moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kacper Gomólski Mistrzem Europy

Czwartek, 12 sierpnia 2010
  • Kacper Gomólski Mistrzem Europy

Kacper Gomólski, junior gnieźnieńskiego Startu zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Jest to do tej pory największy sukces reprezentanta Startu.

Podczas zawodów rozegranych w czeskim Divisovie biało - czerwoni byli zdecydowanie najlepsi, w pięknym stylu   zdobywając tytuł mistrzów Europy. Wychowanek Startu pojawił się na torze czterokrotnie i wywalczył komplet dwunastu punktów. Wicemistrzostwo Europy zdobyli Szwedzi - 25, a brązowe medal wywalczyli gospodarze - Czesi - 23. 12 sierpnia 2010 roku świeżo upieczony Mistrz Europy pojawił się na spotkaniu z Prezydentem Miasta Gniezna oraz dziennikarzami w Urzędzie Miejskim. Jak sam podkreślał, zwycięstwo nie było wcale takie proste, a przeciwnicy często nieobliczalni. Żużlowiec otrzymał z rąk Gospodarza Miasta pamiątkowy grawerton oraz ozdobny Denar Princes Polonie.
Obecny na spotkaniu Arkadiusz Rusiecki, Prezes TŻ Start Gniezno zaznaczył, iż sukcesy takie jak te nie byłyby możliwe, gdyby nie dobra forma całego klubu, który już od wielu lat wspierany jest przez Miasto Gniezno. Prezes podziękował Prezydentowi za docenienie sukcesów młodych sportowców i motywowanie do dalszej pracy. Sam Gospodarz Miasta życzył Kacprowi dalszych sukcesów, w tym zdobycia tytułu Mistrza Świata.

źródło: www.gniezno.eu