Logo

Dział - Wiadomości

Do Edynburga po szkolne inspiracje

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 stycznia 2018
Do Edynburga po szkolne inspiracje W Szkole Podstawowej nr 12 w latach 2015 - 2017 realizowany był projekt "Mobilność kadry edukacji szkolnej" finansowany w całości z środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego głównym założeniem było ożywienie życia społecznego szkoły, poszukanie nowych, innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych opartych na zasadach demokratycznych, lepsze zintegrowanie zespołu nauczycieli oraz zmotywowanie ich do podejmowania nowych, niekonwencjonalnych działań na rzecz uczniów i całej społeczności "Dwunastki".

6 umiejętności, o których warto wspomnieć w CV

Artykul dodany: Sobota, 27 stycznia 2018
6 umiejętności, o których warto wspomnieć w CV Dlaczego pewne cechy i zdolności mają szczególne znaczenie dla pracodawców? Określone oczekiwania wynikają przede wszystkim ze specyfiki pracy. Warto stworzyć CV w taki sposób, by z jego treści wynikało, że posiadamy konkretne umiejętności.

Uczniowie I LO najwyżej ocenieni w akcji #JakUratowacZycieWMinute

Artykul dodany: Sobota, 27 stycznia 2018
Uczniowie I LO najwyżej ocenieni w akcji #JakUratowacZycieWMinute Z okazji przypadającego 26 stycznia Ogólnopolskiego Dnia Donacji i Transplantacji młodzież zaangażowana w propagowanie transplantacji - nowoczesnej metody leczenia i ratowania ludzkiego życia w ramach kampanii "Drugie życie" przystąpiła do akcji internetowej #JakUratowacZycieWMinute.

Siłownia w Twoim domu? Dlaczego nie?

Artykul dodany: Sobota, 27 stycznia 2018
Siłownia w Twoim domu? Dlaczego nie? Coraz bliżej wiosna, a co za tym idzie - chcemy poprawić swoją formę i sylwetkę. Wiele osób zastanawia się nad tym, którą siłownię wybrać? A może jednak ćwiczenia w domu? Czy da się niewielkim kosztem stworzyć swój kąt do budowania kondycji?

Nowi najemcy w realizowanej obecnie w Gnieźnie Galerii Piastovej

Artykul dodany: Piątek, 26 stycznia 2018
Nowi najemcy w realizowanej obecnie w Gnieźnie Galerii Piastovej Marki, które w ostatnim czasie podpisały umowy najmu w Galerii Piastovej, której deweloperem i inwestorem jest NAPOLLO, to: Hebe, Trafika Tabak Polska, Kantor Exchange Group, Enzo Collection, Briju a także restauracja Pyra Poznańska i kwiaciarnia Artis-Flower Twoje Kwiaciarnie. Otwarcie Galerii Piastovej zaplanowane jest w I kwartale tego roku.

Drużyna Szpiku odwiedzi I LO w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 26 stycznia 2018
Drużyna Szpiku odwiedzi I LO w Gnieźnie 30 stycznia w godz. 12.55 - 13.40 po raz kolejny będziemy gościć w auli I Liceum Ogólnokształcącym Marię Homan - wolontariuszkę Drużyny Szpiku z Poznania, która przeprowadzi wykład uświadamiający konieczność tworzenia bazy dawców szpiku.

Wprowadzenie nowego Komendanta Komisariatu Policji w Trzemesznie

Artykul dodany: Piątek, 26 stycznia 2018
Wprowadzenie nowego Komendanta Komisariatu Policji w Trzemesznie Dzisiaj w Komisariacie Policji w Trzemesznie odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Komendanta Komisariatu Policji, którym został st. asp. Krzysztof Kaczmarek. Wprowadzenia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki. W uroczystości wzięli udział I Zastępca komendanta nadkom. Sławomir Sikorski, policjanci i pracownik cywilny komisariatu, a także burmistrz Krzysztof Dereziński.

Nowe zasady parkowania przy Cmentarzu św. Piotra

Artykul dodany: Piątek, 26 stycznia 2018
Nowe zasady parkowania przy Cmentarzu św. Piotra Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 1 lutego 2018 roku, na rotacyjnym parkingu miejskim przy ulicy Powstańców Wielkopolskich zlokalizowanym naprzeciw Cmentarza św. Piotra, wprowadzone zostaną opłaty.

Rewitalizacja Parku Trzech Kultur już wkrótce

Artykul dodany: Czwartek, 25 stycznia 2018
Rewitalizacja Parku Trzech Kultur już wkrótce Od wielu lat nie odnawiany, doczeka się kompleksowej rewitalizacji. Park Trzech Kultur przy ul. Roosevelta w Gnieźnie w 2018 roku całkowicie zmieni swoje oblicze. Rewitalizacja obejmie całą powierzchnię terenu zielonego i zakończy się jesienią 2018 roku.

6 błędów w CV, które należy wyeliminować

Artykul dodany: Czwartek, 25 stycznia 2018
6 błędów w CV, które należy wyeliminować Poprawnie napisany życiorys może stać się dla nas przepustką do kariery. Tworząc go, warto unikać błędów, takich jak np. nagromadzenie zbędnych treści czy niewłaściwe zdjęcie.

Kolejne udogodnienia w wydziale komunikacji

Artykul dodany: Środa, 24 stycznia 2018
Kolejne udogodnienia w wydziale komunikacji Od 16 stycznia mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego, korzystający z usług Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie mają możliwość otrzymania wiadomości o oczekującym na odbiór w urzędzie dowodzie rejestracyjnym lub dokumencie prawa jazdy za pośrednictwem SMS.

Oświetlenie w stylu scandi - lampy podłogowe oraz wiszące

Artykul dodany: Środa, 24 stycznia 2018
Oświetlenie w stylu scandi - lampy podłogowe oraz wiszące Styl scandi to przede wszystkim bycie bliżej natury. Jest to ważny argument, dlaczego mieszkańcy dużych miast decydują się na mieszkania w powyższym stylu. W czasy, gdzie coraz rzadziej wychodzimy do parku na spacer, a niektóre dzielnicy są prawie pozbawione zieleni, chcemy odstresować się od biurowej pracy i wielu obowiązków. Wracamy do domu do oazy spokoju, włączamy lampę stołową, zaparzamy herbatkę i cieszymy się ciszą oraz spokojem. Styl skandynawski to filozofia życia, w której nie obejdzie się bez minimalistycznych mebli oraz funkcjonalnego oświetlenia.

Zagłosuj na Gniezno w konkursie PGNiG

Artykul dodany: Środa, 24 stycznia 2018
Zagłosuj na Gniezno w konkursie PGNiG Naukową stacja zabaw, pomocną w ekologicznej edukacji najmłodszych ma szansę powstać na terenie Parku Miejskiego. Stacja jest nagrodą w edukacyjnej kampanii ?Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci?, organizowanej przez PGNiG. Głosowanie potrwa do 28 lutego.

Podwyżki w oświacie

Artykul dodany: Środa, 24 stycznia 2018
Podwyżki w oświacie Podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiono zmiany wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych powiatu gnieźnieńskiego ze szczególnym uwzględnieniem najniżej zarabiających.

Zasady działania przy zawieraniu umowy pożyczki. Jak nie dać się oszukać?

Artykul dodany: Środa, 24 stycznia 2018
Zasady działania przy zawieraniu umowy pożyczki. Jak nie dać się oszukać? Coraz więcej Polaków korzysta z pożyczek udzielanych przez parabanki. Liczba ofert jest bardzo duża, co pozwala na wybranie opcji, która spełnia faktyczne potrzeby. Z drugiej jednak strony należy uważać na nieuczciwych pożyczkodawców, którzy zarabiają niemałe pieniądze na sprytnie skonstruowanych umowach oraz na nieświadomości klienta. Jak należy postępować, by nie zostać oszukanym podczas zawierania umowy na ekstra gotówkę?

Zmarł ks. prałat Paweł Przybylski

Artykul dodany: Wtorek, 23 stycznia 2018
Zmarł ks. prałat Paweł Przybylski W sobotę 20 stycznia zmarł ks. prałat Paweł Przybylski, wieloletni duszpasterz polskiej emigracji. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka sprawowana będzie 25 stycznia w parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Gnieźnieński doktor opowiedział w Dzień Dobry TVN o leczeniu raka piersi

Artykul dodany: Wtorek, 23 stycznia 2018
Gnieźnieński doktor opowiedział w Dzień Dobry TVN o leczeniu raka piersi Nie widzieliście dzisiejszego programu Dzień Dobry TVN? Nic straconego! Zobaczcie jak doktor Dawid Murawa opowiadał o pionierskiej operacji raka piersi, która została przeprowadzona w Pierwszej Stolicy.

Parking pod Wiaduktem Solidarności ukończony

Artykul dodany: Wtorek, 23 stycznia 2018
Parking pod Wiaduktem Solidarności ukończony Kolejny parking na obrzeżach centrum ukończony. Do 466 miejsc parkingowych utworzonych w latach 2015-2017 dołączyło kolejne 39, wybudowanych przy ul. Żwirki i Wigury (pod Wiaduktem Solidarności).

Lód o grubości 4 cm to za mało

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Lód o grubości 4 cm to za mało Nocne spadki temperatury poniżej zera stopni Celsjusza oraz powstający na akwenach wodnych lód były doskonałą okazją dla gnieźnieńskich strażaków do doskonalenia umiejętności zawodowych w zakresie ratownictwa lodowego. W dniach 18, 20 i 22 stycznia wszystkie zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie odbyły ćwiczenia na jeziorze Jelonek znajdującym się w centrum miasta.

Już jutro gnieźnieński szpital w Telewizji TVN!

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Już jutro gnieźnieński szpital w Telewizji TVN! Jutro w godzinach 8.00 - 10.00, w programie Dzień Dobry TVN będzie można usłyszeć o gnieźnieńskim szpitalu. Wszystko za sprawą naszego personelu i jego pracy. Zarówno media w Polsce, jak i za granicą pokazują jakie nowe możliwości i metody stosuje się w naszym szpitalu.

Dziesiąta odsłona Dnia Judaizmu w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Dziesiąta odsłona Dnia Judaizmu w Gnieźnie Tegoroczne obchody Dnia Judaizmu w Pierwszej Stolicy Polski miały niezwykły wymiar. Oprócz bowiem tradycyjnej konferencji naukowej oraz spotkania z badaczami z całego świata, jego uczestnicy mogli być świadkami wręczenia trzech medali "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Oświadczenie senatora Roberta Gawła

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Oświadczenie senatora Roberta Gawła Piątkowe głosowanie w sprawie wyrażenia przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej zgody na zatrzymanie oraz tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta wywołało wiele kontrowersji i podzieliło parlamentarzystów. Uważam, że każdy obywatel, a tym bardziej piastujący wysokie stanowiska państwowe, powinien być równy wobec prawa. Ta myśl przyświecała mi podczas głosowania, w którym poparłem wniosek prokuratury.

Ratowali ludzi, pod którymi zarwał się lód

Artykul dodany: Sobota, 20 stycznia 2018
Ratowali ludzi, pod którymi zarwał się lód W sobotę Sekcja Ratownictwa Wodnego działająca w jednostce OSP Trzemeszno zorganizowała ćwiczenia z ratownictwa lodowego. Szkolenie przeznaczone było dla wszystkich druhów jednostki.

Sąd Arbitrażowy w Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej

Artykul dodany: Sobota, 20 stycznia 2018
Sąd Arbitrażowy w Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej Powołanie Sądu Arbitrażowego było jednym z punktów zgromadzenia członków Wielkopolskiej Izby Gospodarczej. Na spotkaniu pojawił się również Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz posłanka Nowoczesnej - Paulina Hennig-Kloska.

Co trzeba wiedzieć o suplementach diety, zanim się po nie sięgnie?

Artykul dodany: Sobota, 20 stycznia 2018
Co trzeba wiedzieć o suplementach diety, zanim się po nie sięgnie? Ponad dwie trzecie dorosłych i prawie jedna trzecia dzieci i nastolatków w naszym kraju nadwagę lub otyłość - większość z tych osób, a także nie tylko te stara się schudnąć.

Nie zagłosował za projektem "Ratujmy kobiety". Wyborcy mu "podziękowali"

Artykul dodany: Sobota, 20 stycznia 2018
Nie zagłosował za projektem Poseł Paweł Arndta z Platformy Obywatelskiej wstrzymał się podczas głosowania nad projektem "Ratujmy kobiety", który liberalizował przepisy dotyczące aborcji. Był jednym z 28 parlamentarzystów opozycji, którzy nie zagłosowali w tym temacie. Zabrakło 9 głosów, aby projekt nie został odrzucony. Tym samym gnieźnieński parlamentarzysta naraził się wyborcom.

Zimowe utrzymanie dróg w mieście

Artykul dodany: Piątek, 19 stycznia 2018
Zimowe utrzymanie dróg w mieście Prawie milion złotych z miejskiego budżetu rocznie przeznaczone jest na zimowe utrzymanie około 70 km dróg gminnych na terenie Gniezna. Spośród 150 km dróg gminnych zostały wybrane ulice, które są utrzymane w III i IV standardzie.

Nowy rok - rozpocznij go najlepiej jak możesz. A może nowy rok Warszawa?

Artykul dodany: Czwartek, 18 stycznia 2018
Nowy rok - rozpocznij go najlepiej jak możesz. A może nowy rok Warszawa? Życzenia na nowy rok mają wielką moc. Gdzie i komu możesz najlepiej życzyć? Nowy rok warszawa kusi wspaniałymi imprezami. Nowy rok to same szampańskie imprezy.

Komunikat MPK Gniezno! Autobusy nie kursują według rozkładu

Artykul dodany: Czwartek, 18 stycznia 2018
Komunikat MPK Gniezno! Autobusy nie kursują według rozkładu Uwaga! W związku z tragicznymi warunkami panującymi na drogach miasta Gniezna i okolic informujemy, że w trosce o zdrowie i życie naszych pasażerów ZAWIESZONE zostają linie nr 2,3,7,8,10,12,13. W ruchu komunikacyjnym pozostają linie nr 5,9,11,17. Kursowanie linii nie odbywa się wg rozkładu jazdy, ale wg warunków panujących na drogach. Linia nr 11 kursuje tylko od i do przystanku przy CASTORAMA.

Jaskra - badania diagnostyczne przed leczeniem

Artykul dodany: Czwartek, 18 stycznia 2018
Jaskra - badania diagnostyczne przed leczeniem Jaskra jest jedną z najgroźniejszych i najczęściej występujących chorób oczu - obecnie na świecie na jaskrę cierpi aż 700 milionów osób. Nieuchronnie prowadzi do nieodwracalnej ślepoty, dlatego tak ważne są regularne wizyty kontrolne u okulisty oraz wczesne rozpoznanie choroby. Tylko szybkie wykrycie jaskry i rozpoczęcie leczenia mogą uchronić od pogorszenia, a nawet utraty wzroku.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15267 268 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno