Logo

Dział - Wiadomości

Czasowe ograniczenia w ruchu

Artykul dodany: Czwartek, 15 marca 2018
Czasowe ograniczenia w ruchu Prace budowlane na trasie powstającego Traktu Królewskiego nabierają tempa. W związku z rozpoczynającymi się inwestycjami, w kilku lokalizacjach w których docelowo staną elementy nowego szlaku turystycznego, wystąpią czasowe ograniczenia ruchu pieszego lub kołowego.

Odpracowywanie czynszów - podsumowanie dwóch lat

Artykul dodany: Czwartek, 15 marca 2018
Odpracowywanie czynszów - podsumowanie dwóch lat Minęły dwa lata od momentu, kiedy Miasto Gniezno z inicjatywy prezydenta Tomasza Budasza rozpoczęło program odpracowywania zaległości czynszowych, dla osób zamieszkujących w miejskim zasobie. 79 osób w tym czasie zdecydowało się na taką formę spłaty swojego długu.

Ponad 2 800 podpisów i niespełna 20 osób na manifestacji

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Ponad 2 800 podpisów i niespełna 20 osób na manifestacji Podpisy ponad 2 800 osób przekonały Prezydenta Miasta Gniezna do wprowadzenia, zdaniem wyroków Wojewódzkich Sądów Administracyjnych dotyczących innych miast, niezgodnego z prawem zakazu dzierżawy miejskich gruntów cyrkom ze zwierzętami. We wtorek przy ul. Gdańskiej, na prywatnym terenie stanął namiot Cyrku Zalewski. Przed spektaklem odbyła się manifestacja.

Aplikuj o grant okolicznościowy VELUX od Fundacji pracowniczej dla projektu społecznego w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Aplikuj o grant okolicznościowy VELUX od Fundacji pracowniczej dla projektu społecznego w Gnieźnie Z okazji 20-lecia produkcji VELUX w Polsce, Fundacja Pracownicza firmy postanowiła wesprzeć projekt społeczny, który będzie służył mieszkańcom Gniezna oraz okolicznych gmin i stanowił inspirację dla innych wartościowych inicjatyw. Wnioski o przyznanie grantu można składać on-line do 20 kwietnia.

Amerykanie kontrolują kierowców

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Amerykanie kontrolują kierowców W ostatnim czasie, w związku ze zwiększoną ilością wojsk amerykańskich na terenie powiatu gnieźnieńskiego, z inicjatywy wydziału ruchu drogowego pojawiły się nowe trzyosobowe patrole. W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański - Military Police.

Poszukiwani pracownicy ochrony na obiekt handlowy w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Poszukiwani pracownicy ochrony na obiekt handlowy w Gnieźnie Poszukujemy kandydatów na stanowisko pracownika ochrony na obiekcie handlowym w Gnieźnie. Stawka od 10zł/h netto.

Spotkanie z Joanną Muchą

Artykul dodany: Środa, 14 marca 2018
Spotkanie z Joanną Muchą Gnieźnieński Klub Obywatelski oraz Poseł na Sejm RP Paweł Arndt serdecznie zapraszają na spotkanie z poseł Joanną Muchą, które odbędzie się w niedzielę, 18 marca 2018 r., o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. W trakcie spotkania z mieszkańcami Pierwszej Stolicy Polski i powiatu gnieźnieńskiego poruszone zostaną m.in. kwestie związane z wyzwaniami, które pojawiają się przed Polską w dynamicznie rozwijającej się w Europie.

Strażacki Dzień Kobiet

Artykul dodany: Wtorek, 13 marca 2018
Strażacki Dzień Kobiet Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Gnieźnie zorganizował 10 marca po raz ósmy spotkanie 60 druhen uczestniczących w akcjach ratowniczych OSP z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

"Lawina" skarg od mieszkańców na stan dróg gminnych

Artykul dodany: Wtorek, 13 marca 2018
Po wczorajszym dotyczącym stanu dróg w miejscowościach Osiniec i Mnichowo, otrzymaliśmy dosłownie "lawinę" wiadomości dotyczących nieprzejezdnych dojazdów do posesji na terenie naszego powiatu.

Otwarcie Galerii Piastovej już 5 kwietnia!

Artykul dodany: Wtorek, 13 marca 2018
Otwarcie Galerii Piastovej już 5 kwietnia! 5 kwietnia o godz. 11.00 odbędzie się otwarcie Galerii Piastovej. Nowe centrum handlowe mieści się przy skrzyżowaniu ul. Witkowskiej i Składowej. Całkowita powierzchnia obiektu to 10 tys. mkw. W dniu otwarcia przewidziano wiele atrakcji dla klientów.

Drogi gminne jak w średniowieczu. Mieszkańcy uwięzieni w domach

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Drogi gminne jak w średniowieczu. Mieszkańcy uwięzieni w domach W miejscowościach Osiniec i Dalki mieszkańcy borykają się z nie lada problemem. Roztopy doszczętnie zniszczyły drogi gminne. Nieutwardzone nawierzchnie uniemożliwiły dojazd do wielu posesji. Urząd Gminy Gniezno zareagował zdecydowanie zbyt późno.

Ruszył nabór do szkół podstawowych

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Ruszył nabór do szkół podstawowych 12 marca 2018 r. rozpoczęła się rekrutacja do gnieźnieńskich szkół podstawowych. Na dzieci czeka 665 miejsc w 27 oddziałach.

Zaoszczędź nawet kilkaset złotych dzięki kodom rabatowy

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Zaoszczędź nawet kilkaset złotych dzięki kodom rabatowy Rośnie grono osób robiących zakupy w internecie. Ta forma shopingu to przede wszystkim wygoda oraz możliwość porównania ofert. To także możliwość znalezienia atrakcyjnych rabatów. Co zrobić, kiedy interesujący nas produkt nie jest przeceniony? Jest na to sposób.

Os. Wł. Łokietka bez wody z powodu awarii sieci wodociągowej

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Os. Wł. Łokietka bez wody z powodu awarii sieci wodociągowej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na os.Łokietka w dniu 12.03.2018 r. od godziny 13.45 będą prowadzone prace naprawcze. W związku z powyższym wystąpi przerwa w dostawie wody trwająca około 6 godzin.

Aktywne Panie z dyplomami Lidera Aktywności Obywatelskiej

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Aktywne Panie z dyplomami Lidera Aktywności Obywatelskiej Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w uznaniu za wieloletnią działalność w organizacjach pozarządowych, radach sołeckich i osiedlowych oraz aktywność obywatelską na rzecz mieszkańców i wspólnot samorządowych przyznało 60 paniom Dyplomy - Lidera Aktywności Obywatelskiej.

Bezpłatne badania dla cukrzyków w roku 2018

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 marca 2018
Bezpłatne badania dla cukrzyków w roku 2018 Dzięki Programowi Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej w całości finansowanemu z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego wszystkie osoby z terenu naszego powiatu chore na cukrzycę, ponownie skorzystać mogą z oferty bezpłatnego badania fizykalnego stóp oraz porad w zakresie profilaktyki rozwoju Zespołu Stopy Cukrzycowej.

Dzień Kobiet dla Aktywnych Pań

Artykul dodany: Niedziela, 11 marca 2018
Dzień Kobiet dla Aktywnych Pań Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało 7 marca 2018 roku w Restauracji Herbowa w Gnieźnie spotkanie z 45-osobową grupą pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Naukowa Stacja Zabaw PGNiG powstanie w Trzemesznie

Artykul dodany: Niedziela, 11 marca 2018
Naukowa Stacja Zabaw PGNiG powstanie w Trzemesznie Decyzją internautów, którzy przez ponad miesiąc głosowali w ramach programu "Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci", Naukowa Stacja Zabaw PGNiG - o wartości około 100 tys. zł - zostanie zbudowana w Trzemesznie koło Gniezna.

"Prezydencki zakaz dla cyrku ze zwierzętami nic da. Nie godzimy się na bezprawie w Gnieźnie!"

Artykul dodany: Sobota, 10 marca 2018
9 marca Prezydent Miasta Gniezna wydał zarządzenie w sprawie zakazu udostępniania terenów stanowiących własność Miasta Gniezna na cele związane z organizowaniem objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. Już 13 marca Pierwszą Stolicę odwiedzi Cyrk Zalewski. Dlaczego? Odpowiedź jest nieco zaskakująca. Lokalni przedsiębiorcy nie godzą się na, ich zdaniem - w świetle wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego - łamanie prawa przez włodarza Gniezna.

"Siódemka" zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną

Artykul dodany: Piątek, 9 marca 2018
We wtorek, 6 marca, w Szkole Podstawowej nr 7 w Gnieźnie odbyły się Drzwi Otwarte. Placówka zaprezentowała swoim przyszłym uczniom co posiada w ofercie edukacyjnej.

Czy alkohol zaszkodził burmistrzowi Krzysztofowi Derezińskiemu?

Artykul dodany: Piątek, 9 marca 2018
Czy alkohol zaszkodził burmistrzowi Krzysztofowi Derezińskiemu? W czwartek wieczorem Krzysztof Dereziński - Burmistrz Miasta i Gminy Trzemeszno został zatrzymany przez Policję, kiedy kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Włodarz wydmuchał 1 promil alkoholu. Dzisiaj nie pojawił się w pracy. Dlaczego?

Zakaz dzierżawy miejskich gruntów cyrkom ze zwierzętami

Artykul dodany: Piątek, 9 marca 2018
Zakaz dzierżawy miejskich gruntów cyrkom ze zwierzętami Prezydent Gniezna Tomasz Budasz 9 marca 2018 roku wydał zarządzenie w sprawie zakazu udostępniania terenów stanowiących własność Miasta Gniezna na cele związane z organizowaniem objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt.

Kobiety do polityki nie tylko w Dzień Kobiet - konferencja prasowa gnieźnieńskiego koła partii Razem

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Kobiety do polityki nie tylko w Dzień Kobiet - konferencja prasowa gnieźnieńskiego koła partii Razem W obecnym roku mija dokładnie 100 lat odkąd kobiety uzyskały prawa wyborcze i stały się przez to pełnoprawnymi uczestniczkami sfery publicznej. Jednak to nie jest tak, że raz wywalczone prawa działają automatycznie na rzecz równości i sprawiedliwości.

Charytatywne warsztaty samoobrony dla Damiana Hanczewskiego

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Charytatywne warsztaty samoobrony dla Damiana Hanczewskiego Klub KRAV MAGA 360 oraz Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie organizują DARMOWE WARSZTATY z Samoobrony podczas których odbędzie się zbiórka pieniędzy i licytacja dla studenta, Damiana Hanczewskiego.

Powiatowy finał XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej rozstrzygnięty

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Powiatowy finał XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej rozstrzygnięty Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie Julia Marek zwyciężyła w powiatowym etapie XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Kolejne miejsca zajęli Julia Gerke z II LO oraz Oskar Grędkowski reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie.

Pierwszy biznes

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Pierwszy biznes 7 marca, w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się spotkanie informacyjne "Fundusze Europejskie na otwarcie własnej działalności gospodarczej". Jego organizatorem był funkcjonujący w ramach Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Gnieźnieński Punkt Wspierania Biznesu.

Sołtysi dyskutowali o źródłach wsparcia swoich inwestycji

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Sołtysi dyskutowali o źródłach wsparcia swoich inwestycji Możliwości pozyskania środków finansowych na działalność rolniczą, w tym zasady poprawnego składania wniosków o dofinansowanie, to główne tematy pierwszego Forum Sołtysów Powiatu Gnieźnieńskiego, które odbyło się 2 marca w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Myśliwiecka zamknięta dla ruchu

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Myśliwiecka zamknięta dla ruchu Informujemy, że z uwagi na drobną awarię sieci wodociągowej dla ruchu zamknięta jest ulica Myśliwiecka. Prace naprawcze potrwają prawdopodobnie do godzin popołudniowych.

KONA. Tydzień Otwarty w salonie Hyundai Szpot

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
KONA. Tydzień Otwarty w salonie Hyundai Szpot Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu Hyundai Szpot, gdzie do 10.03 trwa Tydzień Otwarty KONA. W związku z tym wydarzeniem przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę na nowy model KONA, reprezentujący segment B-SUV, który trafił do sprzedaży na początku roku.

Obowiązkowa deratyzacja

Artykul dodany: Czwartek, 8 marca 2018
Obowiązkowa deratyzacja Na podstawie § 31 Rozdziału 8 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna ustanowionego Uchwałą Rady Miasta Gniezna Nr XXIX/315/2016 z 30 listopada 2016 roku w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 7683 ze zm.), Prezydent Miasta Gniezna zarządza przeprowadzenie obowiązkowej deratyzacji na terenie miasta Gniezna w dniach od 15 marca do 15 kwietnia 2018 roku.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10268 269 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno