moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ginekolodzy złożyli wypowiedzenia! Czy to próba szantażu na dyrekcji?

Piątek, 1 listopada 2019
  • Ginekolodzy złożyli wypowiedzenia! Czy to próba szantażu na dyrekcji?

"W związku z niespełnieniem warunków płacowych wypowiadam umowę na pełnienie dyżurów lekarskich oraz na pracę w godzinach dopołudniowych na oddziale ginekologiczno-położniczym. Umowę wypowiadam z dniem 31.10.2019 roku, z obowiązaniem od dnia 1.12.2019 roku. Jednocześnie informuję, że jestem zainteresowany dalszą współpracą z Panem Dyrektorem na nowych warunkach płacowych." - wypowiedzenia o takiej treści zostały złożone ostatniego października przez lekarzy ginekologów do dyrekcji gnieźnieńskiego szpitala. 9 pism o jednakowej treści, bez odmiany na rodzaj męski i żeński, różniących się tylko pieczątką i podpisem.

Zbigniew Walkiewicz, Grzegorz Gliniewicz, Barbara Oszkodar, Leszek Ernst, Jarosław Nowak, Jean Aland Juste, Aleksandra Lisowska, Elżbieta Nowak, Wojciech Łącki - 9 z 10 pracujących na gnieźnieńskim oddziale ginekologów złożyło wczoraj wypowiedzenia. Lekarze zaznaczyli, że są zainteresowani dalszą współpracą na nowych warunkach płacowych. Przypomnijmy, że podwyżka, której się domagają oznacza dla szpitala koszt ok. 650 tys. zł rocznie. Taki ciężar w obecnej sytuacji finansowej ZOZ-u jest nie do udźwignięcia.

Najwyraźniej lekarze z gnieźnieńskiej ginekologii zapomnieli już treść przysięgi Hipokratesa. W tym wypadku zdecydowanie stawiają pieniądze ponad dobro pacjenta, a warto zaznaczyć, że ich zarobki obecnie wynoszą 60 zł za godzinę dyżuru. Obecnie żądają podwyżki o 30 zł, czyli do 90 zł.

Wypowiedzenia mogą doprowadzić do ewakuacji oddziału, czyli przeniesienia wszystkich pacjentek do innych szpitali. Dyrekcja ma miesiąc na poradzenie sobie z tą sytuacją.

Jedynym lekarzem, który nie złożył wypowiedzenia jest Dariusz Lewicki.

Treści wypowiedzeń publikujemy w albumie artykułu.
tekst: Andrzej Bukowski