Logo

Dział - Wiadomości

Letnie pejzaże Powiatu Gnieźnieńskiego - konkurs fotograficzny

Artykul dodany: Piątek, 16 lipca 2010
Letnie pejzaże Powiatu Gnieźnieńskiego - konkurs fotograficzny Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zaprasza fotografików, zarówno zawodowych, jak i amatorów, do udziału w konkursie fotograficznym ,,Letnie pejzaże Powiatu Gnieźnieńskiego".

Uszkodzona studzienka

Artykul dodany: Piątek, 16 lipca 2010
Uszkodzona studzienka Ciężarówka uszkodziła studzienkę kanalizacyjną, łamiąc jej pokrywę i krusząc jednocześnie sam wlot w taki sposób, że naprawa tej studzienki wymagać będzie prac betoniarskich. To również ostrzeżenie dla tych, którzy parkują samochody dostawcze na chodnikach.

Pijana para !!!

Artykul dodany: Czwartek, 15 lipca 2010
Pijana para !!! Upały nie powstrzymują użytkowników dróg przed sięganiem po alkohol. Tylko w ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów, w tym jedną parę.

W drodze na grunwaldzkie pola

Artykul dodany: Czwartek, 15 lipca 2010
W drodze na grunwaldzkie pola Jeźdźcy z Chorągwi Rycerskiej Królewskiego Miasta Gniezna, po raz kolejny podążają pod Grunwald, by wziąć tam udział w inscenizacji jednej z największych bitew w historii Starego Kontynentu.

Awans kierownika

Artykul dodany: Czwartek, 15 lipca 2010
Awans kierownika Podkom. Szymon Kasprzyk, Kierownik Referatu Organizacji Służby i Operacji Policyjnych Wydziału Prewencji od dzisiaj pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na stanowisku Zastępcy Dyżurnego.

Kolejny uszkodzony pojazd przez opieszałość Urzędu Gminy!

Artykul dodany: Czwartek, 15 lipca 2010
Kolejny uszkodzony pojazd przez opieszałość Urzędu Gminy! 30 maja tego roku pisaliśmy o fatalnym stanie drogi w Szczytnikach Duchownych. Od tego czasu zmieniła się tylko liczba uszkodzonych pojazdów poruszających się tą drogą oraz ilość dziur w nawierzchni. Po raz kolejny pytamy: czy musi dojść do tragedii?

Wypadek drogowy w Skorzęcinie

Artykul dodany: Środa, 14 lipca 2010
Wypadek drogowy w Skorzęcinie Do tragicznego wypadku doszło wczoraj o godz. 16.30 w Skorzęcinie w gminie Witkowo. W wyniku zderzenia motoroweru z samochodem ciężarowym śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca jednośladu.

Tragedia na budowie w Gnieźnie - 36-latek nie żyje!

Artykul dodany: Środa, 14 lipca 2010
Tragedia na budowie w Gnieźnie - 36-latek nie żyje! Zwykły dzień na budowie zamienił się w koszmar. 36-latek pracujący na dachu przy ul. Kostrzewskiego w Gnieźnie spadł z wysokości około 10 metrów i zginął na miejscu.

Denar Princes Polonie już wkrótce w sprzedaży

Artykul dodany: Środa, 14 lipca 2010
Denar Princes Polonie już wkrótce w sprzedaży Gniezno nierozerwalnie związane jest z historią Polski, a zwłaszcza z początkami naszego Państwa. Miasto to, jako siedziba dworu książęcego, a potem i królewskiego było ważnym ośrodkiem władzy i kultury. Dlatego nie dziwi też, że najprawdopodobniej tutaj jeszcze za czasów piastowskich, zostały wybite pierwsze polskie monety.

Wypadek drogowy w Szczytnikach Duchownych

Artykul dodany: Wtorek, 13 lipca 2010
Wypadek drogowy w Szczytnikach Duchownych Jedna osoba została ranna w wypadku drogowym do którego doszło wczoraj w Szczytnikach Duchownych w gminie Gniezno.

Podrabiał palety

Artykul dodany: Wtorek, 13 lipca 2010
Podrabiał palety Wpadł 36-letni mieszkaniec Wrześni podejrzewany o nielegalny handel paletami. Sprawca sprzedawał swoje ,,wyroby" podszywając się pod markę jednego ze znanych przedsiębiorstw. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ostrzegamy przed złodziejami. Dobrze zabezpiecz swoje mieszkanie!

Artykul dodany: Wtorek, 13 lipca 2010
Ostrzegamy przed złodziejami. Dobrze zabezpiecz swoje mieszkanie! Po raz kolejny ostrzegamy przed kradzieżami i włamaniami do mieszkań. Wczoraj sprawca dostał się do jednego z mieszkań na os. Piastowskim w Gnieźnie przez otwarte okno. Ukradł portfel oraz kartę bankomatową. Kolejny poszkodowany to mieszkaniec os. Orła Białego, który pozostawił uchylone okno. Również z jego mieszkania usytuowanego na parterze ,,zniknęły" wartościowe przedmioty.

Terapeutyczne walory sudeckich zakątków

Artykul dodany: Wtorek, 13 lipca 2010
Terapeutyczne walory sudeckich zakątków Współżycie w grupie rówieśniczej, korygowanie sądów urazowych, nauka funkcjonowania społecznego czy odreagowanie napięć emocjonalnych - to tylko niektóre elementy bogatego programu socjoterapii, w którym wzięły udział dzieci przebywające na specjalnym turnusie wśród gór i lasów sudeckich.

Ostrzeżenie IMGW

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Ostrzeżenie IMGW Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ostrzega przed upałami, które panują w wielkopolsce. Taka pogoda utrzyma się jeszcze co najmniej przez kilka dni. Temperatura maksymalna osiągnie nawet 32-35 stopni Celsjusza a temperatura minimalna nie spadnie poniżej 17 stopni Celsjusza. Takie warunki pogodowe mogą wywołać udar słoneczny, pożary oraz uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg. Szczególnie osoby starsze powinny unikać przebywania na dworze w godzinach południowych. Należy także zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu.

Policjanci pomogli kobiecie, która zasłabła

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Policjanci pomogli kobiecie, która zasłabła Szybka reakcja funkcjonariuszy z gnieźnieńskiej grupy realizacyjnej pozwoliła uratować życie 19-letniej kobiety, która dusiła się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie.

Weekendowy bilans nietrzeźwych kierowców

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Weekendowy bilans nietrzeźwych kierowców W ostatni weekend na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci zatrzymali kolejnych sześciu nietrzeźwych kierujących. Zatrzymani odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

Happening Manifestacyjny w Skokach

Artykul dodany: Poniedziałek, 12 lipca 2010
Happening Manifestacyjny w Skokach Dwunastego lipca odbędzie się akcja manifestacyjna przeciwko emisji szkodliwych substancji do środowiska przez firmę Lemar w Skokach.

Zaginiony mężczyzna znaleziony martwy!

Artykul dodany: Piątek, 9 lipca 2010
Zaginiony mężczyzna znaleziony martwy! Kilka minut po godzinie 20.00 gospodarz z miejscowości Malenin odnalazł zaginionego w poniedziałek, 5 lipca, Grzegorza Roszkowicza. Mieszkaniec Witkowa prawdopodobnie popełnił samobójstwo przez powieszenie w lesie niedaleko Malenina.

Kierował ,,po piwie" i z sądowym zakazem

Artykul dodany: Piątek, 9 lipca 2010
Kierował ,,po piwie Wczoraj (czwartek) podczas kontroli drogowej wpadł 37-letni mieszkaniec Poznania, który kierował autem znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu i był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Wymarsz rycerzy z Gniezna na Pola Grunwaldzkie

Artykul dodany: Piątek, 9 lipca 2010
Wymarsz rycerzy z Gniezna na Pola Grunwaldzkie Rekonstrukcje historycznych bitew to nowa forma reality show. Uważane są za połączenie fascynacji historią i militariami z patriotyzmem i upodobaniem do wielkich pokazów. Współcześnie to także wydarzenia o nieprawdopodobnym potencjale marketingowym, stanowią bowiem ciekawą atrakcję turystyczną. Na świecie każdego roku odbywa się ponad 10 tysięcy rekonstrukcji historycznych bitew. W Polsce najpopularniejsza jest bitwa pod Grunwaldem.

Kolejne inwestycje na gnieźnieńskich ulicach

Artykul dodany: Piątek, 9 lipca 2010
Kolejne inwestycje na gnieźnieńskich ulicach Piękne i upalne lato cieszy nie tylko dzieci i osoby przebywające na urlopie, ale sprzyja również pracom inwestycyjnym na gnieźnieńskich drogach i ulicach. Na najbliższe miesiące zaplanowano rozpoczęcie licznych robót, a wiele już rozpoczęto i zakończono.

Dotacja dla gnieźnieńskiej uczelni

Artykul dodany: Piątek, 9 lipca 2010
Dotacja dla gnieźnieńskiej uczelni W budynkach Collegium Europeum Gnesnense, doszło 7 lipca 2010 do zawarcia umowy pomiędzy Miastem Gnieznem a Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Na mocy podpisanego porozumienia samorząd przekaże uczelni dotację w wysokości 45 tysięcy złotych.

Pół miliona dla MOPS ze środków unijnych

Artykul dodany: Piątek, 9 lipca 2010
Pół miliona dla MOPS ze środków unijnych Reintegracja społeczna i zawodowa podopiecznych MOPS w Gnieźnie, zwiększenie szans na równy dostęp do zatrudnienia oraz wyposażenie w umiejętności i narzędzia zwiększające szanse na znalezienie pracy. To tylko główne cele projektu ,,Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie" realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Policjanci odzyskali luksusowe auto

Artykul dodany: Czwartek, 8 lipca 2010
Policjanci odzyskali luksusowe auto Policjanci z Komisariatu Policji w Czerniejewie odzyskali skradzione w Poznaniu warte 180 tys. zł Audi A6. Złodziej podczas pościgu porzucił pojazd i uciekł.

Zaginiony Grzegorz Roszkowicz

Artykul dodany: Czwartek, 8 lipca 2010
Zaginiony Grzegorz Roszkowicz Zaginiony w poniedziałek, 5 lipca 2010 roku o godz. 16.00 wyszedł z mieszkania mieszczącego się przy ul. Pogodnej w Witkowie. Do dnia dzisiejszego nie powrócił jak i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Oszustwa wyszły na jaw

Artykul dodany: Środa, 7 lipca 2010
Oszustwa wyszły na jaw Dwa kredyty wyłudziły mieszkanki gminy Trzemeszno, mieszkańcowi gminy Gniezno się to nie udało. Sprawcy w tym celu przedstawili w bankach fałszywe dokumenty. Podrobione zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach dołączali do wniosków kredytowych. Tym sposobem próbowali lub ,,wyciągnęli" z banku nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gnieźnieńscy policjanci ustalili trzy podejrzewane o ten proceder osoby.

Kolejna duża sprawa narkotykowa

Artykul dodany: Wtorek, 6 lipca 2010
Kolejna duża sprawa narkotykowa W styczniu 2009 roku Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie wszczęła postępowanie dotyczące wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Główny podejrzany w tej sprawie 24-letni Norbert T. od marca 2009 r. ukrywał się przed organami ścigania, lecz jak wynika z uzyskanych przez ,,operacyjnych" informacji w dalszym ciągu trudnił się przestępczością narkotykową. Jego zatrzymanie przez policjantów z CBŚ pozwoliło na zakończenie prowadzonego śledztwa.

Wypadek drogowy w Skorzęcinie

Artykul dodany: Wtorek, 6 lipca 2010
Wypadek drogowy w Skorzęcinie Do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych doszło w Skorzęcinie w gminie Witkowo. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala.

WOŚP dla powodzian

Artykul dodany: Wtorek, 6 lipca 2010
WOŚP dla powodzian W minioną niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeprowadziła ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu potrzebnego do zapobiegania powodziom. Gnieźnianie także przyłączyli się do inicjatywy Jurka Owsiaka. W Grodzie Lecha udało się zebrać równe 29 000zł.

Gmina Niechanowo - pomoc dla powodzian...

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 lipca 2010
Gmina Niechanowo - pomoc dla powodzian... Ogłoszona przez Wójta Gminy Eugeniusza Zamiar gminna zbiórka darów dla mieszkańców terenów objętych klęską powodziową spotkała się z dużym zrozumieniem przez mieszkańców Gminy Niechanowo. Zebrano 25 ton zboża, 11.808 zł, środki czystości, artykuły żywnościowe, pościel, koce.

« poprzednia 1 2272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno