Logo

Dział - Wiadomości

Konkurs recenzencki ,,Karnawał Wyobraźni"

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 września 2010
Konkurs recenzencki ,,Karnawał Wyobraźni Przeczytaliście książkę, która została zekranizowana? Chcielibyście napisać o tym recenzję? Ten konkurs jest dla Was! Termin nadsyłania prac mija 30 września. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. I Konkurs Recenzencki ,,Karnawał Wyobraźni" wpisuje się w doroczne obchody Offeliady.

Wypadek drogowy w Bojanicach

Artykul dodany: Niedziela, 26 września 2010
Wypadek drogowy w Bojanicach W piątek rano Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i cysterny w miejscowości Bojanice. Do zdarzenia został zadysponowany zastęp JRG Gniezno oraz dwa zastępy OSP.

,,Rozkopana" Gmina Łubowo

Artykul dodany: Niedziela, 26 września 2010
,,Rozkopana Jadąc przez teren Gminy Łubowo, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że niemal w każdej wsi coś się buduje. Większość inwestycji wymaga prac ziemnych.

Policjanci uczą w szkołach Gminy Łubowo

Artykul dodany: Niedziela, 26 września 2010
Policjanci uczą w szkołach Gminy Łubowo Miło nam poinformować, że od kilku dni prowadzone są zajęcia w szkołach, dzięki którym dzieci nabywają umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach.

Kamień węgielny już wmurowany

Artykul dodany: Niedziela, 26 września 2010
Kamień węgielny już wmurowany Dnia 23 września br. w Witkowie na boisku sportowym pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 2, a Szkołą Podstawową Nr 3 nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej XXI wieku.

ZSP nr 2 wzbogaciła się o kolejny sprzęt lotniczy

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
ZSP nr 2 wzbogaciła się o kolejny sprzęt lotniczy W 2008 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie został uruchomiony nowy kierunek kształcenia - technik mechanik lotniczy. Szkoła przygotowując się do otwarcia tego kierunku systematycznie pozyskiwała sprzęt niezbędny do nauki zawodu. W tym tygodniu placówka otrzymała kolejną partię sprzętu. W zdecydowanej większości są to nowe części, które zostały pozyskane z likwidowanych przez wojsko magazynów w Krakowie, Mirosławcu i Kutnie.

Badanie profilaktyczne może uratować Twoje życie

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Badanie profilaktyczne może uratować Twoje życie Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Jak pokazują statystyki, co roku zapada na tę chorobę 12 tysięcy Polek. Prawie połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Gdyby skorzystały z badań profilaktycznych mogłyby żyć. Nawet jeśli badanie wykryje zmianę o charakterze guza nie musi to oznaczać raka. Spośród wszystkich guzków wykrywanych w piersi tylko około 10% okazuje się nowotworem złośliwym. Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal całkowicie uleczalny.

Konkurs ,,Bezpieczna droga do szkoły" rozstrzygnięty

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Konkurs ,,Bezpieczna droga do szkoły Jakub Cichoń ze Szkoły Podstawowej nr 6 nie krył radości z otrzymanego roweru. Chłopiec wczoraj dowiedział się, że został laureatem konkursu plastycznego pod hasłem ,,Bezpieczna droga do szkoły" zorganizowanego przez Stację Paliw ,,STATOIL".

Wypadek drogowy w Trzemesznie

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Wypadek drogowy w Trzemesznie W czwartek, 23 września 2010 roku po godz. 18.00. w Trzemesznie doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została 83-letnia rowerzystka.

Policja najlepiej ocenianą instytucją publiczną

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Policja najlepiej ocenianą instytucją publiczną Jak wynika z badania przeprowadzonego na początku września 2010 roku przez Centrum Badania Opinii Społecznej, pozytywnie o działalności Policji wypowiada się 71% Polaków. Przeciwne zdanie wyraża około jedna piąta respondentów (21%). Spośród wszystkich ocenianych w tej edycji badania instytucji publicznych, Policja uzyskała najwyższe noty.

Wizyta dzieci z Przedszkola Nr 10

Artykul dodany: Sobota, 25 września 2010
Wizyta dzieci z Przedszkola Nr 10 Dnia 23 września 2010 roku dzieci z Przedszkola Nr 10 mieszczącego się przy ul. Sobieskiego odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie. St. asp. Małgorzata Miłończyk z Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wyjaśniła dzieciom, na czym polega praca policji, a także uświadomiła jak ważne jest bycie widocznym na drodze.

Rowerzyści opanowali miasto, czyli Masa Krytyczna na ulicach

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Rowerzyści opanowali miasto, czyli Masa Krytyczna na ulicach Wczoraj ulicami Gniezna przetoczyła się Masa Krytyczna, czyli kilkudziesięciu rowerzystów, którzy wykorzystując Europejski Dzień bez Samochodu chcieli zwrócić uwagę władz miasta na brak ścieżek rowerowych. Organizatorami manifestu był Gnieźnieński klub Kolarstwa Górskiego i Polski Klub Ekologiczny koło w Gnieźnie.

Pożar stodoły w Mikołajewicach

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Pożar stodoły w Mikołajewicach Wczoraj, o godzinie 19.30 Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Mikołajewice.

Pożar w mieszkaniu na Zabłockiego

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Pożar w mieszkaniu na Zabłockiego Wczoraj do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że pali się mieszkanie na 3 piętrze. Do zdarzenia dyżurny zadysponował 2 zastępy oraz drabinę.

Dzień bez auta

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Dzień bez auta Europejski Dzień Bez Samochodu był dla wielu gnieźnian okazją do pozostawienia samochodu w garażu i podróżowanie po mieście na piechotę, rowerem lub komunikacją miejską. Choć może dotarcie do celu zajęło więcej czasu, to z całą pewnością spacer pozytywnie wpłynął na zdrowie mieszkańców miasta i pozwolił dostrzec piękno Pierwszej Stolicy Polski, czasem umykające za szybami rozpędzonego auta.

Bezpłatna diagnostyka mammograficzna

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Bezpłatna diagnostyka mammograficzna Starostwo Powiatowe w Gnieźnie organizuje w dniu 23 września 2010r. (czwartek) w godzinach 8.15 - 13.00 i 14.00 - 19.00 bezpłatne badania profilaktyczne w ambulansie medycznym na gnieźnieńskim Rynku.

Bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski serdecznie zaprasza mieszkańców Miasta Gniezna w wieku powyżej 65 roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Szczepienia wykonywane będą w okresie od września do 30 listopada 2010 roku.

16-latek bił i wymuszał papierosy

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
16-latek bił i wymuszał papierosy Rok szkolny rozpoczął się na dobre. Ostatnio ujawniony przez funkcjonariuszy Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii przypadek pokazuje, że powinniśmy rozmawiać z dziećmi o tym, co dzieje się w szkole i poza murami szkoły. Na szczęście rodzice i poszkodowani uczniowie przerywają zmowę milczenia i informują pedagogów szkolnych lub policjantów o przypadkach agresji lub innych niedozwolonych zachowaniach. To pozwala z nimi skutecznie walczyć.

Ćwiczenia dowódczo sztabowe

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Ćwiczenia dowódczo sztabowe Dwóch zamaskowanych sprawców przy użyciu niebezpiecznych narzędzi napadło na dom. Mężczyźni ukradli 25 tys. zł, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia samochodem. Rozpoczyna się policyjna obława i pościg za przestępcami. To schemat ćwiczeń dowódczo sztabowych przeprowadzonych wczoraj na terenie powiatów wągrowieckiego, obornickiego i gnieźnieńskiego, w których wzięło udział 80 policjantów.

W okresie jesienno-zimowym uważaj na czad

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
W okresie jesienno-zimowym uważaj na czad W Wielkopolsce rośnie liczba przypadków zatrucia tlenkiem węgla. Zbyt szczelne okna i drzwi, zasłonięta kratka wentylacyjna, wszelkie działania mające na celu utrzymanie w mieszkaniu ciepła to igranie z niebezpieczeństwem - ostrzegają policjanci.

Wizyta dzieci z przedszkola nr 13

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Wizyta dzieci z przedszkola nr 13 W gnieźnieńskiej jednostce Policji gościły 3 grupy dzieci z Przedszkola nr 13 w Gnieźnie. Podczas spaceru po komendzie dzieci miały okazję zobaczyć policjantów podczas codziennej pracy. Jak zawsze najpopularniejszy był radiowóz i jego tzw. ,,koguty".

Tu powstała Polska - powiat gnieźnieński liderem w Wielkopolsce

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Tu powstała Polska - powiat gnieźnieński liderem w Wielkopolsce W ostatnich dniach powiat gnieźnieński odniósł kolejny sukces w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Projekt promocyjny ,,Tu powstała Polska - promocja kulturowego produktu turystycznego powiatu gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski" zajął pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez województwo wielkopolskie i tym samym otrzyma ponad 1 mln 160 tys. zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2006-2013, działanie 6.1 Turystyka, schemat II Promocja i informacja turystyczna. Dofinansowanie stanowi 85 proc. wartości realizacji projektu.

Tutoring wychowawczy w gnieźnieńskich szkołach

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Tutoring wychowawczy w gnieźnieńskich szkołach Tutoring wychowawczy to program realizowany przez powiat gnieźnieński we współpracy z Towarzystwem Edukacji Otwartej, Kolegium Tutorów oraz z ,,ALA" - Autorskim Liceum Artystycznym i Akademickim. Celem programu jest wdrożenie w kilku szkołach formy pracy wspomagającej proces wychowawczy.

Projekt Miasta Gniezna i MOPS-u

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Projekt Miasta Gniezna i MOPS-u Miasto Gniezno oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają do wzięcia udziału w programie: ,,Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie". W projekcie mogą wziąć udział osoby, które korzystają z usług MOPS. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni pod numerem tel.: (61)426 25 82, (61)425 30 16, (61)424 11 88, (61)424 15 99.

Nowy ,,Witek" trafił do Witkowa

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Nowy ,,Witek Dnia 18 września br. na placu przed Witkowską Remizą Strażacką nastąpiło uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego MAN 2,5/25.

Razem dla Europy

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Razem dla Europy Ponad dwadzieścia osiem tysięcy euro otrzymało w 2009 roku Miasto Gniezno z Programu Town Twinning ,,Europa dla obywateli". Pieniądze te miały być przeznaczone na zorganizowanie cyklu trzech konferencji, pod wspólnym tytułem ,,Razem dla Europy". Pierwsza z nich odbyła się między 24 a 26 września 2010 roku. Wzięli w niej udział przedstawiciele trzech miast partnerskich Pierwszej Stolicy Polski: Radviliskis z Litwy, Esztergomu z Węgier oraz Humania z Ukrainy. Tematem przewodnim spotkania były inwestycje miejskie i wymiana doświadczeń w ich zakresie.

Chrońmy bioróżnorodność

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Chrońmy bioróżnorodność Sprzątanie Świata to jedna z akcji, która na stałe włączyła się w kalendarz działań Miasta Gniezna mających na celu budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska poczynając od: oszczędzania wody i energii, wybierania transportu publicznego - na krótsze dystanse wybierz inne ogumienie czy zakupów z własną torbą po segregację odpadów.

Preteksty 2010 - lista nominowanych

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Preteksty 2010 - lista nominowanych Jury Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego I Ogólnopolskiego Konkursu na Debiut Poetycki w składzie: Krzysztof Kuczkowski (redaktor naczelny ,,Toposu") - przewodniczący, Krzysztof Szymoniak (UAM), Dariusz Dziurzyński (UW), Marcin Orliński i Dawid Jung (redaktor naczelny ,,Zeszytów Poetyckich") po zapoznaniu się z 70 pracami nadesłanymi na Konkurs podjęło decyzję o Nominowaniu do Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego następujących osób:

Fałszywe pracownice NFZ

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Fałszywe pracownice NFZ Oszustki podające się za pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia, okradły 74-letnią mieszkankę Czerniejewa. Pod pozorem rzekomych dotacji na rehabilitację z Unii Europejskiej kobiety weszły do domu, wyłudziły 100 zł i ukradły 1700 zł.

Zatrzymani sprawcy włamania

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Zatrzymani sprawcy włamania Policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu po to by ukraść papierosy i piwo. Właścicielka wyceniła straty na kwotę 360 zł. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

« poprzednia 1 2266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276283 284 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno