Logo

Dział - Wiadomości

Pożar domu w Pruchnowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 września 2010
Pożar domu w Pruchnowie Dzisiaj o godzinie 9.27 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Pruchnowo pali się poddasze domu. Na miejsce zdarzenia wysłano 13 strażaków z Gniezna oraz jednostki z OSP: Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Niechanowo i Zdziechowa.

Sezon grzybobrania rozpoczęty

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 września 2010
Sezon grzybobrania rozpoczęty Każdego roku zbieracze grzybów czekają na porę deszczową. Wówczas w lesie można spotkać nie tylko prawdziwych grzybiarzy, ale i amatorów z całymi swoimi rodzinami. Niestety zebrane grzyby nie zawsze nadają się do jedzenia.

Nowy Komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 września 2010
Nowy Komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Artur Sobolewski z dniem 1 września 2010 roku powołał na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Trzemesznie asp. sztab. Rafała Wolkiewicza.

Uratowane kolejne życie

Artykul dodany: Poniedziałek, 6 września 2010
Uratowane kolejne życie Funkcjonariusze referatu patrolowo - interwencyjnego po raz kolejny w ciągu ostatniego miesiąca udaremnili próbę samobójczą. Tym razem na swoje życie zamierzał targnąć się 33-letni mieszkaniec Gniezna.

Zniknęło lustro ze skrzyżowania

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Zniknęło lustro ze skrzyżowania Kilkanaście dni temu na skrzyżowaniu ulic Budowlanych i Paczkowskiego zniknęło lustro ułatwiające kierowcom obserwację nadjeżdżających pojazdów. W konsekwencji zbieg ulic stał się ponownie bardzo niebezpiecznym miejscem.

Dożynki Powiatowo-Gminne w Niechanowie

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Dożynki Powiatowo-Gminne w Niechanowie Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Urząd Gminy Niechanowo serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo - Gminne, które odbędą się 5 września 2010 roku w Niechanowie.

Z pomocą bliźniemu

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Z pomocą bliźniemu ,,Fundacja młodzi w uzależnieniu" to grupa ludzi, która pomaga osobom zmagającym się z nałogami. Ich celem jest niesienie pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej, medycznej i prawnej osobom uzależnionym i zagrożonym uzależnieniem oraz ich rodzinom i bliskim. Jednym ze sposobów pomocy jest organizowanie obozów i warsztatów psychoterapeutycznych.

Nowi nauczyciele i doradcy metodyczni

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Nowi nauczyciele i doradcy metodyczni Nie tylko pierwszoklasiści zaczęli 1 września 2010 roku swoją przygodę w gnieźnieńskich placówkach edukacyjnych. Także dziewiętnastu nauczycieli uzyskało w tym dniu mianowanie podczas specjalnej uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego. Od roku szkolnego 2010/2011 będą więc mogli zacząć pracę w miejskich przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach.

Gniezno na antenie TVP 3

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Gniezno na antenie TVP 3  Już w najbliższą niedzielę, 5 września 2010 roku, w cyklu ,,Wielkopolskie Drogi Jana Pawła II" obejrzeć będzie można godzinny program, w którym zaproszeni do studia TVP 3 gnieźnianie opowiadać będą o swoich wspomnieniach związanych z wizytą Karola Wojtyły w Pierwszej Stolicy Polski w 1979 roku. Początek już o godzinie 8.45. Część druga programu tydzień później, o tej samej porze.

Przekazanie radiowozu w Witkowie

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Przekazanie radiowozu w Witkowie Policjanci z Komisariatu Policji w Witkowie otrzymali nowy oznakowany radiowóz marki KIA CEED, który z całą pewnością zapewni lepszą mobilność policjantów oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Witkowo i Niechanowo.

Pijany operator koparki

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Pijany operator koparki 1 promil alkoholu w organizmie miał 35-letni kierowca koparki, który jechał ul. Czeremchową w Gnieźnie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wydziału ruchu drogowego. Trafił do policyjnego aresztu. Już wcześniej stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Areszt za rozbój na dostawcy pizzy

Artykul dodany: Piątek, 3 września 2010
Areszt za rozbój na dostawcy pizzy Gnieźnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy kilka dni temu napadli, pobili i obrabowali dostawcę pizzy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Krytyka polityczna zaprasza na spektakl

Artykul dodany: Czwartek, 2 września 2010
Krytyka polityczna zaprasza na spektakl 2 września o godzinie 18.00 w Cas Largo Kościuszk 7 (dawny Urząd Skarbowy) odbędzie się spektakl pt. Społeczeństwo. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie

Artykul dodany: Czwartek, 2 września 2010
Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie Klub Dyskusji o Książce zaprasza na pogadankę o ,,Jaskini Filozofów" Jose Carlosa Samoza. Spotkanie odbędzie się 14 września o godzinie 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci BPMG przy ul. Mieszka I 15.

Potrącenie pieszego w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 2 września 2010
Potrącenie pieszego w Gnieźnie W dniu 1 września o godz. 18.00 na skrzyżowaniu ulic Roosevelta z Paderewskiego doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy.

Zajęcia z aquaaerobiku

Artykul dodany: Czwartek, 2 września 2010
Zajęcia z aquaaerobiku Miło nam poinformować, że po wakacyjnej przerwie wznawiamy zajęcia z aquaaerobiku. Rozpoczęcie zajęć już 5 października br. Zajęcia odbywać się będą we wtorki o godzinie 19.00 i 20.00 oraz czwartki o godz. 19.00. Wszystkich chętnych zapraszamy na wodną gimnastykę!

71. rocznica wybuchu II wojny światowej

Artykul dodany: Czwartek, 2 września 2010
71. rocznica wybuchu II wojny światowej Wczoraj w samo południe pod pomnikiem pamięci ofiar II wojny światowej w Parku im. Tadeusza Kościuszki odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich, szkół, organizacji, związków i służb miejskich.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Lepiej zapobiegać, niż leczyć Urząd Miejski we współpracy z Samorządem Województwa i ZOZ zorganizował bezpłatne badania dla mieszkańców Gniezna. Badania obejmowały diagnostykę płuc.

Złota Kotwica dla Matki Chrzestnej

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Złota Kotwica dla Matki Chrzestnej Wakacje - niestety - dobiegły już końca, o czym świadczy nie tylko zmieniająca się pogoda, ale i liczne uroczystości związane z inauguracją roku szkolnego, które 1 września 2010 roku odbyły się w naszym mieście.

LIV Sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
LIV Sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Wczoraj, w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" odbyła się pierwsza powakacyjna Sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Po przywitaniu członków Rady oraz przybyłych gości przez przewodniczącą Danutę Winiarską, rozpoczął się szereg sprawozdań.

Święto Róży

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Święto Róży W ostatnią niedzielę wakacji Zielona Fabryka uczestniczyła w imprezie zorganizowanej przez Dworek ,,Róża Poraja" w Budziejewie. Festiwal muzyki ślubnej i weselnej oraz Święto Róży przyciągnęły do tego malowniczego miejsca setki osób z całej okolicy.

Ogłoszenie Urzędu Miasta

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Ogłoszenie Urzędu Miasta 2 września odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące realizowania projektu unijnego: ,, Gnieźnieński Inkubator Ekonomii Społecznej".

Zaproszenie Prezydenta Miasta

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Zaproszenie Prezydenta Miasta Prezydent Miasta Gniezna zaprasza gnieźnieńskie organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 ze zmianami) do konsultacji projektów uchwał.

Przygotowania KS Gniezno do sezonu

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Przygotowania KS Gniezno do sezonu Zespół Klubu Sportowego Gniezno intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu rozgrywek I ligi futsalu. W minionym tygodniu KS rozegrał dwa mecze sparingowe.

Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils 45:45

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils 45:45 W minioną niedzielę, w kolejnym spotkaniu rundy finałowej I ligi żużlowej zespół Startu Gniezno podejmował łotewski Lokomotiv Daugavpils. Spotkanie było bardzo wyrównane.

Sekcja Capoeira w CK Afro-Brazylijckiej

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Sekcja Capoeira w CK Afro-Brazylijckiej 3 września o godzinie 19.00 odbędą się zapisy na zajęcia Capoeira organizowane przez Centrum Kultury Afro-Brazylijskiej. Pierwsze zajęcia są bezpłatne.

Pożar stogu słomy rzepakowej

Artykul dodany: Środa, 1 września 2010
Pożar stogu słomy rzepakowej Wczoraj wieczorem Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o pożarze stogu w miejscowości Dziećmiarki. Do zdarzenia został zadysponowany zastęp JRG Gniezno oraz dwa zastępy OSP Kłecko.

Bezpieczna droga do szkoły

Artykul dodany: Wtorek, 31 sierpnia 2010
Bezpieczna droga do szkoły 1 września gnieźnieńscy policjanci rozpoczynają akcję ,,Bezpieczna droga do szkoły". Będą czuwali, by uczniom nic złego się nie stało zarówno w drodze do, jak i ze szkoły. Działania stróżów prawa trwać będą 10 dni.

Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend"

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend ,,Bezpieczny weekend" - pod takim hasłem na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami innych pionów, oraz przy pomocy strażników miejskich i funkcjonariuszy żandarmerii wojskowej rozpoczęli 27 sierpnia działania mające na celu zapewnienie wszystkim wracającym z wakacji bezpiecznego powrotu do domu. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego w akcję zaangażowano 135 funkcjonariuszy. Policjanci kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców i sprawdzali stan techniczny pojazdów.

Wizyta niemieckich studentów

Artykul dodany: Poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Wizyta niemieckich studentów Do Gniezna przyjechała 22-osobowa delegacja studentów z Ostfalia University of Applied Siences (Uniwersytetu Nauk Stosowanych) w Wolfenbütel. Goście przybyli na zaproszenie PWSZ w Gnieźnie.

« poprzednia 1 2260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270275 276 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno