Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

,,Krewki" pasażer

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 sierpnia 2010
,,Krewki Wczoraj gnieźnieńscy policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który popełnił dwa wykroczenia na szkodę gnieźnieńskiego taksówkarza. Jedno z nich to szalbierstwo, drugie używanie nieprzyzwoitych słów.

Weekend bez ofiar, czyli pokazy strażaków na Rynku

Artykul dodany: Sobota, 7 sierpnia 2010
Weekend bez ofiar, czyli pokazy strażaków na Rynku ,,Weekend bez ofiar" - pod takim hasłem odbywa się ogólnopolska akcja, mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Do tej akcji przyłączył się również powiat gnieźnieński. Dzisiaj na Rynku mieszkańcy Gniezna mogli zobaczyć inscenizację wypadku, przygotowaną przez pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

Kolejny pracowity weekend dla gnieźnieńskich strażaków

Artykul dodany: Sobota, 7 sierpnia 2010
Kolejny pracowity weekend dla gnieźnieńskich strażaków Czterdzieści zgłoszeń zarejestrowanych w gnieźnieńskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego, w tym aż 33 zalania, to bilans wczorajszej burzy, która przeszła nad Gnieznem. Strażacy przez całą noc walczyli ze skutkami ulewy.

Nieprawidłowości na stacji paliw wykryte przez Izbę Celną!

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Nieprawidłowości na stacji paliw wykryte przez Izbę Celną! Funkcjonariusze Urzędu Celnego w Poznaniu ujawnili poważne nieprawidłowości na jednej ze stacji paliw w Gnieźnie. Ich uwagę zwrócił niepozorny odmierzacz usytuowany na zapleczu stacji. Okazało się, że olej opałowy był sprzedawany niezgodnie z przeznaczeniem, do celów napędowych.

Już w sobotę pokazy policji i straży pożarnej!

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Już w sobotę pokazy policji i straży pożarnej! W najbliższą sobotę, 7 sierpnia o godz. 13.00 na gnieźnieńskim rynku zorganizowany zostanie pokaz sprzętu i działań ratowniczych przez strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Gnieźnie oraz policję.

Wandalizm na Winiarach

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Wandalizm na Winiarach Czas letni dla uczniów,to czas wolny od szkoły, wycieczek, zabawy i odpoczynku. Niestety nie wszyscy posiadają umiejętność dobrego jego wykorzystania podczas wakacji. Często młodzież, nudząc się, wpada na głupie pomysły.

Marek Michalak starostą X Dożynek Powiatowo-Gminnych

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Marek Michalak starostą X Dożynek Powiatowo-Gminnych Tegoroczne X Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się 5 września w Niechanowie. Obchody Święta Plonów rozpoczną się o godzinie 13:00 mszą święta. Po jej zakończeniu korowód dożynkowy przejdzie na planty gdzie odbędą się uroczystości obrzędowe.

Pięknieje wielkopolska wieś

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Pięknieje wielkopolska wieś W związku z ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Konkursem pn. ,,Pięknieje wielkopolska wieś" Gmina Witkowo ubiega się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Wielkopolskiej Odnowy Wsi. W związku z tym w Sołectwach: Chłądowo, Kamionka, Ruchocinek, Wiekowo, Folwark i Ćwierdzin zorganizowano spotkania z mieszkańcami.

,,Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
,,Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie Bazylika w Licheniu jest celem pielgrzymek. Wielu ludzi traktuje jednak to miejsce jako ważny punkt na swojej turystycznej mapie. Część osób uważa, że Licheń stracił swój dawny klimat, spokój i przestał być miejscem modlitwy. Czy mają rację?

Letni kurs asertywności w eSTeDe!

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Letni kurs asertywności w eSTeDe! W sobotę, 10 lipca w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" rozpoczął się kurs asertywności. Mimo upału zachęcającego do wyjazdu nad jezioro kilka osób uczestniczyło w 3-godzinnym spotkaniu.

Bezpieczny Skorzęcin

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Bezpieczny Skorzęcin W okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie trwa sezon wypoczynkowy. Oprócz wczasowiczów w słoneczne dni oraz weekendy udają się tam rodziny oraz młodzież. Mają tam zapewnione liczne atrakcje. Niestety na turystów czekają również zagrożenia.

Rozwój kwalifikacji przez całe życie

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Rozwój kwalifikacji przez całe życie Już od dzisiaj do końca sierpnia można skorzystać z bezpłatnej porady on-line doradcy zawodowego. Za pośrednictwem strony www.rozwoj.edustacja.pl/wielkopolskie mogą to uczynić wszyscy ci, którzy szukają pracy, myślą o podniesieniu swoich kwalifikacji czy założeniu własnej firmy.

Stypendia dla uczniów i studentów

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Stypendia dla uczniów i studentów Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, informuje o możliwości składania wniosków o stypendium dla uczniów, słuchaczy i studentów zamieszkujących na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego

Uwaga! Azbest!

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Uwaga! Azbest! Zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, w Polsce od 1999 roku nastąpił zakaz obrotu płytami zawierającymi azbest. Przepisy te praktycznie zamknęły okres stosowania wyrobów azbestowych. Pozostał jednak problem sukcesywnego usuwania zużytych wyrobów w sposób, niezagrażający zdrowiu ludzi i zanieczyszczeniu środowiska.

Apel o pomoc dla Miasta i Gminy Gąbin

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Apel o pomoc dla Miasta i Gminy Gąbin W niedzielę, 23 maja 2010 roku doszło do przerwania wału Wisły w miejscowości Świniary, w wyniku czego powstała 117 metrowa wyrwa, przez którą doszło do zalania miejscowości: Troszyn Polski, Nowy Troszyn, Borki, część Dobrzykowa, Starej Korzeniówki, wsi Piaski ii Nowego Wymyśla.

Nowy kierunek w PWSZ w Gnieźnie - Elektronika i Telekomunikacja

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Nowy kierunek w PWSZ w Gnieźnie - Elektronika i Telekomunikacja Elektronika i telekomunikacja to nowy kierunek inżynierski, który uruchomi od nowego roku akademickiego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie. Po akceptacji Państwowej Komisji Akredytacyjnej, decyzją z dnia 7 lipca 2010 r. Minister Nauki i Szkolnictwa nadał uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia.

Gnieźnieński Inkubator Ekonomii Społecznej

Artykul dodany: Czwartek, 5 sierpnia 2010
Gnieźnieński Inkubator Ekonomii Społecznej    Biuro Consultingowo-Handlowe ,,Gwarancja" z Poznania przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu ,,Kapitał ludzki" rozpoczęło na terenie powiatu gnieźnieńskiego realizację programu Gnieźnieński Inkubator Ekonomii Społecznej.

Start trzeci w OOM

Artykul dodany: Czwartek, 5 sierpnia 2010
Start trzeci w OOM Między 27 lipca a 1 sierpnia 2010 roku, na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie rozegrany został turniej finałowy XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w hokeju na trawie chłopców. W zawodach wystąpiło osiem zespołów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach okręgowych: Ósemka Tarnowskie Góry, MKS Siemianowice Śląskie, LKS Gąsawa, Pomorzanin Toruń, Warta Poznań, AZS AWF Poznań, UKS Mustangi Michałkowice i Start 1954 Gniezno.

Zatrucie alkoholem metylowym

Artykul dodany: Czwartek, 5 sierpnia 2010
Zatrucie alkoholem metylowym Dzisiejszej nocy na chodniku przy skrzyżowaniu ulic Mieszka I i Mickiewicza odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę, którego przewieziono do Szpitala Miejskiego w Gnieźnie.

Informacja o Regionalnym Konkursie Grantowym

Artykul dodany: Środa, 4 sierpnia 2010
Informacja o Regionalnym Konkursie Grantowym Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu ,,Równać Szanse 2010" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Ogłoszenie GOSiR

Artykul dodany: Środa, 4 sierpnia 2010
Ogłoszenie GOSiR Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji podejmie współpracę z osobami posiadającymi uprawnienia do prowadzenia zajęć z rehabilitacji wodnej oraz gimnastyki korekcyjnej. Szczegółowe informacje: /61/ 4248600, 696452113.

Tragiczny wypadek

Artykul dodany: Środa, 4 sierpnia 2010
Tragiczny wypadek W dniu wczorajszym na 11,6 km drogi wojewódzkiej nr W 260 w pobliżu miejscowości Niechanowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł 23-letni mieszkaniec gminy Niechanowo.

Pogryziona dziewczynka

Artykul dodany: Wtorek, 3 sierpnia 2010
Pogryziona dziewczynka W dniu wczorajszym (poniedziałek) w jednej z posesji na terenie gminy Trzemeszno doszło do pogryzienia przez psa 5-letniej dziewczynki, która z ranami szarpanymi ciała została przetransportowana do dziecięcego szpitala w Poznaniu przy ulicy Krysiewicza.

Na podwójnym gazie

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 sierpnia 2010
Na podwójnym gazie To kolejny weekend, w którym nie obyło się bez nietrzeźwych kierowców na terenie działania gnieźnieńskiej Komendy Powiatowej Policji. Dwaj nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego i Referatu Patrolowo Interwencyjnego. Mieli 1,19 i 1,59 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Odpowie za swoje czyny

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 sierpnia 2010
Odpowie za swoje czyny W dniu 31 lipca 2010r klient jednego z gnieźnieńskich lokali gastronomicznych znieważył, a następnie naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących funkcjonariuszy Wydziału Prewencji.

Tajemnice Wzgórza Lecha

Artykul dodany: Sobota, 31 lipca 2010
Tajemnice Wzgórza Lecha Od kilku tygodni głośno jest w Gnieźnie o kolejnych odkryciach na Wzgórzu Lecha. Co faktycznie znaleźli archeologowie? Czy w najbliższym czasie czeka nas sensacyjne odkrycie? Jak wygląda historia archeologiczna najbardziej znanego gnieźnieńskiego wzgórza? Na te pytania odpowiedzi udzielił nam wicedyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego - Tomasz Sawicki.

Remonty dróg gminnych

Artykul dodany: Sobota, 31 lipca 2010
Remonty dróg gminnych Dwa tygodnie temu pisaliśmy o stanie dróg na terenie gminy Gniezno. Dzisiaj mamy pozytywną wiadomość: rozpoczęły się remonty ,,dziurostrad". Robotnicy położyli już nową nawierzchnię na odcinku drogi w miejscowości Wierzbiczany.

Pielgrzymi idący na Jasną Górę zawitali do grobu Świetego Wojciecha

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Pielgrzymi idący na Jasną Górę zawitali do grobu Świetego Wojciecha Jak co roku Gniezno jest przystankiem pielgrzymów kierujących się do Częstochowy. Od kilku dni na ulicach miasta można spotkać wędrujących ludzi, a co za tym idzie, utrudnienia w ruchu.

Informacja parkingowa

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Informacja parkingowa Uprzejmie informujemy gości ,,Koronacji Królewskiej" i Turnieju Łuczniczego, że impreza odbywa się w centrum miasta Gniezna, u stóp historycznego Wzgórza Lecha, nad którym góruje kolebka koronacyjna Królów Polskich - Gnieźnieńska Katedra.

Niepowtarzalna pamiątka kolekcjonerska

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Niepowtarzalna pamiątka kolekcjonerska Wyjątkowa pamiątka dla turystów i niezapomniana atrakcja dla mieszkańców ? tak najkrócej można opisać dukat, który już niedługo znajdzie się w naszych portfelach. Od 31 lipca 2010 do 31 lipca 2011 roku, dukat będzie funkcjonował jako lokalny środek płatniczy w oznaczonych punktach w mieście.

« poprzednia 1 2275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285287 288 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno