moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnieńska wąskotorówka wróciła na tory

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020
  • Gnieźnieńska wąskotorówka wróciła na tory

W sobotę Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa wróciła na tory. Pociąg odbył pierwsze trzy kursy do stacji Jelonek. Chętnych do przejazdów nie brakowało.

1 sierpnia Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa ponownie wyruszyła na tory. W programie zaplanowano liczne atrakcje. Główną z nich był przejazd Kolejką Wąskotorową ze Stacji Kolei przy ul. Wrzesińskiej 2 w Gnieźnie do stacji Jelonek. Dodatkowo dla dzieci zaplanowano spektakl, zabawy plastyczne oraz uruchomiona zostałą wystawa dotyczącą historii Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Podróż kolejką umilał duet akordeonistów.

Przejazd kolejką w kierunku przystanku mijankowego Jelonek trwa około 20 minut. Na miejscu lokomotywa manewruje na drugą stronę składu, skąd (po około 10 minutach postoju) po podczepieniu wagonów rusza w drogę powrotną na stację Gniezno Wąskotorowe. Gnieźnieńska Kolejka Wąskotorowa kursować będzie regularnie w każdy weekend w sobotę i niedzielę począwszy od 1 sierpnia o godz. 12:00, 13:00 oraz 14:00. Ceny biletów w jedną stronę wynosić będą 5 zł od osoby dorosłej, 3 zł bilet ulgowy, dla młodzieży z legitymacją szkolną. Dzieci poniżej 7 roku życia pojadą bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej.

Jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulegnie pogorszeniu oraz nie pojawią się nowe fale zachorowań w regionie, sezon przewozowy Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej potrwa do 30 września.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła