moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejny pijany kierowca zatrzymany pod Trzemesznem! Porzucił auto i próbował uciekać!

Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Kolejny pijany kierowca zatrzymany pod Trzemesznem! Porzucił auto i próbował uciekać!

Dzisiaj nad ranem, ok. godz. 5.00 policjanci zostali poinformowani o pijanym kierowcy, który miał znajdować się na stacji paliw w Rudkach k. Trzemeszna. Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

Nietrzeźwy kierowca Opla Vectry porzucił auto na stacji, po czym próbował uciekać, gdy zorientował się, że świadek bez wahania zareagował i zadzwonił na numer 112. Szybka interwencja mundurowych również i w tym przypadku skutkowała zatrzymaniem mężczyzny, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Sprawca za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!
 
źródło: Policja