Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

Wypadek samochodowy w Łubowie

Artykul dodany: Sobota, 8 stycznia 2011
Wypadek samochodowy w Łubowie W środę, 5 stycznia doszło do wypadku drogowego w Łubowie. Kierowca, podczas manewru wyprzedzania, wpadł w poślizg i uderzył w drugie auto. Oba pojazdy wjechały do rowu. Jedna z pasażerek trafiła do szpitala.

Co i gdzie na licytacjach WOŚP

Artykul dodany: Sobota, 8 stycznia 2011
Co i gdzie na licytacjach WOŚP Wiemy już jakie fanty i gdzie będą licytowane w trakcie 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hotel Atelier, Radio Gniezno i Centrum Kultury "Scena To Dziwna", to miejsca sprzedaży tegorocznych gadżetów.

Christian Bassoul już w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 7 stycznia 2011
Christian Bassoul już w Gnieźnie Dzisiaj wieczorem Christian Bassoul wraz z zespołem przyjechał do Gniezna. Artyści zawitali do Centrum Kultury "Scena To Dziwna", gdzie mieści się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jutro zespół zagra w Hotelu Atelier.

Szybkie czytanie i kreatywne notatki w trakcie Finału WOŚP

Artykul dodany: Piątek, 7 stycznia 2011
Szybkie czytanie i kreatywne notatki w trakcie Finału WOŚP Centrum Szkoleniowe Intelektualnie.pl specjalizujące się w szkoleniach z szybkiego czytania, technik pamięciowych i kreatywnych notatek zostało partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie. Do licytacji zostały ufundowane dwa szkolenia grupowe i jedno indywidualne.

Obraz Elżbiety Binkowskiej licytowany TYLKO w Paryżu

Artykul dodany: Piątek, 7 stycznia 2011
Obraz Elżbiety Binkowskiej licytowany TYLKO w Paryżu Właśnie otrzymaliśmy informację z gnieźnieńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że obraz Elżbiety Binkowskiej, który wczoraj wieczorem wylądował w Paryżu będzie licytowany TYLKO w stolicy Francji. Wstępnie dzieło miało być sprzedawane równocześnie w Gnieźnie i Paryżu. Sztab WOŚP przeprasza za zmianę.

Obraz w Paryżu, Christian Bassoul w drodze do Polski

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Obraz w Paryżu, Christian Bassoul w drodze do Polski Właśnie otrzymaliśmy informację z gnieźnieńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że obraz Elżbiety Binkowskiej jest już w Paryżu (za sprawą Biura Podróży Sindbad). Na placu de Concorde odebrali go członkowie sztabu WOŚP w stolicy Francji. Natomiast w drodze do Polski jest Christian Bassoul.

Program XIX Finału WOŚP w Kłecku

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Program XIX Finału WOŚP w Kłecku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku serdecznie zaprasza do udziału w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie imprezy znajdą się m.in.: koncerty zespołów Cheerful i ZIP, licytacja srebrnego serduszka WOŚP oraz występ grup tanecznych.

Program XIX Finału WOŚP w Witkowie

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Program XIX Finału WOŚP w Witkowie Recital Wojciecha Kordy, licytacja serduszka, światełko do nieba oraz występ zespołu coverowego Groove Control, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Witkowie.

Warsztaty, ciuchcia, aukcje - czyli info WOŚP

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Warsztaty, ciuchcia, aukcje - czyli info WOŚP 149 wydanych identyfikatorów, grupy wolontariuszy w szkołach, oklejone słupy ogłoszeniowe, spoty w radiu, TV i internecie - to tylko część przygotowań do niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gnieźnieńskim sztabie praca wre. Organizatorom pozostało jeszcze kilka dni, żeby "dopiąć wszystko na ostatni guzik".

Lista gości na sobotni koncert w Atelier zamknięta

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Lista gości na sobotni koncert w Atelier zamknięta Lista gości na sobotni koncert Christiana Bassoul w Hotelu Atelier jest już zamknięta. Na występie będą obecni m. in. biznesmeni, parlamentarzyści i samorządowcy. Oprócz koncertu odbędzie się sprzedaż "Serca z dwoma rzekami" ufundowanego przez Andrzeja Cieślińskiego oraz pióra ambasadora Polski we Francji - Tomasza Orłowskiego. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Nowi dawcy szpiku dla Damiana

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Nowi dawcy szpiku dla Damiana Damian Trzciński, to student III roku informatyki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. Od kilku miesięcy choruje na aplazję szpiku kostnego. Przez ten czas zorganizowano kilka akcji mających na celu powiększenie Krajowego Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Poniżej podsumowanie dotychczasowych działań w Gnieźnie.

Samobójca na Wenecji

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Samobójca na Wenecji Policjanci z Gniezna uratowali 27-letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze bez chwili wahania wyciągnęli desperata przy pomocy pasów z lodowatej wody jeziora Wenecja.

Dotacje dla organizacji pozarządowych

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Dotacje dla organizacji pozarządowych Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pozarządowych po raz pierwszy ogłosił w 2010 roku trzyletnie konkursy na realizację zadań publicznych, umożliwiając w ten sposób wieloletnie planowanie działalności i stabilny rozwój gnieźnieńskich organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania uzależnieniom.

Z pomocą Ugandzie

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Z pomocą Ugandzie Każdego 6 stycznia przypada Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który ustanowił w 1950 roku papież Pius XII. Tego dnia maluchy na całym świecie nie oczekują na prezenty, ale same starają się coś ofiarować swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Młodzi ludzie zbierają wtedy pieniądze na szczytny cel pomocy dzieciom z jednego z najbiedniejszych krajów świata.

Pobór krwi dla Damiana Trzcińskiego

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Pobór krwi dla Damiana Trzcińskiego Jutro, 5 stycznia, w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie odbędzie się zbiórka krwi (nie akcja poboru próbek) zorganizowana przez Samorząd Studencki PWSZ. W godzinach 8.00-13.00 między budynkami kampusu przy ul. Wrzesińskiej 43-55 stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew dla Damiana. Serdecznie zapraszamy do oddawania krwi studentów oraz mieszkańców Gniezna.

Msza Św. w intencji Damiana Trzcińskiego

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Msza Św. w intencji Damiana Trzcińskiego 5 stycznia o godzinie 7.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się Msza Święta w intencji o zdrowie dla Damiana i szczęśliwy powrót do rodziny. Wielu z nas będzie o tym czasie wstawało do pracy albo na uczelnie. Pomyślmy szczególnie w tym momencie o Damianie i połączmy się duchowo przez chwilę z Jasną Górą.

Kolejny pobór próbek krwi

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Kolejny pobór próbek krwi Już po raz kolejny zorganizowana została akcja poboru próbek krwi. Do tej pory udało się zarejestrować 352 osoby. Wynik jak na 70-tysięczne miasto nie jest satysfakcjonujący. W najbliższy wtorek jest szansa na powiększenie liczby potencjalnych dawców szpiku kostnego z Pierwszej Stolicy Polski.

Pieniądze pełne zaufania

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Pieniądze pełne zaufania Jak co roku, od stycznia do kwietnia, wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zwracają się do osób dobrej woli z prośbą o przekazywanie na rzecz tej organizacji 1% podatku. Nie inaczej jest w tym roku.

Pożar kotłowni w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 stycznia 2011
Pożar kotłowni w Niechanowie 31 grudnia dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze kotłowni w miejscowości Niechanowo przy ul. Nowej. Dyżurny natychmiast zadysponował zastęp JRG Gniezno oraz OSP Niechanowo.

Pożar budynku przy ul.Wrzesińskiej

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 stycznia 2011
Pożar budynku przy ul.Wrzesińskiej Wieczorem, 28 grudnia dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze w opuszczonym, przeznaczonym do rozbiórki budynku przy ul. Wrzesińskiej. Dyżurny natychmiast zadysponował zastęp z JRG Gniezno.

Konny Sylwester na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Sobota, 1 stycznia 2011
Konny Sylwester na gnieźnieńskim Rynku 16 jeźdźców na 16 wierzchowcach pożegnało stary rok na gnieźnieńskim Rynku. Zjazd przyciągnął sporą grupkę widzów, którzy byli zaskoczeni widokiem koni w środku zimy w centralnym punkcie Pierwszej Stolicy Polski.

Warto dobrze się nakręcić!

Artykul dodany: Czwartek, 30 grudnia 2010
Warto dobrze się nakręcić! "Warto dobrze się nakręcić!" - to hasło 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle przygotowano wiele atrakcji. W tym roku Finał, który odbędzie się 9 stycznia, zostanie poprzedzony kameralnym koncertem paryskiej grupy Christiana Bassoul oraz gnieźnieńskiej formacji Rajlender. Zespoły zagrają w sobotni wieczór dzień przed Finałem.

List otwarty do Rady Miasta Gniezna

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
List otwarty do Rady Miasta Gniezna Na prośbę Klubu Krytyki Politycznej w Gnieźnie oraz Stowarzyszenia Wolne Miasto Gniezno publikujemy treść listu otwartego skierowanego do Rady Miasta Gniezna.

IV Bal Samorządowy

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
IV Bal Samorządowy Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo wraz z przewodniczącym Rady Miasta i Gminy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na IV Bal Samorządowy Karnawałowy, który odbędzie się 15 stycznia 2011 r. o godz. 20.00 w "Karczmie Wiejskiej" w Kosowie. Szczegóły na plakacie.

Bezpieczny Sylwester

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Bezpieczny Sylwester Zbliżający się okres sylwestrowo - noworoczny to czas wzmożonej sprzedaży oraz używania różnego typu materiałów pirotechnicznych, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia osób, a także mogą być przyczyną powstania pożarów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18.

Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych Podjęte poniedziałkowe działania przez gnieźnieńskich policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech poszukiwanych mężczyzn. Wszyscy najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Gwiazdkowe spotkanie w Witkowie

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Gwiazdkowe spotkanie w Witkowie 27 grudnia dzieci z wszystkich grup wiekowych Świetlicy Środowiskowej w Witkowie uczestniczyły w tradycyjnym spotkaniu świątecznym, na które zaprosiły Burmistrza Gminy i Miasta - Krzysztofa Szkudlarka, jego zastępcę,Sekretarz Gminy i Miasta oraz radnych Rady Miejskiej.

Pożar mieszkania na ul. Zabłockiego

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Pożar mieszkania na ul. Zabłockiego 27 grudnia ok. godz. 16.15, dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Gnieźnie przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze domu wielorodzinnego. Ze zgłoszenia wynikało, że w środku mogą znajdować się jakieś osoby. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG w Gnieźnie.

"Radość pod choinkę" w Niechanowie

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Z inicjatywy Wójta Gminy Niechanowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej "Wszyscy Razem" zorganizował podobnie jak w latach ubiegłych akcję "Radość pod choinkę".

Uroczysta sesja Rady Miasta

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Uroczysta sesja Rady Miasta Po obchodach 92. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu św. Piotra przyszła kolej na uroczystą sesję Rady Miasta. Oprócz radnych w sali kryształowej Starego Ratusza pojawili się m.in. senator Piotr Gruszczyński, poseł Paweł Arndt, przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Kujawa, starosta Dariusz Pilak i przedstawiciele gnieźnieńskich uczelni wyższych.

« poprzednia 1 2262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272287 288 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno