moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rozbójnicy w rękach Policji. Grozi im 12 lat więzienia

Środa, 8 maja 2013
  • Rozbójnicy w rękach Policji. Grozi im 12 lat więzienia

Gnieźnieńscy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawców rozboju na 20-letnim mieszkańcu Gniezna. Napastnicy wtargnęli do mieszkania poszkodowanego, pobili go i skradli pieniądze, 2 telefony komórkowe i modem internetowy. Rozbójnikami okazali się trzej młodzi mężczyźni w wieku 20, 22 i 23 lata. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12-stu.

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia przed północą. Dwa dni później pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu Policję. Jak wynika z ustaleń śledczych, do mieszkania jednego z mieszkańców  osiedla Winiary w Gnieźnie wtargnęło trzech mężczyzn. Napastnicy zaczęli uderzać pięściami właściciela mieszkania doprowadzając do stanu bezbronności. Sprawcy ukradli dwa telefony komórkowe, modem internetowy i pieniądze w wysokości 20 złotych.
Na zatrzymanie sprawców nie trzeba było długo czekać. Okazali się nimi trzej gnieźnianie w wieku 20, 22 i 23 lata. W miniony weekend Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy trzymiesięczny areszt. Cała trójka była wcześniej notowana przez Policję. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12-stu lat.