Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

Uwaga oszuści

Artykul dodany: Niedziela, 3 października 2010
Uwaga oszuści Ich ofiarami najczęściej zostają osoby starsze, często samotne. Pukają do naszych mieszkań podając się za urzędników, pielęgniarki czy pracownice opieki społecznej. Każda legenda jest dobra byle tylko zdobyć odrobinę zaufania.

Potrącenie pieszego na ul. Chudoby w Gnieźnie

Artykul dodany: Niedziela, 3 października 2010
Potrącenie pieszego na ul. Chudoby w Gnieźnie W czwartek, 30 września 2010 roku o godz. 16.00 na ul. Chudoby w Gnieźnie kierująca samochodem osobowym potrąciła pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Mali Piastowie z wizytą w Komendzie

Artykul dodany: Niedziela, 3 października 2010
Mali Piastowie z wizytą w Komendzie Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie odwiedziły dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola nr 14 ?Mali Piastowie, grupa ?Kowale?. Małych gości po jednostce oprowadziła st. asp. Małgorzata Miłończyk z Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii.

Konkurs ,,Bezpieczny Internet"

Artykul dodany: Niedziela, 3 października 2010
Konkurs ,,Bezpieczny Internet Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z Zespołem Szkół Łączności oraz Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta Poznania serdecznie zapraszają młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną do udziału w III Wielkopolskim Konkursie Filmowym ,,Bezpieczny Internet".

Europejska Stolica Kultury dla Poznania?

Artykul dodany: Piątek, 1 października 2010
Europejska Stolica Kultury dla Poznania? 29 września 2010 roku odbyła się konferencja autorów Poznańskiej Burzy Kulturalnej, którzy starają się, aby Poznań w 2016 roku stała się Europejską Stolicą Kultury wraz z którymś z miast hiszpańskich. Czy rzeczywiście tak będzie?

Wypadek drogowy w Trzemżalu

Artykul dodany: Piątek, 1 października 2010
Wypadek drogowy w Trzemżalu 29 września Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Trzemżal. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp JRG Gniezno oraz OSP Trzemeszno.

66. Tydzień Miłosierdzia

Artykul dodany: Czwartek, 30 września 2010
66. Tydzień Miłosierdzia W niedzielę, 3 października rozpocznie się 66. Tydzień Miłosierdzia. W tym roku obchodzony jest on pod hasłem: ,,czyńcie, jak Ja wam uczyniłem"(por. J 13,15). W Archidiecezji Gnieźnieńskiej Tydzień Miłosierdzia zostanie zainaugurowany uroczystą Mszą św. w niedzielne południe, którą odprawi w gnieźnieńskiej katedrze ks. biskup Bogdan Wojtuś.

Nowe miejsca parkingowe

Artykul dodany: Czwartek, 30 września 2010
Nowe miejsca parkingowe Zakończono już prace związane z wykonaniem nowych miejsc parkingowych przy ulicy Dworcowej w Gnieźnie. Jak poinformowali Prezydent Jacek Kowalski oraz Jan Socha z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gnieźnie, dzięki dobrej współpracy miasta oraz województwa szybko i sprawnie udało się zrealizować tę - jakże potrzebną - inwestycję.

Wypadek drogowy w Kłecku-Kolonia

Artykul dodany: Czwartek, 30 września 2010
Wypadek drogowy w Kłecku-Kolonia W środę, 29 września 2010 roku około godziny 12.30 w miejscowości Kłecko Kolonia doszło do zderzenia dwóch aut. W wyniku tego wypadku dwie osoby zostały ranne.

Policjanci odzyskali skradzione auto

Artykul dodany: Czwartek, 30 września 2010
Policjanci odzyskali skradzione auto Sceny niczym z filmu rozegrały się wczoraj na drogach gminy Trzemeszno, gdy osobowe auto nie zatrzymało się do kontroli drogowej i zaczęło uciekać. Policyjny pościg zakończył się na przejeździe kolejowym, a kierowca, jak się potem okazało skradzionego auta, wysiadł z niego i uciekł tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Zapnij pasy bezpieczeństwa

Artykul dodany: Czwartek, 30 września 2010
Zapnij pasy bezpieczeństwa Pasy bezpieczeństwa często ratują życie tym, którzy podróżują samochodami i autobusami. Dlatego kierowcy i pasażerowie powinni korzystać z tego prostego i skutecznego urządzenia. Jedną z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych jest lekceważenie przez nich obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Górskie potyczki GKKG w Rzeszowie

Artykul dodany: Środa, 29 września 2010
Górskie potyczki GKKG w Rzeszowie W niedzielę zakończyły się zmagania z cyklu Skandia Maraton Lang Team 2010. Zawodnicy UKS Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego musieli przemierzyć nieraz dość duże odległości, aby zmagać się w kolarskich zawodach.

Nowe logo powiatu - proste i odważne

Artykul dodany: Wtorek, 28 września 2010
Nowe logo powiatu - proste i odważne Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem było nowe logo powiatu. Starosta zapowiedział również zbliżającą się Międzynarodową Konferencję Naukową, a Wojciech Krawczyk wyjaśniał konflikt o nowopowstałe rondo.

Akcja Poszukiwany

Artykul dodany: Wtorek, 28 września 2010
Akcja Poszukiwany Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podczas akcji POSZUKIWANY przeprowadzonej w piątek, 24 września 2010 roku zatrzymali 8 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni w wieku od 22 do 52 lat poszukiwani byli w celu doprowadzenia do Zakładu Karnego.

Potrącenie pieszego na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 28 września 2010
Potrącenie pieszego na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie W poniedziałek, 27 września br. na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie samochód osobowy potrącił pieszego, który z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

Nietrzeźwi rowerzyści

Artykul dodany: Wtorek, 28 września 2010
Nietrzeźwi rowerzyści W ciągu pięciu godzin funkcjonariusze na terenie powiatu gnieźnieńskiego zatrzymali trzech nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Tym razem niechlubnym rekordzistą okazał się być 56-letni rowerzysta. Badanie alkometrem wykazało w organizmie Józefa M. 2,68 promila alkoholu. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi Gniezna grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Jak właściciele psów mogą zaoszczędzić 500zł?

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 września 2010
Jak właściciele psów mogą zaoszczędzić 500zł? ,,Zakaz wyprowadzania psów" - takie tabliczki można spotkać w wielu miejscach w Gnieźnie. Gdzie więc czworonogi mogą się spokojnie wybiegać i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne? Otóż wbrew pozorom takich miejsc jest wiele, tylko należy dostosować się do kilku zasad.

Konkurs recenzencki ,,Karnawał Wyobraźni"

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 września 2010
Konkurs recenzencki ,,Karnawał Wyobraźni Przeczytaliście książkę, która została zekranizowana? Chcielibyście napisać o tym recenzję? Ten konkurs jest dla Was! Termin nadsyłania prac mija 30 września. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. I Konkurs Recenzencki ,,Karnawał Wyobraźni" wpisuje się w doroczne obchody Offeliady.

Wypadek drogowy w Bojanicach

Artykul dodany: Niedziela, 26 września 2010
Wypadek drogowy w Bojanicach W piątek rano Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i cysterny w miejscowości Bojanice. Do zdarzenia został zadysponowany zastęp JRG Gniezno oraz dwa zastępy OSP.

,,Rozkopana" Gmina Łubowo

Artykul dodany: Niedziela, 26 września 2010
,,Rozkopana Jadąc przez teren Gminy Łubowo, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że niemal w każdej wsi coś się buduje. Większość inwestycji wymaga prac ziemnych.

Policjanci uczą w szkołach Gminy Łubowo

Artykul dodany: Niedziela, 26 września 2010
Policjanci uczą w szkołach Gminy Łubowo Miło nam poinformować, że od kilku dni prowadzone są zajęcia w szkołach, dzięki którym dzieci nabywają umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach.

Kamień węgielny już wmurowany

Artykul dodany: Niedziela, 26 września 2010
Kamień węgielny już wmurowany Dnia 23 września br. w Witkowie na boisku sportowym pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 2, a Szkołą Podstawową Nr 3 nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej XXI wieku.

ZSP nr 2 wzbogaciła się o kolejny sprzęt lotniczy

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
ZSP nr 2 wzbogaciła się o kolejny sprzęt lotniczy W 2008 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie został uruchomiony nowy kierunek kształcenia - technik mechanik lotniczy. Szkoła przygotowując się do otwarcia tego kierunku systematycznie pozyskiwała sprzęt niezbędny do nauki zawodu. W tym tygodniu placówka otrzymała kolejną partię sprzętu. W zdecydowanej większości są to nowe części, które zostały pozyskane z likwidowanych przez wojsko magazynów w Krakowie, Mirosławcu i Kutnie.

Badanie profilaktyczne może uratować Twoje życie

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Badanie profilaktyczne może uratować Twoje życie Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Jak pokazują statystyki, co roku zapada na tę chorobę 12 tysięcy Polek. Prawie połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Gdyby skorzystały z badań profilaktycznych mogłyby żyć. Nawet jeśli badanie wykryje zmianę o charakterze guza nie musi to oznaczać raka. Spośród wszystkich guzków wykrywanych w piersi tylko około 10% okazuje się nowotworem złośliwym. Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal całkowicie uleczalny.

Konkurs ,,Bezpieczna droga do szkoły" rozstrzygnięty

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Konkurs ,,Bezpieczna droga do szkoły Jakub Cichoń ze Szkoły Podstawowej nr 6 nie krył radości z otrzymanego roweru. Chłopiec wczoraj dowiedział się, że został laureatem konkursu plastycznego pod hasłem ,,Bezpieczna droga do szkoły" zorganizowanego przez Stację Paliw ,,STATOIL".

Wypadek drogowy w Trzemesznie

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Wypadek drogowy w Trzemesznie W czwartek, 23 września 2010 roku po godz. 18.00. w Trzemesznie doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została 83-letnia rowerzystka.

Policja najlepiej ocenianą instytucją publiczną

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Policja najlepiej ocenianą instytucją publiczną Jak wynika z badania przeprowadzonego na początku września 2010 roku przez Centrum Badania Opinii Społecznej, pozytywnie o działalności Policji wypowiada się 71% Polaków. Przeciwne zdanie wyraża około jedna piąta respondentów (21%). Spośród wszystkich ocenianych w tej edycji badania instytucji publicznych, Policja uzyskała najwyższe noty.

Wizyta dzieci z Przedszkola Nr 10

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Wizyta dzieci z Przedszkola Nr 10 Dnia 23 września 2010 roku dzieci z Przedszkola Nr 10 mieszczącego się przy ul. Sobieskiego odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie. St. asp. Małgorzata Miłończyk z Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wyjaśniła dzieciom, na czym polega praca policji, a także uświadomiła jak ważne jest bycie widocznym na drodze.

Rowerzyści opanowali miasto, czyli Masa Krytyczna na ulicach

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Rowerzyści opanowali miasto, czyli Masa Krytyczna na ulicach Wczoraj ulicami Gniezna przetoczyła się Masa Krytyczna, czyli kilkudziesięciu rowerzystów, którzy wykorzystując Europejski Dzień bez Samochodu chcieli zwrócić uwagę władz miasta na brak ścieżek rowerowych. Organizatorami manifestu był Gnieźnieński klub Kolarstwa Górskiego i Polski Klub Ekologiczny koło w Gnieźnie.

Pożar stodoły w Mikołajewicach

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Pożar stodoły w Mikołajewicach Wczoraj, o godzinie 19.30 Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Mikołajewice.

« poprzednia 1 2269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279287 288 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno