Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

4,5 mln zł zobowiązań wymagalnych? Jak naprawdę wygląda sytuacja szpitala?

Artykul dodany: Wtorek, 25 września 2018
4,5 mln zł zobowiązań wymagalnych? Jak naprawdę wygląda sytuacja szpitala? Po naszej wczorajszej publikacji na temat gnieźnieńskiego szpitala biuro posłanki Nowoczesnej, Pauliny Hennig-Kloski zwołało konferencję prasową przed powstającym budynkiem. Według przedstawionych informacji, szpital posiada ponad 4,5 mln zł zobowiązań wymagalnych, czyli takich, których termin płatności minął.

80 tys. zł za "wzorową współpracę z wykonawcą w poprzednich latach", czyli ile kosztuje ochrona

Artykul dodany: Wtorek, 25 września 2018
80 tys. zł za Od kilku lat imprezy miejskie zabezpiecza ta sama firma ochroniarska. Ponieważ do naszej redakcji od dłuższego czasu napływają informacje dotyczące niejasności przy wyborze podmiotu dbającego o bezpieczeństwo uczestników imprez masowych, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie.

Podwójny sukces młodych mechanizatorów z ZSP 1 Gniezno

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 września 2018
Podwójny sukces młodych mechanizatorów z ZSP 1 Gniezno Drugi dzień XX Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2018 w Bednarach był bardzo udany dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie. W corocznie organizowanym finale Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Średnich "MŁODY MECHANIK NA MEDAL" dwaj uczniowie znaleźli się na podium: Radosław Kowalczyk został zwycięzcą tego konkursu a jego kolega z klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa Krzysztof Kałat zajął 3 miejsce.

PEC oferuje detaliczną sprzedaż węgla z dowozem do klienta

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 września 2018
PEC oferuje detaliczną sprzedaż węgla z dowozem do klienta Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie, lider branży ciepłowniczej na terenie Gniezna, firma z ponad 40-letnim doświadczeniem, oferuje detaliczną sprzedaż opału w cenie z dowozem do klienta. Więcej informacji można znaleźć na plakacie.

ZOZ Gniezno regularnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych wobec generalnego wykonawcy budowy szpitala

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 września 2018
ZOZ Gniezno regularnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych wobec generalnego wykonawcy budowy szpitala Po informacji o zaległości w płatności wobec jednego z podwykonawców budowy gnieźnieńskiego szpitala, poprosiliśmy generalnego wykonawcę o komentarz w sprawie. Dzisiaj otrzymaliśmy oświadczenie.

Czy szpital czeka "powtórka"? Podwykonawca walczy o 39 tys. zł! Grozi mu bankructwo

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 września 2018
Czy szpital czeka Podwykonawca podwykonawcy generalnego wykonawcy walczy o swoje wynagrodzenie za montaż elewacji na powstającym budynku szpitala. Firma przedsiębiorcy zeszła z budowy. Właściciel nie ma pieniędzy na zapłacenie podatków i ZUS-u.

Czy sołtys Osińca zostanie radną? Magdalena Sekulska o samorządowych planach

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 września 2018
Czy sołtys Osińca zostanie radną? Magdalena Sekulska o samorządowych planach Magdalena Sekulska jest sołtysem Osińca oraz kandydatką do Rady Gminy Gniezno. W lokalnej społeczności słynie z chętnie podejmowanych inicjatyw oraz świeżego spojrzenia na sprawy mieszkańców. Co przekonało ją do kandydowania na radną?

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie samowolą budowlaną!

Artykul dodany: Niedziela, 23 września 2018
Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie samowolą budowlaną! Wojewódzki Sąd Administracyjny nie miał wyjścia - musiał uchylić pozwolenie na budowę Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, co jest jednoznaczne z tym, że budynek jest obecnie samowolą budowlaną.

Umowa podpisana - baza przy ul. Fabrycznej zmieni swoje oblicze!

Artykul dodany: Piątek, 21 września 2018
Umowa podpisana - baza przy ul. Fabrycznej zmieni swoje oblicze! Miesiące wytężonej pracy przyniosły oczekiwane rezultaty. W siedzibie spółki URBIS podpisano umowę na przebudowę bazy przy ulicy Fabrycznej.

Mieszko II Lambert stanął na trasie Traktu Królewskiego

Artykul dodany: Piątek, 21 września 2018
Mieszko II Lambert stanął na trasie Traktu Królewskiego Kolejny król stanął na trasie Traktu Królewskiego. Wiecie już, gdzie można znaleźć króla Mieszka II Lamberta?

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 21 września 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w Gnieźnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Mickiewicza w dniu 21.09.2018 r. od godziny 21.00 będą prowadzone prace naprawcze.

Platforma i Nowoczesna prezentują kandydatów do rady powiatu

Artykul dodany: Czwartek, 20 września 2018
Platforma i Nowoczesna prezentują kandydatów do rady powiatu Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna zaprezentowała kandydatów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Wśród kandydatów nie brakuje osób znanych już ze sceny politycznej i samorządowej.

Zniknęły 34 miliony złotych, których nigdy nie było?

Artykul dodany: Czwartek, 20 września 2018
Zniknęły 34 miliony złotych, których nigdy nie było? Podczas prezentacji kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego poseł Zbigniew Dolata wspomniał, że podczas rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wstrzymał 34 mln zł przyznane w ramach OSI dla gnieźnieńskiego szpitala. Problem w tym, że nikt nigdy nawet nie słyszał o takich pieniądzach. ZOZ w Pierwszej Stolicy otrzymał natomiast 7,7 mln zł w ramach OSI na informatyzację szpitala.

Już w sobotę bezpłatna komunikacja miejska

Artykul dodany: Czwartek, 20 września 2018
Już w sobotę bezpłatna komunikacja miejska W sobotę, 22 września, z okazji Dnia bez samochodu w Pierwszej Stolicy bezpłatna komunikacja dla posiadaczy aut, którzy postanowią zasmakować komunikacji miejskiej. Wystarczy tylko dowód rejestracyjny i dobry humor.

Dołączyli do grona nauczycieli mianowanych

Artykul dodany: Czwartek, 20 września 2018
Dołączyli do grona nauczycieli mianowanych W samo południe, 19 września, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie kolejni nauczyciele jednostek oświatowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego złożyli uroczyste ślubowanie, w związku z uzyskanym stopniem awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Nowa linia MPK z Kawiar na Fabryczną

Artykul dodany: Czwartek, 20 września 2018
Nowa linia MPK z Kawiar na Fabryczną MPK uruchamia nową linię autobusową. Od 1 października "czternastka" na wniosek mieszkańców os. Grunwaldzkiego skomunikuje tę część miasta z ul. Kawiary, centrum i Tysiącleciem.

Geotermia szansą dla Gniezna! Kandydat Pi-S-u na prezydenta ma program rozwoju Grodu Lecha

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Geotermia szansą dla Gniezna! Kandydat Pi-S-u na prezydenta ma program rozwoju Grodu Lecha W środę Paweł Kamiński, kandydat na Prezydenta Miasta Gniezna z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, przedstawił swój program wyborczy oraz kandydatów do Rady Miasta Gniezna. Perspektywą dla Pierwszej Stolicy ma być energia geotermalna.

Uczcili pamięć Cichociemnych

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Uczcili pamięć Cichociemnych W dniach 14-16 września br. w Witkowie i Mielżynie odbyły się III Powiatowe Dni Cichociemnych. Uroczystości organizowane w roku 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegały pod patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Nocne zamknięcie przejazdów kolejowych

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Nocne zamknięcie przejazdów kolejowych W związku z pilną koniecznością naprawy torowiska na przejedzie kolejowym w km 48,762 oraz 49,818 na drodze gminnej odpowiednio Gniezno - Szczytniki i Gniezno - Wierzbiczany, uprzejmie informujemy, że w nocy19/20.09.2018 r. w godz. 22.00 - 5.20 nastąpi zamknięcie w/w przejazdów, przy zaznaczeniu, że zostaną one zamknięte kolejno po sobie a nie jednocześnie. W załączeniu przesyłamy schemat objazdu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Ponad sto miejsc postojowych na ul. Sportowej

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Ponad sto miejsc postojowych na ul. Sportowej Przy ul. Sportowej powstaną nowe miejsca postojowe. Miasto Gniezno w najbliższych dniach ogłosi przetarg na tę inwestycję.

50 lat wspólnej drogi życia

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
50 lat wspólnej drogi życia Pół wieku temu dwanaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 18 września 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Budowa gnieźnieńskiego szpitala - widok z "lotu ptaka"

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Budowa gnieźnieńskiego szpitala - widok z Publikujemy film, dzięki któremu możecie zobaczyć jak dużą inwestycję prowadzi powiat gnieźnieński. Budynek, który przypominał opuszczony blok z okresu PRL-u, dzięki naprawie konstrukcji, budowie konstrukcji wsporczej, wzmocnieniom, elewacji wentylowanej zyskał nie tylko wygląd, ale przede wszystkim nowe możliwości, dodatkowe kondygnacje i znacznie lepsze wykorzystanie powierzchni.

SLD Lewica Razem ujawnia listy kandydatów na radnych

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
SLD Lewica Razem ujawnia listy kandydatów na radnych SLD Lewica Razem zaprezentowała swoich kandydatów do rad gmin i powiatu gnieźnieńskiego w nadchodzących wyborach samorządowych.

Prezydencki śmigłowiec lądował na płycie stadionu przy ul. Strumykowej

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Prezydencki śmigłowiec lądował na płycie stadionu przy ul. Strumykowej Śmigłowiec W-3 "Sokół" lądował dzisiaj ok. godz. 11.40 na płycie Stadionu Miejskiego przy ul. Strumykowej w Gnieźnie. Na miejscu pojawili się strażacy z PSP Gniezno, którzy zabezpieczali lądowisko.

GPS wystawiło 11 kandydatów do Rady Gminy Gniezno

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
GPS wystawiło 11 kandydatów do Rady Gminy Gniezno Kandydatka na Wójta Gminy Gniezno, Maria Suplicka przedstawiła listę 11 kandydatów na radnych do Rady Gminy Gniezno.

Nowo posadzony dąb symbolem współpracy z Polonią

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Nowo posadzony dąb symbolem współpracy z Polonią 63 lata temu nauczyciele polscy, którzy przybyli do Wietrznego Miasta z Niemiec założyli Stowarzyszenie Nauczycieli Polskich w Chicago, które 10 lat później połączyło się z założoną w 1961 roku przez pedagogów emigrujących do Chicago z Anglii organizacją o nazwie Zrzeszenie Nauczycielstwa Polskiego w Ameryce. Od 14 października 1962 roku obydwa połączone nurty polonijnych pedagogów jako Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce dokładają wszelkich starań, aby uczyć młode pokolenia Amerykanów polskiego pochodzenia języka ojczystego, historii i geografii Polski.

Pawilon Szkoły Muzycznej zyskuje nowe oblicze

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Pawilon Szkoły Muzycznej zyskuje nowe oblicze W pawilonie dydaktycznym Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie w ostatnich tygodniach nastąpiło wiele zmian.

Miasto Gniezno uruchamia program Teleopieki

Artykul dodany: Środa, 19 września 2018
Miasto Gniezno uruchamia program Teleopieki Teleopieka i telemedycyna w Wielkopolsce - Miasto Gniezno i Szpital Pomnik Chrztu Polski zapewnią mieszkańcom usługi opiekuńcze i medyczne.

Wyróżniono najbardziej ekologiczne ogródki działkowe

Artykul dodany: Wtorek, 18 września 2018
Wyróżniono najbardziej ekologiczne ogródki działkowe W konkursie na "Przyjazne środowisku działki na nieruchomościach niezamieszkałych w Gnieźnie" W roku 2018 wzięło udział 11 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Celem konkursu była poprawa dbałości o estetykę ogrodów i stan środowiska przyrodniczego oraz gospodarkę odpadami na nieruchomościach niezamieszkałych.

Kolejna inwestycja w gminie Kiszkowo ukończona!

Artykul dodany: Wtorek, 18 września 2018
Kolejna inwestycja w gminie Kiszkowo ukończona! 29 września o godz. 16.00 nastąpi oficjalne otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Charzewie.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno