Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

Znamy laureatów Powiatowego Konkursu Ekologicznego

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Znamy laureatów Powiatowego Konkursu Ekologicznego W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, odbył się finał XVII Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Laureatami tegorocznych zmagań z wiedzy ekologicznej zostali: Mateusz Wesołowski z II Liceum Ogólnokształcącego, Karol Łukomski z I LO oraz Zofia Majewska reprezentująca III Liceum Ogólnokształcące.

Nowa Vitara już w salonie Suzuki Szpot

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Nowa Vitara już w salonie Suzuki Szpot W trzydziestym roku od pojawiania się pierwszych egzemplarzy modelu Suzuki pod nazwą Vitara, w piątek - 5 października 2018 roku - w swarzędzkim salonie firmy Szpot miała miejsce oficjalna premiera Suzuki Vitara czwartej generacji po face liftingu. Kilkudziesięciu zaproszonych gości miało okazję nie tylko zapoznać się na żywo z tą nowością, ale także obejrzeć ciekawy pokaz multimedialny prowadzony przez znanego dziennikarza motoryzacyjnego - Jarosława Maznasa z Automaniaka.

Utrudnienia w ruchu - zakończenie sezonu motocyklowego

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Utrudnienia w ruchu - zakończenie sezonu motocyklowego ClassiC MC Poland informuje o utrudnieniach w ruchu w dniu 14 października br. w związku z zakończeniem sezonu motocyklowego.

Ratownicy medyczni obchodzili swoje święto

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Ratownicy medyczni obchodzili swoje święto W sobotę na gnieźnieńskim Rynku odbyły się pokazy pracy służb ratunkowych. Impreza wpisała się w Dzień Ratownictwa Medycznego.

Zaśmiecasz tereny miejskie, musisz liczyć się z karą

Artykul dodany: Poniedziałek, 8 października 2018
Zaśmiecasz tereny miejskie, musisz liczyć się z karą Straż Miejska w Gnieźnie surowo karze i nadal będzie karała sprawców, którzy pomimo obowiązujących przepisów nadal podrzucają worki z odpadami na ulice naszego miasta.

Kilkanaście ulic w Gnieźnie z nową nawierzchnią

Artykul dodany: Poniedziałek, 8 października 2018
Kilkanaście ulic w Gnieźnie z nową nawierzchnią 975 tys. zł z miejskiego budżetu wykorzystano w tym roku na wykonanie nawierzchni tymczasowej na drogach gminnych na terenie Gniezna. W ramach zadania wykonano profilowanie wraz z umacnianiem tłuczniem betonowym z nakładkami z betonu asfaltowego, wraz z regulacją studni kolektorowych, nawierzchni gruntowych ulic gminnych na terenie miasta Gniezna.

Najmłodsi w Gnieźnie będą uczyć się ekonomii

Artykul dodany: Poniedziałek, 8 października 2018
Najmłodsi w Gnieźnie będą uczyć się ekonomii Miasto Gniezno przystępuje do projektu "ABC Ekonomii", który ma za zadanie upowszechnianie edukacji finansowej i ekonomicznej wśród przedszkolaków (5-, 6-latki) oraz uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Do projektu włączają się wszystkie gnieźnieńskie przedszkola i większość podstawówek.

Czy dojdzie do debaty kandydatów na Wójta Gminy Gniezno?

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
Czy dojdzie do debaty kandydatów na Wójta Gminy Gniezno? Włodzimierz Leman zaproponował termin debaty kandydatów na urząd Wójta gminy Gniezno. Konfrontacja obecnego włodarza i Marii Suplickiej - kandydatki z ramienia Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego miałaby się odbyć 12 października o godz. 19.00 w sali sportowej szkoły w Szkoły Duchownych.

Pamiętamy o naszych Bohaterach

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
Pamiętamy o naszych Bohaterach Rok 2018 przynosi nam dwie niezwykle ważne dla Polski rocznice: setną rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz 100-lecie odzyskania niepodległości. Tegoroczny Jubileusz ze względu na swój wyjątkowy charakter jest świętem wyjątkowym. Doniosły charakter rocznicowych obchodów jest także wspomnieniem o naszych Bohaterach.

WIG szansą dla lokalnych przedsiębiorców! Co dają grupy zakupowe?

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
WIG szansą dla lokalnych przedsiębiorców! Co dają grupy zakupowe? W czerwcu br. powstała Wielkopolska Izba Gospodarcza. Niewiele osób wie jednak "z czym to się je". Czy to kolejny "fikcyjny" twór mający na celu zrzeszenie "kanapowych przedsiębiorców"? Nie - tym razem udało się stworzyć organizację, która przynosi wymierne korzyści finansowe dla jej członków, czyli podmiotów gospodarczych.

Ruszyło Centrum Środków Unijnych przy Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
Ruszyło Centrum Środków Unijnych przy Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej Wielkopolska Izba Gospodarcze powołała do życia Centrum Środków Unijnych. Wewnętrzna komórka ma zajmować się kompleksową obsługą przedsiębiorców - od tworzenia wniosków pod bieżące projekty unijne, po opiekę w trakcie trwania umowy.

Była dyrekcja ZOZ-u zabiera głos w sprawie trudnej sytuacji szpitala

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
Była dyrekcja ZOZ-u zabiera głos w sprawie trudnej sytuacji szpitala Byli dyrektorzy - Jacek Frąckowiak, Mateusz Hen oraz lekarz chirurg Jacek Bębnista zabrali głos w sprawie sytuacji gnieźnieńskiego ZOZ-u. Ich zdaniem działania obecnej kadry kierowniczej prowadzą do przekształcenia podmiotu w spółkę prawa handlowego.

Tomasz Budasz inspiratorem brudnej kampanii?

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Tomasz Budasz inspiratorem brudnej kampanii? Ostatnio informowaliśmy o bezprawnym wykorzystaniu fragmentu utworu zespołu Artrosis w spocie wyborczym Pawła Kamińskiego - kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna. Podczas piątkowej konferencji prasowej kandydat PiS-u odniósł się do całej sytuacji i wskazał winnego całego zamieszania - obecnego włodarza Pierwszej Stolicy, Tomasza Budasza. Czy słusznie?

Najpierw adopcja, potem zwrot?! Kot to nie zabawka!

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Najpierw adopcja, potem zwrot?! Kot to nie zabawka! Przykra wiadomość dotarła dzisiaj do naszej redakcji. Mieszkanka Gniezna najpierw zarezerwowała bezdomną kotkę znalezioną na działkach we Wrześni, następnie zmieniła decyzję na inną kotkę, po czym kilka dni po adopcji oddała zwierzaka.

Burmistrz Trzemeszna skazany za zniesławienie

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Burmistrz Trzemeszna skazany za zniesławienie Niecodzienną sprawę rozpoznawał Sąd Rejonowy w Gnieźnie w II Wydziale Karnym. Jeden z mieszkańców miejscowości Ostrowite - Marek Walczak oskarżył Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego o zniesławienie.

Przy ul. Orzeszkowej powstanie plac zabaw

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Przy ul. Orzeszkowej powstanie plac zabaw Prezydent Tomasz Budasz poinformował na swoim profilu na facebook'u o planowanej budowie placu zabaw przy ul. Orzeszkowej. Inwestycja zostanie sfinansowana przez firmę Cytryn - prywatne przedsiębiorstwo. Wstępny koncepcja placu widoczna jest na powyższej grafice.

Prawoskręt na ul. Dalkoskiej już działa

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Prawoskręt na ul. Dalkoskiej już działa 5 października uruchomiono prawoskręt na ulicy Dalkoskiej w Gnieźnie. Koszt inwestycji finansowanej ze środków Powiatu Gnieźnieńskiego to ponad 80 tys. zł.

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w 4 miejscowościach

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w 4 miejscowościach Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w godzinach nocnych z dnia 5.10.2018r. na 6.10.2018r. będą prowadzone prace konserwacyjne na Stacji Uzdatniania Wody w Żydowie. W związku z powyższym od godz. 23.30 do godz. 3.30 może nastąpić obniżone ciśnienie lub przerwa w dostawie wody do sieci wodociągowej w miejscowościach: Żydowo, Szczytniki Czerniejewskie, Kosowo, Cielimowo. Za utrudnienia przepraszamy.

"Młoda Krew Ratuje Życie"

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
11 października w godzinach 8.00 - 14.00 w czytelni I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbędzie się pierwsza w bieżącym roku szkolnym akcja oddawania krwi.

Spotkanie z Bożą Bandą Byłych Bandytów

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Spotkanie z Bożą Bandą Byłych Bandytów Spotkania z Bożą Bandą Byłych Bandytów - to rozmowa z ludźmi, którzy przeszli więzienia, nałogi i odrzucenie. Wrócili oni z miejsc, do których dziś zmierza wielu. Opowiadają o tym co dziś zagraża współczesnemu światu, inspirują dając świadectwo nawrócenia, wskazują drogi radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, a także pokazują muzyczną twórczość.

Kolejna z makiet niebawem stanie na Rynku

Artykul dodany: Czwartek, 4 października 2018
Kolejna z makiet niebawem stanie na Rynku Dwie makiety już pojawiły się na ulicach Gniezna, czekamy jeszcze na pozostałe dwie. Jakiś czas temu mogliście zobaczyć, jak ostatnie szlify przechodzi przedstawienie Wzgórza Lecha - a na załączonym zdjęciu widać prace nad ostatnią z makiet, czyli Miastem Lokacyjnym, które stanie na Rynku.

Kolejny teren zostanie uporządkowany! Tym razem przy ul. Budowlanych / Staszica

Artykul dodany: Czwartek, 4 października 2018
Kolejny teren zostanie uporządkowany! Tym razem przy ul. Budowlanych / Staszica Prezydent Tomasz Budasz poinformował na swoim profilu na facebook'u, że teren przy ul. Budowlanych, który został zaznaczony na powyższym zdjęciu, zostanie uporządkowany. Mieszkańcy okolicznych bloków pisali do włodarza wielokrotnie w tej sprawie. Informujemy więc, że została już podpisana umowa na projekt budowlany zagospodarowania tego miejsca.

Dzikie wysypisko w Pakszynie

Artykul dodany: Czwartek, 4 października 2018
Dzikie wysypisko w Pakszynie W środę doszło po raz kolejny do procederu nielegalnego nawiezienia odpadów. Tym razem dzikie wysypisko śmieci powstało na terenie prywatnym w miejscowości Pakszyn.

Czy Paweł Kamiński złamał prawo?

Artykul dodany: Czwartek, 4 października 2018
Czy Paweł Kamiński złamał prawo? Do naszej redakcji zgłosiła się członkini zespołu Artrosis, która twierdzi, że Paweł Kamiński - kandydat na Prezydenta Miasta Gniezna, złamał prawo używając utworu grupy w swoim spocie wyborczym. Polityk nie otrzymał zgody kapeli. Sprawie przyjrzeliśmy się bardzo wnikliwie, zasięgając opinii zarówno zespołu, kandydata na włodarza Gniezna, jak i adwokata.

Obowiązkowa deratyzacja

Artykul dodany: Wtorek, 2 października 2018
Obowiązkowa deratyzacja Na podstawie § 31 Rozdziału 8 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna ustanowionego Uchwałą Rady Miasta Gniezna Nr XXIX/315/2016 z 30 listopada 2016 roku w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna, Prezydent Miasta Gniezna zarządza przeprowadzenie obowiązkowej deratyzacji na terenie miasta Gniezna w dniach od 15 października do 15 listopada 2018 roku.

Czy gnieźnieńska chirurgia faktycznie odzyskała swoje dobre imię?

Artykul dodany: Wtorek, 2 października 2018
Czy gnieźnieńska chirurgia faktycznie odzyskała swoje dobre imię? Z danych otrzymanych ze szpitala wynika, że ilość pacjentów hospitalizowanych i operowanych na oddziale chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej spadła o 185 osób między rokiem 2017 a 2015, a w poradni chirurgii ogólnej o 3 650 osób. Spadki istotne były już widoczne w roku 2016.

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Artykul dodany: Wtorek, 2 października 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr Dzisiaj od godz. 23.00 do 3 października do godz. 15.00 prognozowany jest silny wiatr. Szczegóły ostrzeżenia meteorologicznego na powyższej grafice.

Nowy zegar uliczny w centrum

Artykul dodany: Wtorek, 2 października 2018
Nowy zegar uliczny w centrum Na jednej z latarni ulicznych przy ul. Dąbrówki, w pierwszych dniach października pojawił się stylowy zegar. Nowy zegar zamontowano dzięki wsparciu lokalnego piekarza i cukiernika, Piotra Gramsego.

Ponad 100 miejsc postojowych na ul. Biskupińskiej

Artykul dodany: Wtorek, 2 października 2018
Ponad 100 miejsc postojowych na ul. Biskupińskiej Zakończyły się prace związane z drugim etapem przebudowy ul. Biskupińskiej. Na ulicy okalającej os. Kazimierza Wielkiego powstało 118 nowych miejsc postojowych przy ogródkach działkowych i przy boiskach Szkoły Podstawowej nr 12 oraz chodnik na wysokości Rodzinnych Ogródków Działkowych.

Nowe Suzuki Vitara w Swarzędzu

Artykul dodany: Wtorek, 2 października 2018
Nowe Suzuki Vitara w Swarzędzu Dokładnie w 30 lat od pojawienia się w ofercie tego japońskiego producenta modelu o nazwie Vitara, w swarzędzkim salonie tej marki przy ulicy Wrzesińskiej 191 już w najbliższy piątek, 5 października, odbędzie się premiera nowego Suzuki Vitara drugiej generacji po face liftingu. Premierowy pokaz rozpocznie się o godzinie 19.00, a zaproszenia można odebrać w salonie.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10287 288 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno