moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Podsumowanie debaty społecznej w Kłecku

Piątek, 29 listopada 2013
  • Podsumowanie debaty społecznej w Kłecku

28 listopada w Kłecku odbyła się debata społeczna. Wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy mogli wspólnie z Policją oraz przedstawicielem władz samorządowych rozmawiać o bezpieczeństwie.

W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Artur Sobolewski, I zastępca Komendanta podinsp. Przemysław Kozanecki, Komendant Komisariatu Policji w Kłecku asp. sztab. Andrzej Marczak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kłecko January Giżycki, zastępca Naczelnika Wydziału Ruch Drogowego st. asp. Rafał Chełmikowski oraz oficer prasowy asp. Anna Osińska.
Na spotkanie przybyli mieszkańcy Kłecka i gminy. Szef policjantów z Kłecka Andrzej Marczak przedstawił stan bezpieczeństwa i wyniki pracy komisariatu za 2012 i 2013 rok.
Podczas debaty zwrócono uwagę przede wszystkim na problemy związane z ruchem drogowym, spalanie w piecach przez mieszkańców niedozwolonych materiałów, kradzieży na cmentarzach i działkach, nieodpowiednio zachowującą się młodzież. Poruszane były również tematy dotyczące spraw osobistych uczestników.
Komendant Powiatowy poruszył temat obsady etatowej Komisariatu Policji w Kłecku. Czynione są starania, by ilość ta (obecnie 18-stu funkcjonariuszy) uległa zwiększeniu.
Podczas spotkania nie brakowało pochwał dotyczących dobrej współpracy miejscowej Policji z samorządem i mieszkańcami.