moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ostra rywalizacja podczas V etapu JPG

Wtorek, 20 sierpnia 2013
  • Ostra rywalizacja podczas V etapu JPG

V etap Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 przeszedł do historii. Sędziowie odnotowali 81 startów. Co istotne - nie odnotowano żadnego upadku i tylko jedną eliminację za odmowę skoku. Parkur wydawał się bardzo łatwy, jednak niekiedy sprawiał nieoczekiwane trudności.

"Tutaj są właściwie 4 proste linie" - takie komentarze można było usłyszeć przed rozpoczęciem V etapu JPG. Wiele osób po pierwszym przejeździe wiedziało już, że nawet jazda "po prostej" nie musi być łatwa. Odległości pomiędzy niektórymi przeszkodami przysparzały wiele trudności.
W konkursie klasy mini LL (dokładności bez rozgrywki) sędziowie odnotowali 3 starty (2-óch zawodników). Najlepszy czas uzyskała Natalia Hoffa (bpk) na koniu Burgund. O niecała sekundę gorszy był Maciej Goździewicz (Stajnia Bierzglinek) na koniu Kamfora.
Konkurs klasy LL (z trafieniem w normę czasu) to już 31 przejazdów, z czego aż 30-stu zawodników ukończyło parkur. Norma czasu wynosiła 52-wie sekundy. Kiedy Wojciech Bitner (bpk) na Perunie pokonał parkur z czasem 51,77 s. wydawało się, że zwycięstwo ma już w kieszeni. Ostatecznie zajął 3-cie miejsce. Andrzej Bryjak (LZS Lech Gniezno) na Halogenie ukończył parkur w czasie 51,84 s. i zwyciężył w konkursie. O 2-wie setne sekundy dalej od normy czasu była Aleksandra Kachelska (UKS OSiR Kleczew) na koniu Willa. W sumie aż 5-cioro zawodników zmieściło się w 1-nej sekundzie do normy czasu. Mocnym dohamowaniem przed samymi fotokomórkami popisał się Wiesław Maciejewski (JKS Dragon Gniezno) na koniu Churchill. Nie wystarczyło to jednak aby zwyciężyć w konkursie. Ostatecznie zajął on 5-te miejsce.
W konkursie klasy L (zwykły) zawodnicy pokonywali parkur 37-miokrotnie, z czego 23 razy bez punktów karnych i co bardzo istotne - obyło się również bez eliminacji. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Widzińska (GLKS Sokół Damasławek) na koniu Carmen. Drugi stopień podium przypadł Mateuszowi Kowalczykowi (LZS Lech Gniezno) na koniu Wigra, a trzeci Aleksandrze Kachelskiej (UKS OSiR Kleczew) na koniu Willa. Dobre wyniki uzyskał Waldemar Gaca, który zameldował się na 4-tym i 10-tym miejscu. Zawodnik ten trenuje raptem od 2-óch lat.
Konkurs klasy P (dwufazowy) tym razem skupił 9 przejazdów. Do 2-giej fazy zakwalifikowało się 4-ech zawodników, z których najlepszy wynik osiągnął Tadeusz Pełeszuk (LZS Lech Gniezno) na Clarusie. Drugie miejsce ponownie przypadło Mateuszowi Kowalczykowi (LZS Lech Gniezno) na koniu Wigra, a trzecie Waldemarowi Gacy (LZS Lech Gniezno) na koniu Capris. Zawodnicy Lecha Gniezno zarezerwowali podium dla siebie - a nawet więcej, ponieważ na 4-tej pozycji konkurs ukończył Marcin Bajer (LZS Lech Gniezno) na Kalewie, a na 5-tej Piotr Sokołowski (LZS Lech Gniezno) na Hipisie.
Zawodniczka startująca w konkursie klasy N (zwykły) była bezkonkurencyjna - w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ była jedyną amazonką startującą w tym konkursie. Sara Szefler (bpk) na koniu Navaro pokonała parkur w czasie 48,45 s. z 4-ema punktami karnymi.
W klasyfikacji generalnej Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 z 58-mioma pkt. prowadzi Mateusz Kowalczyk (LZS Lech Gniezno). Tuż za nim znajduje się ubiegłoroczny tryumfator - Tadeusz Pełeszuk (54 pkt.), a na trzecim miejscu z dorobkiem 39-ciu pkt. Aleksandra Kachelska (UKS OSiR Kleczew).

UWAGA: Finał Jeździeckiego Pucharu Gniezna HIFI EXCLUSIVE Cup 2013 odbędzie się 1 września 2013 roku, a nie jak wcześniej planowano - 8 września.

tekst: (Buk)
foto: J.P., (Buk)