Logo

Dział - Wiadomości

Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Artykul dodany: Wtorek, 5 grudnia 2017
Zwracajmy uwagę na bezdomnych Od kilku dni zaczynamy odczuwać nadchodzącą zimę. Poranne przymrozki, wilgotny i przeszywający wiatr powodują, że nasze organizmy są narażone na wychłodzenie. Dlatego w tym okresie i podczas całej zimy ważnym jest aby reagować na osoby starsze, samotne i bezdomne, które są najbardziej narażone na działanie zimna.

Tonąca gmina, czyli problemy rolników z Czerniejewa

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 grudnia 2017
Tonąca gmina, czyli problemy rolników z Czerniejewa Od lat rolnicy z gminy Czerniejewo borykają się z problemem zalewanych pól. Powodem są niewyczyszczone koryta rzek Wrześnica i Mała Wrześnica. Sytuacja pogorszyła się po sierpniowej nawałnicy.

Pogrzeb Romana Nowaka w czwartek, 7 grudnia

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 grudnia 2017
Pogrzeb Romana Nowaka w czwartek, 7 grudnia Uroczyste pożegnanie ś.p. Romana Nowaka, dyrygenta dwóch gnieźnieńskich chórów, nastąpi w czwartek, 7 grudnia 2017 roku o godz. 13.00 w Domu Pogrzebowym przy ul. Powstańców Wlkp. 7 w Gnieźnie. Pochówek zmarłego odbędzie się na cmentarzu św. Piotra.

Ulica Orzeszkowej po remoncie

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 grudnia 2017
Ulica Orzeszkowej po remoncie Po wielu latach oczekiwań można już przejechać wyremontowaną na całej długości ul. E. Orzeszkowej. Inwestycja została zakończona, pozostały tylko drobne prace porządkowe. Droga jest otwarta dla ruchu od poniedziałku, 4 grudnia.

Dowódca Korpusu Inżynieryjnego Armii Stanów Zjednoczonych z wizytą w Powidzu

Artykul dodany: Niedziela, 3 grudnia 2017
Dowódca Korpusu Inżynieryjnego Armii Stanów Zjednoczonych z wizytą w Powidzu 28 listopada z krótką wizytą w Powidzu przebywał generał broni Todd T. Semonite Dowódca Korpusu Inżynieryjnego Armii Stanów Zjednoczonych.

Szkolenie inspektorów Traktatu o Otwartych Przestworzach

Artykul dodany: Niedziela, 3 grudnia 2017
Szkolenie inspektorów Traktatu o Otwartych Przestworzach W dniach 20 - 24 listpada r. w Sekcji Rozpoznawczej 33. BLTr. w Powidzu, Departament Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego wspólnie z Dowództwem Generalnym RSZ zorganizował i przeprowadził szkolenie inspektorów Traktatu o Otwartych Przestworzach (TOP). Szkolenie uroczyście otworzył dowódca 33 Bazy Lotnictwa Transportowego płk pil. Grzegorz Kołodziejczyk.

Mamy trzeciego Instruktora Taktycznego w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego

Artykul dodany: Niedziela, 3 grudnia 2017
Mamy trzeciego Instruktora Taktycznego w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego Uczestnikiem ostatniego szkolenia EATIC (European Advanced Tactical Instructor Course) organizowanego w 2017 roku przez European Defence Agency w ramach programu European Air Transport Fleet (EATF), był kapitan nawigator Maciej UFNIARSKI, Nawigator Eskadry w 14eltr, instruktor nawigator samolotu C130 Hercules.

Pętla zadłużenia. Jak wyjść z długów w firmie?

Artykul dodany: Niedziela, 3 grudnia 2017
Pętla zadłużenia. Jak wyjść z długów w firmie? Zadłużenie nie jest sytuacją bez wyjścia. W takich chwilach nie warto jest siedzieć z założonymi rękami i czekać na cud.

Kolejne ozdoby w świątecznym klimacie na ulicach Gniezna

Artykul dodany: Sobota, 2 grudnia 2017
Kolejne ozdoby w świątecznym klimacie na ulicach Gniezna Kolejne miejskie ozdoby rozświetlone - bombka w Parku im. R. Kaczorowskiego i elegancka para w Parku im. T. Kościuszki. A odpalenie światełek na tej najważniejszej z ozdób, czyli miejskiej choince już 6 grudnia o godz. 17.00 na naszym Jarmarku Bożonarodzeniowym!

Nie żyje Roman Nowak - dyrygent chórów "Dzwon" i Szpaki" z Gniezna

Artykul dodany: Sobota, 2 grudnia 2017
Nie żyje Roman Nowak - dyrygent chórów Dzisiaj (2 grudnia) zmarł Roman Nowak - dyrygent chórów "Dzwon" i Szpaki". Ta smutna informacja zaskoczyła wszystkich. Jeszcze 12 listopada prowadził chóry podczas XXV Gnieźnieńskich Spotkań Chóralnych, które odbyły się w kościele farnym. Roman Nowak zmarł w wieku 60 lat. Przyczyną śmierci był zator płuc.

Czy głosowanie na Budżet Obywatelski było zgodne z prawem?

Artykul dodany: Sobota, 2 grudnia 2017
Czy głosowanie na Budżet Obywatelski było zgodne z prawem? Jeszcze przed zakończeniem głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017 zaczęliśmy otrzymywać informacje, z których wynikało, że pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej odwiedzają mieszkańców os. Winiary i zachęcają do głosowania na projekt "Strefa zabaw i wypoczynku na os. Kazimierza Wielkiego (teren wokół stawku)". Postanowiliśmy zweryfikować tę informację.

Dzieci a oszczędzanie

Artykul dodany: Sobota, 2 grudnia 2017
Dzieci a oszczędzanie Nowe klocki lego, najnowszy model lalki Barbie czy gra planszowa. Znasz te wydatki? Myślę, że brzmi to dość znajomo. Mówi się, że w dzieci trzeba inwestować i nie należy oszczędzać, ale nie można też doprowadzić do sytuacji, w której domowy budżet na tym by ucierpiał. W związku z tym nie powinno się spełniać każdej zachcianki dziecka.

"Jak?" zamiast "czy?", czyli konstruktywna dyskusja o przyszłości Szlaku Piastowskiego

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
29 listopada w Kruszwicy odbyła się IV międzyregionalna konferencja poświęcona Szlakowi Piastowskiemu, w sposób szczególny - nowym wyzwaniom i nowym narzędziom marketingowym. W spotkaniu uczestniczyła szeroka reprezentacja zarządców obiektów, branży turystycznej, samorządów lokalnych, przewodników i organizacji pozarządowych z terenu całego szlaku.

Gdzie uzyskać szybki zastrzyk finansowy dla prowadzonej działalności gospodarczej?

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
Gdzie uzyskać szybki zastrzyk finansowy dla prowadzonej działalności gospodarczej? Nie każdy właściciel nowo założonej firmy zdaje sobie sprawę, że początki nie są łatwe. Prowadzona działalność nie przynosi wówczas aż takich wysokich zysków. Wydatków początkowo jest znacznie więcej niż przychodów. Należy się wówczas uzbroić w cierpliwość i podejmować świadome działania.

MPK zabiera głos w spawie kontroli WITD

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
MPK zabiera głos w spawie kontroli WITD Publikujemy treść sprostowania MPK Gniezno odnośnie kontroli przeprowadzonych przez WITD.

Rodacy Bohaterom 2017

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
Rodacy Bohaterom 2017 Tegoroczna zbiórka w ramach akcji "Rodacy Bohaterom" będzie trwała 8 dni. Początek akcji w niedzielę, 3 grudnia, o godzinie 12.00, a zakończenie w następną niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 20.00. Dary są zbierane codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00 na terenie sklepu Piotr i Paweł w Gnieźnie, mieszczącego się przy ul. Barciszewskiego 4.

Gnieźnieńskie lodowisko czynne od 1 grudnia!

Artykul dodany: Piątek, 1 grudnia 2017
Gnieźnieńskie lodowisko czynne od 1 grudnia! Już dzisiaj o godz. 10.00 rusza gnieźnieńskie lodowisko. Obiekt ponownie zlokalizowany jest na Stadionie Miejskim przy ul. Wrzesińskiej 25. Sesje odbywają się w godzinach 10.00 - 22.00.

Ulica Konikowo otwarta dla ruchu

Artykul dodany: Czwartek, 30 listopada 2017
Ulica Konikowo otwarta dla ruchu Dzisiaj o godz. 15.00 pierwsze samochody przejechały ponownie przez ul. Konikowo, Reymonta i Słowackiego. Mimo, iż oficjalne otwarcie przebudowanego odcinka nastąpi 4 grudnia, dla komfortu mieszkańców już dzisiaj wznowiono ruch kołowy.

W grudniu za darmo w strefie z aplikacją ePARK

Artykul dodany: Czwartek, 30 listopada 2017
W grudniu za darmo w strefie z aplikacją ePARK Od 6 do 31 grudnia 2017 roku w Strefie Płatnego Parkowania w Gnieźnie będzie można bezpłatnie zostawić swój samochód. W porozumieniu z prezydentem Gniezna firma ePark przygotowała dla mieszkańców Gniezna promocje w okresie świątecznym. Wystarcz pobrać aplikację, opłacić pierwszy bilet i można bezpłatnie zostawiać auto w Strefie aż do końca roku.

Pionierska operacja raka piersi w Gnieźnie!

Artykul dodany: Czwartek, 30 listopada 2017
Pionierska operacja raka piersi w Gnieźnie! Dziś w Gnieźnie, po raz pierwszy w Polsce, przeprowadzona została pionierska operacja raka piersi.

Choinka na gnieźnieńskim Rynku - w tym roku nieco inna

Artykul dodany: Czwartek, 30 listopada 2017
Choinka na gnieźnieńskim Rynku - w tym roku nieco inna Nieco inna, niż w poprzednich latach, ale jest - choinka na gnieźnieńskim Rynku już czeka na odpalenie iluminacji. Obok zielonego stożka stanie jeszcze prawdopodobnie fotel Świętego Mikołaja, na którym każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Miasto wycofuje się z prowadzenia Schroniska Młodzieżowego?

Artykul dodany: Środa, 29 listopada 2017
Miasto wycofuje się z prowadzenia Schroniska Młodzieżowego? Schronisko Młodzieżowe, którego prowadzenie miało przejąć Miasto Gniezno, zostanie zlikwidowane. Mimo deklaracji i kupna udziałów w nieruchomości przy ul. Pocztowej pod warunkiem prowadzenia placówki, radni miejscy zmienili uchwałę i tym samym samorząd nie wywiązał się z obietnicy.

Prace na Roosevelta dobiegły końca

Artykul dodany: Środa, 29 listopada 2017
Prace na Roosevelta dobiegły końca Zakończono inwestycję realizowaną wspólnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. oraz Miasto Gniezno pod nazwą "Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej na ulicy Roosevelta w Gnieźnie - etap III". Na odcinku ulicy Roosevelta o długości 476 m posadowiono kanał sanitarny wraz z odgałęzieniami do poszczególnych działek, kanał deszczowy z przykanalikami i studzienkami ściekowymi oraz magistralną sieć wodociągową.

Nowe świąteczne iluminacje świetlne

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Nowe świąteczne iluminacje świetlne Na ulicach Pierwszej Stolicy pojawiły się już świąteczne iluminacje świetlne. Na Rynku, a właściwie na ul. Chrobrego, jednak wycelowana w Rynek, na gnieźnian czeka nowość - ramka do zdjęć. Jak wygląda? Możecie ją zobaczyć na powyższym zdjęciu. Brakuje jeszcze tylko lodowiska i ... śniegu. To pierwsze jest zagwarantowane. To drugie - tutaj władze miasta nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Pozostaje mieć nadzieję, że Święta Bożego Narodzenia będą w końcu przykryte białym puchem.

Torba medyczna dla OSP Wiekowo od KRUS

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Torba medyczna dla OSP Wiekowo od KRUS W poniedziałek, W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się uroczyste wręczenie torby medycznej dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Wiekowo z gminy Witkowo.

Podziękowania dla wolontariuszy

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Podziękowania dla wolontariuszy Przygotowanie i obsługa wszystkich trzech biegów, jakie wpisały się w coroczne wydarzenia gnieźnieńskie, jest coraz większym wyzwaniem logistycznym. Bez tych młodych ludzi ich organizacja nie byłaby możliwa. Dlatego na ręce około 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ich opiekunów zostały wczoraj złożone oficjalne podziękowania.

Podziękowania dla strażaków od firmy ENEA Operator

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Podziękowania dla strażaków od firmy ENEA Operator 24 listopada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprzętu medycznego. Fundatorem sprzętu w postaci toreb medycznych była firma ENEA Operator, która chciała w ten sposób podziękować strażakom za współpracę i pomoc podczas usuwania skutków nawałnicy, która przeszła przez powiat gnieźnieński w sierpniu tego roku.

Inspekcje Gotowości Operacyjnej dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Inspekcje Gotowości Operacyjnej dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej W dniach 22 - 24 listopada 2017 roku zespół inspekcyjny w składzie: Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Gniezno st. asp. Krzysztof Kulawiak wraz z kpt. Łukaszem Michalakiem z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie przeprowadził wewnętrzne Inspekcje Gotowości Operacyjnej dla wszystkich zmian służbowych JRG Gniezno.

Zamknięcia przejazdów kolejowych

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Zamknięcia przejazdów kolejowych Z upoważnienia wykonawcy robót torowych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica - Chojnice na odcinku od Czerniejewa do Gniezna, na podstawie zgłoszenia z 27.11.2017, informujemy o planowanych najbliższych zamknięciach przejazdów kolejowych spowodowanych robotami w torze kolejowym nr 1. Oznakowanie zostanie wykonane zgodnie zatwierdzonymi projektami czasowej organizacji ruchu.

Budżet z rekordową ilością inwestycji

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Budżet z rekordową ilością inwestycji To będzie rekordowy rok pod względem wartości i ilości prowadzonych przez Miasto Gniezno inwestycji. W projekcie budżetu na 2018 r. na wydatki inwestycyjne zapisano aż 54 mln 850 tys. zł. Ogółem wydatki przyszłorocznego budżetu wyniosą 313 mln zł. Planowane dochody to 288 mln i będą wyższe o 12 mln złotych od tych w roku 2017. Projektem budżetu na 2018 roku Radni Miasta Gniezna zajmą się podczas sesji 13 grudnia.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10261 262 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno