Logo

Dział - Wiadomości

"Zero Tolerancji" w Wielkanocne Święta

Artykul dodany: Sobota, 31 marca 2018
Wielkanoc to czas, który zgodnie z tradycją obchodzimy w większości w gronie rodzinnym. Jednak coraz popularniejszą formą spędzania Świąt są kilkudniowe wyjazdy połączone z wypoczynkiem. Obie te formy wiążą się zazwyczaj z pokonaniem samochodami dużych odległości, nawet kilkuset kilometrowych. Siadając za kierownicę należy bezwzględnie pamiętać zarówno o własnym bezpieczeństwie, ale także o bezpieczeństwie przewożonych pasażerów.

Spotkanie w Kiszkowie dotyczące podtopień spowodowanych przeze Rzekę Mała Wełna

Artykul dodany: Piątek, 30 marca 2018
Spotkanie w Kiszkowie dotyczące podtopień spowodowanych przeze Rzekę Mała Wełna 28 marca o godz. 18.00 w sali lustrzanej HWS w Kiszkowie odbyło się spotkanie dotyczące "Negatywnego oddziaływania Rzeki Mała Wełna i Hodowlanych Stawów Rybackich na gruntach przyległych w miejscowościach Łagiewniki Kościelne, Myszki, Rybno Wielkie, Kiszkowo, Turostowo, Łubowiczki. Zalewanie i podtopienia gruntów łąk wzdłuż Doliny Rzeki Mała Wełna."

Kolejny etap zagospodarowania Doliny Pojednania

Artykul dodany: Czwartek, 29 marca 2018
Kolejny etap zagospodarowania Doliny Pojednania Miasto Gniezno realizuje kolejny etap zagospodarowania Doliny Pojednania. W tym roku na tym terenie zostanie wybudowana fontanna. Na ten cel w miejskim budżecie zaplanowano pół miliona zł.

Trwa remont ul. Kawiary

Artykul dodany: Czwartek, 29 marca 2018
Trwa remont ul. Kawiary Rozpoczął się remont ul. Kawiary na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Osiniec w Gnieźnie. Zakończenie inwestycji, która w sumie będzie kosztować 3 mln 300 tys. zł, planowane jest na koniec lipca 2018 r.

8 kwietnia, czyli komunikacyjny chaos w Gnieźnie. Co na to Policja?

Artykul dodany: Czwartek, 29 marca 2018
8 kwietnia, czyli komunikacyjny chaos w Gnieźnie. Co na to Policja? 8 kwietnia w Gnieźnie odbędą się dwie bardzo duże imprezy: Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2018 oraz Inauguracja 1. Ligi Żużlowej. Czy gnieźnieńskie służby są przygotowane na taką "kumulację"?

Króliki to nie wszystko! Co jeszcze będzie można znaleźć na Trakcie Królewskim?

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Króliki to nie wszystko! Co jeszcze będzie można znaleźć na Trakcie Królewskim? Pierwsze trzy króliki, które pojawiły się na ulicach Gniezna wzbudziły ogromne zainteresowanie, ale pamiętajcie, że łącznie będzie ich aż 15, i nie będą jedynymi atrakcjami Traktu Królewskiego.

Galeria Piastova w Gnieźnie przygotowana do otwarcia

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Galeria Piastova w Gnieźnie przygotowana do otwarcia W czwartek, 5 kwietnia, zostanie otwarta Galeria Piastova, której inwestorem i deweloperem jest NAPOLLO. Obiekt posiada już pozwolenie na użytkowanie. Poziom komercjalizacji przekroczył 98%.

Dzielnicowy spotkał się z seniorami

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Dzielnicowy spotkał się z seniorami Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kłecku st. asp. Rafał Staszak spotkał się w Kiszkowie z seniorami ze Stowarzyszenia "Słoneczny Promyk". Policjant ostrzegał przed wpuszczaniem do domu obcych osób oraz instruował, jak należy się zachować w przypadku odebrania telefonu od rzekomego wnuczka lub policjanta. Spotkanie zakończyła żywa dyskusja, podczas której seniorzy opowiadali o próbach oszustw na ich szkodę.

Językowa rywalizacja w ZSP nr 1

Artykul dodany: Środa, 28 marca 2018
Językowa rywalizacja w ZSP nr 1 27 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. S. Mikołajczyka w Gnieźnie odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem w języku angielskim i niemieckim pt: READ AND UNDERSTAND - LESSEN UND VERSTEHEN - I like it.

Parkomaty bardziej widoczne

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Parkomaty bardziej widoczne W związku z procesem realizacji dodatkowego czytelnego oznakowania parkomatów znajdujących się w obrębie Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie, Biuro SPP realizuje montaż, przy każdym z parkomatów, masztów z dwustronnymi tablicami informacyjnymi.

Awaria sieci wodociągowej na ul. Spichrzowej w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Awaria sieci wodociągowej na ul. Spichrzowej w Gnieźnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Spichrzowej w dniu 28.03.2018 r. od godziny 8.00 do godz. 14.00 będą prowadzone prace naprawcze. W związku z powyższym wystąpi przerwa w dostawie wody. Informujemy, ze dostawa wody będzie realizowana beczkowozem. Jednocześnie informujemy o utrudnieniach w ruchu drogowym w obszarze usuwania awarii. Za utrudnienia przepraszamy.

Czy mieszkańcy przyzwyczają się do parkingu? Miasto pozwala parkować za darmo przez 2 miesiące

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Czy mieszkańcy przyzwyczają się do parkingu? Miasto pozwala parkować za darmo przez 2 miesiące Decyzją prezydenta Gniezna Tomasza Budasza, parking przy ul. Powstańców Wielkopolskich przez 2 miesiące będzie bezpłatny dla użytkowników. W terminie od 29 marca do końca maja 2018 r. szlabany nie będą zamykane. Zmiana wprowadzona czasowo ma na celu przyzwyczajenie mieszkańców do parkowania w nowym miejscu.

Pierwsze króliki już na ulicach Gniezna!

Artykul dodany: Wtorek, 27 marca 2018
Pierwsze króliki już na ulicach Gniezna! Pierwsze elementy Traktu Królewskiego - króliki - zaczynają już się pojawiać na ulicach Pierwszej Stolicy Polski! I jak widać na załączonych obrazkach, od razu budzą spore zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów.

Wielkanocne święcenie pokarmów - skąd pochodzi ta tradycja?

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 marca 2018
Wielkanocne święcenie pokarmów - skąd pochodzi ta tradycja? W Polsce od wieków celebruje się zwyczaj święcenia pokarmów. W Wielką Sobotę wierni udają się do kościołów, aby w czasie uroczystego nabożeństwa kapłan mógł pobłogosławić koszyki pełne żywności,. Każdy wie co należy umieścić w koszyczku - przede wszystkim jajka i chleb, poza tym: chrzan, sól, kiełbasa... Co symbolizują te wszystkie produkty, w tym tak ważny z nich - chleb?

Walczyli dla Damiana! Pomogli choremu koledze

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 marca 2018
Walczyli dla Damiana! Pomogli choremu koledze Klub KRAV MAGA 360 oraz Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie zorganizowały charytatywne warsztaty z samoobrony, podczas których odbyła się zbiórka pieniędzy i licytacja dla studenta, Damiana Hanczewskiego.

Prawie 30 firm uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez WIG

Artykul dodany: Poniedziałek, 26 marca 2018
Prawie 30 firm uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez WIG W czwartek Wielkopolska Izba Gospodarcza, w związku ze zmieniającymi się przepisami dotyczącymi ustawy o ochronie danych osobowych, zorganizowała szkolenie pn. "Praktyczne aspekty ochrony danych osobowych do maja 2018 roku, wpływ Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) oraz projektu nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych". Uczestniczyło w nim prawie 30 przedstawicieli firm zrzeszonych w WIG-u.

Przesunęli inaugurację 1. Ligi Żużlowej! Czy wiedzą, co zrobili?

Artykul dodany: Niedziela, 25 marca 2018
Przesunęli inaugurację 1. Ligi Żużlowej! Czy wiedzą, co zrobili? Organizatorzy Biegu Europejskiego oraz Prezydent Tomasz Budasz apelowali do Polskiego Związku Motorowego o przesunięcie inauguracji 1. Ligi Żużlowej, ponieważ obie imprezy miały odbywać się tego samego dnia. Najwyraźniej nie zauważono jednak, że wywołano kolejny konflikt terminów.

Warsztaty z kuchni meksykańskiej

Artykul dodany: Niedziela, 25 marca 2018
Warsztaty z kuchni meksykańskiej W minioną środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie odbyły się warsztaty kulinarne dotyczące kuchni meksykańskiej, prowadzone przez Łukasza Dura - szefa kuchni "U Leniwej Doroty", największej firmy cateringowej z Poznania. Uczniowie klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej wspólnie z prowadzącym przygotowali burrito z pita oraz zupę duo - z papryki, kukurydzy i topinambury.

Pierwsze prace na linii Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Pierwsze prace na linii Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej Od połowy marca br. trwają pierwsze prace utrzymaniowe na Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i obecnego zarządcy infrastruktury GKW - Towarzystwa Przyjaciół Kolei Średzkiej "BANA", przystąpiono do wstępnego uporządkowania wyznaczonych odcinków linii wąskotorowej.

Droga krzyżowa przeszła gnieźnieńską Starówką

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Droga krzyżowa przeszła gnieźnieńską Starówką "W tych dniach, w których toczy się walka o życie człowieka, tak bardzo potrzeba świadków życia, potrzeba ludzi, którzy będą nie tylko o życiu mówić i za życiem głosować, ale którzy będą to życie wspierać własnym życiem" - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak na zakończenie Drogi Krzyżowej, która przeszła w piątek 23 marca ulicami Gniezna.

Budżet Obywatelski Miasta Gniezna 2019

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Budżet Obywatelski Miasta Gniezna 2019 700 tysięcy złotych - czyli o 200 tys. więcej niż do tej pory - wyniesie pula Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna na rok 2019. Tegoroczna, piąta już edycja tego przedsięwzięcia ponownie pozwoli mieszkańcom zadecydować o przeznaczeniu tej kwoty.

Szukasz odkurzacza centralnego? Sprawdź ofertę firmy Tadex w Gnieźnie

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Szukasz odkurzacza centralnego? Sprawdź ofertę firmy Tadex w Gnieźnie Nie lubisz męczyć się z rozkładaniem i zwijaniem odkurzacza? To już żaden problem. Rozwiązaniem jest odkurzacz centralny! Sprawdź ofertę firmy Tadex w Gnieźnie.

Czarny Piątek na ulicach Pierwszej Stolicy

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Czarny Piątek na ulicach Pierwszej Stolicy Gniezno przyłączyło się do Czarnego Piątku. W protest przeciwko zakazowi aborcji włączyło się spore grono mieszkańców Grodu Lecha - nie tylko kobiet. Jedną z osób silnie popierających oddolną inicjatywę tego typu protestów jest posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.

Ferma Udoju Klaczy ze wsi Kłodzin w gminie Mieścisko, zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Rolnik 2018

Artykul dodany: Sobota, 24 marca 2018
Ferma Udoju Klaczy ze wsi Kłodzin w gminie Mieścisko, zwyciężyła w konkursie Innowacyjny Rolnik 2018 Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wraz z czasopismem Tygodnik Poradnik Rolniczy oraz magazynem rolniczym top agrar Polska rozstrzygnęli konkurs "Innowacyjny Rolnik". W kategorii rolniczy handel detaliczny zwycięzcą został Pan Andrzej Serwatka ze wsi Kłodzin w gminie Mieścisko, prowadzący Fermę Udoju Klaczy.

Ul. Lelewela do remontu

Artykul dodany: Piątek, 23 marca 2018
Ul. Lelewela do remontu Na fanpage'u Prezydenta Miasta Gniezna pojawiła się informacja o remoncie ul. Lelewela oraz częściowej naprawie nawierzchni na ul. Cieszkowskiego w Gnieźnie. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca wakacji.

Co włożyć do wielkanocnego koszyka?

Artykul dodany: Piątek, 23 marca 2018
Co włożyć do wielkanocnego koszyka? W Wielką Sobotę całe rodziny udają się do kościoła, by poświęcić pokarmy, które zostaną spożyte w czasie śniadania następnego dnia. Nic w tym dziwnego - to tradycja, która znana jest od pokoleń milionom Polaków. Rozpoczynasz wielkanocne zakupy i nie chcesz pominąć żadnych produktów? Sprawdź, jak powinien wyglądać idealny koszyczek wielkanocny.

Klasa patronacka grupy VELUX w ZSP nr 2

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Klasa patronacka grupy VELUX w ZSP nr 2 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie podpisano list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy NB Polska Sp. z o. o. grupa VELUX Gniezno, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie.

Seks nie musi być nudny! 4 porady eksperta ze sklepu erotycznego

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Seks nie musi być nudny! 4 porady eksperta ze sklepu erotycznego Sex shop kiedyś wiązał się z poczuciem wstydu i z tabu. Dziś, kiedy psychologowie bez pardonu rozmawiają o seksie, a celebryci dzielą się sex taśmami, mamy coraz mniej powodów do niezdrowego rumieńca. Zobacz, w jaki sposób można odmienić swoje kontakty seksualne tak, aby były w pełni satysfakcjonujące do obu stron.

Najpiękniejsza Palma Wielkanocna wybrana!

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
Najpiękniejsza Palma Wielkanocna wybrana! 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie odbył się Powiatowy Konkurs na najpiękniejsza Palmę Wielkanocną. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego, w grupach 2-osobowych, wykorzystując materiały pochodzenia naturalnego, zaprezentowali tradycyjną palmę wielkanocną.

10 zastępów Straży Pożarnej zadysponowanych do ZZO w Lulkowie

Artykul dodany: Czwartek, 22 marca 2018
10 zastępów Straży Pożarnej zadysponowanych do ZZO w Lulkowie 21 marca na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Lulkowie (gm. Gniezno) odbyły się ćwiczenia dla sił i środków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie i Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie organizacji działań ratowniczo-gaśniczych na wypadek pożaru i innych zagrożeń, które mogą wystąpić na terenie firmy.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15275 276 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno