Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

Było w Gnieźnie wojsko - 17 Gnieźnieński Pułk Artylerii Przeciwpancernej im. Króla Bolesława Chrobrego

Artykul dodany: Wtorek, 18 września 2018
Było w Gnieźnie wojsko - 17 Gnieźnieński Pułk Artylerii Przeciwpancernej im. Króla Bolesława Chrobrego Uznawanie Gniezna za najstarszy garnizon wojskowy państwa polskiego (od wojów Mieszka I licząc) nie będzie chyba błędem, albowiem podstawą istnienia państwa była i pozostanie jego Siła Zbrojna. Garnizon Gniezno w okresie międzywojennym to miejsce stacjonowania sztabu i oddziałów 17 Dywizji Piechoty oraz licznych urzędów i instytucji wojskowych. Okres powojenny przyniósł wojsku w Gnieźnie czas wielu zmian. Formowano lub rozformowywano jednostki stosownie do zmieniających się realiów. Były to oddziały 12 łużyckiej brygady artylerii ciężkiej (do października 1951), 28 brygada artylerii przeciwpancernej (do 1956 r.), Podoficerska Szkoła Artylerii Przeciwpancernej nr 9 im. Obrońców Kłecka (do1986), 27 Pułk inżynieryjno-budowlany (do 1989 r.), Wojskowa Komenda Uzupełnień( do 2010) czy Parafia Wojskowa.

Wyremontowano schody przy ul. Strumykowej

Artykul dodany: Wtorek, 18 września 2018
Wyremontowano schody przy ul. Strumykowej Przy ul. Strumykowej zostały wyremontowane schody. W ramach inwestycji prowadzonej przez Miasto Gniezno, rozebrano stare stopnie i betonowe podesty i wykonano nowe schody z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm. Oprócz remontu schodów powstały także podjazdy betonowe dla wózków, wykonano remont nawierzchni chodnika prowadzącego do schodów i balustradę schodów ze stali ocynkowanej.

GPS zarejestrowało listy wyborcze

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 września 2018
GPS zarejestrowało listy wyborcze Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe zarejestrowało listy wyborcze. Ugrupowanie zgłosiło kandydatów we wszystkich okręgach - zarówno miejskich, jak i powiatowych.

Trwa rewitalizacja stawku na Winiarach

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 września 2018
Trwa rewitalizacja stawku na Winiarach Trwa rewitalizacja stawku na os. Kazimierza Wielkiego realizowana przez Miasto Gniezno w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koniec pierwszego etapu inwestycji przewidziany jest na drugą połowę października.

PSL zaprezentowało kandydatów do rady powiatu oraz na włodarzy gmin Gniezno i Trzemeszno

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 września 2018
PSL zaprezentowało kandydatów do rady powiatu oraz na włodarzy gmin Gniezno i Trzemeszno Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe dokonał rejestracji Kandydatów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Jednocześnie kandydatem na Urząd Wójta Gminy Gniezno jest Włodzimierz Leman, natomiast kandydatem na Urząd Burmistrza Trzemeszna jest obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Trzemeszna - Daniel Bisikiewicz.

"Dążymy do tego, aby rządzić samodzielnie". PiS zaprezentował kandydatów na radnych

Artykul dodany: Sobota, 15 września 2018
Poseł Zbigniew Dolata z Prawa i Sprawiedliwości przedstawił kandydatów na listach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Konferencja odbyła się przed budowanym szpitalem. Nie zabrakło tematów dotyczących koalicjantów oraz przyszłego starosty.

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 14 września 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w godzinach nocnych z dnia 21 na 22.09.2018r. będą prowadzone prace modernizacyjne na SUW Żwirki i Wigury. W związku z powyższym od godz. 23.30 do godz. 3.30 może nastąpić obniżone ciśnienie lub przerwa w dostawie wody do sieci wodociągowej.

Od poniedziałku utrudnienia na ul. Rzeźnickiej

Artykul dodany: Piątek, 14 września 2018
Od poniedziałku utrudnienia na ul. Rzeźnickiej W związku z kolejnym etapem prac przy generalnym remoncie Starego Ratusza, wykonawca - spółka Orlikon - informuje, że w okresie od 17 do 21 września na ul. Rzeźnickiej oraz fragmencie deptaku na ul. Chrobrego występować będą utrudnienia w ruchu.

Mamy kolejnego oficera w gnieźnieńskiej Policji

Artykul dodany: Piątek, 14 września 2018
Mamy kolejnego oficera w gnieźnieńskiej Policji Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie młodszy inspektor Przemysław Kozanecki wręczył akt mianowania i pogratulował aspirant sztabowej Ewie Przybylskiej awansu na I stopień oficerski - podkomisarza. Uroczystość odbyła się w salce konferencyjnej komendy.

Policjant szkolił radę pedagogiczną

Artykul dodany: Piątek, 14 września 2018
Policjant szkolił radę pedagogiczną W Szkole Podstawowej nr 6 w Gnieźnie miało miejsce szkolenie, którego tematem były "Interwencje profilaktyczne wobec uczniów sięgających po środki psychoaktywne". W spotkaniu tym uczestniczyli nauczyciele szkoły. Szkolenie przeprowadził profilaktyk społeczny z gnieźnieńskiej komendy.

Rozmawiał z rodzicami o narkotykach i dopalaczach

Artykul dodany: Piątek, 14 września 2018
Rozmawiał z rodzicami o narkotykach i dopalaczach Gdzie szukać pomocy, po czym rozpoznać, że dziecko jest pod wpływem narkotyków oraz jak wyglądają dopalacze i przedmioty służące do ich zażywania? To tylko niektóre informacje, jakie podczas spotkania z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 1 w Gnieźnie, przekazał profilaktyk społeczny st. asp. Krzysztof Socha z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Szukasz pracy? Trwa rekrutacja na stanowiska: Operator Linii Produkcyjnej / Lider Zmiany

Artykul dodany: Czwartek, 13 września 2018
Szukasz pracy? Trwa rekrutacja na stanowiska: Operator Linii Produkcyjnej / Lider Zmiany Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, od ponad 30 lat odnoszącą sukcesy na polskim rynku. Stawiamy na innowacyjność, najnowsze technologie i najwyższą jakość. Poszukujemy ludzi energicznych, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą do każdego nowego zadania.

Windsurfing na Wenecji

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
Windsurfing na Wenecji Dzisiaj (środa) Pan Boguś - znany już gnieźnianom z niecodziennych akcji i pomysłów - pływał na Jeziorze Jelonek na desce windsurfingowej. Akcja pokazała, że akwen da się wykorzystać rekreacyjnie.

Utrudnienia w ruchu - Bieg Lechitów

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
Utrudnienia w ruchu - Bieg Lechitów Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w związku z 41. Biegiem Lechitów nastąpi czasowe ograniczenie ruchu drogowego dla pojazdów mechanicznych w dniu 16 września 2018 w godzinach od 11.00 do 14.00.

Nocne zamknięcie przejazdów kolejowych

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
Nocne zamknięcie przejazdów kolejowych W związku z pilną koniecznością naprawy torowiska na przejedzie kolejowym w km 34,334 na skrzyżowaniu z droga powiatową 2156P Leśniewo - Łubowo oraz Pawłowo - Łubowo w km 35,950 uprzejmie informujemy, że w nocy 12/13.09.2018 r. oraz 13/14.09.2018 w godz. 22.00 - 5.20 nastąpi zamknięcie w/w przejazdów. Przejazdy zamykane będą naprzemiennie.

Kolejna rzeźba niebawem stanie na targowisku

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
Kolejna rzeźba niebawem stanie na targowisku Tak będzie wyglądała rzeźba króla Wacława II Czeskiego, która już niebawem stanie na targowisku. To ten władca wprowadził reformę monetarną, dlatego w dłoni trzyma grosz praski.

Dobiega końca remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
Dobiega końca remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Trwają ostatnie prace wykończeniowe na pierwszej części remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gnieźnie. W przyszłym tygodniu pomieszczenia zostaną oddane do użytku, dzięki czemu znacznie poprawi się komfort pacjentów.

Zapraszamy na III Powiatowe Dni Cichociemnych!

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
Zapraszamy na III Powiatowe Dni Cichociemnych! W dniach 14 - 16 września w Witkowie i Mielżynie odbędą się III Powiatowe Dni Cichociemnych. Uroczystości organizowane w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zostały objęte patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Tomasz Budasz zaprezentował swoją drużynę!

Artykul dodany: Środa, 12 września 2018
Tomasz Budasz zaprezentował swoją drużynę! Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz, zaprezentowało w poniedziałek swoich kandydatów do wyborów samorządowych oraz program wyborczy, z którym będzie ubiegał się o reelekcję.

"Obecnie sytuacja PKS-u nie jest wymarzona dla funkcjonowania przedsiębiorstwa"

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
W poniedziałek, w biurze poselskim Krzysztofa Ostrowskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona problemowi związanemu z transportem na terenie powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego. Ten rejon obejmuje bowiem PKS Gniezno. Już pod koniec sierpnia informowaliśmy o likwidowanych i skracanych kursach autobusów.

Nocne zamknięcie przejazdów kolejowych

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
Nocne zamknięcie przejazdów kolejowych W związku z pilną koniecznością naprawy torowiska na przejedzie kolejowym w km 31,825 na drodze powiatowej 2156P Dziekanowice - Fałkowo oraz na drodze gminnej Fałkowo - Dziekanowice w km 30,673 uprzejmie informujemy, że w nocy 11/12.09.2018 r. w godz. 22.00 - 5.20 nastąpi zamknięcie w/w przejazdów. Przejazdy zamykane będą naprzemiennie. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

XI Zjazd Gnieźnieński. Weź udział, zapisz się już dziś

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
XI Zjazd Gnieźnieński. Weź udział, zapisz się już dziś Życie przyspiesza, a czas wolny nieubłaganie się kurczy. Współczesność wzmaga poczucie zmęczenia i wyizolowania. Narasta społeczny lęk wobec osób kulturowo obcych, a podziały polityczne przenikają aż po relacje rodzinne. Praca, natłok obowiązków, podziały ... Nie jest trudno o zniechęcenie. Także w Kościele.

W Poznaniu czeka praca. Ile można zarobić?

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
W Poznaniu czeka praca. Ile można zarobić? Coraz częściej mieszkańcy Gniezna szukają pracy w Poznaniu, ponieważ w większym mieście nierzadko mogą otrzymać pensję wyższą niż ta oferowana w naszej miejscowości. Atrakcyjne wynagrodzenie, a do tego stabilne zatrudnienie i bogaty pakiet benefitów to coś, czym poznańskie firmy kuszą potencjalnych pracowników.

Gniezno bez prądu

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
Gniezno bez prądu Chaos na skrzyżowaniach i chwilowy, mały paraliż miasta - tak wyglądało Gniezno przez kilkanaście minut. Większa część Pierwszej Stolicy była bowiem bez prądu. Wszystko za sprawą awarii. Całe szczęście szybko uporano się z problemem i wszystko wróciło do normy.

Dofinansowanie prac konserwatorskich w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 11 września 2018
Dofinansowanie prac konserwatorskich w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie Archidiecezja Gnieźnieńska i Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych podpisały 14 sierpnia br. umowę o dofinansowanie prac konserwatorskich przy tzw. "skarbie z katedry". Jest to zbiór obiegowych dokumentów sądu kościelnego w Gnieźnie, datowany na okres od końca wieku XIV do lat 30-tych wieku XVI. Odnaleziony w 2015 roku zbiór jest przechowywany w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie. Umowa dotyczy prac nad 155 obiektami.

Zamknięcie przejazdu kolejowego w Żydowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 września 2018
Zamknięcie przejazdu kolejowego w Żydowie W związku z remontem przejazdu kolejowego w km 150+188 w m. Żydowo, uprzejmie informujemy, że od dnia 17.09.2018 r. do dnia 30.09.2018r., w/w przejazd zostanie zamknięty.

Już w sobotę losowanie unikatowego motocykla!

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 września 2018
Już w sobotę losowanie unikatowego motocykla! Zakup fantów w loterii, w której nagrodą główną jest potężny trójkołowy motocykl wyprodukowany przez Kaszpir Trike Manufacture dobiegł końca. W niedzielę, w Klubie Muzycznym Młyn można było dołączyć do rywalizacji o drogowego "potwora".

Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu

Artykul dodany: Poniedziałek, 10 września 2018
Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Spółka z o.o. informuje, iż w dniu 13.09.2018r. w godz. 8.00 - 14.00 będzie usuwana awaria kanalizacyjna na ul. Paczkowskiego (na wysokości budynku nr 24).

Nowe makiety na trasie Traktu Królewskiego

Artykul dodany: Sobota, 8 września 2018
Nowe makiety na trasie Traktu Królewskiego Makieta przedstawiająca kształt Wzgórza Lecha z pierwszej połowy XI wieku - na zdjęciu jeszcze przed patynowaniem oraz zainstalowana już, przedstawiająca współczesny układ urbanistyczny Gniezna z okresu po ostatnim dużym pożarze miasta z 1819 roku to kolejne elementy Traktu Królewskiego, które ozdobią ulice Pierwszej Stolicy.

4 szczeniaki szukają właściciela

Artykul dodany: Piątek, 7 września 2018
4 szczeniaki szukają właściciela W miejscowości Kalina k. Gniezna znaleziono 4 szczeniaki. Pieski chodziły w okolicy lasu. Znalazły tymczasowe schronienie w jednym z domów, jednak nie mogą tam długo zostać. Szukamy właściciela, a jeśli są to szczeniaczki bezdomne, to liczymy na znalezienie im kochających domów. Telefon: 601 586 553.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno