Logo

Dział - Wiadomości

Seminaria dla nauczycieli różnych poziomów nauczania

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Seminaria dla nauczycieli różnych poziomów nauczania Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na SEMINARIA DLA NAUCZYCIELI, które organizuje we współpracy z Zakładem Dydaktyki Historii Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Seminarium odbędzie się 4 listopada 2017 r. (sobota), a tematem przewodnim będzie "ŹRÓDŁO IKONOGRAFICZNE W WARSZTACIE NAUCZYCIELA. Edukacja muzealna na przykładzie galerii Piastów malowane dzieje".

Damian z wizytą w gnieźnieńskiej komendzie

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Damian z wizytą w gnieźnieńskiej komendzie Gnieźnieńską komendę odwiedził wyjątkowy gość - Damian Julkowski. Młody mężczyzna jako dziecko marzył, że zostanie policyjnym antyterrorystą. Jednak jego plany pokrzyżowała nagła choroba, ale nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia. Obecnie studiuje, ale ma też marzenia. Jednym z nich jest winda, która pomogłaby mu wychodzić na spacery.

Wylicytuj spotkanie ze znanym aktorem i pomóż zwierzętom z gnieźnieńskiej fundacji!

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Wylicytuj spotkanie ze znanym aktorem i pomóż zwierzętom z gnieźnieńskiej fundacji! Na Bazarku Fundacji Przyjaciele Zwierząt w Gnieźnie pojawiła się nietypowa aukcja - spotkanie z Piotrem Nerlewskim, aktorem znanym wszystkim zapewne z serialu "M jak Miłość".

Zapłać za Strefę Płatnego Parkowania aplikacją ePARK

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Zapłać za Strefę Płatnego Parkowania aplikacją ePARK Brak drobnych, niedziałający parkomat, słabo widoczny druk na bilecie parkingowym. A może przekroczony lub opłacony na zapas czas parkowania. Na pewno każdy kierowca parkujący w Strefie Płatnego Parkowania zna te problemy. Maszyny działające na wolnym powietrzu potrafią być zawodne, zwłaszcza zimą. Co ważne, problemy, o których mowa są utrapieniem nie tylko dla kierowców, ale spędzają również sen z powiek administratorów płatnych stref.

Hurtownia Elektryczna-Wielobranżowa "WAJM" poszukuje magazyniera

Artykul dodany: Środa, 11 października 2017
Hurtownia Elektryczna-Wielobranżowa Hurtownia Elektryczna-Wielobranżowa "WAJM" zatrudni osobę na stanowisko: magazynier. Prosimy o kontakt osobisty w siedzibie firmy: ul. Roosevelta 114, 62-200 Gniezno w godzinach 8.00 - 10.00 lub składanie CV na adres e-mail: janusz@wajm.pl.

Nowy budynek od Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Artykul dodany: Wtorek, 10 października 2017
Nowy budynek od Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej 8 mieszkań w standardzie socjalnym mieści się w budynku, który Miasto Gniezno przejęło od Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przy ul. Lednickiej 7 zamieszkają osoby bądź rodziny z wyrokami eksmisyjnymi.

Akcja charytatywna w "Ósemce"

Artykul dodany: Wtorek, 10 października 2017
Akcja charytatywna w W dniach od 4 do 6 października odbyła się w naszej szkole akcja zbiórki pieniędzy dla Anny Ligarzewskiej, absolwentki naszej szkoły. Akcję zorganizowała klasa 3g z wychowawczynią.

Nowe władze w Hufcu ZHP Gniezno

Artykul dodany: Wtorek, 10 października 2017
Nowe władze w Hufcu ZHP Gniezno W niedzielę, w PWSZ w Gnieźnie odbył się sprawozdawczy zjazd Hufca ZHP Gniezno. Na zjeździe było ponad 30 instruktorów z głosem wyborczym oraz inni funkcyjni jeszcze bez głosu wyborczego.

Jesienne Grzybobranie w Hutce

Artykul dodany: Wtorek, 10 października 2017
Jesienne Grzybobranie w Hutce W niedzielny poranek Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XIV Jesienne Grzybobranie w Hutce gmina Powidz. W spotkaniu udział wzięła 50 osobowa grupa miłośników zbierania grzybów z terenu Gniezna i okolic, w tym 7 uczestników ze Śląska i jedna osoba z Gorzowa Wielkopolskiego. Jak co roku uczestnicy w ciągu 3 godzin zbierali grzyby by następnie w towarzystwie klasyfikatora grzybów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonać ich ważenia.

Wspólna modlitwa w intencji Dzieci Utraconych

Artykul dodany: Wtorek, 10 października 2017
Wspólna modlitwa w intencji Dzieci Utraconych 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Strata dziecka jest wielką tragedią, dlatego otaczajmy naszą modlitwą i troską rodziców doświadczających tej straty. Dlaczego jest tak ważny? Bo nie ma chyba rodziny, w której nie zdarzyłoby się to nieszczęście. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Dzieci Utraconych: 15 października, godz. 12.00, katedra gnieźnieńska.

Pasowanie uczniów w "Dwunastce"

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Pasowanie uczniów w Pasowanie uczniów pięciu klas pierwszych odbyło się w piątek, w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Zobaczcie jak przeżyli to święto przyszli absolwenci "Dwunastki".

Powidzka Bryza w "Akcji Serce"

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Powidzka Bryza w 27 raz w tym roku załoga 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wzięła udział w ratowaniu ludzkiego życia w ramach "Akcji Serce".

Nissan X-Trail: promocyjna oferta zakupu sprawdzonego partnera rodzinnych wypraw w salonie Nissan Szpot

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Nissan X-Trail: promocyjna oferta zakupu sprawdzonego partnera rodzinnych wypraw w salonie Nissan Szpot Nissan X-Trail to najpopularniejszy samochód sportowo-użytkowy na świecie, który od swojej premiery w 2000 roku znalazł już ponad 3,7 mln nabywców. Jego najnowsza odsłona z wyrazistym stylem nadwozia, wysoką jakością materiałów oraz innowacyjnymi technologami zwiększającymi bezpieczeństwo, dostępna jest teraz w ramach specjalnej oferty. Ceny podstawowej wersji, Visia, rozpoczynają się już od 97 000 złotych.

Nowy Nissan Micra w specjalnej ofercie cenowej w salonie Nissan Szpot

Artykul dodany: Sobota, 7 października 2017
Nowy Nissan Micra w specjalnej ofercie cenowej w salonie Nissan Szpot Odważna stylistyka, nowoczesne wnętrze wykończone wysokiej jakości materiałami, dynamiczne osiągi oraz liczne technologie w jeszcze korzystniejszej cenie. Tak w skrócie można podsumować specjalną ofertę na nowego Nissana Micra. Ceny podstawowej wersji VISIA wyposażonej m.in. w 6 poduszek powietrznych, ESP oraz system wspomagania ruszania pod górę rozpoczynają się już od 43 990 złotych.

Strażacy z Trzemeszna proszą o pomoc

Artykul dodany: Sobota, 7 października 2017
Strażacy z Trzemeszna proszą o pomoc Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemeszno proszą o pomoc w znalezieniu tablicy rejestracyjnej od jednego z wozów ratowniczo-gaśniczych. Tablica zaginęła 5 października podczas usuwania skutków wichury na trasie pomiędzy Trzemesznem, a Słowikowem. Nr rejestracyjny: PGN 998EX. Możliwe, że wywiało ją gdzieś w pole lub na jakąś posesję. Jeżeli ktoś znajdzie tablicę, proszony jest o kontakt z dyżurnym Straży Pożarnej pod numerem telefonu: 61 426 23 01 lub 998.

Parking przy cmentarzu św. Piotra już działa

Artykul dodany: Piątek, 6 października 2017
Parking przy cmentarzu św. Piotra już działa Skończył się problem z parkowaniem samochodów przy cmentarzu św. Piotra. Miasto Gniezno właśnie oddało do użytku swoją kolejną inwestycję - parking przy z 57 miejscami parkingowymi.

Enea przywraca dostawy prądu po "Ksawerym"

Artykul dodany: Piątek, 6 października 2017
Enea przywraca dostawy prądu po Nad obszarem obsługiwanym przez Eneę Operator przeszedł orkan Ksawery. W wyniku szalejącego wiatru, który osiągał prędkość ponad 150 km/h występują liczne awarie energetyczne.

Przerwa w dostawie wody do godziny 5.00!

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Przerwa w dostawie wody do godziny 5.00! Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Spółka z o.o. informuje, iż w związku z awarią sieci wodociągowej w dniu 5 października 2017r. w godzinach od 18.45 do godziny 5.00 dnia 6 października 2017r. nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców osiedla Orła Białego i ulicy Orcholskiej, oraz od godziny 22.00 wystąpią ograniczenia w dostawie wody dla osiedla Piastowskiego, osiedla Jagiellońskiego i Wełnicy. Informujemy, że na czas usuwania awarii podstawione zostaną beczkowozy z wodą pitną, które staną w okolicy bloku nr 10 na osiedlu Orła Białego i przy sklepie Twój Market osiedle Jagiellońskie. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Oddział chirurgii w Gnieźnie ma nowego kierownika

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Oddział chirurgii w Gnieźnie ma nowego kierownika Od października 2017 r. pracę na oddziale chirurgii gnieźnieńskiego szpitala rozpoczął dr. hab. n. med. Dawid Murawa. Nowy ordynator jest jednym z czołowych polskich specjalistów w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Głównym celem jego pracy ma być przede wszystkim polepszenie dostępu mieszkańców Gniezna do chirurgii onkologicznej, a także rozszerzenie wachlarza wykonywanych na oddziale operacji.

14 urodziny gnieźnieńskich świetlic

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
14 urodziny gnieźnieńskich świetlic Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne to cztery placówki, które już od prawie półtorej dekady pomagają dzieciom i całym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji uporać się z różnymi problemami. Z okazji kolejnej, czternastej już rocznicy ich powstania, pracownicy i kierownictwo przygotowało niezwykłe urodziny, na których nie zabrakło prezentów, niespodzianek oraz wielu szacownych gości.

60 lat gnieźnieńskiego MPK

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
60 lat gnieźnieńskiego MPK Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gnieźnie powstało w 1957 roku jako Zakład Komunikacji, który prowadził wówczas trzy linie autobusowe. Tabor składał się wtedy z pojazdów Star N52, które dziś możemy obejrzeć tylko w muzeach komunikacji. Od tego czasu wiele się zmieniło, a przedsiębiorstwo podlega wciąż przemianom mającym na celu unowocześnienie swojej floty i dostosowanie rozkładu do bieżących potrzeb mieszkańców. O historii zakładu jednak nie zapomniano, szczególnie wiele miejsca poświęcając jej podczas uroczystych obchodów 60-lecia spółki, które odbyły się 4 października 2017 roku w Teatrze im. A. Fredry.

Nowy sezon SOPD Pelikan

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Nowy sezon SOPD Pelikan Społeczny Ośrodek Pomocy Dzieciom "Pelikan" już 7 października po raz 18 wznawia działalność. Kolejny rok szkolny uczniowie ze wszystkich szkół będą mogli korzystać z darmowej pomocy z różnych przedmiotów szkolnych oraz z konsultacji z logopedą, pedagogiem czy psychologiem. Spotkania odbywać się będą w każdą sobotę w godzinach od 9.00 do 11.00 w sali przy ulicy Kruczej 8. Grafiki spotkań dostępne będą w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

100 wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez nawałnicę

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
100 wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez nawałnicę Paulina Hennig-Kloska, parlamentarzystka Nowoczesnej, podsumowała zainicjowaną w jej biurze akcję przygotowywania wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy.

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Artykul dodany: Czwartek, 5 października 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 58, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 4.10.2017 r.

Lekcje z ZUS-em

Artykul dodany: Środa, 4 października 2017
Lekcje z ZUS-em Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza młodzież uczącą się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych do udziału w projektach edukacyjnych. Celem obu projektów jest budowanie świadomości na temat ubezpieczeń społecznych i pogłębianie wiedzy o obowiązującym w Polsce systemie zabezpieczenia społecznego. Szkoły biorące udział w projektach mogą korzystać z materiałów dydaktycznych przygotowanych przy współpracy metodyków nauczania. ZUS zapewnia opiekę merytoryczną nauczycielom biorącym udział w projektach.

Budowa i remonty dróg wewnętrznych na Osiedlu Grunwaldzkim

Artykul dodany: Wtorek, 3 października 2017
Budowa i remonty dróg wewnętrznych na Osiedlu Grunwaldzkim Ze względu na charakterystyczną zabudowę, Osiedle Grunwaldzkie posiada wiele ulic wewnętrznych, których dobry stan jest niezwykle ważny dla mieszkających tam osób. Gnieźnieński samorząd od lat realizuje wiele mniejszych, lecz bardzo potrzebnych inwestycji w tym rejonie miasta. O ostatnich działaniach w tym zakresie poinformowali wspólnie na specjalnej konferencji prasowej Prezydent Tomasz Budasz oraz Przewodniczący Rady Osiedla Grunwaldzkiego Radny Jan Szarzyński.

Ruszyła sprzedaż kolejnych mieszkań z bonifikatą

Artykul dodany: Wtorek, 3 października 2017
Ruszyła sprzedaż kolejnych mieszkań z bonifikatą Zgodnie z uchwałą NR XL/423/2017 Rady Miasta Gniezna z 21 czerwca 2017 roku uruchomiono sprzedaż z 90% bonifikatą lokali w dwóch kolejnych budynkach na os. Grunwaldzkim: Grunwaldzka 11 i Krucza 8. W lipcu 2017 przeprowadzono inwentaryzację lokali w tych budynkach, a od września prowadzony jest nabór wniosków od zainteresowanych mieszkańców. O ostatnich działaniach w tym zakresie poinformowali wspólnie na specjalnej konferencji prasowej Prezydent Tomasz Budasz oraz Przewodniczący Rady Osiedla Grunwaldzkiego Radny Jan Szarzyński.

Zmiany w ZOZ-ie! Ważna informacja dla pacjentów

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 października 2017
Zmiany w ZOZ-ie! Ważna informacja dla pacjentów Z początkiem października nocna i świąteczna opieka lekarska została przeniesiona z ul. Wyszyńskiego do budynku szpitala przy ul. 3 Maja. Teraz pacjenci obsługiwani są w jednym miejscu, co znacząco ułatwia cała procedurę.

"Boguś" przepłynął Wenecję!

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 października 2017
W niedzielę o godz. 15.00 Bogdan Bentyn przypłynął przez Jezioro Jelonek w Gnieźnie. Mieszkaniec ul. Cierpięgi zapowiedział swój wyczyn dwa dni wcześniej, umieszczając w kilku punktach miasta tablice z odpowiednią informacją.

Dąb Wolności ma nowego opiekuna

Artykul dodany: Niedziela, 1 października 2017
Dąb Wolności ma nowego opiekuna 29 września o godz. 9.30 na Placu Pielgrzyma przy katedrze gnieźnieńskiej odbyło się spotkanie w rocznicę posadzenia w tym miejscu symbolicznego drzewa - Dębu Wolności, w celu uczczenia 25. rocznicy odzyskania wolności.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10255 256 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno