moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pijany woźnica spowodował kolizję! Schował się w szopie i uciekał Policji!

Wtorek, 19 maja 2020
  • Pijany woźnica spowodował kolizję! Schował się w szopie i uciekał Policji!

Dzisiaj ok. godz. 18.00 pijany woźnica najpierw uciekał, a następnie spowodował kolizję z samochodem osobowym. Na miejsce wysłano 3 patrole Policji.

Jechałem autem i zauważyłem, że wóz konny jechał przede mną dość dziwnie, a mianowicie od jednej krawędzi drogi do drugiej - mówi poszkodowany mężczyzna. Postanowiłem, że spróbuję go zatrzymać albo chociaż spowolnić. Zatrzymałem się przed wozem, wysiadłem i okazało się, że woźnica jest pijany i zbytnio nie panuje nad swoim pojazdem. Niestety ten pan uciekając uszkodził moje auto - zbił lampę i oberwał zderzak, no i uciekał tym wozem. Nie podejmowałem próby zatrzymania, żeby ograniczyć straty. Do pościgu dołączył się drugi kierowca, który próbował zdjąć tego pijanego z wozu, ale bezskutecznie. Został kilka razy uderzony batem. Brat woźnicy za wszelką cenę chciał go podmienić, by ten pijany dalej nie jechał, m.in. rzucił mi się na maskę samochodu. Panowie dojechali wozem na swoją posesję. Przed dojazdem Policji rozprzęgli wóz, konie schowali do stodoły, a pijanego woźnicę do szopy, z której uciekł. Po krótkich poszukiwaniach i małym pościgu pieszym - tu już działała Policja - udało się złapać tego pijanego mężczyznę. Stawiał opór Policji, tak więc wzięli go do radiowozu i zabrali na komendę. Resztę świadków i uczestników zdarzenia spisali i także puścili. Osobiście jestem bardzo zadowolony z postawy Policji, ponieważ podeszli do tematu bardzo profesjonalnie i skutecznie.

Do kolizji doszło w Pawłowie przy fermie norek, natomiast woźnica uciekał aż do dzielnicy Kokoszki w Gnieźnie. Tam został ujęty przez mundurowych.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnicy