Logo

Dział - Wiadomości

Kolejny rok rozliczam PIT ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Kolejny rok rozliczam PIT ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan od 11 lat prowadzi bezpłatnie akcję pomocy mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego w wypełnianiu rozliczeń podatkowych PIT.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Czwartek, 10 maja 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 19 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 10.05.2018 r.

Uczcili 73. rocznicę zakończenia wojny

Artykul dodany: Czwartek, 10 maja 2018
Uczcili 73. rocznicę zakończenia wojny Obchody 73. rocznicy Dnia Zwycięstwa odbyły się 8 maja w Parku im. gen. Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, a delegacje działaczy, organizacji, stowarzyszeń i instytucji złożyły kwiaty pod Pomnikiem ku czci poległych w latach II Wojny Światowej.

Masz nieruchomość? Zabezpiecz swoją przyszłość

Artykul dodany: Czwartek, 10 maja 2018
Masz nieruchomość? Zabezpiecz swoją przyszłość Starsze osoby często borykają się z problemami z pieniędzmi. Z reguły jednak mają własne mieszkanie, które może im ułatwić zdobycie pieniędzy. Obecnie na rynku znajduje się szeroki wachlarz opcji, które mogą wykorzystać właściciele mieszkań. Warto jednak szczegółowo przyjrzeć się każdej z nich, by mieć pewność, że wybierana opcja jest tą najlepszą.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Środa, 9 maja 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 18 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 9.05.2018 r.

Nowy ciągnik dla Zakładu Zieleni Miejskiej

Artykul dodany: Środa, 9 maja 2018
Nowy ciągnik dla Zakładu Zieleni Miejskiej Zakład Zieleni Miejskiej wzbogacił się o nowy traktor - John Deere X950R. Maszyna będzie służyła w okresie wiosenno-letnim do koszenia trawy, natomiast zimą do odśnieżania. Sprzęt w znacznym stopniu ułatwi pracę ZZM.

Jak bezproblemowo nauczyć dziecko jeździć rowerem?

Artykul dodany: Środa, 9 maja 2018
Jak bezproblemowo nauczyć dziecko jeździć rowerem? Z pewnością jazda na rowerze należy do najpopularniejszych i najbardziej cenionych aktywnych form spędzania wolnego czasu. Dlatego też tak istotne jest przysposobienie sobie umiejętności jazdy na jednośladzie od najmłodszych lat. Każdy rodzic powinien nauczyć swe dziecko takiej czynności, albowiem wyjdzie ona maluchowi jedynie na zdrowie. Jak się jednak przygotować do takiego zadania?

MPK przenosi zajezdnię pod nowe bloki? Mieszkańcy mogą być spokojni

Artykul dodany: Wtorek, 8 maja 2018
MPK przenosi zajezdnię pod nowe bloki? Mieszkańcy mogą być spokojni Zajezdnia MPK przy ul. Wesołej przechodzi gruntowną modernizację. W ostatnim czasie autobusy przewoźnika zaczęły pojawiać się na placu przy ul. Grunwaldzkiej. Zaniepokoiło to mieszkańców okolicznych bloków.

MPK z nowymi autobusami

Artykul dodany: Wtorek, 8 maja 2018
MPK z nowymi autobusami Pierwsze 4 z planowanych 12 nowych autobusów dla spółki MPK są już Gnieźnie. Pojazdy marki Solaris zasilą gnieźnieńską flotę i już wyjeżdżają na trasy. Zakup autobusów to część projektu realizowanego przez spółkę, na który pozyskano ze środków unijnych aż 11,5 mln zł.

20-latek, który ucierpiał w wypadku w Szczytnikach Czerniejewskich potrzebuje pomocy

Artykul dodany: Wtorek, 8 maja 2018
20-latek, który ucierpiał w wypadku w Szczytnikach Czerniejewskich potrzebuje pomocy 1 marca br. 20-letni Kacper, będąc pasażerem, uległ wypadkowi samochodowemu, do którego doszło w Szczytnikach Czerniejewskich. Poszkodowany odniósł poważne obrażenia czaszkowo-mózgowe ze zmianami krwotocznymi, obrzęk mózgu i ostrą niewydolność oddechową. Trafił na OIOM, na którym został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną.

"Nowy" samochód dla OSP Karniszewo

Artykul dodany: Wtorek, 8 maja 2018
Do podziału bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Karniszewie został wprowadzony średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Star 266 zabudowany przez firmę Bonex. Auto zostało zakupione od jednostki OSP Kryry.

Raty równe czy malejące - na czym polega różnica?

Artykul dodany: Wtorek, 8 maja 2018
Raty równe czy malejące - na czym polega różnica? Obecnie, prawie na każdym rogu, można napotkać oferty reklamowe banków dotyczące dostępności i łatwości udzielania pożyczek. Pomimo kuszącej oferty szybkiego ich uzyskania i natychmiastowego pozyskania pożądanych towarów lub usług, warto tę decyzję podjąć z pełną odpowiedzialnością i starannością. Kredyt często może stać się prawdziwym problemem, a kredytobiorcy zmuszeni są robić wszystko, ledwo wiążąc koniec z końcem, aby spłacić kolejne raty i zapobiec wpisowi do rejestru dłużników. Dlaczego tak się dzieje? W końcu wydaje się, że większość kredytobiorców zapoznała się z warunkami umowy pożyczki i wiedziała, jakie obowiązki podejmuje.

Burmistrz Trzemeszna "mocno trzyma się stołka"

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 maja 2018
Burmistrz Trzemeszna 8 marca Krzysztof D. - Burmistrz Miasta i Gminy Trzemeszno został zatrzymany przez Policję kiedy prowadził auto mając w organizmie 1 promil alkoholu. Włodarzowi zatrzymano prawo jazdy. Zadaliśmy kilka pytań burmistrzowi.

Sto lat pana Feliksa Zalaszewskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 maja 2018
Sto lat pana Feliksa Zalaszewskiego 5 maja 2018 roku Feliks Zalaszewski, mieszkaniec Gniezna, obchodził setne urodziny. Z życzeniami do jubilata, oprócz najbliższej rodziny, przyszli także prezydent Gniezna Tomasz Budasz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński a także dziennikarze.

Zamknięcie przejazdów kolejowych

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 maja 2018
Zamknięcie przejazdów kolejowych Z upoważnienia formy Aulsta S.A. z Poznania, która jest wykonawcą robót torowych na linii kolejowej Oleśnica - Chojnice na odcinku Żydowo - Gniezno informujemy o planowanych zamknięciach przejazdów kolejowych w rejonie Żydowa, Gębarzewa i Gniezna. Zamykane przejazdy będą oznakowane zgodnie z projektami czasowej organizacji ruchu.

Uroczystości rocznicowe w Parku im. T. Kościuszki

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 maja 2018
Uroczystości rocznicowe w Parku im. T. Kościuszki 8 maja (wtorek), w Parku im. gen. T. Kościuszki, odbędą się uroczystości upamiętniające Dzień Zwycięstwa - czyli zakończenie II Wojny Światowej. Obchody 73. rocznicy kapitulacji III Rzeszy rozpoczną się o godz. 17:00, przy Pomniku ku czci poległych w latach II Wojny Światowej.

Ulica 28 Grudnia zostanie wyremontowana

Artykul dodany: Niedziela, 6 maja 2018
Ulica 28 Grudnia zostanie wyremontowana Tuż po długim weekendzie rozpocznie się przebudowa ul. 28 Grudnia w Gnieźnie. Odcinek o długości 218 m ma być wyremontowany do końca lipca 2018 r.

Uwaga. W niedzielę utrudnienia w ruchu

Artykul dodany: Niedziela, 6 maja 2018
Uwaga. W niedzielę utrudnienia w ruchu W niedzielę, 6 maja, w związku z organizowanym na stadionie żużlowym przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie meczem żużlowym w ramach I Polskiej Ligi Żużlowej, pomiędzy drużynami GTM Start Gniezno - Orzeł Łódź nastąpią tymczasowe utrudnienia w organizacji ruchu.

W niedzielę utrudnienia w ruchu z powodu Światowego Biegu Wings for Life

Artykul dodany: Sobota, 5 maja 2018
W niedzielę utrudnienia w ruchu z powodu Światowego Biegu Wings for Life Poznań po raz kolejny został gospodarzem Światowego Biegu Wings for Life - jedynego globalnego biegu, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Za sterami auta usiądzie Adam Małysz. Bieg odbywa się w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy - kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej "uciekać" przed goniącą ich metą.

Mieszkańcy boją się kurników

Artykul dodany: Piątek, 4 maja 2018
Mieszkańcy boją się kurników Pod koniec kwietnia świetlica wiejska w Miatach wypełniła się po brzegi. Tematem zwołanego tam zebrania była sprawa planowanej budowy w Świętem siedmiu kurników na 405 tys. brojlerów. Mają one powstać nieopodal istniejącej tam fermy norek.

Zawieszono śledztwo w sprawie matki "Bestii" z Gniezna

Artykul dodany: Czwartek, 3 maja 2018
Zawieszono śledztwo w sprawie matki Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie zawiesiła śledztwo w sprawie nieudzielenia w okresie od 27 do 29 października 2015 roku pomocy Milenie W., która znajdowała się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przypomnijmy, że chodzi o sprawę bezpośrednio powiązaną z "Bestią" z Gniezna.

Znaleziono klucze

Artykul dodany: Czwartek, 3 maja 2018
Znaleziono klucze Dzisiaj (3 maja) znaleziono klucze widoczne na powyższym zdjęciu. Właściciel zguby proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem telefonu: 61 424 10 70 lub 604 512 000.

Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Artykul dodany: Czwartek, 3 maja 2018
Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w katedrze. Kolejna część miała miejsce na placu katedralnym, gdzie złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, uczniowie III LO, ZSP 3 i ZSEO zaprezentowali inscenizację oraz odbył się Apel Pamięci.

Paralotnie - informacje i zasady użytkowania

Artykul dodany: Czwartek, 3 maja 2018
Paralotnie - informacje i zasady użytkowania Razem z wiosną pojawia się coraz większa ilość amatorów podniebnych lotów. Także w Gnieźnie z każdym rokiem zwiększa się liczba osób latających na paralotniach. Jakich przepisów powinni przestrzegać paralotniarze, na jakich wysokościach mogą latać, na te i inne pytania odpowie ten tekst.

6. Akcja Serce

Artykul dodany: Środa, 2 maja 2018
6. Akcja Serce 19 kwietnia odbyła się kolejna Akcja Serce. Lotnicy 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza pod dowództwem kpt. Jakuba Ornocha zrealizowali lot na trasie Powidz - Krzesiny - Katowice - Powidz.

Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi

Artykul dodany: Środa, 2 maja 2018
Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi 2 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Pokaz z udziałem psów policyjnych

Artykul dodany: Środa, 2 maja 2018
Pokaz z udziałem psów policyjnych Wzbudzają respekt, są nieocenionym przyjacielem człowieka, ale i znakomitą pomocą w służbie. Mowa o dwóch policyjnych psach do zadań specjalnych, które ostatnio w towarzystwie swoich przewodników odwiedziły Językowe Przedszkole Prymus.

Prośba do motocyklistów od Pary Młodej

Artykul dodany: Wtorek, 1 maja 2018
Prośba do motocyklistów od Pary Młodej 5 maja - jeżeli w tym dniu ktoś będzie jeździł bezcelowo motocyklem w okolicach Gniezna, jest prośba od Pary Młodej o eskortę orszaku weselnego z kościoła na imprezę.

Pożegnanie z mundurem

Artykul dodany: Wtorek, 1 maja 2018
Pożegnanie z mundurem Są w życiu takie chwile, kiedy przychodzi czas wytchnienia od zawodowego zgiełku dnia codziennego i właśnie taki moment nadszedł dla asp. sztab. Teresy Powroźnik. W poniedziałek, 30 kwietnia, oficjalnie pożegnała się z mundurem.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych o profilu policyjnym

Artykul dodany: Wtorek, 1 maja 2018
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych o profilu policyjnym W auli Kolegium Europejskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych, w tym o profilu policyjnym III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie. W uroczystości uczestniczyli rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Jednym z nich był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie nadkom. Sławomir Sikorski.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10275 276 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno