Logo

Dział - Wiadomości

Jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa i higieny pracy?

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa i higieny pracy? Każdy pracodawca ma kilka znaczących obowiązków wobec swoich pracowników. Dzięki ich wypełnianiu oraz stosowaniu się do ogólnie przyjętych zasad zatrudnione osoby mogą czuć się bezpiecznie. Trzeba jednak pamiętać o tym, jak ważna jest znajomość pewnych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Tylko w ten sposób pracownicy, a także pracodawca mogą reagować na wypadek wszelkich uchybień lub powstałych nieścisłości.

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny mróz

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: silny mróz W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 7, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 25.02.2018 r.

Tadeusz Tomaszewski będzie kandydował w wyborach samorządowych?

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Tadeusz Tomaszewski będzie kandydował w wyborach samorządowych? Tadeusz Tomaszewski, lider SLD w naszym okręgu, najprawdopodobniej będzie kandydował w zbliżających się wyborach samorządowych. Były poseł rozważa start w "wyścigu" do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Otwarcie Galerii Piastovej już 24 marca

Artykul dodany: Niedziela, 25 lutego 2018
Otwarcie Galerii Piastovej już 24 marca Jak udało nam się ustalić, otwarcie nowej Galerii Piastovej w Gnieźnie odbędzie się 24 marca.

Oświadczenie koła Młodzieży Wszechpolskiej w Gnieźnie ws. wypowiedzi posłanki Pauliny Henning-Kloska w programie "Minęła 8"

Artykul dodany: Niedziela, 25 lutego 2018
Oświadczenie koła Młodzieży Wszechpolskiej w Gnieźnie ws. wypowiedzi posłanki Pauliny Henning-Kloska w programie Jako Młodzież Wszechpolska zwracamy się prośbą o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych oskarżeń i insynuacji na temat Narodowych Sił Zbrojnych. Naszym obowiązkiem jest reagowanie, gdy formułowane są nieprawdziwe tezy na temat bohaterów polskiego podziemia. Jest to szczególnie istotne, gdy wypowiada je posłanka pochodząca z naszego miasta.

W I LO poleje sie krew

Artykul dodany: Niedziela, 25 lutego 2018
W I LO poleje sie krew 1 marca 2018 r. w godzinach 8.00 do ok. 14.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, w czytelni odbędzie się druga w bieżącym roku szkolnym akcja oddawania krwi.

"SpoKREWnieni służbą" - akcja zbiórki krwi

Artykul dodany: Sobota, 24 lutego 2018
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie oraz Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie informują, że na terenie województwa wielkopolskiego w miesiącu marcu zostaną zorganizowane zbiórki krwi w ramach akcji "spoKREWnieni służbą" pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego. Celem akcji jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym w dniu święta państwowego przypadającego na dzień 1 marca poprzez honorowe oddanie krwi.

Gnieźnianie upamiętnią Rotmistrza Pileckiego

Artykul dodany: Piątek, 23 lutego 2018
Gnieźnianie upamiętnią Rotmistrza Pileckiego Prezydent Miasta Gniezna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniach upamiętniających 76. rocznicę sformowania Armii Krajowej, oraz 70. rocznicę śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

SLD poprze Tomasza Budasza? Decyzja jeszcze nie zapadła

Artykul dodany: Piątek, 23 lutego 2018
SLD poprze Tomasza Budasza? Decyzja jeszcze nie zapadła Sojusz Lewicy Demokratycznej prawdopodobnie poprze Tomasa Budasza w zbliżających się wyborach samorządowych. Dla tej partii jesienne głosowanie Polaków może oznaczać być albo nie być. Na arenę polityczną wraca również Zdzisław Kujawa.

Budowa drogi S5 w sąsiednim województwie trwa w najlepsze

Artykul dodany: Piątek, 23 lutego 2018
Budowa drogi S5 w sąsiednim województwie trwa w najlepsze Pomimo obowiązującej (od 15 grudnia do 15 marca ) "przerwy zimowej", wykonawcy odcinków drogi ekspresowej S5, przy sprzyjających warunkach pogodowych, kontynuują prace na budowie. Chociaż inwestycja toczy się w sąsiednim województwie, ma ogromne znaczenie dla naszego regionu. Docelowo skróci bowiem dojazd do Bydgoszczy Grudziądza, a co za tym idzie, dalej na wybrzeże. Z terenu budowy drogi ekspresowej S5 w miejscowości Wąsosz, przesunięto ważący ok. 150 ton schron bojowy.

InPost szuka lokalizacji pod 100 nowych Paczkomatów w województwie wielkopolskim

Artykul dodany: Piątek, 23 lutego 2018
InPost szuka lokalizacji pod 100 nowych Paczkomatów w województwie wielkopolskim Grupa Integer.pl zainwestuje w rozbudowę sieci Paczkomatów InPost w województwie wielkopolskim. W ciągu najbliższych miesięcy uruchomionych zostanie tu blisko 100 nowych urządzeń. Pojawią się one nie tylko w miejscowościach, w których dotychczas ich nie było, ale planowane są także nowe lokalizacje w tych miastach, w których mieszkańcy już korzystają z usług InPost. Po raz pierwszy Paczkomaty staną m.in. w miastach Chodzież, Budzyń, Borek Wielkopolski, Gołańcz, Białośliwie, Baranów, Krajenka, Kaczory, Jutrosin. Firma szuka lokalizacji celem postawienia nowych maszyn prosząc o pomoc lokalne władze, a także oferując dogodne warunki właścicielom nieruchomości i lokalnych sklepów. Paczkomaty InPost to nowe możliwości rozwoju lokalnych biznesów.

Zmarł twórca gnieźnieńskiego pomnika

Artykul dodany: Czwartek, 22 lutego 2018
Zmarł twórca gnieźnieńskiego pomnika Odszedł artysta rzeźbiarz śp. Benedykt Kasznia, który był twórcą Pomnika ku czci poległych w latach II Wojny Światowej w Parku Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie.

Spotkanie informacyjne dla osób fizycznych, planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej

Artykul dodany: Czwartek, 22 lutego 2018
Spotkanie informacyjne dla osób fizycznych, planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej 7 marca 2018 roku Gnieźnieński Punkt Wspierania Biznesu, zlokalizowany w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, organizuje spotkanie informacyjne dla osób fizycznych, planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Spotkanie odbędzie się w środę, 7 marca 2018 roku, w godzinach 10.00 - 13.30, w sali 2.46 Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, przy ul. Papieża Jana Pawła II 9/10.

Bezpieczni w czasie ferii

Artykul dodany: Czwartek, 22 lutego 2018
Bezpieczni w czasie ferii Dzieci uczestniczące w półkoloniach w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie. Mili goście nie tylko zwiedzali, ale przede wszystkim dzieci dowiedziały się o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

Będzie większy parking przy firmie Paroc w Trzemesznie

Artykul dodany: Czwartek, 22 lutego 2018
Będzie większy parking przy firmie Paroc w Trzemesznie Firma Paroc w Trzemesznie uzyskała zgodę na rozbudowę parkingu przy hali L6. To jeden z etapów rozwoju zakładu. Firma realizuje inwestycję wartą ok. 260 mln zł związaną z budową linii do wytwarzania izolacji wełny kamiennej. Modernizacja zakładu ma się zakończyć w 2019 roku.

Dopasuj pożyczkę do... siebie

Artykul dodany: Środa, 21 lutego 2018
Dopasuj pożyczkę do... siebie Firmy pożyczkowe kładą coraz większy nacisk na potrzeby klientów, dbając o udzielenie im szczegółowych informacji dotyczących zasad obsługi zobowiązania, oferując elastyczny czas spłaty pożyczki czy możliwość złożenia wniosku przez internet. Sprawdź, jak dopasować pożyczkę do swoich możliwości.

I LO wyróżnione w ogólnopolskim programie

Artykul dodany: Środa, 21 lutego 2018
I LO wyróżnione w ogólnopolskim programie Z początkiem 2017 roku została uruchomiona kolejna edycja programu Wiarygodna Szkoła. Po rekrutacji placówek, Ogólnopolskie Wyróżnienie otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

151 interwencji strażaków z Witkowa

Artykul dodany: Środa, 21 lutego 2018
151 interwencji strażaków z Witkowa W sobotę, 17 lutego, Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie podsumowała swoje działania w minionym roku. Zebranie otworzył Prezes Zarządu, który jednocześnie powitał wszystkich przybyłych strażaków i gości.

Rewelacyjne biokominki tylko w firmie Tadex

Artykul dodany: Środa, 21 lutego 2018
Rewelacyjne biokominki tylko w firmie Tadex Marzy Ci się kominek w domu, jednak nie stać Ciebie na drogą przebudowę lub nie masz możliwości, ponieważ mieszkasz w bloku? Jest na to prosty sposób. Biokominek wiszący to idealne rozwiązanie do Twojego wnętrza. Kupisz go w firmie Tadex przy ul. Orzeszkowej 31 w Gnieźnie.

Postęp prac przy budowie hali widowiskowo-sportowej

Artykul dodany: Środa, 21 lutego 2018
Postęp prac przy budowie hali widowiskowo-sportowej Budowa hali widowiskowo-sportowej przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie idzie zgodnie z planem. Zobaczcie, jak wygląda postęp pracy w miesiącu lutym.

Bezpiecznie podczas ferii

Artykul dodany: Wtorek, 20 lutego 2018
Bezpiecznie podczas ferii "Jak bezpiecznie spędzić ferie" - to temat spotkania policjantki z uczniami Szkoły Podstawowej Milenium w Gnieźnie. Podczas pogadanki funkcjonariuszka przypomniała o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym, jak być bezpiecznym na drodze.

Nowy wymiar współpracy z Ukrainą

Artykul dodany: Wtorek, 20 lutego 2018
Nowy wymiar współpracy z Ukrainą Kamieniec Podolski to miasto na Ukrainie, Polakom znane głównie dzięki osadzeniu tam przez Henryka Sienkiewicza części akcji powieści "Pan Wołodyjowski". Liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców i jest istotnym ośrodkiem przemysłu maszynowego, elektrotechnicznego i spożywczego. Jednym z jego najważniejszych centrów edukacyjnych jest Narodowy Uniwersytet im. Iwana Ohijenki. 20 lutego 2018 roku Rektor tej uczelni - profesor Sergiusz Kopyłow spotkał się z Prezydentem Miasta Gniezna Tomaszem Budaszem.

Trwa renowacja i adaptacja na cele kulturalne Starego Ratusza

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Trwa renowacja i adaptacja na cele kulturalne Starego Ratusza Trwa kompleksowa renowacja Starego Ratusza, która będzie kosztować ponad 10 mln złotych, z czego ponad 6,1 milionów to dofinansowanie pozyskane przez Miasto Gniezno z funduszy unijnych. Prace budowlane mają się zakończyć w październiku 2018 roku. Po remoncie budynek będzie w dużej mierze przeznaczony na cale kulturalne, nadal będzie się w nim także mieścić Biuro Rady Miasta oraz Urząd Stanu Cywilnego.

Gdzie aktywnie spędzić ferie zimowe?

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Gdzie aktywnie spędzić ferie zimowe? Wakacje i ferie to czas odpoczynku i regeneracji przed dalszą pracą. Zimowe szaleństwo kojarzy się przede wszystkim z jazdą na nartach, ale istnieją również alternatywne formy spędzenia czasu wolnego. Bardzo popularny jest np. snowboard i jazda na łyżwach.

Urząd Stanu Cywilnego w nowej siedzibie

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Urząd Stanu Cywilnego w nowej siedzibie Od 19 lutego 2018 Urząd Stanu Cywilnego rozpoczął pracę w nowych, wyremontowanych biurach. Mieszczą się one w nadal w budynku Starego Ratusza, wejść do nich należy jednak od strony ul. Rzeźnickiej. Są to pierwsze wyremontowane pomieszczenia w ramach kompleksowej rewitalizacji budynku.

Zmiana rozkładu jazdy MPK z uwagi na prace naprawcze na ul. Chudoby

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Zmiana rozkładu jazdy MPK z uwagi na prace naprawcze na ul. Chudoby Z uwagi na prace naprawcze prowadzone przez PWiK na ul. Chudoby w Gnieźnie, zmianie uległy trasy autobusów MPK. Szczegóły na powyższym komunikacie.

Prace naprawcze na ul. Chudoby

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Prace naprawcze na ul. Chudoby Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, iż w związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Chudoby 19 lutego 2018 roku od godziny 9.00 będą prowadzone prace naprawcze.

Powiat odbuduje stację kolei wąskotorowej na Jelonku

Artykul dodany: Sobota, 17 lutego 2018
Powiat odbuduje stację kolei wąskotorowej na Jelonku Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa doczeka się w końcu modernizacji. Kiedyś ważny element komunikacji międzygminnej, a nawet międzypowiatowej przez ostatnie lata ulegał systematycznej dewastacji. W 2018 roku zaplanowano pierwszy etap odbudowy szlaku wąskotorowego.

Ferie... na kombajnie

Artykul dodany: Piątek, 16 lutego 2018
Ferie... na kombajnie Wystarczy przygotować atrakcyjną ofertę, aby uczniowie nie tylko w czasie roku szkolnego, ale również w czasie wolnym od nauki chcieli odwiedzać swoją szkołę. Udało się to w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie.

Apele Straży Miejskiej nie docierają do wszystkich

Artykul dodany: Piątek, 16 lutego 2018
Apele Straży Miejskiej nie docierają do wszystkich Straż Miejska w Gnieźnie codziennie przyjmuje po kilka zgłoszeń od mieszkańców naszego miasta w sprawie zadymiania okolicy z podejrzeniem spalania niedozwolonych odpadów. Patrole przemieszczają się z jednego końca miasta na drugi, przeprowadzając interwencje w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych czy firmach.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10267 268 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno