Logo

Dział - Wiadomości

300+ w Gnieźnie. Co warto wiedzieć?

Artykul dodany: Czwartek, 5 lipca 2018
300+ w Gnieźnie. Co warto wiedzieć? Od 1 lipca przez internet można złożyć wniosek o świadczenie Dobry Start. Warto więc dowiedzieć się, jak dokładnie należy to zrobić. Właśnie w tym celu Miasto Gniezno przygotowało specjalną grafikę, która zwiera wszystkie potrzebne informacje na ten temat.

Sinice w Jeziorze Jelonek

Artykul dodany: Czwartek, 5 lipca 2018
Sinice w Jeziorze Jelonek Jeden z Czytelników zwrócił się do nas z pytaniem, co myślimy o stanie Jeziora Jelonek? Nie za bardzo wiedzieliśmy, co odpowiedzieć. Wówczas otrzymaliśmy zdjęcie, które nieco nas zaskoczyło. Okazało się, że w akwenie pojawiły się sinice.

Inwestycyjne lato

Artykul dodany: Czwartek, 5 lipca 2018
Inwestycyjne lato Jak każdego lata, również w tym roku, w Gnieźnie trwa wiele inwestycji drogowych, realizowanych przez Miasto Gniezno. Do jednych z najważniejszych, a na pewno bardzo oczekiwanych należą przebudowy ulic Kawiary, 28 Grudnia, Lelewela i Cieszkowskiego.

Komunikat PWiK: Utrudnienia w ruchu na ul. Jeziornej

Artykul dodany: Czwartek, 5 lipca 2018
Komunikat PWiK: Utrudnienia w ruchu na ul. Jeziornej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci kanalizacyjnej, na ul. Jeziornej w Gnieźnie 5 lipca 2018 (czwartek) roku będą prowadzone prace naprawcze, co spowodować może utrudnienia w ruchu ulicznym.

Sukcesy chemików z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Artykul dodany: Wtorek, 3 lipca 2018
Sukcesy chemików z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu Dowódca płk pil. Grzegorz Kołodziejczyk wyróżnił reprezentantów 33. Bazy, którzy w dniach 29-30 maja 2018 r. uczestniczyli w zawodach użyteczno - bojowych sekcji kierowania OPBMR oraz sekcji wykrywania i monitorowania skażeń.

Trwa remont eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 3 lipca 2018
Trwa remont eSTeDe Trwa remont Centrum Kultury "Scena To Dziwna" przy ul. Roosevelta w Gnieźnie. W ramach projektu w CK eSTeDe powstanie między innymi nowoczesna sala widowiskowa, wraz z salami prób dla sekcji i zespołów oraz galeria. Nowe oblicze zyska także teren wokół budynku, gdzie zaplanowano urządzenie strefy seniora i placu zabaw dla dzieci.

Absolutorium w GSW Milenium

Artykul dodany: Sobota, 30 czerwca 2018
Absolutorium w GSW Milenium W ostatnią sobotę czerwca 150 studentów zakończyło studia licencjackie i magisterskie w GSW Milenium. W tym roku absolwentami uczelni zostali studenci dwóch kierunków: zarządzanie oraz pedagogika.

Integracja 2018, czyli wspólne ćwiczenia

Artykul dodany: Sobota, 30 czerwca 2018
Integracja 2018, czyli wspólne ćwiczenia 23 czerwca 2018 roku na terenie gminy Witkowo z inicjatywy Ochotniczych Straży Pożarnych z Wiekowa i Mielżyna już po raz piąty zorganizowane zostały warsztaty szkoleniowe "Integracja 2018" pod hasłem "Wiedza, sprawność, integralność". Założenia warsztatów szkoleniowych łączyły elementy edukacji i treningu, a główny nacisk położono na praktykę. Uwzględniały konfrontację poszczególnych osób, ich umiejętności oraz pomysłowość.

Mama z onkologii potrzebuje pomocy - kolejne starcie z rakiem

Artykul dodany: Piątek, 29 czerwca 2018
Mama z onkologii potrzebuje pomocy - kolejne starcie z rakiem Od 11 lat walczę z chorobą nowotworową. Zaledwie kilka dni temu, 2 lata od ostatniego leczenia, usłyszałam ponownie to okropne, znienawidzone słowo "wznowa" i poinformowano mnie o czterech ogniskach chorobowych, które powiększają się z każdym dniem. Nie daję chorobie za wygraną.

Komisja Europejska kończy sprawę FAKRO kontra VELUX

Artykul dodany: Czwartek, 28 czerwca 2018
Komisja Europejska kończy sprawę FAKRO kontra VELUX Komisja Europejska podjęła decyzję o odrzuceniu drugiej skargi Fakro na działania firmy VELUX - 18 czerwca opublikowano informację przekazaną przez Ricardo Cardoso, rzecznika prasowego Komisji Europejskiej. Jacek Siwiński, Prezes VELUX Polska wyraził w związku z tym stanowcze oczekiwanie, że decyzja ta położy kres fali fałszywych oskarżeń i negatywnej kampanii prowadzonej przez konkurenta rynkowego z Nowego Sącza.

Tapeta w dmuchawce - nowe oblicze kwiatowych wzorów

Artykul dodany: Czwartek, 28 czerwca 2018
Tapeta w dmuchawce - nowe oblicze kwiatowych wzorów Dmuchawców nie zbieramy do bukietów, nie dekorujemy nimi mieszkań i nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi. Jedynie dzieci wyszukują je na łące, by radośnie zdmuchnąć z nich pierzaste nasiona, które ulecą w powietrze. Okazuje się jednak, że współczesne wzornictwo wzięło pod lupę tę roślinę i stworzyło cały wachlarz zachwycających ozdób, wśród których na pierwszy plan wysuwa się tapeta ścienna. Dmuchawce zawojują więc nasze wnętrza, pozwalając nam się cieszyć unikalną stylizacją przestrzeni.

XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich Rodzin na Jasną Górę

Artykul dodany: Środa, 27 czerwca 2018
XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich Rodzin na Jasną Górę Tradycją jest już, że każdego roku, w sierpniu, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze swoimi rodzinami podążają pielgrzymim szlakiem na Jasną Górę by zaczerpnąć siły, mądrości, nadziei ale przede wszystkim miłości do Boga, Ojczyzny i człowieka.

Transport odpadów - na czym polega i jak zdobyć zezwolenie

Artykul dodany: Środa, 27 czerwca 2018
Transport odpadów - na czym polega i jak zdobyć zezwolenie Usługa związana z transportem odpadów należy do jednej z głównych kwestii dotyczących procedury związanej z gospodarowaniem odpadami. Przewóz materiałów odpadowych reguluje ustawa z dnia 14 grudnia 2012 o odpadach (z późn. zm.) oraz rozporządzenie Ministra Środowiska, które weszło w życie 24 stycznia 2018 r. dlatego konieczne jest uzyskanie stosownego pozwolenia na prowadzenie tego rodzaju działalności. Jego brak podlega sankcji w postaci mandatu, którego wysokość może opiewać na kwotę od 5 do 10 tysięcy złotych.

Plakaty w stylu retro - dekoracja, z którą zawędrujemy w przeszłość

Artykul dodany: Środa, 27 czerwca 2018
Plakaty w stylu retro - dekoracja, z którą zawędrujemy w przeszłość Szukając odmiany w świecie aranżacji wnętrz, musimy odwrócić się od nowoczesnych, minimalistycznych wystrojów, by znaleźć coś utrzymanego w zupełnie innej estetyce. Doskonałym źródłem inspiracji może być dla nas nie przyszłość, lecz przeszłość. Wystarczy, że postawimy na styl retro, a nasze mieszkanie, jak za sprawą teleportu, przeistoczy się w przestrzeń nie z tej epoki. W ten sposób urządzimy nie tylko salon i kuchnię, ale nawet pokój nastolatka.

Komunikat PWiK: awaria sieci wodociągowej! Utrudnienia w ruchu

Artykul dodany: Środa, 27 czerwca 2018
Komunikat PWiK: awaria sieci wodociągowej! Utrudnienia w ruchu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci kanalizacyjnej w ul. Słowackiego (na wysokości budynku 22) w Gnieźnie w dniach 28.06.2018 r do 05.07.2018 r .będą prowadzone prace naprawcze na kolektorze ogólnospławnym, odcinek ul. Słowackiego pomiędzy ul. Cieszkowskiego-Kasprowicza zostanie całkowicie zamknięty.

Rolniku! Zgłoś szkody w uprawach rolnych spowodowane suszą!

Artykul dodany: Wtorek, 26 czerwca 2018
Rolniku! Zgłoś szkody w uprawach rolnych spowodowane suszą! Z uwagi na rozpoczynające się już żniwa i występującą w całej Wielkopolsce klęskę suszy, przypominamy rolnikom, którzy w związku z tą klęską liczą na finansową pomoc ze strony państwa, o konieczności zgłoszenia powstałych szkód w uprawach rolnych na terenie miasta Gniezna do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie przed zbiorem uprawy.

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu ul. Pod Trzema Mostami

Artykul dodany: Wtorek, 26 czerwca 2018
Tymczasowa zmiana organizacji ruchu ul. Pod Trzema Mostami Rozpoczynają się prace budowlane związane z rozbudową układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami. Na czas prowadzenia robót wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, zobrazowana na załączonych rysunkach. Związana jest ona ze zorganizowaniem wjazdów na plac budowy od strony ul. Słonecznej oraz ul. Osiniec.

Bezpłatne weekendy w komunikacji miejskiej w lipcu i sierpniu

Artykul dodany: Wtorek, 26 czerwca 2018
Bezpłatne weekendy w komunikacji miejskiej w lipcu i sierpniu Informujemy, że wzorem lat ubiegłych wszyscy pasażerowie w Gnieźnie korzystać będą mogli z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską we wszystkie soboty i niedziele przypadające w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 roku.

Komórka burzowa nad Osińcem

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Komórka burzowa nad Osińcem Tak wyglądała komórka burzowa, która dzisiaj "zawitała" nad Osińcem. Zdjęcia autorstwa Pani Marzeny.

20-lecie produkcji VELUX w Polsce

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
20-lecie produkcji VELUX w Polsce 20 lat temu, w Gnieźnie na ul. Słonecznej, Grupa VELUX rozpoczęła produkcję okuć do okien, a następnie okien do poddaszy. Z tej okazji, 21 czerwca b.r. na terenie fabryki okien odbyła się uroczystość podsumowująca dotychczasową działalność firmy. Obecnie fabryka okien VELUX w Gnieźnie to jeden z największych w Polsce zakładów produkcyjnych w sektorze stolarki budowlanej, a powstające w niej nowoczesne okna dachowe trafiają na wszystkie rynki europejskie.

Pomoc dla Marka Śliperskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Pomoc dla Marka Śliperskiego Nasz kolega, Marek Śliperski, gnieźnianin, od kilkudziesięciu lat kibic żużla i Startu Gniezno, potrzebuje pomocy. W przeszłości był bardzo aktywny w środowisku żużlowym, miał okazję oglądać bardzo dużo zawodów żużlowych na stadionach całej Polski, a także za granicą (gł. w Anglii). Swoimi obserwacjami przez lata dzielił się z kibicami lokalnego Startu, a także jako wieloletni współpracownik ogólnopolskiego Tygodnika Żużlowego. Poznał osobiście wielu zawodników polskich jak i zagranicznych. Przetłumaczył na język polski min. biografię Erika Gundersena.

Starostwo zaprasza mieszkańców na kurs pierwszej pomocy

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Starostwo zaprasza mieszkańców na kurs pierwszej pomocy Starostwo Powiatowe oraz Szpital Pomnik Chrztu Polski zachęcają do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbędą się w piątek 29 czerwca br. w sali sesyjnej gnieźnieńskiego starostwa w godzinach 9.00 - 13.00.

Mobilny punkt wydawania EKUZ oraz rejestracji w ZIP już 26 czerwca w starostwie

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Mobilny punkt wydawania EKUZ oraz rejestracji w ZIP już 26 czerwca w starostwie W związku z rosnącym zainteresowaniem Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego wśród osób wyjeżdzających do krajów UE i EFTA, Wielkopolski Oddział NFZ uruchomi we wtorek, 26 czerwca, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie - mobilny punkt wydawania kart. W sali sesyjnej urzędu, w godzinach 10.00 - 15.00 pracownicy funduszu będą wydawać EKUZ oraz dodatkowo zakładać konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Koalicja zawiązana! Tomasz Budasz idzie do wyborów z PO, Nowoczesną i SLD

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Koalicja zawiązana! Tomasz Budasz idzie do wyborów z PO, Nowoczesną i SLD Po wielu spekulacjach i perturbacjach udało się zawiązać koalicję, która poparła Tomasza Budasza jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna w nadchodzących wyborach samorządowych.

Wieloskładnikowe nawozy do zbóż - składniki, których powinieneś szukać w nawozach dolistnych zbóż

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Wieloskładnikowe nawozy do zbóż - składniki, których powinieneś szukać w nawozach dolistnych zbóż Prawidłowo przeprowadzane nawożenie dolistne to jedno z najefektywniejszych działań w nowoczesnej technice rolnej. Pozwala ono kompleksowo zadbać o kondycję zbóż, a także zapewnić znaczny wzrost wydajności i jakości plonowania.

Znaleziono kanarka. Właściciel proszony jest o kontakt

Artykul dodany: Niedziela, 24 czerwca 2018
Znaleziono kanarka. Właściciel proszony jest o kontakt Wczoraj (sobota) ok. godz. 14.00 do harcówki przy ul. Kwiatowej w Gnieźnie przyleciał kanarek. Właściciel ptaka proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 603 337 137.

Gdzie mają parkować gnieźnieńscy policjanci?

Artykul dodany: Sobota, 23 czerwca 2018
Gdzie mają parkować gnieźnieńscy policjanci? Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy informację, że wobec kilkunastu policjantów z gnieźnieńskiej komendy wszczęto postępowanie wyjaśniające dotyczące parkowania prywatnych aut na parkingu służbowym. Postanowiliśmy zając się tą sprawą.

Zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 23 czerwca 2018
Zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie, podobnie jak innych placówek w całym kraju, zakończyli w piątek rok szkolny. Zobaczcie jak wyglądała uroczystość w sali gimnastycznej.

Prezydent odpowiada posłowi

Artykul dodany: Sobota, 23 czerwca 2018
Prezydent odpowiada posłowi Prezydent Tomasz Budasz odpowiada posłowi Krzysztofowi Ostrowskiemu na wszystkie zadane pytania. Magistrat przygotował szczegółową odpowiedź, aby "oświecić" parlamentarzystę, który - zupełnie przypadkowo - przed nadchodzącymi wyborami odwiedził włodarza Pierwszej Stolicy. W poprzednich latach bowiem poseł nie wykazywał takiej aktywności.

Gmina Czerniejewo zakończyła budowę ścieżek rowerowych

Artykul dodany: Sobota, 23 czerwca 2018
Gmina Czerniejewo zakończyła budowę ścieżek rowerowych W piątek, 15 czerwca, nastąpił finał realizacji inwestycji pn. "Zintegrowany niskoemisyjny transport w powiecie gnieźnieńskim - Gmina Czerniejewo", realizowanego w ramach Mandatu Terytorialnego dla Gnieźnieńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (GOSI).

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno