Logo

Dział - Wiadomości

Nietrzeźwi na drogach powiatu

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 stycznia 2011
Nietrzeźwi na drogach powiatu Miniony weekend okazał się bardzo pracowity, szczególnie dla gnieźnieńskich policjantów wydziału ruchu drogowego, którzy odnotowali aż cztery kolizje drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących, zatrzymali jednego pijanego kierowcę i dwóch rowerzystów kierujących w tym stanie.

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego Michała M.

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 stycznia 2011
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego Michała M. Poszukiwany Michał M., 27-letni student z Gniezna, który zaginął 11 stycznia 2011 roku na terenie Londynu w Wielkiej Brytanii nie żyje. Z informacji przekazanych przez rodzinę zaginionego wynika, że został zamordowany.

Bezpieczne ferie 2011

Artykul dodany: Poniedziałek, 24 stycznia 2011
Bezpieczne ferie 2011 Za kilka dni dzieci i młodzież szkolna naszego województwa rozpoczną 2 tygodniową przerwę w nauce. Zimowe ferie bardzo często łączą się z wyjazdami poza miejsce zamieszkania. Aby wypoczynek był dla wszystkich spokojny i bezpieczny warto skorzystać z porad, którymi jak co roku dzielą się gnieźnieńscy policjanci.

Konferencja w eSTeDe

Artykul dodany: Piątek, 21 stycznia 2011
Konferencja w eSTeDe Na wczorajszej konferencji prasowej w Centrum Kultury "Scena To Dziwna" podsumowano 19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz omówiono wydarzenia, które CK zorganizuje w najbliższym czasie.

Uczczono pamięć poległych

Artykul dodany: Piątek, 21 stycznia 2011
Uczczono pamięć poległych Dzisiaj przy Pomniku "Ku czci poległych i pomordowanych w latach 1939-1945" w Parku im. Tadeusza Kościuszki odbyły się obchody 66. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Gnieźnie. W uroczystości uczestniczył m.in. prezydent Jacek Kowalski, kombatanci, przedstawiciele służb publicznych oraz poczty sztandarowe.

Utrudnienia w starostwie

Artykul dodany: Piątek, 21 stycznia 2011
Utrudnienia w starostwie Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w związku z rozbudową i modernizacją budynku Starostwa, mieszczącego się przy ul. Jana Pawła II 9/10 w Gnieźnie uprzejmie informuje, że Wydziały będą przeprowadzać się do nowego budynku w następujących terminach:

Rola "Przystani" w naszym mieście

Artykul dodany: Piątek, 21 stycznia 2011
Rola "Przystań" - czym jest i skąd się wzięła? Czym się zajmuje? Dlaczego działa w Gnieźnie? Kim są jej członkowie? W jaki sposób można dołączyć do tej grupy? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w tym artykule.

Złodziej zatrzymany w pościgu

Artykul dodany: Piątek, 21 stycznia 2011
Złodziej zatrzymany w pościgu Funkcjonariusze referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali w pościgu 18-letniego mieszkańca Gniezna, który okradł starszą kobietę. Za kradzież grozi nawet do 5 lat więzienia.

Wypadek drogowy na ul. Poznańskiej w Witkowie

Artykul dodany: Piątek, 21 stycznia 2011
Wypadek drogowy na ul. Poznańskiej w Witkowie Wczoraj w godzinach popołudniowych w Witkowie ranna została młoda dziewczyna, po tym jak przechodząc przez ulicę została potrącona przez samochód.

Spektakl w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie

Artykul dodany: Czwartek, 20 stycznia 2011
Spektakl w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie 17 stycznia w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli spektakl pt.: "Wspomnienia narkomanki" w wykonaniu Agencji Artystycznej "Joanna" z Kielc. Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Witkowie. Podczas godzinnego przedstawienia młodzież poznała losy byłej narkomanki - Basi.

Zalania i podtopienia zmorą mieszkańców Osińca

Artykul dodany: Czwartek, 20 stycznia 2011
Zalania i podtopienia zmorą mieszkańców Osińca W tym roku utrzymuje się bardzo wysoki poziom wód. Z tego powodu dużo osób ma zalane domy i gospodarstwa. Do tego grona zaliczają się mieszkańcy Osiedla Małego na Osińcu koło Gniezna. Strażacy przez dwie doby wypompowywali stamtąd wodę. Również miejscowość Rybno znalazła się pod wodą.

"Nie zawrócimy kijem Wisły", czyli spotkanie "Przystani"

Artykul dodany: Czwartek, 20 stycznia 2011
"Konflikt w zawiązku. Szansa czy zagrożenie?" - tak brzmiał temat wykładu ks. rektora Wojciecha Rzeszowskiego przygotowany w ramach spotkania zorganizowanego przez grupę "Przystań". Poruszone zostały m. in. kwestie dotyczące sposobów wykrywania oraz rozwiązywania problemów w rodzinie.

Kolizja na skrzyżowaniu w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 20 stycznia 2011
Kolizja na skrzyżowaniu w Gnieźnie Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego doszło dzisiejszej nocy w Gnieźnie na skrzyżowaniu Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego z ul. Gdańską.

Podał się za elektryka

Artykul dodany: Czwartek, 20 stycznia 2011
Podał się za elektryka Wczoraj gnieźnieńscy policjanci odnotowali kolejną kradzież, której ofiarą została 87-letnia mieszkanka naszego miasta. Mechanizm działania oszustów jest podobny. Działając na wyobraźnię, wykorzystują starsze osoby. W tym przypadku złodziej podając się za elektryka przekonał właścicielkę, że w jej mieszkaniu doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Kradzież prądu

Artykul dodany: Czwartek, 20 stycznia 2011
Kradzież prądu Policjanci z Komisariatu Policji w Witkowie w jednym z domów na terenie gminy Niechanowo ujawnili nielegalny pobór prądu. Kradzież energii elektrycznej jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Obraz Elżbiety Binkowskiej zlicytowany

Artykul dodany: Środa, 19 stycznia 2011
Obraz Elżbiety Binkowskiej zlicytowany Obraz Elżbiety Binkowskiej namalowany dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wysłany do sztabu w Paryżu został w piątek zlicytowany za kwotę 1000 Euro. Suma ta zasili konto fundacji Jurka Owsiaka.

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 19 stycznia 2011
Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie Gnieźnieńscy śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które posiadają informacje związane z zabójstwem 74-letniej kobiety, do którego doszło w poniedziałek, 17 stycznia 2011 roku na os. Piastowskim w Gnieźnie.

Zaginiony Michał Mazur

Artykul dodany: Środa, 19 stycznia 2011
Zaginiony Michał Mazur Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Michała Mazura.

Naukowy dyskurs i klezmerskie nuty

Artykul dodany: Środa, 19 stycznia 2011
Naukowy dyskurs i klezmerskie nuty Różnorodność sposobów postrzegania naszego kraju przez żydowską społeczność, zarówno tą żyjącą w Izraelu, jak i rozproszoną po całym świecie, była głównym tematem konferencji naukowej "Żydowski obraz Polski. Raj czy piekło?". Problematyka ta zachęciła do uczestnictwa w obradach nie tylko licznych gnieźnian, ale i wielu naukowców oraz działaczy organizacji żydowskich z kraju i zagranicy.

IX Pokaz Sukien Ślubnych

Artykul dodany: Środa, 19 stycznia 2011
IX Pokaz Sukien Ślubnych 30 stycznia w Sali widowiskowej MOK odbędzie się już po raz 9 pokaz sukien ślubnych konińskiej firmy "Elizabeth". Organizatorami tradycyjnie są: Salon Ślubny "Nasze Wesele" oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Walne zebranie OSP Wymysłowo

Artykul dodany: Środa, 19 stycznia 2011
Walne zebranie OSP Wymysłowo 15 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Wymysłowie gm. Trzemeszno, Powiat Gnieźnieński odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Wymysłowie. W zebraniu uczestniczył jako niezapowiedziany gość poseł Tadeusz Tomaszewski - wiceprzewodniczący Poselskiego Zespołu Strażaków, członek Prezydium Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu.

Zatrzymano kieszonkowca

Artykul dodany: Środa, 19 stycznia 2011
Zatrzymano kieszonkowca Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali, a następnie przekazali funkcjonariuszom referatu patrolowo - interwencyjnego 45-letniego kieszonkowca, który dzisiaj w nocy na gnieźnieńskim dworcu PKP okradł 51-letniego mieszkańca Gniezna. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

"Przystań" zaprasza na spotkanie

Artykul dodany: Wtorek, 18 stycznia 2011
19 stycznia o godz. 19.00 w auli Seminarium Duchownego w Gnieźnie grupa "Przystań" organizuje spotkanie "Konflikty w relacjach - szansa czy zagrożenie". Ksiądz Wojciech Rzeszowski przedstawi konflikty w relacjach, ich źródła, skalę oraz większą lub mniejszą toksyczność. Poruszy konstruktywne i niekonstruktywne sposoby ich rozwiązywania. Zakończenie będzie zaproszeniem do dialogu i szukania dróg pojednania.

Zabójstwo na Winiarach

Artykul dodany: Wtorek, 18 stycznia 2011
Zabójstwo na Winiarach Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności zabójstwa 74-letniej mieszkanki osiedla Piastowskiego w Gnieźnie. Zwłoki znaleziono wczoraj późnym wieczorem.

Wypadek drogowy na ul. Roosevelta w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 18 stycznia 2011
Wypadek drogowy na ul. Roosevelta w Gnieźnie Wczoraj na ul. Roosevelta w Gnieźnie przed godz. 10.00 doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Dwie osoby zostały ranne.

Pijany, bez uprawnień ze skradzionym węglem

Artykul dodany: Wtorek, 18 stycznia 2011
Pijany, bez uprawnień ze skradzionym węglem Nietrzeźwego kierowcę Opla zatrzymali gnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego. Mężczyzna miał 2,1 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Przewoził za to skradziony z jednej z gnieźnieńskich hurtowni węgiel.

Sobota pod znakiem pompowania

Artykul dodany: Wtorek, 18 stycznia 2011
Sobota pod znakiem pompowania Gwałtowne roztopy śniegu oraz opady deszczu przyczyniły się do wielu szkód i utrudnień na terenie powiatu. Z tego powodu strażacy tylko w sobotę wyjeżdżali aż 33 razy do interwencji związanych z zalaniami i podtopieniami.

Konferencja SLD

Artykul dodany: Wtorek, 18 stycznia 2011
Konferencja SLD Wczoraj w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie odbyła się konferencja poświęcona zbliżającym się obchodom wkroczenia Wojsk Sowieckich do Gniezna - 66. Rocznica Wyzwolenia Miasta Gniezna spod Okupacji Hitlerowskiej. Na spotkaniu obecni byli żołnierze, którzy walczyli podczas II Wojny Światowej.

Bezmyślne bieganie we mgle

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 stycznia 2011
Bezmyślne bieganie we mgle Panująca odwilż sprzyja powstawaniu mgły. Powoduje to znaczne pogorszenie widoczności, a co za tym idzie - rośnie ryzyko kolizji drogowych z udziałem pieszych w miejscach nieoświetlonych lub słabo oświetlonych. Niestety wiele osób zupełnie lekceważy zagrożenie.

"Szkoła cukrzycy"

Artykul dodany: Poniedziałek, 17 stycznia 2011
Przychodnia rodzinna w Łubowie we współpracy z Wójtem Gminy Łubowo, Komisją Kultury Rady Gminy Łubowo oraz Domem Kultury w Łubowie serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "szkoła cukrzycy" pod kierownictwem naukowym Katedry Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

« poprzednia 1 2248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258275 276 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno