Logo

Dział - Wiadomości

Sputnik lub inaczej samotna wyspa

Artykul dodany: Niedziela, 17 kwietnia 2011
Sputnik lub inaczej samotna wyspa Po kwietniowym spotkaniu Klubu Dyskusji o Książce mogę powiedzieć tylko: kolejne podzielenie. Podzielenie, które mnie osobiście zaskoczyło. Nie liczyłam na tak zdecydowaną krytykę pozycji "Sputnik Sweetheart". Pomińmy jednak moje oczekiwania i przejdźmy do krótkiej relacji zdarzeń.

Orły 2009 - 2011 coraz bliżej finału

Artykul dodany: Niedziela, 17 kwietnia 2011
Orły 2009 - 2011 coraz bliżej finału 20 firm w z terenu powiatu znalazło się ścisłym finale konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009 - 2011". Finaliści zostali ocenieni w 7 kategoriach konkursowych.

Najpiękniejsze stoły wielkanocne w LeoLibra

Artykul dodany: Niedziela, 17 kwietnia 2011
Najpiękniejsze stoły wielkanocne w LeoLibra 13 kwietnia odbył się konkurs pt.: "Aranżacja stołów wielkanocnych wraz z dekorowaniem mazurków", organizowany przez Zasadniczą Szkołę Zawodową nr 14 Specjalną w SOSW nr 2 w Gnieźnie. Celem konkursu była integracja młodzieży z różnych szkół zawodowych, wymiana doświadczeń między szkołami, aktywizacja uczniów do twórczego aranżowania stołu wielkanocnego, rozwijanie umiejętności manualnych wśród uczniów oraz doskonalenie umiejętności estetycznego dekorowania mazurków.

Targi Pracy już za nami

Artykul dodany: Sobota, 16 kwietnia 2011
Targi Pracy już za nami Już po raz siódmy w środę, 13 kwietnia odbyły się Gnieźnieńskie Powiatowe Targi Pracy. Jak zawsze organizatorami byli: Starosta gnieźnieński, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Starszy Cechu Rzemiosłą Małej i Sredniej Przedsiębiorczości. Uroczestego otwarcia dokonali organizatorzy Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, Dyrektor PUP w Gnieźnie Małgorzata Matczak oraz Starszy Cechu Stefan Pokładecki. W czasie Targów prezentowało się 59 wystawców z Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego, Poznania oraz z poza regionu.

Moto Serce - przyjdź i oddaj krew

Artykul dodany: Piątek, 15 kwietnia 2011
Moto Serce - przyjdź i oddaj krew 16 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się III Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa "Motocykliści dzieciom". Przygotowano wiele atrakcji, m.in.: występy grup artystycznych z MOK-u, stoisko TŻ Start Gniezno, pokaz Strong-Man oraz Wojów. Szczegóły na plakacie.

Narkotyki i pistolet gazowy bez zezwolenia

Artykul dodany: Czwartek, 14 kwietnia 2011
Narkotyki i pistolet gazowy bez zezwolenia Gnieźnieńscy dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Ponadto u jednego z nich stróże prawa znaleźli w mieszkaniu pistolet gazowy bez wymaganego prawem zezwolenia.

Potrącona przez samochód 12-latka trafiła do szpitala

Artykul dodany: Czwartek, 14 kwietnia 2011
Potrącona przez samochód 12-latka trafiła do szpitala 12-letnia dziewczynka, którą potrącił samochód, trafiła do szpitala do Poznania. Do zdarzenia doszło 12 kwietnia, kilka minut po 14.00 w Niewolnie w gminie Trzemeszno.

Ćwiczenia strażaków na lotnisku w Powidzu

Artykul dodany: Środa, 13 kwietnia 2011
Ćwiczenia strażaków na lotnisku w Powidzu 12 kwietnia Państwowa Straż Pożarna w Gnieźnie uczestniczyła w ćwiczeniach, które zostały zorganizowane na terenie lotniska wojskowego w Powidzu. Rozmiar i zakres tych ćwiczeń był duży ze względu na ilość strażaków reprezentujących 3 sąsiadujące powiaty (mogileński, słupecki i gnieźnieński). Przybyli ratownicy musieli przede wszystkim wykazać się umiejętnością pracy w zespole na nowym, nieznanym terenie.

Kolizja w Jankówku

Artykul dodany: Środa, 13 kwietnia 2011
Kolizja w Jankówku Wczoraj tuż przed godziną 8.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Jankówko doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował zastęp ratownictwa technicznego z JRG w Gnieźnie oraz powiadomił policję i pogotowie ratunkowe.

Finał "Ruszaj z głową"

Artykul dodany: Środa, 13 kwietnia 2011
Finał 12 kwietnia odbył się Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym "Ruszaj z głową". Kolejnej już edycji Konkursu Patronował Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe i Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie.

"Wyryłem Cię na moich dłoniach"

Artykul dodany: Środa, 13 kwietnia 2011
PRZYSTAŃ zaprasza na uzdrowienie wewnętrzne przez rozważanie stacji Drogi Krzyżowej 15 kwietnia o godz. 17.30 w katedrze gnieźnieńskiej.

Kolizja na ul. Libelta w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 13 kwietnia 2011
Kolizja na ul. Libelta w Gnieźnie 11 kwietnia Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch aut osobowych przy ul. Libelta w Gnieźnie. Dyżurny zadysponował zastęp JRG Gniezno.

Wielkopolskie turne artystki z Gniezna

Artykul dodany: Środa, 13 kwietnia 2011
Wielkopolskie turne artystki z Gniezna 15 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Średzkiej "Dwór w Koszutach" odbędzie się wernisaż malarstwa utalentowanej gnieźnianki - Ewy Lorens Greber. Artystka jest członkiem Klubu Plastyka W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Niebezpieczne anteny satelitarne?

Artykul dodany: Wtorek, 12 kwietnia 2011
Niebezpieczne anteny satelitarne? O włos od tragedii było w piątek 8 kwietnia na osiedlu Władysława Łokietka. W czasie silnej wichury została zerwana z dachu wieżowca antena satelitarna jednego z operatorów telewizji kablowej. Na szczęście spadła na trawnik głęboko się w niego wbijając. Strach pomyśleć, co by się stało gdyby spadła na jakiś samochód lub co jeszcze gorsze, na przechodzącego człowieka.

Wspólna troska o szpital w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 12 kwietnia 2011
Wspólna troska o szpital w Gnieźnie Wczoraj w Gnieźnie odbyło się spotkanie Zarządu Powiatowego SLD, radnych SLD miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego z liderami Związków Zawodowych działających przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Działacze związkowi reprezentowali związki pracowników ochrony zdrowia, pielęgniarek i położnych oraz pracowników obsługi ZOZ. Przedstawiciele związków zawodowych przedstawili opinie swoich członków do przyjętych przez Sejm ustaw w obszarze ochrony zdrowia, sygnalizując swoje obawy dotyczące ewentualnego przekształcenia szpitala w Gnieźnie w spółkę prawa handlowego.

"Bezpiecznie - chce się żyć"

Artykul dodany: Wtorek, 12 kwietnia 2011
11 kwietnia o godz. 20.00 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbyło się seminarium pod hasłem "Bezpiecznie - Chce się żyć" zorganizowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Poznaniu. Było to seminarium poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

A może tak na ogródek przed blokiem?

Artykul dodany: Wtorek, 12 kwietnia 2011
A może tak na ogródek przed blokiem? No to mamy wiosnę! Dookoła trawa już się zieleni. Krzewy lada chwila też pokażą swoje soczyście, zielone liście. A pomiędzy nimi forsycja zakwitnie swoimi cudownymi, żółtymi kwiatami. I będzie pięknie! A przed naszym blokiem? Mmmm, nie wygląda to najlepiej.

Zatrzymano podejrzaną o zabójstwo kobietę

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Zatrzymano podejrzaną o zabójstwo kobietę Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 63-letnią kobietę podejrzaną o zabójstwo męża. Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach popołudniowych, w gminie Gniezno. Sprawczyni śmiertelnie ugodziła nożem 64-letniego męża. Zaraz po zdarzeniu kobieta została zatrzymana. Teraz za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zatrzymani włamywacze

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Zatrzymani włamywacze Policjanci z Witkowa zatrzymali trzech włamywaczy. Dwóch 19-latków i jeden 20-latek od stycznia dokonali szeregu kradzieży z włamaniem do domów w budowie i pomieszczeń gospodarczych. Ich łupem padały głównie narzędzia budowlane, elektronarzędzia, elementy od centralnego ogrzewania i metale kolorowe. Każdemu z nich grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Areszt za znęcanie nad żoną

Artykul dodany: Poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Areszt za znęcanie nad żoną Pięć lat pozbawienia wolności - taka kara może spotkać 53-letniego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Artykul dodany: Niedziela, 10 kwietnia 2011
Zdrowie na pierwszym miejscu Jak zdrowo się odżywiać? Jak oczyścić organizm z toksyn? Na te i wiele innych pytań odpowiadali wczoraj przedstawiciele firmy Star Life w Miejskim Ośrodku Kultury. Ku zdziwieniu organizatorów na wykłady na temat zdrowia przyszło niewielu młodych ludzi.

Utrudnienia w ruchu w związku z IX Biegiem Europejskim

Artykul dodany: Sobota, 9 kwietnia 2011
Utrudnienia w ruchu w związku z IX Biegiem Europejskim W sobotę w godz. 16.45 do 18.15 w związku z IX Biegiem Europejskim, który odbywał się będzie ulicami Gniezna nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym. Nad porządkiem oprócz policjantów czuwać będą funkcjonariusze Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zaginiony Sławomir Kwiecień

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Zaginiony Sławomir Kwiecień Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Sławomira Kwiecień.

Policjanci zatrzymali 27- latka, który okradł byłego pracodawcę

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Policjanci zatrzymali 27- latka, który okradł byłego pracodawcę 27-latek był zatrudniony przez poszkodowanego. Pracodawca zwolnił go, gdy zauważył jak w pracy znajdował się pod wpływem alkoholu. Wówczas były już pracownik odgrażał się, że zabierze narzędzia należące do szefa. Będą one zapłatą za pracę którą wykonał. Jeden z zatrudnionych widział jak zwolniony mężczyzna włożył do plecaka szlifierkę kątową, po czym opuścił budynek.

Warsztaty ekologiczne w starostwie

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Warsztaty ekologiczne w starostwie Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyły się warsztaty zorganizowane przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy przy współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w ramach unijnego programu Inteligentna Energia - Europa (IEE). Program dotyczy projektu Biosire, którego głównym celem jest promocja zrównoważonego transportu w regionach turystycznych poprzez zapewnienie informacji o zaletach alternatywnych napędów dla pojazdów turystycznych oraz wymianę specjalistycznej wiedzy.

Finał "Ruszaj z głową" już w najbliższy wtorek

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Finał Już w najbliższy wtorek o godz. 10.00 w Centrum Kultury "Scena to dziwna" odbędzie się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym pod nazwą "Ruszaj z głową". Organizatorzy zaprosili do udziału w nim szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Główną nagrodą są talony na bezpłatne kursy na prawo jazdy kategorii B.

"Czarnobylskie ćwierćwiecze" w MOK-u

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Od wczoraj w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać unikatową wystawę plakatu ekologicznego z Charkowa. Wystawa połączona jest ze spotkaniem w związku z 25 rocznicą katastrofy w Czarnobylu.

Silny wiatr przyczyną wypadku

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Silny wiatr przyczyną wypadku Wczoraj o godz. 13.25 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze krajowej nr 15 za miejscowością Żydowo leży na boku samochód ciężarowy z przyczepą. Do zdarzenia dyżurny natychmiast zadysponował dwa zastępy z JRG w Gnieźnie.

Sprzedała alkohol nastolatkom

Artykul dodany: Piątek, 8 kwietnia 2011
Sprzedała alkohol nastolatkom Kara grzywny oraz utrata koncesji na sprzedaż grozi temu, kto wbrew ustawowemu nakazowi sprzedaje alkohol osobom nieletnim. Gnieźnieńscy policjanci ustalają okoliczności sprzedaży alkoholu 15 i 16-latkowi, przez ekspedientkę jednego z gnieźnieńskich sklepów. Czynności w tej sprawie trwają.

Zapraszam sąsiedzie na zebranie

Artykul dodany: Środa, 6 kwietnia 2011
Zapraszam sąsiedzie na zebranie Świat mknie na przód, niczym błyskawica. Zmienia się z dnia na dzień. Nasze Spółdzielcze bloki też się zmieniają. Mimo wszystko jeszcze często jesteśmy niezadowoleni z ich stanu estetycznego. A przecież możemy już bardzo łatwo to zmienić! Jesteśmy "Panami swojego domu - bloku".

« poprzednia 1 2245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno