Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejna droga zostanie naprawiona dzięki interwencji mieszkańców i redakcji

Czwartek, 24 października 2019
  • Kolejna droga zostanie naprawiona dzięki interwencji mieszkańców i redakcji

Już niebawem kolejna droga na terenie gminy Gniezno zostanie naprawiona. Gigantyczne wręcz dziury zaskoczyły samych urzędników. Wszystko dzięki interwencji Czytelniczki, która powiadomiła nas o problemie.

Nieco ponad tydzień temu otrzymaliśmy następującą wiadomość od jednej z naszych Czytelniczek:

Witam serdecznie,
piszę do Państwa ponieważ widzę, że media mają ogromną moc. Napisałam komentarz pod artykułem o dziurawych drogach w powiecie. Mam również prośbę aby zapytać gminę Gniezno i gminę Mieleszyn co z naszą drogą między Świątnikami a Zdziechową (w Mącznikach na rozwidleniu skręcamy w prawo na Świątniki Małe). Czy oni myślą, że tutaj nikt nie dojeżdża do pracy? Nie używa samochodów? Droga ostatni raz łatana była wiosną. Jest łata na łacie, jest to robione wszystko tak byle jak, że tydzień po załataniu robią się nowe dziury. Obecnie droga jest nieprzejezdna. Dziury są tak duże i głębokie, że aby przejechać trzeba jechać poboczem. Już nie mówię co się dzieje w sytuacji gdy popada. Mój mąż jadąc do pracy jedzie przez Sokolniki, nadrabia 3 km bo tędy strach jechać. Ostatnio stał bus, któremu poszła opona. Nie mam pojęcia czy gminy o nas zapomniały, czy nasz sołtys też ma to w głębokim poważaniu aby droga była przejezdna? Połowa drogi jest gminy Mieleszyn, a połowa gminy Gniezno. Bardzo Państwa proszę o przejechanie się w nasze strony, zrobienie zdjęć i zapytanie gmin co dalej. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.


Zwróciliśmy się do gminy Gniezno z zapytaniem prasowym, przesyłając jednocześnie zdjęcia drogi. Urzędnicy sami byli zaskoczeni wielkością niektórych dziur. Rekordowy ubytek w nawierzchni ma ok. 2,5 metra średnicy. Droga natychmiast została zakwalifikowana do pilnej naprawy. Już dzisiaj ubytki w jezdni zniknęły - miejmy nadzieję, że na dłuższy okres czasu niż zazwyczaj.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik