moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy restauracja w Gnieźnie otworzy się mimo obostrzeń? Właściciel jest na granicy wytrzymałości

Poniedziałek, 11 stycznia 2021
  • Czy restauracja w Gnieźnie otworzy się mimo obostrzeń? Właściciel jest na granicy wytrzymałości

Karpacz zapowiedział referendum, w Cieszynie otworzyła się jedna z restauracji, w niektórych nadmorskich miejscowościach można zjeść posiłki w mniejszych lokalach. Czy i Gniezno przeciwstawi się obostrzeniom? Wszystko na to wskazuje.

Nie mam zamiaru dłużej tolerować plucia nam w twarz, deptania polskiej gospodarki, niszczenia dorobku mojego życia - mówi jeden z gnieźnieńskich restauratorów. W weekend otworzył się lokal w Cieszynie. Wysłano 10 radiowozów Policji. Właściciel nie dostał mandatu, bo nie ma do tego podstaw prawnych. Oczywiście na miejscu zjawił się także Sanepid, ale nie wolno karać ludzi na podstawie wprowadzonego rozporządzenia. Pięć imprez okolicznościowych - tyle mam zaplanowane na ten rok. Powinno być ich minimum dziesięć razy więcej. Z czego mam żyć? Zwolniłem już część pracowników. Jak mam przetrwać? Sam już nie wiem ile nocy nie spałem przez te zwolnienia. Ja mam wyrzuty sumienia. Ja! Nie Morawiecki, nie Duda. Ja! Nie będę tego dłużej tolerował. Na razie proszę o anonimowość, ale jednocześnie informuję, że już od 18 stycznia, bez względu na to czy obostrzenia zostaną zdjęte czy przedłużone, w moim lokalu będzie można zjeść na miejscu.

Karpacz podjął inicjatywę zorganizowania referendum, aby stać się strefą wolną od niekonstytucyjnych obostrzeń związanych z pandemią. W Cieszynie, w weekend otworzyła się jedna z restauracji, która wydawała posiłki na miejscu. Sanepid został wypłoszony przez posła Lewicy, natomiast pod lokalem pojawiło się 10 radiowozów Policji. Właściciel nie otrzymał mandatu. W nadmorskich miejscowościach jest coraz więcej małych otwartych lokali, w których można zamówić dania na miejscu. Podobna sytuacja jest w górskich kurortach, które mimo teoretycznie zamkniętych hoteli, pękają w szwach. Także górskie schronika wyłamują się spod obostrzeń.
 
tekst: Andrzej Bukowski