Logo

Dział - Wiadomości

Ogłoszenie GOSiR

Artykul dodany: Środa, 4 sierpnia 2010
Ogłoszenie GOSiR Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji podejmie współpracę z osobami posiadającymi uprawnienia do prowadzenia zajęć z rehabilitacji wodnej oraz gimnastyki korekcyjnej. Szczegółowe informacje: /61/ 4248600, 696452113.

Tragiczny wypadek

Artykul dodany: Środa, 4 sierpnia 2010
Tragiczny wypadek W dniu wczorajszym na 11,6 km drogi wojewódzkiej nr W 260 w pobliżu miejscowości Niechanowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł 23-letni mieszkaniec gminy Niechanowo.

Pogryziona dziewczynka

Artykul dodany: Wtorek, 3 sierpnia 2010
Pogryziona dziewczynka W dniu wczorajszym (poniedziałek) w jednej z posesji na terenie gminy Trzemeszno doszło do pogryzienia przez psa 5-letniej dziewczynki, która z ranami szarpanymi ciała została przetransportowana do dziecięcego szpitala w Poznaniu przy ulicy Krysiewicza.

Na podwójnym gazie

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 sierpnia 2010
Na podwójnym gazie To kolejny weekend, w którym nie obyło się bez nietrzeźwych kierowców na terenie działania gnieźnieńskiej Komendy Powiatowej Policji. Dwaj nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego i Referatu Patrolowo Interwencyjnego. Mieli 1,19 i 1,59 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Odpowie za swoje czyny

Artykul dodany: Poniedziałek, 2 sierpnia 2010
Odpowie za swoje czyny W dniu 31 lipca 2010r klient jednego z gnieźnieńskich lokali gastronomicznych znieważył, a następnie naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących funkcjonariuszy Wydziału Prewencji.

Tajemnice Wzgórza Lecha

Artykul dodany: Sobota, 31 lipca 2010
Tajemnice Wzgórza Lecha Od kilku tygodni głośno jest w Gnieźnie o kolejnych odkryciach na Wzgórzu Lecha. Co faktycznie znaleźli archeologowie? Czy w najbliższym czasie czeka nas sensacyjne odkrycie? Jak wygląda historia archeologiczna najbardziej znanego gnieźnieńskiego wzgórza? Na te pytania odpowiedzi udzielił nam wicedyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego - Tomasz Sawicki.

Remonty dróg gminnych

Artykul dodany: Sobota, 31 lipca 2010
Remonty dróg gminnych Dwa tygodnie temu pisaliśmy o stanie dróg na terenie gminy Gniezno. Dzisiaj mamy pozytywną wiadomość: rozpoczęły się remonty ,,dziurostrad". Robotnicy położyli już nową nawierzchnię na odcinku drogi w miejscowości Wierzbiczany.

Pielgrzymi idący na Jasną Górę zawitali do grobu Świetego Wojciecha

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Pielgrzymi idący na Jasną Górę zawitali do grobu Świetego Wojciecha Jak co roku Gniezno jest przystankiem pielgrzymów kierujących się do Częstochowy. Od kilku dni na ulicach miasta można spotkać wędrujących ludzi, a co za tym idzie, utrudnienia w ruchu.

Informacja parkingowa

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Informacja parkingowa Uprzejmie informujemy gości ,,Koronacji Królewskiej" i Turnieju Łuczniczego, że impreza odbywa się w centrum miasta Gniezna, u stóp historycznego Wzgórza Lecha, nad którym góruje kolebka koronacyjna Królów Polskich - Gnieźnieńska Katedra.

Niepowtarzalna pamiątka kolekcjonerska

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Niepowtarzalna pamiątka kolekcjonerska Wyjątkowa pamiątka dla turystów i niezapomniana atrakcja dla mieszkańców ? tak najkrócej można opisać dukat, który już niedługo znajdzie się w naszych portfelach. Od 31 lipca 2010 do 31 lipca 2011 roku, dukat będzie funkcjonował jako lokalny środek płatniczy w oznaczonych punktach w mieście.

Święto Policji

Artykul dodany: Czwartek, 29 lipca 2010
Święto Policji 24 lipca 1919 r., zaledwie osiem miesięcy od odzyskania niepodległości i sześć od wyłonienia polskiego parlamentu, posłowie uchwalili ustawę o Policji Państwowej. Z tą chwilą wszelkie jednostki milicji, policji komunalnej oraz straże przestały istnieć. Nowa formacja, zgodnie z zapisem ustawowym, była organem wykonawczym władz państwowych oraz samorządowych odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. W tym dniu oddajemy cześć funkcjonariuszom, którzy przez te wszystkie lata służyli z narażeniem życia w obronie bezpieczeństwa, porządku publicznego i honoru munduru. Oddajemy cześć tragicznym losom tysięcy polskich policjantów pomordowanych w sowieckich obozach a pogrzebanych w dołach śmierci Katynia i Miednoje.

Nowe boiska w Żydowie i Czerniejewie

Artykul dodany: Czwartek, 29 lipca 2010
Nowe boiska w Żydowie i Czerniejewie Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo, Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie zapraszają mieszkańców gminy Czerniejewo na uroczyste otwarcie boisk wielofunkcyjnych, które nastąpi 30 lipca 2010 roku.

Łapówka po pijaku

Artykul dodany: Środa, 28 lipca 2010
Łapówka po pijaku Wczoraj (wtorek) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Witkowie podczas patrolu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który za odstąpienie od wykonywanych czynności próbował wręczyć korzyść majątkową.

Komunikat

Artykul dodany: Środa, 28 lipca 2010
Komunikat Informujemy, że dla upamiętnienia sześćdziesiątej szóstej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2010 roku, o godzinie 17.00, uruchomione zostaną syreny alarmowe sygnałem ciągłym, trwającym jedną minutę. Jednocześnie zwracamy się do Państwa z apelem, aby dla podkreślenia rangi wydarzenia, jakim był powstańczy zryw, w rocznicę godziny ,,W" na minutę zamarł ruch na ulicach i osiedlach naszego miasta.

Nietrzeźwi kierowcy

Artykul dodany: Środa, 28 lipca 2010
Nietrzeźwi kierowcy W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie dokonali zatrzymania na terenie miasta Gniezna dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy w wydychanym powietrzu mieli po 0,80 mg/l i 0,27 mg/l alkoholu. Kierowcy odpowiedzą przed Sadem Rejonowym w Gnieźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Złamania i oparzenia w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lipca 2010
Złamania i oparzenia w eSTeDe Dzisiaj w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty trwały 5 godzin i przyciągnęły przede wszystkim młode osoby.

Czarny weekend

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lipca 2010
Czarny weekend W miniony weekend na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie doszło do trzech groźnych w skutkach wypadków drogowych.

Dożynki Powiatowo-Gminne

Artykul dodany: Niedziela, 25 lipca 2010
Dożynki Powiatowo-Gminne Tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne zorganizuje Gmina Niechanowo. Odbędą się one 5 września br. Ważną funkcję podczas Święta Plonów pełnić będą Starostowie Dożynek i ich asystenci, którzy przekażą chleb upieczony z tegorocznych plonów gospodarzom Dożynek Panom Krzysztofowi Ostrowskiemu - Staroście Gnieźnieńskiemu oraz Eugeniuszowi Zamiar - Wójtowi Gminy Niechanowo.

Zamknięty przejazd ,,pod trzema mostami"

Artykul dodany: Niedziela, 25 lipca 2010
Zamknięty przejazd ,,pod trzema mostami Wczorajsze opady deszczy spowodowały zalanie piwnic, kilku sklepów oraz dróg. Dzisiaj około godziny 22.30 jedna z naszych czytelniczek przysłała zdjęcia drogi ,,pod trzema mostami".

Ścieżka rowerowa czy parking?

Artykul dodany: Sobota, 24 lipca 2010
Ścieżka rowerowa czy parking? Od kilku lat gnieźnieńscy rowerzyści borykają się z kilkoma problemami, z którymi walka przypomina potyczkę z wiatrakami. Brak nowych ścieżek rowerowych oraz zły stan istniejących, brak wyrozumiałości ze strony kierowców oraz parkowanie samochodów na ścieżce rowerowej wzdłuż ul. 3 Maja.

Nowa karetka trafiła do Witkowa

Artykul dodany: Piątek, 23 lipca 2010
Nowa karetka trafiła do Witkowa Dzisiaj (23 lipca) o godzinie 11.00 na terenie Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. 3 Maja w Gnieźnie przekazano karetkę pogotowia, która została ufundowana przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Absurd i brak logicznego wytłumaczenia, czyli zasady IMGW

Artykul dodany: Piątek, 23 lipca 2010
Absurd i brak logicznego wytłumaczenia, czyli zasady IMGW Drodzy czytelnicy, W związku z panującymi upałami chcieliśmy publikować ostrzeżenia meteorologiczne z Instytutu Meteorologii I Gospodarki Wodnej oddział w Poznaniu. Zwróciliśmy się więc z prośbą do wyżej wymienionej instytucji państwowej o przesyłanie takowych ostrzeżeń.

Niecodzienne odkrycie

Artykul dodany: Piątek, 23 lipca 2010
Niecodzienne odkrycie W dniu wczorajszym oficer dyżurny Komendy Powiatowej w Gnieźnie został powiadomiony przez pracowników firmy administrującej jeden z budynków w centrum miasta o fakcie ujawnienia w jednym z mieszkań zwłok mężczyzny.

Współpraca na ,,piątkę"

Artykul dodany: Piątek, 23 lipca 2010
Współpraca na ,,piątkę W dniu wczorajszym dzięki współpracy pokrzywdzonej z gnieźnieńska Policją doszło do odzyskania skradzionego jej w dniu 01.06.20010r z terenu jednej z posesji w centrum miasta Gniezna roweru.

Pożar samochodu

Artykul dodany: Czwartek, 22 lipca 2010
Pożar samochodu Dzisiejszej nocy na trasie Gniezno - Witkowo w lesie Jelonek w wyniku pożaru doszło do uszkodzenia pozostawionego po awarii na poboczu drogi samochodu osobowego marki Saab.

Bezpieczny wypoczynek

Artykul dodany: Czwartek, 22 lipca 2010
Bezpieczny wypoczynek Przed nami kolejne upalne dni, które z reguły towarzyszą wypoczynkowi nad jeziorami. Pamiętajmy o rozwadze w czasie plażowania. W tym roku padły rekordowe statystyki utonięć w naszym kraju jak i naszym rejonie. Policja radzi co zrobić, aby wystrzegać się tego typu tragedii.

Obóz rekreacyjno-sportowy

Artykul dodany: Środa, 21 lipca 2010
Obóz rekreacyjno-sportowy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie informuje, że są wolne miejsca na obóz rekreacyjno - sportowy w miejscowości Białka Tatrzańska w terminie od 2 do 15 sierpnia 2010 roku. Ilość miejsc jest ograniczona. Bliższych informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy pokój nr 9 lub pod nr telefonu 429-49-27.

Uwaga upały!

Artykul dodany: Środa, 21 lipca 2010
Uwaga upały! W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 649 (korekta z dnia 21.07.2010), wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 20.07.2010 r.

Dobiega końca budowa nowego przedszkola w Niechanowie

Artykul dodany: Środa, 21 lipca 2010
Dobiega końca budowa nowego przedszkola w Niechanowie Dobiega końca budowa nowego, pięciooddziałowego przedszkola KAJTEK w Niechanowie.

Ujawniono podróbki

Artykul dodany: Środa, 21 lipca 2010
Ujawniono podróbki Wczoraj (wtorek) gnieźnieńscy funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ujawnili na terenie targowiska miejskiego w Gnieźnie na Placu 21 Stycznia dwa stoiska z asortymentem towarów z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm sportowych.

« poprzednia 1 2275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno