moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Psy zagryzają sarny! Miasto i gmina zrzucają odpowiedzialność

Środa, 17 lutego 2021
  • Psy zagryzają sarny! Miasto i gmina zrzucają odpowiedzialność

Psy, które prawdopodobnie uciekły z czyjejś posesji, zagryzają sarny na obszarze od ul. Kolejowej w Gnieźnie, do Osińca i Szczytnik Duchownych. Zginęło co najmniej 5 zwierząt.

O psach zagryzających sarny poinformował nas jeden z Czytelników. Zgłosił on sprawę zarówno do Straży Miejskiej, jak i do Urzędu Gminy Gniezno.
 

Zadzwoniłem do Straży Miejskiej i usłyszałem, że jeżeli psy biegają i atakują zwierzęta na drodze publicznej, to wówczas Straż Miejska podejmie interwencję - mówi Pan Zbigniew. Jeżeli psy biegają po prywatnym polu, za granicą miasta - a jak wiadomo, zwierzęta nie czekają aż przyjedzie hycel, tylko gonią sarny po polach - wówczas jest to w kompetencji Urzędu Gminy Gniezno. Dzwoniąc do urzędu odesłano mnie ponownie do Straży Miejskiej. Problemem jest to, że wysłanie hycla to koszt około 400 zł i żaden z podmiotów nie chce podjąć ryzyka, że wyśle go na darmo, bo nie uda się znaleźć i złapać psów.

Także zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Gniezno z zapytaniem, czy magistrat został poinformowany o sprawie i podejmie działania. Poniżej odpowiedź, któą otrzymaliśmy:

Referat ochrony środowiska Urzędu Gminy ustalił, że akcja miała miejsce na terenie Miasta Gniezno. Osoba zgłaszająca sytuację w Urzędzie Gminie została o tym również powiadomiona.


Tymczasem psy nadal biegają i zagryzają kolejne sarny. Kolejne martwe zwierzę znaleziono przy ogrodzeniu firmy Kirchoff.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik