Logo

Dział - Wiadomości

Policja poszukuje świadków bijatyki na CanDID

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Policja poszukuje świadków bijatyki na CanDID Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukuje świadków szarpaniny, do której doszło podczas imprezy CanDID Audiovisual Festival 2010.

Wyniki zbiórki pieniędzy dla powodzian

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Wyniki zbiórki pieniędzy dla powodzian Publikujemy listę z kwotami, jakie udało się zgromadzić podczas zbiórki pieniędzy dla powodzian zebranych w poszczególnych miejscowościach Gminy Łubowo. Całość 27.590,00 zł została przekazana gminie Wilków dotkniętej klęską powodzi. W imieniu gminy Wilków - dziękujemy.

Biała niedziela - akcja profilaktyczna

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Biała niedziela - akcja profilaktyczna Przychodnia rodzinna w Łubowie oraz Wójt gminy Łubowo serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Łubowo na akcję profilaktyczną ,,Biała niedziela", która odbędzie się w szkole podstawowej w Łubowie dnia 10.10.2010r. W godzinach od 9.00 do 13.00.

Zaproszenie na międzynarodowe warsztaty

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Zaproszenie na międzynarodowe warsztaty Prezydent Miasta Gniezna - Jacek Kowalski ma przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Gniezna na międzynarodowe warsztaty z udziałem miast partnerskich poświęcone problematyce inwestycji miejskich oraz funduszy unijnych. W spotkaniu wezmą udział delegacje z miast: Esztergom (Węgry), Radwiliszki (Litwa) oraz Umania (Ukraina).

Graj w historię - projekt Historiogra(f)

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Graj w historię - projekt Historiogra(f) Muzeum Historii Polski w projekcie Historiogra(f) proponuje zabawę z historią. Konkurs na grę edukacyjną i jednocześnie warsztaty z tworzenia gier pomogą mieszkańcom powiatu śremskiego i gnieźnieńskiego poznać i polubić swoją historię.

Policjanci odnaleźli zaginioną grzybiarkę

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
Policjanci odnaleźli zaginioną grzybiarkę Sezon jesienny to raj dla grzybiarzy. Setki osób w powiecie gnieźnieńskim przemierzają lasy w poszukiwaniu ich dobrodziejstw. Niestety zdarzają się również przypadki, że osoby zbierające grzyby nie potrafią odnaleźć drogi powrotnej, mogą im też przytrafić się na przykład problemy zdrowotne. Wczoraj (wtorek) zaginionej w lasach w pobliżu Gniezna kobiecie z pomocą przyszli funkcjonariusze referatu patrolowo - interwencyjnego.

Wypadek koło Żelazkowa

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
Wypadek koło Żelazkowa Wczoraj ok. godz. 19.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że koło Żelazkowa doszło do wypadku drogowego.

Pijani rodzice

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
Pijani rodzice Trójka dzieci z gminy Trzemeszno została przekazana pod opiekę najbliższej rodziny po tym jak funkcjonariusze zastali w mieszkaniu ich nietrzeźwych rodziców.

,,Z matematyką w przyszłość" - podsumowanie pierwszego etapu

Artykul dodany: Środa, 15 września 2010
,,Z matematyką w przyszłość W Zespole Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszy etap projektu ,,Z matematyką w przyszłość". Jest to jeden z projektów realizowanych w ramach Gnieźnieńskiego Programu Wspierania Szkoły, za które Powiat Gnieźnieński został nagrodzony HIT-em 2009 za działania w zakresie edukacji.

Nagroda im. A. Krzyckiego - aż 70 zgłoszeń

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Nagroda im. A. Krzyckiego - aż 70 zgłoszeń  Aż 70 prac z całej Polski wpłynęło na I edycję Nagrody im. A. Krzyckiego na Debiut Poetycki. Konkurs jest przeznaczony dla autorów przed debiutem książkowym, którzy do 31 grudnia 2010 roku nie ukończyli 30 roku życia.

Tymczasowy areszt dla pedofila

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Tymczasowy areszt dla pedofila Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 52-letniego pedofila.Mężczyzna podejrzewany jest o seksualne wykorzystywanie małoletnich i prezentowanie im filmów o tematyce pornograficznej.

Inwestycje miejskie 2010

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Inwestycje miejskie 2010 W minionych miesiącach 2010 roku wykonano prace w ramach inwestycji w obrębie kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej.

Światowe Forum Mediów Polonijnych

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Światowe Forum Mediów Polonijnych Przedstawiciele gazet, portali internetowych, stacji radiowych oraz telewizyjnych z trzydziestu krajów świata gościli w Pierwszej Stolicy Polski w drugi weekend września 2010 roku. Wszystko to w ramach XVIII Światowego Forum Mediów Polonijnych.

Weekendowy bilans nietrzeźwych kierowców

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Weekendowy bilans nietrzeźwych kierowców Pięciu pijanych kierowców, w tym dwóch rowerzystów zatrzymali policjanci na drogach powiatu gnieźnieńskiego podczas minionego weekendu. Rekordzista miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Uwaga - zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Uwaga - zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego W dniu 22 lipca 2010 r. uchwalona została ustawa o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2010r., nr 152, poz. 1018), tak bardzo oczekiwana przez osoby związane ze stosowaniem i przestrzeganiem przepisów prawa jak i każdą osobę poruszającą się po naszych drogach. Zmienione przepisy zaczęły obowiązywać w dniu 04 września 2010 r.

Dni Otwartych Drzwi w Akademii Nauki!

Artykul dodany: Niedziela, 12 września 2010
Dni Otwartych Drzwi w Akademii Nauki! Już jutro Dni Otwartych Drzwi w Akademii Nauki! Zapraszamy na bezpłatne zajęcie wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych!

CanDID Audiovisual Festival 2010

Artykul dodany: Niedziela, 12 września 2010
CanDID Audiovisual Festival 2010 CanDID Audiovisual Festival 2010 - to impreza prezentująca nietuzinkowych artystów z Polski jak i zagranicy, łącząca dźwięk z obrazem, reprezentując nurty od: ambient, down-tempo, jazz, przez electro, dubstep, reggae do minimalu czy techno!

,,Straszny Dwór"

Artykul dodany: Sobota, 11 września 2010
,,Straszny Dwór Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski zaprasza na premierę opery Stanisława Moniuszki: ,,Straszny Dwór" w wykonaniu Polskiej Opary Kameralnej. Spektakl odbędzie się na Rynku, 11 września o godzinie 19.00.

Zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego W dniu 22 lipca 2010r. uchwalona została ustawa o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2010r., nr 152, poz. 1018), tak bardzo oczekiwana przez osoby związane ze stosowaniem i przestrzeganiem przepisów prawa jak i każdą osobę poruszającą się po naszych drogach. Zmienione przepisy zaczęły obowiązywać w dniu 4 września 2010r.

Stop sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Stop sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim Funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Gnieźnie wzorem lat ubiegłych włączyli się w realizację Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18. Głównym celem programu jest zapobieganie sprzedaży wyrobów tytoniowych młodym ludziom. Policjanci z Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii odwiedzali sklepy, w których prowadzi się sprzedaż wyrobów tytoniowych i zachęcali do przyłączenia się do grona ,,odpowiedzialnych sprzedawców" przestrzegających prawa. Podczas spotkań rozdawane były materiały informacyjno-edukacyjne.

Desperacka ucieczka pijanego kierowcy

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Desperacka ucieczka pijanego kierowcy Sceny pełne grozy rozegrały się w Strzyżewie Kościelnym. Pijany, 50-letni kierowca próbując uciec samochodem przed usiłującym przeszkodzić mu w jeździe policjantem ciągnął go za autem 20 metrów. Zatrzymał się dopiero, gdy uderzył w inny pojazd. Funkcjonariusz został zaklinowany między dwoma pojazdami, szczęśliwym trafem nie odnosząc obrażeń.

Dziennikarze polonijni odwiedzą powiat gnieźnieński

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Dziennikarze polonijni odwiedzą powiat gnieźnieński 150 dziennikarzy polonijnych, mieszkających w 30 państwach gościć będzie 12 września w powiecie gnieźnieńskich. Wizyta zostanie zorganizowana w ramach XVIII Światowego Forum Mediów Polonijnych, które będzie się odbywało od 8 do 15 września.

Przez życie z Wiarą Lecha - Starostwo Powiatowe

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Przez życie z Wiarą Lecha - Starostwo Powiatowe Blisko 2.500 odblaskowych kamizelek otrzymają przedszkolaki z terenu powiatu gnieźnieńskiego w ramach akcji ,,Przez życie z Wiarą Lecha". Łącznie na terenie Wielkopolski zostanie obdarowanych kamizelkami 50.000 przedszkolaków. W akcję aktywnie włączają się lokalne samorządy. Na terenie powiatu inicjatywę ,,Wiary Lecha" patronatem objęli m.in. parlamentarzyści oraz starosta Krzysztof Ostrowski.

Okradł firmę, którą miał pilnować

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Okradł firmę, którą miał pilnować Policjanci z pionu operacyjnego gnieźnieńskiej policji zatrzymali 22-letniego pracownika ochrony. Mężczyzna sukcesywnie okradał firmę, której miał strzec. Jego łupem padł przede wszystkim sprzęt elektroniczny wart ponad 20 000 złotych.

Przez życie z Wiarą Lecha - Urząd Miasta

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Przez życie z Wiarą Lecha - Urząd Miasta Bezpieczeństwo w drodze do szkoły jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba nauczyć młodych ludzi. Pomagają w tym zajęcia z ruchu drogowego, pogadanki nauczycieli czy też specjalne akcje służące podniesieniu świadomości uczniów. W ramach jednej z nich, zorganizowanej przez Stowarzyszenia ,,Wiara Lecha" maluchy ze wszystkich miejskich przedszkoli i żłobka otrzymały specjalne kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.

Zachowaj trzeźwy umysł

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Zachowaj trzeźwy umysł Już po raz X Gmina i Miasto Witkowo przystąpiła do Jubileuszowej ogólnopolskiej akcji ,,Zachowaj trzeźwy umysł". Kampania tej akcji trwa od 1 kwietnia do 30 listopada, a uczestniczą w niej szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Witkowo.

Piknik rodzinny w Trzemesznie

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Piknik rodzinny w Trzemesznie Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie zapraszają na piknik rodzinny pod hasłem DAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE, który odbędzie się 18 września 2010 r. w godzinach 10.00-14.00 przy hali OSiR w Trzemesznie.

Budynek socjalny już gotowy

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Budynek socjalny już gotowy 2 września 2010 roku Miasto Gniezno otrzymało od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzję dopuszczającą do użytkowania nowo powstały czterokondygnacyjny, podpiwniczony budynek mieszkalny 48-rodzinny przy ul. Liliowej 7.

,,List do rodziców"

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
,,List do rodziców Statystyki policyjne dowodzą, że dzieci i młodzież ze względu na swoje predyspozycje psychofizyczne oraz wychowanie w poczuciu ufności do otaczającego je świata, coraz częściej stają się ofiarami jak i też sprawcami przestępstw. Mając na uwadze dobro dzieci uczących się w szkołach podstawowych oraz gimnazjalnych wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii gnieźnieńskiej komendy Policji przygotowali ,,List do Rodziców".

Kierowali pomimo sądowego zakazu

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Kierowali pomimo sądowego zakazu We wtorek policjanci ?drogówki" zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pomimo ciążących na nich zakazach sądowych kierowali pojazdami. Naruszenie zakazu sądowego przez kierujących pojazdami to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności, rowerami do 3 lat.

« poprzednia 1 2270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno