Logo

Dział - Wiadomości

Kolejne informacje sztabu WOŚP w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 25 grudnia 2010
Kolejne informacje sztabu WOŚP w Gnieźnie Przygotowania do XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie idą pełną parą. Identyfikatory wszystkich wolontariuszy zostały już wypisane i odesłane do Warszawy. Niebawem wrócą one z hologramem i zalaminowane. Puszki czekają już tylko na złożenie, a program imprez towarzyszących jest zapięty prawie "na ostatni guzik".

Wzór identyfikatora i puszki XIX Finału WOŚP

Artykul dodany: Sobota, 25 grudnia 2010
Wzór identyfikatora i puszki XIX Finału WOŚP Już 9 stycznia 2011 roku wystartuje XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem ekipa Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze dla dzieci z choroba urologicznymi i nefrologicznymi. Wolontariusze będą mieli identyfikatory oraz tekturowe puszki. Ich wzory prezentujemy w tym artykule.

Monitoring klatki schodowej wywołał awanturę

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Monitoring klatki schodowej wywołał awanturę Każdy, kto mieszka w bloku wie, że kradzieże, picie alkoholu lub palenie papierosów to normalne zjawiska występujące na klatkach schodowych. Policja i Straż Miejska nie są w stanie skutecznie walczyć z tego typu wykroczeniami. Niektórzy mieszkańcy próbują więc zabezpieczyć się "na własną rękę". Nie wszystkim się to jednak podoba...

W miejscowości Ułanowo doszło do pożaru kurnika

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
W miejscowości Ułanowo doszło do pożaru kurnika Wczoraj w późnych godzinach wieczornych do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Ułanowo doszło do pożaru kurnika. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp z JRG w Gnieźnie oraz 5 zastępów gaśniczych OSP.

Zakorkowane ulice Gniezna

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Zakorkowane ulice Gniezna Korek na ulicy Chudoby, Żwirki i Wigury, Roosevelta, Sobieskiego, Jana Pawła II, Sienkiewicza, Lecha, Dąbrówki, Parku Kościuszki. E-mail o takiej treści otrzymaliśmy dzisiaj ok. godz. 13.00 od jednego z naszych czytelników. Jak wyglądała sytuacja w godzinach szczytu na ulicach Gniezna? Było co najmniej kiepsko.

Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w Żydowie

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Pożar kotłowni w domu jednorodzinnym w Żydowie Wczoraj około godz. 13.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Żydowo doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp z JRG w Gnieźnie oraz dwa zastępy gaśnicze OSP Czerniejewo i Niechanowo.

Zbiórka fantów dla WOŚP

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Zbiórka fantów dla WOŚP Gnieźnieński sztab XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie organizuje loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji WOŚP. Zwracamy się do Państwa z propozycją włączenia się w tą akcję poprzez ofiarowanie fantów.

Droga wojewódzka nr 192 zablokowana przez TIRa

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Droga wojewódzka nr 192 zablokowana przez TIRa 22 grudnia o godz. 9.05 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia w miejscowości Obora. Zgłoszenie otrzymano od Pogotowia Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód ciężarowy na trasie Gniezno - Kłecko zablokował przejazd w obu kierunkach. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp JRG z Gniezna oraz OSP ze Zdziechowy.

Tragiczna śmierć w piwnicznym oknie

Artykul dodany: Czwartek, 23 grudnia 2010
Tragiczna śmierć w piwnicznym oknie Do tragicznego, a jednocześnie zupełnie nieprawdopodobnego zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Mąkownica w gminie Witkowo. 54-letni mężczyzna wchodząc przez okno piwniczne zaklinował się i najprawdopodobniej na skutek wychłodzenia organizmu zmarł.

Poznaliśmy Najpiękniejszy Stół Wigilijny 2010

Artykul dodany: Środa, 22 grudnia 2010
Poznaliśmy Najpiękniejszy Stół Wigilijny 2010 Najpiękniejszy Stół Wigilijny 2010 przygotowała Pracownia Witrażu z Miejskiego Ośrodka Kultury - tak brzmiał werdykt w konkursie zorganizowanym przez MOK. Do rywalizacji stanęło 7 instytucji. Na stoły oddano w sumie 476 głosów. Nagrodę główną w imieniu Prezydenta Miasta Gniezna wręczył wiceprezydent - Czesław Kruczek.

Dialog religijny jest najważniejszy

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Dialog religijny jest najważniejszy Przedstawiciele trzynastu placówek dyplomatycznych krajów muzułmańskich odwiedzili dzisiaj nasze miasto. Podczas wizyty zwiedzili Katedrę, spotkali się z Prymasem Polski Józefem Kowalczykiem oraz prezydentem Gniezna Jackiem Kowalskim. Na uroczystym przyjęciu gości w Ratuszu obecny był również starosta Dariusz Pilak.

Dziękujemy za pomoc

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Dziękujemy za pomoc Nasza Redakcja Serdecznie Dziękuje Adrianowi Krawczykowi z Żelazkowa oraz Janowi Strzelczykowi z Grabów za pomoc w wyciągnięciu samochodu z zaspy. W piątek, 17 grudnia przed południem na trasie Nekla - Czerniejewo nasze auto wpadło w poślizg i wylądowało w śnieżnej zaspie. Wyżej wymienieni panowie zatrzymali się i pomogli nam wyciągnąć samochód z powrotem na drogę. Za pomoc jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy.

Olimpiada języków obcych zakończona!

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Olimpiada języków obcych zakończona! Zwycięzcami IV Olimpiady Języków Obcych dla Studentów Wyższych Uczelni Miasta Gniezna zostali: Michał Partyka z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie (język angielski) oraz Maciej Jasiński z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie (język niemiecki). Olimpiada odbyła się 21 grudnia w murach PWSZ w Gnieźnie pod patronatem Rektora Uczelni, prof. dr hab. Józefa Garbarczyka.

Świąteczny karnet MOK-u

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Świąteczny karnet MOK-u Wybierz z oferty Miejskiego Ośrodka Kultury najciekawsze zajęcia, a bliska Ci osoba przeżyje niecodzienną przygodę z kulturą! Tego jeszcze nie było! Karnet kosztuje tylko 15zł za dowolne zajęcia przez cały styczeń! Karnety do nabycia w sekretariacie MOK.

Złodziej komórki zatrzymany

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Złodziej komórki zatrzymany Policjanci z Witkowa odzyskali telefon komórkowy LG skradziony przez 16-latka. Niebawem chłopak za czyn karalny odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

Życzenia świąteczne od eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Życzenia świąteczne od eSTeDe Życzymy wszystkim zdrowych, pełnych miłości Świąt pozbawionych trosk i zmartwień, przepełnionych zapachem pierników i blaskiem choinkowych światełek, Świąt spędzonych w gronie najbliższych, najukochańszych osób. A w Nowym Roku wielu sukcesów i energii do robienia niesamowitych rzeczy!

Akcja "Poszukiwany"

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Akcja Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podczas akcji POSZUKIWANY zatrzymali 4 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Weekend na drogach

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Weekend na drogach Trzech nietrzeźwych kierowców, w tym dwie kobiety i jednego mężczyznę, zatrzymali w miniony weekend policjanci na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Nawet trudne warunki drogowe nie przeszkodziły im kierować pojazdami w tym stanie.

27-letnia gnieźnianka nie żyje. Zabił ją czad?

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
27-letnia gnieźnianka nie żyje. Zabił ją czad? 27-letnia mieszkanka Gniezna zmarła w szpitalu, po tym jak trafiła do niego w ciężkim stanie. Nie jest wykluczone, że zabił ją czad. Kobieta straciła przytomność podczas kąpieli. Wstępne ustalenia powodu tragedii wskazują na rozszczelnienie instalacji kominowej.

Wigilia w jadłodajni Caritas

Artykul dodany: Wtorek, 21 grudnia 2010
Wigilia w jadłodajni Caritas Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia pragnie zatroszczyć się o to, aby ludzie bezdomni i samotni mogli godnie przeżyć ten szczególny czas. W wigilię Narodzenia Pańskiego - 24 grudnia o godz. 19.00, zostanie dla nich przygotowana wieczerza świąteczna, na którą zapraszamy osoby potrzebujące do Jadłodajni Caritas przy ul. Wrzesińskiej 43.

Oddawanie próbek krwi dla Damiana Trzcińskiego odwołane

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 grudnia 2010
Oddawanie próbek krwi dla Damiana Trzcińskiego odwołane Z przykrością informujemy że zaplanowane na dzisiejszy dzień od godziny 9.00-14.00 oddawanie próbek krwi na zgodność szpiku kostnego w II LO w Gnieźnie zostało odwołane ze względu na niemożność dotarcia autobusu do poboru krwi.

FMS zaprasza na kolędowanie

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
FMS zaprasza na kolędowanie Federacja Młodych Socjaldemokratów zaprasza na Kolędowanie, które odbędzie się na gnieźnieńskim Rynku 19 grudnia o godz. 16.00. Impreza rozpocznie się jarmarkiem Bożonarodzeniowym o godz. 10.00.

Koncert charytatywny dla Damiana

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Koncert charytatywny dla Damiana 18 grudnia w Klubie Muzycznym Młyn odbędzie się koncert charytatywny dla Damiana Trzcińskiego, na którym będą zbierane pieniądze na walkę z aplazją szpiku kostnego. Przed publicznością wystąpią Crow i przyjaciele. Więcej szczegółów na plakacie.

Modernizacja gnieźnieńskiego muzeum

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Modernizacja gnieźnieńskiego muzeum Na wtorkowej konferencji Muzeum Początków Państwa Polskiego, która odbyła się w auli I LO przedstawiono projekt przebudowy budynku. W muzeum zostaną odnowione obie sale wystawowe, klatki schodowe oraz zostanie zamontowana winda. Powiększą się również zbiory MPPP.

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latka

Artykul dodany: Czwartek, 16 grudnia 2010
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latka 15-letniego mieszkańca Gniezna od wtorku poszukiwała policja. Chłopaka znaleźli w środę wieczorem policjanci z Oświęcimia.

Spotkanie z Mikołajem w dalekich Dusznikach

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Spotkanie z Mikołajem w dalekich Dusznikach Ponad dwadzieścioro dzieci będących podopiecznymi Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie oraz USKS "Rodzice - Dzieciom" spędziło niezapomniane Mikołajki w zasypanych śniegiem Dusznikach - Zdroju. Jest to pokłosie projektu "Dziękuję, nie", na realizację którego USKS pozyskał fundusze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Zaginiony Hubert Mikołajczyk

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Zaginiony Hubert Mikołajczyk Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego w poniedziałek, 13 grudnia 2010 roku Huberta Mikołajczyka.

Bezpiecznie święta

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Bezpiecznie święta Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, nie zawsze w miejscu zamieszkania, więc także wyjazdów i przedświątecznych zakupów. Dlatego w trosce o Państwa spokój i bezpieczeństwo przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, z których warto skorzystać na zakupach, w drodze lub w domu.

50 złotych zamiast mandatu

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
50 złotych zamiast mandatu Funkcjonariusze referatu patrolowo - interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali 35-letniego gnieźnianina, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wręczył im 50 złotych łapówki.

Zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej

Artykul dodany: Środa, 15 grudnia 2010
Zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Gniezna, którzy dokonali kradzieży rozbójniczej w jednym z gnieźnieńskich marketów. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

« poprzednia 1 2253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263277 278 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno