Logo

Dział - Wiadomości

Warto dobrze się nakręcić!

Artykul dodany: Czwartek, 30 grudnia 2010
Warto dobrze się nakręcić! "Warto dobrze się nakręcić!" - to hasło 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle przygotowano wiele atrakcji. W tym roku Finał, który odbędzie się 9 stycznia, zostanie poprzedzony kameralnym koncertem paryskiej grupy Christiana Bassoul oraz gnieźnieńskiej formacji Rajlender. Zespoły zagrają w sobotni wieczór dzień przed Finałem.

List otwarty do Rady Miasta Gniezna

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
List otwarty do Rady Miasta Gniezna Na prośbę Klubu Krytyki Politycznej w Gnieźnie oraz Stowarzyszenia Wolne Miasto Gniezno publikujemy treść listu otwartego skierowanego do Rady Miasta Gniezna.

IV Bal Samorządowy

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
IV Bal Samorządowy Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo wraz z przewodniczącym Rady Miasta i Gminy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na IV Bal Samorządowy Karnawałowy, który odbędzie się 15 stycznia 2011 r. o godz. 20.00 w "Karczmie Wiejskiej" w Kosowie. Szczegóły na plakacie.

Bezpieczny Sylwester

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Bezpieczny Sylwester Zbliżający się okres sylwestrowo - noworoczny to czas wzmożonej sprzedaży oraz używania różnego typu materiałów pirotechnicznych, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia osób, a także mogą być przyczyną powstania pożarów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18.

Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych Podjęte poniedziałkowe działania przez gnieźnieńskich policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech poszukiwanych mężczyzn. Wszyscy najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Gwiazdkowe spotkanie w Witkowie

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Gwiazdkowe spotkanie w Witkowie 27 grudnia dzieci z wszystkich grup wiekowych Świetlicy Środowiskowej w Witkowie uczestniczyły w tradycyjnym spotkaniu świątecznym, na które zaprosiły Burmistrza Gminy i Miasta - Krzysztofa Szkudlarka, jego zastępcę,Sekretarz Gminy i Miasta oraz radnych Rady Miejskiej.

Pożar mieszkania na ul. Zabłockiego

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Pożar mieszkania na ul. Zabłockiego 27 grudnia ok. godz. 16.15, dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Gnieźnie przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze domu wielorodzinnego. Ze zgłoszenia wynikało, że w środku mogą znajdować się jakieś osoby. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG w Gnieźnie.

"Radość pod choinkę" w Niechanowie

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Z inicjatywy Wójta Gminy Niechanowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej "Wszyscy Razem" zorganizował podobnie jak w latach ubiegłych akcję "Radość pod choinkę".

Uroczysta sesja Rady Miasta

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Uroczysta sesja Rady Miasta Po obchodach 92. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu św. Piotra przyszła kolej na uroczystą sesję Rady Miasta. Oprócz radnych w sali kryształowej Starego Ratusza pojawili się m.in. senator Piotr Gruszczyński, poseł Paweł Arndt, przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Kujawa, starosta Dariusz Pilak i przedstawiciele gnieźnieńskich uczelni wyższych.

92. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczczona

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
92. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczczona 28 grudnia minęły dokładnie 92 lata od zrywu gnieźnian w Powstaniu Wielkopolskim. W Pierwszej Stolicy Polski uroczyste obchody, upamiętniające zwycięskie walki, odbyły się na cmentarzu św. Piotra przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Na uroczystości przybyły poczty sztandarowe, władze miasta i powiatu, harcerze, kombatanci, rodziny powstańców oraz mieszkańcy.

Policja wspomaga WOŚP

Artykul dodany: Wtorek, 28 grudnia 2010
Policja wspomaga WOŚP Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niesie ze sobą ryzyko kradzieży puszek z pieniędzmi, napadów na wolontariuszy, agresji ze strony osób nastawionych negatywnie do Fundacji Jurka Owsiaka. Policja w całym kraju dołoży wszelkich starań, żeby wolontariusze czuli się bezpiecznie.

Poznański Chór Chłopięcy "Słowiki" w gnieźnieńskiej Katedrze

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 grudnia 2010
Poznański Chór Chłopięcy 28 grudnia w Archikatedrze Gnieźnieńskiej, w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, odbędzie się koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego pod dyrekcją chórmistrza i kompozytora Jacka Sykulskiego. Chór przyjedzie do naszego miasta na zaproszenie starosty gnieźnieńskiego oraz Centrum Kultury Scena to Dziwna.

Podsumowanie bezpiecznego weekendu

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 grudnia 2010
Podsumowanie bezpiecznego weekendu Święta Bożego Narodzenia w powiecie gnieźnieńskim przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Doszło do sześciu kolizji drogowych, funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Zdarzeń kryminalnych także było zdecydowanie mniej niż w inne niż świąteczne dni.

IV Konkurs Moje-Gniezno.pl i Kina Helios

Artykul dodany: Sobota, 25 grudnia 2010
IV Konkurs Moje-Gniezno.pl i Kina Helios Ogłaszamy IV Konkurs Moje-Gniezno.pl i Kina Helios. Tym razem czekamy na zdjęcia najładniejszych ozdób świątecznych i choinek. Każdy uczestnik może przysłać maksymalnie 5 zdjęć. Fotografie należy wysyłać na adres e-mail: redakcja@moje-gniezno.pl.

Kolejne informacje sztabu WOŚP w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 25 grudnia 2010
Kolejne informacje sztabu WOŚP w Gnieźnie Przygotowania do XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie idą pełną parą. Identyfikatory wszystkich wolontariuszy zostały już wypisane i odesłane do Warszawy. Niebawem wrócą one z hologramem i zalaminowane. Puszki czekają już tylko na złożenie, a program imprez towarzyszących jest zapięty prawie "na ostatni guzik".

Wzór identyfikatora i puszki XIX Finału WOŚP

Artykul dodany: Sobota, 25 grudnia 2010
Wzór identyfikatora i puszki XIX Finału WOŚP Już 9 stycznia 2011 roku wystartuje XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem ekipa Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze dla dzieci z choroba urologicznymi i nefrologicznymi. Wolontariusze będą mieli identyfikatory oraz tekturowe puszki. Ich wzory prezentujemy w tym artykule.

Monitoring klatki schodowej wywołał awanturę

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Monitoring klatki schodowej wywołał awanturę Każdy, kto mieszka w bloku wie, że kradzieże, picie alkoholu lub palenie papierosów to normalne zjawiska występujące na klatkach schodowych. Policja i Straż Miejska nie są w stanie skutecznie walczyć z tego typu wykroczeniami. Niektórzy mieszkańcy próbują więc zabezpieczyć się "na własną rękę". Nie wszystkim się to jednak podoba...

W miejscowości Ułanowo doszło do pożaru kurnika

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
W miejscowości Ułanowo doszło do pożaru kurnika Wczoraj w późnych godzinach wieczornych do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Ułanowo doszło do pożaru kurnika. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp z JRG w Gnieźnie oraz 5 zastępów gaśniczych OSP.

Zakorkowane ulice Gniezna

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Zakorkowane ulice Gniezna Korek na ulicy Chudoby, Żwirki i Wigury, Roosevelta, Sobieskiego, Jana Pawła II, Sienkiewicza, Lecha, Dąbrówki, Parku Kościuszki. E-mail o takiej treści otrzymaliśmy dzisiaj ok. godz. 13.00 od jednego z naszych czytelników. Jak wyglądała sytuacja w godzinach szczytu na ulicach Gniezna? Było co najmniej kiepsko.

Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w Żydowie

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w Żydowie Wczoraj około godz. 13.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Żydowo doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp z JRG w Gnieźnie oraz dwa zastępy gaśnicze OSP Czerniejewo i Niechanowo.

Zbiórka fantów dla WOŚP

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Zbiórka fantów dla WOŚP Gnieźnieński sztab XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie organizuje loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji WOŚP. Zwracamy się do Państwa z propozycją włączenia się w tą akcję poprzez ofiarowanie fantów.

Droga wojewódzka nr 192 zablokowana przez TIRa

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Droga wojewódzka nr 192 zablokowana przez TIRa 22 grudnia o godz. 9.05 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia w miejscowości Obora. Zgłoszenie otrzymano od Pogotowia Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód ciężarowy na trasie Gniezno - Kłecko zablokował przejazd w obu kierunkach. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp JRG z Gniezna oraz OSP ze Zdziechowy.

Tragiczna śmierć w piwnicznym oknie

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Tragiczna śmierć w piwnicznym oknie Do tragicznego, a jednocześnie zupełnie nieprawdopodobnego zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Mąkownica w gminie Witkowo. 54-letni mężczyzna wchodząc przez okno piwniczne zaklinował się i najprawdopodobniej na skutek wychłodzenia organizmu zmarł.

Poznaliśmy Najpiękniejszy Stół Wigilijny 2010

Artykul dodany: Środa, 22 grudnia 2010
Poznaliśmy Najpiękniejszy Stół Wigilijny 2010 Najpiękniejszy Stół Wigilijny 2010 przygotowała Pracownia Witrażu z Miejskiego Ośrodka Kultury - tak brzmiał werdykt w konkursie zorganizowanym przez MOK. Do rywalizacji stanęło 7 instytucji. Na stoły oddano w sumie 476 głosów. Nagrodę główną w imieniu Prezydenta Miasta Gniezna wręczył wiceprezydent - Czesław Kruczek.

Dialog religijny jest najważniejszy

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Dialog religijny jest najważniejszy Przedstawiciele trzynastu placówek dyplomatycznych krajów muzułmańskich odwiedzili dzisiaj nasze miasto. Podczas wizyty zwiedzili Katedrę, spotkali się z Prymasem Polski Józefem Kowalczykiem oraz prezydentem Gniezna Jackiem Kowalskim. Na uroczystym przyjęciu gości w Ratuszu obecny był również starosta Dariusz Pilak.

Dziękujemy za pomoc

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Dziękujemy za pomoc Nasza Redakcja Serdecznie Dziękuje Adrianowi Krawczykowi z Żelazkowa oraz Janowi Strzelczykowi z Grabów za pomoc w wyciągnięciu samochodu z zaspy. W piątek, 17 grudnia przed południem na trasie Nekla - Czerniejewo nasze auto wpadło w poślizg i wylądowało w śnieżnej zaspie. Wyżej wymienieni panowie zatrzymali się i pomogli nam wyciągnąć samochód z powrotem na drogę. Za pomoc jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy.

Olimpiada języków obcych zakończona!

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Olimpiada języków obcych zakończona! Zwycięzcami IV Olimpiady Języków Obcych dla Studentów Wyższych Uczelni Miasta Gniezna zostali: Michał Partyka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie (język angielski) oraz Maciej Jasiński z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie (język niemiecki). Olimpiada odbyła się 21 grudnia w murach PWSZ w Gnieźnie pod patronatem Rektora Uczelni, prof. dr hab. Józefa Garbarczyka.

Świąteczny karnet MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Świąteczny karnet MOK-u Wybierz z oferty Miejskiego Ośrodka Kultury najciekawsze zajęcia, a bliska Ci osoba przeżyje niecodzienną przygodę z kulturą! Tego jeszcze nie było! Karnet kosztuje tylko 15zł za dowolne zajęcia przez cały styczeń! Karnety do nabycia w sekretariacie MOK.

Złodziej komórki zatrzymany

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Złodziej komórki zatrzymany Policjanci z Witkowa odzyskali telefon komórkowy LG skradziony przez 16-latka. Niebawem chłopak za czyn karalny odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

Życzenia świąteczne od eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Życzenia świąteczne od eSTeDe Życzymy wszystkim zdrowych, pełnych miłości Świąt pozbawionych trosk i zmartwień, przepełnionych zapachem pierników i blaskiem choinkowych światełek, Świąt spędzonych w gronie najbliższych, najukochańszych osób. A w Nowym Roku wielu sukcesów i energii do robienia niesamowitych rzeczy!

« poprzednia 1 2259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269283 284 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno