Logo

Dział - Wiadomości

Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu w centrum Gniezna

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu w centrum Gniezna Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Spółka z o.o. informuje, że związku z awarią przyłącza wodociągowego w ul. św. Wawrzyńca w dniu 14.06.2018 r. od godz. 8.00 do godz. 16.00 przejazd z ul. św. Franciszka w stronę ul. św. Wawrzyńca będzie zablokowany. Mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ul. św. Wawrzyńca.

Poseł PiS bez kultury? Krzysztof Ostrowski z niezapowiedzianą wizytą u prezydenta

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Poseł PiS bez kultury? Krzysztof Ostrowski z niezapowiedzianą wizytą u prezydenta Podstawy kultury wymagają, aby zapowiedzieć swoją wizytę - czy udajemy się w gości, czy na rozmowę do urzędnika państwowego. Najwyraźniej zapomniał o tym Krzysztof Ostrowski - poseł Prawa i Sprawiedliwości, który dzisiaj pojawił się z niezapowiedzianą wizytą u Prezydenta Miasta Gniezna.

Pięć zasad, o których musisz wiedzieć pakując ubrania na wakacje

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Pięć zasad, o których musisz wiedzieć pakując ubrania na wakacje Wakacje - czas start! Przyszła pora na błogi odpoczynek, ale zanim urlop, czeka cię z pewnością pranie, prasowanie i pakowanie.

IX Ogólnopolski Zlot Szkół im. Powstańców Wielkopolskich

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
IX Ogólnopolski Zlot Szkół im. Powstańców Wielkopolskich Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie ideą zlotu żyła już długi czas przed tym, nim on się zaczął. Tak naprawdę cały rok spędzony pod hasłem projektu Póki Polska żyje w nas, póty nie zginie, wdrażał właśnie w ideę przywracania pamięci o Powstaniu Wielkopolskim, która przecież jednoczy wszystkie szkoły biorące udział w zlocie. Finiszowanie projektu, które zbiegło się z tygodniem rozpoczęcia zlotu, wprowadziło płynnie atmosferę podniosłego święta, która towarzyszyła wszystkim przez czas trwania zlotu.

XI Zjazd Gnieźnieński już we wrześniu

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
XI Zjazd Gnieźnieński już we wrześniu "Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa" - to temat XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, który odbędzie się między 21 a 23 września 2018. O jego szczegółach poinformował 13 czerwca 2018 na konferencji prasowej Prymas Polski Wojciech Polak.

Szczęśliwi wygrani z ZSP nr 1

Artykul dodany: Wtorek, 12 czerwca 2018
Szczęśliwi wygrani z ZSP nr 1 Nareszcie zostały opublikowane wyniki konkursu wniosków w ramach programu Erasmus+ "Kształcenie i szkolenia zawodowe".

Awaria systemów informatycznych

Artykul dodany: Wtorek, 12 czerwca 2018
Awaria systemów informatycznych Informujemy, że dziś od godzin porannych w związku z ogólnopolską awarią systemów informatycznych nie działają serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl.

W centrum zniknęły pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Dlaczego?

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 czerwca 2018
W centrum zniknęły pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Dlaczego? Mieszkańcy sąsiadujący z Placem Piłsudskiego zauważyli, że z okolicy zniknęły pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Zastanawiali się, dlaczego?

Lech Pils. Wielko Pils - Wielkopolskę mamy w sercu

Artykul dodany: Sobota, 9 czerwca 2018
Lech Pils. Wielko Pils - Wielkopolskę mamy w sercu Lech Pils, wielkopolska marka Kompanii Piwowarskiej, działa na rzecz swojej małej ojczyzny. W Lech Browary Wielkopolski warzy wyjątkowe piwo, zatrudnia Wielkopolan z całego regionu i wspiera lokalne inicjatywy.

Paulina Hennig-Kloska o systemie podatkowym. Czy Polacy mają powody do obaw?

Artykul dodany: Piątek, 8 czerwca 2018
Paulina Hennig-Kloska o systemie podatkowym. Czy Polacy mają powody do obaw? Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, przedstawiła w skrócie jak obecnie wygląda system podatkowy w Polsce. Krótka prelekcja ma na celu uświadomienie, jakie podatki zostały wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości od momentu objęcia władzy w kraju.

Wracają pociągi Gniezno - Września - Jarocin

Artykul dodany: Piątek, 8 czerwca 2018
Wracają pociągi Gniezno - Września - Jarocin Po 6 latach przerwy, dzięki staraniom samorządów, wracają pociągi z Gniezna, przez Wrześnię, do Jarocina. Najkrótszy czas przejazdu będzie wynosić 66 minut. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 10 czerwca 2018. Usługę będą realizowały Koleje Wielkopolskie.

Setne urodziny Pani Joanny

Artykul dodany: Piątek, 8 czerwca 2018
Setne urodziny Pani Joanny 8 czerwca 2018 roku Joanna Piskorz, mieszkanka Gniezna, obchodziła setne urodziny. Z życzeniami do jubilatki, oprócz najbliższej rodziny, przyszli także prezydent Gniezna Tomasz Budasz wraz z Zastępcą Jarosławem Grobelnym, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński, a także dziennikarze.

Zapraszamy kandydatów do służby w Policji. Dzień otwarty

Artykul dodany: Piątek, 8 czerwca 2018
Zapraszamy kandydatów do służby w Policji. Dzień otwarty W czwartek, 14 czerwca 2018 roku, w godzinach 8.00 - 15.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 2, będą dyżurować pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia (pokój nr 109) w związku z dniem otwartym dla kandydatów do pracy w szeregach Policji. Wszyscy chętni będą mogli uzyskać informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej do służby w policji, pobrać kwestionariusz osobowy kandydata do służby, a także złożyć dokumenty.

Otyłość i nadwaga tematem VI Powiatowego Forum Zdrowia

Artykul dodany: Piątek, 8 czerwca 2018
Otyłość i nadwaga tematem VI Powiatowego Forum Zdrowia 8 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyło się VI Powiatowe Forum Zdrowia organizowane. Tematem przewodnim VI edycji była nadwaga, która według statystyk dotyka 1/3 Polaków. Forum dotyczyło szczególnie problemu nadwagi wśród dzieci i młodzieży.

Dzieci odwiedziły strażaków

Artykul dodany: Czwartek, 7 czerwca 2018
Dzieci odwiedziły strażaków W maju Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odwiedziły liczne grupy dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Spotkania dzieci ze strażakami są świetną okazją do omówienia zasad bezpieczeństwa pożarowego w domu, szkole, przedszkolu oraz na wakacjach.

Ulotka i jej rodzaje

Artykul dodany: Środa, 6 czerwca 2018
Ulotka i jej rodzaje Ulotka to jeden z najbardziej popularnych druków reklamowych. Na co dzień spotykamy ją niemal wszędzie - na ulicy, w skrzynce pocztowej, restauracji, kinie. Zanim jednak i ty zdecydujesz się promować za jej pomocą ofertę firmy, poznaj jej rodzaje.

Przerwa w dostawie ciepłej wody do budynku na os. Jagiellońskim 22

Artykul dodany: Środa, 6 czerwca 2018
Przerwa w dostawie ciepłej wody do budynku na os. Jagiellońskim 22 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że od godz. 7:00 w dniu 6 czerwca (środa) do godz. 15:00 w dniu 8 czerwca (piątek), w związku z przełączeniem nowego węzła cieplnego, zostanie wstrzymana dostawa Ciepła systemowego (ciepła woda) do budynku na os. Jagiellońskim 22 w Gnieźnie.

Uczcili dwie dekady pracy nad poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wielkopolsce

Artykul dodany: Środa, 6 czerwca 2018
Uczcili dwie dekady pracy nad poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wielkopolsce W poniedziałek, 4 czerwca tego roku, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu gościł uczestników Gali 20-lecia Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD), organizowanej przez 5 ośrodków: kaliski, koniński, leszczyński, pilski i poznański przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Ponad dwa tysiące przedszkolaków i nowe grupy

Artykul dodany: Środa, 6 czerwca 2018
Ponad dwa tysiące przedszkolaków i nowe grupy Miasto Gniezno zakończyło rekrutację do publicznych przedszkoli. W sumie od września 2018 r. do miejskich placówek będzie uczęszczało 2015 dzieci, czyli o ponad 200 więcej niż w 2015 r. By zapewnić miejsca wszystkim zainteresowanym od września będą działać 3 dodatkowe oddziały w przedszkolach nr 12 i nr 2.

Rowerowe patrole Straży Miejskiej

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Rowerowe patrole Straży Miejskiej Patrole Straży Miejskiej na rowerach, które pojawiły się na ulicach Pierwszej Stolicy pozwalają funkcjonariuszom na szybkie dotarcie w miejsca, gdzie ciężko wjechać autem.

"Z nurtem Wisły"

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
4 czerwca w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie odbyło się 17-te spotkanie młodych turystów i sympatyków PTTK z ciekawymi ludźmi, pod hasłem "Z nurtem Wisły".

Dziecko zostawione w aucie podczas upału - masz prawo wybić szybę!

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Dziecko zostawione w aucie podczas upału - masz prawo wybić szybę! Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich podopiecznych samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt.

Mieszkańcy mogą spacerować bezpieczniej. Chodnik wzdłuż ul. Orcholskiej ukończony

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Mieszkańcy mogą spacerować bezpieczniej. Chodnik wzdłuż ul. Orcholskiej ukończony 25 kwietnia rozpoczęto budowę chodnika wzdłuż ul. Orcholskiej w Gnieźnie. Dzisiaj mieszkańcy mogą już bezpieczni poruszać się wzdłuż drogi. Oprócz chodnika zadbano także o bariery energochłonne, wyniesione przejścia dla pieszych oraz odpowiednie odwodnienie terenu.

Dobra współpraca miasta z województwem. Gorzej na linii miasto - powiat

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Dobra współpraca miasta z województwem. Gorzej na linii miasto - powiat Prezydent Tomasz Budasz opublikował na swoim facebook'u zdjęcie remontowanych chodników na ul. Lecha. W poście podkreślił dobrą współpracę gnieźnieńskiego magistratu z Marszałkiem Województwa. Niestety wspomniał również o ustaleniach z Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego, które - jak na razie - nie zostały dotrzymane ze strony powiatu.

Kolejny posąg Traktu Królewskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Kolejny posąg Traktu Królewskiego Dzisiaj w Parku Miejskim im. gen. W. Andersa pojawił się posąg przedstawiający postaci z Legendy o Piaście Oraczu: legendarnego założyciela dynastii piastowskiej wraz z synem, Siemowitem.

Co zrobić, gdy brakuje miejsca na półce z książkami?

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Co zrobić, gdy brakuje miejsca na półce z książkami? Wielu miłośników książek ma jeden podstawowy problem w pewnym momencie w ich domach zaczyna brakować miejsca na regale czy półkach na nowe książki, które regularnie się pojawiają. Wówczas często książki leżą np. koło łóżka czy na parapecie, ale w pewnym momencie trzeba powiedzieć sobie prawdę. Trzeba części zbiorów się pozbyć, by zrobić nieco miejsca na nowe książki. W jaki sposób najlepiej zwolnić miejsce na nowe książki?

"Martwe" zmiany w przepisach ruchu drogowego. Nadal trzeba mieć przy sobie dokumenty

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
4 czerwca br. wchodzi w życie ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957). Jej zapisy dotyczą etapowego uruchamiania poszczególnych modułów systemu informatycznego "CEPIK 2.0", co w praktyce będzie uzależnione od wdrażania rozwiązań technicznych zapewniających funkcjonowanie tych modułów.

Policjanci pomogli kobiecie wymienić uszkodzone koło. Co chcieli w zamian?

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Policjanci pomogli kobiecie wymienić uszkodzone koło. Co chcieli w zamian? W sobotę pani Marlena, mieszkanka Gniezna, na ul. Pod Trzema Mostami uszkodziła koło w swoim aucie. Mimo dużego ruchu nikt się nie zatrzymał, aby w upale pomóc kobiecie przy założeniu "zapasówki". Nagle pojawił się patrol Policji. Funkcjonariusze ochoczo zabrali się za wymianę uszkodzonego koła.

Ułani wyruszyli na trasę rajdu

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Ułani wyruszyli na trasę rajdu Dzisiaj spod stóp katedry gnieźnieńskiej wyruszył rajd konny z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Terenowy im. 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski. W ten wyjątkowy sposób uczczono wszystkich powstańców wielkopolskich frontu północnego.

Szczypta uśmiechu od Medicum Nostrum dla osób niepełnosprawnych

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Szczypta uśmiechu od Medicum Nostrum dla osób niepełnosprawnych 9 osób skorzystało z Dnia bez barier zorganizowanego w sobotę przez Medicum Nostrum. Ta inicjatywa okazała się "strzałem w dziesiątkę". Na twarzach pacjentek i pacjentów malowały się uśmiechy.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno