Logo

Dział - Wiadomości

Muzeum i basen nieczynne do odwołania z powodu uszkodzeń podczas nawałnicy

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Muzeum i basen nieczynne do odwołania z powodu uszkodzeń podczas nawałnicy W związku z gwałtownymi burzami, które przeszły nad Gnieznem w dniu 11 sierpnia 2017 r., uszkodzeniom uległ również budynek naszego Muzeum. W związku z pracami mającymi na celu zabezpieczenie zarówno muzealnych zbiorów jak i samej infrastruktury, placówka będzie nieczynna do odwołania. O wszelkim zmianach będziemy informować.

Komunikat PWiK: obniżone ciśnienie wody z powodu nawałnicy

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Komunikat PWiK: obniżone ciśnienie wody z powodu nawałnicy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z przejściem nawałnicy i w wyniku tego licznymi awariami energetycznymi na terenie miasta Gniezna oraz okolicznych miejscowości w dniu 12.08.2017r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody na terenie miasta i gminy Gniezno. Za utrudnienia przepraszamy.

Obchody Święta Wojska Polskiego odwołane

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Obchody Święta Wojska Polskiego odwołane Informujemy, że z uwagi na złe warunki atmosferyczne wszystkie sobotnie imprezy związane z obchodami Święta Wojska Polskiego w Gnieźnie są odwołane.

Trwają prace związane z odwodnieniem terenu dzielnicy Kawiary-Osiniec

Artykul dodany: Piątek, 11 sierpnia 2017
Trwają prace związane z odwodnieniem terenu dzielnicy Kawiary-Osiniec Miasto Gniezno pozyskało środki zewnętrzne na kolejne działania mające na celu zwiększenie retencji wód powierzchniowych dzielnicy Kawiary-Osiniec. Jest to konieczne nie tylko dla bezpieczeństwa mieszkańców tego terenu, ale także ze względu na istniejącą już w tym rejonie zabudowę przemysłową Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Moje-Gniezno.pl w zakładce WP.pl z przeglądem mediów regionalnych na stronie głównej

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Moje-Gniezno.pl w zakładce WP.pl z przeglądem mediów regionalnych na stronie głównej Na stronie głównej portal WP.pl wprowadzono sekcję z przeglądem najciekawszych publikacji z mediów regionalnych. Można je selekcjonować pod względem lokalizacji i kategorii tematycznej. Jednym z portali, które znalazły się w tej sekcji jest Moje-Gniezno.pl.

"Gniezno za pół ceny" powraca! Przyłącz się do akcji!

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Trzy lata temu po raz pierwszy w Gnieźnie miała miejsce akcja pod hasłem "Gniezno za pół ceny"- weekendowa obniżka cen do promocji turystycznej. Założeniem Akcji "Gniezno za pół ceny" jest stworzenie bazy ofert: produktów, usług, atrakcji, które oferowane będą w Gnieźnie w dniach 30 września - 1 października 2017 (sobota - niedziela) za 50% ceny.

Niecodzienna pomoc turystom

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Niecodzienna pomoc turystom Strażnicy Miejscy w Gnieźnie w ramach swoich obowiązków służbowych nie tylko patrolują miasto i wykonują interwencje, ale pomagają będącym w potrzebie mieszkańcom i turystom odwiedzającym Pierwszą Stolicę. Tylko w ostatnim czasie strażnicy pomagali kilkukrotnie uruchomić pojazdy z powodu rozładowanego akumulatora czy też świadczyli pomoc przy naprawie i zmianie koła w pojeździe.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 51, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 10.08.2017r.

Uczcił 98. rocznicę powstania Policji Państwowej przepływając Jezioro Lednickie

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Uczcił 98. rocznicę powstania Policji Państwowej przepływając Jezioro Lednickie Była to pierwsza próba przepłynięcia przez gnieźnieńskiego policjanta asp. sztab. Adama Owczarzaka Jeziora Lednickiego. Na jego terenie znajduje się wyspa Ostrów Lednicki, która była rezydencją pierwszego władcy Polski. To właśnie tutaj przebywał książę Mieszko I. Na pamięć tego miejsca i powołania Policji Państwowej w czasie 223 minut nasz funkcjonariusz przepłynął jezioro.

Rekolekcje dla osieroconych rodziców

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Rekolekcje dla osieroconych rodziców Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie organizuje pod koniec sierpnia rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko. "Nie damy łatwych odpowiedzi, nie gwarantujemy, że wszystko się zmieni, ale chcemy się spotkać, pokornie słuchać, być blisko Boga i siebie nawzajem" - mówi ks. Wojciech Rzeszowski, dyrektor CEF i organizator rekolekcji.

Winda dla Damiana Julkowskiego!

Artykul dodany: Środa, 9 sierpnia 2017
Winda dla Damiana Julkowskiego! Historię Damiana Julkowskiego opisywaliśmy już kilka razy. 20-latek jest sparaliżowany i porusza się na wózku. Dzięki jednej ze zbiórek charytatywnych otrzymał wózek z napędem elektrycznym. Niestety jest on zbyt ciężki, żeby mogła znieść go jedna osoba. Damian mieszka na pierwszym piętrze w bloku. Niezbędna jest winda. Koszt takiej instalacji to 150 tys. zł.

Ranking bogactwa gmin. Gdzie jest Gniezno?

Artykul dodany: Środa, 9 sierpnia 2017
Ranking bogactwa gmin. Gdzie jest Gniezno? Gdzie są najbogatsze, a gdzie najbiedniejsze gminy, powiaty i województwa? Sprawdź wyniki i porównaj bogactwo samorządów w swoim regionie. Pismo samorządowe ?Wspólnota? publikuje wyniki XVI edycji rankingu zamożności.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Środa, 9 sierpnia 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 50, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 9.08.2017r.

Policjanci kontrolują gnieźnieńskie kąpieliska

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Policjanci kontrolują gnieźnieńskie kąpieliska W ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci kontrolują kąpieliska oraz tereny przywodne znajdujące się na terenie miasta i powiatu gnieźnieńskiego. Celem akcji jest popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania nad wodą podczas letniego wypoczynku przez dzieci, młodzież oraz ich opiekunów. Mundurowi podczas prowadzonych akcji przypominają plażowiczom podstawowe zasady korzystania z tego rodzaju wypoczynku. Wszystko po to, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo oraz zapobiegać przypadkom utonięć.

Ul. Wawrzyńca zamknięta z powodu awarii wodociągowej

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Ul. Wawrzyńca zamknięta z powodu awarii wodociągowej Informujemy, że dziś (wtorek, 8 sierpnia), do godziny 12.00 zamknięta będzie dla ruchu ulica św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Jest to spowodowane pracami mającymi na celu usunięcie awarii wodociągowej.

Buldog francuski - czym może Cię zaskoczyć?

Artykul dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Buldog francuski - czym może Cię zaskoczyć? Dlaczego najczęściej wybieranym psem jest buldog francuski? Psy tej rasy mają w sobie dużo uroku, nic więc w tym dziwnego, że nie sposób się im oprzeć. Jeśli decydujesz się na kupno buldoga francuskiego, najpierw musisz poznać podstawowe informacje na temat tej rasy. Na wstępie warto wspomnieć, że są to psy o ciepłym i przyjaznym charakterze i idealnie nadają się do życia w rodzinie.

Trzemeszno po raz trzeci upamiętniło Godzinę W.

Artykul dodany: Niedziela, 6 sierpnia 2017
Trzemeszno po raz trzeci upamiętniło Godzinę W. W sobotę (05.08.2017) po raz pierwszy w historii Trzemeszna odbyła się inscenizacja historyczna wybuchu Powstania Warszawskiego, organizowana przez Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci, przy wsparciu gminy Trzemeszno oraz Domu Kultury w Trzemesznie. Odtworzenie wydarzeń oraz klimatu z przed blisko 73 lat było możliwe dzięki współpracy z Grupami Rekonstrukcji Historycznej: GRH Dragoner, SRH Nordland, Drużyna Tradycji 70 pułku piechoty z Pleszewa wraz z Grupą Operacyjną Maxxim.

Uważajcie w upalne dni! Mamy dla Was specjalny poradnik

Artykul dodany: Sobota, 5 sierpnia 2017
Uważajcie w upalne dni! Mamy dla Was specjalny poradnik Upały mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo niebezpieczne są wysokie temperatury. Publikujemy poradnik, w którym możecie znaleźć najważniejsze informacje na temat, jak dbać o siebie w upalne dni.

Franciszkańska dłużej zamknięta

Artykul dodany: Sobota, 5 sierpnia 2017
Franciszkańska dłużej zamknięta W związku z pracami prowadzonymi przez Polską Spółkę Gazownictwa związanymi z usunięciem awarii gazociągu zlokalizowanego w Gnieźnie przy ul. Franciszkańskiej konieczne jest wyłączenie jej z ruchu drogowego na odcinku od ul. Dąbrówki do końca parkingu hotelu Pietrak do 9 sierpnia 2017 roku.

Przerwy w dostawie wody na ul. Orzeszkowej i Słowiańskiej

Artykul dodany: Sobota, 5 sierpnia 2017
Przerwy w dostawie wody na ul. Orzeszkowej i Słowiańskiej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z pracami remontowymi prowadzonymi na sieci wodociągowej przy przebudowie pasa drogowego w ulicy Orzeszkowej 8 sierpnia 2017 roku (wtorek) nastąpi przerwa w dostawie wody od 8.00 do 20.00 dla mieszkańców.

Nowy parking przy Łaskiego już otwarty

Artykul dodany: Piątek, 4 sierpnia 2017
Nowy parking przy Łaskiego już otwarty 34 miejsca postojowe, w tym 2 dla niepełnosprawnych powstały na nowym parkingu miejskim przy ulicy Łaskiego. Roboty były realizowane od 8 maja do 24 lipca 2017 roku.

Tomasz Darul przeprasza Zdzisława Kujawę

Artykul dodany: Czwartek, 3 sierpnia 2017
Tomasz Darul przeprasza Zdzisława Kujawę Ja, Tomasz Darul, zamieszkały w Gnieźnie niniejszym przepraszam Pana Zdzisława Kujawę, zamieszkałego w Gnieźnie, za to, że od marca 2012 roku do października 2014 roku używałem względem niego szeregu słów lub zwrotów mających charakter obraźliwy, nadto zaś przypisywałem mu niezgodne z prawdą takie działania lub zaniechania, które naraziły go w opinii publicznej na utratę dobrego imienia.

Uczennica ZSP 1 z własnym znaczkiem pocztowym

Artykul dodany: Czwartek, 3 sierpnia 2017
Uczennica ZSP 1 z własnym znaczkiem pocztowym Świat Oczami Młodych to konkurs plastyczny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej dla szkół i Domów Kultury.

Ulica Wierzbiczany po częściowym remoncie

Artykul dodany: Czwartek, 3 sierpnia 2017
Ulica Wierzbiczany po częściowym remoncie Choć całkowita modernizacja ul. Wierzbiczany zaplanowana jest na lata 2019/2020, już teraz została ona częściowo wyremontowana. Na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Pszenicznej (do pętli autobusowej) została nałożona nakładka bitumiczna. Inwestycja, która znacznie poprawi komfort jazdy kierowcom kosztowała ok. 200 tys. zł.

Awaria zapór na przejeździe kolejowym, na którym zginęła rodzina

Artykul dodany: Czwartek, 3 sierpnia 2017
Awaria zapór na przejeździe kolejowym, na którym zginęła rodzina Kilkanaście lat temu na przejeździe kolejowym w Szczytnikach Duchownych zginęły trzy osoby wracające samochodem z kościoła. Powód: wysoka trawa i zarośla ograniczające widoczność. Od kilku lat przejazd posiada automatyczne zapory. W niedzielę nastąpiła jednak awaria.

Gnieźnianie pamiętali o powstańcach

Artykul dodany: Środa, 2 sierpnia 2017
Gnieźnianie pamiętali o powstańcach Wolność, to słowo które było wypowiadane wielokrotnie w trakcie 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Obchody tego wydarzenia zostały także upamiętnione w Gnieźnie 1 sierpnia 2017 roku. Uroczystości rozpoczęto przy skwerze im. Adama Borysa, skąd korowód przemaszerował pod Pomnik Harcerzy Pomordowanych i Poległych za Ojczyznę.

O promocji regionalnej słów kilka

Artykul dodany: Środa, 2 sierpnia 2017
O promocji regionalnej słów kilka Nie od dziś wiadomo, że mniejszym miejscowościom trudniej jest przebić się w świadomości większej grupy odbiorców, ponieważ nie jest łatwo rywalizować z metropoliami i ważniejszymi ośrodkami państwowymi w wielu różnych aspektach, takich jak: dofinansowanie z budżetu, zasięg medialny, dogodna pozycja komunikacyjna czy przyciąganie turystów.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Franciszkańskiej z powodu awarii gazociągu!

Artykul dodany: Wtorek, 1 sierpnia 2017
Zmiana organizacji ruchu na ul. Franciszkańskiej z powodu awarii gazociągu! W związku z pracami prowadzonymi przez Polską Spółkę Gazownictwa związanymi z usunięciem awarii gazociągu zlokalizowanego w Gnieźnie przy ul. Franciszkańskiej konieczne jest wyłączenie jej z ruchu drogowego na odcinku od ul. Dąbrówki do końca parkingu hotelu Pietrak.

1 sierpnia zawyją syreny

Artykul dodany: Wtorek, 1 sierpnia 2017
1 sierpnia zawyją syreny Dla upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zostaną uruchomione w ramach głośnej próby syreny alarmowe.

Szukasz pracy? Wstąp do Straży Miejskiej - szybszej kariery zawodowej nie zrobisz!

Artykul dodany: Sobota, 29 lipca 2017
Szukasz pracy? Wstąp do Straży Miejskiej - szybszej kariery zawodowej nie zrobisz! Od umowy na zastępstwo do zastępcy komendanta Straży Miejskiej w sześć i pół miesiąca - tak wygląda ścieżka kariery jednego z gnieźnieńskich funkcjonariuszy.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10251 252 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno