Logo

Dział - Wiadomości

Ostrzeżenie meteorologiczne: intensywne opady deszczu

Artykul dodany: Czwartek, 29 czerwca 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: intensywne opady deszczu W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 31, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 29.06.2017r.

Kolejna milionowa umowa dla Gniezna

Artykul dodany: Czwartek, 29 czerwca 2017
Kolejna milionowa umowa dla Gniezna Nieco ponad 11,5 mln zł otrzyma Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gnieźnie na budowę systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi. W ramach projektu zostanie przebudowana zajezdnia przy ul. Wesołej w Gnieźnie i zakupionych zostanie 12 nowych autobusów.

Miejscy strażnicy z nowymi umiejętnościami

Artykul dodany: Środa, 28 czerwca 2017
Miejscy strażnicy z nowymi umiejętnościami Strażnicy Miejscy w ramach współpracy z gnieźnieńską Policją nie tylko pełnią służbę patrolowo-interwencyjną w mieście, ale również doskonalą swoje umiejętności w zakresie technik i taktyk interwencji.

Sztuczna plaża na Rynku tym razem z prawdziwymi palmami

Artykul dodany: Środa, 28 czerwca 2017
Sztuczna plaża na Rynku tym razem z prawdziwymi palmami Dzisiaj Zakład Zieleni Miejskiej rozpoczął budowę plaży na gnieźnieńskim Rynku. Tym razem pojawią się tam prawdziwe palmy. Na ukończenie budowy mieszkańcy muszą poczekać jeszcze kilka dni. Konstrukcja powinna zostać oddana do użytku w najbliższą sobotę.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Środa, 28 czerwca 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 29, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 28.06.2017r.

Uroczyste obchody Święta Służby Więziennej

Artykul dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Uroczyste obchody Święta Służby Więziennej W tym roku Centralne Obchody Święta Służby Więziennej przebiegają w szczególnej oprawie łączącej nowoczesność z tradycją. Po raz pierwszy uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski odbędzie się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, który 98 lat temu jako naczelnik państwa podpisał dekrety normalizujące funkcjonowanie więziennictwa w niepodległej Polsce.

25. rocznica grupy AA

Artykul dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
25. rocznica grupy AA Na terenie Zakładu Karnego w Gębarzewie działa profesjonalny Oddział Terapeutyczny dla uzależnionych od alkoholu jednak dużo wcześniej rozpoczęto działania zmierzające do udzielania wsparcia i pomocy w zdrowieniu skazanych uzależnionych od alkoholu.

Akcja Policji i Straży Pożarnej nad Jeziorem Winiary!

Artykul dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Akcja Policji i Straży Pożarnej nad Jeziorem Winiary! "Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania - na plaży i kąpielisku" to przedsięwzięcie zorganizowane dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych z naszego miasta, na tak zwanych "Łazienkach" nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie. Najważniejsza jednak była profilaktyka bezpieczeństwa nad wodą.

Młodzież z Gniezna poznała czym jest starość i niepełnosprawność

Artykul dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Młodzież z Gniezna poznała czym jest starość i niepełnosprawność Uczniowie i uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie w kończącym się już roku szkolnym uczestniczyli w projekcie "WOLONTARIAT Z KLASĄ". Podczas organizowanych w projekcie warsztatów mieli możliwość założenia na siebie specjalnego kombinezonu starości, a także jeżdżenia wózkiem inwalidzkim. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć potrzeby osób z niepełnosprawnościami i seniorów, co przyda im się podczas wspólnych inicjatyw wolontariackich.

Zakończenie roku szkolnego w SP nr 12

Artykul dodany: Wtorek, 27 czerwca 2017
Zakończenie roku szkolnego w SP nr 12 Uczniowie SP nr 12 hucznie zakończyli rok szkolny 2016/2017. Zobaczcie co przygotowali dla rodziców oraz grona pedagogicznego.

72 tysiące złotych na rozwój czytelnictwa

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
72 tysiące złotych na rozwój czytelnictwa Sześć gnieźnieńskich szkół pozyskało dofinansowanie w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" dotyczącego wspierania w latach 2016 - 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne.

Zakończenie zbiórki dla szpitalnych oddziałów dziecięcych

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Zakończenie zbiórki dla szpitalnych oddziałów dziecięcych w miniony piątek Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci odwiedziło oddział dziecięcy w gnieźnieńskim szpitalu przy ul. św. Jana, gdzie przekazany został sprzęt zakupiony w związku z charytatywną, trzecią już zbiórką na oddział dziecięcy w Gnieźnie oraz dziecięcy oddział hematologiczno-onkologiczny szpitala klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, na który trafiają także dzieci z Gniezna i okolic. Tegoroczna edycja akcji udała się dzięki zaangażowaniu mieszkańców Gniezna, Trzemeszna i Żydowa.

Powołano Wielkopolską Izbę Gospodarczą

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Powołano Wielkopolską Izbę Gospodarczą 22 czerwca podczas uroczystego, założycielskiego Walnego Zgromadzenia Izby, 61 podmiotów między innymi z Gniezna, Łubowa, Kostrzyna, Trzemeszna, Poznania, Czerniejewa, Leszna oraz Konina, uchwaliło statut i powołało do życia Wielkopolską Izbę Gospodarczą.

Gniezno na TAK dla DISCO POLO?

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Gniezno na TAK dla DISCO POLO? Ostatnie koncerty na gnieźnieńskim Rynku nie przyciągnęły tłumów publiczności. Czy nie tego spodziewali się mieszkańcy Pierwszej Stolicy?

Pomoc dla Przyjaciół! Dziękujemy Fiskars Polska!

Artykul dodany: Niedziela, 25 czerwca 2017
Pomoc dla Przyjaciół! Dziękujemy Fiskars Polska! Największe Przyjaźnie często rodzą się w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Tak też było w przypadku naszej redakcji oraz Anety i Marcina - sokolników z Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Fundacji Świętego Huberta w Wyszonowicach. Dlaczego o tym wspominamy? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu.

Wypadek na Placu Św. Wojciecha! Samochód wjechał w ludzi!

Artykul dodany: Sobota, 24 czerwca 2017
Wypadek na Placu Św. Wojciecha! Samochód wjechał w ludzi! W czwartek na Placu Św. Wojciecha w Gnieźnie doszło do wypadku. Kierowca samochodu osobowego wjechał w ludzi. W zdarzeniu ucierpieli piesi oraz rowerzysta.

Uroczyste zakończenie roku szkoleniowego w OSiW 15-4 OHP w Niechanowie

Artykul dodany: Piątek, 23 czerwca 2017
Uroczyste zakończenie roku szkoleniowego w OSiW 15-4 OHP w Niechanowie 23 czerwca roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkoleniowego w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Niechanowie.

Byli parlamentarzyści SLD będą kandydować w wyborach do sejmików

Artykul dodany: Piątek, 23 czerwca 2017
Byli parlamentarzyści SLD będą kandydować w wyborach do sejmików W Kołaczkowie odbyło się spotkanie członków SLD z Trzemeszna, Niechanowa, gminy Gniezno i Witkowa. W czasie zebrania omówiono stan przygotowań partii do wyborów samorządowych w kraju i powiecie gnieźnieńskim.

Jezioro Winiary jako jedyne na terenie powiatu bez pozytywnej opinii Sanepidu

Artykul dodany: Piątek, 23 czerwca 2017
Jezioro Winiary jako jedyne na terenie powiatu bez pozytywnej opinii Sanepidu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie zbadała stan wody w jeziorach na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Wszystkie akweny, oprócz jeziora Winiary, uzyskały zgodę na otwarcie kąpielisk.

Policja ma nowy sprzęt do walki z pijanymi kierowcami

Artykul dodany: Piątek, 23 czerwca 2017
Policja ma nowy sprzęt do walki z pijanymi kierowcami Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymali trzy nowe urządzenia do badania trzeźwości - 2 sztuki o nazwie AlcoBlow i 1 alkomat A2.0/04. Urządzenia zostały uroczyście przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu w obecności władz miasta.

Utrudnienia w ruchu na trzech ulicach

Artykul dodany: Czwartek, 22 czerwca 2017
Utrudnienia w ruchu na trzech ulicach W terminie od 27 czerwca do 31 lipca 2017 roku wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach Kasprowicza, Marcinkowskiego i Parkowej w Gnieźnie. Związane będzie to z zajęciem pasa drogowego przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane "Transkop" w Gnieźnie na czas budowy kanalizacji sanitarnej. O ewentualnych zmianach w tym temacie informować będziemy na bieżąco.

Czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego

Artykul dodany: Czwartek, 22 czerwca 2017
Czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Już po raz czwarty pełnoletni mieszkańcy Gniezna będą mogli zdecydować na co przeznaczyć 500 tys. zł w ramach Budżetu Obywatelskiego. Od 10 lipca do 11 sierpnia mieszkańcy mają czas, by złożyć swoje pomysły i projekty do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci z Gniezna - tylko do końca sierpnia

Artykul dodany: Czwartek, 22 czerwca 2017
Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci z Gniezna - tylko do końca sierpnia Tylko do 31 sierpnia br. dzieci urodzone w 2014 roku i zameldowane w Gnieźnie mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. To kolejna już edycja akcji, której celem jest zapewnienie dzieciom ochrony przed bakteriami wywołującymi takie choroby jak zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsa. Program w całości finansowany jest ze środków budżetu Miasta Gniezna, które na jego realizację przeznaczyło w tym roku ok. 24 tys. zł.

W trosce o bezpieczne wakacje

Artykul dodany: Czwartek, 22 czerwca 2017
W trosce o bezpieczne wakacje Przedwakacyjna, bezpłatna kontrola stanu technicznego pojazdów stała się już tradycyjnym elementem szerokiej akcji "Bezpieczny Powiat", którą po raz kolejny, w terminie 26 - 30 czerwca br., przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z powiatowymi służbami.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze Informujemy, że jutro w regionie pojawi się podwyższone ryzyko wystąpienia gwałtownych burz - z ulewnymi opadami deszczu (lokalnie do 30-40 mm opadu), silnymi porywami wiatru (miejscami nawet do 90-100 km/h, punktowo więcej), lokalnie również z opadami gradu. Najsilniejsze burze prognozowane są w czwartek w godzinach wieczornych i w trakcie nocy z czwartku na piątek. Głównym zagrożeniem podczas burz będą intensywne opady deszczu, które mogą prowadzić do podtopień ulic oraz zabudowań.

Truskawkowe pole przed Starostwem

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Truskawkowe pole przed Starostwem Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na trzecią już edycję wydarzenia organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, którego motywem przewodnim będą truskawki.

Sukces uczniów szkoły w Zdziechowie

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Sukces uczniów szkoły w Zdziechowie Kilkoro uczniów z ZS-G w Zdziechowie, odniosło duży sukces w Ogólnopolskim Konkursie "Zuch" dla edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs ten polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego testu zróżnicowanego w zależności od klasy, a jego treść była dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

Park Kościuszki oddany do użytku! Zobaczcie jak wygląda nowa fontanna i pergola

Artykul dodany: Środa, 21 czerwca 2017
Park Kościuszki oddany do użytku! Zobaczcie jak wygląda nowa fontanna i pergola Dzisiaj nastąpiło oficjalne otwarcie Parku im. T. Kościuszki w Gnieźnie. To kolejny zrewitalizowany obszar zieleni w naszym mieście. Zobaczcie jak wygląda po gruntownej przebudowie.

Nakładka na ul. Wierzbiczany

Artykul dodany: Wtorek, 20 czerwca 2017
Nakładka na ul. Wierzbiczany Choć całkowita modernizacja ul. Wierzbiczany zaplanowana jest na lata 2019/2020 w najbliższym czasie zostanie ona częściowo wyremontowana. Na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Pszenicznej (do pętli autobusowej) zostanie nałożona nakładka bitumiczna. Inwestycja, która znacznie poprawi komfort jazdy kierowcom zostanie zakończona w ostatnich dniach lipca i będzie kosztować ok. 200 tys. zł.

Zewnętrzne środki na Park Miejski

Artykul dodany: Wtorek, 20 czerwca 2017
Zewnętrzne środki na Park Miejski Miasto Gniezno otrzymało pomoc w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 90 000 zł na "Przyrodniczą rewaloryzację Parku Miejskiego im. Generała Władysława Andersa w Gnieźnie". Koszt inwestycji będzie wynosił ok. 95 000 zł.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15251 252 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno