Logo

Dział - Wiadomości

Międzypokoleniowe Spotkanie z okazji Dnia Seniora OSP Witkowo

Artykul dodany: Niedziela, 29 października 2017
Międzypokoleniowe Spotkanie z okazji Dnia Seniora OSP Witkowo W piątkowe popołudnie, 27 października, w Witkowie odbyło się Międzypokoleniowe Spotkanie z okazji Dnia Seniora dla miłośników pożarnictwa. Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie w ramach realizowanego projektu "Młodzi dbają o bezpieczeństwo".

Gniezno - miasto ekologiczne ... nie do końca?

Artykul dodany: Niedziela, 29 października 2017
Gniezno - miasto ekologiczne ... nie do końca? Do końca września 2018 roku na ulicach Gniezna pojawi się 12 nowych autobusów. To połowa taboru, który codziennie przewozi pasażerów przez Pierwszą Stolicę Polski. Czy jednak inwestując prawie 12 mln zł nie można było zakupić pojazdów hybrydowych lub elektrycznych zamiast diesli?

Gniezno z nową umową na autobusy od firmy SOLARIS

Artykul dodany: Niedziela, 29 października 2017
Gniezno z nową umową na autobusy od firmy SOLARIS 27 października 2017 r w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie prezes MPK Piotr Stasiak i dyrektor sprzedaży autobusów SOLARIS BUS & COACH Andrzej Sienkiewicz podpisali umowę na sprzedaż 12 autobusów. Pierwsze pojazdy wyjadą na ulice Gniezna w kwietniu 2018 r. Realizacja projektu jest możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Z kamienicy przy ul. Cierpięgi zniknął napis "Tomek! Obudź się, Weneja umiera"

Artykul dodany: Sobota, 28 października 2017
Z kamienicy przy ul. Cierpięgi zniknął napis Kilka dni temu zamalowano napis "Tomek! Obudź się, Weneja umiera", który pojawił się na kamienicy przy ul. Cierpięgi w nocy z 26 na 27 września. Czy hasło przemówiło do władz miasta? Na razie nie wiadomo. Jego autor znany jest jednak z tego typu działań, więc możliwe, że kolejne akcje odbędą się już niebawem - tym bardziej, że wielkimi krokami nadchodzi rok wyborczy.

Świąteczna kolejka "Christmas Train'' do wynajęcia także w Gnieźnie!

Artykul dodany: Sobota, 28 października 2017
Świąteczna kolejka Europark Krasnal - największe w Polsce objazdowe wesołe miasteczko, które wielokrotnie gościło w Gnieźnie, w sezonie jesienno-ziomowym oferuje specjalną, świąteczną kolejkę "Christmas Train"!

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Artykul dodany: Sobota, 28 października 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr W nocy z 28 na 29 października, oraz w dzień 29 października przewidywane jest wystąpienie silnego wiatru, którego prędkość w porywach może osiągnąć 115 km/h.

Szkody zimowe - jak dochodzić swoich praw?

Artykul dodany: Czwartek, 26 października 2017
Szkody zimowe - jak dochodzić swoich praw? Zima kojarzy się głównie z oblodzonymi chodnikami i spadającymi soplami lodu. I mimo że większość upadków czy urazów spowodowanych zimowymi klimatami nie jest groźna, to warto wiedzieć, w jakich sytuacjach jako poszkodowani możemy się domagać finansowego zadośćuczynienia. Wszystko zależy jednak od miejsca, w jakim do takiego zdarzenia doszło.

Owocna współpraca z firmą AGRO RAMI

Artykul dodany: Czwartek, 26 października 2017
Owocna współpraca z firmą AGRO RAMI W ramach wieloletniej współpracy z firmą AGRO RAMI Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 otrzymał ciągnik pokazowo-dydaktyczny firmy CASE IH. Sprzęt ten umożliwi uczniom zdobycie wiedzy z obsługi nowoczesnej skrzyni biegów, podnośnika hydraulicznego i komputera pokładowego, co szczególnie interesuje przyszłych mechanizatorów rolnictwa i agrotronikii.

Zmiany w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

Artykul dodany: Czwartek, 26 października 2017
Zmiany w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Zmienił się skład Rady Nadzorczej gnieźnieńskiej Spółki PWiK. Od czasu dużej awarii, która odcięła praktycznie całe miasto od bieżącej wody, zaufanie mieszkańców do wodociągów spadło. Czy zmiana jednego z członków Rady wpłynie na poprawę funkcjonowania Przedsiębiorstwa?

Pasowanie "pierwszaków" w Szkole Podstawowej nr 7

Artykul dodany: Czwartek, 26 października 2017
Pasowanie Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 7 w Gnieźnie odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. To pierwsza tego typu uroczystość od wielu lat.

5 rzeczy, których nie wiesz o chlebie

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
5 rzeczy, których nie wiesz o chlebie Pieczywo to pożywienie, z którym mamy do czynienia niemal codziennie, więc wydaje się, że już niczym nas nie zaskoczy. A czy wiecie, że pisał o nim Homer i znaleziono go w grobowcu Tutenchamona. Te 5 ciekawostek o chlebie może zaskoczyć!

Praktyki pod Olimpem

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Praktyki pod Olimpem Uczniowie technikum hotelarstwa i gastronomii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie wrócili właśnie z trzytygodniowego stażu zawodowego w Grecji. Praktyki odbywały się w hotelu DIAS w miejscowości Olimpic Beach, znajdującej się u podnóża góry Olimp. W ramach unijnego projektu "Nowoczesne hotelarstwo i gastronomia dobrym planem na przyszłość".

Wyróżnienie dla mieszkanki Gniezna

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Wyróżnienie dla mieszkanki Gniezna W sobotę, 21 października, rozdano Nagrody Ubi Caritas, które honorują działania charytatywne na rzecz potrzebujących w Polsce i na świecie. Coroczna gala to ogólnopolska inicjatywa ekumeniczna Caritas Polska, prawosławnego Eleos i dwóch ewangelickich Diakonii. Nagrody Ubi Caritas zostały wręczone już po raz szesnasty.

Trakt Królewski zagrożony? Wycofał się główny wykonawca

Artykul dodany: Wtorek, 24 października 2017
Trakt Królewski zagrożony? Wycofał się główny wykonawca Trakt Królewski, czyli 26 nowych rzeźb i makiet wykonanych z brązu, zlokalizowanych w centrum Gniezna, stanęło pod znakiem zapytania. Wycofał się główny wykonawca inwestycji.

Prawie 7 mln zł dla gnieźnieńskiego szpitala! Na co zostaną przeznaczone pieniądze z ministerstwa?

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 października 2017
Prawie 7 mln zł dla gnieźnieńskiego szpitala! Na co zostaną przeznaczone pieniądze z ministerstwa? Gnieźnieński szpital otrzymał kolejne środki zewnętrzne na rozbudowę i modernizację budynku przy ul. 3 Maja. Do ZOZ-u wpłynęło ponad 5,5 mln zł z Ministerstwa Zdrowia.

"Piękno nie pochodzi z wewnątrz - pochodzi z Gniezna"

Artykul dodany: Poniedziałek, 23 października 2017
W jednym ze sklepów internetowych pojawiła się seria bluz i t-shirtów z motywem Gniezna. Zobaczcie, co wymyślili autorzy projektu.

Strażacy szkolą się na sterników

Artykul dodany: Sobota, 21 października 2017
Strażacy szkolą się na sterników 18 października rozpoczął się kurs sternika motorowodnego zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. W kursie udział bierze 20-osobowa grupa złożona z funkcjonariuszy gnieźnieńskiej komendy oraz druhowie z Łubowa i Lednogóry. 19 października strażacy odbyli część praktyczną na gnieźnieńskich "Łazienkach". Następne spotkanie już 26 października, natomiast egzamin 7 listopada.

23 - 27 października - bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów

Artykul dodany: Sobota, 21 października 2017
23 - 27 października - bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy ze stacjami kontroli pojazdów z terenu powiatu gnieźnieńskiego oraz Komendą Powiatową Policji, po raz kolejny, organizuje akcję bezpłatnej weryfikacji stanu technicznego pojazdów. W trosce o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego serdecznie zapraszamy w dniach od 23 do 27 października, na jedną ze wskazanych poniżej stacji, w celu zbadania podstawowych układów samochodu.

XIII Noc Świętych w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 20 października 2017
XIII Noc Świętych w Gnieźnie XIII-tej Nocy Świętych towarzyszyć będzie postać św. Brata Alberta. Hasłem, które towarzyszyć będzie tej modlitwie, jest myśl Świętego: "Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny." Tradycyjnie już spotkanie rozpocznie się 31 października o godz. 20.00 w kościele Garnizonowym w Gnieźnie.

OSP Witkowo zaprasza na Spotkanie Międzypokoleniowe

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
OSP Witkowo zaprasza na Spotkanie Międzypokoleniowe OSP Witkowo zaprasza na Spotkanie Międzypokoleniowe z okazji Dnia Seniora, które odbędzie się 27 października o godz. 17.00 na sali OSP Witkowo przy ul. Nowej 3. Szczegóły na plakacie.

Wspólne działanie na rzecz aktywizacji seniorów

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
Wspólne działanie na rzecz aktywizacji seniorów W biurze Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie odbyło się spotkanie członków Prezydium Rady Seniorów Miasta i Gminy Czerniejewo z przedstawicielami Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

Zbieramy środki na zagraniczną operację wady serca Kornela

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
Zbieramy środki na zagraniczną operację wady serca Kornela Kornel ma niecały rok i na pozór wygląda, jak zdrowy chłopczyk, dlatego tak trudno uwierzyć, że walczy o życie.

Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie informuje o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego oraz spodziewanych utrudnieniach na drogach związanych z Dniem Wszystkich Świętych.

"Z orlików na orły wyrośli"

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
W poniedziałek, w Czytelni na piętrze ILO odbyło się spotkanie z cyklu "Z Orlików na Orły wyrośli". Gośćmi byli absolwenci szkoły: prof. Anna Stankowska oraz prof. Wojciech Stankowski. Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie gościom, nadanego przez społeczność i dyrekcję szkoły, tytułu Orła I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Honorowe tytuły najznamienitszym absolwentom wręczane są od ubiegłego roku. W gronie laureatów jest Marzena Szczerkowska i prof. Jerzy Siepak.

Zakończono prace konserwatorskie na Małym Skansenie

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
Zakończono prace konserwatorskie na Małym Skansenie Na teren "Małego Skansenu" Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w latach siedemdziesiątych translokowano dwa obiekty - wiatrak z Gryżyny i spichlerz z Majkowa. Muzealia te zostały usytuowane w pobliżu przeprawy promowej na Ostrów Lednicki.

Żołnierze z Powidza w ćwiczeniu Swift Response

Artykul dodany: Czwartek, 19 października 2017
Żołnierze z Powidza w ćwiczeniu Swift Response W trwającym od 2 października br. międzynarodowym ćwiczeniu Swift Response 17-2 biorą udział żołnierze i samoloty C-130 Hercules z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza.

Zuza z ZSP 1 w Gnieźnie pretendentką do "Mistrza Smaku" - programu stacji TVN

Artykul dodany: Środa, 18 października 2017
Zuza z ZSP 1 w Gnieźnie pretendentką do Dzisiaj w "Dzień Dobry TVN" mogliśmy zobaczyć Zuzannę Ratajczak - uczennicę ZSP nr 1 w Gnieźnie, która jest pretendentką do tytułu "Mistrz Smaku". Zobaczcie jak poradziła sobie z ... ryżem i kurczakiem.

Powstaje pierwszy miejski mural: "My z Pierwszej"

Artykul dodany: Środa, 18 października 2017
Powstaje pierwszy miejski mural: Powstaje pierwszy miejski mural w Gnieźnie. Firma Wypisz Wymaluj z Olsztyna, działająca na zlecenie Miasta Gniezna, 18 października 2017 rozpoczęła malowanie muralu na budynku mieszkalnym na os. Kazimierza Wielkiego 19.

F-22 Raptor w powidzkiej bazie!

Artykul dodany: Środa, 18 października 2017
F-22 Raptor w powidzkiej bazie! We wtorek na powidzkim lotnisku wylądowały dwa myśliwce F-22 Raptor. Maszyny zatrzymały się w bazie tylko na kilka godzin. Mamy dla Was jednak kilka zdjęć tych niesamowitych samolotów.

Uczennica ZSP 1 w programie "Dzień Dobry TVN"! Emisja już w środę

Artykul dodany: Wtorek, 17 października 2017
Uczennica ZSP 1 w programie Już jutro w "Dzień dobry TVN" między godziną 8.00 a 11.00 pojawi się fragment programu z uczennicą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie, Zuzanną Ratajczak. Jej osobowość zainteresowała jurorów akcji "Mistrz Smaku".

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15261 262 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno