Logo


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dział - Wiadomości

Sprzedam motocykl Honda CBR 600 F4

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
Sprzedam motocykl Honda CBR 600 F4 Sprzedam Hondę CBR 600 F4 z 1999 roku. Motocykl sprowadzony z Włoch, przygotowany do rejestracji (komplet dokumentów do wydziału komunikacji).

Trwa akcja protestacyjna ratowników medycznych

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
Trwa akcja protestacyjna ratowników medycznych Oflagowane karetki Pogotowia Ratunkowego, koszulki, banery oraz plakaty informujące o proteście - tak wygląda ogólnopolska akcja ratowników medycznych. Zespoły Ratownictwa Medycznego walczą przede wszystkim o podwyżki. Zobaczcie jak akcja przebiega w Pierwszej Stolicy.

Rusza projekt "Aktywne włączenie mieszkańców miasta Gniezna"

Artykul dodany: Poniedziałek, 29 maja 2017
Rusza projekt Osoby bezrobotne, zainteresowane podjęciem aktywności i spędzeniem czasu na ciekawych zajęciach zapraszamy do udziału w projekcie "Aktywne włączenie mieszkańców miasta Gniezna" realizowanym przez Miasto Gniezno i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie w ramach Poddziałania 7.1.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.

Nowy skwer z nowym patronem

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
Nowy skwer z nowym patronem Podpułkownik Adam Borys, pseudonim "Pług" był cichociemnym i pierwszym dowódcą batalionu "Parasol". Był także oficerem Kedywu AK oraz organizatorem wielu akcji, w tym zamachu na Dowódcę Policji i SS w Warszawie Franza Kutscherę. Po upadku powstania warszawskiego, w którym został ciężko ranny, dostał się do niewoli niemieckiej. Po zakończeniu II Wojny Światowej powrócił do kraju, w którym był represjonowany i więziony. Po roku 1957 włączył się aktywnie w nurt życia gospodarczego kraju, pełniąc funkcje kierownicze na eksponowanych stanowiskach. Zmarł nagle 28 sierpnia 1986 roku. Był kawalerem orderów Virtuti Militari i Polonia Restituta; odznaczony był też licznymi odznaczeniami polskimi i brytyjskimi. W roku 1981 przyznano mu stopień podpułkownika. Związany był z ziemią gnieźnieńską - urodził się w Niechanowie, uczył w Gimnazjum Państwowym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, a zmarł w Witkowie.

"Wenecja" czystsza dzięki innowacyjnemu projektowi

Artykul dodany: Sobota, 27 maja 2017
Projekt oczyszczania wód Strugi Gnieźnieńskiej zasilającej jezioro Jelonek przyniósł oczekiwany efekt. Dzięki niemu w akwenie znacznie zmniejszyło się stężenie związków azotu i fosforu. Projekt o wartości ponad 1 miliona złotych realizowany był w 2016 roku, w ramach programu GEKON przez firmę Mikronatura Środowisko.

Potrzebna krew dla Patrycji

Artykul dodany: Czwartek, 25 maja 2017
Potrzebna krew dla Patrycji Patrycja choruje na ostrą białaczkę. Liczy się dla niej każda kropla krwi. Wszelkie informacje na temat tego, w jaki sposób można pomóc, znajdziecie na powyższym plakacie.

Ruch gwiazd - niezwykły projekt gnieźnieńskich fotografów

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
Ruch gwiazd - niezwykły projekt gnieźnieńskich fotografów "To początek projektu, który będzie kontynuowany w różnych częściach miasta i okolic Gniezna" - mówi Robert Lasek z grupy "Andrzej Bukowski i Robert Lasek - Fotografia i Film". O co chodzi? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Praca szuka człowieka!

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
Praca szuka człowieka! Pizzeria i Restauracja GNS zatrudni kucharza, kelnerkę, pomoc kuchenną. Osoby zainteresowane proszone są o dostarczenie CV do lokalu przy ul. Chrobrego 44 w Gnieźnie.

Tadex, to nowo otwarte Centrum Elektryczne, Sanitarne i Instalacyjne w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 24 maja 2017
Tadex, to nowo otwarte Centrum Elektryczne, Sanitarne i Instalacyjne w Gnieźnie Firma TADEX zaprasza do nowo otwartego Centrum Elektrycznego, Sanitarnego i Instalacyjnego przy ul. Orzeszkowej 31 w Gnieźnie. Bogata oferta sprawi, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje.

Potrzebujesz szybkiej i pewnej gotówki? Sprawdź gdzie ją dostać!

Artykul dodany: Wtorek, 23 maja 2017
Potrzebujesz szybkiej i pewnej gotówki? Sprawdź gdzie ją dostać! Temat chwilówek towarzyszy nam już długo. Nie tylko osoby bez dochodów, ze złą historia kredytową są klientami firm pożyczkowych. Szybkie środki finansowe bez formalności przyciągają też osoby zamożne, którym zabrakło na niespodziewane wydatki czy przyjemności.

W środę protest ratowników medycznych!

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 maja 2017
W środę protest ratowników medycznych! 24 maja o godzinie 16.00 zacznie się w Polsce ogólnokrajowy strajk ratowników medycznych. Strajk przybierze łagodną formę i w żaden sposób nie zaszkodzi chorym.

XL Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 maja 2017
XL Finał Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty Od wielu lat celem turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym są działania edukacyjno-oświatowe wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Konkursy popularyzują przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtują partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu oraz upowszechniają podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Obrze.

Co z budową galerii przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie?

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 maja 2017
Co z budową galerii przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie? Od kilku lat przewija się plan budowy galerii handlowej przy ul. Poznańskiej - Warzywnej w Gnieźnie. Początkowo mieszkańcy byli przeciwni, jednak obecnie większość z nich zmieniło zdanie. Jest już wstępny plan rozwiązań komunikacyjnych i bryły budynku. Czy uda się go zrealizować?

Dlaczego zniknęła fontanna z jeziora Jelonek?

Artykul dodany: Poniedziałek, 22 maja 2017
Dlaczego zniknęła fontanna z jeziora Jelonek? Niedawno informowaliśmy o nowej fontannie zamontowanej na jeziorze Jelonek. Miała ona zastąpić poprzednią konstrukcję, być dodatkowo oświetlona oraz przede wszystkim natleniać wodę. Niestety, okazało się, że pompa wyrzuca wodę zbyt nisko.

Zakaz połowu ryb na jeziorze Jelonek

Artykul dodany: Niedziela, 21 maja 2017
Zakaz połowu ryb na jeziorze Jelonek W związku z prowadzonymi przez Miasto Gniezno działaniami mającymi na celu poprawę jakości wód jeziora Jelonek, w tym polegających na zastosowaniu biomanipulacji rybami drapieżnymi, wystąpiono do Marszałka Województwa Wielkopolskiego z wnioskiem w sprawie uznania jeziora Jelonek za zbiornik nieprzydatny do prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej.

Sześć milionów na remont Starego Ratusza

Artykul dodany: Piątek, 19 maja 2017
Sześć milionów na remont Starego Ratusza 18 maja 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz Marszałek Marek Woźniak podpisali umowę o dofinansowaniu projektu ?Renowacja i adaptacja na cele kulturalne zabytkowego Ratusza w Gnieźnie?, na który Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał ponad 6 milionów złotych. Fundusze otrzymały także projekty związanych z renowacją i adaptacją na cele kulturalne pomieszczeń ratuszy w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.

Monitoring miejski w dyspozycji Straży Miejskiej

Artykul dodany: Piątek, 19 maja 2017
Monitoring miejski w dyspozycji Straży Miejskiej Od 1 kwietnia 2017r. operatorzy monitoringu miejskiego jako Zespół ds.Monitoringu wchodzą w skład Straży Miejskiej w Gnieźnie. Do ich zadań należy bieżące obserwowanie i rejestrowanie wszelkich naruszeń bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta objętym kamerami. Operatorzy współpracują z dyżurnymi Policji i Straży Miejskiej, którzy w miejsca zagrożone kierują patrole w służbie.

Pętla autobusowa przy ul. Jabłoniowej już gotowa

Artykul dodany: Czwartek, 18 maja 2017
Pętla autobusowa przy ul. Jabłoniowej już gotowa Pętla autobusowa na osiedlu Dalki w Gnieźnie, przy ul. Jabłoniowej jest już gotowa. Dzięki niej linia autobusy linii nr 13 nie będą musiały objeżdżać okolicznych ulic, niedostosowanych nawierzchnią do takiego obciążenia, nie będą także zatrzymywać tuż przy budynkach mieszkalnych. Inwestycja została zrealizowana w zgodzie z wolą większości mieszkańców osiedla, wyrażoną w głosowaniu, które przeprowadziła Rada Osiedla.

Jaką polisę wybrać dla warsztatu samochodowego?

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Jaką polisę wybrać dla warsztatu samochodowego? Ubezpieczenie warsztatu samochodowego jest ważne w wielu sytuacjach. Polisa może chronić nie tylko mienie serwisu przed kradzieżą, pożarem czy innym zdarzeniem losowym. Może także gwarantować ochronę, gdy uszkodzony zostanie samochód należący do klienta.

Black Hawki w Powidzu! Amerykanie demonstrują swoją siłę

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Black Hawki w Powidzu! Amerykanie demonstrują swoją siłę 10. Brygada Lotnictwa Bojowego z 10. Dywizji Górskiej (lekka piechota), wchodząca w skład Armii USA w Europie, rozpoczęła przemieszczanie sprzętu lotniczego i personelu do bazy w Powidzu w związku z przygotowaniami do stałych ćwiczeń będących elementem operacji Atlantic Resolve.

Międzynarodowa nagroda za najlepszy banknot kolekcjonerski dla "gnieźnieńskiej" 20-złotówki

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Międzynarodowa nagroda za najlepszy banknot kolekcjonerski dla Podczas tegorocznej Currency Conference w Kuala Lumpur, polski banknot o nominale 20 złotych, wyemitowany w zeszłym roku z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, otrzymał główną nagrodę za "najlepszy banknot kolekcjonerski".

Bunt więźniów i bomba w Zakładzie Karnym w Gębarzewie!

Artykul dodany: Środa, 17 maja 2017
Bunt więźniów i bomba w Zakładzie Karnym w Gębarzewie! Bunt skazanych, nieznana substancja w liście, a na koniec ładunek wybuchowy. Wszystko to działo się jednego dnia w Zakładzie Karnym w Gębarzewie. W stan gotowości postawiono nie tylko personel więzienia, konieczna była także interwencja Straży Pożarnej i policyjnych saperów.

Dlaczego warto korzystać wyłącznie ze sprawdzonych dostawców materiałów budowlanych?

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Dlaczego warto korzystać wyłącznie ze sprawdzonych dostawców materiałów budowlanych? Zapewne nie umknęło Twoje uwadze to, że wokół nas powstaje coraz więcej nowych budynków, mieszkań, czy hal magazynowych. Przede wszystkim świadczy to o rozwoju naszej gospodarki, co oczywiście jest bardzo dobrą wiadomością. Niemniej jednak, te wszystkie budowle nie powstałyby, gdyby nie doskonała organizacja poszczególnych procesów w zakresie budowania. Przede wszystkim chcemy dzisiaj skupić się na dostawcach materiałów budowlanych, jak również oferowanej przez nich jakości.

Mieszkańcy zaakceptowali plan budowy drogi przez Pławnik

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Mieszkańcy zaakceptowali plan budowy drogi przez Pławnik W czwartek, 11 maja, odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami Gniezna dotyczące planowanego wariantu budowy drogi łączącej drogę wojewódzką 260 z drogą krajową nr 15, zwaną "południową obwodnicą miasta". Skorygowana koncepcja przebiegu drogi nie wzbudziła zastrzeżeń i została zaakceptowana przez mieszkańców.

Centrum handlowe a problemy komunikacyjne

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Centrum handlowe a problemy komunikacyjne Trwa budowa centrum handlowego przy ul. Witkowskiej. W związku z realizowaną inwestycją i przewidywanymi problemami komunikacyjnymi, które wystąpią po otwarciu obiektu, prezydent Gniezna Tomasz Budasz interweniuje i zaprasza na rozmowy.

Warsztaty kreatywne dot. inwestycji w Lednogórze

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Warsztaty kreatywne dot. inwestycji w Lednogórze W przyszłym tygodniu odbędą się warsztaty kreatywne dotyczące inwestycji w Lednogórze. Na spotkanie zapraszani są wszyscy zainteresowani przyszłością dworców: pasażerowie, lokalne społeczności, przedstawiciele władz samorządowych i organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy oraz społecznicy.

Pożar łodzi w Skorzęcinie! Strażacy w akcji

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Pożar łodzi w Skorzęcinie! Strażacy w akcji W miniony weekend, 13 i 14 maja, odbyły się VI Zawody i Warsztaty w Ratownictwie OSP KSRG "Medyk 2017". Organizatorem tego wydarzenia była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie, przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, Starostwem Powiatowym w Gnieźnie oraz Urzędem Gminy i Miasta Witkowo. Zawody odbyły się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie.

Strażacy obchodzili swoje święto

Artykul dodany: Wtorek, 16 maja 2017
Strażacy obchodzili swoje święto Tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się 13 maja w Gnieźnie. Uroczystości rozpoczął przemarsz pododdziałów oraz pocztów sztandarowych z Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie do katedry gnieźnieńskiej, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Następnie zaproszeni goście, strażacy PSP i OSP, a także pracownicy cywilni przemaszerowali ulicą Bolesława Chrobrego na plac Komendy.

Niedrogie ubezpieczenie dla aut zabytkowych

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 maja 2017
Niedrogie ubezpieczenie dla aut zabytkowych Samochody zabytkowe wbrew pozorom nie są jedynie bardzo drogimi pojazdami, na które stać jedynie najbogatszych Polaków. Zabytkowymi pojazdami poruszają się także mniej zamożne osoby, które są pasjonatami motoryzacji i potrafią samodzielnie zadbać o samochód oraz wymienić w nim części. Radość, jaką daje im jazda oldtimerem jest ogromna, jednak właściciele klasycznych aut często borykają się z trudnościami związanymi ze znalezieniem odpowiedniego ubezpieczenia samochodu.

Zapadł się cmentarny grobowiec! Proboszcz kazał szybko zakopać odkryte metalowe trumny

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 maja 2017
Zapadł się cmentarny grobowiec! Proboszcz kazał szybko zakopać odkryte metalowe trumny 5 maja na cmentarzu w Witkowie ujawniono grobowiec z 8 metalowymi trumnami. Chociaż znalezisko może mieć ogromną wartość historyczną, administrator cmentarza - ksiądz proboszcz Stanisław Goc kazał zakopać wyrwę w ziemi prowadzącą do grobowca.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10239 240 następna »REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA
Wydarzenia
<<  Maj 2017  >>
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SB
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
tel.kom.: +48 781 085 964
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno