Logo

Dział - Wiadomości

Zgubiono kluczyki do samochodu

Artykul dodany: Środa, 7 marca 2018
Zgubiono kluczyki do samochodu W niedzielę z 4 na 5 marca zgubiono kluczyki do samochodu Audi (scyzoryk) ze skórzaną poszewką. Najprawdopodobniej zaginęły w okolicy skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Dąbrówki. Dla uczciwego i szczęśliwego znalazcy przewidziana nagroda finansowa. Kontakt: 603 536 506.

Jak zapakować paczkę, by bezpiecznie dotarła do adresata?

Artykul dodany: Środa, 7 marca 2018
Jak zapakować paczkę, by bezpiecznie dotarła do adresata? Ciągle rozwijająca się sprzedać internetowa sprawiła, że coraz więcej osób korzysta z usług kuriera. Dzięki temu na rynku pojawia się duża konkurencja, ale też obniżane są ceny za poszczególne usługi. Jednak wzrost zainteresowania wiąże się również ze znacznie większą liczbą paczek, które są przekazywane kurierowi. Może to skutkować między innymi z częstszym uszkadzaniem towarów. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku, gdy produkty są źle zapakowane. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak należy to robić, by paczki docierały bezpiecznie i w całości do adresata.

W Kiszkowie polała się krew m.in. policjantów i strażaków

Artykul dodany: Środa, 7 marca 2018
W Kiszkowie polała się krew m.in. policjantów i strażaków 4 marca w Kiszkowie została przeprowadzona zbiórka krwi pod hasłem "Ratowanie życia mamy we krwi" oraz "spoKREWnieni służbą" dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zaginął pies

Artykul dodany: Środa, 7 marca 2018
Zaginął pies 5 marca 2018 r. zaginął pies rasy buldog francuski. Ostatni raz był widziany uwiązany przy sklepie Biedronka na ulicy Roosevelta 83 w Gnieźnie. Miał obrożę koloru szarego, czarne szelki z odblaskowym napisem JULIUS-K9 i czerwono-czarną smycz.

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 marca 2018
Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych Przed nami kolejny dzień silnych mrozów. Strażnicy Miejscy codziennie kontrolują miejsca na terenie Gniezna, gdzie przebywają bezdomni. Nieustannie przekonują ich, by przenieśli się do schroniska "Pomocna Przystań".

Awaria wodociągu na os. Grunwaldzkim

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 marca 2018
Awaria wodociągu na os. Grunwaldzkim Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Armii Krajowej w dniu 5.03.2018r od godziny 10.30 będą prowadzone prace naprawcze.

Znaleziono kluczyk do Audi

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 marca 2018
Znaleziono kluczyk do Audi W nocy z 3 na 4 marca, w taksówce firmy Klatt TAXI znaleziono widoczny na zdjęciu kluczyk do samochodu marki Audi. Właściciel klucza może go odebrać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: 693 919 919.

Nowe busy dla Ośrodków oficjalnie przekazane

Artykul dodany: Niedziela, 4 marca 2018
Nowe busy dla Ośrodków oficjalnie przekazane Samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego zakupił trzy nowe busy, które służyć będą wychowankom Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych nr 1 i nr 2 w Gnieźnie oraz w Kłecku. Zakup możliwy był dzięki otrzymanemu w 2017 roku dofinansowaniu ze środków PFRON w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III.

Współpraca WIG-u z Cechową Szkołą Rzemieślniczą szansą dla młodych pracowników

Artykul dodany: Sobota, 3 marca 2018
Współpraca WIG-u z Cechową Szkołą Rzemieślniczą szansą dla młodych pracowników W czwartek, w Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej odbyło się spotkanie przedsiębiorców z przedstawicielami Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. Członkowie WIG są bowiem zainteresowani zatrudnianiem młodych pracowników, kształconych w danych kierunkach. Chcą im umożliwić również odbycie praktyk zawodowych.

Dyrektorzy rozmawiali o problemach wielkopolskich szpitali

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Dyrektorzy rozmawiali o problemach wielkopolskich szpitali W czwartek, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyło się spotkanie dyrektorów szpitali powiatowych z terenu województwa wielkopolskiego. Była to okazja do wymiany opinii na temat funkcjonowania służby zdrowia oraz zmian, które weszły w życie w ostatnim czasie. Gościem był m.in. Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Maciej Sytek.

Awaria wodociągu na os. Orła Białego

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Awaria wodociągu na os. Orła Białego Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na Osiedlu Orła Białego 2 marca 2018 od godziny 10.30 będą prowadzone prace naprawcze.

Jakie fototapety warto wybrać do gabinetu?

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Jakie fototapety warto wybrać do gabinetu? Kiedy pracujemy w domu (najczęściej przy komputerze), powinniśmy znaleźć przeznaczony ku temu pokój lub przynajmniej część pomieszczenia. Wszak potrzebny nam spokój, przestrzeń idealna do tego, by się skupić i móc zebrać myśli, a jednocześnie po prostu stylowy i ciekawie urządzony kącik. Jak sprawić, by miejsce pracy było także prawdziwą oazą piękna?

Jakie są korzyści z odbycia praktyk studenckich?

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Jakie są korzyści z odbycia praktyk studenckich? Oprócz egzaminów oraz obron prac magisterskich i licencjackich każdy student musi odbyć praktyki, których długość i termin ustala uczelnia. Część szkół wyższych prowadzi stałą współpracę z instytucjami i firmami chętnie przyjmującymi żaków, ale coraz częściej studenci samodzielnie wybierają miejsca, w których je zrealizują. Bez względu na wybraną formę, praktyki to nie tylko obowiązek, ale także ogromna korzyść.

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny mróz

Artykul dodany: Piątek, 2 marca 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: silny mróz W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 7 (zmiana ostrzeżenia meteorologicznego nr 7), wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 2.03.2018 r.

Pamiętali o Żołnierzach Wyklętych

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Pamiętali o Żołnierzach Wyklętych W czwartek, w kościele pw. Św. Trójcy w Gnieźnie odbyła sie msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Kolejnym punktem obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych było złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą znajdującą się przy kościele.

Bezpłatna cytologia w Dzień Kobiet

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Bezpłatna cytologia w Dzień Kobiet 8 marca w godz. 10.00 - 17.00 przy Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Łubieńskiego w Gnieźnie stanie cytobus. Wszystkie panie, po wcześniejszym zarejestrowaniu się, będą mogły wykonać bezpłatne badanie. Szczegóły na plakacie.

Ochotnicy ochotnikom, czyli nowy sprzęt dla OSP

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Ochotnicy ochotnikom, czyli nowy sprzęt dla OSP Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się przekazanie 4 zestawów ratownictwa medycznego ufundowanych przez strażaków ochotników z województwa łódzkiego (powiatu bełchatowskiego i tomaszowskiego) dla jednostek OSP z naszego powiatu.

Najczęstsze pytania o nowy system segregacji śmieci

Artykul dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Najczęstsze pytania o nowy system segregacji śmieci Od 1 stycznia 2018 roku w Gnieźnie obowiązują zmienione zasady segregowania odpadów, wprowadzone Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Jak każde novum, wywołują one sporo pytań. Warto więc szczegółowiej wyjaśnić kilka najczęściej podnoszonych przez mieszkańców kwestii.

Podejrzany dym z komina URBIS-u! Tym razem wszystko zgodnie z prawem

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Podejrzany dym z komina URBIS-u! Tym razem wszystko zgodnie z prawem Jeden z naszych Czytelników poinformował nas, ze Spółka URBIS mieszcząca się przy ul. Fabrycznej w Gnieźnie ponownie silnie zadymia okolicę. Przypomnijmy, że ponad rok temu w piecu spalano niedozwolone odpady. Tym razem uspokajamy - wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Ocieplanie pianą: problemy poddaszy

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Ocieplanie pianą: problemy poddaszy W teorii piana jest idealnym sposobem na ocieplenie poddasza, jednak praktyka pokazuje, że nawet jeśli nie można wiele zarzucić samej technologii, to już błędy przy wykonaniu izolacji mogą przekładać się na znaczący spadek jej skuteczności.

Papierowo czy online

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Papierowo czy online Większość podatników musi rozliczyć się z właściwym urzędem skarbowym za pomocą konkretnych formularzy do końca kwietnia.

Warsztaty kompetencji cyfrowych 60+

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Warsztaty kompetencji cyfrowych 60+ Jeżeli jesteś osobą 60+ i chciałbyś/chciałabyś poznać czym jest świat internetu i multimediów? Interesują cię ciekawe portale, aplikacje, to o czym mówią "młodzi"? A może chcesz nauczyć się sam przeglądać zdjęcia cyfrowe, zarezerwować bilet PKP, skontaktować się z wnukiem na drugim krańcu świata lub otworzyć się na świat Facebooka? Zapraszamy na Warsztaty Kompetencji Cyfrowych 60+!

Otwarcie Galerii Piastovej jednak w kwietniu

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Otwarcie Galerii Piastovej jednak w kwietniu Dzisiaj otrzymaliśmy informację od firmy Napollo, która jest zarządcą Galerii Piastovej, że otwarcie obiektu odbędzie się jednak na początku kwietnia, a nie jak wcześniej informowaliśmy, pod koniec marca. O dokładnej dacie poinformuje wkrótce.

Zaginął pies

Artykul dodany: Środa, 28 lutego 2018
Zaginął pies 27 lutego około godziny 18.30 w okolicy ul. Jałowcowej w Gnieźnie (osiedle Pławnik) zaginął pies rasy sznaucer miniaturka, umaszczenie pieprz/sól. Pies wabi się Badi i ma 14 lat. Pies jest schorowany i jest na specjalnych lekach. Słabo słyszy i widzi. Jeśli ktoś go widział lub zaopiekował się nim, proszony jest o kontakt pod nr telefonu: 508 234 088. Dla znalazcy przewidziana nagroda!

Odsłonięto tablicę upamiętniającą Rotmistrza Pileckiego

Artykul dodany: Wtorek, 27 lutego 2018
Odsłonięto tablicę upamiętniającą Rotmistrza Pileckiego Witold Pilecki był współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej, żołnierzem Armii Krajowej, więźniem i organizatorem ruchu oporu w KL Auschwitz. Był także autorem raportów o Holocauście, tzw. Raportów Pileckiego. Po wojnie został oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci i stracony w 1948. 26 lutego 2018 odsłonięto tablicę upamiętniającą tego niezwykłego człowieka na skrzyżowaniu ul. Konikowo, Słowackiego i Al. Reymonta.

Co dalej z komunistyczną tablicą przy ul. Witkowskiej?

Artykul dodany: Wtorek, 27 lutego 2018
Co dalej z komunistyczną tablicą przy ul. Witkowskiej? Dobiega końca budowa Galerii Piastovej w Gnieźnie. Zlikwidowano już stare ogrodzenie okalające teren. Została jedynie tablica upamiętniająca wkroczenie do Gniezna jednostek Armii Czerwonej. Po telefonie od jednego z naszych Czytelników postanowiliśmy sprawdzić, co stanie z tym reliktem PRL-u.

Wybiórcze traktowanie historii i zarzuty bez pokrycia, czyli próba zabłyśnięcia Młodej Prawicy w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Wybiórcze traktowanie historii i zarzuty bez pokrycia, czyli próba zabłyśnięcia Młodej Prawicy w Gnieźnie W poniedziałek członkowie Młodej Prawicy zorganizowali pod gnieźnieńskim biurem Pauliny Hennig-Kloski - posłanki Nowoczesnej, briefing prasowy, podczas którego próbowali wyrazić swoje oburzenie wypowiedzią parlamentarzystki w mediach publicznych. Niestety brak merytorycznego przygotowania obrócił się przeciwko młodym politykom.

Terapeutyczny wyjazd w polskie góry

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Terapeutyczny wyjazd w polskie góry Dzięki uzyskanej dotacji na drodze otwartego konkursu ofert z Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz pojedynczym indywidualnym sponsorom, Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy Rodzice - Dzieciom, działający przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych, zorganizował zimowy wyjazd dla młodzieży.

Lodowisko dłużej w Pierwszej Stolicy!

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Lodowisko dłużej w Pierwszej Stolicy! Gnieźnieńskie lodowisko miało być czynne do końca lutego. Udało się jednak przedłużyć jego funkcjonowanie do 8 marca. W ten sposób mieszkańcy Grodu Lecha będą mogli cieszyć się "ślizgawką" przez kilka dni dłużej.

Pożegnanie z mundurem

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Pożegnanie z mundurem Każde pożegnanie ze służbą jest w gnieźnieńskiej komendzie momentem szczególnym, bo na emeryturę odchodzi przecież kolega, z którymi spędziło się kawał życia. Dzisiaj miało miejsce uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę st. asp. Sławomira Michałowicza, kierownika Referatu Patrolowo-Interwencyjnego.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10267 268 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno