Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Środa, 12 lutego 2014
  • Aktualności Straży Miejskiej

Chodniki, na których zalega piasek i inne nieczystości, a także psie odchody to w naszym mieście niestety nierzadki widok. Poranne patrole, podczas których strażnicy kontrolują miejsca szczególnie zanieczyszczone, powoli poprawiają sytuację w centrum (i nie tylko) w tym zakresie. Właściciele czworonogów mają już świadomość, że posiadanie psa wiąże się z obowiązkiem sprzątania po nim. Wdepnięcie w psią kupę do przyjemności nie należy, o czym miał okazje przekonać się niejednokrotnie każdy z nas.

Akcja "bezpieczne dziecko"

Jak informowaliśmy na początku ferii, od poniedziałku, 17 lutego rusza akcja "bezpieczne dziecko", która ma na celu uświadomienie kierowcom zagrożeń wynikających z bezmyślnego parkowania. Chodzi przede wszystkim o tereny w pobliżu szkół podstawowych. Na ul. Staszica oraz Czarnieckiego dochodzi do notorycznego łamania przepisów ruchu drogowego. Kierowcy parkują tam w miejscu obowiązywania znaku B-36 („zakaz zatrzymywania się”) na zatokach autobusowych i przejściach dla pieszych. Strażnicy miejscy będą prowadzili wzmożone kontrole drogowe przy wszystkich szkołach podstawowych, ale szczególną uwagę zwrócą na te ulice, ponieważ właśnie tam często dochodzi do sytuacji zagrażających zdrowiu lub życiu dzieci, a jest to spowodowane brakiem dostatecznej widoczności na skutek nieprawidłowo pozostawionych pojazdów.

Parkujmy z głową

Okres wiosenny będzie również czasem wzmożonych kontroli w zakresie prawidłowego parkowania na terenie miasta. Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie parkowania na trawnikach, chodnikach, skrzyżowaniach, w pobliżu przejść dla pieszych, we wszystkich miejscach ograniczających widoczność oraz w miejscach obowiązywania znaków drogowych B-36 „zakaz zatrzymywania się”.  Kierowcy w naszym mieście często świadomie łamią przepisy ruchu drogowego tłumacząc się brakiem miejsc do parkowania. Jak sytuacja przedstawia się w ścisłym centrum nie trzeba nikomu tłumaczyć. Straż Miejska wspiera system monitorujący Miasta Gniezna. Operatorzy monitoringu rejestrują szczególnie rażące przypadki nieprawidłowego parkowania w centrum miasta. Straż Miejska apeluje aby nie lekceważyć dokumentacji przychodzącej do domu, gdyż może zakończyć się to sporządzeniem wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gnieźnie.
 
Straż Miejska