Logo


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dział - Wiadomości

RAZEM w Przedwiośnie - akcja charytatywna Stowarzyszenia Razem

Artykul dodany: Czwartek, 23 lutego 2017
RAZEM w Przedwiośnie - akcja charytatywna Stowarzyszenia Razem Zapraszamy do wzięcia udziału w tej niecodziennej akcji, w ramach której można wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Razem, gnieźnieńską organizację, na co dzień wspierającą osoby niepełnosprawne. W ramach akcji przewidziano nordic walking, bieg oraz integracyjne morsowanie. Wszystko odbywać się będzie 12 marca w godzinach 10.00 - 13.00 na terenie Jeziora Winiary.

Dzwonowo w Czytelni na piętrze

Artykul dodany: Środa, 22 lutego 2017
Dzwonowo w Czytelni na piętrze W piątek, 17 lutego, w Czytelni na piętrze I LO w Gnieźnie odbyła się prelekcja Marcina Krzepkowskiego i Marcina Moeglich pt. "Dzwonowo - zaginione miasto". Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Seniorzy rozpoczęli warsztaty komputerowe

Artykul dodany: Środa, 22 lutego 2017
Seniorzy rozpoczęli warsztaty komputerowe Gnieźnieńscy seniorzy rozpoczęli udział w warsztatach komputerowych organizowanych przez Krystynę Łybacką - Posłankę do Parlamentu Europejskiego we współpracy z Prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem i Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan.

Gdzie warto się zatrzymać na zimowym wyjeździe?

Artykul dodany: Środa, 22 lutego 2017
Gdzie warto się zatrzymać na zimowym wyjeździe? Nie da się ukryć, że zima jest porą roku, której nie może doczekać się szczególnie ta część społeczeństwa, która uwielbia szaleństwa na śniegu. Już na kilka miesięcy przed wyjazdem zaczyna planowanie tego, jak będzie szusować po górskich i zaśnieżonych stokach. Niemniej jednak, zanim znajdziemy się na miejscu należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych spraw, takich jak np. zakwaterowanie, bowiem warto, aby nie było zbytnio oddalone od miejsca, gdzie będziemy mieli zamiar zjeżdżać na nartach.

Spersonalizowany film sposobem na promocję miasta

Artykul dodany: Środa, 22 lutego 2017
Spersonalizowany film sposobem na promocję miasta Ostatnie lata przyniosły wiele zmian w promocji miast i regionów. Atrakcyjna rzeźba terenu oraz ciekawe zabytki to zdecydowanie za mało, aby przyciągnąć większą liczbę turystów, inwestorów oraz nawiązać bliskie relacje z mieszkańcami. Wraz z rozwojem Internetu, jednym z największych instrumentów komunikacji marketingowej stały się media społecznościowe, które umożliwiają zwiększenie zainteresowania miastem wśród różnych odbiorców.Okazuje się, że w sieci, zarówno jak w rzeczywistości można znaleźć wiele interesujących elementów, które skutecznie przyciągają tysiące odbiorców.

Oferta turystyczna powiatu na najważniejszej imprezie targowej w Polsce

Artykul dodany: Wtorek, 21 lutego 2017
Oferta turystyczna powiatu na najważniejszej imprezie targowej w Polsce Tradycyjnie, powiat gnieźnieński prezentował swoją ofertę turystyczną na targach Tour Salon w Poznaniu. Po raz drugi targi w stolicy Wielkopolski odbyły się w nowym, terminie, tj. od 17 do 19 lutego br.

Szukasz pracy na stałe lub chciałabyś dorobić?

Artykul dodany: Wtorek, 21 lutego 2017
Szukasz pracy na stałe lub chciałabyś dorobić? Spróbuj swoich sił jako opiekunka osób starszych w Niemczech lub w Anglii i zarabiaj! Zapraszamy do współpracy z Promedica24. Firma posiada największą na rynku bazę ofert pracy i dzięki temu jest liderem w swojej branży. Już ponad 27 tys. Opiekunów skorzystało z oferty Promedica24 i zostało opiekunami seniorów za granicą.

Znamy Laureatów piątej edycji Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego

Artykul dodany: Wtorek, 21 lutego 2017
Znamy Laureatów piątej edycji Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego Ewangelicki Pastor, dr Justus Werdin, koordynator "Polsko-Niemieckiej Ekumenicznej Pielgrzymki Magdeburg-Gniezno - od Jana do Piotra i Pawła" oraz Maria Chwiałkowska-Grygiel, pomysłodawczyni oraz sekretarz Powiatowego Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej "DOM" to tegoroczni laureaci Nagrody Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, przyznawanej przez starostów gnieźnieńskich piastujących urząd od 1999 roku.

Metamorfoza placu teatralnego

Artykul dodany: Wtorek, 21 lutego 2017
Metamorfoza placu teatralnego Pod koniec 2018 roku zakończą się prace rewitalizacyjne placu przed Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie. Firma DEMIURG zaprezentowała wizualizację projektu.

Podróż do Anagni

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 lutego 2017
Podróż do Anagni W maju 2015 roku Gniezno świętowało 20-lecie współpracy partnerskiej z włoskim miasteczkiem Anagni. Co jednak tak naprawdę wiemy o tej miejscowości?

Strażacy zapraszają na szkolenie

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 lutego 2017
Strażacy zapraszają na szkolenie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie działając w ramach kampanii społecznej "Czad i ogień - Obudź czujność" oraz programu profilaktycznego "Bezpieczne życie seniora" w dniu 27 lutego, o godz. 10.00 w sali konferencyjnej (II piętro), w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie przy ul. Chrobrego 22, organizuje spotkanie edukacyjno-profilaktyczne poprowadzone przez funkcjonariuszy sekcji kontrolno-rozpoznawczej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

W jaki sposób zaprojektować wnętrze swojego akwarium?

Artykul dodany: Poniedziałek, 20 lutego 2017
W jaki sposób zaprojektować wnętrze swojego akwarium? Akwarium to już nie jest tylko zbiornik, w którym przebywają sobie różne gatunki ryb, ale przede wszystkim ozdoba domu. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie akwarium holenderskiego, gdzie flora akwarystyczna gra pierwsze skrzypce. Jednakże, jak prawidłowo zaprojektować całą przestrzeń, aby faktycznie wyglądało wszystko jak najlepiej i sprawiało prawdziwą przyjemność, kiedy będziemy je podziwiać?

Stanowisko senatora Roberta Gawła w sprawie decyzji o likwidacji szkoły przy ulicy Pocztowej w Gnieźnie

Artykul dodany: Niedziela, 19 lutego 2017
Stanowisko senatora Roberta Gawła w sprawie decyzji o likwidacji szkoły przy ulicy Pocztowej w Gnieźnie Publikujemy stanowiska Roberta Gawła - senatora Prawa i Sprawiedliwości - partii, która wprowadził reformę edukacji i postawiła samorządy przed trudnymi decyzjami, które budzą wiele kontrowersji - w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Gnieźnie.

WOŚP podziękował sponsorom

Artykul dodany: Niedziela, 19 lutego 2017
WOŚP podziękował sponsorom W czwartek, w Centrum Kultury Scena To Dziwna odbyło się spotkanie, podczas którego podziękowano sponsorom za wsparcie tegorocznego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że gnieźnieński sztab zebrał 190 673,24 zł.

Mieszkaniec Trzemeszna wygrał milion złotych w Lotto!

Artykul dodany: Sobota, 18 lutego 2017
Mieszkaniec Trzemeszna wygrał milion złotych w Lotto! O tym, że warto dołożyć złotówkę do zakładu Lotto i tym samym pomóc swojemu szczęściu przekonał się gracz z Trzemeszna. Po losowaniu w dniu 16 lutego posiada kupon o wartości jednego miliona złotych! Szczęśliwymi liczbami okazały się: 3, 9, 17, 25, 34, 47.

Cechy terminowego ubezpieczenia na życie

Artykul dodany: Sobota, 18 lutego 2017
Cechy terminowego ubezpieczenia na życie Ubezpieczenie na życie to produkt ubezpieczeniowy, który występuje pod bardzo różnorodnymi postaciami, rodzajami i odmianami. To dobrze, ponieważ daje to klientom nie tylko możliwość wyboru, ale również powoduje, że znacznie więcej osób może tutaj znaleźć coś dla siebie. Jednym z rodzajów ubezpieczenia jest terminowa polisa na życie. Czym się ona charakteryzuje, jakie ma cechy i czym się odznacza?

Kolejna przerwa w dostawie wody

Artykul dodany: Piątek, 17 lutego 2017
Kolejna przerwa w dostawie wody W związku z wymianą zasuwy na sieci wodociągowej PWiK przy ul.Wawrzyńca w Gnieźnie dziś od godz. 18.00 przez około 4 godziny nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Wawrzyńca (od ul. Czystej do ul. Tumskiej) i ul. Słomianka. Przy ul. Wawrzyńca podstawiony będzie beczkowóz.

Gratulacje dla policjantów z Trzemeszna

Artykul dodany: Piątek, 17 lutego 2017
Gratulacje dla policjantów z Trzemeszna W Starostwie Powiatowym władze powiatu gnieźnieńskiego podziękowały funkcjonariuszom z Trzemeszna za niecodzienną akcję. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Poznaniu.

Komunikat o złej jakości powietrza

Artykul dodany: Środa, 15 lutego 2017
Komunikat o złej jakości powietrza Biuro Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych, w oparciu o komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, informuje mieszkańców, że ze względu na bardzo złą jakość powietrza w województwie wielkopolskim w dniu dzisiejszym (15.02.2017) ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 oraz pyłu PM2,5 - dla czasu uśredniania 1 godzina ? osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny unikać spędzania czasu na zewnątrz; odradza się uprawianie aktywności na otwartej przestrzeni (bieganie, jazda na rowerze).

Paulina Hennig-Kloska o ptasiej grypie

Artykul dodany: Wtorek, 14 lutego 2017
Paulina Hennig-Kloska o ptasiej grypie Szczep H5N8 ptasiej grypy nie jest na całe szczęście groźny dla człowieka, ale to nie oznacza, że nie musimy być ostrożni, bo ten wirus w każdej chwili może zacząć mutować. W związku z tym, osoby mające kontakt z żywym drobiem, pracujące w gospodarstwach, powinny zachowywać wszelkie środki ostrożności, zgodne z zasadami bioasekuracji. Do tych zasad należy w pierwszej kolejności zamknięcie zagród, niewpuszczanie na teren gospodarstwa tzw. osób trzecich, to jest także rozłożenie pełnych mat dezynfekujących, które zapewnią pełen obrót koła pojazdu wjeżdżającego. Ważnym elementem jest używanie własnej ściółki, wiadomego pochodzenia i należycie przechowywanej. To jest chyba najczęstszy sposób przenoszenia wirusa ptasiej grypy z ptactwa dzikiego do drobiu, które przebywa w hodowlanych gospodarstwach.

100 zł mandatu od Straży Miejskiej dla Spółki Urbis

Artykul dodany: Wtorek, 14 lutego 2017
100 zł mandatu od Straży Miejskiej dla Spółki Urbis Wczoraj jeden z naszych Czytelników przysłał nam zdjęcie budynków należących do Spółki URBIS, które mieszczą się przy ul. Fabrycznej w Gnieźnie. Uściślając, była to fotografia mocno dymiącego komina. Jak udało nam się dzisiaj dowiedzieć, Straż Miejska zajęła się tą sprawą.

Jak kupić używany samochód i nie dać się oszukać?

Artykul dodany: Wtorek, 14 lutego 2017
Jak kupić używany samochód i nie dać się oszukać? Posiadanie własnego samochodu przestało już być symbolem statusu społecznego, czy bogactwa. Jest on uważany obecnie za narzędzie, czy środek transportu, ułatwiający nam życie, a czasem będący niezbędnym jego elementem. Mimo że ceny samochodów w stosunku do pensji stają się coraz mniejsze, to dla statystycznego Polaka zakup samochodu nowego, z salonu, jest odległym i nieosiągalnym marzeniem. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem okazuje się samochód używany.

"Mój własny dom w Gnieźnie"

Artykul dodany: Wtorek, 14 lutego 2017
Program "Mój własny dom w Gnieźnie" powstał z myślą o mieszkańcach Gniezna, którzy marzą o własnym domu, a zbyt wysoka cena działek budowlanych stanowi dla nich barierę nie do pokonania. Miasto Gniezno proponuje więc program, który polegać będzie na oddawaniu w użytkowanie wieczyste działki w drodze przetargu nieograniczonego.

Gniezno ma pomysł na budownictwo mieszkaniowe

Artykul dodany: Wtorek, 14 lutego 2017
Gniezno ma pomysł na budownictwo mieszkaniowe Blok senioralny przy ul. Cymsa i innowacyjny pilotażowy program "Mój własny dom w Gnieźnie" - takich projektów jeszcze w Gnieźnie nie było. To propozycje Urzędu Miejskiego dla osób starszych, często samotnych oraz dla tych, którzy marzą o własnym domu i chcą go zbudować w Gnieźnie. To jednak nie wszystko: by wzbudzić ruch w lokalach z zasobu komunalnego Miasta Gniezna również przy ul. Cymsa wybudowany zostanie także budynek komunalno-socjalny. Realizacja obu projektów rozpocznie się latem 2017 r.

Zimowisko w Białce Tatrzańskiej

Artykul dodany: Wtorek, 14 lutego 2017
Zimowisko w Białce Tatrzańskiej W sobotnie południe powróciła do Gniezna gromada dzieci i młodzieży, która brała udział w zimowym wypoczynku pn.: "Śnieżynki, bałwanki lubią narty i sanki" w Białce Tatrzańskiej, zorganizowanym przez Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy "Rodzice-Dzieciom" (Klub działający przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych).

Świadczenia z tytułu wypadku przy pracy

Artykul dodany: Wtorek, 14 lutego 2017
Świadczenia z tytułu wypadku przy pracy Wypadek przy pracy definiuje się zazwyczaj jako zdarzenie nagłe, wywołane przyczyną zewnętrzną, która spowodowała uraz lub śmierć. Co szczególnie istotne, o wypadku przy pracy mówimy wyłącznie wtedy, gdy nastąpił on w związku z wykonywaniem pracy. Jedynie w takim wypadku poszkodowanemu przysługują określone, przedstawione poniżej świadczenia.

Najmniejsze podwyżki OC w wielkopolskim. Bo już było drożej?

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 lutego 2017
Najmniejsze podwyżki OC w wielkopolskim. Bo już było drożej? W 2016 roku ceny OC wzrosły w województwie wielkopolskim o 46%. To najmniejsze podwyżki w całej Polsce. Czy to oznacza, że mieszkańcy wielkopolskiego płacą najniższe składki za OC? Niestety nie...

Bezpieczne Walentynki

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 lutego 2017
Bezpieczne Walentynki Takie są fakty: Do końca 2015r. na świecie żyło 36,7 mln osób zakażonych wirusem HIV, co 6 sekund 1 osoba dowiaduje się, że jest zakażona.; szacuje się, że z powodu AIDS zmarło 35 mln osób.

Chcesz wiedzieć jaki jest poziom smogu w Gnieźnie? Zadzwoń do Nowoczesnej

Artykul dodany: Poniedziałek, 13 lutego 2017
Chcesz wiedzieć jaki jest poziom smogu w Gnieźnie? Zadzwoń do Nowoczesnej Nowoczesna zakupiła urządzenie do pomiaru stężenia pyłów PM 2,5 i PM 10 w powietrzu. Teraz każdy może dowiedzieć się, czy powietrze, którym oddychamy jest czyste.

190 673,24 zł to WOŚP-owy rekord w Pierwszej Stolicy

Artykul dodany: Niedziela, 12 lutego 2017
190 673,24 zł to WOŚP-owy rekord w Pierwszej Stolicy Gnieźnieński sztab zebrał podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 190 673,24 zł. Jest to absolutny rekord w historii WOŚP-u w Pierwszej Stolicy.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10231 232 następna »REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA
Helios Gniezno

REKLAMA
Wydarzenia
<<  Luty 2017  >>
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SB
ND
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
tel.kom.: +48 781 085 964
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno