Logo

Dział - Wiadomości

Trzy mosty w trakcie rozbiórki

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Trzy mosty w trakcie rozbiórki Ruszył proces rozbiórki dwóch z trzech wiaduktów nad ulicą Pod Trzema Mostami. Jest to pierwsza z serii większych zmian komunikacyjnych w tej części Gniezna.

"Galeria Piastova" zamiast POL-OKIEN

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
APOLLO jest właścicielem nowo powstającego w Gnieźnie projektu "Galeria Piastova", zlokalizowanego u zbiegu ulic Witkowskiej i Składowej, w odległości ok. 1 km od ścisłego centrum miasta. Galeria zostanie otwarta w I kwartale 2018 r.

Lokalizator GPS: bezpieczeństwo bliskich i majątku

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Lokalizator GPS: bezpieczeństwo bliskich i majątku Jak dyskretnie sprawdzić, czy nasze dziecko jest w bezpiecznym miejscu? Jak też opiekować się seniorem, który zaczyna tracić orientację w terenie? A wreszcie: jak chronić swój samochód przed kradzieżą lub ograniczyć jej skutki? Okazuje się, że we wszystkich tych przypadkach pomóc nam może lokalizator GPS. Dlatego właśnie ten sprzęt detektywistyczny będzie bohaterem naszego artykułu.

Drewno po nawałnicy - prezydent cofa pozwolenie

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Drewno po nawałnicy - prezydent cofa pozwolenie Prezydent Miasta Gniezna informuje, że z dniem 21 sierpnia 2017 przestaje obowiązywać pozwolenie na nieodpłatne pozyskiwanie drewna na cele opałowe z dróg gminnych na terenie Miasta Gniezna. Jednocześnie magistrat przypomina, iż do usuwania zaległych gałęzi i pni drzew z parków, skwerów, terenów zielonych, dróg gminnych oraz innych nieruchomości miejskich, upoważnione są tylko odpowiednie służby porządkowe oraz firmy działające na zlecenie miasta.

Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu z powodu budowy kanalizacji

Artykul dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu z powodu budowy kanalizacji Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje mieszkańców Gniezna o rozpoczęciu budowy kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej w ul. Roosevelta na odcinku od przepustu cieku wodnego do skrzyżowania z ul. Kasztelańską włącznie. Roboty będą trwały od 23.08.2017r. do końca listopada 2017r.

Przerwa w dostawie ciepłej wody - komunikat PEC

Artykul dodany: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Przerwa w dostawie ciepłej wody - komunikat PEC Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o. o. informuje, że w dniu 23 sierpnia 2017 r. (środa) od godz. 6.00 do godz. 22.00 zostanie wstrzymana dostawa ciepłej wody (w związku z podłączeniem do sieci ciepłowniczej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie) do następujących obiektów w Gnieźnie:

Oświadczenie Marszałka Marka Woźniaka ws. gotowości udzielenia wsparcia finansowego poszkodowanym samorządom wielkopolskim w wyniku nawałnicy

Artykul dodany: Piątek, 18 sierpnia 2017
Oświadczenie Marszałka Marka Woźniaka ws. gotowości udzielenia wsparcia finansowego poszkodowanym samorządom wielkopolskim w wyniku nawałnicy Samorząd województwa, zgodnie z obowiązującym prawem, może udzielać wsparcia samorządom gmin i powiatów w formie pomocy budżet - budżet, na realizację zadań publicznych. Nie obejmuje to, niestety, możliwości pomocy mieszkańcom i podmiotom prywatnym. Podobnie jak w latach ubiegłych możliwa jest za to pomoc na remonty i odtworzenie zniszczonych obiektów publicznych. Takiej dotacji udzieliliśmy choćby na odbudowę drogi w Jankowie Przygodzkim pod Ostrowem, po wybuchu gazu.

Ulica Pod Trzema Mostami wkrótce zamknięta

Artykul dodany: Piątek, 18 sierpnia 2017
Ulica Pod Trzema Mostami wkrótce zamknięta Między 21 a 31 sierpnia 2017 roku nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu samochodowego, pieszego i rowerowego ulicy Pod Trzema Mostami w Gnieźnie. W powyższym terminie prowadzone będą prace rozbiórkowe dwóch nieczynnych wiaduktów kolejowych nad ul. Pod Trzema Mostami. Na tablicach znajdujących się na skrzyżowaniu ul. Witkowskiej i ul. Słonecznej wskazane zostanie schematycznie miejsce zamknięcia drogi. Prócz tego, na ulicach dolotowych ustawione zostaną tablice "Brak przejazdu ulicą Pod Trzema Mostami". Szczegóły oznakowania podane są na głównej grafice.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze

Artykul dodany: Piątek, 18 sierpnia 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze Przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

Mieszkaniowy rynek ubezpieczeń

Artykul dodany: Piątek, 18 sierpnia 2017
Mieszkaniowy rynek ubezpieczeń Zacznijmy od tego, że tylko 75% Polaków się ubezpiecza. Niektórzy mogliby powiedzieć, że "aż" i wręcz zauważyć pewną zmianę w mentalności rodaków i nawet grę z ludowym przysłowiem, które mówi, że "Polak mądry po szkodzie". Wśród najczęściej wybieranych polis obowiązkowych najchętniej ubezpieczamy siebie i dom lub mieszkanie. Ten drugi pakiet jest w pewien sposób wymuszony przez politykę banków, które niejako zmuszają klientów do ubezpieczeń, a tym samym zabezpieczają swoje interesy w przypadku jakiegoś nieszczęścia. Pamiętajmy jednak, że opłacana przez nas składka pokrywa w dużej mierze cesję ubezpieczenie, którą ma bank i to on w pierwszej kolejności sięgnie po pieniądze.

Odszkodowania za szkody spowodowane przez burzę

Artykul dodany: Piątek, 18 sierpnia 2017
Odszkodowania za szkody spowodowane przez burzę Burze, które przetaczają się nad Polską, powodują różnorakie szkody. Nie zawsze łatwo jest ocenić, jakiego typu świadczenie przysługuje poszkodowanym i od kogo można ich dochodzić. Poniżej wskazujemy, jakie szkody występują najczęściej w czasie burz. Choć szkody spowodowane przez burzę kojarzą się zazwyczaj z uderzeniem pioruna lub z zalaniem przez deszcz. Nie należy zapominać, że burzom często towarzyszy silny wiatr, czasem przechodzący nawet w huragan.

Informacja o stratach w powiecie gnieźnieńskim po nawałnicy

Artykul dodany: Czwartek, 17 sierpnia 2017
Informacja o stratach w powiecie gnieźnieńskim po nawałnicy 14 sierpnia już po raz trzeci w budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej, dotyczące sytuacji w powiecie gnieźnieńskim po piątkowej nawałnicy. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a ponadto Prezydent Miasta Gniezna, Komendant Straży Miejskiej, przedstawiciele Nadleśnictwa Gniezno oraz spółki Enea Operator.

Czy minister MSWiA został narażony na niebezpieczeństwo?

Artykul dodany: Czwartek, 17 sierpnia 2017
Czy minister MSWiA został narażony na niebezpieczeństwo? Minister MSWiA, Mariusz Błaszczak, odwiedził w środę Gniezno, aby na własne oczy zobaczyć rozmiar zniszczeń, jakie spowodowała nawałnicy, która pod koniec ubiegłego tygodnia przeszła nad naszym regionem. Briefing prasowy z udziałem ministra odbył się w niedawno wybudowanej hali sportowej przy ul. Sobieskiego. Obiekt ten obecnie nie nadaje się do użytku.

Prymas prosi i dziękuje za solidarność

Artykul dodany: Środa, 16 sierpnia 2017
Prymas prosi i dziękuje za solidarność Abp Wojciech Polak dziękuje za okazywaną sobie w ostatnich dniach sąsiedzką pomoc i prosi o materialne i modlitewne wsparcie poszkodowanych przez nawałnicę. Z myślą o nich w niedzielę, 20 sierpnia, we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek.

Minister Spraw Wewnętrznych obejrzał skutki nawałnicy

Artykul dodany: Środa, 16 sierpnia 2017
Minister Spraw Wewnętrznych obejrzał skutki nawałnicy Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, oglądał w środowe popołudnie skutki nawałnicy, która 12 sierpnia przeszła przez Gniezno. Szkody w okolicach wzgórza Lecha pokazywał politykowi prezydent Gniezna, Tomasz Budasz. Politykowi towarzyszyli również starosta Beata Tarczyńska, wicestarosta Jerzy Berlik, poseł Zbigniew Dolata, przedstawiciele Policji oraz Straży Pożarnej.

Bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy i obsługi urządzenia AED w Witkowie

Artykul dodany: Środa, 16 sierpnia 2017
Bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy i obsługi urządzenia AED w Witkowie Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie organizuje spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla mieszkańców gminy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy połączone z zasadami obsługi AED (automatycznego defibrylatora zewnętrznego), który można spotkać w miejscach użyteczności publicznej, firmach i instytucjach. Na terenie Gminy Witkowo takie urządzenie znajduje się w remizie strażackiej oraz przy Banku Spółdzielczym w Witkowie. Ważnym elementem są aspekty edukacyjne, aby mieszkańcy w sytuacji kryzysowej nie bali się skorzystać z urządzenia i wiedzieli jak to uczynić.

Pilny komunikat Nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno

Artykul dodany: Środa, 16 sierpnia 2017
Pilny komunikat Nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno Z uwagi na grożące niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia osób przebywających na terenie leśnym uszkodzonym przez huragan, nadleśnictwo przypomina o obowiązującym od dnia 12.08.2017 r. do odwołania, zakazie wstępu na tereny leśnictw Las Miejski, Brody, Nowaszyce, Kowalewko, Zakrzewo. Nadleśnictwo informuje, że zabrania się pozyskiwania, uprzątania i zabierania drewna z powstałych wywrotów i złomów z terenów administrowanych przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gniezno.

Gniezno po nawałnicy. Jak uzyskać zasiłek i odszkodowanie?

Artykul dodany: Wtorek, 15 sierpnia 2017
Gniezno po nawałnicy. Jak uzyskać zasiłek i odszkodowanie? Wieczoru 11 sierpnia 2017 r. mieszkańcy Gniezna długo nie zapomną. Huragan, jaki przeszedł nad miastem i okolicami przyniósł ogromne spustoszenia. Powalone setki, jeśli nie tysiące drzew, zniszczona katedra, uszkodzone domy, linie energetyczne, obiekty sportowe, znaki, drogi - to tylko część zniszczeń. Nie ma miejsca na terenie Gniezna, które wyszłoby z tej nawałnicy bez szwanku.

W Wielkopolsce Enea Operator przywróciła dostawy do 98% odbiorców

Artykul dodany: Wtorek, 15 sierpnia 2017
W Wielkopolsce Enea Operator przywróciła dostawy do 98% odbiorców Po piątkowej nawałnicy w Wielkopolsce zasilanie zostało przywrócone prawie do wszystkich Odbiorców. Pomimo dnia świątecznego wszystkie brygady energetyków pracują, aby jak najszybciej wznowić dostawy energii elektrycznej do ok. 3 tys. Wielkopolan.

Obchody Święta Wojska Polskiego

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 sierpnia 2017
Obchody Święta Wojska Polskiego Z okazji Święta Wojska Polskiego jutro, tj. wtorek 15 VIII, o godzinie 12.15 odbędzie się msza w kościele Garnizonowym. Po mszy delegacje udadzą się na cmentarz przy ul. Witkowskiej w celu złożenia kwiatów i zniczy przy obelisku poświęconym bohaterskim synom Ziemi Gnieźnieńskiej, żołnierzom Pułków Wielkopolskich Wojska Polskiego poległym w wojnie 1919 - 1920. W związku z nawałnicą, która miała miejsce w piątek, na cmentarzu trwają obecnie prace porządkowe, dzięki którym jutro symbolicznie będziemy mogli oddać hołd poległym.

Komunikat PCZK: zasiłek celowy dla osób najbardziej poszkodowanych podczas burzy

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 sierpnia 2017
Komunikat PCZK: zasiłek celowy dla osób najbardziej poszkodowanych podczas burzy W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej.

Enea Operator przywraca dostawy prądu

Artykul dodany: Niedziela, 13 sierpnia 2017
Enea Operator przywraca dostawy prądu Enea Operator przywróciła już zasilanie do ponad tysiąca miejscowości i do 140 tys. Odbiorców z woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Miejskie parki zamknięte do odwołania

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Miejskie parki zamknięte do odwołania Ze względu na potężne zniszczenia, jakie dokonały się podczas piątkowej nawałnicy w całym mieście, szczególnie dotknięte przez wiatr Park Miejski im. gen. W. Andersa oraz Park Piastowski przy jeziorze Jelonek zostają do odwołania zamknięte. Zakład Zieleni Miejskiej, URBiS, Straż Pożarna oraz inne służby w najbliższych dniach będą pracować nad przywróceniem terenów zielonych do używalności, jednak czas, jaki będzie potrzebny na usunięcie zniszczeń nie jest jeszcze znany.

Stan klęski w lasach! Zakaz wstępu na terenie 5 leśnictw

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Stan klęski w lasach! Zakaz wstępu na terenie 5 leśnictw Nadleśniczy Nadleśnictwa Gniezno wprowadza na podstawie art. 29 pkt. 3 Ustawy o lasach z dniach 28 września 1991 r. z dniem dzisiejszym, tj. 12.08.2017 r., do odwołania zakaz wstępu do lasu na terenie leśnictw: Brody, Kowalewko, Nowaszyce, Las Miejski, Zakrzewo w związku ze zniszczeniami drzewostanów spowodowanymi huraganem.

Kontenery na odpady zielone

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Kontenery na odpady zielone Wczorajsza nawałnica pozostawiła po sobie nie tylko zniszczenia, ale także ogromną ilość odpadów zielonych: gałęzi i liści, które od rana próbują uprzątnąć mieszkańcy i rozliczne służby. Aby rozwiązać problem ich wywozu, Miasto Gniezno zorganizowało 5 punktów z kontenerami, do których można dostarczać takie odpady.

Muzeum i basen nieczynne do odwołania z powodu uszkodzeń podczas nawałnicy

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Muzeum i basen nieczynne do odwołania z powodu uszkodzeń podczas nawałnicy W związku z gwałtownymi burzami, które przeszły nad Gnieznem w dniu 11 sierpnia 2017 r., uszkodzeniom uległ również budynek naszego Muzeum. W związku z pracami mającymi na celu zabezpieczenie zarówno muzealnych zbiorów jak i samej infrastruktury, placówka będzie nieczynna do odwołania. O wszelkim zmianach będziemy informować.

Komunikat PWiK: obniżone ciśnienie wody z powodu nawałnicy

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Komunikat PWiK: obniżone ciśnienie wody z powodu nawałnicy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z przejściem nawałnicy i w wyniku tego licznymi awariami energetycznymi na terenie miasta Gniezna oraz okolicznych miejscowości w dniu 12.08.2017r. może wystąpić obniżone ciśnienie wody na terenie miasta i gminy Gniezno. Za utrudnienia przepraszamy.

Obchody Święta Wojska Polskiego odwołane

Artykul dodany: Sobota, 12 sierpnia 2017
Obchody Święta Wojska Polskiego odwołane Informujemy, że z uwagi na złe warunki atmosferyczne wszystkie sobotnie imprezy związane z obchodami Święta Wojska Polskiego w Gnieźnie są odwołane.

Trwają prace związane z odwodnieniem terenu dzielnicy Kawiary-Osiniec

Artykul dodany: Piątek, 11 sierpnia 2017
Trwają prace związane z odwodnieniem terenu dzielnicy Kawiary-Osiniec Miasto Gniezno pozyskało środki zewnętrzne na kolejne działania mające na celu zwiększenie retencji wód powierzchniowych dzielnicy Kawiary-Osiniec. Jest to konieczne nie tylko dla bezpieczeństwa mieszkańców tego terenu, ale także ze względu na istniejącą już w tym rejonie zabudowę przemysłową Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Moje-Gniezno.pl w zakładce WP.pl z przeglądem mediów regionalnych na stronie głównej

Artykul dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Moje-Gniezno.pl w zakładce WP.pl z przeglądem mediów regionalnych na stronie głównej Na stronie głównej portal WP.pl wprowadzono sekcję z przeglądem najciekawszych publikacji z mediów regionalnych. Można je selekcjonować pod względem lokalizacji i kategorii tematycznej. Jednym z portali, które znalazły się w tej sekcji jest Moje-Gniezno.pl.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15255 256 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno