moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wzruszający jubileusz Złotych Godów

Czwartek, 8 października 2020
  • Wzruszający jubileusz Złotych Godów

Pół wieku temu trzydzieści osiem par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 6 października 2020 roku na Hali im. Mieczysława Łopatki w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to państwo: Jadwiga i Jerzy Andrzejczak, Kornela i Antoni Basińscy, Mirosława i Ryszard Błaczkowscy, Anna i Zenon Bytner, Janina i Władysław Chrząstowscy, Barbara i Zdzisław Czechańscy, Krystyna i Leszek Dopierała, Gabriela i Eugeniusz Fabisiak, Wanda i Władysław Fedyszyn, Genowefa i Tadeusz Fiebig, Teodora i Karol Fiedor, Izabela i Jan Hopcia, Monika i Ryszard Iglińscy, Barbara i Eugeniusz Jasińscy, Maria i Mieczysław Jaskulscy, Irena i Bonifacy Kabacińscy, Jerzy i Grażyna Kabacińscy, Daniela i Kazimierz Karwasińscy, Krystyna i Mieczysław Kopczyńscy, Grażyna i Janusz Koronowscy, Jadwiga i Henryk Koteccy, Barbara i Henryk Kowalczyk, Barbara i Ryszard Kraczek, Elżbieta i Zbigniew Kucharscy, Janina i Jan Kwissa, Maria i Ignacy Malerowicz, Małgorzata i Ryszard Malscy, Helena i Kazimierz Mróz, Aleksandra i Jerzy Nitka, Danuta i Jan Nowak, Krystyna i Jerzy Pawrowscy, Anna i Bogdan Pytel, Maria i Piotr Rafalont, Róża i Edmund Sanok, Dobromiła i Ryszard Walczak, Eugenia i Jan Wesołowscy, Aleksandra i Janusz Wojciechowscy oraz Wiesława i Stanisław Wójciccy.

Wszystkim szacownym jubilatom przybyłym na wspólną uroczystość do Hali odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył paniom bukiety pięknych kwiatów.