Logo

Dział - Wiadomości

Mieszkańcy mile widziani na posiedzeniu komisji

Artykul dodany: Sobota, 12 lutego 2011
Mieszkańcy mile widziani na posiedzeniu komisji 24 lutego o godzinie 10.00 w sali nr 31 Urzędu Miejskiego odbędzie się posiedzenie Komisji Promocji, Kultury i Sportu. Na spotkaniu zostaną poruszone dwa bardzo ważne tematy: przygotowań do sezonu turystycznego 2011 oraz gnieźnieńskiej parowozowni.

Chińczycy zainwestują w Gnieźnie?

Artykul dodany: Sobota, 12 lutego 2011
Chińczycy zainwestują w Gnieźnie? Miasto Gniezno już w zeszłym roku dostało sygnały o możliwości współpracy z jednym z miast w Chinach, w prowincji Kanton. Chodzi o miasto Shao Xing, którego populacja zurbanizowana liczy 531 tysięcy mieszkańców, natomiast cała prowincja to 4,3 mln ludzi.

Gnieźnianie mogą czuć się bezpiecznie

Artykul dodany: Sobota, 12 lutego 2011
Gnieźnianie mogą czuć się bezpiecznie Wczoraj w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie odbyła się narada podsumowująca pracę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w 2010 roku. Po uroczystościach w auli odbyło się przekazanie i pokaz nowego sprzętu.

Dostali to co chcieli, czyli nowy wóz strażacki

Artykul dodany: Piątek, 11 lutego 2011
Dostali to co chcieli, czyli nowy wóz strażacki 8 grudnia gnieźnieńscy strażacy odebrali nowy, ciężki wóz strażacki, który może zabrać 9,5 tony wody. Musieli po niego jechać aż do Bielska Białej, ponieważ tam znajduje się firma Wawrzaszek, która zabudowuje samochody strażackie i zaopatruje w nie nie tylko Polaków ale i całą Europę.

Zostań Kwiatowym Casanovą!!!

Artykul dodany: Czwartek, 10 lutego 2011
Zostań Kwiatowym Casanovą!!! Zielona Fabryka przygotowała z myślą o wszystkich zakochanych super ofertę. Każdy, kto zamówi bukiet z przynajmniej 10 róż w kwocie 100zł weźmie udział w losowaniu bukietu ze 100 róż! Równowartość takiej kwiatowej niespodzianki to aż 1000zł!

10 000 zł za wskazanie sprawcy kradzieży pierścienia Prymasa

Artykul dodany: Czwartek, 10 lutego 2011
10 000 zł za wskazanie sprawcy kradzieży pierścienia Prymasa Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu - młodszy inspektor Krzysztof Jarosz wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych za pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży pierścienia Prymasa Tysiąclecia - Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani za uszkodzenie 11 aut

Artykul dodany: Czwartek, 10 lutego 2011
Zatrzymani za uszkodzenie 11 aut Policjanci z Gniezna otrzymali informację o mężczyznach kręcących się wokół samochodów w centrum miasta. Na miejsce skierowany został patrol, który po pościgu zatrzymał dwóch nietrzeźwych mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie zaparkowanych 11 pojazdów. Za swoje czyny mężczyźni niebawem odpowiedzą przed sądem.

Problemy osób niepełnosprawnych

Artykul dodany: Czwartek, 10 lutego 2011
Problemy osób niepełnosprawnych Dzisiaj w biurze Poselskim Tadeusza Tomaszewskiego odbyła się konferencja na której poruszono temat barier i niedogodności, które w swoim życiu muszą pokonać osoby niepełnosprawne. Poseł poinformował również o stanie infrastruktury dworcowej i inwestycjach drogowych w Wielkopolsce.

"Przystań" zaprasza na warsztaty

Artykul dodany: Czwartek, 10 lutego 2011
"Kierowca czy pasażer własnego życia, czyli profesjonalna diagnoza talentów" - to temat warsztatów zorganizowanych przez grupę "Przystań". Czy wiesz, że posiadasz kapitał zdolności i predyspozycji, z których nawet nie zdajesz sobie sprawy? Zajęcia poświęcone będą poznawaniu siebie, swoich kompetencji w zakresie wiedzy i umiejętności, zebraniu osiągnięć i dokonań oraz określeniu tego, co jest dla Ciebie ważne. Pomogą Ci odkryć i rozwinąć własne mocne strony i nauczą umiejętnie korzystać ze swojego potencjału w codziennym życiu: zawodowym, osobistym, rodzinnym, towarzyskim...

Bezpłatna mammografia w Czerniejewie

Artykul dodany: Środa, 9 lutego 2011
Bezpłatna mammografia w Czerniejewie 17 lutego przy Urzędzie Miasta i Gminy w Czerniejewie stanie mammobus, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Więcej szczegółów na plakacie.

Ochotnicy OSP wybierają swoje władze

Artykul dodany: Środa, 9 lutego 2011
Ochotnicy OSP wybierają swoje władze Na ternie powiatu gnieźnieńskiego funkcjonują 43 Ochotnicze Straże Pożarne zrzeszone w 9 ddziałach gminnych Związku. W sobotę, 5 lutego odbyły się zebrania sprawozdawczo - wyborcze OSP w Jastrzębowie (gmina Trzemeszno) oraz Modliszewie (gmina Gniezno).

Dzień Seniora w Łubowie

Artykul dodany: Środa, 9 lutego 2011
Dzień Seniora w Łubowie Wójt Gminy i Rada Gminy Łubowo zapraszają na spotkanie seniorów (osoby w wieku od 65 lat). Odbędzie się ono 26 lutego (sobota) o godz. 14.00 w hali sportowej w Łubowie.

Spotkanie Posła i radnych z wyborcami

Artykul dodany: Środa, 9 lutego 2011
Spotkanie Posła i radnych z wyborcami Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z radnymi SLD Mariuszem Urbaniakiem, Janem Budzyńskim i Markiem Szóstakiem spotkali się 7 i 8 lutego na dyżurach poleskich w Niechanowie, Czerniejewie, Łubowie, Gnieźnie i Kłecku.

Gniezno ma Radę Sportu!

Artykul dodany: Wtorek, 8 lutego 2011
Gniezno ma Radę Sportu! 3 stycznia bieżącego roku powołana została Rada Sportu Miasta Gniezna. Dzisiaj (8 lutego) jej skład został oficjalnie przedstawiony na konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim przez prezydenta Jacka Kowalskiego.

"Gdzie w tym wszystkim jest społeczeństwo?"

Artykul dodany: Wtorek, 8 lutego 2011
Dzisiaj w Urzędzie Miasta Gniezna odbyła się konferencja zorganizowana z inicjatywy posła Tadeusza Tomaszewskiego. Jej tematem były niepokojące zmiany, które wprowadzane są w Poczcie Polskiej. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego oraz przedstawiciele poczty. Konferencja trwała prawie dwie godziny, a poruszone na niej tematy dotyczyły głównie przekształceń Urzędów Pocztowych oraz zwolnień grupowych.

Oddaj krew z FMS i PCK!

Artykul dodany: Wtorek, 8 lutego 2011
Oddaj krew z FMS i PCK! Federacja Młodych Socjaldemokratów wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem zapraszają na "Walentynkowy dar serca". Już 15 lutego (wtorek), weź udział w naszej akcji i oddaj krew. W ten sposób pomożesz innym!

Dachowanie w Jankowie Dolnym

Artykul dodany: Wtorek, 8 lutego 2011
Dachowanie w Jankowie Dolnym 6 lutego do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w Jankowie doszło do dachowania samochodu osobowego. Dyżurny zadysponował jeden zastęp z JRG Gniezno.

Absolutorium PWSZ

Artykul dodany: Poniedziałek, 7 lutego 2011
Absolutorium PWSZ W niedzielę, 6 lutego odbyło się czwarte w historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie absolutorium, podczas którego Rektor prof. dr hab. Józef Garbarczyk wręczył 106 studentom z czterech kierunków karty absolutoryjne. W tym roku mury PWSZ opuszczają absolwenci ochrony środowiska, informatyki, zarządzania i inżynierii produkcji oraz transportu.

1% dla ekologii

Artykul dodany: Sobota, 5 lutego 2011
1% dla ekologii Przekaż 1% swojego podatku dla Gnieźnieńskiego Koła Polskiego Klubu Ekologicznego. Twój 1% to 100% dla lokalnej edukacji ekologicznej.

Pierwsza "Babska szafa" za nami

Artykul dodany: Sobota, 5 lutego 2011
Pierwsza "Babska Szafa", to cykliczna impreza organizowana przez Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Dzisiaj odbyło się pierwsze damskie spotkanie w tym roku. Wymiana ubrań przyciągnęła kilkanaście pań, które chciały odświeżyć swoją garderobę.

Edukacja rozwojowa 2011

Artykul dodany: Piątek, 4 lutego 2011
Edukacja rozwojowa 2011 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, publicznych i niepublicznych szkół wyższych, instytutów badawczych oraz PAN i jej jednostek organizacyjnych na realizację zadania "Edukacja rozwojowa 2011". Oferty można składać do 28 lutego 2011.

Odprawa roczna gnieźnieńskich policjantów

Artykul dodany: Czwartek, 3 lutego 2011
Odprawa roczna gnieźnieńskich policjantów Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyła się narada roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, mł. insp. Romualda Milinga. Podczas narady podsumowano pracę gnieźnieńskich policjantów w 2010 roku.

Karmniki w mieście są potrzebne...

Artykul dodany: Czwartek, 3 lutego 2011
Karmniki w mieście są potrzebne... Część ptaków zimą odlatuje w cieplejsze strony. Nie wszystkim jednak dane jest wyruszyć w sezonową podróż na południe. Tym, które w mroźne dni zostają w naszym mieście, możemy pomóc.

Równe Szanse - Kolorowa Akademia

Artykul dodany: Czwartek, 3 lutego 2011
Równe Szanse - Kolorowa Akademia Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza organizacje pozarządowe, które chciałyby uczestniczyć w programie Równe Szanse - Kolorowa Akademia do składania listów intencyjnych. Listy przyjmowane są do 7 marca 2011.

Rekord WOŚP pobity

Artykul dodany: Środa, 2 lutego 2011
Rekord WOŚP pobity 9 stycznia odbył się 19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do końca miesiąca trwało liczenie pieniędzy zebranych przez gnieźnieński sztab WOŚP. W sumie udało się zebrać 94 702,62zł, co stanowi nowy rekord sztabu w Gnieźnie. 37 203 700zł, to natomiast kwota, jaka została zebrana przez całą fundację Jurka Owsiaka.

Elektrośmieci zebrane

Artykul dodany: Wtorek, 1 lutego 2011
Elektrośmieci zebrane Już po raz kolejny na terenie miasta Gniezna odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 29 stycznia zebrano w sumie około 3,5 tony elektrośmieci. Głównym założeniem tej inicjatywy było umożliwienie mieszkańcom bezpłatnego pozbycia się zalegających odpadów elektrycznych i elektronicznych, na przykład: lodówek, pralek, odkurzaczy, komputerów, kalkulatorów, kosiarek, sprzętu AGD i RTV.

Projekty planów remontowych już przygotowane!

Artykul dodany: Wtorek, 1 lutego 2011
Projekty planów remontowych już przygotowane! Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej zakończył podsumowywanie finansowe ubiegłego roku. Na podstawie otrzymanych danych administratorzy przygotowali projekty planów remontowych dla poszczególnych nieruchomości.

Wypadek na drodze Łubowo-Kostrzyn

Artykul dodany: Poniedziałek, 31 stycznia 2011
Wypadek na drodze Łubowo-Kostrzyn Wczoraj o godzinie 18.35 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze Łubowo-Kostrzyn. Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu drogowym brał udział samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Dyżurny Operacyjny Powiatu natychmiast zadysponował samochód ratownictwa technicznego z JRG Gniezno oraz zastęp OSP Łubowo.

Pożar stodoły w Dziekanowicach

Artykul dodany: Poniedziałek, 31 stycznia 2011
Pożar stodoły w Dziekanowicach W piątek o godz. 10.20 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Dziekanowice pali się stodoła. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował trzy zastępy z JRG w Gnieźnie oraz dwa zastępy gaśniczy OSP Łubowo.

"Alkohol i narkotyki" - policyjne działania na drogach

Artykul dodany: Poniedziałek, 31 stycznia 2011
Eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków - to cele akcji "Alkohol i narkotyki". Policyjne działania gnieźnieńskiej "drogówki" rozpoczęły się wczesnym rankiem w piątek, 28 stycznia i trwały do godzin nocnych.

« poprzednia 1 2246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256275 276 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno