moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mieszkańcy bloków przy ul. Liliowej, Poznańskiej, Sienkiewicza i Chrobrego wykupią mieszkania z bonifikatą?

Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Mieszkańcy bloków przy ul. Liliowej, Poznańskiej, Sienkiewicza i Chrobrego wykupią mieszkania z bonifikatą?

Bloki przy ul. Liliowej 7, Poznańskiej 92/94 oraz Sienkiewicza 1 to kolejne, których mieszkańcy chcą wykupu mieszkań z 90-procentową bonifikatą. Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ Miasto wstrzymało sprzedaż mieszkań w tak nowych budynkach. Teraz sytuacja ulega zmianie.

Kiedy prezydent Tomasz Budasz poinformował o zamianie nieruchomości - gruntu, na którym stoi Szkoła Muzyczna za blok przy ul. Liliowej po Spółce GTBS, pojawiła się również wiadomość o planowanej sprzedaży mieszkań w owym bloku z bonifikatą 90-procentową. Ucieszyło to nie tylko mieszkańców wspomnianej nieruchomości, ale także bloków przy ul. Liliowej 7, Poznańskiej 92/92 oraz Sienkiewicza 1/Chrobrego 15. Do tej pory Miasto nie sprzedawało lokali w tych nieruchomościach. Teraz gnieźnianie liczą, że Prezydent Tomasz Budasz nie dzieli społeczeństwa na „lepsze i gorsze” i także oni będą mogli dokonać wykupów na preferencyjnych warunkach.

Chociaż wcześniej zapewniano o tym, że lokale w tych stosunkowo nowych blokach nie będą sprzedawane, teraz otwiera się okno nadziei dla lokatorów.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski