Logo

Dział - Wiadomości

Zmarł ks. prałat Paweł Przybylski

Artykul dodany: Wtorek, 23 stycznia 2018
Zmarł ks. prałat Paweł Przybylski W sobotę 20 stycznia zmarł ks. prałat Paweł Przybylski, wieloletni duszpasterz polskiej emigracji. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka sprawowana będzie 25 stycznia w parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

Gnieźnieński doktor opowiedział w Dzień Dobry TVN o leczeniu raka piersi

Artykul dodany: Wtorek, 23 stycznia 2018
Gnieźnieński doktor opowiedział w Dzień Dobry TVN o leczeniu raka piersi Nie widzieliście dzisiejszego programu Dzień Dobry TVN? Nic straconego! Zobaczcie jak doktor Dawid Murawa opowiadał o pionierskiej operacji raka piersi, która została przeprowadzona w Pierwszej Stolicy.

Zasady działania przy zawieraniu umowy pożyczki. Jak nie dać się oszukać?

Artykul dodany: Wtorek, 23 stycznia 2018
Zasady działania przy zawieraniu umowy pożyczki. Jak nie dać się oszukać? Coraz więcej Polaków korzysta z pożyczek udzielanych przez parabanki. Liczba ofert jest bardzo duża, co pozwala na wybranie opcji, która spełnia faktyczne potrzeby. Z drugiej jednak strony należy uważać na nieuczciwych pożyczkodawców, którzy zarabiają niemałe pieniądze na sprytnie skonstruowanych umowach oraz na nieświadomości klienta. Jak należy postępować, by nie zostać oszukanym podczas zawierania umowy na ekstra gotówkę?

Parking pod Wiaduktem Solidarności ukończony

Artykul dodany: Wtorek, 23 stycznia 2018
Parking pod Wiaduktem Solidarności ukończony Kolejny parking na obrzeżach centrum ukończony. Do 466 miejsc parkingowych utworzonych w latach 2015-2017 dołączyło kolejne 39, wybudowanych przy ul. Żwirki i Wigury (pod Wiaduktem Solidarności).

Lód o grubości 4 cm to za mało

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Lód o grubości 4 cm to za mało Nocne spadki temperatury poniżej zera stopni Celsjusza oraz powstający na akwenach wodnych lód były doskonałą okazją dla gnieźnieńskich strażaków do doskonalenia umiejętności zawodowych w zakresie ratownictwa lodowego. W dniach 18, 20 i 22 stycznia wszystkie zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie odbyły ćwiczenia na jeziorze Jelonek znajdującym się w centrum miasta.

Już jutro gnieźnieński szpital w Telewizji TVN!

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Już jutro gnieźnieński szpital w Telewizji TVN! Jutro w godzinach 8.00 - 10.00, w programie Dzień Dobry TVN będzie można usłyszeć o gnieźnieńskim szpitalu. Wszystko za sprawą naszego personelu i jego pracy. Zarówno media w Polsce, jak i za granicą pokazują jakie nowe możliwości i metody stosuje się w naszym szpitalu.

Przedszkole w Fałkowie wyznacznikiem standardu edukacji w Gminie Łubowo

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Przedszkole w Fałkowie wyznacznikiem standardu edukacji w Gminie Łubowo W październiku 2017 roku w Fałkowie, w Gminie Łubowo, powstało przedszkole współfinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020, działania 9.3.1 "Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej", projekt pn.: "Budowa przedszkola w Fałkowie". Dziś, po trzech miesiącach funkcjonowania, przyszedł czas na małe podsumowanie.

Dziesiąta odsłona Dnia Judaizmu w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Dziesiąta odsłona Dnia Judaizmu w Gnieźnie Tegoroczne obchody Dnia Judaizmu w Pierwszej Stolicy Polski miały niezwykły wymiar. Oprócz bowiem tradycyjnej konferencji naukowej oraz spotkania z badaczami z całego świata, jego uczestnicy mogli być świadkami wręczenia trzech medali "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Oświadczenie senatora Roberta Gawła

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Oświadczenie senatora Roberta Gawła Piątkowe głosowanie w sprawie wyrażenia przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej zgody na zatrzymanie oraz tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta wywołało wiele kontrowersji i podzieliło parlamentarzystów. Uważam, że każdy obywatel, a tym bardziej piastujący wysokie stanowiska państwowe, powinien być równy wobec prawa. Ta myśl przyświecała mi podczas głosowania, w którym poparłem wniosek prokuratury.

Siłownia w Twoim domu? Dlaczego nie?

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 stycznia 2018
Siłownia w Twoim domu? Dlaczego nie? Coraz bliżej wiosna, a co za tym idzie - chcemy poprawić swoją formę i sylwetkę. Wiele osób zastanawia się nad tym, którą siłownię wybrać? A może jednak ćwiczenia w domu? Czy da się niewielkim kosztem stworzyć swój kąt do budowania kondycji?

Ratowali ludzi, pod którymi zarwał się lód

Artykul dodany: Sobota, 20 stycznia 2018
Ratowali ludzi, pod którymi zarwał się lód W sobotę Sekcja Ratownictwa Wodnego działająca w jednostce OSP Trzemeszno zorganizowała ćwiczenia z ratownictwa lodowego. Szkolenie przeznaczone było dla wszystkich druhów jednostki.

Sąd Arbitrażowy w Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej

Artykul dodany: Sobota, 20 stycznia 2018
Sąd Arbitrażowy w Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej Powołanie Sądu Arbitrażowego było jednym z punktów zgromadzenia członków Wielkopolskiej Izby Gospodarczej. Na spotkaniu pojawił się również Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz posłanka Nowoczesnej - Paulina Hennig-Kloska.

Co trzeba wiedzieć o suplementach diety, zanim się po nie sięgnie?

Artykul dodany: Sobota, 20 stycznia 2018
Co trzeba wiedzieć o suplementach diety, zanim się po nie sięgnie? Ponad dwie trzecie dorosłych i prawie jedna trzecia dzieci i nastolatków w naszym kraju nadwagę lub otyłość - większość z tych osób, a także nie tylko te stara się schudnąć.

Nie zagłosował za projektem "Ratujmy kobiety". Wyborcy mu "podziękowali"

Artykul dodany: Sobota, 20 stycznia 2018
Nie zagłosował za projektem Poseł Paweł Arndta z Platformy Obywatelskiej wstrzymał się podczas głosowania nad projektem "Ratujmy kobiety", który liberalizował przepisy dotyczące aborcji. Był jednym z 28 parlamentarzystów opozycji, którzy nie zagłosowali w tym temacie. Zabrakło 9 głosów, aby projekt nie został odrzucony. Tym samym gnieźnieński parlamentarzysta naraził się wyborcom.

Zimowe utrzymanie dróg w mieście

Artykul dodany: Piątek, 19 stycznia 2018
Zimowe utrzymanie dróg w mieście Prawie milion złotych z miejskiego budżetu rocznie przeznaczone jest na zimowe utrzymanie około 70 km dróg gminnych na terenie Gniezna. Spośród 150 km dróg gminnych zostały wybrane ulice, które są utrzymane w III i IV standardzie.

Nowy rok - rozpocznij go najlepiej jak możesz. A może nowy rok Warszawa?

Artykul dodany: Czwartek, 18 stycznia 2018
Nowy rok - rozpocznij go najlepiej jak możesz. A może nowy rok Warszawa? Życzenia na nowy rok mają wielką moc. Gdzie i komu możesz najlepiej życzyć? Nowy rok warszawa kusi wspaniałymi imprezami. Nowy rok to same szampańskie imprezy.

Komunikat MPK Gniezno! Autobusy nie kursują według rozkładu

Artykul dodany: Czwartek, 18 stycznia 2018
Komunikat MPK Gniezno! Autobusy nie kursują według rozkładu Uwaga! W związku z tragicznymi warunkami panującymi na drogach miasta Gniezna i okolic informujemy, że w trosce o zdrowie i życie naszych pasażerów ZAWIESZONE zostają linie nr 2,3,7,8,10,12,13. W ruchu komunikacyjnym pozostają linie nr 5,9,11,17. Kursowanie linii nie odbywa się wg rozkładu jazdy, ale wg warunków panujących na drogach. Linia nr 11 kursuje tylko od i do przystanku przy CASTORAMA.

Jaskra - badania diagnostyczne przed leczeniem

Artykul dodany: Czwartek, 18 stycznia 2018
Jaskra - badania diagnostyczne przed leczeniem Jaskra jest jedną z najgroźniejszych i najczęściej występujących chorób oczu - obecnie na świecie na jaskrę cierpi aż 700 milionów osób. Nieuchronnie prowadzi do nieodwracalnej ślepoty, dlatego tak ważne są regularne wizyty kontrolne u okulisty oraz wczesne rozpoznanie choroby. Tylko szybkie wykrycie jaskry i rozpoczęcie leczenia mogą uchronić od pogorszenia, a nawet utraty wzroku.

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Artykul dodany: Czwartek, 18 stycznia 2018
Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 2, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 17.01.2018 r.

Rodzaj włosów, a szampon - jak wybrać odpowiedni?

Artykul dodany: Czwartek, 18 stycznia 2018
Rodzaj włosów, a szampon - jak wybrać odpowiedni? O pięknych włosach marzy nie tylko każda kobieta, ale również mężczyźni. Włosy są najlepszą ozdobą, a piękne i zdrowe potrafią dodać urody, seksapilu i pewności siebie. Dlatego warto o swoje włosy zadbać, aby stanowiły powód do dumy, a nie wymuszały konieczność wiązania w kucyki czy popularne - koczki. Suche, zniszczone i rzadkie włosy, potrafią nie tylko przyprawić o depresje, ale także zmotywować do działania.

Ewa Pieprzyk nowym prezesem gnieźnieńskiego Sądu?

Artykul dodany: Środa, 17 stycznia 2018
Ewa Pieprzyk nowym prezesem gnieźnieńskiego Sądu? Dobiegła końca kadencja Prezesa Sądu Rejonowego w Gnieźnie - Jarosława Ochockiego. Kto zajmie jego miejsce? Dotychczasowy prezes poinformował bowiem, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję.

Trakt Królewski w ostatnim etapie realizacji

Artykul dodany: Środa, 17 stycznia 2018
Trakt Królewski w ostatnim etapie realizacji Posągi królów, postaci z piastowskich legend, edukacyjne makiety oraz tablice informacyjne czy infokioski już wkrótce zaczną pojawiać się na ulicach Gniezna. "Przewodnikiem" pomiędzy poszczególnymi elementami powstającego Traktu Królewskiego będą skierowane do najmłodszych turystów rzeźby królików, nawiązujące do najważniejszych momentów z historii miasta. Umowy na wykonanie odlewów i infrastruktury towarzyszącej Miasto Gniezno podpisało 5 stycznia 2018. Całość inwestycji ma zostać zrealizowana do końca listopada 2018 r.

Zaręczyny na gnieźnieńskim lodowisku

Artykul dodany: Środa, 17 stycznia 2018
Zaręczyny na gnieźnieńskim lodowisku We wtorkowy wieczór na gnieźnieńskim lodowisku miało miejsce niecodzienne wydarzenia. Adam zaręczył się z Agnieszką w jej 17 urodziny. Oczywiście wybranka serca przyjęła kwiaty i pierścionek. Zobaczcie jak to wyglądało okiem fotoreportera.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w SP 2!

Artykul dodany: Wtorek, 16 stycznia 2018
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w SP 2! Corocznie ogrzewające zimne dni największe święto charytatywne nie mogło ominąć i naszej szkoły. Miło było stwierdzić, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała u nas ze szczególnie wielką mocą. Do akcji włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Nastąpiła pełna mobilizacja!

Koncerty i światełko do nieba w eSTeDe

Artykul dodany: Wtorek, 16 stycznia 2018
Koncerty i światełko do nieba w eSTeDe Gnieźnieński sztab 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Centrum Kultury "Scena To Dziwna". To tam odbywała się sprzedaż fantów, główne koncerty oraz światełko do nieba. Tradycyjnie nie zawiodły liczarki. W tym roku miały sporo pracy, ponieważ pierwsze nieoficjalne wyniki podają, że udało się zebrać 224 005,04 zł.

Wakacje w Grecji - najciekawsze miejsca

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 stycznia 2018
Wakacje w Grecji - najciekawsze miejsca Grecja to niewątpliwie kraj różnorodny - bogaty w piękną przyrodę, kuszący śródziemnomorskim klimatem, urokliwymi zakątkami oraz wspaniałymi zabytkami. Nie dziwi, więc fakt, że miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez turystów.

Żydowo wsparło WOŚP

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 stycznia 2018
Żydowo wsparło WOŚP Żydowo przygotowało bogaty program artystyczny na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabrakło dobrej muzyki i wielogodzinnej zabawy. Zobaczcie sami jak ta gmina świętowała kolejną zbiórkę.

Orkiestra zagrała w Niechanowie

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 stycznia 2018
Orkiestra zagrała w Niechanowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała również w gminach powiatu gnieźnieńskiego. Niechanowo co roku silnie włącza się w charytatywną zbiórkę. Nie inaczej było i tym razem. Przeprowadzono m.in. sprzedaż fantów, z której dochód zasilił konto Orkiestry.

MOK zagrał z Owsiakiem!

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 stycznia 2018
MOK zagrał z Owsiakiem! Również Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Instruktorzy przygotowali sporo atrakcji skierowanych głównie do dzieci. Wszystko oczywiście za wrzut do puchy.

WOŚP-owe morsowanie

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 stycznia 2018
WOŚP-owe morsowanie Królewskie Morsy Gniezno również włączyły się w Orkiestrowe granie. Kilkadziesiąt osób zanurzyło się w toni Jeziora Winiary. Na brzegu nie zabrakło puszek, do których wszyscy zgromadzeni wrzucali głównie szeleszczące banknoty.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10258 259 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno