moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pijany bez uprawnień dachował autem i uciekł

Piątek, 2 października 2020
  • Pijany bez uprawnień dachował autem i uciekł

Nietrzeźwy kierujący Renault stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Po zdarzeniu uciekł z miejsca. W krótkim czasie został zatrzymany przez policjantów z Kłecka. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w środę, kilka minut przed godz. 24.00 w Charbowie, w gminie Kłecko. Kierujący samochodem marki Renault Laguna, 59-latek z gminy Gniezno, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jego auto wypadło z jezdni i dachowało na polu uprawnym. Po kolizji sprawca uciekł z miejsca, pozostawiając pasażerkę, która jak się okazało po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia nie odniosła obrażeń. Poszukiwaniami kierowcy zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku. W niedługim czasie 59-latek wpadł w ręce mundurowych. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał 1,3 promila. Dodatkowo kierował samochodem bez uprawnień. Z uwagi na brak zawarcia polisy OC funkcjonariusze sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Niebawem 59-latek usłyszy zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
 
źródło: Policja