moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tragiczny wypadek w Wydartowie

Poniedziałek, 10 października 2011
  • Tragiczny wypadek w Wydartowie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 8 października po godz. 17.00 w Wydartowie w gminie Trzemeszno. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł motocyklista, który zderzył się czołowo z samochodem.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym maki Volkswagen Golf, 22-letni mieszkaniec Mogilna jadąc w kierunku Trzemeszna na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania ciągnika z przyczepą w celu uniknięcia zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku motocyklistą zjechał na lewe pobocze drogi. Kierujący motocyklem, 31-letni mieszkaniec Lubonia chcąc uniknąć zderzenia zachował się identycznie - zjechał na to samo pobocze, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Motocyklista w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierowca golfa był trzeźwy. Na drodze ruch został wstrzymany. Policja zorganizowała objazd. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Policja apeluje o ostrożność

Apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożność, zwłaszcza w sezonie jesiennym, kiedy na drogach często jest ślisko, występują przelotne opady deszczu, wcześnie zapada zmrok. Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, na trzeciego, zbyt szybka i brawurowa jazda - to najczęstsze grzechy kierowców, które prowadzą do wypadków. Prosimy o rozsądek także motocyklistów. W przeciwnym razie nawet najlepszy kask czy odzież ochronna nie pomogą.