Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

Majowe Dni Gniezna

Artykul dodany: Sobota, 2 kwietnia 2011
Majowe Dni Gniezna W tym roku tradycyjne Dni Gniezna zmieniają swoją formułę. Zamiast jednego, dużego koncertu, w każdy majowy weekend planowany jest szereg imprez o różnym charakterze, skierowanych do różnorodnych odbiorców. Nie zabraknie więc koncertów gwiazd pop, ciężkiego rocka i klimatów musicalowych. Będą też niecodzienne wydarzenia sportowe, bicie rekordu Guinnessa oraz studenckie juwenalia. O szczegółach wszystkich wydarzeń na specjalnej konferencji prasowej poinformował Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski.

Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Gnieźnieńskim

Artykul dodany: Czwartek, 31 marca 2011
Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Gnieźnieńskim Od 11 kwietnia do 7 czerwca na terenie powiatu gnieźnieńskiego przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.

Zakaz wypalania traw

Artykul dodany: Czwartek, 31 marca 2011
Zakaz wypalania traw Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie apelują o rozsądek. Zadbaj o siebie , zwierzęta i środowisko w którym żyjesz - nie wypalaj traw! Zanim podpalisz pozostałości roślinne na polu czy łące pomyśl jak wiele złego możesz wyrządzić sobie i bliskim Ci osobom. Zastanów się ile czasu i sił poświęcą strażacy by ugasić pożar, który wymknie Ci się z pod kontroli.

Trzynasta edycja konkursu plastycznego

Artykul dodany: Czwartek, 31 marca 2011
Trzynasta edycja konkursu plastycznego 29 marca odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego szczebla XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2010/2011 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą" organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczyste podsumowanie konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach"

Artykul dodany: Czwartek, 31 marca 2011
Uroczyste podsumowanie konkursu 25 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu uroczyście podsumowano II edycję konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach". Gości powitał Grzegorz Potrzebowski - Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej, natomiast nagrody wręczał Leszek Wojtasiak - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Ekoludek na szóstkę

Artykul dodany: Czwartek, 31 marca 2011
Ekoludek na szóstkę 29 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem: "Przyroda choruje-przyjaciół potrzebuje". Konkurs został zorganizowany przez Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody "Ekoludek" mieszczący się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Warsztaty dziennikarsko - telewizyjne

Artykul dodany: Środa, 30 marca 2011
Warsztaty dziennikarsko - telewizyjne W sobotę 2 kwietnia o godzinie 10.00 rozpoczną się w Centrum Kultury "Scena To Dziwna" warsztaty dziennikarsko - telewizyjne. Zajęcia poprowadzi Piotr Robakowski.

Szkolenie dla przedstawicieli NGO

Artykul dodany: Wtorek, 29 marca 2011
Szkolenie dla przedstawicieli NGO Celem zapewnienia prawidłowego złożenia wniosków i wykonania zadania publicznego, Prezydent Miasta Gniezna zaprasza wszystkich zainteresowanych przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniu, podczas którego udzielonych zostanie wiele pożytecznych wskazówek dotyczących składania nowego formularza oferty na realizację zadania publicznego.

Zaginiony nastolatek odnaleziony

Artykul dodany: Wtorek, 29 marca 2011
Zaginiony nastolatek odnaleziony Policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego odnaleźli w Gnieźnie zaginionego 15-letniego nastolatka, który wyszedł z domu i nie powrócił. Odnaleziony chłopak jest mieszkańcem Jarocina. Cały i zdrowy wrócił do domu.

Przedświąteczne porządki

Artykul dodany: Wtorek, 29 marca 2011
Przedświąteczne porządki Święta Wielkanocne coraz bliżej. Nasze panie, a często już i panowie zaczynają w swoich mieszkaniach wiosenne porządki. Myją okna, trzepią dywany, obmiatają pajęczyny. Na takie same porządki czekają też nasze klatki schodowe. Jednak w naszej Spółdzielni Mieszkaniowej klatki schodowe sprzątamy sami, wiec sami też powinniśmy obmieść w klatce schodowej pajęczyny, umyć okna, drzwi wejściowe do klatki, skrzynki do listów oraz luksfery. Czasami przydałoby się też umyć i ściany olejne, pobrudzone przez buty naszych pociech.

Posiadał marihuanę

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 marca 2011
Posiadał marihuanę Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gniezna, który miał przy sobie 0,96 gram suszu marihuany.

Zwycięstwo drużyny Starostwa Powiatowego

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 marca 2011
Zwycięstwo drużyny Starostwa Powiatowego W sobotę 26 marca w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbył się IX Turniej halowej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie. Pierwsze cztery miejsca zajęli: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, policjanci z Witkowa, policjanci z Wągrowca i prewencja z Gniezna.

Dzielnicowi odzyskali skradzione rowery

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 marca 2011
Dzielnicowi odzyskali skradzione rowery Gnieźnieńscy dzielnicowi nie próżnują. W miniony weekend odzyskali skradzione na terenie gminy Gniezno dwa rowery górskie i ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 16-latek. Skradzione przedmioty pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę 1400 zł. Niebawem nieletni za swoje czyny odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

Chciał okraść kwiaciarnię

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 marca 2011
Chciał okraść kwiaciarnię W piątek, 25 marca na terenie Placu 21 Stycznia policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 16-latka, który usiłował włamać się do jednej z kwiaciarni.

Okradł swoją konkubinę

Artykul dodany: Niedziela, 27 marca 2011
Okradł swoją konkubinę Policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali 31-letniego Tomasza G., który okradł swoją byłą konkubinę. Pokrzywdzona zgłosiła włamanie do mieszkania i kradzież portfela z pieniędzmi oraz dowodu osobistego. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

Zatrzymany za kradzież prądu

Artykul dodany: Niedziela, 27 marca 2011
Zatrzymany za kradzież prądu Gnieźnieńscy dzielnicowi zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który kradł energię z pominięciem licznika pomiarowego. Teraz niestety będzie musiał się liczyć z odpowiedzialnością karną. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Rozwiązano zagadkę pierścienia prymasa Wyszyńskiego

Artykul dodany: Sobota, 26 marca 2011
Rozwiązano zagadkę pierścienia prymasa Wyszyńskiego Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież złotego pierścienia prymasa Stefana Wyszyńskiego. Do kradzieży doszło 6 lutego w Katedrze Gnieźnieńskiej. Pierścień został prawdopodobnie zniszczony. Od 6 lutego nad rozwiązaniem zagadki kradzieży pierścienia prymasa Stefana Wyszyńskiego pracowała specjalna grupa śledcza powołana przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Krzysztofa Jarosza.

Nieodpowiedzialni rowerzyści

Artykul dodany: Czwartek, 24 marca 2011
Nieodpowiedzialni rowerzyści Wyobraźnią nie grzeszą niektórzy rowerzyści. Szkodzą sobie i narażają innych użytkowników dróg. Wystarczyła jedna doba, by policjanci gnieźnieńskiej "drogówki" zatrzymali trzech rowerzystów "po kielichu".

9-latek pokąsany przez psa

Artykul dodany: Czwartek, 24 marca 2011
9-latek pokąsany przez psa Niedaleko Trzemeszna 9-letni chłopiec został pogryziony przez psa. Dziecko z obrażeniami ręki trafiło do szpitala. Z ustaleń policji wynika, że do zdarzenia doszło podczas zabawy.

Godzina dla Ziemi 2011: Spraw by trwała dłużej

Artykul dodany: Czwartek, 24 marca 2011
Godzina dla Ziemi 2011: Spraw by trwała dłużej Dokładnie o godz. 20.30 w sobotę, 26 marca, setki milionów osób i instytucji na całym świecie ponownie zgaszą światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF.

Wielkie Wiosenne Sprzątanie Miasta 2011

Artykul dodany: Czwartek, 24 marca 2011
Wielkie Wiosenne Sprzątanie Miasta 2011 2 kwietnia 2011 roku, w godzinach od 10.00 do 13.00 prowadzona będzie już po raz IV na terenie miasta Gniezna coroczna akcja "Wielkie Wiosenne Sprzątanie Miasta Gniezna".

Zginął 56-letni rowerzysta

Artykul dodany: Czwartek, 24 marca 2011
Zginął 56-letni rowerzysta Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym zginął 56-letni rowerzysta. Mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy na prostym odcinku drogi. Jego rower prawdopodobnie nie miał oświetlenia.

Uszkodzone auto

Artykul dodany: Środa, 23 marca 2011
Uszkodzone auto Wczoraj kilka minut przed północą policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili samochód Alfa Romeo na os. Orła Białego w Gnieźnie. Jeden ze sprawców miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Fantastyczny klimat w MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 22 marca 2011
Fantastyczny klimat w MOK-u Projekcje filmów, dyskusje, prelekcje na niezwykłe tematy, konkursy, wernisaże, pokoje gier - to tylko niektóre z atrakcji, z jakich skorzystać mogli miłośnicy klimatów nie z tej ziemi w przedostatni weekend marca w Pierwszej Stolicy Polski. Miejski Ośrodek Kultury stał się bowiem areną niezwykłych wydarzeń w ramach II Konwentu Fantastyki "Fantasmagoria".

DNA wskazało sklepowego włamywacza

Artykul dodany: Wtorek, 22 marca 2011
DNA wskazało sklepowego włamywacza Policjanci z Gniezna w miniony weekend zatrzymali włamywacza do sklepu jubilerskiego po wykonaniu badań DNA. Do zdarzenia doszło ponad rok temu. 33-letni sprawca został tymczasowo aresztowany. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca potrącił rowerzystę

Artykul dodany: Wtorek, 22 marca 2011
Pijany kierowca potrącił rowerzystę Pijany kierowca Opla Vectry potrącił 31-letniego rowerzystę. Na szczęście kierowca jednośladu nie odniósł poważnych obrażeń.

Policyjny pościg za 25-letnim kierowcą

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 marca 2011
Policyjny pościg za 25-letnim kierowcą Kilka kilometrów trwał policyjny pościg za 25-letnim kierowcą, który pod wpływem alkoholu uciekał ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Dodatkowo miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Areszty dla podejrzewanych o zabójstwo gnieźnianina

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 marca 2011
Areszty dla podejrzewanych o zabójstwo gnieźnianina Wpadł drugi z podejrzanych o zabójstwo, do którego doszło w Gnieźnie. W czwartek, 17 marca w mieszkaniu na ul. Cierpięgi w Gnieźnie znaleziono zwłoki 56-letniego gnieźnianina. Policjanci operacyjni z gnieźnieńskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z KWP w Poznaniu zaraz po zabójstwie zatrzymali jednego z podejrzanych, kilkanaście godzin później drugiego.

Zatrzymani złodzieje linii telekomunikacyjnych

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 marca 2011
Zatrzymani złodzieje linii telekomunikacyjnych Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży linii telekomunikacyjnych. Wartość strat wyniosła 6 tys. zł. Jeden z mężczyzn ma już na swoim koncie kilka kradzieży. Skradzione kable opalał i sprzedawał w punkcie skupu złomu. Zatrzymanym za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Motocykliści opanują miasto

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 marca 2011
Motocykliści opanują miasto Gnieźnieński Klub Motocyklowy Born To Ride Mc Poland zaprasza wszystkich fanów mechanicznych jednośladów na rozpoczęcie sezonu motocyklowego, które odbędzie się 2 kwietnia. W programie imprezy m.in. koncert zespołu Gryffem Po Łytkach i konkursy z nagrodami.

« poprzednia 1 2253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno