Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

Zaginiony Sławomir Kwiecień

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Zaginiony Sławomir Kwiecień Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Sławomira Kwiecień.

Policjanci zatrzymali 27- latka, który okradł byłego pracodawcę

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Policjanci zatrzymali 27- latka, który okradł byłego pracodawcę 27-latek był zatrudniony przez poszkodowanego. Pracodawca zwolnił go, gdy zauważył jak w pracy znajdował się pod wpływem alkoholu. Wówczas były już pracownik odgrażał się, że zabierze narzędzia należące do szefa. Będą one zapłatą za pracę którą wykonał. Jeden z zatrudnionych widział jak zwolniony mężczyzna włożył do plecaka szlifierkę kątową, po czym opuścił budynek.

Warsztaty ekologiczne w starostwie

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Warsztaty ekologiczne w starostwie Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyły się warsztaty zorganizowane przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy przy współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w ramach unijnego programu Inteligentna Energia - Europa (IEE). Program dotyczy projektu Biosire, którego głównym celem jest promocja zrównoważonego transportu w regionach turystycznych poprzez zapewnienie informacji o zaletach alternatywnych napędów dla pojazdów turystycznych oraz wymianę specjalistycznej wiedzy.

Finał "Ruszaj z głową" już w najbliższy wtorek

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Finał Już w najbliższy wtorek o godz. 10.00 w Centrum Kultury "Scena to dziwna" odbędzie się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym pod nazwą "Ruszaj z głową". Organizatorzy zaprosili do udziału w nim szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Główną nagrodą są talony na bezpłatne kursy na prawo jazdy kategorii B.

"Czarnobylskie ćwierćwiecze" w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Od wczoraj w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać unikatową wystawę plakatu ekologicznego z Charkowa. Wystawa połączona jest ze spotkaniem w związku z 25 rocznicą katastrofy w Czarnobylu.

Silny wiatr przyczyną wypadku

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Silny wiatr przyczyną wypadku Wczoraj o godz. 13.25 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze krajowej nr 15 za miejscowością Żydowo leży na boku samochód ciężarowy z przyczepą. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował dwa zastępy z JRG w Gnieźnie.

Sprzedała alkohol nastolatkom

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Sprzedała alkohol nastolatkom Kara grzywny oraz utrata koncesji na sprzedaż grozi temu, kto wbrew ustawowemu nakazowi sprzedaje alkohol osobom nieletnim. Gnieźnieńscy policjanci ustalają okoliczności sprzedaży alkoholu 15 i 16-latkowi, przez ekspedientkę jednego z gnieźnieńskich sklepów. Czynności w tej sprawie trwają.

Zapraszam sąsiedzie na zebranie

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Zapraszam sąsiedzie na zebranie Świat mknie na przód, niczym błyskawica. Zmienia się z dnia na dzień. Nasze Spółdzielcze bloki też się zmieniają. Mimo wszystko jeszcze często jesteśmy niezadowoleni z ich stanu estetycznego. A przecież możemy już bardzo łatwo to zmienić! Jesteśmy "Panami swojego domu - bloku".

Scena Amatora w gnieźnieńskim teatrze

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Scena Amatora w gnieźnieńskim teatrze Scena Amatora powstała, odpowiadając na zapotrzebowanie młodzieży i dorosłych, którzy w szkołach, Ośrodkach kultury, rozmaitych organizacjach środowiskowych podejmują samodzielne próby realizacji przedstawień teatralnych, poszukując przy tym możliwości sprawdzenia własnych umiejętności i konfrontacji doświadczeń w warunkach profesjonalnej sceny. Pomyślana jako cykl scenicznych prezentacji o charakterze warsztatowym i spotkań edukacyjnych, unika sztywnej, raz na zawsze przyjętej i zamkniętej formuły. Otwarta na potrzeby i oczekiwania zespołów, w każdej następnej edycji, dostosowuje do nich swój charakter i kształt. Na tegoroczną Scenę Amatora zapraszamy 11 kwietnia o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Przegląd Twórczości Scenicznej Iskra 2011

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Przegląd Twórczości Scenicznej Iskra 2011 Warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych realizowane przed IV Powiatowym Przeglądem Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych ISKRA 2011 to już kolejne, trzecie spotkanie z tego cyklu. Dobrą praktyką już się stało, że uczestnicy przeglądu mają okazję nie tylko zaprezentować efekty swojej pracy w placówkach w postaci przedstawień, ale mogą spotkać się wcześniej w aktywnym przedsięwzięciu warsztatowym. 4 kwietnia w CK eSTeDe w Gnieźnie spotkali się przedstawiciele zgłoszonych do przeglądu grup teatralnych - 40 osób niepełnosprawnych z opiekunami, którzy przygotowali i przedstawili etiudę teatralną pt.: "Bajka o ślepej miłości". Aby to było możliwe z tak różnorodną grupą wszyscy wzięli udział w warsztacie pod nazwa "Magia dźwięku, koloru i tańca".

Wypadek na ul. Kościuszki w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Wypadek na ul. Kościuszki w Gnieźnie 50-letnia mieszkanka Gniezna z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, po tym jak na przejściu dla pieszych najechał na nią samochód.

Komendant awansował 18 funkcjonariuszy

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Komendant awansował 18 funkcjonariuszy 18 policjantów z Gniezna w poniedziałek odebrało z rąk szefa gnieźnieńskich policjantów insp. Artura Sobolewskiego awanse na wyższe stanowiska służbowe. Ich wręczenie odbyło się w świetlicy Komendy Policji.

Ustaleni sprawcy uszkodzenia pojazdu

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Ustaleni sprawcy uszkodzenia pojazdu Policjanci operacyjni gnieźnieńskiej komendy ustalili dwóch sprawców, którzy obrzucili samochód cegłami. Była to zemsta za to, że nie otrzymali 5 zł, które zażądali od właścicielki pojazdu.

Rodzeństwo włamywało się do magazynu

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Rodzeństwo włamywało się do magazynu Policjanci operacyjni gnieźnieńskiej komendy pracując nad sprawami kradzieży z włamaniem ustalili i zatrzymali włamywacza. Zatrzymany to 18-letni gnieźnianin. Mężczyzna wspólnie z młodszymi braćmi trzykrotnie włamał się do jednego z pomieszczeń magazynowych mieszczącego się przy ul. Konikowo w Gnieźnie. Rodzeństwo ukradło poduszki powietrzne, pompy paliwa, czujniki oraz klamki. Wartość skradzionego mienia wyniosła około 3 tys. zł.

Ukradli znaki drogowe

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Ukradli znaki drogowe Znak drogowy "droga z pierwszeństwem przejazdu", tablicę z nazwą ulicy "Zatorze", tablicę informacyjną z rozkładem jazdy autobusów i część skrzynki na listy wyrwali z różnych miejsc i nieśli ze sobą dwaj młodzi mężczyźni od ul. Roosevelta do Budowlanych w Gnieźnie. Nie donieśli ich do miejsca przeznaczenia. Zostali zatrzymani przez policjantów. Młodzi wandale wcześniej pili alkohol.

Spartakiada niepełnosprawnych w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 5 kwietnia 2011
Spartakiada niepełnosprawnych w Gnieźnie 2 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyła się XVI Integracyjna Spartakiada Sportowo- Rekreacyjna z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, SOSW nr 2 oraz Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu i Polskiego Czerwonego Krzyża w Gnieźnie.

GOSiR poszukuje instruktorów i trenerów

Artykul dodany: Wtorek, 5 kwietnia 2011
GOSiR poszukuje instruktorów i trenerów Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji podejmie współpracę z instruktorami /trenerami posiadającymi uprawnienia w dziedzinie: kultury fizycznej, sportu, oświaty, edukacji i wychowania. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojej oferty na adres: marketing@gosir.gniezno.pl - z dopiskiem "instruktor". Doświadczenie mile widziane!

Organizatorzy GFNiK dziękują za zaangażowanie

Artykul dodany: Wtorek, 5 kwietnia 2011
Organizatorzy GFNiK dziękują za zaangażowanie Organizatorzy III Gnieźnieńskiego Festiwalu Nauki i Kultury dziękują uczelniom wyższym, instytucjom kulturalnym, edukacyjnym, szkołom ponadgimnazjalnym z terenu powiatu gnieźnieńskiego za współtworzenie programu festiwalu. Dzięki kreatywności, zaangażowaniu i otwartości na potrzeby lokalnego środowiska oferta naukowa i kulturalna była bardzo bogata i atrakcyjna.

Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych

Artykul dodany: Wtorek, 5 kwietnia 2011
Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych Wydział Katechizacji i Szkół Katolickich Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym oraz Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizują od trzech lat w ramach Gnieźnieńskiego Festiwalu Nauki i Kultury, Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Festiwal ma charakter przeglądu twórczości religijnej osób z różnego rodzaju niepełnosprawnością (niepełnosprawni ruchowo, intelektualnie, niewidzący, niesłyszący). Obejmuje swym zasięgiem placówki kształcenia i wychowania specjalnego, domy pomocy społecznej, warsztaty terapii zajęciowej oraz wspólnoty "Wiara i Światło" z terenu Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Dostał zawału z obawy przed okaleczeniem

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 kwietnia 2011
Dostał zawału z obawy przed okaleczeniem Policjanci z Gniezna szybko rozwikłali zagadkę śmierci 65-letniego mieszkańca Gniezna. W tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas imprezy napadli na gospodarza i grożąc mu okaleczeniem ciała ukradli telefon komórkowy. Zignorowali umierającego mężczyznę. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 32 i 45-latka na trzy miesiące.

Kolizja trzech aut w Żelazkowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 kwietnia 2011
Kolizja trzech aut w Żelazkowie Dzisiaj o godz. 12.29 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Żelazkowie, w którym uczestniczą trzy auta, jedna osoba uwięziona. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp JRG w Gnieźnie oraz OSP Niechanowo.

Kolizja w Kosowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 kwietnia 2011
Kolizja w Kosowie 3 kwietnia o godz. 14.55 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na odcinku drogi krajowej nr 15 w miejscowości Kosowo doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp ratownictwa technicznego z JRG w Gnieźnie oraz zastęp gaśniczy OSP Niechanowo.

Tragiczny wypadek drogowy w Lednogórze

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 kwietnia 2011
Tragiczny wypadek drogowy w Lednogórze Gnieźnieńscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło wczoraj o godz. 12.00 w miejscowości Lednogóra w gminie Łubowo. W wyniku zderzenia trzech samochodów: Renault Kangoo, Citroena C1 i Mercedesa Sprinter śmierć na miejscu poniósł pasażer Citroena, 54-letni mieszkaniec Gniezna, a sześć osób zostało rannych.

Sztuka dziennikarstwa w eSTeDe

Artykul dodany: Niedziela, 3 kwietnia 2011
Sztuka dziennikarstwa w eSTeDe Wczoraj w Centrum Kultury "Scena to Dziwna" odbyły się warsztaty dziennikarsko - telewizyjne prowadzone przez Piotra Robakowskiego. Spotkania będą odbywać się cyklicznie w soboty przez najbliższe kilka tygodni.

Wiosenne porządki w babskich szafach

Artykul dodany: Niedziela, 3 kwietnia 2011
Wiosenne porządki w babskich szafach Wczoraj w Centrum Kultury "Scena to Dziwna" odbyła się kolejna "Babska Szafa". Zainteresowanie imprezą pokazało, że wiosna to czas porządków nie tylko w domach, ale również w szafach wielu kobiet. Nie mogło zabraknąć stoiska firmy Avon, na którym można było dowiedzieć się jakie trendy panują w wiosennym makijażu.

Usiłował wymusić okup

Artykul dodany: Sobota, 2 kwietnia 2011
Usiłował wymusić okup Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod groźbą pozbawienia życia mieszkańca naszego miasta i jego dziecka, usiłował od niego wyłudzić 20 tys. euro okupu. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane figurki ogrodowe

Artykul dodany: Sobota, 2 kwietnia 2011
Odzyskane figurki ogrodowe Spodobały mu się figurki ogrodowe, więc je ukradł i schował je w pomieszczeniu gospodarczym. 18-letni mieszkaniec gminy Gniezno został zatrzymany przez policjantów referatu patrolowo - interwencyjnego kilka godzin po kradzieży.

Alkohol, arogancja i zniszczenie mienia

Artykul dodany: Sobota, 2 kwietnia 2011
Alkohol, arogancja i zniszczenie mienia Zamówili hamburgery, wszczęli awanturę, a złość jeden z nich wyładował na krześle rzucając nim w sprzedawczynię. Teraz 27-latek odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Areszt za rozbój

Artykul dodany: Sobota, 2 kwietnia 2011
Areszt za rozbój 31 marca gnieźnieńscy kryminalni zatrzymali 18-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Okoliczności przestępstwa szczegółowo wyjaśniają funkcjonariusze z gnieźnieńskiej komendy policji.

Działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Artykul dodany: Sobota, 2 kwietnia 2011
Działania Po raz kolejny policjanci "drogówki" prowadzili działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem tych działań była poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Funkcjonariusze reagowali na wszelkie nieprawidłowości i wykroczenia popełniane zarówno przez niechronionych uczestników ruchu jak również dyscyplinowali kierowców stwarzających zagrożenia.

« poprzednia 1 2252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno