moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dobra muzyka wypełniła mury Dobrego Browaru

Wtorek, 6 października 2020
  • Dobra muzyka wypełniła mury Dobrego Browaru

W piątek, w Dobrym Browarze w Gnieźnie odbył się koncert grupy Part Of The Kitchen, która zaprezentowała materiał ze swojej najnowszej płyty Echokosmos. Album ten to opowieść o niezrozumieniu na wszystkich możliwych poziomach.

Zespół Part Of The Kitchen powstał w marcu 2016 roku, w kuchni jednej z poznańskich kamienic - gdzieś między lampką wina a kolejną dokładką makaronu. W ciągu kolejnego roku wypełnionymi spotkaniami, band stał się integralną częścią kuchni na trzecim piętrze, w której powstawały pierwsze kompozycje. W marcu 2017 roku światło dzienne ujrzała epka "Below The Line", zawierająca 5 autorskich utworów.

W ciągu swojej działalności zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów. W 2019 roku grupa została laureatem lubelskich Wschodów, gdzie otrzymała wyróżnienie. Zdobyła również główną nagrodę w ramach Kujawsko-Pomorskiego przeglądu Kapel we Włocławku. Twórczość zespołu gościła na antenie radiowej Czwórki, Antyradia, Radia Poznań, Radia Lublin, radia Afera.

Muzyka zespołu wymyka się z ram gatunkowych, a jej charakter najlepiej oddaje miano „muzyki nieagresywnej” - którą okładać się można na każdą ranę.
 
tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła, Jerzy Andrzejewski