Logo

Dział - Wiadomości

Prace na Roosevelta dobiegły końca

Artykul dodany: Środa, 29 listopada 2017
Prace na Roosevelta dobiegły końca Zakończono inwestycję realizowaną wspólnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. oraz Miasto Gniezno pod nazwą "Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej na ulicy Roosevelta w Gnieźnie - etap III". Na odcinku ulicy Roosevelta o długości 476 m posadowiono kanał sanitarny wraz z odgałęzieniami do poszczególnych działek, kanał deszczowy z przykanalikami i studzienkami ściekowymi oraz magistralną sieć wodociągową.

Nowe świąteczne iluminacje świetlne

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Nowe świąteczne iluminacje świetlne Na ulicach Pierwszej Stolicy pojawiły się już świąteczne iluminacje świetlne. Na Rynku, a właściwie na ul. Chrobrego, jednak wycelowana w Rynek, na gnieźnian czeka nowość - ramka do zdjęć. Jak wygląda? Możecie ją zobaczyć na powyższym zdjęciu. Brakuje jeszcze tylko lodowiska i ... śniegu. To pierwsze jest zagwarantowane. To drugie - tutaj władze miasta nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Pozostaje mieć nadzieję, że Święta Bożego Narodzenia będą w końcu przykryte białym puchem.

Torba medyczna dla OSP Wiekowo od KRUS

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Torba medyczna dla OSP Wiekowo od KRUS W poniedziałek, W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się uroczyste wręczenie torby medycznej dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Wiekowo z gminy Witkowo.

Podziękowania dla wolontariuszy

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Podziękowania dla wolontariuszy Przygotowanie i obsługa wszystkich trzech biegów, jakie wpisały się w coroczne wydarzenia gnieźnieńskie, jest coraz większym wyzwaniem logistycznym. Bez tych młodych ludzi ich organizacja nie byłaby możliwa. Dlatego na ręce około 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ich opiekunów zostały wczoraj złożone oficjalne podziękowania.

Podziękowania dla strażaków od firmy ENEA Operator

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Podziękowania dla strażaków od firmy ENEA Operator 24 listopada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprzętu medycznego. Fundatorem sprzętu w postaci toreb medycznych była firma ENEA Operator, która chciała w ten sposób podziękować strażakom za współpracę i pomoc podczas usuwania skutków nawałnicy, która przeszła przez powiat gnieźnieński w sierpniu tego roku.

Inspekcje Gotowości Operacyjnej dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Inspekcje Gotowości Operacyjnej dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej W dniach 22 - 24 listopada 2017 roku zespół inspekcyjny w składzie: Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Gniezno st. asp. Krzysztof Kulawiak wraz z kpt. Łukaszem Michalakiem z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie przeprowadził wewnętrzne Inspekcje Gotowości Operacyjnej dla wszystkich zmian służbowych JRG Gniezno.

Zamknięcia przejazdów kolejowych

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Zamknięcia przejazdów kolejowych Z upoważnienia wykonawcy robót torowych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica - Chojnice na odcinku od Czerniejewa do Gniezna, na podstawie zgłoszenia z 27.11.2017, informujemy o planowanych najbliższych zamknięciach przejazdów kolejowych spowodowanych robotami w torze kolejowym nr 1. Oznakowanie zostanie wykonane zgodnie zatwierdzonymi projektami czasowej organizacji ruchu.

Budżet z rekordową ilością inwestycji

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Budżet z rekordową ilością inwestycji To będzie rekordowy rok pod względem wartości i ilości prowadzonych przez Miasto Gniezno inwestycji. W projekcie budżetu na 2018 r. na wydatki inwestycyjne zapisano aż 54 mln 850 tys. zł. Ogółem wydatki przyszłorocznego budżetu wyniosą 313 mln zł. Planowane dochody to 288 mln i będą wyższe o 12 mln złotych od tych w roku 2017. Projektem budżetu na 2018 roku Radni Miasta Gniezna zajmą się podczas sesji 13 grudnia.

Kryształowe Gwiazdy zostały wręczone!

Artykul dodany: Wtorek, 28 listopada 2017
Kryształowe Gwiazdy zostały wręczone! "Kryształowe Gwiazdy" już po raz 13. zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród nich byli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Ponad 6 000 głosujących na Budżet Obywatelski 2018

Artykul dodany: Sobota, 25 listopada 2017
Ponad 6 000 głosujących na Budżet Obywatelski 2018 Strefa zabaw i wypoczynku na os. Kazimierza Wielkiego oraz rewitalizacja oczka wodnego przy ul. Czeremchowej to dwa projekty Budżetu Obywatelskiego 2018, które przejdą do realizacji. Łącznie, na dziesięć startujących w głosowaniu projektów, mieszkańcy oddali 6003 ważne karty - o ponad tysiąc więcej niż przed rokiem.

850-lecie ingresu bł. Bogumiła

Artykul dodany: Sobota, 25 listopada 2017
850-lecie ingresu bł. Bogumiła W imieniu organizatorów: parafii archikatedralnej przy bazylice prymasowskiej w Gnieźnie, parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie oraz wspólnoty Lednica 2000, serdecznie zapraszamy na uroczystość 850-lecia ingresu do katedry gnieźnieńskiej bł. Bogumiła, arcybiskupa gnieźnieńskiego.

Klapki w stylu lat 90. - hit nie tylko na lato

Artykul dodany: Czwartek, 23 listopada 2017
Klapki w stylu lat 90. - hit nie tylko na lato Lata 90. to czas, do którego wzdycha wiele kobiet. Nic więc dziwnego, że obecnie wraca się do charakterystycznych elementów tego okresu. Jednym z nich są proste klapki - dlaczego warto zdecydować się na nie w tym sezonie?

Praca za granicą - jak się do niej przygotować?

Artykul dodany: Czwartek, 23 listopada 2017
Praca za granicą - jak się do niej przygotować? Praca za granicą jest kuszącą opcją dla wielu osób uczestniczących we współczesnym rynku pracy. Pomimo tego, że wspomniane zjawisko było obecne także w przyszłości, to jednak teraz, z uwagi na zglobalizowany rynek pracy, mocno przybrało na sile. Przesłanek, dla których Polacy decydują się na wyjazd za granicę w celach zawodowych, jest wiele. Należą do nich między innymi motywacja zarobkowa, chęć poznania innej kultury i zdobycia wartościowych znajomości, oraz pragnienie doskonalenia języka w naturalnym otoczeniu.

Świeży zapach przez cały dzień - wybierz dezodorant lub antyperspirant dla siebie

Artykul dodany: Czwartek, 23 listopada 2017
Świeży zapach przez cały dzień - wybierz dezodorant lub antyperspirant dla siebie Pewność siebie to niekwestionowany atut każdego człowieka. Jednak naszą śmiałość może skutecznie zahamować nieprzyjemny aromat potu wydzielający się w najmniej odpowiednim momencie. Niezawodnym sposobem na stresujące lub ekscytujące sytuacje jest właściwy kosmetyk. Dzięki temu krótkiemu poradnikowi wybierzesz ten, który da Ci swobodę w każdej sytuacji.

Kolejni strażacy nagrodzeni

Artykul dodany: Środa, 22 listopada 2017
Kolejni strażacy nagrodzeni W środę Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie st. kpt. Mariusz Dębski wręczył funkcjonariuszom Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego decyzje o przyznaniu nagród Komendanta Głównego PSP oraz Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Pożar szkoły w Kłecku! Strażacy mieli problem z dojazdem na miejsce

Artykul dodany: Środa, 22 listopada 2017
Pożar szkoły w Kłecku! Strażacy mieli problem z dojazdem na miejsce W poniedziałek o godzinie 9.18 strażacy z Kłecka zostali zadysponowani dwoma zastępami do pożaru w budynku Szkoły Podstawowej. Niestety doszło do awarii jednego z wozów bojowych i ostatecznie ratownicy wyjechali jednym zastępem. Dodatkowo zadysponowane zostały zastępy z Ułanowa i Dębnicy (OSP Dębnica nie wyjechała do zdarzenia).

Minister zdecydował, Miasto musi wprowadzić

Artykul dodany: Środa, 22 listopada 2017
Minister zdecydował, Miasto musi wprowadzić Od 1 stycznia 2018 r. w Gnieźnie obowiązywać będą zmienione zasady segregowania odpadów, wprowadzone Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Odpady będą selekcjonowane aż na 5 strumieni: metale i tworzywa sztuczne, papier, szkoło, zmieszane odpady, a także, czego do tej pory jeszcze nie było, odpady BIO. Ceny odbioru odpadów od mieszkańców nie zmienią się.

Czasowe zamknięcie fragmentu ul. T. Kościuszki

Artykul dodany: Środa, 22 listopada 2017
Czasowe zamknięcie fragmentu ul. T. Kościuszki Wydział Techniczno-Inwestycyjny informuje, że 23 listopada br. (czwartek), od godz. 7.00, ulica T. Kościuszki będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Lecha do ul. Pocztowej. Czasowe zamknięcie spowodowane będzie wykonywaniem nawierzchni na miejscach postojowych przy Parku im. R. Kaczorowskiego. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

I LO już w ćwierćfinałach Meczów Matematycznych

Artykul dodany: Wtorek, 21 listopada 2017
I LO już w ćwierćfinałach Meczów Matematycznych Już drugi rok z rzędu uczniowie "16" biorą udział w Wielkopolskich Meczach Matematycznych. Po zeszłorocznych sukcesach mieliśmy nadzieję na kontynuację dobrej passy. Niestety rzeczywistość okazała się inna, przegraliśmy fazę grupową. Nie podcięło nam to jednak skrzydeł, wręcz przeciwnie.

Problemy strażaków ze Strzyżewa Smykowego

Artykul dodany: Wtorek, 21 listopada 2017
Problemy strażaków ze Strzyżewa Smykowego Od dwóch tygodni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżewie Smykowym nie mają możliwości bojowych, aby uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Obniża to bezpieczeństwo na terenie ich działań oraz w gminie Gniezno. Wszystko jest spowodowane przez coraz częstsze awarie jedynego samochodu bojowego, który obecnie znajduje się w naprawie i nie wiadomo kiedy zostanie ponownie włączony do podziału bojowego.

We wtorek utrudnienia w ruchu na ul. Kostrzewskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 listopada 2017
We wtorek utrudnienia w ruchu na ul. Kostrzewskiego We wtorek, w godz. 7.00 - 15.00 odbędzie się przygotowanie obiektu mostowego w ciągu drogi krajowej na 15 w Gnieźnie (ul. Kostrzewskiego) do sezonu zimowego. Prace będą obejmowały czyszczenie dylatacji, kratek ściekowych, naprawę stożków oraz ścieków skarpowych. Ruch w tym czasie będzie odbywał się wahadłowo.

Uwaga na "cichego zabójcę"!

Artykul dodany: Niedziela, 19 listopada 2017
Uwaga na Sezon grzewczy trwa w najlepsze, więc pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie.

Tytka Miłosierdzia

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Tytka Miłosierdzia Od 19 listopada, w Światowy Dzień Ubogich rozpocznie się akcja "Tytka Miłosierdzia", która po raz pierwszy w archidiecezji gnieźnieńskiej była przeprowadzona w ubiegłym roku.

Kto (nie) lubi rowerzystów?

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Kto (nie) lubi rowerzystów? W ostatnich tygodniach odnowione zostało oznakowanie dwóch z pięciu powiatowych szlaków rowerowych, czerwonego i niebieskiego. Powodem prac modernizacyjnych nie były wyłącznie warunki atmosferyczne na szlakach, ale i akty wandalizmu, występujące szczególnie na terenie Gniezna, gdzie szlaki są oznakowane specjalnymi tabliczkami znajdującymi się na znakach drogowych oraz słupach trakcji elektrycznej.

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemicznego

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemicznego 15 listopada. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyli ćwiczenia z ratownictwa chemicznego. Ćwiczenia przeprowadzone na terenie jednostki miały na celu wykorzystanie sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej podczas zdarzeń z udziałem materiałów niebezpiecznych oraz doskonalenie umiejętności organizacji dekontaminacji masowej osób poszkodowanych.

Beata Tarczyńska ponownie spotkała się z Prezydentem RP

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Beata Tarczyńska ponownie spotkała się z Prezydentem RP Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, na zaproszenie Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wzięła udział w Ogólnopolskich Obchodach Święta Niepodległości. Powiat Gnieźnieński po raz kolejny został zatem szczególnie wyróżniony na tle wspólnot samorządowych z całego kraju.

Szlak Piastowski w przebudowie, czyli czas na IV konferencję międzyregionalną

Artykul dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Szlak Piastowski w przebudowie, czyli czas na IV konferencję międzyregionalną Planowanym działaniom na Szlaku Piastowskim oraz nowym narzędziom marketingowym będzie poświęcona IV międzyregionalna konferencja, która odbędzie się już 29 listopada w Kruszwicy. W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zorganizowano briefing prasowy zapowiadający wydarzenie.

Podziękowania dla pracowników cywilnych

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Podziękowania dla pracowników cywilnych W gnieźnieńskiej komendzie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej, przypadającego 11 listopada. Z tej okazji podziękowania za pracę i najlepsze życzenia złożyli pracownikom Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Przemysław Kozanecki oraz jego I zastępca nadkom. Sławomir Sikorski.

Odtwarzamy "Kipę" - lodową wyspę na stawie w Łagiewnikach Kościelnych

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Odtwarzamy W październiku został zakończony drugi etap prac przy odtwarzaniu stawu z wyspą w Łagiewnikach Kościelnych. Podobnie jak w ubiegłym roku wykonano sporo prac, dzięki którym to miejsce wypiękniało i można śmiało powiedzieć, że stało się ono wizytówka wsi.

Odszkodowanie dla pasażera motocykla

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Odszkodowanie dla pasażera motocykla Motocykliści to grupa użytkowników dróg, która od dawna postrzegana jest za niebezpieczną. Gdy mówi się o wypadku z udziałem motocykla, najczęściej to właśnie motocyklistę wskazują wszyscy jako winnego. Praktyka pokazuje jednak, że nie zawsze tak jest. Coraz częściej zdarza się, że motocyklista jest poszkodowanym, a sprawcą kierowca samochodu.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10258 259 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno