Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Za złamanie kwarantanny zapłacą 5 tysięcy złotych

Poniedziałek, 23 marca 2020
  • Za złamanie kwarantanny zapłacą 5 tysięcy złotych

Karę administracyjną w wysokości 5 000 tysięcy złotych nałożył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie na kobiety, które w dniu 15 marca br. złamały obowiązek kwarantanny.

Obecnie 99 osób podlega kwarantannie w powiecie gnieźnieńskim, to suma osób skierowanych przez miejscowy Sanepid i które są na kwarantannie domowej po powrocie z zagranicy.

Niestety jak już informowaliśmy nie wszyscy przebywający w odosobnieniu stosują się do wytycznych Sanepidu. W dniu 15 marca br. policjanci pojechali skontrolować kobiety, niestety nie zastali ich w domu. Okazało się, że wraz z innymi osobami znajdowały się 200 metrów dalej. Gdy zobaczyły radiowóz wróciły do domu. Policjanci poinformowali je o konieczności przestrzegania kwarantanny.

Za przebywanie poza domem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie nałożył na nie karę administracyjną w wysokości 5 000 złotych. Wczoraj (22 marca br.) policjanci asystowali SanepidowiI podczas dostarczania decyzji kobietom, które złamały obowiązek kwarantanny.

Okazało się, że 20 marca br. kobiety również złamały ten zakaz udając się z psem do weterynarza. Policjanci również o tym fakcie powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
źródło: Policja