Logo

Dział - Wiadomości

Odszkodowanie dla pasażera motocykla

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Odszkodowanie dla pasażera motocykla Motocykliści to grupa użytkowników dróg, która od dawna postrzegana jest za niebezpieczną. Gdy mówi się o wypadku z udziałem motocykla, najczęściej to właśnie motocyklistę wskazują wszyscy jako winnego. Praktyka pokazuje jednak, że nie zawsze tak jest. Coraz częściej zdarza się, że motocyklista jest poszkodowanym, a sprawcą kierowca samochodu.

Uprawnienia dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Uprawnienia dla działaczy opozycji antykomunistycznej W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann informuje o wynikających z niej uprawnieniach dotyczących prawa do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej (w ciągu 7 dni) i usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach oraz korzystania bez skierowania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych. Istnieje też możliwość uzyskania - po złożeniu wniosku - comiesięcznego, niezależnego od dochodów świadczenia w kwocie 402,72 zł.

Strażnicy Miejscy sprawdzają, co spalają mieszkańcy

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Strażnicy Miejscy sprawdzają, co spalają mieszkańcy Na mocy upoważnienia wydanego przez prezydenta Gniezna Tomasza Budasza, Straż Miejska ma możliwość wykonywania funkcji kontrolnych w zakresie przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska. Takie działania podejmowane są przez gnieźnieńskich funkcjonariuszy regularnie. To m.in. kontrole deklaracji śmieciowych, ale także, od ubiegłego roku, tzw. kontrole spalania. W 2017 roku, w okresie od stycznia do października, gnieźnieńska Straż Miejska dokonała 302 kontrole pod kątem spalania odpadów, z czego aż 46 zakończyło się nałożeniem mandatów.

Proste sposoby na twarz bez zmarszczek

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Proste sposoby na twarz bez zmarszczek Czy na Twojej cerze pojawiły się linie i bruzdy, a wokół oczu nieestetyczne kurze łapki? A może nadal szczycisz się atrakcyjną i gładką twarzą? W obu przypadkach warto, abyś poznała skuteczne i nieskomplikowane sposoby na zachowanie naturalnego i młodego wyglądu jak najdłużej.

Wspólne działania dla czystszego powietrza

Artykul dodany: Środa, 15 listopada 2017
Wspólne działania dla czystszego powietrza System monitorujący jakość powietrza na terenie Gniezna za pomocą sieci czujników we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, a także nowe metody kontroli nielegalnego spalania odpadów, które zacznie stosować Straż Miejska to kolejne działania podejmowane przez Urząd Miejski w celu poprawy jakości powietrza. Wszystko po to, by jak najskuteczniej walczyć z niską emisją, a także informować mieszkańców o możliwych zagrożeniach.

Gnieźnieński chirurg ratuje od amputacji stopy cukrzyków

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
Gnieźnieński chirurg ratuje od amputacji stopy cukrzyków Cukrzyca to pierwsza choroba niezakaźna, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Szacuje się, że 1 na 11 osób (ok. 415 mln) choruje na cukrzycę, a do 2040 r. liczba ta ma wzrosnąć aż do 642 mln. Co 10 sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby, a co 6 sekund ktoś umiera z powodu jej powikłań. W Polsce jest ponad 2,2 mln zdiagnozowanych diabetyków, ale szacuje się, że realnie może być ich nawet 3,5 mln. Największym zagrożeniem w przypadku tej choroby są wynikające z niej powikłania. Jednym z najpoważniejszych i częściej spotykanych powikłań jest zespół stopy cukrzycowej, który dotyka nawet 15 proc. cukrzyków.

Strażacy nagrodzeni za wzorową służbę

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
Strażacy nagrodzeni za wzorową służbę 14 listopada podczas zmiany służby Komendant Powiatowy PSP w Gnieźnie st. kpt. mgr inż. Mariusz Dębski wręczył funkcjonariuszom zajmującym stanowiska zastępcy dowódcy zmiany w tutejszej komendzie decyzje Komendanta Głównego PSP w sprawie przyznania nagród pieniężnych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Rusza remont ulicy Kawiary

Artykul dodany: Wtorek, 14 listopada 2017
Rusza remont ulicy Kawiary Ponad 3 mln 300 tys. zł tyle będzie kosztować długo oczekiwana przebudowa ul. Kawiary w Gnieźnie. 14 listopada 2017 r. prezydent Tomasz Budasz podpisał umowę na jej realizację. Wykonawcą inwestycji będzie firma STRABAG.

Biało-czerwone iluminacje na szkołach

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 listopada 2017
Biało-czerwone iluminacje na szkołach Przy okazji kompleksowych remontów w Szkołach Podstawowych nr 2 i nr 6 w Gnieźnie zamontowano na tych budynkach także specjalną iluminację. Oprócz klasycznego oświetlenia elewacji, daje ona także możliwość włączenia świateł w naszych narodowych barwach. Po raz pierwszy zaprezentowano to podczas Święta Niepodległości 11 listopada 2017 roku. Budynki te pięknie prezentowały się podczas wieczornych spacerów w centrum miasta.

Sztabka złota dla Bartka Labrenza

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
Sztabka złota dla Bartka Labrenza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie, za pośrednictwem Gnieźnieńskiego Towarzystwa Motorowego Start Gniezno przekazała sztabkę złotą na leczenie Bartka Labrenza.

By pamięć przetrwała - w hołdzie bohaterom

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
By pamięć przetrwała - w hołdzie bohaterom 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona oraz 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czujnik jakości powietrza (smogu) w Gnieźnie

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
Czujnik jakości powietrza (smogu) w Gnieźnie Od 1 listopada w ramach projektu AirQuality monitorowana jest jakość powietrza (smog) na terenie Gniezna. Czujnik zainstalowany jest na osiedlu mieszkalnym przy ulicy Artyleryjskiej.

Obchody Święta Niepodległości w Gnieźnie

Artykul dodany: Niedziela, 12 listopada 2017
Obchody Święta Niepodległości w Gnieźnie Wczoraj odbyły sie obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza święta w bazylice prymasowskiej. Następnie na Placu Mikołaja Trąby złożono kwiaty przed pomnikiem Bolesława Chrobrego. Odbyła się również krótka inscenizacja przyjazdu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Święto Niepodległości w I LO

Artykul dodany: Sobota, 11 listopada 2017
Święto Niepodległości w I LO W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego 10 listopada w nietypowy sposób uczczono Święto Niepodległości. Uczniowie wysłuchali audycji słowno-muzycznej a Samorząd Uczniowski zorganizował happening patriotyczny.

Radosne Święto

Artykul dodany: Sobota, 11 listopada 2017
Radosne Święto Na powidzkim lotnisku odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego (3.SLTr) oraz 33. Bazy Lotnictwa Transportowego (33. BLTr), żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej, a także licznie zgromadzeni goście.

Prezydent przekazał sprzęt medyczny dla gnieźnieńskiego szpitala

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Prezydent przekazał sprzęt medyczny dla gnieźnieńskiego szpitala 4 monitory telemetryczne dla chorujących kardiologicznie zakupione z budżetu Miasta Gniezna przekazane zostały dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Sprzęt o wartości 60 tys. zł trafił na Oddział Chorób Wewnętrznych "A" i Kardiologii przy ul. Św. Jana.

Duży staw oraz kaskada w Parku Miejskim odzyskują blask

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Duży staw oraz kaskada w Parku Miejskim odzyskują blask Zakład Zieleni Miejskiej prowadzi prace rewitalizacyjne przy dużym stawie oraz kaskadzie w Parku Miejskim im. gen. W. Andersa. Zakończą się one już niedługo, ale na pełny efekt musimy poczekać do wiosny.

Ukończono zbiornik retencyjny na Kawiarach

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Ukończono zbiornik retencyjny na Kawiarach Budowę nowego zbiornika retencyjnego wraz z pasem technologicznym, zastawką żelbetową, oraz rozbudowę i umocnienie rowów melioracyjnych obejmowała inwestycja ukończona niedawno na Kawiarach.

II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon rozstrzygnięty!

Artykul dodany: Piątek, 10 listopada 2017
II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon rozstrzygnięty! W czwartek, 9 listopada w Centrum Kultury "eSTeDe", odbył się "II Powiatowy Turniej Wiedzy Brainon dla szkół ponadgimnazjalnych". Rozgrywki przebiegały pod patronatem Beaty Tarczyńskiej, starosty gnieźnieńskiego, która osobiście powitała uczestników, życząc im wielu wrażeń i emocjonującej rywalizacji.

Polsko-amerykańskie zmagania

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
Polsko-amerykańskie zmagania Tradycyjne polsko-amerykańskie zawody rozgrywane w Powidzu w ramach lotniczego szkolenia Aviation Detachment 18-1 zakończyły się remisem. Jedną z konkurencji wygrali Polacy, drugą Amerykanie.

Komunikat PWiK: przerwy w dostawie wody

Artykul dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
Komunikat PWiK: przerwy w dostawie wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Spółka z o.o. informuje, iż w związku z awarią urządzeń infrastruktury sieci wodociągowej w ul. Św. Wawrzyńca, w dniu 9 listopada 2017 roku w godzinach od 20.00 do 01.00 nastąpi ograniczenie w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Św. Wawrzyńca, Słomianka, Bednarski Rynek, Zaułek, Jeziorna, Czysta, Garbarska, Cierpięgi.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Obchody Narodowego Święta Niepodległości W sobotę obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Oprócz uroczystości miejskich przy pomniku Bolesława Chrobrego (szczegóły na plakacie), na Rynku odbędzie się inscenizacja historyczna organizowana przez GRH Garnizon Gniezno.

Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP? Zapisy od 14 do 16 listopada

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP? Zapisy od 14 do 16 listopada Chcesz zostać wolontariuszem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Przyjdź w dniach 14 - 16 listopada do Centrum Kultury Scena To Dziwna i zapisz się, aby w styczniu kwestować na ulicach Pierwszej Stolicy.

20 nowych sterników czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
20 nowych sterników czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców We wtorek, 7 listopada, od godziny 14.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbywał się egzamin na patent sternika motorowodnego, który wieńczył kurs trwający od 19 października.

Zuzanna Ratajczak w finale "Mistrza Smaku"

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Zuzanna Ratajczak w finale Zuzanna Ratajczak, uczennica 4 klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSP nr 1 w Gnieźnie, zakwalifikowała się do finału programu telewizyjnego "Mistrz Smaku". Zachęcamy do głosowania na Zuzę i jej chłopaka Michała (do dnia 24 listopada 2017 r.).

Wtorki z JPK_VAT - szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym

Artykul dodany: Środa, 8 listopada 2017
Wtorki z JPK_VAT - szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym W każdym urzędzie skarbowym w listopadowe wtorki będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców - to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

Kolejne spotkanie WIPH

Artykul dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Kolejne spotkanie WIPH W dniu wczorajszym, 6 listopada, odbyło się spotkanie Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oddział Gniezno. W spotkaniu udział wzięli członkowie Izby, a gościem spotkania był Starszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości, Stefan Pokładecki.

Planowane zamknięcia przejazdów kolejowych

Artykul dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Planowane zamknięcia przejazdów kolejowych Z upoważnienia wykonawcy robót torowych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica - Chojnice na odcinku od Czerniejewa do Gniezna informujemy o planowanych najbliższych zamknięciach przejazdów kolejowych spowodowanych robotami w torze kolejowym nr 1. Oznakowanie zostanie wykonane zgodnie z zatwierdzonymi projektami czasowej organizacji ruchu.

Trwa głosowanie na Interaktywne Muzeum Gniezna 2018!

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 listopada 2017
Trwa głosowanie na Interaktywne Muzeum Gniezna 2018! Klub Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zgłosił projekt Interaktywnego Muzeum Gniezna 2018 do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna Pierwszej Stolicy Polski. Wspólnie staramy się pozyskać środki na rozbudowę rozpoczętych w roku 2017 działań związanych z popularyzacją lokalnej historii Gniezna. Zaczęliśmy od zgromadzenia osób, które chcą dzielić się z innymi swoją pasją zbierania miejskich historii. Teraz czeka nas krok następny.

Pociąg "Zdziechowa" połączy Poznań z Mogilnem

Artykul dodany: Czwartek, 2 listopada 2017
Pociąg Zakończyła się akcja "Kolej na Powstanie!". Wyniki, zwłaszcza pod koniec, zmieniały się dynamicznie, np. "Zdziechowa" znacznie wyprzedziła "Ułana", "Odwach" zepchnął z pierwszego miejsca "Helenę", a "Cytadela" minimalnie wygrała z "Drzymałą"!

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10255 256 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno