moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XXIII Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Witkowie za nami!

Wtorek, 8 października 2019
  • XXIII Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Witkowie za nami!

W sobotę, w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie odbyła się XXIII Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Corocznymi organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych "Razem" i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Szkoła Podstawowa i Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w ramach wsparcia Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Celem organizowanej olimpiady była popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród osób z niepełnosprawnościami, wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w różnych formach współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego oraz integracja środowiskowa. Łącznie w turnieju udział wzięło 200 uczestników. Gościnne Witkowo odwiedziło 10 placówek: Warsztaty Terapii Zajęciowej Gniezno, Grodzisk Wlkp., Wiardunki, Bielice, Kłecko, Kościan, Zespół Placówek Oświatowych „Nasz Dom” w Gębicach, Środowiskowy Dom Samopomocy „Jutrzenka” Pietrzyków , ŚDS „Dom Tęcza” w Gnieźnie i Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Ludwiki w Poznaniu. Przeprowadzono liczne konkurencje sportowe i rekreacyjne.

W klasyfikacji generalnej placówek zwyciężyli:
  1. Środowiskowy Dom Samopomocy „Jutrzenka” - Pietrzyków
  2. Warsztat Terapii Zajęciowej Kłecko
  3. Warsztat Terapii Zajęciowej Wiardunki
  4. Zespół Placówek Oświatowych „Nasz Dom” Gębice,
  5. Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Ludwiki Poznań
  6. Warsztat Terapii Zajęciowej Bielice

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji indywidualnych i zespołowych otrzymali pamiątkowe medale. W klasyfikacji zespołowej nagrodami rzeczowymi obdarowano wszystkie drużyny dzięki Stowarzyszeniu Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Gnieźnie oraz pucharami ufundowanymi przez WZ LZS w ramach dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Uczestnicy skosztowali smacznego obiadu przygotowanego przez obsługę kuchni. Imprezie towarzyszyła bardzo miła atmosfera, pełna sportowych emocji a uczestniczące drużyny zadeklarowali swój udział w przyszłorocznej olimpiadzie.
 
tekst: Informacja prasowa