Logo

Dział - Wiadomości

Informacja parkingowa

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Informacja parkingowa Uprzejmie informujemy gości ,,Koronacji Królewskiej" i Turnieju Łuczniczego, że impreza odbywa się w centrum miasta Gniezna, u stóp historycznego Wzgórza Lecha, nad którym góruje kolebka koronacyjna Królów Polskich - Gnieźnieńska Katedra.

Niepowtarzalna pamiątka kolekcjonerska

Artykul dodany: Piątek, 30 lipca 2010
Niepowtarzalna pamiątka kolekcjonerska Wyjątkowa pamiątka dla turystów i niezapomniana atrakcja dla mieszkańców ? tak najkrócej można opisać dukat, który już niedługo znajdzie się w naszych portfelach. Od 31 lipca 2010 do 31 lipca 2011 roku, dukat będzie funkcjonował jako lokalny środek płatniczy w oznaczonych punktach w mieście.

Święto Policji

Artykul dodany: Czwartek, 29 lipca 2010
Święto Policji 24 lipca 1919 r., zaledwie osiem miesięcy od odzyskania niepodległości i sześć od wyłonienia polskiego parlamentu, posłowie uchwalili ustawę o Policji Państwowej. Z tą chwilą wszelkie jednostki milicji, policji komunalnej oraz straże przestały istnieć. Nowa formacja, zgodnie z zapisem ustawowym, była organem wykonawczym władz państwowych oraz samorządowych odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. W tym dniu oddajemy cześć funkcjonariuszom, którzy przez te wszystkie lata służyli z narażeniem życia w obronie bezpieczeństwa, porządku publicznego i honoru munduru. Oddajemy cześć tragicznym losom tysięcy polskich policjantów pomordowanych w sowieckich obozach a pogrzebanych w dołach śmierci Katynia i Miednoje.

Nowe boiska w Żydowie i Czerniejewie

Artykul dodany: Czwartek, 29 lipca 2010
Nowe boiska w Żydowie i Czerniejewie Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo, Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie zapraszają mieszkańców gminy Czerniejewo na uroczyste otwarcie boisk wielofunkcyjnych, które nastąpi 30 lipca 2010 roku.

Łapówka po pijaku

Artykul dodany: Środa, 28 lipca 2010
Łapówka po pijaku Wczoraj (wtorek) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Witkowie podczas patrolu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który za odstąpienie od wykonywanych czynności próbował wręczyć korzyść majątkową.

Komunikat

Artykul dodany: Środa, 28 lipca 2010
Komunikat Informujemy, że dla upamiętnienia sześćdziesiątej szóstej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2010 roku, o godzinie 17.00, uruchomione zostaną syreny alarmowe sygnałem ciągłym, trwającym jedną minutę. Jednocześnie zwracamy się do Państwa z apelem, aby dla podkreślenia rangi wydarzenia, jakim był powstańczy zryw, w rocznicę godziny ,,W" na minutę zamarł ruch na ulicach i osiedlach naszego miasta.

Nietrzeźwi kierowcy

Artykul dodany: Środa, 28 lipca 2010
Nietrzeźwi kierowcy W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie dokonali zatrzymania na terenie miasta Gniezna dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy w wydychanym powietrzu mieli po 0,80 mg/l i 0,27 mg/l alkoholu. Kierowcy odpowiedzą przed Sadem Rejonowym w Gnieźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Złamania i oparzenia w eSTeDe

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lipca 2010
Złamania i oparzenia w eSTeDe Dzisiaj w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty trwały 5 godzin i przyciągnęły przede wszystkim młode osoby.

Czarny weekend

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 lipca 2010
Czarny weekend W miniony weekend na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie doszło do trzech groźnych w skutkach wypadków drogowych.

Dożynki Powiatowo-Gminne

Artykul dodany: Niedziela, 25 lipca 2010
Dożynki Powiatowo-Gminne Tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne zorganizuje Gmina Niechanowo. Odbędą się one 5 września br. Ważną funkcję podczas Święta Plonów pełnić będą Starostowie Dożynek i ich asystenci, którzy przekażą chleb upieczony z tegorocznych plonów gospodarzom Dożynek Panom Krzysztofowi Ostrowskiemu - Staroście Gnieźnieńskiemu oraz Eugeniuszowi Zamiar - Wójtowi Gminy Niechanowo.

Zamknięty przejazd ,,pod trzema mostami"

Artykul dodany: Niedziela, 25 lipca 2010
Zamknięty przejazd ,,pod trzema mostami Wczorajsze opady deszczy spowodowały zalanie piwnic, kilku sklepów oraz dróg. Dzisiaj około godziny 22.30 jedna z naszych czytelniczek przysłała zdjęcia drogi ,,pod trzema mostami".

Ścieżka rowerowa czy parking?

Artykul dodany: Sobota, 24 lipca 2010
Ścieżka rowerowa czy parking? Od kilku lat gnieźnieńscy rowerzyści borykają się z kilkoma problemami, z którymi walka przypomina potyczkę z wiatrakami. Brak nowych ścieżek rowerowych oraz zły stan istniejących, brak wyrozumiałości ze strony kierowców oraz parkowanie samochodów na ścieżce rowerowej wzdłuż ul. 3 Maja.

Nowa karetka trafiła do Witkowa

Artykul dodany: Piątek, 23 lipca 2010
Nowa karetka trafiła do Witkowa Dzisiaj (23 lipca) o godzinie 11.00 na terenie Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. 3 Maja w Gnieźnie przekazano karetkę pogotowia, która została ufundowana przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Absurd i brak logicznego wytłumaczenia, czyli zasady IMGW

Artykul dodany: Piątek, 23 lipca 2010
Absurd i brak logicznego wytłumaczenia, czyli zasady IMGW Drodzy czytelnicy, W związku z panującymi upałami chcieliśmy publikować ostrzeżenia meteorologiczne z Instytutu Meteorologii I Gospodarki Wodnej oddział w Poznaniu. Zwróciliśmy się więc z prośbą do wyżej wymienionej instytucji państwowej o przesyłanie takowych ostrzeżeń.

Niecodzienne odkrycie

Artykul dodany: Piątek, 23 lipca 2010
Niecodzienne odkrycie W dniu wczorajszym oficer dyżurny Komendy Powiatowej w Gnieźnie został powiadomiony przez pracowników firmy administrującej jeden z budynków w centrum miasta o fakcie ujawnienia w jednym z mieszkań zwłok mężczyzny.

Współpraca na ,,piątkę"

Artykul dodany: Piątek, 23 lipca 2010
Współpraca na ,,piątkę W dniu wczorajszym dzięki współpracy pokrzywdzonej z gnieźnieńska Policją doszło do odzyskania skradzionego jej w dniu 01.06.20010r z terenu jednej z posesji w centrum miasta Gniezna roweru.

Pożar samochodu

Artykul dodany: Czwartek, 22 lipca 2010
Pożar samochodu Dzisiejszej nocy na trasie Gniezno - Witkowo w lesie Jelonek w wyniku pożaru doszło do uszkodzenia pozostawionego po awarii na poboczu drogi samochodu osobowego marki Saab.

Bezpieczny wypoczynek

Artykul dodany: Czwartek, 22 lipca 2010
Bezpieczny wypoczynek Przed nami kolejne upalne dni, które z reguły towarzyszą wypoczynkowi nad jeziorami. Pamiętajmy o rozwadze w czasie plażowania. W tym roku padły rekordowe statystyki utonięć w naszym kraju jak i naszym rejonie. Policja radzi co zrobić, aby wystrzegać się tego typu tragedii.

Obóz rekreacyjno-sportowy

Artykul dodany: Środa, 21 lipca 2010
Obóz rekreacyjno-sportowy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niechanowie informuje, że są wolne miejsca na obóz rekreacyjno - sportowy w miejscowości Białka Tatrzańska w terminie od 2 do 15 sierpnia 2010 roku. Ilość miejsc jest ograniczona. Bliższych informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy pokój nr 9 lub pod nr telefonu 429-49-27.

Uwaga upały!

Artykul dodany: Środa, 21 lipca 2010
Uwaga upały! W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 649 (korekta z dnia 21.07.2010), wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 20.07.2010 r.

Dobiega końca budowa nowego przedszkola w Niechanowie

Artykul dodany: Środa, 21 lipca 2010
Dobiega końca budowa nowego przedszkola w Niechanowie Dobiega końca budowa nowego, pięciooddziałowego przedszkola KAJTEK w Niechanowie.

Ujawniono podróbki

Artykul dodany: Środa, 21 lipca 2010
Ujawniono podróbki Wczoraj (wtorek) gnieźnieńscy funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ujawnili na terenie targowiska miejskiego w Gnieźnie na Placu 21 Stycznia dwa stoiska z asortymentem towarów z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm sportowych.

Wypadek na skrzyżowaniu

Artykul dodany: Wtorek, 20 lipca 2010
Wypadek na skrzyżowaniu W poniedziałek, 19 lipca ok. godz. 13.00 na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Spichrzowej miał miejsce wypadek drogowy, w którym uczestniczyły dwa samochody i motorower.

Promocja monety w Trzemesznie

Artykul dodany: Wtorek, 20 lipca 2010
Promocja monety w Trzemesznie W czwartek, 29 lipca o godzinie 12.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Trzemesznie odbędzie się uroczysta prezentacja monety ,,TRZEMESZNO". Jest to pierwsza moneta w tym roku z serii ,,Miasta w Polsce".

Sąsiedzka czujność

Artykul dodany: Wtorek, 20 lipca 2010
Sąsiedzka czujność W nocy z niedzieli na poniedziałek gnieźnieńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży roweru, poziomicy murarskiej i przedłużacza elektrycznego. Mężczyzna ukradł je z posesji na terenie osiedla Konikowo.

Konferencja w Witkowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Konferencja w Witkowie Głównym tematem konferencji było przedstawienie i omówienie projektów współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013: ,,Usprawnienie systemu technicznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie, poprzez zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z dodatkowym sprzętem" oraz ,,Zwiększenie atrakcyjności turystycznej Gminy Witkowo, poprzez rewitalizację Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie - II etap".

Nietrzeźwy nieletni

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Nietrzeźwy nieletni W ostatni weekend w Gnieźnie funkcjonariusze referatu patrolowo- interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Saab, którego kierujący nieletni znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Akcja ,,Bezpieczny przejazd"

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Akcja ,,Bezpieczny przejazd Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych na całym świecie jest wspólną sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ: kolei i policji, administracji i samorządów, zarządców dróg, organizacji społecznych oraz wszystkich ludzi dobrej woli. Wczoraj w Gnieźnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pracownicy PKP oraz Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania mające na celu przypomnienie kierowcom i pieszym o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Skuteczni policjanci

Artykul dodany: Poniedziałek, 19 lipca 2010
Skuteczni policjanci Policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali 28-letniego mieszkańca Gniezna, który wyrywał torebkę 58-letniej kobiecie i uciekł. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 16 lipca 2010
Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie Gnieźnieńscy policjanci zwracają się z prośbą do mieszkańców naszego miasta o pomoc w ustaleniu sprawców włamań do mieszkań na terenie Gniezna.

« poprzednia 1 2272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno