Logo

Dział - Wiadomości

"Złota Rączka" pomoże gnieźnieńskim seniorom

Artykul dodany: Czwartek, 21 czerwca 2018
Z pomocy przy drobnych, domowych usterkach będą mogli już od lipca skorzystać mieszkający samotnie gnieźnieńscy seniorzy. Mimo, iż program, zaproponowany przez członków Miejskiej Rady Seniorów, w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego nie zyskał wymaganego poparcia, władze Gniezna podjęły decyzję o wprowadzeniu go w życie ze środków budżetu Miasta.

Nowy system teleopieki dla gnieźnieńskich seniorów

Artykul dodany: Czwartek, 21 czerwca 2018
Nowy system teleopieki dla gnieźnieńskich seniorów Wychodząc naprzeciw potrzebom gnieźnieńskich seniorów, Urząd Miejski zaplanował realizację pilotażowego systemu Teleopieki - polegającego na udostępnieniu dla mieszkańców Gniezna zdalnego systemu monitoringu stanu zdrowia.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Czwartek, 21 czerwca 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem Publikujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego wydanego 21 czerwca 2018 roku.

Legalny bukmacher tylko na liście ministra

Artykul dodany: Czwartek, 21 czerwca 2018
Legalny bukmacher tylko na liście ministra Zakłady bukmacherskie są doskonale znane nawet tym kibicom, którzy sami nie obstawiają wyników, ale kojarzą duże firmy sponsorujące kluby i wydarzenia sportowe. Tym ciekawszy może wydać się temat legalności podobnych podmiotów. Na ile ich działalność znajduje umocowanie w prawie? Czy coś zmieniło się w ostatnim czasie? Poznaj skutki nowelizacji Ustawy hazardowej.

Gnieźnianie wybrali Wenecję i plac zabaw

Artykul dodany: Czwartek, 21 czerwca 2018
Gnieźnianie wybrali Wenecję i plac zabaw Budżet Obywatelski to inicjatywa, która umożliwia mieszkańcom decyzję, na co przeznaczona zostanie pewna pula pieniędzy z miejskiego budżetu. W tym roku głosujący mogli wybierać spośród 10 ciekawych pomysłów przedłożonych przez samych gnieźnian. Wyniki głosowania przedstawił na konferencji prasowej 21 czerwca 2018 Prezydent Tomasz Budasz.

Ławka na cmentarz - jak wybrać tę najlepszą?

Artykul dodany: Środa, 20 czerwca 2018
Ławka na cmentarz - jak wybrać tę najlepszą? Większość z nas odwiedza groby bliskich wyłącznie w okolicy 11 listopada. Zazwyczaj to wtedy najwięcej czasu spędza się na cmentarzu. Są jednak tacy, co zadumie i rozmyślaniom nad grobami oddają się zdecydowanie częściej. Zarówno na co dzień, jak i od święta, niezwykle użytecznym akcesorium cmentarnym są ławki. Mogą one służyć nie tylko do siedzenia - część z nich wyposażona jest w specjalne skrzynki na narzędzia czy na inne przybory, np. te do sprzątania. Na jaką ławkę zdecydować się i co wziąć pod uwagę przy jej wyborze?

Otwierają się nowe możliwości

Artykul dodany: Środa, 20 czerwca 2018
Otwierają się nowe możliwości I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego dołączyło do kilkunastu elitarnych szkół w Wielkopolsce objętych programem patronackim przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uroczystość podpisania porozumienia z jedną z najlepszych w Polsce uczelni medycznych odbyła się w auli szkoły 18 czerwca.

"Bezpieczne wakacje" - bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów

Artykul dodany: Środa, 20 czerwca 2018
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie ponownie zapraszają mieszkańców do uczestniczenia w akcji pod hasłem "Bezpieczne wakacje". W dniach 25 - 29 czerwca br., na Stacjach Kontroli Pojazdów z terenu powiatu gnieźnieńskiego odbywać się będzie bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów.

Ruszyła rewitalizacja Parku Trzech Kultur w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 20 czerwca 2018
Ruszyła rewitalizacja Parku Trzech Kultur w Gnieźnie Na tę inwestycję mieszkańcy Tysiąclecia czekali od lat. Właśnie rozpoczyna się kompleksowa rewitalizacja parku Trzech Kultur usytuowanego pomiędzy ulicami Roosevelta i Budowlanych. Jej planowane zakończenie to jesień 2018 a koszt 2 948 688,84 zł brutto.

Mieszkania przy ul. P. Cymsa - koniec naboru wniosków

Artykul dodany: Środa, 20 czerwca 2018
Mieszkania przy ul. P. Cymsa - koniec naboru wniosków 15 czerwca 2018 roku zakończyło się przyjmowanie wniosków o wynajem lokali komunalnych i socjalnych w budowanych nieruchomościach przy ul. Pawła Cymsa 5 i 5a w Gnieźnie. Jeden z nich przeznaczony jest dla seniorów, a drugi będzie miał charakter komunalno - socjalny.

Wręczono nagrody dla autorów najlepszych prac o recyklingu

Artykul dodany: Wtorek, 19 czerwca 2018
Wręczono nagrody dla autorów najlepszych prac o recyklingu Urząd Miejski w Gnieźnie podejmuje szereg działań proekologicznych w ramach edukacji ekologicznej również w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi. W tym roku skierowano do najmłodszych mieszkańców naszego miasta ekologiczny konkurs plastyczny pod hasłem: "Segregacja? Dziecinnie proste!". Dzieci z przedszkoli i szkół miały okazję wykazać się nie tylko wrażliwością artystyczną, ale również znajomością tematyki w zakresie prawidłowej segregacji odpadów.

Południowa obwodnica Gniezna z 17 milionowym dofinansowaniem

Artykul dodany: Wtorek, 19 czerwca 2018
Południowa obwodnica Gniezna z 17 milionowym dofinansowaniem 17 mln zł z unijnych funduszy trafi dla gnieźnieńskiej budowy tzw. "południowej obwodnicy Gniezna". Budowa nowego odcinka drogi łączącej drogę wojewódzką nr 260 (relacji Gniezno - Witkowo) z drogą krajową nr 15 (relacji Września - Gniezno) będzie kosztować w sumie 20 mln zł. Termin realizacji to 2021 rok.

Wymagania formalne i finansowe w branży bukmacherskiej

Artykul dodany: Wtorek, 19 czerwca 2018
Wymagania formalne i finansowe w branży bukmacherskiej Firmy, chcące wejść w branżę bukmacherską, muszą być przygotowane na konieczność spełnienia wielu wymagań, a także poniesienia znacznych kosztów związanych z działalnością. Legalnych bukmacherów jednak przybywa, choć trzeba przyznać że dość powoli.

Ireneusz Szpot z Filarem Biznesu 2018

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Ireneusz Szpot z Filarem Biznesu 2018 Wielkopolski Klub Kapitału, jedna z najstarszych organizacji zrzeszających ludzi biznesu w Wielkopolsce obchodzi 25-lecie działalności. Z tej okazji w Novotel Poznań Malta odbyła się uroczysta Gala z udziałem ponad 200 osób.

Wybierz się z Promienistą z Gniezna na pielgrzymi szlak do Matki!

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Wybierz się z Promienistą z Gniezna na pielgrzymi szlak do Matki! Zapraszamy osoby pragnące pielgrzymować na Jasną Górę w Grupie Promienistej z Gniezna w ramach Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W 2018 roku wychodzimy już po raz 59!

Planujesz emeryturę? Nie rób tego w czerwcu!

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Planujesz emeryturę? Nie rób tego w czerwcu! Kończysz w czerwcu wiek emerytalny? Zastanów się, kiedy złożyć wniosek o emeryturę? Czy zrobić to jeszcze w tym miesiącu, czy lepiej poczekać do lipca? Pomyśl, co Ci się bardziej opłaca. Najlepiej jak najpierw sprawdzisz prognozowaną wysokość emerytury u doradcy emerytalnego w ZUS.

Dekrety Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Ks. Sebastian Huebner proboszczem parafii w Strzyżewie Kościelnym i Jankowie Dolnym

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Dekrety Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Ks. Sebastian Huebner proboszczem parafii w Strzyżewie Kościelnym i Jankowie Dolnym Publikujemy listę zmian personalnych dokonanych przez abp. Wojciecha Polaka prymasa Polski wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie z dniem 1 lipca i 1 sierpnia br.

Konsekracja kościoła MB Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Konsekracja kościoła MB Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Gnieźnie Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał w niedzielę 17 czerwca uroczystego poświęcenia nowo wybudowanego kościoła Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Gnieźnie. To pierwsza świątynia pod tym wezwaniem w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Co dalej z komendą Policji? Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok

Artykul dodany: Piątek, 15 czerwca 2018
Co dalej z komendą Policji? Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok Naczelny Sąd Administracyjny skasował wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu dotyczący utrzymania w mocy pozwolenia na budowę nowego gmachu Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wydanego przez Starostwo Powiatowe.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych! Kto kandydatem na prezydenta?

Artykul dodany: Piątek, 15 czerwca 2018
Platforma Obywatelska i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych! Kto kandydatem na prezydenta? Jak udało nam się ustalić, Platforma Obywatelska i Nowoczesna osiągnęły porozumienie odnośnie wspólnego startu w wyborach samorządowych. Partie chcą również wystawić kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna i prawdopodobnie nie będzie to Tomasz Budasz.

Sypialnia - czy warto wybrać meble na wymiar?

Artykul dodany: Piątek, 15 czerwca 2018
Sypialnia - czy warto wybrać meble na wymiar? Okazuje się, że Polacy uważają sypialnię za najważniejsze pomieszczenie w domu. Nie jest to salon, w którym przecież spędzamy popołudnia, ani nawet kuchnia, która jest miejscem wielu imprez. Dlaczego takie zmiany, dlaczego wolimy spędzić w tym miejscu swój wolny czas i przede wszystkim, jak podchodzimy do wyposażenia i aranżacji jego wnętrza? O tym w naszym wpisie.

GPS wydaje oświadczenie! Zawrzało na politycznej scenie?

Artykul dodany: Czwartek, 14 czerwca 2018
GPS wydaje oświadczenie! Zawrzało na politycznej scenie? Po naszym artykule dotyczącym wizyty posła Krzysztofa Ostrowskiego u Prezydenta Miasta Gniezna, Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe przesłało do nas swoje oświadczenie.

Rusza III etap rozbudowy układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami

Artykul dodany: Czwartek, 14 czerwca 2018
Rusza III etap rozbudowy układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami 2 lipca rozpocznie się III etap rozbudowy układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami na odcinku od al. Reymonta do ul. Osiniec. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Kolejny posąg Traktu Królewskiego. Przemysł II stanął w rejonie dworca

Artykul dodany: Czwartek, 14 czerwca 2018
Kolejny posąg Traktu Królewskiego. Przemysł II stanął w rejonie dworca 13 czerwca na trasie Traktu Królewskiego pojawił się drugi z pięciu posągów koronowanych w Gnieźnie królów - przedstawiający Przemysła II. Wokół posągu przyjdzie jeszcze czas na drobne prace wykończeniowe, ale rzeźba już może cieszyć oko przyjeżdżających do Gniezna PKP lub PKS turystów.

Oświadczenie Tomasza Budasza! Czy do wyborów pójdzie bez Platformy Obywatelskiej?

Artykul dodany: Czwartek, 14 czerwca 2018
Oświadczenie Tomasza Budasza! Czy do wyborów pójdzie bez Platformy Obywatelskiej? Dzisiaj Prezydent Miasta Gniezna przesłał oświadczenie, z treści którego wynika, że prawdopodobnie do wyborów pójdzie z własnego ugrupowania - bez Platformy Obywatelskiej. Włodarz informuje jednocześnie, że zaprasza wszystkich do szerokiej koalicji samorządowej.

Krzysztof Ostrowski nie miał wyjścia? "Rozkaz" przyszedł z góry?

Artykul dodany: Czwartek, 14 czerwca 2018
Krzysztof Ostrowski nie miał wyjścia? Wczorajsza wizyta Krzysztofa Ostrowskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości u prezydenta Tomasza Budasza odbiła się szerokim echem. Parlamentarzysta w towarzystwie wybiórczych mediów przychylnych jego opcji politycznej odwiedził bez zapowiedzi włodarza Pierwszej Stolicy.

Czy mecz o Superpuchar Polski wywoła komunikacyjny paraliż?

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Czy mecz o Superpuchar Polski wywoła komunikacyjny paraliż? Kilka godzin temu informowaliśmy, że 29 września w nowej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Anwilem Włocławek a Polskim Cukrem Toruń. Do tej pory otrzymaliśmy kilka wiadomości od okolicznych mieszkańców, którzy nie kryją swojego niepokoju związanego z koszykarskimi emocjami. Dlaczego?

40,2 mln zł na budowę dróg trafi do wielkopolskich samorządów! 3,7 mln zł do powiatu gnieźnieńskiego

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
40,2 mln zł na budowę dróg trafi do wielkopolskich samorządów! 3,7 mln zł do powiatu gnieźnieńskiego Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann ogłosił, które samorządy otrzymają dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Listę wojewody zatwierdził minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Do wojewody z wielkopolskich samorządów trafiło ponad 200 wniosków.

Wizyta generałów

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Wizyta generałów Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. broni dr. Sławomira Wojciechowskiego oraz Zastępcy Dowódcy Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych w Europie gen. dyw. Timothy McGuire odwiedzili powidzką bazę.

Kultura Chin

Artykul dodany: Środa, 13 czerwca 2018
Kultura Chin W ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gnieźnie uczniowie klas drugich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie w zawodzie: technik architektury krajobrazu oraz technik geodeta uczestniczyli w warsztatach dotyczących Chin.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno