Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

Posłanka Nowoczesnej składa zawiadomienie do Prokuratury na dyrekcję ZOZ-u!

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Posłanka Nowoczesnej składa zawiadomienie do Prokuratury na dyrekcję ZOZ-u! Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie na dyrekcję ZOZ-u. Jakie zarzuty wymienia parlamentarzystka?

"Jakość świadczeń wzrosła". Dyrekcja szpitala o sytuacji gnieźnieńskiego ZOZ-u

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Krzysztof Bestwina, Paweł Dopierała i Ewa Jachimczyk odnieśli się do zarzutów kierowanych przez posłankę Nowoczesnej - Paulinę Hennig-Kloskę dotyczących zadłużania szpitala oraz trudnej sytuacji ekonomiczno-finansowej, w której znalazł się ZOZ.

Czy dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta? PiS apeluje o przyspieszenie tempa kampanii

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Czy dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta? PiS apeluje o przyspieszenie tempa kampanii Poseł Krzysztof Ostrowski i senator Robert Gaweł apelują do prezydenta Tomasza Budasza o zorganizowanie debaty kandydatów na fotel włodarza miasta. Parlamentarzyści uważają, że kampania powinna nabrać tempa. Zwracają również uwagę na etykę politycznych "zagrywek".

"Brak programu, brak obietnic"! Marcin Kośmicki kandydatem do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Artykul dodany: Czwartek, 11 października 2018
"Brak programu, brak obietnic" - tak rozpoczyna się program wyborczy Marcina Kośmickiego, kandydata do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego w okręgu nr 4 (gminy: Niechanowo, Witkowo, Gniezno, Czerniejewo).

Wójt Gminy Gniezno odmówił udziału w debacie

Artykul dodany: Czwartek, 11 października 2018
Wójt Gminy Gniezno odmówił udziału w debacie Włodzimierz Leman odmówił udziału w debacie z Marią Suplicką. Przez taką decyzję włodarz Gminy Gniezno prawdopodobnie straci co najmniej kilka punktów w sondażach.

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Artykul dodany: Czwartek, 11 października 2018
Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców 9 października 2018 roku Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz zaprosił przedsiębiorców na spotkanie poświęcone ulgom podatkowym. Przedstawiano tematykę ulg w podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis, pomocy regionalnej oraz remontów elewacji oraz podatku od dochodu w aspekcie nowej Ustawy z 10 maja 2018 roku o wspieraniu nowych inwestycji. Ustawa ta powoduje, że cała Polska stanowi strefę gospodarczą.

Gala Oscarów w "Ekonomiku"! Uczniowie nagrodzili nauczycieli

Artykul dodany: Czwartek, 11 października 2018
Gala Oscarów w Ekonomik z kolejną świetną inicjatywą, którą koordynował już dobrze znany z wydarzeń koncertowych Grzegorz Dworek oraz Samorząd Uczniowski z pomocą uczniów z klas Organizacji Reklamy.

Wizyta norweskich więzienników w Zakładzie Karnym w Gębarzewie

Artykul dodany: Środa, 10 października 2018
Wizyta norweskich więzienników w Zakładzie Karnym w Gębarzewie Podpisane Porozumienie o Wzajemnej Współpracy pomiędzy Norweską Akademią Służby Więziennej a COSSW w Kaliszu, zakłada regularną wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie oddziaływań penitencjarnych względem osadzonych.

UWAGA na maile z podpisem ZUS

Artykul dodany: Środa, 10 października 2018
UWAGA na maile z podpisem ZUS Uwaga na wzmożoną aktywność oszustów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła maili do swoich klientów.

Fundacja doposażyła gabinet logopedyczny w Przedszkolu nr 8

Artykul dodany: Środa, 10 października 2018
Fundacja doposażyła gabinet logopedyczny w Przedszkolu nr 8 W Przedszkolu nr 8 "Mali Polanie" w Gnieźnie od kilku funkcjonuje gabinet logopedyczny, w którym odbywają się bezpłatne zajęcia dla dzieci potrzebujących terapii logopedycznej.

Wieża obserwacyjna w Kłecku wyremontowana

Artykul dodany: Środa, 10 października 2018
Wieża obserwacyjna w Kłecku wyremontowana W dniu dzisiejszym zakończone zostały prace renowacyjne wieży obserwacyjnej OSP Kłecko, która służyła i nadal służy również do suszenia węży. Powstała w latach międzywojennych na ulicy dworcowej, a w 2000 roku została wyremontowana i przeniesiona na plac przy remizie.

Uciążliwy remont ul. Laubitza. Miasto nie odpowiada na pytania

Artykul dodany: Środa, 10 października 2018
Uciążliwy remont ul. Laubitza. Miasto nie odpowiada na pytania Od września zgłaszają się do nas mieszkańcy ul. Laubitza w Gnieźnie, którzy skarżą się na uciążliwości związane z wymianą nawierzchni. Zwróciliśmy się do gnieźnieńskiego magistratu z prośbą o komentarz w tej sprawie. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Czy "Staś" zostanie pomnikiem przyrody?

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Czy Na najbliższej Sesji Rady Miasta Gniezna jesion "Staś" o obwodzie pnia prawie 3,5 metra ma zostać ustanowiony pomnikiem przyrody. Drzewo znajduje się na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 6.

Nowa oferta wyprzedaży oraz Dni Nowości w nowym salonie Hyundai Szpot

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Nowa oferta wyprzedaży oraz Dni Nowości w nowym salonie Hyundai Szpot Hyundai Szpot zaprasza do odwiedzenia Nowego Salonu i zapoznania się z aktualną ofertą wyprzedażową dotyczącą aut wyprodukowanych w 2018 roku. Atrakcyjną ofertą wyprzedaży zostały objęte między innymi modele i20, i30, IONIQ Hybrid, KONA, TUCSON oraz SANTA FE. Propozycja marki Hyundai, w zależności od modelu, może objąć aż cztery elementy: promocję gotówkową, promocyjne wyposażenie, premię za odkup aktualnie użytkowanego samochodu oraz ubezpieczenie.

Znamy laureatów Powiatowego Konkursu Ekologicznego

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Znamy laureatów Powiatowego Konkursu Ekologicznego W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, odbył się finał XVII Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Laureatami tegorocznych zmagań z wiedzy ekologicznej zostali: Mateusz Wesołowski z II Liceum Ogólnokształcącego, Karol Łukomski z I LO oraz Zofia Majewska reprezentująca III Liceum Ogólnokształcące.

Nowa Vitara już w salonie Suzuki Szpot

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Nowa Vitara już w salonie Suzuki Szpot W trzydziestym roku od pojawiania się pierwszych egzemplarzy modelu Suzuki pod nazwą Vitara, w piątek - 5 października 2018 roku - w swarzędzkim salonie firmy Szpot miała miejsce oficjalna premiera Suzuki Vitara czwartej generacji po face liftingu. Kilkudziesięciu zaproszonych gości miało okazję nie tylko zapoznać się na żywo z tą nowością, ale także obejrzeć ciekawy pokaz multimedialny prowadzony przez znanego dziennikarza motoryzacyjnego - Jarosława Maznasa z Automaniaka.

Utrudnienia w ruchu - zakończenie sezonu motocyklowego

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Utrudnienia w ruchu - zakończenie sezonu motocyklowego ClassiC MC Poland informuje o utrudnieniach w ruchu w dniu 14 października br. w związku z zakończeniem sezonu motocyklowego.

Ratownicy medyczni obchodzili swoje święto

Artykul dodany: Wtorek, 9 października 2018
Ratownicy medyczni obchodzili swoje święto W sobotę na gnieźnieńskim Rynku odbyły się pokazy pracy służb ratunkowych. Impreza wpisała się w Dzień Ratownictwa Medycznego.

Zaśmiecasz tereny miejskie, musisz liczyć się z karą

Artykul dodany: Poniedziałek, 8 października 2018
Zaśmiecasz tereny miejskie, musisz liczyć się z karą Straż Miejska w Gnieźnie surowo karze i nadal będzie karała sprawców, którzy pomimo obowiązujących przepisów nadal podrzucają worki z odpadami na ulice naszego miasta.

Kilkanaście ulic w Gnieźnie z nową nawierzchnią

Artykul dodany: Poniedziałek, 8 października 2018
Kilkanaście ulic w Gnieźnie z nową nawierzchnią 975 tys. zł z miejskiego budżetu wykorzystano w tym roku na wykonanie nawierzchni tymczasowej na drogach gminnych na terenie Gniezna. W ramach zadania wykonano profilowanie wraz z umacnianiem tłuczniem betonowym z nakładkami z betonu asfaltowego, wraz z regulacją studni kolektorowych, nawierzchni gruntowych ulic gminnych na terenie miasta Gniezna.

Najmłodsi w Gnieźnie będą uczyć się ekonomii

Artykul dodany: Poniedziałek, 8 października 2018
Najmłodsi w Gnieźnie będą uczyć się ekonomii Miasto Gniezno przystępuje do projektu "ABC Ekonomii", który ma za zadanie upowszechnianie edukacji finansowej i ekonomicznej wśród przedszkolaków (5-, 6-latki) oraz uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Do projektu włączają się wszystkie gnieźnieńskie przedszkola i większość podstawówek.

Czy dojdzie do debaty kandydatów na Wójta Gminy Gniezno?

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
Czy dojdzie do debaty kandydatów na Wójta Gminy Gniezno? Włodzimierz Leman zaproponował termin debaty kandydatów na urząd Wójta gminy Gniezno. Konfrontacja obecnego włodarza i Marii Suplickiej - kandydatki z ramienia Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego miałaby się odbyć 12 października o godz. 19.00 w sali sportowej szkoły w Szkoły Duchownych.

Pamiętamy o naszych Bohaterach

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
Pamiętamy o naszych Bohaterach Rok 2018 przynosi nam dwie niezwykle ważne dla Polski rocznice: setną rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz 100-lecie odzyskania niepodległości. Tegoroczny Jubileusz ze względu na swój wyjątkowy charakter jest świętem wyjątkowym. Doniosły charakter rocznicowych obchodów jest także wspomnieniem o naszych Bohaterach.

WIG szansą dla lokalnych przedsiębiorców! Co dają grupy zakupowe?

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
WIG szansą dla lokalnych przedsiębiorców! Co dają grupy zakupowe? W czerwcu br. powstała Wielkopolska Izba Gospodarcza. Niewiele osób wie jednak "z czym to się je". Czy to kolejny "fikcyjny" twór mający na celu zrzeszenie "kanapowych przedsiębiorców"? Nie - tym razem udało się stworzyć organizację, która przynosi wymierne korzyści finansowe dla jej członków, czyli podmiotów gospodarczych.

Ruszyło Centrum Środków Unijnych przy Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
Ruszyło Centrum Środków Unijnych przy Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej Wielkopolska Izba Gospodarcze powołała do życia Centrum Środków Unijnych. Wewnętrzna komórka ma zajmować się kompleksową obsługą przedsiębiorców - od tworzenia wniosków pod bieżące projekty unijne, po opiekę w trakcie trwania umowy.

Była dyrekcja ZOZ-u zabiera głos w sprawie trudnej sytuacji szpitala

Artykul dodany: Sobota, 6 października 2018
Była dyrekcja ZOZ-u zabiera głos w sprawie trudnej sytuacji szpitala Byli dyrektorzy - Jacek Frąckowiak, Mateusz Hen oraz lekarz chirurg Jacek Bębnista zabrali głos w sprawie sytuacji gnieźnieńskiego ZOZ-u. Ich zdaniem działania obecnej kadry kierowniczej prowadzą do przekształcenia podmiotu w spółkę prawa handlowego.

Tomasz Budasz inspiratorem brudnej kampanii?

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Tomasz Budasz inspiratorem brudnej kampanii? Ostatnio informowaliśmy o bezprawnym wykorzystaniu fragmentu utworu zespołu Artrosis w spocie wyborczym Pawła Kamińskiego - kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna. Podczas piątkowej konferencji prasowej kandydat PiS-u odniósł się do całej sytuacji i wskazał winnego całego zamieszania - obecnego włodarza Pierwszej Stolicy, Tomasza Budasza. Czy słusznie?

Najpierw adopcja, potem zwrot?! Kot to nie zabawka!

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Najpierw adopcja, potem zwrot?! Kot to nie zabawka! Przykra wiadomość dotarła dzisiaj do naszej redakcji. Mieszkanka Gniezna najpierw zarezerwowała bezdomną kotkę znalezioną na działkach we Wrześni, następnie zmieniła decyzję na inną kotkę, po czym kilka dni po adopcji oddała zwierzaka.

Burmistrz Trzemeszna skazany za zniesławienie

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Burmistrz Trzemeszna skazany za zniesławienie Niecodzienną sprawę rozpoznawał Sąd Rejonowy w Gnieźnie w II Wydziale Karnym. Jeden z mieszkańców miejscowości Ostrowite - Marek Walczak oskarżył Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego o zniesławienie.

Przy ul. Orzeszkowej powstanie plac zabaw

Artykul dodany: Piątek, 5 października 2018
Przy ul. Orzeszkowej powstanie plac zabaw Prezydent Tomasz Budasz poinformował na swoim profilu na facebook'u o planowanej budowie placu zabaw przy ul. Orzeszkowej. Inwestycja zostanie sfinansowana przez firmę Cytryn - prywatne przedsiębiorstwo. Wstępny koncepcja placu widoczna jest na powyższej grafice.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno