Logo

Dział - Wiadomości

Obraz w Paryżu, Christian Bassoul w drodze do Polski

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Obraz w Paryżu, Christian Bassoul w drodze do Polski Właśnie otrzymaliśmy informację z gnieźnieńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że obraz Elżbiety Binkowskiej jest już w Paryżu (za sprawą Biura Podróży Sindbad). Na placu de Concorde odebrali go członkowie sztabu WOŚP w stolicy Francji. Natomiast w drodze do Polski jest Christian Bassoul.

Program XIX Finału WOŚP w Kłecku

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Program XIX Finału WOŚP w Kłecku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku serdecznie zaprasza do udziału w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie imprezy znajdą się m.in.: koncerty zespołów Cheerful i ZIP, licytacja srebrnego serduszka WOŚP oraz występ grup tanecznych.

Program XIX Finału WOŚP w Witkowie

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Program XIX Finału WOŚP w Witkowie Recital Wojciecha Kordy, licytacja serduszka, światełko do nieba oraz występ zespołu coverowego Groove Control, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Witkowie.

Warsztaty, ciuchcia, aukcje - czyli info WOŚP

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Warsztaty, ciuchcia, aukcje - czyli info WOŚP 149 wydanych identyfikatorów, grupy wolontariuszy w szkołach, oklejone słupy ogłoszeniowe, spoty w radiu, TV i internecie - to tylko część przygotowań do niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gnieźnieńskim sztabie praca wre. Organizatorom pozostało jeszcze kilka dni, żeby "dopiąć wszystko na ostatni guzik".

Lista gości na sobotni koncert w Atelier zamknięta

Artykul dodany: Czwartek, 6 stycznia 2011
Lista gości na sobotni koncert w Atelier zamknięta Lista gości na sobotni koncert Christiana Bassoul w Hotelu Atelier jest już zamknięta. Na występie będą obecni m. in. biznesmeni, parlamentarzyści i samorządowcy. Oprócz koncertu odbędzie się sprzedaż "Serca z dwoma rzekami" ufundowanego przez Andrzeja Cieślińskiego oraz pióra ambasadora Polski we Francji - Tomasza Orłowskiego. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Nowi dawcy szpiku dla Damiana

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Nowi dawcy szpiku dla Damiana Damian Trzciński, to student III roku informatyki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. Od kilku miesięcy choruje na aplazję szpiku kostnego. Przez ten czas zorganizowano kilka akcji mających na celu powiększenie Krajowego Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Poniżej podsumowanie dotychczasowych działań w Gnieźnie.

Samobójca na Wenecji

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Samobójca na Wenecji Policjanci z Gniezna uratowali 27-letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze bez chwili wahania wyciągnęli desperata przy pomocy pasów z lodowatej wody jeziora Wenecja.

Dotacje dla organizacji pozarządowych

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Dotacje dla organizacji pozarządowych Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji pozarządowych po raz pierwszy ogłosił w 2010 roku trzyletnie konkursy na realizację zadań publicznych, umożliwiając w ten sposób wieloletnie planowanie działalności i stabilny rozwój gnieźnieńskich organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania uzależnieniom.

Z pomocą Ugandzie

Artykul dodany: Środa, 5 stycznia 2011
Z pomocą Ugandzie Każdego 6 stycznia przypada Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który ustanowił w 1950 roku papież Pius XII. Tego dnia maluchy na całym świecie nie oczekują na prezenty, ale same starają się coś ofiarować swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Młodzi ludzie zbierają wtedy pieniądze na szczytny cel pomocy dzieciom z jednego z najbiedniejszych krajów świata.

Pobór krwi dla Damiana Trzcińskiego

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Pobór krwi dla Damiana Trzcińskiego Jutro, 5 stycznia, w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie odbędzie się zbiórka krwi (nie akcja poboru próbek) zorganizowana przez Samorząd Studencki PWSZ. W godzinach 8.00-13.00 między budynkami kampusu przy ul. Wrzesińskiej 43-55 stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew dla Damiana. Serdecznie zapraszamy do oddawania krwi studentów oraz mieszkańców Gniezna.

Msza Św. w intencji Damiana Trzcińskiego

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Msza Św. w intencji Damiana Trzcińskiego 5 stycznia o godzinie 7.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się Msza Święta w intencji o zdrowie dla Damiana i szczęśliwy powrót do rodziny. Wielu z nas będzie o tym czasie wstawało do pracy albo na uczelnie. Pomyślmy szczególnie w tym momencie o Damianie i połączmy się duchowo przez chwilę z Jasną Górą.

Kolejny pobór próbek krwi

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Kolejny pobór próbek krwi Już po raz kolejny zorganizowana została akcja poboru próbek krwi. Do tej pory udało się zarejestrować 352 osoby. Wynik jak na 70-tysięczne miasto nie jest satysfakcjonujący. W najbliższy wtorek jest szansa na powiększenie liczby potencjalnych dawców szpiku kostnego z Pierwszej Stolicy Polski.

Pieniądze pełne zaufania

Artykul dodany: Wtorek, 4 stycznia 2011
Pieniądze pełne zaufania Jak co roku, od stycznia do kwietnia, wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zwracają się do osób dobrej woli z prośbą o przekazywanie na rzecz tej organizacji 1% podatku. Nie inaczej jest w tym roku.

Pożar kotłowni w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 stycznia 2011
Pożar kotłowni w Niechanowie 31 grudnia dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze kotłowni w miejscowości Niechanowo przy ul. Nowej. Dyżurny natychmiast zadysponował zastęp JRG Gniezno oraz OSP Niechanowo.

Pożar budynku przy ul.Wrzesińskiej

Artykul dodany: Poniedziałek, 3 stycznia 2011
Pożar budynku przy ul.Wrzesińskiej Wieczorem, 28 grudnia dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania przyjął zgłoszenie o pożarze w opuszczonym, przeznaczonym do rozbiórki budynku przy ul. Wrzesińskiej. Dyżurny natychmiast zadysponował zastęp z JRG Gniezno.

Konny Sylwester na gnieźnieńskim Rynku

Artykul dodany: Sobota, 1 stycznia 2011
Konny Sylwester na gnieźnieńskim Rynku 16 jeźdźców na 16 wierzchowcach pożegnało stary rok na gnieźnieńskim Rynku. Zjazd przyciągnął sporą grupkę widzów, którzy byli zaskoczeni widokiem koni w środku zimy w centralnym punkcie Pierwszej Stolicy Polski.

Warto dobrze się nakręcić!

Artykul dodany: Czwartek, 30 grudnia 2010
Warto dobrze się nakręcić! "Warto dobrze się nakręcić!" - to hasło 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle przygotowano wiele atrakcji. W tym roku Finał, który odbędzie się 9 stycznia, zostanie poprzedzony kameralnym koncertem paryskiej grupy Christiana Bassoul oraz gnieźnieńskiej formacji Rajlender. Zespoły zagrają w sobotni wieczór dzień przed Finałem.

List otwarty do Rady Miasta Gniezna

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
List otwarty do Rady Miasta Gniezna Na prośbę Klubu Krytyki Politycznej w Gnieźnie oraz Stowarzyszenia Wolne Miasto Gniezno publikujemy treść listu otwartego skierowanego do Rady Miasta Gniezna.

IV Bal Samorządowy

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
IV Bal Samorządowy Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo wraz z przewodniczącym Rady Miasta i Gminy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na IV Bal Samorządowy Karnawałowy, który odbędzie się 15 stycznia 2011 r. o godz. 20.00 w "Karczmie Wiejskiej" w Kosowie. Szczegóły na plakacie.

Bezpieczny Sylwester

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Bezpieczny Sylwester Zbliżający się okres sylwestrowo - noworoczny to czas wzmożonej sprzedaży oraz używania różnego typu materiałów pirotechnicznych, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia osób, a także mogą być przyczyną powstania pożarów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18.

Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych Podjęte poniedziałkowe działania przez gnieźnieńskich policjantów doprowadziły do zatrzymania czterech poszukiwanych mężczyzn. Wszyscy najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Gwiazdkowe spotkanie w Witkowie

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Gwiazdkowe spotkanie w Witkowie 27 grudnia dzieci z wszystkich grup wiekowych Świetlicy Środowiskowej w Witkowie uczestniczyły w tradycyjnym spotkaniu świątecznym, na które zaprosiły Burmistrza Gminy i Miasta - Krzysztofa Szkudlarka, jego zastępcę,Sekretarz Gminy i Miasta oraz radnych Rady Miejskiej.

Pożar mieszkania na ul. Zabłockiego

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Pożar mieszkania na ul. Zabłockiego 27 grudnia ok. godz. 16.15, dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Gnieźnie przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze domu wielorodzinnego. Ze zgłoszenia wynikało, że w środku mogą znajdować się jakieś osoby. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG w Gnieźnie.

"Radość pod choinkę" w Niechanowie

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Z inicjatywy Wójta Gminy Niechanowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Ziemi Niechanowskiej "Wszyscy Razem" zorganizował podobnie jak w latach ubiegłych akcję "Radość pod choinkę".

Uroczysta sesja Rady Miasta

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
Uroczysta sesja Rady Miasta Po obchodach 92. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu św. Piotra przyszła kolej na uroczystą sesję Rady Miasta. Oprócz radnych w sali kryształowej Starego Ratusza pojawili się m.in. senator Piotr Gruszczyński, poseł Paweł Arndt, przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Kujawa, starosta Dariusz Pilak i przedstawiciele gnieźnieńskich uczelni wyższych.

92. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczczona

Artykul dodany: Środa, 29 grudnia 2010
92. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczczona 28 grudnia minęły dokładnie 92 lata od zrywu gnieźnian w Powstaniu Wielkopolskim. W Pierwszej Stolicy Polski uroczyste obchody, upamiętniające zwycięskie walki, odbyły się na cmentarzu św. Piotra przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Na uroczystości przybyły poczty sztandarowe, władze miasta i powiatu, harcerze, kombatanci, rodziny powstańców oraz mieszkańcy.

Policja wspomaga WOŚP

Artykul dodany: Wtorek, 28 grudnia 2010
Policja wspomaga WOŚP Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niesie ze sobą ryzyko kradzieży puszek z pieniędzmi, napadów na wolontariuszy, agresji ze strony osób nastawionych negatywnie do Fundacji Jurka Owsiaka. Policja w całym kraju dołoży wszelkich starań, żeby wolontariusze czuli się bezpiecznie.

Poznański Chór Chłopięcy "Słowiki" w gnieźnieńskiej Katedrze

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 grudnia 2010
Poznański Chór Chłopięcy 28 grudnia w Archikatedrze Gnieźnieńskiej, w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, odbędzie się koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego pod dyrekcją chórmistrza i kompozytora Jacka Sykulskiego. Chór przyjedzie do naszego miasta na zaproszenie starosty gnieźnieńskiego oraz Centrum Kultury Scena to Dziwna.

Podsumowanie bezpiecznego weekendu

Artykul dodany: Poniedziałek, 27 grudnia 2010
Podsumowanie bezpiecznego weekendu Święta Bożego Narodzenia w powiecie gnieźnieńskim przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Doszło do sześciu kolizji drogowych, funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Zdarzeń kryminalnych także było zdecydowanie mniej niż w inne niż świąteczne dni.

IV Konkurs Moje-Gniezno.pl i Kina Helios

Artykul dodany: Sobota, 25 grudnia 2010
IV Konkurs Moje-Gniezno.pl i Kina Helios Ogłaszamy IV Konkurs Moje-Gniezno.pl i Kina Helios. Tym razem czekamy na zdjęcia najładniejszych ozdób świątecznych i choinek. Każdy uczestnik może przysłać maksymalnie 5 zdjęć. Fotografie należy wysyłać na adres e-mail: redakcja@moje-gniezno.pl.

« poprzednia 1 2252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262277 278 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno