Logo

Dział - Wiadomości

Program XIX Finału WOŚP w Witkowie

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Program XIX Finału WOŚP w Witkowie Recital Wojciecha Kordy, licytacja serduszka, światełko do nieba oraz występ zespołu coverowego Groove Control, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Witkowie.

Warsztaty, ciuchcia, aukcje - czyli info WOŚP

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Warsztaty, ciuchcia, aukcje - czyli info WOŚP 149 wydanych identyfikatorów, grupy wolontariuszy w szkołach, oklejone słupy ogłoszeniowe, spoty w radiu, TV i internecie - to tylko część przygotowań do niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gnieźnieńskim sztabie praca wre. Organizatorom pozostało jeszcze kilka dni, żeby "dopiąć wszystko na ostatni guzik".

Lista gości na sobotni koncert w Atelier zamknięta

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Lista gości na sobotni koncert w Atelier zamknięta Lista gości na sobotni koncert Christiana Bassoul w Hotelu Atelier jest już zamknięta. Na występie będą obecni m. in. biznesmeni, parlamentarzyści i samorządowcy. Oprócz koncertu odbędzie się sprzedaż "Serca z dwoma rzekami" ufundowanego przez Andrzeja Cieślińskiego oraz pióra ambasadora Polski we Francji - Tomasza Orłowskiego. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Nowi dawcy szpiku dla Damiana

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Nowi dawcy szpiku dla Damiana Damian Trzciński, to student III roku informatyki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. Od kilku miesięcy choruje na aplazję szpiku kostnego. Przez ten czas zorganizowano kilka akcji mających na celu powiększenie Krajowego Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Poniżej podsumowanie dotychczasowych działań w Gnieźnie.

Samobójca na Wenecji

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Samobójca na Wenecji Policjanci z Gniezna uratowali 27-letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze bez chwili wahania wyciągnęli desperata przy pomocy pasów z lodowatej wody jeziora Wenecja.

Dotacje dla organizacji pozarządowych

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Dotacje dla organizacji pozarządowych Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pozarządowych po raz pierwszy ogłosił w 2010 roku trzyletnie konkursy na realizację zadań publicznych, umożliwiając w ten sposób wieloletnie planowanie działalności i stabilny rozwój gnieźnieńskich organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania uzależnieniom.

Z pomocą Ugandzie

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Z pomocą Ugandzie Każdego 6 stycznia przypada Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który ustanowił w 1950 roku papież Pius XII. Tego dnia maluchy na całym świecie nie oczekują na prezenty, ale same starają się coś ofiarować swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Młodzi ludzie zbierają wtedy pieniądze na szczytny cel pomocy dzieciom z jednego z najbiedniejszych krajów świata.

Pobór krwi dla Damiana Trzcińskiego

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Pobór krwi dla Damiana Trzcińskiego Jutro, 5 stycznia, w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie odbędzie się zbiórka krwi (nie akcja poboru próbek) zorganizowana przez Samorząd Studencki PWSZ. W godzinach 8.00-13.00 między budynkami kampusu przy ul. Wrzesińskiej 43-55 stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew dla Damiana. Serdecznie zapraszamy do oddawania krwi studentów oraz mieszkańców Gniezna.

Msza Św. w intencji Damiana Trzcińskiego

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Msza Św. w intencji Damiana Trzcińskiego 5 stycznia o godzinie 7.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się Msza Święta w intencji o zdrowie dla Damiana i szczęśliwy powrót do rodziny. Wielu z nas będzie o tym czasie wstawało do pracy albo na uczelnie. Pomyślmy szczególnie w tym momencie o Damianie i połączmy się duchowo przez chwilę z Jasną Górą.

Kolejny pobór próbek krwi

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Kolejny pobór próbek krwi Już po raz kolejny zorganizowana została akcja poboru próbek krwi. Do tej pory udało się zarejestrować 352 osoby. Wynik jak na 70-tysięczne miasto nie jest satysfakcjonujący. W najbliższy wtorek jest szansa na powiększenie liczby potencjalnych dawców szpiku kostnego z Pierwszej Stolicy Polski.

Pieniądze pełne zaufania

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Pieniądze pełne zaufania Jak co roku, od stycznia do kwietnia, wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zwracają się do osób dobrej woli z prośbą o przekazywanie na rzecz tej organizacji 1% podatku. Nie inaczej jest w tym roku.

Pożar kotłowni w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 stycznia 2011
Pożar kotłowni w Niechanowie 31 grudnia dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze kotłowni w miejscowości Niechanowo przy ul. Nowej. Dyżurny natychmiast zadysponował zastęp JRG Gniezno oraz OSP Niechanowo.

Pożar budynku przy ul.Wrzesińskiej

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 stycznia 2011
Pożar budynku przy ul.Wrzesińskiej Wieczorem, 28 grudnia dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze w opuszczonym, przeznaczonym do rozbiórki budynku przy ul. Wrzesińskiej. Dyżurny natychmiast zadysponował zastęp z JRG Gniezno.

Konny Sylwester na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Sobota, 1 stycznia 2011
Konny Sylwester na gnieźnieńskim Rynku 16 jeźdźców na 16 wierzchowcach pożegnało stary rok na gnieźnieńskim Rynku. Zjazd przyciągnął sporą grupkę widzów, którzy byli zaskoczeni widokiem koni w środku zimy w centralnym punkcie Pierwszej Stolicy Polski.

Warto dobrze się nakręcić!

Artykul dodany: Czwartek, 30 grudnia 2010
Warto dobrze się nakręcić! "Warto dobrze się nakręcić!" - to hasło 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle przygotowano wiele atrakcji. W tym roku Finał, który odbędzie się 9 stycznia, zostanie poprzedzony kameralnym koncertem paryskiej grupy Christiana Bassoul oraz gnieźnieńskiej formacji Rajlender. Zespoły zagrają w sobotni wieczór dzień przed Finałem.

List otwarty do Rady Miasta Gniezna

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
List otwarty do Rady Miasta Gniezna Na prośbę Klubu Krytyki Politycznej w Gnieźnie oraz Stowarzyszenia Wolne Miasto Gniezno publikujemy treść listu otwartego skierowanego do Rady Miasta Gniezna.

IV Bal Samorządowy

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
IV Bal Samorządowy Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo wraz z przewodniczącym Rady Miasta i Gminy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na IV Bal Samorządowy Karnawałowy, który odbędzie się 15 stycznia 2011 r. o godz. 20.00 w "Karczmie Wiejskiej" w Kosowie. Szczegóły na plakacie.

Bezpieczny Sylwester

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Bezpieczny Sylwester Zbliżający się okres sylwestrowo - noworoczny to czas wzmożonej sprzedaży oraz używania różnego typu materiałów pirotechnicznych, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia osób, a także mogą być przyczyną powstania pożarów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18.

Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych Podjęte poniedziałkowe działania przez gnieźnieńskich policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech poszukiwanych mężczyzn. Wszyscy najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Gwiazdkowe spotkanie w Witkowie

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Gwiazdkowe spotkanie w Witkowie 27 grudnia dzieci z wszystkich grup wiekowych Świetlicy Środowiskowej w Witkowie uczestniczyły w tradycyjnym spotkaniu świątecznym, na które zaprosiły Burmistrza Gminy i Miasta - Krzysztofa Szkudlarka, jego zastępcę,Sekretarz Gminy i Miasta oraz radnych Rady Miejskiej.

Pożar mieszkania na ul. Zabłockiego

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Pożar mieszkania na ul. Zabłockiego 27 grudnia ok. godz. 16.15, dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Gnieźnie przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze domu wielorodzinnego. Ze zgłoszenia wynikało, że w środku mogą znajdować się jakieś osoby. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG w Gnieźnie.

"Radość pod choinkę" w Niechanowie

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Z inicjatywy Wójta Gminy Niechanowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej "Wszyscy Razem" zorganizował podobnie jak w latach ubiegłych akcję "Radość pod choinkę".

Uroczysta sesja Rady Miasta

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Uroczysta sesja Rady Miasta Po obchodach 92. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu św. Piotra przyszła kolej na uroczystą sesję Rady Miasta. Oprócz radnych w sali kryształowej Starego Ratusza pojawili się m.in. senator Piotr Gruszczyński, poseł Paweł Arndt, przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Kujawa, starosta Dariusz Pilak i przedstawiciele gnieźnieńskich uczelni wyższych.

92. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczczona

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
92. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczczona 28 grudnia minęły dokładnie 92 lata od zrywu gnieźnian w Powstaniu Wielkopolskim. W Pierwszej Stolicy Polski uroczyste obchody, upamiętniające zwycięskie walki, odbyły się na cmentarzu św. Piotra przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Na uroczystości przybyły poczty sztandarowe, władze miasta i powiatu, harcerze, kombatanci, rodziny powstańców oraz mieszkańcy.

Policja wspomaga WOŚP

Artykul dodany: Wtorek, 28 grudnia 2010
Policja wspomaga WOŚP Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niesie ze sobą ryzyko kradzieży puszek z pieniędzmi, napadów na wolontariuszy, agresji ze strony osób nastawionych negatywnie do Fundacji Jurka Owsiaka. Policja w całym kraju dołoży wszelkich starań, żeby wolontariusze czuli się bezpiecznie.

Poznański Chór Chłopięcy "Słowiki" w gnieźnieńskiej Katedrze

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 grudnia 2010
Poznański Chór Chłopięcy 28 grudnia w Archikatedrze Gnieźnieńskiej, w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, odbędzie się koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego pod dyrekcją chórmistrza i kompozytora Jacka Sykulskiego. Chór przyjedzie do naszego miasta na zaproszenie starosty gnieźnieńskiego oraz Centrum Kultury Scena to Dziwna.

Podsumowanie bezpiecznego weekendu

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 grudnia 2010
Podsumowanie bezpiecznego weekendu Święta Bożego Narodzenia w powiecie gnieźnieńskim przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Doszło do sześciu kolizji drogowych, funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Zdarzeń kryminalnych także było zdecydowanie mniej niż w inne niż świąteczne dni.

IV Konkurs Moje-Gniezno.pl i Kina Helios

Artykul dodany: Sobota, 25 grudnia 2010
IV Konkurs Moje-Gniezno.pl i Kina Helios Ogłaszamy IV Konkurs Moje-Gniezno.pl i Kina Helios. Tym razem czekamy na zdjęcia najładniejszych ozdób świątecznych i choinek. Każdy uczestnik może przysłać maksymalnie 5 zdjęć. Fotografie należy wysyłać na adres e-mail: redakcja@moje-gniezno.pl.

Kolejne informacje sztabu WOŚP w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 25 grudnia 2010
Kolejne informacje sztabu WOŚP w Gnieźnie Przygotowania do XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie idą pełną parą. Identyfikatory wszystkich wolontariuszy zostały już wypisane i odesłane do Warszawy. Niebawem wrócą one z hologramem i zalaminowane. Puszki czekają już tylko na złożenie, a program imprez towarzyszących jest zapięty prawie "na ostatni guzik".

Wzór identyfikatora i puszki XIX Finału WOŚP

Artykul dodany: Sobota, 25 grudnia 2010
Wzór identyfikatora i puszki XIX Finału WOŚP Już 9 stycznia 2011 roku wystartuje XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem ekipa Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze dla dzieci z choroba urologicznymi i nefrologicznymi. Wolontariusze będą mieli identyfikatory oraz tekturowe puszki. Ich wzory prezentujemy w tym artykule.

« poprzednia 1 2255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno