Logo

Dział - Wiadomości

Tak się zarabia pieniądze

Artykul dodany: Sobota, 19 maja 2018
Tak się zarabia pieniądze Bank Światowy plasuje Norwegię w pierwszej dziesiątce spośród 189 krajów pod względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej. Większość źródeł powie ci, że jest to bezpieczny i łatwy kraj do założenia własnej firmy. Bogactwo kraju i wysoki standard życia sprawiają, że choć nie jest to wielkie społeczeństwo, jego siła nabywcza może być porównywalna z o wiele większymi gospodarkami. Do tego działa tu mocno rozwinięty system klastrów przemysłowych słynący z prężnej współpracy z instytucjami badawczo-rozwojowymi.

Odznaczenia Stowarzyszenia Dzieci Wojny

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Odznaczenia Stowarzyszenia Dzieci Wojny Członkowie gnieźnieńskiego oddziału stowarzyszenia Dzieci Wojny podczas cyklicznego spotkania sprawozdawczego, 16 maja 2018 r., uhonorowali kilka osób zaangażowanych w działalność społeczną. Złotą odznakę honorową stowarzyszenia otrzymał prezydent Gniezna Tomasz Budasz, przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto Daria Danik oraz członkini stowarzyszenia Henryka Mikulska. Złoty Krzyż Zasługi otrzymała H. Napierała i J. Skórnicka, natomiast medal okolicznościowy Zdzisława Kubska i Wiesław Skórnicki.

Gnieźnieńskie skwery pięknieją

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Gnieźnieńskie skwery pięknieją W odlewni trwają prace nad kolejnymi rzeźbami, a tymczasem skwery na trasie Traktu Królewskiego powoli wzbogacają się o tzw. małą infrastrukturę.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych uczy się ratować ludzkie życie

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych uczy się ratować ludzkie życie 15 i 16 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie rozpoczął się cykl praktycznych warsztatów z zakresu ratownictwa medycznego dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

W piątek policyjna akcja "Prędkość" na drogach powiatu

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
W piątek policyjna akcja W piątek, 18 maja, policjanci będą prowadzić działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, są trzeźwi, zapinają pasy bezpieczeństwa oraz bezpiecznie przewożą dzieci.

Centrum Handlowe Tadex pomoże utrzymać porządek w Twoim ogrodzie

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Centrum Handlowe Tadex pomoże utrzymać porządek w Twoim ogrodzie Centrum Handlowe Tadex oferuje duży wybór środków ochrony roślin, kosiarek, kos elektrycznych i spalinowych oraz artykułów ogrodniczych. Tadex, ul. Orzeszkowej 31 w Gnieźnie - znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz do utrzymania porządku w Twoim ogrodzie.

Szkolenie lotnicze w Bułgarii

Artykul dodany: Czwartek, 17 maja 2018
Szkolenie lotnicze w Bułgarii W drugiej połowie kwietnia w Plovdiv w Bułgarii zorganizowano szkolenie lotnicze European Tactical Airlift Programme Course, w którym uczestniczyli żołnierze z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Przerwa w dostawie ciepłej wody

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Przerwa w dostawie ciepłej wody Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o. o. informuje, że 17.05.2018 (czwartek) w godzinach od 7.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie energii cieplnej (ciepłej wody) do następujących obiektów w Gnieźnie:

Powidzkie Bryzy w Afryce

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Powidzkie Bryzy w Afryce 2 samoloty M-28B/PT Bryza z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego brały udział w międzynarodowym ćwiczeniu FLINT LOCK 2018 na terytorium Burkiny Faso.

Powiat aktywnie wspiera ochronę pszczół

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Powiat aktywnie wspiera ochronę pszczół Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 8 maja br., w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, zainaugurowano tegoroczną akcję informacyjną dotyczącą ochrony pszczół na terenie powiatu gnieźnieńskiego. W tym roku działania prewencyjne poszerzono również o zagadnienia związane ze skuteczną ochroną przed zagrożeniem Afrykańskim Pomorem Świń (ASF).

Niech ładna i słoneczna pogoda nie będzie dla nas złudna

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Niech ładna i słoneczna pogoda nie będzie dla nas złudna Kilka słonecznych dni spowodowało pojawienie się na drogach powiatu gnieźnieńskiego większej liczby kierujących jednośladami. W związku z tym przypominamy wszystkim uczestnikom hasło motocyklistów "Patrz w Lusterka". Natomiast kierującym jednośladami przypominamy o zasadzie zachowania "szczególnej ostrożności". Wzajemny szacunek na drodze to podstawa do bezpiecznego przemieszczania się, a przecież nam wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na tym zależy.

Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 14 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie po raz kolejny odbył się powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu gnieźnieńskiego. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, Straż Miejska w Gnieźnie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9 w Gnieźnie i Szkołą Podstawową nr 5 w Gnieźnie.

Wspólnie uczcili pamięć powstańca

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Wspólnie uczcili pamięć powstańca Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. mjr Mateusza Zabłockiego, wspólnie z dyrektor placówki Katarzyną Różańską i prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem uczcili pamięć patrona szkoły, powstańca wielkopolskiego. Wspólnie złożyli patriotyczną wiązankę i znicze na niedawno wyremontowanym, ze środków budżetu miejskiego, nagrobku na cmentarzu św. Piotra w Gnieźnie.

Nie tylko do ociepleń - do czego można stosować styropian?

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Nie tylko do ociepleń - do czego można stosować styropian? Styropian z reguły kojarzy się z materiałem izolacyjnym, który stosowany jest do ocieplania budynków. Jednak produkty wykonane ze styropianu mają o wiele szersze zastosowanie. Miejsce dla nich znajduje się między innymi w branży gastronomicznej, logistycznej, a nawet w branży modowej czy wśród artystów i hobbystów. Jakie są najciekawsze zastosowania produktów styropianowych?

Bunt, pożar, barykada - ćwiczenia działań ochronnych

Artykul dodany: Środa, 16 maja 2018
Bunt, pożar, barykada - ćwiczenia działań ochronnych Funkcjonariusze więzienia przy współudziale Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wspólnie z GISW okręgu poznańskiego doskonalili umiejętności w zakresie likwidowania zagrożeń na terenie zakładu karnego.

"Gniezno lubi klasyczny cyrk ze zwierzętami"

Artykul dodany: Wtorek, 15 maja 2018
Z inicjatywy mieszkańców powstała grupa na facebooku powstałą grupa "Gniezno lubi klasyczny cyrk ze zwierzętami". Jej główną rolą nie jest walka, tylko edukowanie, że tak jak współczesny świat się zmienia, tak też na lepsze zmienia sie polski cyrk.

Zadbaj o motocykl w każdej sytuacji

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Zadbaj o motocykl w każdej sytuacji Rynek oferuje szeroki wybór akcesoriów motocyklowych, które doskonale sprawdzają się zarówno do pielęgnacji, jak i niezbędnej konserwacji. Każdy motocyklista powinien zadbać o stan łańcucha, gdyż zdecydowanie zwiększy to żywotność zestawu napędowego. W tym celu najlepiej sprawdzą się produkty w sprayu służące do jego czyszczenia oraz konserwacji. Bardzo przydatne będą także płyny służące do usuwania owadów. Jeżeli zależy nam, aby motocykl prezentował się wyjątkowo atrakcyjnie, warto zadbać o jego właściwą pielęgnację. W tym celu doskonale sprawdzają się spraye do nabłyszczania. Produkty te najlepiej spełnią swoje zadanie, jeżeli motocykl jest już po wstępnym czyszczeniu. Rynek oferuje również szeroki wybór akcesoriów dedykowanych do pielęgnacji skóry, chromu czy aluminium. Nakładanie wszelkiego rodzaju preparatów będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeżeli użyjemy do tego celu ściereczki z mikrofibry. Drobne rysy z łatwością usuniemy produktem przeznaczonym do powierzchni lakierowanych i malowanych.

Przejazd przez rzekę Mała Wełna - informacja z dnia 14 maja 2018 roku

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Przejazd przez rzekę Mała Wełna - informacja z dnia 14 maja 2018 roku Gmina Kłecko informuje, że od dnia 14 maja 2018 roku udostępniony zostaje przejazd dla pojazdów do 3,5 t przez teren Stadionu Miejskiego dla mieszkańców gminy.

Kłecko - kolejna gmina z dostępem do sieci gazowej

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Kłecko  - kolejna gmina z dostępem do sieci gazowej Kłecko to kolejna polska gmina, zgazyfikowana przez Polską Spółkę Gazownictwa. 14 maja odbyła się w niej konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano m.in. inwestycje planowane przez PSG w całej Wielkopolsce.

Poszukiwany właściciel porzuconego psa

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Poszukiwany właściciel porzuconego psa 13 maja ok. godz. 11.00 mieszkaniec Gniezna powiadomił patrol Straży Miejskiej o tym, że w lasku przy ul. Kokoszki i ul. Kostrzewskiego znalazł przywiązanego do drzewa psa. Pies trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Kawiary 38 w Gnieźnie. Funkcjonariusze szukają właściciela. Kto rozpoznaje czworonoga i zna właściciela proszony jest o kontakt, nr tel. 604 512 000.

Miasto ma propozycję rozwiązania problemu komunikacyjnego na Dalkach

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Miasto ma propozycję rozwiązania problemu komunikacyjnego na Dalkach Miasto Gniezno proponuje nowe rozwiązanie problemu komunikacyjnego związanego z przejazdami kolejowymi na Dalkach i utrudnieniami w ruchu z nimi związanymi. To przede wszystkim tunel w okolicach ul. Strumykowej i Łąkowej, wykorzystujący naturalne ukształtowanie terenu, a także nowa, półkilometrowa droga po południowej stronie torów kolejowych. Wstępny projekt trafi do Starosty Powiatu, zarządcy problematycznej przeszkody komunikacyjnej wzdłuż ulic powiatowych Dalkoskiej i Mnichowskiej.

"Pozwólcie mi żyć", czyli pikieta w wolną niedzielę

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
W niedzielę na ul. Chrobrego w Gnieźnie odbyła sie Pikieta dla Życia zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską. Przeciwnicy aborcji zebrali się, aby publicznie, w dzień wolny od handlu wyrazić swoje poglądy i pomodlić się wśród spacerujących mieszkańców.

Budzik dla Kacpra

Artykul dodany: Poniedziałek, 14 maja 2018
Budzik dla Kacpra 20-letni Kacper walczy o powrót do zdrowia oraz normalności. Jego stan lekarze określają jako wegetatywny. Życie Kacpra zmieniło bieg pierwszego dnia marca. Uczestniczył on w fatalnym wypadku, do którego doszło w Szczytnikach Czerniejewskich. Kierowany przez jego kolegę samochód zderzył się z nadjeżdżającym Volkswagenem.

Przejazd przez most na rzece Mała Wełna problemem dla mieszkańców Kłecka

Artykul dodany: Niedziela, 13 maja 2018
Przejazd przez most na rzece Mała Wełna problemem dla mieszkańców Kłecka Gmina Kłecko informuje, że zakończyły się prace związane z przygotowaniem dojazdu do inwestycji realizowanej na Stadionie Miejskim w Kłecku. W związku z tym 13 maja udostępniono przejazd przez teren Stadionu Miejskiego dla mieszkańców gminy.

Mistrzowska Loteria Hyundai 2018 w salonie Hyundai Szpot - z okazji Mistrzostw Świata FIFA 2018

Artykul dodany: Niedziela, 13 maja 2018
Mistrzowska Loteria Hyundai 2018 w salonie Hyundai Szpot - z okazji Mistrzostw Świata FIFA 2018 Zapraszamy do odwiedzenia salonu Hyundai Szpot, gdzie do 13 lipca będzie można wziąć udział w Mistrzowskiej Loterii Hyundai 2018. Aktywacja została przygotowana z okazji Mistrzostw Świata FIFA Rosja 2018.

Łazienki znowu zarośnięte rdestnicą

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Łazienki znowu zarośnięte rdestnicą Po weekendzie rozpocznie się koszenie rdestnicy na Jeziorze Winiary. Roślina od kilku lat pojawia się w akwenie i skutecznie utrudnia życie zarówno wędkarzom, jak i osobom chcącym zażyć kąpieli, a także korzystającym z wyciągu Wake Board. Nie inaczej jest i w tym sezonie.

Priorytetowe działania dzielnicowych

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Priorytetowe działania dzielnicowych Policjanci dzielnicowi z Gniezna prowadzą działania w oparciu o opracowane plany działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to nowe narzędzie, które ma poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Plany działań priorytetowych i określone w nich zadania opracowywane są i wynikają z informacji uzyskanych m.in. ze spotkań dzielnicowego ze społeczeństwem, debat oraz z bieżącego rozpoznania.

Rzeźba Lecha i królik kolejarz

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Rzeźba Lecha i królik kolejarz Dzisiaj przedstawiamy jak będzie wyglądała rzeźba Lecha, która już niebawem pojawi się na ulicach Pierwszej Stolicy oraz królik kolejarz - on już gości w Gnieźnie. Wiecie gdzie dokładnie?

Miasto odnawia, wandale dewastują

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Miasto odnawia, wandale dewastują Załączone powyżej zdjęcia ilustrują, jak niektóre osoby szanują miejskie (czyli wszystkich pozostałych mieszkańców) pieniądze i pracę służb. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, zaniedbane od wielu lat "groty" w Parku Miejskim oczyszczono i podświetlono, w ramach prac towarzyszących powstającemu Traktowi Królewskiemu (tuż obok stanie posąg legendarnego Piasta). Jeden z wandali już zdążył je zdewastować.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Artykul dodany: Piątek, 11 maja 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 20 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 11.05.2018 r.

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15280 281 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno