Logo

Dział - Wiadomości

Monitoring klatki schodowej wywołał awanturę

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Monitoring klatki schodowej wywołał awanturę Każdy, kto mieszka w bloku wie, że kradzieże, picie alkoholu lub palenie papierosów to normalne zjawiska występujące na klatkach schodowych. Policja i Straż Miejska nie są w stanie skutecznie walczyć z tego typu wykroczeniami. Niektórzy mieszkańcy próbują więc zabezpieczyć się "na własną rękę". Nie wszystkim się to jednak podoba...

W miejscowości Ułanowo doszło do pożaru kurnika

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
W miejscowości Ułanowo doszło do pożaru kurnika Wczoraj w późnych godzinach wieczornych do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Ułanowo doszło do pożaru kurnika. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp z JRG w Gnieźnie oraz 5 zastępów gaśniczych OSP.

Zakorkowane ulice Gniezna

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Zakorkowane ulice Gniezna Korek na ulicy Chudoby, Żwirki i Wigury, Roosevelta, Sobieskiego, Jana Pawła II, Sienkiewicza, Lecha, Dąbrówki, Parku Kościuszki. E-mail o takiej treści otrzymaliśmy dzisiaj ok. godz. 13.00 od jednego z naszych czytelników. Jak wyglądała sytuacja w godzinach szczytu na ulicach Gniezna? Było co najmniej kiepsko.

Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w Żydowie

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w Żydowie Wczoraj około godz. 13.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Żydowo doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp z JRG w Gnieźnie oraz dwa zastępy gaśnicze OSP Czerniejewo i Niechanowo.

Zbiórka fantów dla WOŚP

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Zbiórka fantów dla WOŚP Gnieźnieński sztab XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie organizuje loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji WOŚP. Zwracamy się do Państwa z propozycją włączenia się w tą akcję poprzez ofiarowanie fantów.

Droga wojewódzka nr 192 zablokowana przez TIRa

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Droga wojewódzka nr 192 zablokowana przez TIRa 22 grudnia o godz. 9.05 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia w miejscowości Obora. Zgłoszenie otrzymano od Pogotowia Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód ciężarowy na trasie Gniezno - Kłecko zablokował przejazd w obu kierunkach. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp JRG z Gniezna oraz OSP ze Zdziechowy.

Tragiczna śmierć w piwnicznym oknie

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Tragiczna śmierć w piwnicznym oknie Do tragicznego, a jednocześnie zupełnie nieprawdopodobnego zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Mąkownica w gminie Witkowo. 54-letni mężczyzna wchodząc przez okno piwniczne zaklinował się i najprawdopodobniej na skutek wychłodzenia organizmu zmarł.

Poznaliśmy Najpiękniejszy Stół Wigilijny 2010

Artykul dodany: Środa, 22 grudnia 2010
Poznaliśmy Najpiękniejszy Stół Wigilijny 2010 Najpiękniejszy Stół Wigilijny 2010 przygotowała Pracownia Witrażu z Miejskiego Ośrodka Kultury - tak brzmiał werdykt w konkursie zorganizowanym przez MOK. Do rywalizacji stanęło 7 instytucji. Na stoły oddano w sumie 476 głosów. Nagrodę główną w imieniu Prezydenta Miasta Gniezna wręczył wiceprezydent - Czesław Kruczek.

Dialog religijny jest najważniejszy

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Dialog religijny jest najważniejszy Przedstawiciele trzynastu placówek dyplomatycznych krajów muzułmańskich odwiedzili dzisiaj nasze miasto. Podczas wizyty zwiedzili Katedrę, spotkali się z Prymasem Polski Józefem Kowalczykiem oraz prezydentem Gniezna Jackiem Kowalskim. Na uroczystym przyjęciu gości w Ratuszu obecny był również starosta Dariusz Pilak.

Dziękujemy za pomoc

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Dziękujemy za pomoc Nasza Redakcja Serdecznie Dziękuje Adrianowi Krawczykowi z Żelazkowa oraz Janowi Strzelczykowi z Grabów za pomoc w wyciągnięciu samochodu z zaspy. W piątek, 17 grudnia przed południem na trasie Nekla - Czerniejewo nasze auto wpadło w poślizg i wylądowało w śnieżnej zaspie. Wyżej wymienieni panowie zatrzymali się i pomogli nam wyciągnąć samochód z powrotem na drogę. Za pomoc jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy.

Olimpiada języków obcych zakończona!

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Olimpiada języków obcych zakończona! Zwycięzcami IV Olimpiady Języków Obcych dla Studentów Wyższych Uczelni Miasta Gniezna zostali: Michał Partyka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie (język angielski) oraz Maciej Jasiński z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie (język niemiecki). Olimpiada odbyła się 21 grudnia w murach PWSZ w Gnieźnie pod patronatem Rektora Uczelni, prof. dr hab. Józefa Garbarczyka.

Świąteczny karnet MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Świąteczny karnet MOK-u Wybierz z oferty Miejskiego Ośrodka Kultury najciekawsze zajęcia, a bliska Ci osoba przeżyje niecodzienną przygodę z kulturą! Tego jeszcze nie było! Karnet kosztuje tylko 15zł za dowolne zajęcia przez cały styczeń! Karnety do nabycia w sekretariacie MOK.

Złodziej komórki zatrzymany

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Złodziej komórki zatrzymany Policjanci z Witkowa odzyskali telefon komórkowy LG skradziony przez 16-latka. Niebawem chłopak za czyn karalny odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

Życzenia świąteczne od eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Życzenia świąteczne od eSTeDe Życzymy wszystkim zdrowych, pełnych miłości Świąt pozbawionych trosk i zmartwień, przepełnionych zapachem pierników i blaskiem choinkowych światełek, Świąt spędzonych w gronie najbliższych, najukochańszych osób. A w Nowym Roku wielu sukcesów i energii do robienia niesamowitych rzeczy!

Akcja "Poszukiwany"

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Akcja Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podczas akcji POSZUKIWANY zatrzymali 4 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Weekend na drogach

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Weekend na drogach Trzech nietrzeźwych kierowców, w tym dwie kobiety i jednego mężczyznę, zatrzymali w miniony weekend policjanci na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Nawet trudne warunki drogowe nie przeszkodziły im kierować pojazdami w tym stanie.

27-letnia gnieźnianka nie żyje. Zabił ją czad?

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
27-letnia gnieźnianka nie żyje. Zabił ją czad? 27-letnia mieszkanka Gniezna zmarła w szpitalu, po tym jak trafiła do niego w ciężkim stanie. Nie jest wykluczone, że zabił ją czad. Kobieta straciła przytomność podczas kąpieli. Wstępne ustalenia powodu tragedii wskazują na rozszczelnienie instalacji kominowej.

Wigilia w jadłodajni Caritas

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Wigilia w jadłodajni Caritas Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia pragnie zatroszczyć się o to, aby ludzie bezdomni i samotni mogli godnie przeżyć ten szczególny czas. W wigilię Narodzenia Pańskiego - 24 grudnia o godz. 19.00, zostanie dla nich przygotowana wieczerza świąteczna, na którą zapraszamy osoby potrzebujące do Jadłodajni Caritas przy ul. Wrzesińskiej 43.

Oddawanie próbek krwi dla Damiana Trzcińskiego odwołane

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 grudnia 2010
Oddawanie próbek krwi dla Damiana Trzcińskiego odwołane Z przykrością informujemy że zaplanowane na dzisiejszy dzień od godziny 9.00-14.00 oddawanie próbek krwi na zgodność szpiku kostnego w II LO w Gnieźnie zostało odwołane ze względu na niemożność dotarcia autobusu do poboru krwi.

FMS zaprasza na kolędowanie

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
FMS zaprasza na kolędowanie Federacja Młodych Socjaldemokratów zaprasza na Kolędowanie, które odbędzie się na gnieźnieńskim Rynku 19 grudnia o godz. 16.00. Impreza rozpocznie się jarmarkiem Bożonarodzeniowym o godz. 10.00.

Koncert charytatywny dla Damiana

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Koncert charytatywny dla Damiana 18 grudnia w Klubie Muzycznym Młyn odbędzie się koncert charytatywny dla Damiana Trzcińskiego, na którym będą zbierane pieniądze na walkę z aplazją szpiku kostnego. Przed publicznością wystąpią Crow i przyjaciele. Więcej szczegółów na plakacie.

Modernizacja gnieźnieńskiego muzeum

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Modernizacja gnieźnieńskiego muzeum Na wtorkowej konferencji Muzeum Początków Państwa Polskiego, która odbyła się w auli I LO przedstawiono projekt przebudowy budynku. W muzeum zostaną odnowione obie sale wystawowe, klatki schodowe oraz zostanie zamontowana winda. Powiększą się również zbiory MPPP.

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latka

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latka 15-letniego mieszkańca Gniezna od wtorku poszukiwała policja. Chłopaka znaleźli w środę wieczorem policjanci z Oświęcimia.

Spotkanie z Mikołajem w dalekich Dusznikach

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Spotkanie z Mikołajem w dalekich Dusznikach Ponad dwadzieścioro dzieci będących podopiecznymi Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie oraz USKS "Rodzice - Dzieciom" spędziło niezapomniane Mikołajki w zasypanych śniegiem Dusznikach - Zdroju. Jest to pokłosie projektu "Dziękuję, nie", na realizację którego USKS pozyskał fundusze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Zaginiony Hubert Mikołajczyk

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Zaginiony Hubert Mikołajczyk Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego w poniedziałek, 13 grudnia 2010 roku Huberta Mikołajczyka.

Bezpiecznie święta

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Bezpiecznie święta Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, nie zawsze w miejscu zamieszkania, więc także wyjazdów i przedświątecznych zakupów. Dlatego w trosce o Państwa spokój i bezpieczeństwo przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, z których warto skorzystać na zakupach, w drodze lub w domu.

50 złotych zamiast mandatu

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
50 złotych zamiast mandatu Funkcjonariusze referatu patrolowo - interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali 35-letniego gnieźnianina, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wręczył im 50 złotych łapówki.

Zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Gniezna, którzy dokonali kradzieży rozbójniczej w jednym z gnieźnieńskich marketów. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wypadek drogowy na ul. Gdańskiej w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 grudnia 2010
Wypadek drogowy na ul. Gdańskiej w Gnieźnie Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w niedzielne popołudnie w Gnieźnie. W wyniku zderzenia dwóch aut ranny został 6-letni chłopiec, który z obrażeniami głowy i klatki piersiowej trafił do szpitala.

Szukamy właścicieli "maluchów"

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 grudnia 2010
Szukamy właścicieli Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prosi o kontakt właścicieli samochodów marki Fiat 126p, które zostały skradzione W Gnieźnie na przełomie września i października 2010 roku.

« poprzednia 1 2256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno