moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Witold Czarnecki i Marek Suski odwiedzili Gniezno. Liczą na 6 lub 7 mandatów dla PiS-u!

Poniedziałek, 7 października 2019
  • Witold Czarnecki i Marek Suski odwiedzili Gniezno. Liczą na 6 lub 7 mandatów dla PiS-u!

Marek Suski - szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów i Witold Czarnecki - poseł na Sejm z ramienia PiS-u odwiedzili dzisiaj Gniezno. Parlamentarzyści podkreślili, że liczą na 6 lub nawet 7 mandatów w naszym okręgu wyborczym.

Jest mi niezmiernie miło być w Gnieźnie - mówi Marek Suski. To jest nasza Pierwsza Stolica oraz miasto, z którym mam osobiste, sentymentalne związki - kiedyś mów stryj był Starostą Gnieźnieńskim, nawet jakiś czas pełnił funkcję komisarycznego Prezydenta Gniezna. Z podziwem patrzę jak Gniezno pięknieje, rozwija się. Wiem, że tutaj Witold Czarnecki usilnie razem z posłem Dolatą zabiegali o pieniądze na szpital. Ostatnio zostały przyznane 3 miliony złotych, więc wspólnie rozbudowujemy i dbamy o służbę zdrowia w okręgu gnieźnieńskim. Cieszę się, że jestem tutaj z państwem i zapewniam, że będziemy dbać o Gniezno tak, jak dbamy o całą Polskę. Życzę Witoldowi Czarneckiemu zwycięstwa, bo od wielu lat dba o tą ziemię, zabiega o pieniądze na ten region, jest bardzo aktywny w parlamencie. Jest też bardzo pracowitym posłem, jest nam bardzo potrzebny w parlamencie, więc też proszę bardzo o poparcie dla Witolda Czarneckiego w tych wyborach.

Witold Czarnecki kandyduje do Sejmu z drugiego miejsca w okręgu nr 37. Polityk bardzo optymistycznie i z nadzieją patrzy na wyniki zbliżających się wyborów. Kiedyś były w tym okręgu dwa mandaty - mówi Witold Czarnecki. Wydawało się, że trzy mandaty na dziewięć będzie trudno zdobyć. Udało się je zdobyć. Ostatnio na dziewięć zdobyliśmy pięć mandatów. To bardzo wyraźny wzrost i liczę, jestem prawie pewien, że zdobędziemy sześć mandatów. Tak dobra drużyna zbudowana między innymi z pięciu posłów i wojewody Hoffmana pozwala mieć nadzieję, że te sześć mandatów zdobędziemy. Wierzę też głęboko, że pan Robert Gaweł, którego bardzo wspieramy, też zdobędzie mandat, chociaż muszę powiedzieć jasno, że to nie jest łatwe. Myślę, że wsparcie premiera Morawieckiego, który był w Gnieźnie bardzo ładnie przyjęty oraz dzisiaj wsparcie ze strony jego ministra Marka Suskiego pomoże nam te nasze plany zrealizować. Wierzę w to głęboko. Prawie wszyscy wierzą, że mandat zdobędą. To nam daje wierzyć, że będziemy zbierać głosy we wszystkich powiatach, bo każdy powiat ma silnego kandydata. Przy wybitnym farcie może być nawet siedem mandatów.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła