Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nie żyje Damian Trzciński

Wtorek, 24 czerwca 2014
  • Nie żyje Damian Trzciński

Po długiej walce z chorobą zmarł Damian Trzciński. Damian chorował na aplazję szpiku kostnego. W walce, poza rodziną, pomagali mu znajomi, przyjaciele, uczniowie PWSZ w Gnieźnie oraz Drużyna Szpiku. Niestety Damianowi nie udało się wygrać z chorobą.

Zmarł nasz szpikowy przyjaciel i wojownik Damian Trzciński. Był z nami blisko 5 lat, pokazywał jak żyć w trakcie choroby, jak walczyć. Pamiętamy jego post z marca, kiedy wychodził ze szpitala po dwóch miesiącach, jak opowiadał o przeszczepie, o mamie, która dała mu drugie życie. Mamy w głowie rozmowy o dzieciach i tęsknocie za domem i żoną Angeliką.
8 grudnia br. Damian skończyłby 25 lat.

Trzymaj się Damian gdziekolwiek jesteś!

A to wspomniana wiadomość z marca:
Witam serdecznie, chciałem się pochwalić faktem, że dziś opuściłem szpital (2 miesiące). Wyniki są dość zadowalające, urosła mi odporność do 2,2 tys. granulocytów, no i pierwszy raz odkąd zachorowałem mam 200 tys. płytek, jeszcze tylko czerwone (hemoglobina) troszkę przysypiają i będę musiał jeździć czasami po "wora czerwonego płynu życia", ale jestem pełen nadziei, że i to zaskoczy. Poza tym chimeryzm w 100% dawcy, matula dała mi po raz drugi życie.
Bardzo dziękuję za wsparcie DRUŻYNY SZPIKU i wszystkich jej fanów. Pozdrawiam ciepło. DZIĘKI
Damian

Drużyna Szpiku