Logo

Dział - Wiadomości

Pożar stodoły w Mikołajewicach

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Pożar stodoły w Mikołajewicach Wczoraj, o godzinie 19.30 Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Mikołajewice.

Pożar w mieszkaniu na Zabłockiego

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Pożar w mieszkaniu na Zabłockiego Wczoraj do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że pali się mieszkanie na 3 piętrze. Do zdarzenia dyżurny zadysponował 2 zastępy oraz drabinę.

Dzień bez auta

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Dzień bez auta Europejski Dzień Bez Samochodu był dla wielu gnieźnian okazją do pozostawienia samochodu w garażu i podróżowanie po mieście na piechotę, rowerem lub komunikacją miejską. Choć może dotarcie do celu zajęło więcej czasu, to z całą pewnością spacer pozytywnie wpłynął na zdrowie mieszkańców miasta i pozwolił dostrzec piękno Pierwszej Stolicy Polski, czasem umykające za szybami rozpędzonego auta.

Bezpłatna diagnostyka mammograficzna

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Bezpłatna diagnostyka mammograficzna Starostwo Powiatowe w Gnieźnie organizuje w dniu 23 września 2010r. (czwartek) w godzinach 8.15 - 13.00 i 14.00 - 19.00 bezpłatne badania profilaktyczne w ambulansie medycznym na gnieźnieńskim Rynku.

Bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski serdecznie zaprasza mieszkańców Miasta Gniezna w wieku powyżej 65 roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Szczepienia wykonywane będą w okresie od września do 30 listopada 2010 roku.

16-latek bił i wymuszał papierosy

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
16-latek bił i wymuszał papierosy Rok szkolny rozpoczął się na dobre. Ostatnio ujawniony przez funkcjonariuszy Ogniwa Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii przypadek pokazuje, że powinniśmy rozmawiać z dziećmi o tym, co dzieje się w szkole i poza murami szkoły. Na szczęście rodzice i poszkodowani uczniowie przerywają zmowę milczenia i informują pedagogów szkolnych lub policjantów o przypadkach agresji lub innych niedozwolonych zachowaniach. To pozwala z nimi skutecznie walczyć.

Ćwiczenia dowódczo sztabowe

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Ćwiczenia dowódczo sztabowe Dwóch zamaskowanych sprawców przy użyciu niebezpiecznych narzędzi napadło na dom. Mężczyźni ukradli 25 tys. zł, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia samochodem. Rozpoczyna się policyjna obława i pościg za przestępcami. To schemat ćwiczeń dowódczo sztabowych przeprowadzonych wczoraj na terenie powiatów wągrowieckiego, obornickiego i gnieźnieńskiego, w których wzięło udział 80 policjantów.

W okresie jesienno-zimowym uważaj na czad

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
W okresie jesienno-zimowym uważaj na czad W Wielkopolsce rośnie liczba przypadków zatrucia tlenkiem węgla. Zbyt szczelne okna i drzwi, zasłonięta kratka wentylacyjna, wszelkie działania mające na celu utrzymanie w mieszkaniu ciepła to igranie z niebezpieczeństwem - ostrzegają policjanci.

Wizyta dzieci z przedszkola nr 13

Artykul dodany: Czwartek, 23 września 2010
Wizyta dzieci z przedszkola nr 13 W gnieźnieńskiej jednostce Policji gościły 3 grupy dzieci z Przedszkola nr 13 w Gnieźnie. Podczas spaceru po komendzie dzieci miały okazję zobaczyć policjantów podczas codziennej pracy. Jak zawsze najpopularniejszy był radiowóz i jego tzw. ,,koguty".

Tu powstała Polska - powiat gnieźnieński liderem w Wielkopolsce

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Tu powstała Polska - powiat gnieźnieński liderem w Wielkopolsce W ostatnich dniach powiat gnieźnieński odniósł kolejny sukces w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Projekt promocyjny ,,Tu powstała Polska - promocja kulturowego produktu turystycznego powiatu gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski" zajął pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez województwo wielkopolskie i tym samym otrzyma ponad 1 mln 160 tys. zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2006-2013, działanie 6.1 Turystyka, schemat II Promocja i informacja turystyczna. Dofinansowanie stanowi 85 proc. wartości realizacji projektu.

Tutoring wychowawczy w gnieźnieńskich szkołach

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Tutoring wychowawczy w gnieźnieńskich szkołach Tutoring wychowawczy to program realizowany przez powiat gnieźnieński we współpracy z Towarzystwem Edukacji Otwartej, Kolegium Tutorów oraz z ,,ALA" - Autorskim Liceum Artystycznym i Akademickim. Celem programu jest wdrożenie w kilku szkołach formy pracy wspomagającej proces wychowawczy.

Projekt Miasta Gniezna i MOPS-u

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Projekt Miasta Gniezna i MOPS-u Miasto Gniezno oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają do wzięcia udziału w programie: ,,Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie". W projekcie mogą wziąć udział osoby, które korzystają z usług MOPS. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni pod numerem tel.: (61)426 25 82, (61)425 30 16, (61)424 11 88, (61)424 15 99.

Nowy ,,Witek" trafił do Witkowa

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Nowy ,,Witek Dnia 18 września br. na placu przed Witkowską Remizą Strażacką nastąpiło uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego MAN 2,5/25.

Razem dla Europy

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Razem dla Europy Ponad dwadzieścia osiem tysięcy euro otrzymało w 2009 roku Miasto Gniezno z Programu Town Twinning ,,Europa dla obywateli". Pieniądze te miały być przeznaczone na zorganizowanie cyklu trzech konferencji, pod wspólnym tytułem ,,Razem dla Europy". Pierwsza z nich odbyła się między 24 a 26 września 2010 roku. Wzięli w niej udział przedstawiciele trzech miast partnerskich Pierwszej Stolicy Polski: Radviliskis z Litwy, Esztergomu z Węgier oraz Humania z Ukrainy. Tematem przewodnim spotkania były inwestycje miejskie i wymiana doświadczeń w ich zakresie.

Chrońmy bioróżnorodność

Artykul dodany: Wtorek, 21 września 2010
Chrońmy bioróżnorodność Sprzątanie Świata to jedna z akcji, która na stałe włączyła się w kalendarz działań Miasta Gniezna mających na celu budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska poczynając od: oszczędzania wody i energii, wybierania transportu publicznego - na krótsze dystanse wybierz inne ogumienie czy zakupów z własną torbą po segregację odpadów.

Preteksty 2010 - lista nominowanych

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Preteksty 2010 - lista nominowanych Jury Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego I Ogólnopolskiego Konkursu na Debiut Poetycki w składzie: Krzysztof Kuczkowski (redaktor naczelny ,,Toposu") - przewodniczący, Krzysztof Szymoniak (UAM), Dariusz Dziurzyński (UW), Marcin Orliński i Dawid Jung (redaktor naczelny ,,Zeszytów Poetyckich") po zapoznaniu się z 70 pracami nadesłanymi na Konkurs podjęło decyzję o Nominowaniu do Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego następujących osób:

Fałszywe pracownice NFZ

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Fałszywe pracownice NFZ Oszustki podające się za pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia, okradły 74-letnią mieszkankę Czerniejewa. Pod pozorem rzekomych dotacji na rehabilitację z Unii Europejskiej kobiety weszły do domu, wyłudziły 100 zł i ukradły 1700 zł.

Zatrzymani sprawcy włamania

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Zatrzymani sprawcy włamania Policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu po to by ukraść papierosy i piwo. Właścicielka wyceniła straty na kwotę 360 zł. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wizyta dzieci z Przedszkola z ul. Rybnej

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 września 2010
Wizyta dzieci z Przedszkola z ul. Rybnej Grupa 4, 5 i 6-latków wraz z opiekunami z Przedszkola mieszczącego się przy ul. Rybnej w Gnieźnie odwiedziła w czwartek gnieźnieńską komendę Policji. St. sierż. Agnieszka Jankowska przygotowała dla milusińskich moc atrakcji.

,,Niebo zna język, którym komendy padały..."

Artykul dodany: Niedziela, 19 września 2010
,,Niebo zna język, którym komendy padały... Dzisiaj (piątek) mija 71 lat od napaści sowieckiej na Polskę. Z tej okazji na terenie Kolegium Europejskiego UAM w Gnieźnie odbyła się konferencja naukowa, na której prof. Józef Szaniawski wygłosił dwa wykłady. Prelekcja takiej znakomitości zgromadziła wielu słuchaczy. Następnie uroczystości przeniosły się do kościoła pw. Św. Trójcy oraz Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna".

Chciał ukraść basen

Artykul dodany: Sobota, 18 września 2010
Chciał ukraść basen Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy Kiszkowo, który z terenu jednej z posesji w Rybnie Wielkim usiłował ukraść basen ogrodowy o wartości 1 tys. zł.

Zgłosił fikcyjną kradzież auta, aby wyłudzić odszkodowanie

Artykul dodany: Piątek, 17 września 2010
Zgłosił fikcyjną kradzież auta, aby wyłudzić odszkodowanie Zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz sprzeniewierzenie powierzonego mienia to zarzuty, które usłyszał 20-letni mieszkaniec gminy Niechanowo. Mężczyzna zgłosił kradzież wartego ok. 16.000 złotych samochodu. Wszystko po to, aby wyłudzić odszkodowanie za pojazd od firmy ubezpieczeniowej. Jednak jak, ustalili policjanci takiej kradzieży w ogóle nie było. Mundurowi zatrzymali również 28-letniego pasera. Najbliższe 5 lat mężczyźni mogą spędzić za kratkami.

Bieg Lechitów - utrudnienia w ruchu

Artykul dodany: Piątek, 17 września 2010
Bieg Lechitów - utrudnienia w ruchu Wydział Ruchu Drogowego Komendy powiatowej Policji w Gnieźnie informuje, iż w związku z odbywającym się w sobotę, 18 września 2010 roku XXXIII Biegiem Lechitów nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym. Nad porządkiem oprócz policjantów czuwać będą służby porządkowe i funkcjonariusze Straży Miejskiej. Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Oszustwo ,,Metodą na wnuczka"

Artykul dodany: Piątek, 17 września 2010
Oszustwo ,,Metodą na wnuczka Gnieźnieńscy śledczy zostali powiadomieni przez mieszkankę Gniezna o oszustwie na jej szkodę tzw. ,,Metodą na wnuczka". Mężczyzna podając się za wnuczka 79-latki oszukał ją. Starsza Pani straciła w ten sposób ponad 20 000 zł.

Inicjatywa godna wsparcia i naśladowania

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Inicjatywa godna wsparcia i naśladowania Wszystkie przedszkolaki z terenu powiatu gnieźnieńskiego mają już kamizelki odblaskowe. Wczoraj zakończyła się organizowana przez kibiców Lecha Poznań akcja ,,Przez życie z Wiarą Lecha", w ramach której 50.000 przedszkolaków z województwa wielkopolskiego otrzymało kamizelki odblaskowe.

Obchody 71. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Obchody 71. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę 17 września w Gnieźnie odbędą się obchody 71. rocznicy agresji radzieckiej na Polskę. W programie uroczystości przewidziano m.in.: spektakl słowno-muzyczny, wykłady profesora Józefa Szaniawskiego oraz uroczystości patriotyczne przy Tablicy Katyńskiej.

Sprzątanie Świata

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Sprzątanie Świata W dniach 17-19 września br. na terenie Gniezna prowadzona będzie coroczna akcja ,,Sprzątanie Świata - Gniezno 2010". Tegoroczne hasło: ,,Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady".

Urząd Miasta Gniezna zaprasza na szkolenie

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Urząd Miasta Gniezna zaprasza na szkolenie Miasto Gniezno rozpoczyna we wrześniu 2010 nowy cykl bezpłatnych szkoleń dla organizacji pozarządowych: ,,Szkoła aktywności organizacji pozarządowych". Pierwsze szkolenie pod nazwą ,,Pieniądze fundamentem mojej organizacji pozarządowej - czyli jak je zdobyć?" odbędzie się 17 września w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie.

Policja poszukuje świadków bijatyki na CanDID

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Policja poszukuje świadków bijatyki na CanDID Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukuje świadków szarpaniny, do której doszło podczas imprezy CanDID Audiovisual Festival 2010.

Zaproszenie na międzynarodowe warsztaty

Artykul dodany: Czwartek, 16 września 2010
Zaproszenie na międzynarodowe warsztaty Prezydent Miasta Gniezna - Jacek Kowalski ma przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Gniezna na międzynarodowe warsztaty z udziałem miast partnerskich poświęcone problematyce inwestycji miejskich oraz funduszy unijnych. W spotkaniu wezmą udział delegacje z miast: Esztergom (Węgry), Radwiliszki (Litwa) oraz Umania (Ukraina).

« poprzednia 1 2255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265272 273 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno