Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

KS Gniezno kompletuje skład

Artykul dodany: Czwartek, 12 sierpnia 2010
KS Gniezno kompletuje skład Kierownictwo Klubu Sportowego Gniezno zaczyna finalizować rozmowy z zawodnikami, którzy w sezonie 2010/2011 będą bronić barw gnieźnieńskiego klubu.

Kacper Gomólski Mistrzem Europy

Artykul dodany: Czwartek, 12 sierpnia 2010
Kacper Gomólski Mistrzem Europy Kacper Gomólski, junior gnieźnieńskiego Startu zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Jest to do tej pory największy sukces reprezentanta Startu.

W sparingu Orzeł lepszy od Startu

Artykul dodany: Czwartek, 12 sierpnia 2010
W sparingu Orzeł lepszy od Startu Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych, żużlowcy Startu udali się do Łodzi, gdzie w spotkaniu sparingowym zmierzyli się z tamtejszym Orłem.

Wspominając pół wieku wspólnego życia

Artykul dodany: Czwartek, 12 sierpnia 2010
Wspominając pół wieku wspólnego życia Złote Gody to jubileusz pięćdziesięciolecia małżeństwa. Pary, które go obchodzą mogą mówić o wielkim szczęściu i błogosławieństwie losu. Pięć lat później następuje jednak rocznica szmaragdowa, a następnie diamentowa i żelazna.

Uratowali desperata

Artykul dodany: Czwartek, 12 sierpnia 2010
Uratowali desperata 76 - letni mieszkaniec Gniezna groził odebraniem sobie życia. Został uratowany przez policjantów z referatu patrolowo - interwencyjnego.

Walka z przemocą w rodzinie nabiera rozmachu

Artykul dodany: Czwartek, 12 sierpnia 2010
Walka z przemocą w rodzinie nabiera rozmachu W dniu 1 sierpnia 2010 roku weszły w życie istotne zmiany w obowiązującym prawie mające na celu poprawę sytuacji osób doświadczających przemocy w rodzinie. Tym samym podmioty z nią walczące zaopatrzono w nowy, skuteczny oręż.

Szukamy właściciela telefonu

Artykul dodany: Czwartek, 12 sierpnia 2010
Szukamy właściciela telefonu    Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie poszukuje właściciela telefonu komórkowego Siemens C75.

Tajemnice Wzgórza Lecha cz.2

Artykul dodany: Środa, 11 sierpnia 2010
Tajemnice Wzgórza Lecha cz.2 Na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie cały czas trwają prace archeologiczne. Kilka tygodni temu przy kościele św. Jerzego znaleziono grób mieszczanina i kamienne mury. Dzisiaj wiemy już, że owe mury to część bramy wjazdowej. Niestety archeologom nie udało się odnaleźć Palatium.

Tragiczny finał poszukiwań w Skorzęcinie

Artykul dodany: Wtorek, 10 sierpnia 2010
Tragiczny finał poszukiwań w Skorzęcinie Tragiczny finał poszukiwań 18-letniego mieszkańca Brudzewa w powiecie tureckim. Policja od niedzielnego wieczora szukała mężczyzny. Jego ciało znaleziono dzisiaj w wodach Jeziora Białego.

Zdewastowana fontanna przed eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 10 sierpnia 2010
Zdewastowana fontanna przed eSTeDe 6 sierpnia po godzinie 18 grupa młodzieży zdewastowała fontanne stojącą przed Centrum Kultury eSTeDe. Fontanna została trwale uszkodzona i wymaga wymiany kilku części. Konsekwencje prawdopodobnie poniosą rodzice dewastatorów.

Trzeci Orlik coraz bliżej

Artykul dodany: Wtorek, 10 sierpnia 2010
Trzeci Orlik coraz bliżej  Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski poinformował dziś o kolejnych etapach przygotowań do realizacji inwestycji związanych z budową zespołu boisk sportowych przy ulicy Wrzesińskiej, na terenie Koszar. To już trzeci obiekt typu Orlik, który powstanie w Gnieźnie.

Dodatkowe miejsca w przedszkolach

Artykul dodany: Wtorek, 10 sierpnia 2010
Dodatkowe miejsca w przedszkolach W roku 2010 utworzonych zostało 25 dodatkowych miejsc w gnieźnieńskich przedszkolach. Lokalizację dla dodatkowego oddziału wygospodarowano w budynku przy Szkole Podstawowej nr 8.

1200 młodych ludzi walczyło o medale

Artykul dodany: Wtorek, 10 sierpnia 2010
1200 młodych ludzi walczyło o medale Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan 5 sierpnia 2010 roku zorganizowało w Gnieźnie na obiekcie GOSiR Regionalną Spartakiadę Sportowo - Rekreacyjną Półkolonii ,,Dajmy Szansę 2010". W imprezie dział wzięło prawie 1200 uczestników z terenu województwa wielkopolskiego

Tragiczny bilans ,,Weekendu bez ofiar"

Artykul dodany: Wtorek, 10 sierpnia 2010
Tragiczny bilans ,,Weekendu bez ofiar W miniony weekend na drogach w całej Polsce została przeprowadzona akcja ,,Weekend bez ofiar". Oprócz edukacyjnej działalności policjantów bezpieczeństwa na drogach strzegli policjanci ruchu drogowego i innych służb. Poniżej podajemy zdarzenia drogowe w powiecie gnieźnieńskim, w których mundurowi interweniowali na drodze.

Akcja Poszukiwany

Artykul dodany: Wtorek, 10 sierpnia 2010
Akcja Poszukiwany Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podczas piątkowej akcji POSZUKIWANY zatrzymali 4 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Akcją objęto teren naszego miasta jak również gnieźnieńskiego powiatu. Udział w niej wzięli policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji, jak również funkcjonariusze z Komisariatów Policji znajdujących się w powiecie.

,,Krewki" pasażer

Artykul dodany: Poniedziałek, 9 sierpnia 2010
,,Krewki Wczoraj gnieźnieńscy policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który popełnił dwa wykroczenia na szkodę gnieźnieńskiego taksówkarza. Jedno z nich to szalbierstwo, drugie używanie nieprzyzwoitych słów.

Weekend bez ofiar, czyli pokazy strażaków na Rynku

Artykul dodany: Sobota, 7 sierpnia 2010
Weekend bez ofiar, czyli pokazy strażaków na Rynku ,,Weekend bez ofiar" - pod takim hasłem odbywa się ogólnopolska akcja, mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Do tej akcji przyłączył się również powiat gnieźnieński. Dzisiaj na Rynku mieszkańcy Gniezna mogli zobaczyć inscenizację wypadku, przygotowaną przez pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

Kolejny pracowity weekend dla gnieźnieńskich strażaków

Artykul dodany: Sobota, 7 sierpnia 2010
Kolejny pracowity weekend dla gnieźnieńskich strażaków Czterdzieści zgłoszeń zarejestrowanych w gnieźnieńskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego, w tym aż 33 zalania, to bilans wczorajszej burzy, która przeszła nad Gnieznem. Strażacy przez całą noc walczyli ze skutkami ulewy.

Nieprawidłowości na stacji paliw wykryte przez Izbę Celną!

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Nieprawidłowości na stacji paliw wykryte przez Izbę Celną! Funkcjonariusze Urzędu Celnego w Poznaniu ujawnili poważne nieprawidłowości na jednej ze stacji paliw w Gnieźnie. Ich uwagę zwrócił niepozorny odmierzacz usytuowany na zapleczu stacji. Okazało się, że olej opałowy był sprzedawany niezgodnie z przeznaczeniem, do celów napędowych.

Już w sobotę pokazy policji i straży pożarnej!

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Już w sobotę pokazy policji i straży pożarnej! W najbliższą sobotę, 7 sierpnia o godz. 13.00 na gnieźnieńskim rynku zorganizowany zostanie pokaz sprzętu i działań ratowniczych przez strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Gnieźnie oraz policję.

Wandalizm na Winiarach

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Wandalizm na Winiarach Czas letni dla uczniów,to czas wolny od szkoły, wycieczek, zabawy i odpoczynku. Niestety nie wszyscy posiadają umiejętność dobrego jego wykorzystania podczas wakacji. Często młodzież, nudząc się, wpada na głupie pomysły.

Marek Michalak starostą X Dożynek Powiatowo-Gminnych

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Marek Michalak starostą X Dożynek Powiatowo-Gminnych Tegoroczne X Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się 5 września w Niechanowie. Obchody Święta Plonów rozpoczną się o godzinie 13:00 mszą święta. Po jej zakończeniu korowód dożynkowy przejdzie na planty gdzie odbędą się uroczystości obrzędowe.

Pięknieje wielkopolska wieś

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Pięknieje wielkopolska wieś W związku z ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Konkursem pn. ,,Pięknieje wielkopolska wieś" Gmina Witkowo ubiega się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Wielkopolskiej Odnowy Wsi. W związku z tym w Sołectwach: Chłądowo, Kamionka, Ruchocinek, Wiekowo, Folwark i Ćwierdzin zorganizowano spotkania z mieszkańcami.

,,Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
,,Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie Bazylika w Licheniu jest celem pielgrzymek. Wielu ludzi traktuje jednak to miejsce jako ważny punkt na swojej turystycznej mapie. Część osób uważa, że Licheń stracił swój dawny klimat, spokój i przestał być miejscem modlitwy. Czy mają rację?

Letni kurs asertywności w eSTeDe!

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Letni kurs asertywności w eSTeDe! W sobotę, 10 lipca w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" rozpoczął się kurs asertywności. Mimo upału zachęcającego do wyjazdu nad jezioro kilka osób uczestniczyło w 3-godzinnym spotkaniu.

Bezpieczny Skorzęcin

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Bezpieczny Skorzęcin W okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie trwa sezon wypoczynkowy. Oprócz wczasowiczów w słoneczne dni oraz weekendy udają się tam rodziny oraz młodzież. Mają tam zapewnione liczne atrakcje. Niestety na turystów czekają również zagrożenia.

Rozwój kwalifikacji przez całe życie

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Rozwój kwalifikacji przez całe życie Już od dzisiaj do końca sierpnia można skorzystać z bezpłatnej porady on-line doradcy zawodowego. Za pośrednictwem strony www.rozwoj.edustacja.pl/wielkopolskie mogą to uczynić wszyscy ci, którzy szukają pracy, myślą o podniesieniu swoich kwalifikacji czy założeniu własnej firmy.

Stypendia dla uczniów i studentów

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Stypendia dla uczniów i studentów Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, informuje o możliwości składania wniosków o stypendium dla uczniów, słuchaczy i studentów zamieszkujących na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego

Uwaga! Azbest!

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Uwaga! Azbest! Zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, w Polsce od 1999 roku nastąpił zakaz obrotu płytami zawierającymi azbest. Przepisy te praktycznie zamknęły okres stosowania wyrobów azbestowych. Pozostał jednak problem sukcesywnego usuwania zużytych wyrobów w sposób, niezagrażający zdrowiu ludzi i zanieczyszczeniu środowiska.

Apel o pomoc dla Miasta i Gminy Gąbin

Artykul dodany: Piątek, 6 sierpnia 2010
Apel o pomoc dla Miasta i Gminy Gąbin W niedzielę, 23 maja 2010 roku doszło do przerwania wału Wisły w miejscowości Świniary, w wyniku czego powstała 117 metrowa wyrwa, przez którą doszło do zalania miejscowości: Troszyn Polski, Nowy Troszyn, Borki, część Dobrzykowa, Starej Korzeniówki, wsi Piaski ii Nowego Wymyśla.

« poprzednia 1 2274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno