moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W grudniu dr Marian Fluder zostanie Honorowym Obywatelem Gniezna

Czwartek, 31 października 2019
  • W grudniu dr Marian Fluder zostanie Honorowym Obywatelem Gniezna

Wczoraj radni miejscy jednogłośnie podjęli uchwałę, zgodnie z którą dr Marian Fluder już w grudniu tego roku zostanie Honorowym Obywatelem Gniezna.

Z inicjatywą wyszła m.in. radna Olga Gandurska. Wczoraj poinformowała na swoim fanpage’u o jednogłośnej decyzji radnych:

„Już oficjalnie - UDAŁO SIĘ! Jednogłośnie(!) podczas Rady Miasta Gniezna zatwierdzona została nasza uchwała dzięki której Pan dr Marian Fluder zostanie w grudniu Honorowym Obywatelem Miasta Gniezna!!!
Kiedy dodałam to zdjęcie na Facebooka nie spodziewałam się aż takiej lawiny - zobaczyło je ponad 80 tysięcy osób. Wielka część z tych osób pisała w komentarzach o wielkim sercu pana Doktora, o tym, ilu z nich dosłownie uratował życie...
Dlatego korzystając z tego, że dostałam ten kredyt zaufania i tyle osób zdecydowało się oddać głos, żebym reprezentowała ich w Radzie Miasta - nie mogłam postąpić inaczej - razem z Angelika Ślachcińska Sylwia Jabłońska i Artur Kuczma złożyliśmy projekt uchwały o nadanie tytułu panu Doktorowi.
Chciałabym z całego serca podziękować każdemu z Radnych, również z opozycji, za wsparcie tej uchwały i oddanie głosu na tak. To dla mnie ogromna radość, choć mnie samą zatrzymała dziś choroba. Dziękuję też Panu Prezydentowi Tomasz Budasz, Przewodniczącemu p. Michałowi Glejzerowi, Radcom i pracownikom Biura Rady Miasta za pomoc.
Jak powiedział pan Doktor; to będzie piękne ukoronowanie 50-lecia pracy w tym zawodzie, które przypada już za kilka miesięcy. W grudniu odbędzie się ceremonia nadania tytułu Doktorowi, z czym będzie wiązać się pewna akcja w której każdy z Państwa będzie mógł wziąć udział i tym samym podziękować panu Doktorowi, więcej szczegółów wkrótce!”

 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Facebook Olgi Gandurskiej