Logo

Dział - Wiadomości

Złodzieje 7 rowerów zatrzymani

Artykul dodany: Piątek, 29 kwietnia 2011
Złodzieje 7 rowerów zatrzymani Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch złodziei, którzy kilka dni temu na os. Grunwaldzkim w Gnieźnie podczas jednej nocy ukradli siedem rowerów. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Niebezpiecznie na drogach

Artykul dodany: Piątek, 29 kwietnia 2011
Niebezpiecznie na drogach Wczoraj Dyżurny Operacyjny Powiatu miał niestety dużo pracy. W godzinach popołudniowych i wieczornych do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęły aż trzy zgłoszenia o wypadkach drogowych: w Gnieźnie na ulicach: Witkowskiej i Poznańskiej oraz w Żydowie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Trzech nietrzeźwych rowerzystów

Artykul dodany: Piątek, 29 kwietnia 2011
Trzech nietrzeźwych rowerzystów Policjanci z wydziału ruchu drogowego i Kłecka zatrzymali wczoraj trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pijani poruszali się drogami publicznymi w miejscowości Polska Wieś, Potrzymowo i Pruchnowo. Grozi im kara pozbawienia wolności do 1 roku.

Zatrzymani z narkotykami

Artykul dodany: Piątek, 29 kwietnia 2011
Zatrzymani z narkotykami To już kolejne zatrzymanie w Gnieźnie związane z posiadaniem narkotyków. Tym razem w środę w ręce policji wpadli dwaj gnieźnianie, którzy mieli prawie 4 gramy amfetaminy. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, a wczoraj zajęli się nimi śledczy.

Dwaj bracia zatrzymali pijanego kierowcę

Artykul dodany: Piątek, 29 kwietnia 2011
Dwaj bracia zatrzymali pijanego kierowcę Determinacja dwóch mieszkańców Witkowa być może zapobiegła tragedii. Nie dopuścili do dalszej jazdy nietrzeźwego motorowerzysty. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Zbiórka krwi dla Damiana

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Zbiórka krwi dla Damiana Ruch Światło - Życie organizuje zbiórkę krwi dla Damiana. Akcja odbędzie się 29 kwietnia od godz. 9.00 do 16.00 w salce katechetycznej przy parafii bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie.

Zaproszenie do składania ofert na wynajem sal

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Zaproszenie do składania ofert na wynajem sal Dyrektor Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprasza do składania ofert cenowych na wynajem pomieszczeń o powierzchni 206,85 metrów kwadratowych, na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego GOSiR w Gnieźnie przy ul. Bł. Jolenty 5 z przeznaczeniem na prowadzenie działalności zgodnie z charakterem obiektu: szerzeniem rozwoju kultury fizycznej, sportu, oświaty, edukacji i wychowania.

Aktualności Straży Miejskiej

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Aktualności Straży Miejskiej Dzikie wysypiska śmieci, parkowanie na trawnikach i skwerach oraz wandalizm to tylko niektóre problemy, z którymi muszą borykać się funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Znakowanie rowerów w Straży Miejskiej

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Znakowanie rowerów w Straży Miejskiej Wraz z nadejściem wiosny na ulicach miasta pojawia się coraz więcej rowerów. Straż Miejska przypomina o możliwości oznakowania swojego pojazdu. Warto to zrobić, ponieważ w przypadku kradzieży roweru zwiększamy szanse jego odzyskania.

Witkowo uczci 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Witkowo uczci 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Zapraszamy do udziału w uroczystości Święta Narodowego 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody odbędą się 3 maja o godz. 10.30.

Bezpłatna zbiórka zużytych opon

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Bezpłatna zbiórka zużytych opon Urząd Gminy i Miasta w Witkowie przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Witkowie oraz firmą Centrum Utylizacji Opon Organizacja Odzysku S.A. z siedzibą w Warszawie ogłasza na terenie Gminy i Miasta Witkowo bezpłatną zbiórkę zużytych opon z samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Dzień Strażaka w Skorzęcinie

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Dzień Strażaka w Skorzęcinie 7 maja w Skorzęcinie odbędą się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. W programie uroczystości m.in.: prezentacja pocztów sztandarowych, uroczysta akademia i wspólne biesiadowanie.

Wojna damsko-męska w Seminarium

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Wojna damsko-męska w Seminarium "Przystań" zaprasza na spotkanie pt. "Kobieta i mężczyzna - czy wojna światów jest nieunikniona". Spotkanie odbędzie się 10 maja o godz. 19.00 w auli Seminarium Duchownego w Gnieźnie, a rozpocznie się mszą św. w Katedrze o godz. 18.00. Prowadzącymi będą Magdalena i Wiesław Grabowscy.

Konkurs plastyczny BPMG

Artykul dodany: Czwartek, 28 kwietnia 2011
Konkurs plastyczny BPMG Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna pragnie zaprosić wszystkich uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą okładkę do baśni Hansa Christiana Andersena".

4-latka potrącona przez auto

Artykul dodany: Środa, 27 kwietnia 2011
4-latka potrącona przez auto Dzisiaj około południa do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu i przygnieceniu dziecka przez samochód osobowy. Ze zgłoszenia wynikało, że na ulicy Sienkiewicza w Gnieźnie samochód osobowy potrącił kilkuletnie dziecko, które w wyniku uderzenia wpadło pod zaparkowany przy chodniku inny pojazd. Do zdarzenia Dyżurny Operacyjny Powiatu natychmiast zadysponował trzy zastępy z JRG w Gnieźnie.

Dachowanie w Strzyżewie Smykowym

Artykul dodany: Środa, 27 kwietnia 2011
Dachowanie w Strzyżewie Smykowym 2 promile alkoholu miał w organizmie 25-letni kierowca Opla, który wczoraj o godz. 13.00 w Strzyżewie Smykowym w gminie Gniezno stracił panowanie nad pojazdem i koziołkował. Samochód uległ całkowitemu zniszczeniu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Święty Wojciech i Jan Paweł II w cieniu Katedry

Artykul dodany: Wtorek, 26 kwietnia 2011
Święty Wojciech i Jan Paweł II w cieniu Katedry Od Nieszporów o Świętym Wojciechu rozpoczęły się dwudniowe uroczystości ku czci patrona Polski i Gniezna. W niedzielę relikwie męczennika zostały przeniesione w uroczystej procesji na Wzgórze Zbarskie do kościoła pw. św. Michała Archanioła, by następnego dnia rano powrócić ulicami miasta na Plac św. Wojciecha, gdzie sprawowana była suma odpustowa.

"Dni Kariery" z PWSZ

Artykul dodany: Wtorek, 26 kwietnia 2011
Serdecznie zapraszamy na "Dni Kariery", które odbędą się w dniach 27-28 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie przy ul. Wrzesińskiej 43-55, budynek nr 5, sala 112.

Zatrzymano 11 poszukiwanych

Artykul dodany: Wtorek, 26 kwietnia 2011
Zatrzymano 11 poszukiwanych Tylko podczas ostatniego długiego weekendu policjanci na terenie powiatu gnieźnieńskiego zatrzymali 11 osób poszukiwanych. Osiem z zatrzymanych osób poszukiwanych było na podstawie nakazów doprowadzenia do zakładów karnych. Dwie osoby były poszukiwane do ustalenia miejsca pobytu, jedna figurowała jako osoba zaginiona.

Świąteczny weekend - podsumowanie

Artykul dodany: Wtorek, 26 kwietnia 2011
Świąteczny weekend - podsumowanie W miniony weekend gnieźnieńscy policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczny Weekend - Wielkanoc" na drogach. Akcja miała na celu zapewnienie i poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu gnieźnieńskiego.

Pożar straganów na targowisku

Artykul dodany: Wtorek, 26 kwietnia 2011
Pożar straganów na targowisku Dzisiaj w nocy do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze straganów przy ul. 21 stycznia w Gnieźnie. Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował 2 zastępy gaśnicze z JRG Gniezno.

Wypadek na Wiadukcie Solidarności

Artykul dodany: Sobota, 23 kwietnia 2011
Wypadek na Wiadukcie Solidarności 20 kwietnia o godz. 14.31 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o kolizji na Wiadukcie "Solidarności" w Gnieźnie. Do zdarzenia dyżurny operacyjny powiatu zadysponował zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie.

Kolizja na Gdańskiej

Artykul dodany: Sobota, 23 kwietnia 2011
Kolizja na Gdańskiej 20 kwietnia o godz. 13.24 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Gdańskiej doszło do kolizji 4 aut. Do zdarzenia dyżurny operacyjny powiatu zadysponował zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie.

Potrącenie 19-latka

Artykul dodany: Piątek, 22 kwietnia 2011
Potrącenie 19-latka W czwartek, 21 kwietnia przed godz. 22.00 na ul. Słowackiego w Gnieźnie kierowca BMW potrącił 19-letniego nietrzeźwego pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Poznaniu.

Usiłowały wyłudzić kredyt

Artykul dodany: Piątek, 22 kwietnia 2011
Usiłowały wyłudzić kredyt Policjanci do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Gniezna i Poznania zatrzymali dwie kobiety w wieku 30 i 65 lat, które usiłowały wyłudzić 60 tys. zł kredytu posługując się nieprawdziwym zaświadczeniem o swoim rzekomym zatrudnieniu. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Bezpieczny weekend w święta wielkanocne

Artykul dodany: Piątek, 22 kwietnia 2011
Bezpieczny weekend w święta wielkanocne Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu - tak będą wyglądały święta wielkanocne dla tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Oprócz tego policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

Trudne założenia do przećwiczenia

Artykul dodany: Czwartek, 21 kwietnia 2011
Trudne założenia do przećwiczenia 19-ty kwietnia w jednym z gnieźnieńskich zakładów pracy upłynął pod znakiem BHP i ochrony przeciwpożarowej. Współuczestnikami pokazów byli strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Gniezno, którzy korzystając z okazji dali pokaz działań z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego.

Wypadek drogowy w Wymysłowie

Artykul dodany: Czwartek, 21 kwietnia 2011
Wypadek drogowy w Wymysłowie Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj wieczorem w Wymysłowie w gminie Trzemeszno. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Z obrażeniami ciała w szpitalu przebywają obecnie 18-letnia kobieta i 59-letni mężczyzna. Trzy młode kobiety, pasażerki obu aut nie odniosły obrażeń i po przebadaniu przez lekarza wróciły do domu.

20 tys. zł w rękach dziesięciolatków

Artykul dodany: Czwartek, 21 kwietnia 2011
20 tys. zł w rękach dziesięciolatków Uczniowie jednej z gnieźnieńskich szkół podstawowych znaleźli pieniądze. Część przekazali kolegom i koleżankom z klasy. Sprawa szybko wyszła na jaw. Ich ojcowie oddali policji prawie 16 tys. zł, dyrektor szkoły prawie 1500zł. Wieczorem brak gotówki ujawniła babcia jednego z uczniów. Gnieźnieńscy policjanci ustalili już w jakich okolicznościach 10-latkowie weszli w posiadanie około 20 tys. zł.

Czy ksiądz ma dzieci?

Artykul dodany: Środa, 20 kwietnia 2011
Czy ksiądz ma dzieci? W miniony weekend proboszcz parafii w Jankowie Dolnym i Strzyżewie Kościelnym został odwołany. Nieoficjalnie wiadomo, że powodem podjęcia takiej decyzji przez władze kościelne było przyznanie się kapłana do tego, że jest ojcem dwójki dzieci.

« poprzednia 1 2246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256283 284 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno