Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

Rusza przetarg związany z przebudową ul. Kawiary

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Rusza przetarg związany z przebudową ul. Kawiary Prezydent Miasta Gniezna podpisał dziś ogłoszenie przetargu na obiecaną przebudowę ul. Kawiary. Jeśli procedury przetargowe pójdą sprawnie, inwestycja zakończy się do połowy przyszłego roku. W ramach przebudowy, oprócz nowej nawierzchni powstaną chodniki, ścieżka rowerowa oraz dwa przystanki i pętla MPK.

Czy prostata to choroba? Czym ona jest i jak się ją bada?

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Czy prostata to choroba? Czym ona jest i jak się ją bada? Wielu osobom słowo prostata kojarzy się jednoznacznie źle. Wydaje nam się, że to niebezpieczna choroba, która dotyka mężczyzn. Tymczasem wygląda to trochę inaczej. Co to jest prostata oraz na czym polega jej badanie?

Zaginął pies rasy York

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Zaginął pies rasy York W sobotę, w godzinach popołudniowych w okolicach ul. Półwiejskiej w Gnieźnie zaginął pies rasy York. Piesek nie miał obroży, waga ok. 3 kg. Każdy, kto zauważy zaginionego Yorka proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 790 332 927.

Daniel Miętkiewicz potrzebuje pomocy! Uległ wypadkowi przy usuwaniu skutków nawałnicy

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Daniel Miętkiewicz potrzebuje pomocy! Uległ wypadkowi przy usuwaniu skutków nawałnicy W imieniu Komitetu Społecznego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe Daniela Miętkiewicza, mieszkańca Malczewa, który usuwając skutki sierpniowej nawałnicy, pracując na wysokości uległ poważnemu wypadkowi.

Zwycięski powrót z AGRO SHOW

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Zwycięski powrót z AGRO SHOW W dniach od 22 -25 września odbyła się XIX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2017 w Bednarach. Nie zabrakło na niej uczniów Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Szczególnie udany okazał się wyjazd dla Krzysztofa Kałata, ucznia 3 klasy technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie, który zajął II miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Średnich "MŁODY MECHANIK NA MEDAL".

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej idzie zgodnie z planem

Artykul dodany: Poniedziałek, 25 września 2017
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej idzie zgodnie z planem Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej ul. Spokojną z ul. Łazienki. To kolejna inwestycja w tym rejonie. Tym razem kwota zadania wynosi aż 840 tys. zł brutto.

Ruszyła budowa bloków przy ul. Cymsa

Artykul dodany: Piątek, 22 września 2017
Ruszyła budowa bloków przy ul. Cymsa Powstaje pierwszy w Gnieźnie budynek dla seniorów. Przy ul. Cymsa rozpoczęła się budowa w sumie dwóch bloków: senioralnego z 26 mieszkaniami oraz socjalno - komunalnego, w którym będzie mogło zamieszkać 46 rodzin. Inwestycja jest realizowana przez Miasto Gniezno z dofinansowaniem zewnętrznym pozyskanym z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Naturalne pieczywo - czy jeszcze istnieje?

Artykul dodany: Piątek, 22 września 2017
Naturalne pieczywo - czy jeszcze istnieje? Każdy z rozrzewnieniem wspomina smak wytwarzanego ręcznie i z naturalnych składników chleba. Wielu ludzi kojarzy go z dzieciństwem i bardzo często słychać także opinie, że pieczywo sprzedawane w sklepach różni się smakiem od tamtego chleba, a także krócej utrzymuje świeżość. Dlaczego się tak dzieje? Główne grzechy producentów pieczywa to "nadmuchiwanie" pieczywa, dodawanie sztucznych konserwantów i barwników.

Nagrody, wyróżnienia i odznaczenia dla strażaków powiatu gnieźnieńskiego

Artykul dodany: Czwartek, 21 września 2017
Nagrody, wyróżnienia i odznaczenia dla strażaków powiatu gnieźnieńskiego 20 września w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, dyplomów Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz promes finansowych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się funkcjonariusze gnieźnieńskiej komendy, a także członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

RYBOŁÓW-17 na półmetku

Artykul dodany: Czwartek, 21 września 2017
RYBOŁÓW-17 na półmetku Już trzecią dobę żołnierze 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego intensywnie sprawdzają swoje umiejętności podczas trwającego od poniedziałku ćwiczenia taktycznego z wojskami RYBOŁÓW-17.

Transport czołgów i wozów bojowych przejechał przez Gniezno!

Artykul dodany: Czwartek, 21 września 2017
Transport czołgów i wozów bojowych przejechał przez Gniezno! We wtorek przez powiat gnieźnieński przejechały pociągi transportujące ciężkie amerykańskie pojazdy wojskowe. Jako pierwszy poinformował o tym portal Trzemeszno24.info.

Znamy już tegorocznych Partnerów Akcji "Gniezno za pół ceny"

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Znamy już tegorocznych Partnerów Akcji Akcja odbywać się będzie w dniach - 30 września - 1 października 2017. Założeniem Akcji "Gniezno za pół ceny" jest oferowanie produktów, usług, atrakcji w dniach 30 września - 1 października 2017r. (sobota - niedziela) za 50% ceny.

"Zrobimy wszystko, aby za rok ponownie przyjechać do Gniezna"

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Udział w wielu różnorodnych warsztatach teatralnych i muzealnych, zwiedzanie najważniejszych zabytków Gniezna oraz spotkanie z obecnym i byłymi Prymasami - tak w skrócie można określić wizytę finalistów III edycji konkursu "Tu powstała Polska - 6 wieków Prymasa. Gniezno 1417 - 2017", zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Zarejestruj się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
Zarejestruj się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta We wtorek, 3 października, w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, będzie mógł bezpłatnie zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. W tym celu, w sali sesyjnej gnieźnieńskiego starostwa, w godzinach 9.00 - 14.00, uruchomione zostanie mobilne stanowisko ZIP obsługiwane przez pracownika NFZ. Aby zarejestrować się w systemie wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty.

MotoLednica w Gnieźnie

Artykul dodany: Środa, 20 września 2017
MotoLednica w Gnieźnie Motocykliści z całej Polski uczestniczący 16 września w kolejnej Moto-Lednicy zjechali do Gniezna, by pokłonić się św. Wojciechowi i spotkać z Prymasem Polski. Na pamiątkę podarowali abp. Polakowi krzyż zrobiony z motocyklowego łańcucha oraz przypinkę do kurtki upamiętniającą 100-lecie objawień fatimskich.

Interaktywna mapa Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie

Artykul dodany: Wtorek, 19 września 2017
Interaktywna mapa Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie Od sierpnia dostępna jest interaktywna mapa obejmująca Strefę Płatnego Parkowania w Gnieźnie. Można bez problemów wyszukać na niej miejsca umieszczenia wszystkich 54 parkomatów, stanowiska dla osób niepełnosprawnych, czy też granice strefy. Mapa będzie aktualizowana na bieżąco.

Zapłać za Strefę Płatnego Parkowania aplikacją ePARK

Artykul dodany: Wtorek, 19 września 2017
Zapłać za Strefę Płatnego Parkowania aplikacją ePARK Brak drobnych, niedziałający parkomat, słabo widoczny druk na bilecie parkingowym. A może przekroczony lub opłacony na zapas czas parkowania. Na pewno każdy kierowca parkujący w Strefie Płatnego Parkowania zna te problemy. Maszyny działające na wolnym powietrzu potrafią być zawodne, zwłaszcza zimą. Co ważne, problemy, o których mowa są utrapieniem nie tylko dla kierowców, ale spędzają również sen z powiek administratorów płatnych stref.

Policja postawiona w stan gotowości! Ćwiczenia EGIDA-17

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Policja postawiona w stan gotowości! Ćwiczenia EGIDA-17 17 września w osiemdziesięciu dwóch jednostkach Policji na terenie całego kraju odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Komendy Głównej Policji.

Sukces gnieźnieńskich chirurgów! Pierwsza taka operacja w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Sukces gnieźnieńskich chirurgów! Pierwsza taka operacja w Gnieźnie "W czerwcu mama po prostu gasła w oczach" - mówi Anna, córka 75-letniej gnieźnianki Pani Haliny. Dziś, po udanej operacji, której 17 lipca 2017 r. podjęli się lekarze pracujący na oddziale chirurgii szpitala w Gnieźnie, starsza Pani porusza się już samodzielnie. Osoba, która wcześniej nie wychodziła z domu i pogodziła się już z oczekiwaniem końca, sama zaprasza rodzinę do wyjścia na miasto. "Lekarze dali mojej mamie drugie życie" - dodaje szczęśliwa córka.

Wystartował RYBOŁÓW-17! Będą wzmożone działania wojska w naszym regionie

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Wystartował RYBOŁÓW-17! Będą wzmożone działania wojska w naszym regionie 18 września w Powidzu nastąpiło uroczyste otwarcie ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem RYBOŁÓW-17.

Historyczne zmiany w układzie drogowym miasta. Ulica Pocztowa oddana do ruchu w dwóch kierunkach

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Historyczne zmiany w układzie drogowym miasta. Ulica Pocztowa oddana do ruchu w dwóch kierunkach Zniknięcie z mapy Gniezna dwóch wiaduktów w ciągu ul. Pod Trzema Mostami, dwukierunkowa ul. Pocztowa połączona z dwukierunkową ul. Konikowo, nowa ul. Osiniec. Te zmiany w układzie drogowym Miasta Gniezna, częściowo zrealizowane, częściowo w realizacji śmiało można nazwać historycznymi, a na pewno bardzo ważnymi dla kierowców jadących z południowej części miasta. To wszystko jest częścią szerszej koncepcji, która znacznie usprawni ruch samochodowy w Pierwszej Stolicy Polski - zapewnia Tomasz Budasz i zapowiada kolejne inwestycje, które wspólnie z tymi realizowanymi obecnie, będą tworzyć komunikacyjną ramę w tej części miasta.

Sprzedam garaż przy ul. Kasprowicza w Gnieźnie

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Sprzedam garaż przy ul. Kasprowicza w Gnieźnie Sprzedam garaż o powierzchni 15,20 m. kw. przy ul. Kasprowicza w Gnieźnie. Garaż w automatyce firmy FAAC. W środku licznik energii elektrycznej. Cena 26 000 zł (do negocjacji). Kontakt: 503 088 399.

Bezpłatne usługi mediatora dla mieszkańców Gniezna

Artykul dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Bezpłatne usługi mediatora dla mieszkańców Gniezna Miasto Gniezno i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie oferują bezpłatne usługi mediatora dla mieszkańców miasta Gniezna.

Europejski Dzień Bez Samochodu - za darmo w MPK

Artykul dodany: Niedziela, 17 września 2017
Europejski Dzień Bez Samochodu - za darmo w MPK 22 września 2017 r. przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Prezydent Miasta Gniezna przypomina, że właściciele samochodów są w tym dniu upoważnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

"Policja a bezpieczeństwo w rolnictwie"

Artykul dodany: Niedziela, 17 września 2017
Każdego roku na polskich wsiach dochodzi do wielu wypadków, które niestety nie omijają również powiatu gnieźnieńskiego. Dlatego w Gnieźnie odbyła się kolejna debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji mająca na celu zwrócenie uwagi na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przez mieszkańców wsi. Spotkaniu, w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przyświecało hasło "Policja a bezpieczeństwo w rolnictwie".

Umowy sieciowe w Wielkopolsce podpisane! Gnieźnieński szpital znalazł się na liście

Artykul dodany: Niedziela, 17 września 2017
Umowy sieciowe w Wielkopolsce podpisane! Gnieźnieński szpital znalazł się na liście Wszystkie szpitale wielkopolskie, które zostały zakwalifikowane do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. "sieci", zaakceptowały warunki finansowe, przedstawione przez WOW NFZ.

Pomoc województwa dla samorządów poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy

Artykul dodany: Niedziela, 17 września 2017
Pomoc województwa dla samorządów poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy Z inicjatywy Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego radni wojewódzcy podczas nadzwyczajnej Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 15 września 2017 r. podjęli przez aklamację uchwałę ws. przyznania pomocy solidarnościowej pierwszej grupie samorządów powiatów i gmin poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy.

Wycieczka ornitologiczna po Stawach Kiszkowskich

Artykul dodany: Piątek, 15 września 2017
Wycieczka ornitologiczna po Stawach Kiszkowskich W ramach Europejskich Dni Ptaków, 1 października, już po raz kolejny zapraszamy na wyjątkową wycieczkę ornitologiczną po Stawach Kiszkowskich. Szczegóły na plakacie.

Akcja poboru krwi w Kiszkowie

Artykul dodany: Piątek, 15 września 2017
Akcja poboru krwi w Kiszkowie 1 października w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie odbędzie się akcja poboru krwi. Szczegóły na plakacie.

Gniezno gości drugą rodzinę repatriantów

Artykul dodany: Środa, 13 września 2017
Gniezno gości drugą rodzinę repatriantów Miasto Gniezno ponownie włącza się w działania mające na celu przyjęcie repatriantów. Gniezno stało się nową ojczyzną już drugiej polskiej rodziny repatriantów z Kazachstanu.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10248 249 następna »REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno