Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ukradli towar za 28 zł. Grozi im do 8-miu lat pozbawienia wolności

Środa, 5 lutego 2014
  • Ukradli towar za 28 zł. Grozi im do 8-miu lat pozbawienia wolności

W poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch oszustów. Do zdarzeń doszło podczas robienia zakupów w dwóch gnieźnieńskich hipermarketach. W jednym przypadku kobieta zamieniła kody kreskowe na towarze i z tak "przecenionym" towarem udała się do kasy. W drugim przypadku mężczyzna w dziale samoobsługowym zważył towar i wydrukował cenę, a następnie dołożył do niego większą ilość tych samych produktów. Oszuści chcieli w ten sposób zaoszczędzić parę złotych, a teraz może grozić im kara pozbawienia wolności nawet do 8-miu lat.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, 30-letnia mieszkanka gminy Niechanowo udała się na zakupy do jednego z gnieźnieńskich hipermarketów. Wpadła na pomysł, aby zamieniać metki z kodem kreskowym na kubku do szczoteczek do zębów, który jej się spodobał. Do droższego przyczepiła metkę z tańszego. Takim to sposobem chciała mieć droższy kubek za mniejsze pieniądze. Manewry przy zamianach metek zauważył pracownik ochrony. Wezwany na miejsce patrol Policji zatrzymał oszustkę. Kobieta w sumie chciała zaoszczędzić prawie 28 złotych. Teraz może grozić jej kara nawet do 8-miu lat pozbawienia wolności.
W drugim przypadku 65-letni gnieźnianin podczas pobytu w hipermarkecie w dziale samoobsługowym podczas zakupu biszkoptów i papryki przeważył towar. Chciał w ten sposób oszukać sklep na kwotę ponad 3 złotych.
Oszuści chcieli w ten sposób zaoszczędzić parę złotych, a teraz może grozić im kara pozbawienia wolności nawet do 8-miu lat.