Logo

Dział - Wiadomości

Remont świetlicy w Węgorzewie

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 września 2018
Remont świetlicy w Węgorzewie Rozpoczęły się prace przy remoncie świetlicy wiejskiej w Węgorzewie w związku z realizacja projektu pn. "CIA w Węgorzewie - tworzymy Centrum Integracji i Aktywności mieszkańców".

Witaj szkoło!

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 września 2018
Witaj szkoło! 5 818 dzieci w 255 oddziałach rozpoczęło 1 września 2018 kolejny rok nauki w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gniezno. Uroczysta inauguracja miejskiego roku szkolnego odbyła się tym razem w Szkole Podstawowej nr 5.

Święto Lotnictwa w Garnizonie Powidz

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 września 2018
Święto Lotnictwa w Garnizonie Powidz 29 sierpnia na powidzkim lotnisku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Lotnictwa, które w tym roku obchodzone jest szczególnie, gdyż jest to jubileusz 100-lecia Lotnictwa Polskiego, a także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nowy żłobek na Ustroniu już działa

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 września 2018
Nowy żłobek na Ustroniu już działa Zakończył się remont pomieszczeń w budynku Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Sikorskiego 6 na potrzeby miejskiego żłobka. Od 3 września do nowej placówki uczęszcza 50 dzieci.

Zbiórka dla zwierząt z gnieźnieńskiego schroniska

Artykul dodany: Niedziela, 2 września 2018
Zbiórka dla zwierząt z gnieźnieńskiego schroniska Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Dom Tęcza" - dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzonego przez Stowarzyszenie MAKI z siedzibą przy ulicy Sikorskiego 12 w Gnieźnie, zwracają się z prośbą o wsparcie akcji w postaci zbiórki potrzebnych rzeczy dla psów z gnieźnieńskiego schroniska. Przez cały wrzesień do siedziby ŚDS w godzinach 7.00 - 15.00 można przynosić koce, ręczniki, suchą i morą karmę, smycze, miski itp. Pragniemy pomóc czworonogom, które nie mają domu.

Oddali hołd poległym

Artykul dodany: Niedziela, 2 września 2018
Oddali hołd poległym Kombatanci, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji, szkół i stowarzyszeń oddali podczas uroczystości przy Pomniku Ku Czci Poległych i Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej cześć bohaterom i ofiarom tego najstraszniejszego w dziejach ludzkości konfliktu zbrojnego. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy związanej ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycję można oglądać w Parku im. Tadeusza Kościuszki do 9 września 2018 roku.

Ćwiczyli, aby skutecznie nieść pomoc

Artykul dodany: Niedziela, 2 września 2018
Ćwiczyli, aby skutecznie nieść pomoc W piątek zmiana służbowa PSP Gniezno ćwiczyła pozorowaną ewakuację kierowcy ciężarówki. Ratownicy wykorzystując podest ratowniczy oraz zestaw PSP R1 ewakuowali kierującego na zewnątrz pojazdu.

Obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Artykul dodany: Piątek, 31 sierpnia 2018
Obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 1 września o godz. 10.00 w Parku im. T. Kościuszki w Gnieźnie odbędą się uroczystości z okazji 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Szczegóły na plakacie.

Awanse zawodowe gnieźnieńskich nauczycieli

Artykul dodany: Piątek, 31 sierpnia 2018
Awanse zawodowe gnieźnieńskich nauczycieli Awans zawodowy nauczycieli to proces podnoszenia kwalifikacji, służący rozwojowi osobistemu i poprawie jakości funkcjonowania placówek oświaty. Trzecim stopniem awansu na drodze każdego pedagoga jest uzyskanie tytułu nauczyciela mianowanego. Właśnie takie nominacje odebrali z rąk Prezydenta Tomasza Budasza 31 sierpnia 2018 roku, nauczyciele dla których organem prowadzącym jest Miasto Gniezno.

Przerwa technologiczna na basenie

Artykul dodany: Piątek, 31 sierpnia 2018
Przerwa technologiczna na basenie Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji informujemy wszystkich wielbicieli wodnych szaleństw, że w terminie od 3 do 21 września 2018 basen będzie nieczynny z powodu przerwy technologicznej.

Mural powstańczy na szkole Podstawowej nr 7

Artykul dodany: Piątek, 31 sierpnia 2018
Mural powstańczy na szkole Podstawowej nr 7 Na jednej ze ścian Szkoły Podstawowej nr 7 powstał mural, wykonany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, nawiązujący do setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Artystą, który zaprojektował i wykonał dzieło jest gnieźnianin Michał Trąpczyński. Mural przedstawia okno rozpostarte na oścież, przez które wywiewa flaga powstańcza oraz powstańców gotowych do walki. Namalowana została także rozeta i logo komitetu honorowego obchodów setnej rocznicy.

Powstanie nowa droga do osiedla Relaks

Artykul dodany: Czwartek, 30 sierpnia 2018
Powstanie nowa droga do osiedla Relaks Już we wrześniu tego roku rozpocznie się budowa nowej drogi prowadzącej do osiedla Relaks, to wynik porozumienia pomiędzy Miastem Gniezno a Gminą Gniezno. Samorządy będą partycypowały w 50% w kosztach tej inwestycji, każdy przekaże 500 tys. zł.

"Gniezno za pół ceny" już w ostatni weekend września

Artykul dodany: Środa, 29 sierpnia 2018
Cztery lata temu po raz pierwszy w Gnieźnie miała miejsce akcja pod hasłem "Gniezno za pół ceny" - weekendowa obniżka cen do promocji turystycznej.

Bezpłatny parking przy cmentarzu

Artykul dodany: Środa, 29 sierpnia 2018
Bezpłatny parking przy cmentarzu Parking przy ul. Powstańców Wielkopolskich będzie do końca 2018 roku dostępny dla użytkowników bez opłat. Tym samym szlabany wjazdowy i wyjazdowy nie będą zamykane.

Powstanie plac zabaw nad jeziorem Jelonek

Artykul dodany: Środa, 29 sierpnia 2018
Powstanie plac zabaw nad jeziorem Jelonek Jeszcze we wrześniu ruszą prace związane z budową długo oczekiwanego przez mieszkańców placu zabaw nad popularną "Wenecją". Obok zabawek dla dzieci pojawią się także urządzenia fitness dla dorosłych. Pierwszy etap tej inwestycji zakończy się w połowie października 2018 r.

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 29 sierpnia 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, iż w związku z awarią sieci wodociągowej w ul. Wesołej w dniu 29.08.2018 r. w godzinach od 8:00 do 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody.

Drogowcy wycięli drzewo z asfaltu

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 sierpnia 2018
Drogowcy wycięli drzewo z asfaltu Po naszej wczorajszej interwencji usunięto drzewo, które zostało "zalane" asfaltem na ul. Turkusowej w Gnieźnie. Nasuwa się pytanie: cz nie można było tak postąpić od razu? Być może stwierdzenie, że ktoś zarabia za pracę a nie za myślenie jest w tym wypadku aż nadto trafne. Co ciekawe, droga została utwardzona w sobotę. W poniedziałek rano jest w niej już pierwsza łata, którą trzeba było wylać po usunięciu zieleni.

Drogowy absurd, czyli drzewo w asfalcie

Artykul dodany: Niedziela, 26 sierpnia 2018
Drogowy absurd, czyli drzewo w asfalcie Ten weekend chyba nie przestanie nas zaskakiwać. Rano informowaliśmy o samochodzie przewróconym na bok. Teraz mamy dla Was drogową niespodziankę, o której poinformowała nas Czytelniczka.

PKS Gniezno zawiesza komunikację! Czy przedsiębiorstwo jest w fatalnej sytuacji finansowej?

Artykul dodany: Sobota, 25 sierpnia 2018
PKS Gniezno zawiesza komunikację! Czy przedsiębiorstwo jest w fatalnej sytuacji finansowej? Na stronie internetowej PKS Gniezno pojawiła się informacja o zawieszeniu w dniach 25 i 26 sierpnia 2018 roku. Komunikacja będzie odbywała się tylko w pełnym zakresie na liniach komunikacji gminy Gniezno, jak i również na linii Gniezno - Ustronie Morskie w obie strony. Natomiast pozostała komunikacja zostaje zawieszona.

Dyrektor "Wielkopolskiego Mielna" zwolniony

Artykul dodany: Piątek, 24 sierpnia 2018
Dyrektor Stanisław Rajkowski został odwołany ze stanowiska dyrektora Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie. Powodem jest utrata zaufania do jego osoby przez Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo.

iPad i torba czekają na właściciela

Artykul dodany: Piątek, 24 sierpnia 2018
iPad i torba czekają na właściciela Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują właściciela torby z zawartością iPada, rzeczy osobistych oraz kosmetyków znalezionych na ulicy Budowlanych w Gnieźnie.

Znaleziono portfel z pieniędzmi. Zguba do odebrania na Policji

Artykul dodany: Piątek, 24 sierpnia 2018
Znaleziono portfel z pieniędzmi. Zguba do odebrania na Policji Gnieźnieńscy dzielnicowi poszukują właściciela portfela, w którym znajdują się pieniądze. Osoba, która zgubiła portfel przy sklepie na ul. Orzeszkowej w Gnieźnie proszona jest o kontakt z Policją.

Obwieszczenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego ws. okręgów wyborczych

Artykul dodany: Piątek, 24 sierpnia 2018
Obwieszczenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego ws. okręgów wyborczych Publikujemy obwieszczenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego z 21 sierpnia 2018 r. o podziale Województwa na okręgi wyborcze w celu przeprowadzenia wyborów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne: opady deszczu z burzami

Artykul dodany: Piątek, 24 sierpnia 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: opady deszczu z burzami Dzisiaj od godz. 15.00 do 25 sierpnia do godz. 1.00 prognozowane są opady deszczu z burzami. Szczegóły ostrzeżenia meteorologicznego na powyższej grafice.

Przy hali widowiskowo-sportowej powstaje plac zabaw

Artykul dodany: Piątek, 24 sierpnia 2018
Przy hali widowiskowo-sportowej powstaje plac zabaw Za miesiąc nastąpi otwarcie hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej w Gnieźnie. W jej pobliżu rozpoczęto budowę placu zabaw dla dzieci. Koniec prac przewidziany jest na połowę października.

Pierwsza z makiet już na trasie Traktu Królewskiego

Artykul dodany: Piątek, 24 sierpnia 2018
Pierwsza z makiet już na trasie Traktu Królewskiego Do posągów królów Bolesława Śmiałego i Przemysła II, legendarnego Piasta Oracza oraz rzeźb 15 królików w przestrzeni miejskiej Gniezna dołącza pierwsza z odlanych z brązu makiet, prezentująca etapy rozwoju tutejszej katedry. Makieta, podobnie jak pozostałe już zainstalowane elementy, stanowi część Traktu Królewskiego - najnowszej atrakcji turystycznej pierwszej stolicy Polski. Na Trakcie, powstającym w ramach projektu pn. "Rozwój kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego pn. Szlak Piastowski", który uzyskał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 do końca listopada pojawi się komplet 5 posągów królów, 2 przedstawień piastowskich legend, 15 królików, 4 makiet, 8 tablic informacyjnych i 3 interaktywnych infokiosków. Po gnieźnieńskim Trakcie Królewskim turystów oprowadzać będą oficjalny, papierowy przewodnik oraz dedykowana aplikacja mobilna.

Terapeutyczny wyjazd w polskie góry

Artykul dodany: Piątek, 24 sierpnia 2018
Terapeutyczny wyjazd w polskie góry Do Gniezna powróciła już z przepięknej Białki Tatrzańskiej wypoczęta i zadowolona grupa dzieci i młodzieży z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Odpoczywali oni na obozie, który został sfinansowany ze środków pochodzących z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gnieźnie.

Postanowienie Komisarza Wyborczego dot. okręgów w wyborach do rady powiatu

Artykul dodany: Czwartek, 23 sierpnia 2018
Postanowienie Komisarza Wyborczego dot. okręgów w wyborach do rady powiatu Publikujemy postanowienie nr 8/2018 Komisarza Wyborczego w Koninie II z dnia 20 sierpnia 2018 r. w sprawie podziału powiatu gnieźnieńskiego na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.

SLD domaga się publikacji okręgów wyborczych

Artykul dodany: Środa, 22 sierpnia 2018
SLD domaga się publikacji okręgów wyborczych Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Gnieźnie z dnia 20 sierpnia 2018 w sprawie okręgów wyborczych w wyborach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Starosta odpowiada posłance

Artykul dodany: Środa, 22 sierpnia 2018
Starosta odpowiada posłance Starosta Beata Tarczyńska odpowiedziała posłance Paulinie Hennig-Klosce na zapytanie związane z dysponowaniem środkami z budżetu powiatu gnieźnieńskiego. Przypomnijmy, że pytanie parlamentarzystki było tożsame z zapytaniem posła Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztofa Ostrowskiego, do Prezydenta Miasta Gniezna. Teraz, dzięki gnieźnieńskim parlamentarzystom, opinia publiczna ma pełen obraz jak dysponowane są pieniądze z budżetu miasta i powiatu.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno