Logo


REKLAMA

REKLAMA

Dział - Wiadomości

Salwa honorowa dla upamiętnienia 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Artykul dodany: Niedziela, 23 kwietnia 2017
Salwa honorowa dla upamiętnienia 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej Mszą Świętą, złożeniem kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym policjantów zamordowanych w Twerze, upamiętniono 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe, delegacje samorządów, służb mundurowych, szkół oraz stowarzyszeń, a także żołnierze z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Procesja przeszła na Wzgórze Zbarskie

Artykul dodany: Niedziela, 23 kwietnia 2017
Procesja przeszła na Wzgórze Zbarskie "Czy musi być tak, że ideologia, wyścig po słupki sondaży politycznych, dzieli nas, ludzi spod biało-czerwonej flagi i godła, jakim jest zwycięski polski orzeł? Czy Polak nie może być Polakowi bratem? Czy Solidarność musi być tylko hasłem sprzed lat, które dzisiaj jakby wypłowiało?" - pytał w sobotę w Gnieźnie abp Jan Romeo Pawłowski.

Pamiątkowa tablica z okazji sformowania w Gnieźnie 1. Pułku Piechoty Legii Poznańskiej

Artykul dodany: Niedziela, 23 kwietnia 2017
Pamiątkowa tablica z okazji sformowania w Gnieźnie 1. Pułku Piechoty Legii Poznańskiej Zbliżające się obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja, w tym roku mają dla mieszkańców Gniezna szczególne znaczenie. 210 lat temu książę Antoni Paweł Sułkowski sformował w Gnieźnie 1. Pułk Piechoty Legii Poznańskiej, z którym na rozkaz Napoleona wyruszył na Pomorze. Z tej okazji została ufundowana tablica pamiątkowa, o pobłogosławienie której poproszony został ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

Dziennikarze trafili do Zakładu Karnego w Gębarzewie! Jaki był powód?

Artykul dodany: Niedziela, 23 kwietnia 2017
Dziennikarze trafili do Zakładu Karnego w Gębarzewie! Jaki był powód? Kilka dni temu grupa dziennikarzy znalazła się za murami Zakładu Karnego w Gębarzewie. Powodem było zaprezentowanie zmian, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zaszły w więziennej enklawie.

Shake&Stir COCKTAILS - barmani "z górnej półki"

Artykul dodany: Niedziela, 23 kwietnia 2017
Shake&Stir COCKTAILS - barmani Shake&Stir COCKTAILS to projekt z zamiłowania do dobrej kawy, naturalnych soków, tworzenia kolorowych koktajli i nie tylko. Chęć ciągłego rozwoju i podnoszenia standardów, pozwala zaoferować Państwu najwyższej jakości usługi.

Handlowcy z ul. Chrobrego dziękują prezydentowi

Artykul dodany: Sobota, 22 kwietnia 2017
Handlowcy z ul. Chrobrego dziękują prezydentowi Handlowcy z ul. Chrobrego dziękują prezydentowi Tomaszowi Budaszowi i "jego świcie" od promocji za tak bezmyślne rozstawienie straganów, a w szczególności aut zaparkowanych na chodniku. Nie można wejść do sklepów, wszystkie bramy wjazdowe są zastawione oprócz jednej - wjazdu na plebanię. Straż pożarna nie dojedzie do sklepów gdyby coś się działo. Kobiety z wózkami nie mogą w żaden sposób wejść do sklepów. Nie ma żadnego przejścia ze środka jezdni na chodnik. Dziękujemy bardzo Panie Prezydencie za wspieranie lokalnej przedsiębiorczości!

Zgubiono smartfon! Właścicielka prosi o zwrot

Artykul dodany: Sobota, 22 kwietnia 2017
Zgubiono smartfon! Właścicielka prosi o zwrot 18 kwietnia w galerii handlowej przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie, przed wejściem do Media Expert, zgubiono telefon komórkowy (smartfon) Samsung Galaxy A5 w lustrzanej obudowie. Właścicielka prosi dwie młode dziewczyny o oddanie telefonu. Kontakt: 726210019 lub dostarczenie telefonu do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Przesłanie papieża Franciszka

Artykul dodany: Piątek, 21 kwietnia 2017
Przesłanie papieża Franciszka "Niech rozpoczynający się Rok Prymasowski i wszystkie towarzyszące mu wydarzenia będą okazją do rozeznawania nowych wyzwań i do szukania nowych sposobów docierania z ewangelicznym przesłaniem do współczesnego świata".

Prymasostwo w liczbach

Artykul dodany: Piątek, 21 kwietnia 2017
Prymasostwo w liczbach W ciągu 600 lat urząd i godność Prymasa Polski piastowało 59 hierarchów (łącznie z obecnym abp. Wojciechem Polakiem), 8 nosiło kapelusz kardynalski, 22 dwóch pochowano w katedrze gnieźnieńskiej.

Sprzedam garaż przy ul. Kasprowicza w Gnieźnie

Artykul dodany: Piątek, 21 kwietnia 2017
Sprzedam garaż przy ul. Kasprowicza w Gnieźnie Sprzedam garaż o powierzchni 15,20 m. kw. przy ul. Kasprowicza w Gnieźnie. Garaż w automatyce firmy FAAC. W środku licznik energii elektrycznej. Cena 28 500 zł (do negocjacji). Kontakt: 503 088 399.

10 tys. zł dla Jacka Kowalskiego za niewykorzystany urlop?

Artykul dodany: Piątek, 21 kwietnia 2017
10 tys. zł dla Jacka Kowalskiego za niewykorzystany urlop? Jacek Kowalski, były już prezes Gnieźnieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego ma otrzymać ok. 10 tys. zł netto za niewykorzystany urlop. Czy to ewidentne podziękowanie prezydenta Tomasza Budasza dla swojego byłego "pracodawcy"? Niestety, włodarz miasta najwyraźniej ponad wszystko stawia wdzięczność za swój wcześniejszy "ciepły stołek".

Piotr Gruszka odwołany ze stanowiska Prokuratura Rejonowego!

Artykul dodany: Piątek, 21 kwietnia 2017
Piotr Gruszka odwołany ze stanowiska Prokuratura Rejonowego! Decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego - Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego z dniem 30 kwietnia 2017 roku funkcję Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie przestaje pełnić prokurator Piotr Gruszka. Od dnia 01 maja 2017 roku Prokurator Krajowy powierzył pełnienie funkcji Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie prokurator Małgorzacie Rezulak-Kustosz.

Szpital za prawie 65 mln zł! Wyłoniono wykonawcę

Artykul dodany: Piątek, 21 kwietnia 2017
Szpital za prawie 65 mln zł! Wyłoniono wykonawcę W końcu dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty rozbudowy budynku D przy gnieźnieńskim szpitalu. Przetarg wygrała Spółka Alstal Grupa Budowlana i jej partner AGB Budownictwo, które zaoferowały wykonanie całej inwestycji za 61 mln 464 tys. złotych.

Spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich w Gnieźnie

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich w Gnieźnie 27 kwietnia o godz. 17.00 rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar spotyka się z mieszkańcami Gniezna. Podczas tej wizyty chciałby porozmawiać o najważniejszych problemach dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne.

Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia Pół wieku temu jedenaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 19 kwietnia 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Ogłoszenie o naborze na bezpłatne szkolenia

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Ogłoszenie o naborze na bezpłatne szkolenia Młodzieżowe Centrum Kariery OHP ogłasza nabór kandydatów na bezpłatne szkolenia zawodowe w ramach utrzymania rezultatów projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy".

Suma odpustowa ku czci św. Wojciecha w niedzielę w katedrze

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Suma odpustowa ku czci św. Wojciecha w niedzielę w katedrze Z względu na panującą od dłuższego czasu niesprzyjającą aurę oraz na niekorzystne prognozy pagody na najbliższe dni, informujemy, że w niedzielę, 23 kwietnia, suma odpustowa ku czci św. Wojciech będzie sprawowana w katedrze gnieźnieńskiej, a nie na Placu św. Wojciecha, jak wcześniej zapowiadaliśmy.

Ostrzeżenie meteorologiczne: przymrozki

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: przymrozki W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 18, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 20.04.2017 r.

Szukasz miejsca na rozwój swoich biznesowych pomysłów? Postaw na PARK TECHNOLOGICZNY

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Szukasz miejsca na rozwój swoich biznesowych pomysłów? Postaw na PARK TECHNOLOGICZNY Dlaczego warto wynajmować biuro w parku technologicznym? Istnieje przynajmniej kilka atrakcyjnych powodów takiego rozwiązania. To przede wszystkim oszczędności dla najemców i możliwość korzystania z nowoczesnej i doskonale przygotowanej infrastruktury, do której zwłaszcza początkujący przedsiębiorca nie miałby w innych warunkach po prostu dostępu. Nic dziwnego, że parki technologiczne cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców. Jeśli szukasz miejsca na swój biznes, postaw na park technologiczny.

Mieszkańcy zdecydowali, gdzie dokładnie będzie droga

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Mieszkańcy zdecydowali, gdzie dokładnie będzie droga Podczas konsultacji społecznych w sprawie budowy nowej drogi łączącej ul. Wrzesińską z ul. Witkowską większość zgromadzonych mieszkańców skłoniła się ku zaproponowanemu wariantowi drugiemu (z trzech przedstawionych). Projekt ten w ocenie władz miasta, architektów oraz uczestników spotkania jest najlepszym rozwiązaniem. Jest także planem akceptowalnym przez leśników.

Oślepił, gwałcił i więził. Wstrząsające wyznanie ofiary

Artykul dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Oślepił, gwałcił i więził. Wstrząsające wyznanie ofiary Sprawa, która wstrząsnęła całą Polską. Młoda kobieta została oślepiona i brutalnie zgwałcona. Niewidoma już na zawsze kobieta po raz pierwszy przed kamerą zdecydowała się opowiedzieć tym, co się wtedy wydarzyło.

Rekord przedsprzedaży urządzenia Samsung Galaxy S8

Artykul dodany: Środa, 19 kwietnia 2017
Rekord przedsprzedaży urządzenia Samsung Galaxy S8 Przez niektórych już od dawna wyczekiwany, najnowsze dziecko koreańskiego giganta wreszcie zostało wypuszczone na rynek. Co prawda telefon można nabyć jedynie w przedsprzedaży i za wcale nie niską cenę, jednak to wcale nie zniechęca Polaków do kupna tego skarbu. Jak poinformował Samsung Polska - do tej pory zamówiono już trzy razy tyle urządzeń, co rok temu modelu Samsung Galaxy S7.

Suczka Gabi odnaleziona!

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Suczka Gabi odnaleziona! Odnalazła się suczka Gabi, o której zaginięciu informowaliśmy we wtorkowe popołudnie. Właścicielka dziękuje za pomoc wszystkim, którzy rozpowszechniali informację o zaginięciu psa.

Prezenty dla Mateusza

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Prezenty dla Mateusza Okres świąteczny, to czas spędzany w rodzinnym gronie - czas, kiedy obdarowujemy się życzliwością i prezentami. W Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Niechanowie realizowany jest projekt "Aktywność dobry wybór", w ramach którego młodzież podejmuje działania związane z wolontariatem. W okresie przedświątecznym przedstawiciele Klubu Aktywnych przygotowali prezenty dla chorego Mateusza Przybylińskiego.

Już w środę sprawa "Bestii" z Gniezna w UWADZE

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Już w środę sprawa 19 kwietnia o godz. 19.50 na antenie Telewizji TVN zostanie wyemitowany program "UWAGA". Jednym z tematów będzie Milena W., która w październiku 2015 roku została uwięziona, oślepiona oraz zgwałcona przez Grzegorza P. - "Bestię" z Gniezna.

Niezwykłe odkrycie na dnie Jeziora Niedzięgiel! Nurek odkrył zabytkową łódź!

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Niezwykłe odkrycie na dnie Jeziora Niedzięgiel! Nurek odkrył zabytkową łódź! Adam Witczak z Centrum Nurkowego "Dekompresja" w Gnieźnie odkrył w Jeziorze Niedzięgiel łódź jednopienną. Znalezisko znajduje się na głębokości ok. 8,5 metra w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie.

Znamy rozkład straganów handlowych na odpuście Św. Wojciecha

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Znamy rozkład straganów handlowych na odpuście Św. Wojciecha Informujemy, że została już wyznaczona lokalizacja straganów handlowców, którzy zawarli umowy uczestnictwa z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie i będą uczestniczyli w Jarmarku Św. Wojciecha między 22 a 23 kwietnia 2017 roku.

Zaginęła suczka Gabi

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Zaginęła suczka Gabi W poniedziałek, 17 kwietnia, w Zdziechowie zaginęła suczka Gabi (rasy beagle). Pies ma nadłamaną końcówkę ogona, posiada również wszczepiony chip. Jeżeli ktoś widział suczkę, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 532 460 664.

Odpust św. Wojciecha w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Odpust św. Wojciecha w Gnieźnie 22 i 23 kwietnia obchodzić będziemy w Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Będą one miały szczególny charakter, gdyż zainaugurują obchody Jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce.

Ostrzeżenie meteorologiczne: przymrozki

Artykul dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Ostrzeżenie meteorologiczne: przymrozki W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 16, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 18.04.2017 r.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10236 237 następna »REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA
Wydarzenia
<<  Kwiecień 2017  >>
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SB
ND
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
tel.kom.: +48 781 085 964
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno