Logo

REKLAMA
Plik banneru
Najnowsze artykuły

Dział - Wiadomości

Otyłość i nadwaga tematem VI Powiatowego Forum Zdrowia

Artykul dodany: Piątek, 8 czerwca 2018
Otyłość i nadwaga tematem VI Powiatowego Forum Zdrowia 8 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyło się VI Powiatowe Forum Zdrowia organizowane. Tematem przewodnim VI edycji była nadwaga, która według statystyk dotyka 1/3 Polaków. Forum dotyczyło szczególnie problemu nadwagi wśród dzieci i młodzieży.

Dzieci odwiedziły strażaków

Artykul dodany: Czwartek, 7 czerwca 2018
Dzieci odwiedziły strażaków W maju Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odwiedziły liczne grupy dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Spotkania dzieci ze strażakami są świetną okazją do omówienia zasad bezpieczeństwa pożarowego w domu, szkole, przedszkolu oraz na wakacjach.

Ulotka i jej rodzaje

Artykul dodany: Środa, 6 czerwca 2018
Ulotka i jej rodzaje Ulotka to jeden z najbardziej popularnych druków reklamowych. Na co dzień spotykamy ją niemal wszędzie - na ulicy, w skrzynce pocztowej, restauracji, kinie. Zanim jednak i ty zdecydujesz się promować za jej pomocą ofertę firmy, poznaj jej rodzaje.

Przerwa w dostawie ciepłej wody do budynku na os. Jagiellońskim 22

Artykul dodany: Środa, 6 czerwca 2018
Przerwa w dostawie ciepłej wody do budynku na os. Jagiellońskim 22 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że od godz. 7:00 w dniu 6 czerwca (środa) do godz. 15:00 w dniu 8 czerwca (piątek), w związku z przełączeniem nowego węzła cieplnego, zostanie wstrzymana dostawa Ciepła systemowego (ciepła woda) do budynku na os. Jagiellońskim 22 w Gnieźnie.

Uczcili dwie dekady pracy nad poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wielkopolsce

Artykul dodany: Środa, 6 czerwca 2018
Uczcili dwie dekady pracy nad poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wielkopolsce W poniedziałek, 4 czerwca tego roku, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu gościł uczestników Gali 20-lecia Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD), organizowanej przez 5 ośrodków: kaliski, koniński, leszczyński, pilski i poznański przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Ponad dwa tysiące przedszkolaków i nowe grupy

Artykul dodany: Środa, 6 czerwca 2018
Ponad dwa tysiące przedszkolaków i nowe grupy Miasto Gniezno zakończyło rekrutację do publicznych przedszkoli. W sumie od września 2018 r. do miejskich placówek będzie uczęszczało 2015 dzieci, czyli o ponad 200 więcej niż w 2015 r. By zapewnić miejsca wszystkim zainteresowanym od września będą działać 3 dodatkowe oddziały w przedszkolach nr 12 i nr 2.

Rowerowe patrole Straży Miejskiej

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Rowerowe patrole Straży Miejskiej Patrole Straży Miejskiej na rowerach, które pojawiły się na ulicach Pierwszej Stolicy pozwalają funkcjonariuszom na szybkie dotarcie w miejsca, gdzie ciężko wjechać autem.

"Z nurtem Wisły"

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
4 czerwca w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie odbyło się 17-te spotkanie młodych turystów i sympatyków PTTK z ciekawymi ludźmi, pod hasłem "Z nurtem Wisły".

Dziecko zostawione w aucie podczas upału - masz prawo wybić szybę!

Artykul dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Dziecko zostawione w aucie podczas upału - masz prawo wybić szybę! Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich podopiecznych samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt.

Mieszkańcy mogą spacerować bezpieczniej. Chodnik wzdłuż ul. Orcholskiej ukończony

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Mieszkańcy mogą spacerować bezpieczniej. Chodnik wzdłuż ul. Orcholskiej ukończony 25 kwietnia rozpoczęto budowę chodnika wzdłuż ul. Orcholskiej w Gnieźnie. Dzisiaj mieszkańcy mogą już bezpieczni poruszać się wzdłuż drogi. Oprócz chodnika zadbano także o bariery energochłonne, wyniesione przejścia dla pieszych oraz odpowiednie odwodnienie terenu.

Dobra współpraca miasta z województwem. Gorzej na linii miasto - powiat

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Dobra współpraca miasta z województwem. Gorzej na linii miasto - powiat Prezydent Tomasz Budasz opublikował na swoim facebook'u zdjęcie remontowanych chodników na ul. Lecha. W poście podkreślił dobrą współpracę gnieźnieńskiego magistratu z Marszałkiem Województwa. Niestety wspomniał również o ustaleniach z Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego, które - jak na razie - nie zostały dotrzymane ze strony powiatu.

Kolejny posąg Traktu Królewskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Kolejny posąg Traktu Królewskiego Dzisiaj w Parku Miejskim im. gen. W. Andersa pojawił się posąg przedstawiający postaci z Legendy o Piaście Oraczu: legendarnego założyciela dynastii piastowskiej wraz z synem, Siemowitem.

Co zrobić, gdy brakuje miejsca na półce z książkami?

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Co zrobić, gdy brakuje miejsca na półce z książkami? Wielu miłośników książek ma jeden podstawowy problem w pewnym momencie w ich domach zaczyna brakować miejsca na regale czy półkach na nowe książki, które regularnie się pojawiają. Wówczas często książki leżą np. koło łóżka czy na parapecie, ale w pewnym momencie trzeba powiedzieć sobie prawdę. Trzeba części zbiorów się pozbyć, by zrobić nieco miejsca na nowe książki. W jaki sposób najlepiej zwolnić miejsce na nowe książki?

"Martwe" zmiany w przepisach ruchu drogowego. Nadal trzeba mieć przy sobie dokumenty

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
4 czerwca br. wchodzi w życie ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957). Jej zapisy dotyczą etapowego uruchamiania poszczególnych modułów systemu informatycznego "CEPIK 2.0", co w praktyce będzie uzależnione od wdrażania rozwiązań technicznych zapewniających funkcjonowanie tych modułów.

Policjanci pomogli kobiecie wymienić uszkodzone koło. Co chcieli w zamian?

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Policjanci pomogli kobiecie wymienić uszkodzone koło. Co chcieli w zamian? W sobotę pani Marlena, mieszkanka Gniezna, na ul. Pod Trzema Mostami uszkodziła koło w swoim aucie. Mimo dużego ruchu nikt się nie zatrzymał, aby w upale pomóc kobiecie przy założeniu "zapasówki". Nagle pojawił się patrol Policji. Funkcjonariusze ochoczo zabrali się za wymianę uszkodzonego koła.

Ułani wyruszyli na trasę rajdu

Artykul dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Ułani wyruszyli na trasę rajdu Dzisiaj spod stóp katedry gnieźnieńskiej wyruszył rajd konny z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział Terenowy im. 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski. W ten wyjątkowy sposób uczczono wszystkich powstańców wielkopolskich frontu północnego.

Szczypta uśmiechu od Medicum Nostrum dla osób niepełnosprawnych

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Szczypta uśmiechu od Medicum Nostrum dla osób niepełnosprawnych 9 osób skorzystało z Dnia bez barier zorganizowanego w sobotę przez Medicum Nostrum. Ta inicjatywa okazała się "strzałem w dziesiątkę". Na twarzach pacjentek i pacjentów malowały się uśmiechy.

Procesja Bożego Ciała na os. Winiary

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Procesja Bożego Ciała na os. Winiary W czwartek ulicami Gniezna przeszły procesje Bożego Ciała. Jedna z większych uroczystości odbywa się tego dnia na os. Winiary, gdzie jedna parafia skupia stosunkowo dużą liczbę mieszkańców.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Sobota, 2 czerwca 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 26, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 2.06.2018 r.

Uczniowie gnieźnieńskich szkół gnieźnieńskim powstańcom

Artykul dodany: Piątek, 1 czerwca 2018
Uczniowie gnieźnieńskich szkół gnieźnieńskim powstańcom Wolność jest wspaniałym darem, o którym na co dzień nie myślimy, choć bardzo chętnie codziennie z niego korzystamy, zwłaszcza w tak piękne popołudnie jak wczorajsze. Sięgający 30 stopni skwar, naprawdę wymagające poświęcenia wysiłku zadanie, no i sto pomysłów na to, jak wykorzystać wolny czas - wszystko to nie zniechęciło grupy nauczycieli i uczniów z pięciu gnieźnieńskich szkół. Od godziny 16.30 rozpoczęli oni prace przy porządkowaniu grobów powstańców gnieźnieńskich na cmentarzu św. Piotra.

Szkoła Podstawowa nr 8 z dotacją unijną

Artykul dodany: Piątek, 1 czerwca 2018
Szkoła Podstawowa nr 8 z dotacją unijną "Uczy, wspiera, inspiruje - nauczyciel XXI wieku", to projekt unijny zatwierdzony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, który będzie realizowany w szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie, w latach 2018-2020. Został on napisany i będzie koordynowany przez nauczycielki Ósemki, panie Lidię Modrzejewską-Krüger i Annę Sakiewę.

Komunikat PWiK: spadek ciśnienia wody

Artykul dodany: Piątek, 1 czerwca 2018
Komunikat PWiK: spadek ciśnienia wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z pracami konserwacyjnymi na SUW Żwirki i Wigury w dniu 1.06.2018 r. od godz. 23.00 do godz. 6.00 może wystąpić obniżone ciśnienie wody w sieci miejskiej. Za utrudnienia przepraszamy.

Autobusem MPK na plaże w Skorzęcinie, Powidzu i Przybrodzinie!

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Autobusem MPK na plaże w Skorzęcinie, Powidzu i Przybrodzinie! Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Gnieźnie ponownie uruchamia autobusy na plaże. W tym roku mieszkańcy Pierwszej Stolicy będą mogli dojechać do Skorzęcina, Powidza i Przybrodzina. Szczegóły na plakacie.

Szukasz pracy? Trwa rekrutacja na stanowiska: Operator Linii Produkcyjnej / Lider Zmiany

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Szukasz pracy? Trwa rekrutacja na stanowiska: Operator Linii Produkcyjnej / Lider Zmiany Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, od ponad 30 lat odnoszącą sukcesy na polskim rynku. Stawiamy na innowacyjność, najnowsze technologie i najwyższą jakość. Poszukujemy ludzi energicznych, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą do każdego nowego zadania.

Wiemy, gdzie będą kandydować członkowie SLD

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Wiemy, gdzie będą kandydować członkowie SLD Konwencja Powiatowa SLD w Gnieźnie udzieliła rekomendacji w wyborach samorządowych 2018 swoim członkom.

Auta poleasingowe - nie trzeba się ich bać

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Auta poleasingowe - nie trzeba się ich bać Zakup nowego auta dostawczego jest sporym wydatkiem nawet dla dobrze prosperującej firmy. Rozwiązaniem może być wybór pojazdu po leasingu, ale to rozwiązanie wśród wielu potencjalnych nabywców wywołuje uczucie niepewności. Czy słusznie?

Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców

Artykul dodany: Środa, 30 maja 2018
Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców Podczas Sesji Rady Miasta Gniezna radni przegłosowali zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w dzielnicy Stare Miasto w godzinach 23.00 - 5.00. Uchwała wydaje się nadzwyczaj absurdalna.

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z przebudową sieci wodociągowej na ul.Bema w dniu 30.05.2018 r. nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy: Bema i ulicach przyległych od godziny 10.00 do 14.00.

Nowy sprzęt w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Nowy sprzęt w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego 24 maja w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego odbyło się uroczyste przekazanie pierwszego egzemplarza nowego sprzętu naziemnej obsługi statków powietrznych typu LUZES V/D wersja 5 na podwoziu JELCZ 442.32.

Lech Pils. Wielko Pils. Nowe szaty króla

Artykul dodany: Wtorek, 29 maja 2018
Lech Pils. Wielko Pils. Nowe szaty króla Niezmienne od samego początku - Lech Pils to piwo o pełnym smaku, wyrazistej goryczce, złotym kolorze i bogatej pianie. I choć to nie "szata zdobi", to na 36. urodziny Lech Pils otrzymał nowe opakowanie i etykietę, które jeszcze bardziej podkreślają wyjątkowość tego wielkopolskiego pilsa.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10274 275 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno