Logo

REKLAMA
Plik banneru

Dział - Wiadomości

Już w środę debata prezydencka!

Artykul dodany: Wtorek, 16 października 2018
Już w środę debata prezydencka! Już jutro (środa) o godz. 18.00 w Hotelu Ibis przy ul. Chrobrego 20 w Gnieźnie odbędzie się debata prezydencka z udziałem: Tomasza Budasza, Pawła Kamińskiego, Pawła Lubbe i Zenona Miękiszaka. Wstęp na debatę jest wolny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pierwszej Stolicy, którym przyszłość Gniezna nie jest obojętna.

Czerniejewskie wilki

Artykul dodany: Wtorek, 16 października 2018
Czerniejewskie wilki Wczoraj informowaliśmy o martwym wilku potrąconym przez samochód przy drodze z Czerniejewa do Nekli. Dzisiaj publikujemy film, na którym zarejestrowano kilka osobników wyżej wspomnianego gatunku w okolicznych lasach.

Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu na ul. Gdańskiej

Artykul dodany: Wtorek, 16 października 2018
Komunikat PWiK: utrudnienia w ruchu na ul. Gdańskiej Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ul. Gdańskiej spowodowane awarią PWiK.

Komunikat PWiK: awaria i przerwa w dostawie wody na ul. Budowlanych

Artykul dodany: Wtorek, 16 października 2018
Komunikat PWiK: awaria i przerwa w dostawie wody na ul. Budowlanych Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, iż w związku z awarią przyłącza wodociągowego w ulicy Budowlanych, na wysokości Przedszkola nr 8, w dniu 16.10.2018 r. będą prowadzone prace naprawcze. W związku z powyższym od godziny 9.00 do 13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na odcinku ul. Budowlanych od skrzyżowania z ulicą Paczkowskiego do Staszica. Jednocześnie informujemy o utrudnieniach w ruchu drogowym na wspomnianym odcinku drogi.

Nieprawidłowe dane nabywcy na fakturze a prawo do odliczenia podatku VAT

Artykul dodany: Wtorek, 16 października 2018
Nieprawidłowe dane nabywcy na fakturze a prawo do odliczenia podatku VAT W obrocie gospodarczym bardzo często zdarza się, iż otrzymana faktura zawiera niepełne lub nieprawidłowe dane. Co należy zrobić w takim wypadku? Jakie konsekwencje podatkowe może nieść ze sobą taką sytuacja?

Chodnik przy ul. Ludwiczaka

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 października 2018
Chodnik przy ul. Ludwiczaka W październiku 2018 r. zakończyła się budowa chodnika na ul. Ludwiczaka w Gnieźnie, na odcinku od ul. Prostej do ul. Jaśminowej, po lewej stronie. Chodnik o długości 172 m i 5 szt. miejsc postojowych wykonano z kostki brukowej betonowej. Dodatkowo nasadzono 4 kasztanowce białe i posiano trawę w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika.

Szkoła Podstawowa nr 10 z nową elewacją

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 października 2018
Szkoła Podstawowa nr 10 z nową elewacją Zakończyła się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 10 na os. Orła Białego. Dzięki pozyskanej przez Miasto Gniezno dotacji udało się zakończyć remont, który pierwotnie planowano jeszcze na rok 2019. W ramach zadania ocieplono ściany i stropodach, wymieniono okna i drzwi. Powstało nowe zewnętrzne oświetlenie i monitoring, wyremontowany został także dach wraz z kominami.

Nowy plac zabaw na Ustroniu

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 października 2018
Nowy plac zabaw na Ustroniu W październiku 2018 r. zakończyła się budowa nowego placu zabaw na osiedlu Ustronie w Gnieźnie. Strefa dla maluchów powstała na dotychczas pustym terenie, w pobliżu jeziora Winiary, wybiegu dla psów i nowej hali widowiskowo-sportowej.

Rolety wewnętrzne i moskitiery tylko od ALU-TYM

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 października 2018
Rolety wewnętrzne i moskitiery tylko od ALU-TYM Firma ALU-TYM oferuje najwyższej jakości rolety wewnętrzne, dachowe i moskitiery. W swojej ofercie posiada bogaty wybór zarówno materiałów i kolorów, z których wykonane są rolety wolnowiszące, w kasecie z prowadnicami, w półkasecie, materiałowe dzień i noc, a teraz także zewnętrzne. Szukasz moskitiery na swoje okno? W ALU-TYM znajdziesz moskitiery ramkowe, przesuwne, plisowane - zarówno okienne, jak i drzwiowe. Zadzwoń i umów się na profesjonalną wycenę ochrony Twojego mieszkania lub domu przed nieproszonymi insektami. Telefon: (+42) 534 625 245.

Dzielimy się tym, co najcenniejsze

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 października 2018
Dzielimy się tym, co najcenniejsze 11 października w godzinach 9.00 do 14.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyła się pierwsza w bieżącym roku szkolnym akcja oddawania krwi.

Martwy wilk w Czerniejewie

Artykul dodany: Poniedziałek, 15 października 2018
Martwy wilk w Czerniejewie W czwartek przy drodze z Czerniejewa do Nekli znaleziono prawdopodobnie martwego wilka. Wszystko wskazuje na to, że zwierzę zostało potrącone przez samochód. Na miejsce udali się pracownicy Nadleśnictwa Czerniejewo, którzy zabezpieczyli martwego osobnika.

Stary Ratusz na zakończenie rewitalizacji

Artykul dodany: Niedziela, 14 października 2018
Stary Ratusz na zakończenie rewitalizacji Kompleksowy remont zabytkowego budynku na gnieźnieńskim deptaku powoli zbliża się do końca. Na inwestycję kosztującą w sumie 10 mln zł Miasto Gniezno pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 6 mln zł.

Wyróżnienia dla gnieźnieńskich pedagogów

Artykul dodany: Niedziela, 14 października 2018
Wyróżnienia dla gnieźnieńskich pedagogów Nauczyciele, dyrektorzy, a także pracownicy administracyjni gnieźnieńskich placówek oświatowych zostali jak co roku wyróżnieni nagrodami Prezydenta Miasta Gniezna. 12 października 2018 odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Upamiętnili 100-lecie Obrony Lwowa

Artykul dodany: Niedziela, 14 października 2018
Upamiętnili 100-lecie Obrony Lwowa Parlamentarzyści, władze samorządowe, zaproszeni goście oraz delegacje szkół, spotkali się dzisiaj na skwerze Orląt Lwowskich, aby upamiętnić 100-lecie Obrony Lwowa. W trakcie uroczystości prezydent Tomasz Budasz odznaczył medalem koronacyjnym Zdzisława Gąsiora i Tomasza Stelmaszczyka, którzy poprzez swoją działalność okazali serce potrzebującym Polakom mieszkającym poza granicami kraju.

Strażacy przeszli testy sprawności fizycznej

Artykul dodany: Niedziela, 14 października 2018
Strażacy przeszli testy sprawności fizycznej Sprawność fizyczna jest bardzo ważnym atrybutem skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych. Każdy strażak co roku zobowiązany jest do zaliczenia testu sprawności fizycznej.

Piotr Gruszczyński przegrywa w Sądzie z Moniką Twardowską

Artykul dodany: Sobota, 13 października 2018
Piotr Gruszczyński przegrywa w Sądzie z Moniką Twardowską Piotr Gruszczyński, przewodniczący struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie gnieźnieńskim, przegrał sprawę w trybie wyborczym z Moniką Twardowską, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Wyrok nie jest prawomocny.

Kolejna makieta na Trakcie Królewskim

Artykul dodany: Sobota, 13 października 2018
Kolejna makieta na Trakcie Królewskim Trakt Królewski wzbogacił się o kolejny element - makietę "Wzgórze Lecha". Nic tylko wybrać się na spacer i osobiście się jej przyjrzeć. Wiecie gdzie stoi?

Kandydat PiS-u zorganizował spotkanie w Starostwie Powiatowym. Czy złamał prawo?

Artykul dodany: Sobota, 13 października 2018
Kandydat PiS-u zorganizował spotkanie w Starostwie Powiatowym. Czy złamał prawo? W piątek, w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyła się konferencja "Geotermia w Gnieźnie". Spotkanie prawdopodobnie zakończy się sprawą w Sądzie, w trybie wyborczym.

Coraz większe szanse na ciepłownię geotermalną? Profesorowie są zgodni!

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Coraz większe szanse na ciepłownię geotermalną? Profesorowie są zgodni! W piątek, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyło się spotkanie z mieszkańcami dotyczące wód geotermalnych i możliwości ich wykorzystania. Na sali obecni byli zarówno mieszkańcy, jak i przedstawiciele ugrupowań politycznych - zarówno Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego oraz Kukiz'15.

Ile stopni mają wody termalne pod Gnieznem? Skąd Miasto bierze informacje?

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Ile stopni mają wody termalne pod Gnieznem? Skąd Miasto bierze informacje? Prezydent Tomasz Budasz neguje pomysł Pawła Kamińskiego - swojego kontrkandydata w wyborach samorządowych, dotyczący pozyskiwania energii z wód termalnych. Zapytaliśmy włodarza na jakiej podstawie podaje inną temperaturę wody pod Pierwszą Stolicą oraz kiedy były prowadzone badania pod tym kątem.

Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w 4 miejscowościach

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Komunikat PWiK: przerwa w dostawie wody w 4 miejscowościach Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje, że w godzinach nocnych z dnia 19.10.2018r. na 20.10.2018r. będą prowadzone prace konserwacyjne na Stacji Uzdatniania Wody w Żydowie.

Paweł Kamiński spotkał się z mieszkańcami

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Paweł Kamiński spotkał się z mieszkańcami Kandydat na Prezydenta Miasta Gniezna, Paweł Kamiński, spotkał się w czwartkowy wieczór z mieszkańcami Pierwszej Stolicy. Kameralne spotkanie odbyło się w biurze senatora Roberta Gawła i dotyczyło tematu geotermii.

Posłanka Nowoczesnej składa zawiadomienie do Prokuratury na dyrekcję ZOZ-u!

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Posłanka Nowoczesnej składa zawiadomienie do Prokuratury na dyrekcję ZOZ-u! Posłanka Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie na dyrekcję ZOZ-u. Jakie zarzuty wymienia parlamentarzystka?

"Jakość świadczeń wzrosła". Dyrekcja szpitala o sytuacji gnieźnieńskiego ZOZ-u

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Krzysztof Bestwina, Paweł Dopierała i Ewa Jachimczyk odnieśli się do zarzutów kierowanych przez posłankę Nowoczesnej - Paulinę Hennig-Kloskę dotyczących zadłużania szpitala oraz trudnej sytuacji ekonomiczno-finansowej, w której znalazł się ZOZ.

Czy dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta? PiS apeluje o przyspieszenie tempa kampanii

Artykul dodany: Piątek, 12 października 2018
Czy dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta? PiS apeluje o przyspieszenie tempa kampanii Poseł Krzysztof Ostrowski i senator Robert Gaweł apelują do prezydenta Tomasza Budasza o zorganizowanie debaty kandydatów na fotel włodarza miasta. Parlamentarzyści uważają, że kampania powinna nabrać tempa. Zwracają również uwagę na etykę politycznych "zagrywek".

"Brak programu, brak obietnic"! Marcin Kośmicki kandydatem do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Artykul dodany: Czwartek, 11 października 2018
"Brak programu, brak obietnic" - tak rozpoczyna się program wyborczy Marcina Kośmickiego, kandydata do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego w okręgu nr 4 (gminy: Niechanowo, Witkowo, Gniezno, Czerniejewo).

Wójt Gminy Gniezno odmówił udziału w debacie

Artykul dodany: Czwartek, 11 października 2018
Wójt Gminy Gniezno odmówił udziału w debacie Włodzimierz Leman odmówił udziału w debacie z Marią Suplicką. Przez taką decyzję włodarz Gminy Gniezno prawdopodobnie straci co najmniej kilka punktów w sondażach.

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Artykul dodany: Czwartek, 11 października 2018
Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców 9 października 2018 roku Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz zaprosił przedsiębiorców na spotkanie poświęcone ulgom podatkowym. Przedstawiano tematykę ulg w podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis, pomocy regionalnej oraz remontów elewacji oraz podatku od dochodu w aspekcie nowej Ustawy z 10 maja 2018 roku o wspieraniu nowych inwestycji. Ustawa ta powoduje, że cała Polska stanowi strefę gospodarczą.

Gala Oscarów w "Ekonomiku"! Uczniowie nagrodzili nauczycieli

Artykul dodany: Czwartek, 11 października 2018
Gala Oscarów w Ekonomik z kolejną świetną inicjatywą, którą koordynował już dobrze znany z wydarzeń koncertowych Grzegorz Dworek oraz Samorząd Uczniowski z pomocą uczniów z klas Organizacji Reklamy.

Wizyta norweskich więzienników w Zakładzie Karnym w Gębarzewie

Artykul dodany: Środa, 10 października 2018
Wizyta norweskich więzienników w Zakładzie Karnym w Gębarzewie Podpisane Porozumienie o Wzajemnej Współpracy pomiędzy Norweską Akademią Służby Więziennej a COSSW w Kaliszu, zakłada regularną wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie oddziaływań penitencjarnych względem osadzonych.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10286 287 następna »REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno