowa muru oporowego, który ma zabezpieczać osuwająca się skarpę. Prace są nadzorowane przez archeologów. Być może uda się znaleźć jakieś archeologiczne skarby.

Ratownicy w Skorzęcinie zamiast pilnować bezpieczeństwa, "surfowali" po Internecie

Artykul dodany: Czwartek, 9 sierpnia 2018
Ratownicy w Skorzęcinie zamiast pilnować bezpieczeństwa, Kilka dni temu Pan Greg Janicki sfotografował "pracujących" ratowników WOPR na plaży w Skorzęcinie. Po publikacji zdjęć na facebook'u, zawrzało w Internecie. Dlaczego?

Zapraszamy na obchody Święta Wojska Polskiego

Artykul dodany: Środa, 8 sierpnia 2018
Zapraszamy na obchody Święta Wojska Polskiego Przypadające 15 sierpnia Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jest także szczególnie celebrowane w związku ze Świętem Wojska Polskiego. Z tej okazji w Gnieźnie o godzinie 12:15 będzie sprawowana Eucharystia, w której weźmie udział m.in. Kompania Honorowa Wojska Polskiego.

Letnie remonty w szkołach i przedszkolach

Artykul dodany: Środa, 8 sierpnia 2018
Letnie remonty w szkołach i przedszkolach Miasto Gniezno wykorzystując okres wakacyjny przeprowadza jak co roku szereg remontów w miejskich szkołach i przedszkolach. W tym roku na ten cel, a także na bieżące remonty, przeznaczono ponad 3 mln 300 tys. zł.

Uwaga! Mieszkańcy ul. Kawiary!

Artykul dodany: Środa, 8 sierpnia 2018
Uwaga! Mieszkańcy ul. Kawiary! W związku z prowadzoną inwestycją i układaniem jezdni z betonu asfaltowego, 9 sierpnia ul. Kawiary, na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Osiniec, będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Tego dnia nie będzie także możliwości dojazdu do posesji. Mieszkańców prosimy o cierpliwość.

Strażacy wrócili ze Szwecji! Przywitali ich koledzy

Artykul dodany: Wtorek, 7 sierpnia 2018
Strażacy wrócili ze Szwecji! Przywitali ich koledzy W poniedziałek strażacy, którzy pojechali walczyć z pożarami lasów w Szwecji, wrócili do Polski. W Miejscu Obsługi Podróżnych na drodze ekspresowej S5 zastępy z PSP Gniezno przywitali koledzy z jednostki oraz lokalnych OSP.

Ostrzeżenie meteorologiczne: upały

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 sierpnia 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: upały Od godz. 12.00 dnia 7 sierpnia do 6.00 dnia 10 sierpnia prognozowane są upały. Szczegóły ostrzeżenie meteorologicznego na powyższej grafice.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno