Logo

Dział - Wiadomości

Światowe Forum Mediów Polonijnych

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Światowe Forum Mediów Polonijnych Przedstawiciele gazet, portali internetowych, stacji radiowych oraz telewizyjnych z trzydziestu krajów świata gościli w Pierwszej Stolicy Polski w drugi weekend września 2010 roku. Wszystko to w ramach XVIII Światowego Forum Mediów Polonijnych.

Weekendowy bilans nietrzeźwych kierowców

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Weekendowy bilans nietrzeźwych kierowców Pięciu pijanych kierowców, w tym dwóch rowerzystów zatrzymali policjanci na drogach powiatu gnieźnieńskiego podczas minionego weekendu. Rekordzista miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Uwaga - zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego

Artykul dodany: Wtorek, 14 września 2010
Uwaga - zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego W dniu 22 lipca 2010 r. uchwalona została ustawa o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2010r., nr 152, poz. 1018), tak bardzo oczekiwana przez osoby związane ze stosowaniem i przestrzeganiem przepisów prawa jak i każdą osobę poruszającą się po naszych drogach. Zmienione przepisy zaczęły obowiązywać w dniu 04 września 2010 r.

Dni Otwartych Drzwi w Akademii Nauki!

Artykul dodany: Niedziela, 12 września 2010
Dni Otwartych Drzwi w Akademii Nauki! Już jutro Dni Otwartych Drzwi w Akademii Nauki! Zapraszamy na bezpłatne zajęcie wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych!

CanDID Audiovisual Festival 2010

Artykul dodany: Niedziela, 12 września 2010
CanDID Audiovisual Festival 2010 CanDID Audiovisual Festival 2010 - to impreza prezentująca nietuzinkowych artystów z Polski jak i zagranicy, łącząca dźwięk z obrazem, reprezentując nurty od: ambient, down-tempo, jazz, przez electro, dubstep, reggae do minimalu czy techno!

,,Straszny Dwór"

Artykul dodany: Sobota, 11 września 2010
,,Straszny Dwór Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski zaprasza na premierę opery Stanisława Moniuszki: ,,Straszny Dwór" w wykonaniu Polskiej Opary Kameralnej. Spektakl odbędzie się na Rynku, 11 września o godzinie 19.00.

Zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Zmiany w przepisach dotyczących ruchu drogowego W dniu 22 lipca 2010r. uchwalona została ustawa o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2010r., nr 152, poz. 1018), tak bardzo oczekiwana przez osoby związane ze stosowaniem i przestrzeganiem przepisów prawa jak i każdą osobę poruszającą się po naszych drogach. Zmienione przepisy zaczęły obowiązywać w dniu 4 września 2010r.

Stop sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Stop sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim Funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Gnieźnie wzorem lat ubiegłych włączyli się w realizację Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18. Głównym celem programu jest zapobieganie sprzedaży wyrobów tytoniowych młodym ludziom. Policjanci z Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii odwiedzali sklepy, w których prowadzi się sprzedaż wyrobów tytoniowych i zachęcali do przyłączenia się do grona ,,odpowiedzialnych sprzedawców" przestrzegających prawa. Podczas spotkań rozdawane były materiały informacyjno-edukacyjne.

Desperacka ucieczka pijanego kierowcy

Artykul dodany: Piątek, 10 września 2010
Desperacka ucieczka pijanego kierowcy Sceny pełne grozy rozegrały się w Strzyżewie Kościelnym. Pijany, 50-letni kierowca próbując uciec samochodem przed usiłującym przeszkodzić mu w jeździe policjantem ciągnął go za autem 20 metrów. Zatrzymał się dopiero, gdy uderzył w inny pojazd. Funkcjonariusz został zaklinowany między dwoma pojazdami, szczęśliwym trafem nie odnosząc obrażeń.

Dziennikarze polonijni odwiedzą powiat gnieźnieński

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Dziennikarze polonijni odwiedzą powiat gnieźnieński 150 dziennikarzy polonijnych, mieszkających w 30 państwach gościć będzie 12 września w powiecie gnieźnieńskich. Wizyta zostanie zorganizowana w ramach XVIII Światowego Forum Mediów Polonijnych, które będzie się odbywało od 8 do 15 września.

Przez życie z Wiarą Lecha - Starostwo Powiatowe

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Przez życie z Wiarą Lecha - Starostwo Powiatowe Blisko 2.500 odblaskowych kamizelek otrzymają przedszkolaki z terenu powiatu gnieźnieńskiego w ramach akcji ,,Przez życie z Wiarą Lecha". Łącznie na terenie Wielkopolski zostanie obdarowanych kamizelkami 50.000 przedszkolaków. W akcję aktywnie włączają się lokalne samorządy. Na terenie powiatu inicjatywę ,,Wiary Lecha" patronatem objęli m.in. parlamentarzyści oraz starosta Krzysztof Ostrowski.

Okradł firmę, którą miał pilnować

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Okradł firmę, którą miał pilnować Policjanci z pionu operacyjnego gnieźnieńskiej policji zatrzymali 22-letniego pracownika ochrony. Mężczyzna sukcesywnie okradał firmę, której miał strzec. Jego łupem padł przede wszystkim sprzęt elektroniczny wart ponad 20 000 złotych.

Przez życie z Wiarą Lecha - Urząd Miasta

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Przez życie z Wiarą Lecha - Urząd Miasta Bezpieczeństwo w drodze do szkoły jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba nauczyć młodych ludzi. Pomagają w tym zajęcia z ruchu drogowego, pogadanki nauczycieli czy też specjalne akcje służące podniesieniu świadomości uczniów. W ramach jednej z nich, zorganizowanej przez Stowarzyszenia ,,Wiara Lecha" maluchy ze wszystkich miejskich przedszkoli i żłobka otrzymały specjalne kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.

Zachowaj trzeźwy umysł

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Zachowaj trzeźwy umysł Już po raz X Gmina i Miasto Witkowo przystąpiła do Jubileuszowej ogólnopolskiej akcji ,,Zachowaj trzeźwy umysł". Kampania tej akcji trwa od 1 kwietnia do 30 listopada, a uczestniczą w niej szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Witkowo.

Piknik rodzinny w Trzemesznie

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Piknik rodzinny w Trzemesznie Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie zapraszają na piknik rodzinny pod hasłem DAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE, który odbędzie się 18 września 2010 r. w godzinach 10.00-14.00 przy hali OSiR w Trzemesznie.

Budynek socjalny już gotowy

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Budynek socjalny już gotowy 2 września 2010 roku Miasto Gniezno otrzymało od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzję dopuszczającą do użytkowania nowo powstały czterokondygnacyjny, podpiwniczony budynek mieszkalny 48-rodzinny przy ul. Liliowej 7.

,,List do rodziców"

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
,,List do rodziców Statystyki policyjne dowodzą, że dzieci i młodzież ze względu na swoje predyspozycje psychofizyczne oraz wychowanie w poczuciu ufności do otaczającego je świata, coraz częściej stają się ofiarami jak i też sprawcami przestępstw. Mając na uwadze dobro dzieci uczących się w szkołach podstawowych oraz gimnazjalnych wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii gnieźnieńskiej komendy Policji przygotowali ,,List do Rodziców".

Kierowali pomimo sądowego zakazu

Artykul dodany: Czwartek, 9 września 2010
Kierowali pomimo sądowego zakazu We wtorek policjanci ?drogówki" zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pomimo ciążących na nich zakazach sądowych kierowali pojazdami. Naruszenie zakazu sądowego przez kierujących pojazdami to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności, rowerami do 3 lat.

Niska frekwencja rolników na konferencji PZHiPZF

Artykul dodany: Środa, 8 września 2010
Niska frekwencja rolników na konferencji PZHiPZF W poniedziałek w Centrum Kultury eSTeDe odbyło się spotkanie zorganizowane przez Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych mające na celu zachęcenie rolników z powiatu gnieźnieńskiego do hodowli norek, lisów i jenotów. Konferencja niestety nie przyciągnęła zbyt wielu osób.

Zatrzymani sprawcy kradzieży

Artykul dodany: Wtorek, 7 września 2010
Zatrzymani sprawcy kradzieży Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Witkowie zatrzymali trzech mieszkańców Witkowa - sprawców kradzieży sklepowej.

Niedoszły kredytobiorca

Artykul dodany: Wtorek, 7 września 2010
Niedoszły kredytobiorca Policjanci zwalczający Przestępczość Gospodarczą ustalili oszusta, który przedstawiając fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu w jednym z gnieźnieńskich banków usiłował wyłudzić kredyt w wysokości 25 000 zł oraz kartę kredytową z limitem 2 000 zł. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Akcja Poszukiwany

Artykul dodany: Wtorek, 7 września 2010
Akcja Poszukiwany W piątek, 3 września funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie od wczesnych godzin rannych przeprowadzili akcję w celu zatrzymania osób poszukiwanych.

Mianowanie nauczycieli

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 września 2010
Mianowanie nauczycieli Dzisiaj w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" wręczono akty mianowania nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. W trakcie uroczystości nie zabrakło ,,wyborczej kiełbasy".

Pożar domu w Pruchnowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 września 2010
Pożar domu w Pruchnowie Dzisiaj o godzinie 9.27 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Pruchnowo pali się poddasze domu. Na miejsce zdarzenia wysłano 13 strażaków z Gniezna oraz jednostki z OSP: Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Niechanowo i Zdziechowa.

Sezon grzybobrania rozpoczęty

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 września 2010
Sezon grzybobrania rozpoczęty Każdego roku zbieracze grzybów czekają na porę deszczową. Wówczas w lesie można spotkać nie tylko prawdziwych grzybiarzy, ale i amatorów z całymi swoimi rodzinami. Niestety zebrane grzyby nie zawsze nadają się do jedzenia.

Nowy Komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 września 2010
Nowy Komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Artur Sobolewski z dniem 1 września 2010 roku powołał na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Trzemesznie asp. sztab. Rafała Wolkiewicza.

Uratowane kolejne życie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 września 2010
Uratowane kolejne życie Funkcjonariusze referatu patrolowo - interwencyjnego po raz kolejny w ciągu ostatniego miesiąca udaremnili próbę samobójczą. Tym razem na swoje życie zamierzał targnąć się 33-letni mieszkaniec Gniezna.

Zniknęło lustro ze skrzyżowania

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Zniknęło lustro ze skrzyżowania Kilkanaście dni temu na skrzyżowaniu ulic Budowlanych i Paczkowskiego zniknęło lustro ułatwiające kierowcom obserwację nadjeżdżających pojazdów. W konsekwencji zbieg ulic stał się ponownie bardzo niebezpiecznym miejscem.

Dożynki Powiatowo-Gminne w Niechanowie

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Dożynki Powiatowo-Gminne w Niechanowie Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Urząd Gminy Niechanowo serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo - Gminne, które odbędą się 5 września 2010 roku w Niechanowie.

Z pomocą bliźniemu

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Z pomocą bliźniemu ,,Fundacja młodzi w uzależnieniu" to grupa ludzi, która pomaga osobom zmagającym się z nałogami. Ich celem jest niesienie pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej, medycznej i prawnej osobom uzależnionym i zagrożonym uzależnieniem oraz ich rodzinom i bliskim. Jednym ze sposobów pomocy jest organizowanie obozów i warsztatów psychoterapeutycznych.

« poprzednia 1 2262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272277 278 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno