Logo

Dział - Wiadomości

Rusza budowa stacji paliw i myjni samochodowej przy Galerii Piastovej

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Rusza budowa stacji paliw i myjni samochodowej przy Galerii Piastovej Już pod koniec maja ruszy budowa stacji Orle Mont-Bud przy Galerii Piastovej w Gnieźnie. To kolejna z sieciowych stacji wyróżniających się niższymi cenami w porównaniu do paliwowych gigantów.

Zostań dawcą szpiku! Przyjdź do TEB Edukacja

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Zostań dawcą szpiku! Przyjdź do TEB Edukacja Chcesz zostać dawcą szpiku? Przyjdź do TEB Edukacja w dniach 25-26 maja 2018r. w godzinach 10.00 - 15.00.

Przejazd przez most na rzece Mała Wełna - informacja z dnia 24 maja 2018 roku

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Przejazd przez most na rzece Mała Wełna - informacja z dnia 24 maja 2018 roku Informujemy, że w związku z rozgrywanymi meczami piłkarskimi w ramach WZPN, które odbędą się na Stadionie Miejskim w Kłecku, Gmina nie udostępni przejazdu przez teren Stadionu Miejskiego w dniu 26 maja, tj. sobota, w godz. 10.30 - 13.15 i 14.30 - 17.00.

Trwają policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Trwają policyjne działania Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkę?

Artykul dodany: Czwartek, 24 maja 2018
Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkę? Rynek usług pozabankowych jest niezwykle dynamiczny. Dotyczy to zarówno samego tempa jego rozwoju jak i następujących na nim zmian prawnych. Tym, co się nie zmienia jest natomiast fakt, że niezależnie od tego, co dzieje się w pożyczkowej rzeczywistości najważniejszy powinien być Klient i jego potrzeby! Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług firmy pożyczkowej, dowiedz się na co zwrócić uwagę nim sięgniesz po swoją pierwszą pożyczkę!

Reklama na portalu Moje Gniezno

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Reklama na portalu Moje Gniezno

Kontakt z redakcją

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Kontakt z redakcją

Szczegółowo o RODO, czyli 7-godzinne szkolenie dla bezpieczeństwa przedsiębiorców

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Szczegółowo o RODO, czyli 7-godzinne szkolenie dla bezpieczeństwa przedsiębiorców Wielkopolska Izba Gospodarcza zrzeszająca ponad 80 podmiotów dba o bezpieczeństwo swoich członków. W tym celu, w siedzibie Izby przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie odbyło się 7-godzinne szkolenie związane z wdrażaniem w życie Regulacji o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Jak nie wpaść w "karuzelę podatkową", czyli kolejne szkolenie w WIG

Artykul dodany: Środa, 23 maja 2018
Jak nie wpaść w W ubiegłym tygodniu w Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej odbyło się kolejne szkolenie. Tym razem temat dotyczył podatków. O praktycznych aspektach związanych z "bolesnym" dla przedsiębiorców tematem mówił przedstawiciel Kancelarii PBC.

Nieczynne toalety w markecie? Starszą kobietę spotkała niekomfortowa sytuacja

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Nieczynne toalety w markecie? Starszą kobietę spotkała niekomfortowa sytuacja Od kilku miesięcy do naszej redakcji napływały skargi na jeden z gnieźnieńskich kompleksów sklepów. Chodziło o notorycznie nieczynne toalety dla klientów. Problem wydawał się błahy, jednak po ostatnim zdarzeniu, o którym zostaliśmy poinformowani, postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie bliżej.

Ulica Laubitza zostanie przebudowana

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Ulica Laubitza zostanie przebudowana Urząd Miejski w Gnieźnie właśnie ogłosił przetarg na przebudowę ul. Laubitza na osiedlu Ustronie w Gnieźnie. Początek stycznia 2019 roku to termin planowanego zakończenia dwóch etapów tej inwestycji.

Tomasz Budasz o obniżeniu wynagrodzenia dla samorządowców

Artykul dodany: Wtorek, 22 maja 2018
Tomasz Budasz o obniżeniu wynagrodzenia dla samorządowców Prezydent Tomasz Budasz wypowiedział się na swoim profilu na Facebooku na temat obniżenia wynagrodzenia dla samorządowców. Pensja włodarza Pierwszej Stolicy spadnie o około 1,5 tys. zł na rękę.

Damian ma szansę stanąć na nogi! Potrzebna jest jednak pomoc

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Damian ma szansę stanąć na nogi! Potrzebna jest jednak pomoc Damian Julkowski od 2011 roku toczy nierówną walkę z chorobą. Obecnie ma 21 lat. Jego największym i praktycznie jedynym marzeniem jest móc ponownie samodzielnie stanąć na nogi. Poniżej apel Damiana o pomoc. Prosimy, nie bądźcie obojętni.

Harcerze świętowali 105-lecie ZHP w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Harcerze świętowali 105-lecie ZHP w Gnieźnie W minioną sobotę dobył się w Gnieźnie Złaz (zlot) hufca ZHP Gniezno zorganizowany z okazji obchodów 105-lecia harcerstwa w Gnieźnie, w którym uczestniczyło blisko 300 harcerzy.

Bezpłatne badania dla cukrzyków w roku 2018

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Bezpłatne badania dla cukrzyków w roku 2018 Dzięki Programowi Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej w całości finansowanemu z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego wszystkie osoby z terenu naszego powiatu chore na cukrzycę, ponownie skorzystać mogą z oferty bezpłatnego badania fizykalnego stóp oraz porad w zakresie profilaktyki rozwoju Zespołu Stopy Cukrzycowej.

Król powrócił do Gniezna

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Król powrócił do Gniezna Posąg Bolesława Śmiałego zwieńczył dziś nowy skwer powstający u zbiegu ulic Dąbrówki i Łubieńskiego w Gnieźnie. Inwestycja jest częścią nowego produktu turystycznego Pierwszej Stolicy Polski. Komplet rzeźb pierwszych pięciu polskich królów, 15 królików nawiązujących do historii miasta, 2 przedstawień piastowskich legend, 4 makiet oraz pozostałych elementów Traktu ma być gotowy do listopada tego roku.

Dzień otwartych koszar za nami

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Dzień otwartych koszar za nami Wspólne obchody Święta Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz 33. Bazy Lotnictwa Transportowego były okazją do odwiedzenia powidzkiego lotniska. Przygotowana dla gości wystawa statyczna pozwoliła zapoznać się z wyposażeniem bazy, m.in. samolotami C-130 Hercules, CASA, Bryza, a także śmigłowcami Black Hawk, W3, Mi 17 oraz sprzętem będącym na wyposażeniu 33. Bazy i wojsk USA stacjonujących w Powidzu.

"Uczniowie gnieźnieńskich szkół - gnieźnieńskim powstańcom"

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 7 zapraszają wszystkich gnieźnian na wspólną akcję oczyszczania grobów gnieźnieńskich powstańców.

Projekt nowej drogi w południowej części Gniezna z pozytywną decyzją

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 maja 2018
Projekt nowej drogi w południowej części Gniezna z pozytywną decyzją Projekt nowego odcinka drogi łączącej drogę wojewódzką nr 260 (relacji Gniezno - Witkowo) z drogą krajową nr 15 (relacji Września - Gniezno) w Gnieźnie otrzymał pozytywną decyzję środowiskową wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu. Koncepcja drogi o długości 2,2415 km została wybrana w konsultacjach społecznych organizowanych przez Miasto Gniezno. Budowa, która będzie realizowana przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, planowana jest do 2021 r., będzie kosztować około 20 mln zł.

Kolejna "porcja" pomocy dla rodziny Budzyńskich

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Kolejna W piątek dzięki ludziom o dobrych sercach Państwo Budzyńscy otrzymali kolejną porcję pomocy. Przypomnijmy, że dom rodziny został poważnie uszkodzony podczas nawałnicy, która przeszła nad naszym powiatem w sierpniu 2017 roku.

Komunikat PWiK: utrudnienia w dostawie wody

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Komunikat PWiK: utrudnienia w dostawie wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Spółka z o.o. informuje, iż w związku z prowadzonymi pracami konserwacyjnymi na sieci wodociągowej w dniu 21.05.2018r. (poniedziałek) od godziny 8.00 do 15.00, nastąpią utrudnienia w dostawie wody.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie i HPV

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie i HPV Urząd Miejski wraca do bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. W budżecie miasta na ten cel zapisano 33 tys. zł. Kontynuowany będzie także program szczepień przeciwko HPV. W tym roku będzie mogło się zaszczepić 122 trzynastoletnich dziewczyn.

Tak się zarabia pieniądze

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Tak się zarabia pieniądze Bank Światowy plasuje Norwegię w pierwszej dziesiątce spośród 189 krajów pod względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej. Większość źródeł powie ci, że jest to bezpieczny i łatwy kraj do założenia własnej firmy. Bogactwo kraju i wysoki standard życia sprawiają, że choć nie jest to wielkie społeczeństwo, jego siła nabywcza może być porównywalna z o wiele większymi gospodarkami. Do tego działa tu mocno rozwinięty system klastrów przemysłowych słynący z prężnej współpracy z instytucjami badawczo-rozwojowymi.

Odznaczenia Stowarzyszenia Dzieci Wojny

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Odznaczenia Stowarzyszenia Dzieci Wojny Członkowie gnieźnieńskiego oddziału stowarzyszenia Dzieci Wojny podczas cyklicznego spotkania sprawozdawczego, 16 maja 2018 r., uhonorowali kilka osób zaangażowanych w działalność społeczną. Złotą odznakę honorową stowarzyszenia otrzymał prezydent Gniezna Tomasz Budasz, przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto Daria Danik oraz członkini stowarzyszenia Henryka Mikulska. Złoty Krzyż Zasługi otrzymała H. Napierała i J. Skórnicka, natomiast medal okolicznościowy Zdzisława Kubska i Wiesław Skórnicki.

Gnieźnieńskie skwery pięknieją

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Gnieźnieńskie skwery pięknieją W odlewni trwają prace nad kolejnymi rzeźbami, a tymczasem skwery na trasie Traktu Królewskiego powoli wzbogacają się o tzw. małą infrastrukturę.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych uczy się ratować ludzkie życie

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych uczy się ratować ludzkie życie 15 i 16 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie rozpoczął się cykl praktycznych warsztatów z zakresu ratownictwa medycznego dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

W piątek policyjna akcja "Prędkość" na drogach powiatu

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
W piątek policyjna akcja W piątek, 18 maja, policjanci będą prowadzić działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, są trzeźwi, zapinają pasy bezpieczeństwa oraz bezpiecznie przewożą dzieci.

Centrum Handlowe Tadex pomoże utrzymać porządek w Twoim ogrodzie

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Centrum Handlowe Tadex pomoże utrzymać porządek w Twoim ogrodzie Centrum Handlowe Tadex oferuje duży wybór środków ochrony roślin, kosiarek, kos elektrycznych i spalinowych oraz artykułów ogrodniczych. Tadex, ul. Orzeszkowej 31 w Gnieźnie - znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz do utrzymania porządku w Twoim ogrodzie.

Szkolenie lotnicze w Bułgarii

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Szkolenie lotnicze w Bułgarii W drugiej połowie kwietnia w Plovdiv w Bułgarii zorganizowano szkolenie lotnicze European Tactical Airlift Programme Course, w którym uczestniczyli żołnierze z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Przerwa w dostawie ciepłej wody

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Przerwa w dostawie ciepłej wody Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o. o. informuje, że 17.05.2018 (czwartek) w godzinach od 7.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie energii cieplnej (ciepłej wody) do następujących obiektów w Gnieźnie:

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10275 276 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno