Logo

Dział - Wiadomości

Dotacja dla gnieźnieńskiej uczelni

Artykul dodany: Piątek, 9 lipca 2010
Dotacja dla gnieźnieńskiej uczelni W budynkach Collegium Europeum Gnesnense, doszło 7 lipca 2010 do zawarcia umowy pomiędzy Miastem Gnieznem a Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Na mocy podpisanego porozumienia samorząd przekaże uczelni dotację w wysokości 45 tysięcy złotych.

Pół miliona dla MOPS ze środków unijnych

Artykul dodany: Piątek, 9 lipca 2010
Pół miliona dla MOPS ze środków unijnych Reintegracja społeczna i zawodowa podopiecznych MOPS w Gnieźnie, zwiększenie szans na równy dostęp do zatrudnienia oraz wyposażenie w umiejętności i narzędzia zwiększające szanse na znalezienie pracy. To tylko główne cele projektu ,,Edukacja ku samodzielności - propagowanie aktywnej integracji osób oddalonych od rynku pracy w mieście Gnieźnie" realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Policjanci odzyskali luksusowe auto

Artykul dodany: Czwartek, 8 lipca 2010
Policjanci odzyskali luksusowe auto Policjanci z Komisariatu Policji w Czerniejewie odzyskali skradzione w Poznaniu warte 180 tys. zł Audi A6. Złodziej podczas pościgu porzucił pojazd i uciekł.

Zaginiony Grzegorz Roszkowicz

Artykul dodany: Czwartek, 8 lipca 2010
Zaginiony Grzegorz Roszkowicz Zaginiony w poniedziałek, 5 lipca 2010 roku o godz. 16.00 wyszedł z mieszkania mieszczącego się przy ul. Pogodnej w Witkowie. Do dnia dzisiejszego nie powrócił jak i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Oszustwa wyszły na jaw

Artykul dodany: Środa, 7 lipca 2010
Oszustwa wyszły na jaw Dwa kredyty wyłudziły mieszkanki gminy Trzemeszno, mieszkańcowi gminy Gniezno się to nie udało. Sprawcy w tym celu przedstawili w bankach fałszywe dokumenty. Podrobione zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach dołączali do wniosków kredytowych. Tym sposobem próbowali lub ,,wyciągnęli" z banku nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gnieźnieńscy policjanci ustalili trzy podejrzewane o ten proceder osoby.

Wypadek drogowy w Skorzęcinie

Artykul dodany: Wtorek, 6 lipca 2010
Wypadek drogowy w Skorzęcinie Do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych doszło w Skorzęcinie w gminie Witkowo. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala.

Kolejna duża sprawa narkotykowa

Artykul dodany: Wtorek, 6 lipca 2010
Kolejna duża sprawa narkotykowa W styczniu 2009 roku Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie wszczęła postępowanie dotyczące wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Główny podejrzany w tej sprawie 24-letni Norbert T. od marca 2009 r. ukrywał się przed organami ścigania, lecz jak wynika z uzyskanych przez ,,operacyjnych" informacji w dalszym ciągu trudnił się przestępczością narkotykową. Jego zatrzymanie przez policjantów z CBŚ pozwoliło na zakończenie prowadzonego śledztwa.

WOŚP dla powodzian

Artykul dodany: Wtorek, 6 lipca 2010
WOŚP dla powodzian W minioną niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeprowadziła ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu potrzebnego do zapobiegania powodziom. Gnieźnianie także przyłączyli się do inicjatywy Jurka Owsiaka. W Grodzie Lecha udało się zebrać równe 29 000zł.

Gmina Niechanowo - pomoc dla powodzian...

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 lipca 2010
Gmina Niechanowo - pomoc dla powodzian... Ogłoszona przez Wójta Gminy Eugeniusza Zamiar gminna zbiórka darów dla mieszkańców terenów objętych klęską powodziową spotkała się z dużym zrozumieniem przez mieszkańców Gminy Niechanowo. Zebrano 25 ton zboża, 11.808 zł, środki czystości, artykuły żywnościowe, pościel, koce.

Wypadek drogowy na ul. Wrzesińskiej w Witkowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 lipca 2010
Wypadek drogowy na ul. Wrzesińskiej w Witkowie Do zderzenia motoroweru z motocyklem doszło w piątek, 2 lipca 2010 roku o godz. 20.20 w Witkowie na ul. Wrzesińskiej.

Pijana matka

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 lipca 2010
Pijana matka Blisko cztery promile alkoholu w organizmie miała 8-letnia matka czternastomiesięcznej dziewczynki zatrzymana w sobotę przez policjantów z Gniezna. O pijanej matce pchającej wózek z małym dzieckiem ulicą 3 Maja w Gnieźnie poinformował oficera dyżurnego gnieźnieńskiej komendy Policji jeden ze świadków. Za narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieostrożny kierowca

Artykul dodany: Poniedziałek, 5 lipca 2010
Nieostrożny kierowca Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 3 lipca 2010 roku o godz. 9.10 na jednym z przystanków przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie.

Finał niebezpiecznej zabawy

Artykul dodany: Sobota, 3 lipca 2010
Finał niebezpiecznej zabawy Z poparzeniami twarzy trafił do szpitala 13-latek z Gniezna, który razem z kolegą bawił się w opuszczonym budynku. Chłopiec ma poparzenia II stopnia. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.O wypadku gnieźnieńskich policjantów poinformowała matka chłopca.

Tragiczna śmierć w szpitalu

Artykul dodany: Piątek, 2 lipca 2010
Tragiczna śmierć w szpitalu Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 23-letniej mieszkanki gminy Kiszkowo, która zmarła w szpitalu podczas rutynowego zabiegu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Artykul dodany: Piątek, 2 lipca 2010
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Szanowni Państwo w najbliższą niedzielę w całej Polsce odbędzie się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podczas której odbędzie się zbiórka dla powodzian.

Młodzi grafficiarze w rękach Policji

Artykul dodany: Czwartek, 1 lipca 2010
Młodzi grafficiarze w rękach Policji Gnieźnieńscy policjanci ustalili 9 nieletnich w wieku od 14 do 16 lat, którzy namalowali sprayem napisy i rysunki na budynkach spółdzielni mieszkaniowej. Trzech z nich już naprawiło szkodę.

Kolizja z pijanym kierowcą

Artykul dodany: Czwartek, 1 lipca 2010
Kolizja z pijanym kierowcą Do kolizji drogowej z pijanym kierowcą doszło wczoraj w Gnieźnie na skrzyżowaniu ulic: Wrzesińska z Pustachowską.

Wypadek drogowy w Sławnie w gminie Kiszkowo

Artykul dodany: Czwartek, 1 lipca 2010
Wypadek drogowy w Sławnie w gminie Kiszkowo Do tragicznego wypadku drogowego doszło w Sławnie w gminie Kiszkowo. Śmierć na miejscu poniósł 48-letni mieszkaniec tej gminy.

Gniezno poprzez wieki. Historia i kultura.

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Gniezno poprzez wieki. Historia i kultura. Drugiego lipca odbędzie się wieczorne zwiedzanie Gniezna, którego organizatorem jest gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczna Millenium oraz Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna".

Zatrzymani złodzieje roweru

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Zatrzymani złodzieje roweru Policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego namierzyli dwóch 17-letnich złodziei roweru górskiego. Jednoślad zginął podczas zakończenia roku szkolnego sprzed jednego z gnieźnieńskich gimnazjów.

Policja radzi

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Policja radzi Wiele osób wybierze aktywny wypoczynek nad wodą, wiele osób spędzi wolny czas podróżując. Częściej niż zwykle odwiedzane będą dyskoteki Policjanci po raz kolejny przypominają czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie.

Józef Kowalczyk zainaugurował swą posługę prymasowską.

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Józef Kowalczyk zainaugurował swą posługę prymasowską. W sobotę, 26 czerwca 2010 roku w gnieźnieńskiej katedrze odbyła się w sobotę Msza św., podczas której arcybiskup Józef Kowalczyk zainaugurował swą posługę prymasowską. Uroczystości przebiegły bardzo spokojnie, bez incydentów i utrudnień.

Wypadek drogowy

Artykul dodany: Poniedziałek, 28 czerwca 2010
Wypadek drogowy Do zderzenia samochodu osobowego i motocykla doszło wczoraj w Gnieźnie. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Zatrzymani dwaj kierowcy na podwójnym gazie

Artykul dodany: Piątek, 25 czerwca 2010
Zatrzymani dwaj kierowcy na podwójnym gazie Funkcjonariusze gnieźnieńskiej ,,drogówki" zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn kierujących na podwójnym gazie. Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu kierujących samochodami wyniosło od 1,2 do 1,7 promila. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pielgrzymka Ekumeniczna

Artykul dodany: Piątek, 25 czerwca 2010
Pielgrzymka Ekumeniczna Już po raz siódmy wyruszyła z Gniezna polsko - niemiecka Pielgrzymka Ekumeniczna Szlakiem Ottona III. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce o godz. 12.00 podczas celebracji Eucharystii przy grobie św. Wojciecha. Mszy przewodniczył Ekscelencja Ks. Bp Wojciech Polak. Warto dodać, że uczestniczyli w niej również duchowni protestanccy.

Klinika Lalek w eSTeDe!

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
Klinika Lalek w eSTeDe! Już w najbliższy piątek, 25 czerwca o godzinie 21.00 w CK eSTeDe odbędzie się premierowy spektakl Teatru Klinika Lalek. Spektakl ten rozpocznie I Festiwal Wyobraźni.

Czempion z Jankówka

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
Czempion z Jankówka W dniach 19-20 czerwca na terenie Centrum Wystawowo-Szkoleniowego w Sielinku odbyły się Wielkopolskie Targi Rolnicze. W trakcie trwania Targów oprócz interesujących pokazów, konkursów i występów odbyła się XVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w tym czempionat koni. Czempionem kuców i koni małych został ogier NERO rasy haflinger ze ,,Stajni pod Wierzbami" położonej w Jankówku pod Gnieznem.

Gnieźnieński sztab WOŚP poszukuje wolontariuszy!

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
Gnieźnieński sztab WOŚP poszukuje wolontariuszy! 4 lipca w całej Polsce odbędzie się akcja ,,Stop Powodziom" organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Gnieźnieński oddział WOŚP w dalszym ciągu poszukuje osób, które pomogą w zbiórce pieniędzy. Wszyscy wolontariusze mogą zgłaszać się do gnieźnieńskiej siedziby sztabu mieszczącej się w Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" lub przez stronę internetową www.wosp.pl. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 502086586 (Kazimierz,,Tinkers" Kubów) lub mailowo pod adresem: sztab@wosp.gniezno.pl.

Zdaniem większości Polaków w kraju żyje się bezpiecznie

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
Zdaniem większości Polaków w kraju żyje się bezpiecznie W ocenie 70 proc. Polaków w naszym kraju żyje się bezpiecznie, przeciwnego zdania jest tylko jedna czwarta ankietowanych - wynika z sondażu CBOS, przekazanego we wtorek PAP. Stan bezpieczeństwa w swej okolicy lepiej postrzegają mieszkańcy małych miejscowości (PAP).

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 24 czerwca 2010
Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie Policjanci wydziału kryminalnego gnieźnieńskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki miał miejsce 4 czerwca 2010 roku około godziny 15.25 na ul. Wolności w Gnieźnie.

« poprzednia 1 2247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno